Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Crafter32


Crafter32
őstag

Ma megjött a Q10 és a tokok is. Más a töltője a Q10 -nek. Más a gyári tok. A Q10 tokban jobban elférne a Q5. A Q10 bekapcsolás után nem segített egyből a beállításokban. (lehet már be volt kapcsolva?) Q5 -ön tényleg jobb gépelni, de a Q10 kicsit minőségibb. Hirtelen ennyi...

Ezt a BB ID -t és BB messengert még mindig nem értem...

(#652) icezozo válasza Crafter32 (#651) üzenetére


icezozo
addikt

Gratula a készülékekhez!

BB ID azért kell, hogy letudjál tölteni appokat a BBWorldből és oda társít mindent!
a BlackBerry Messenger ( BBM ) a legjobb csevegő amit valaha kitaláltak, ezért is készül multiplatformra is( elvileg nem soká meg is jelenik iosre-és androidra )

szóval nyugodtan regisztrálj BB ID-t !
ha akarsz tudsz jönni a BB OS10 BBM csoportba is !
( PÜ-ben küld el a készülék PIN-jét )

http://qwankido.hu/

(#653) Crafter32 válasza icezozo (#652) üzenetére


Crafter32
őstag

Mi az a készülék PIN, mire jó ?
Van egy 8 karakter PIN a dobozon...

[ Szerkesztve ]

(#654) lezerpiramis válasza Crafter32 (#653) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A BB-k egyedi azonosítója. A korábbi modelleknél ez kellett a levelezés beállításához, manapság - amennyiben nem vagy BES-felhasználó - leginkább a BBM-nél érdekes, máshol nem.

(#655) icezozo válasza Crafter32 (#653) üzenetére


icezozo
addikt

Van egy 8 karakter PIN a dobozon...
igen az!

http://qwankido.hu/

(#656) Crafter32 válasza lezerpiramis (#654) üzenetére


Crafter32
őstag

Van még mit tanulnom. Az androidnál is lett volna még, 6 hónapig volt meg az ION.
Most tölti le a frissítést a telo, de nagyon lassan jön. 162 MB csak pedig :U

icezozo elküldtem, remélem most nem az jön, h letiltják a telefont :DD

[ Szerkesztve ]

(#657) icezozo válasza Crafter32 (#656) üzenetére


icezozo
addikt

mivel nem jeleztél vissza így el sem fogadtad a meghívást :)
miután lefrissítette magát a készülék és van BB ID utána elindítod a BBM-et és megkapod a felkérést :)

http://qwankido.hu/

(#658) Crafter32 válasza icezozo (#657) üzenetére


Crafter32
őstag

huha elvesztettem a fonalat, kaptam egy vmit a HUB-ba, de nem tudtam hogyan kell elfogadni. De most mégis a BBM-ben megjelent... :)

(#659) icezozo válasza Crafter32 (#658) üzenetére


icezozo
addikt

mert elfogadtad :)

http://qwankido.hu/

(#660) Crafter32 válasza icezozo (#659) üzenetére


Crafter32
őstag

Köszönöm, bár nemtom hogyan. Egyébként mi célt szolgál a csoport?

(#661) icezozo válasza Crafter32 (#660) üzenetére


icezozo
addikt

gyorsabb a kommunikáció, fájl átvitel lehetőségek,BBM Voice stb.

http://qwankido.hu/

(#662) Crafter32


Crafter32
őstag

Beraktam egy mem kártyát a telefonba. Képekre kattintva bejön minden kép ami a telefonon van ömlesztve. De én ezt nem akarom így látni. Most olyan érzésem van mintha egy helyen lenne a mamám temetéséről a képek és mondjuk a 18+ -os képek. Ami nagyon nem oké. Vmi megoldás?

Háttérkép beállításánál pedig nem lehet az SD kártyán lévő képet berakni?

[ Szerkesztve ]

(#663) icezozo válasza Crafter32 (#662) üzenetére


icezozo
addikt

Kijelző/Háttérkép/Beállítás/Kiválasztás-- Fel /Készülék ha megnyomod,akkor beugrik a Médiakártya és onnan kiválasztod!

amúgy a képeket mappákba rendezi. ott azt is megtalálod ;)

http://qwankido.hu/

(#664) Crafter32


Crafter32
őstag

Vkinek esetleg tippje arra hogyan lehet kikapcsolni, hogy a telefontokból kihúzva a Q10 et ne kapcsolódjon be automatikusan a képernyő?

A másik nagy hülyeség, miért nem lehet kisebbre állítani a kamera megapixel?

(#665) Crafter32


Crafter32
őstag

Használja vki a BlackBerry Protect lehetőséget? Jobban merül tőle az aksi? Tényleg segít ha ellopják a telefont?

(#666) Gomba válasza Crafter32 (#664) üzenetére


Gomba
senior tag

Hát hmmm, ez a lényege az aktív toknak. Ezért szeretik. Akkor miért veszed ki ha nem akarod használni? :)
Azt viszont be tudod állítani, hogy amikor a tokba rakod akkor automatikusan lockoljon. Tehát ha kiveszed is fel kell oldani.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#667) Crafter32 válasza Gomba (#666) üzenetére


Crafter32
őstag

Igen, de mire kiveszem a tokból és úgy sikerül a telefonhoz nyúlni mire észbe kapok vmi program már fut esetleg töröltem is vmit. Mindig vigyázva kell kihúzni, lazán, felszabadultan nem lehet.

Kamerára vmi ötlet vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#668) eventus válasza Crafter32 (#667) üzenetére


eventus
veterán

World

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#669) Crafter32 válasza eventus (#668) üzenetére


Crafter32
őstag

Esetleg kicsit bővebben :) ezt mire írtad, nem értem.

(#670) eventus válasza Crafter32 (#669) üzenetére


eventus
veterán

BlackBerry World - Alkalmazás bolt :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#671) Crafter32 válasza eventus (#670) üzenetére


Crafter32
őstag

Ott található olyan alkalmazás ami normálisan kezeli a kamerát? Hmm

(#672) Gomba válasza Crafter32 (#671) üzenetére


Gomba
senior tag

Photo X Pro?

Ép hardverben ép szoftver

(#673) Crafter32 válasza Gomba (#672) üzenetére


Crafter32
őstag

Megnéztem, lehet megveszem ha tényleg jó.

(#674) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok,
Melyik boltot ajánljátok ha ilyen telót akarok venni?
Hogyan lehet ékezetes betűket írni a q10-el? Lehet vele olyan gyorsan írni mint egy virtuális bill-el?
Válaszokat köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#675) Phülöp válasza jacis (#674) üzenetére


Phülöp
addikt

Cyberport. Az ittenieknek csak jo tapasztalataik vannak vele. Nekem is, bar en nem telefont vettem naluk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#676) eventus válasza jacis (#674) üzenetére


eventus
veterán

Szolgáltató vagy ha független kell akkor Cyberport :) Én is ett vettem, becsben. Pont ott tesz le a vonat. Amennyivel ott olcsóbb, abba belefer a vonatjegy + egy jó kávé és wiener wurst :)

Igu: lassan meglesz az ajándék Q10, annyit reklamozzuk :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#677) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Q10-re kijött hivatalosan az MR update? Az enyém magyar T-s és 10.1.0.238-on van jelenleg. Csak sashibar-ral lehet frissíteni? Leaked verziót nem raknék fel, csak olyat, ami hivatalosan kijött. A Z10-emen ott virít az MR update (STL100-2, expansys-ból, T-s sim-mel).

Köszi!
ATI

(#678) eventus válasza ATI (#677) üzenetére


eventus
veterán

Szia,

Sachup jelzi a frissítést pedig a hazai Tnél :( 4181
Akkor marad ez.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#679) ATI válasza eventus (#678) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi! Megnézem mégegyszer, alaposabban.

(#680) Crafter32 válasza jacis (#674) üzenetére


Crafter32
őstag

Én csak a B-tel -t mondanám. Sokkal gyorsabban lehet vele írni. Ez a lényege. Már az összehasonlítása is felesleges. Ékezetes betűt automatikusan javítja vagy nyomva tartod a betűt.

(#681) eventus válasza Crafter32 (#680) üzenetére


eventus
veterán

Szerintük RDS rádió van benne... Felejtős a cég!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#682) Crafter32 válasza eventus (#681) üzenetére


Crafter32
őstag

Aki felveszi a telefont az nincs toppon a technikában. Nekem is el kellett mondani, hogy SQN100-3 kell. Nem tudta, h van különbség. Viszont normális hangnemben beszél, nem lekezelő és a csomag is ok. A gsm line vagy a xxl gsm (már nem tudom melyik) nagyon lekezelő módon beszélnek és a hívaskor derül ki, hogy a telefon ára nem egészen annyi. Ha magyar nyelvű vagy dobozt is akarsz akkor több, mint ami a hirdetésben szerepel :). Nekem tetszik B-tel és sokan mondják hogy a garancia ügyintézés is korrekt. De kinek-mi...

(#683) eventus


eventus
veterán

10.2.0.1445 van a telefonom. Köszi Zozo! [link]
Majd írok milyen :) Addig maceráltátok az embert..... :DD
Autoloader hipergyors, sachup csiga ;]

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#684) eventus válasza eventus (#683) üzenetére


eventus
veterán

Alkalmazások fele hiányzik, pl media programok (képek, zenék, videók minden), File kezelő stb. Én már másodjára pakolom újra, wipe volt. Ilyet valaki látott?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#685) eventus válasza eventus (#684) üzenetére


eventus
veterán

Bocs a harmadik üzenetért. Megy vissza a 10.1 4200

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#686) Crafter32 válasza Gomba (#672) üzenetére


Crafter32
őstag

Végül letöltöttem. Ki akartam próbálni a vásárlás menetét is és akkor már olyan programmal amire talán szükségem van. Tetszik az időjárás és a hely rászerkesztési lehetősége. Családi albumban majd jó fog kinézni.

(#687) Gomba válasza Crafter32 (#686) üzenetére


Gomba
senior tag

Nem is értem hogy bírod HUB++ vagy BeBuzz nélkül :D
Örülök, hogy tetszik.

Ép hardverben ép szoftver

(#688) Crafter32 válasza Gomba (#687) üzenetére


Crafter32
őstag

Mivel nem tudod mi az nem hiányzik. Ez a reklámoknak is a lényege. De még csak olvasni sem, nem láttam semmilyen írást ilyen programok ról.

(#689) Crafter32


Crafter32
őstag

Film lejátszó viszont érdekelne. Vmi hasonló, mint androidon az mx player. Az lejátszott mindent. A gyári BlackBerry még az avi sem viszi.

(#690) Gomba válasza Crafter32 (#688) üzenetére


Gomba
senior tag

Röviden:
- a telefon ledjét tudják állítani (színek, milyen gyorsan, milyen "ritmusban" villogjon), mindez paraméterezhető, hogy pl. gmail anyától zölden hármat, ismételje x ideig. Gmail papától kéken. Sms sárgán. Nem fogadott hívás (bárkitől, vagy konkrét személytől) piros/kék váltva
- be tudod állítani a rezgések számát/hosszát, mindehhez persze csengéshangokat is.
- active frame-ben megjelenítik az akksi %-os töltöttségét
- tudsz adni meg szályokat. pl. xy z email címére érkezett W tárgyú levele mindig legyen törölve
- vannak popup-ok (jön email-ed valakitől akkor látod mert megjelenik felugró ablakban)
Hirtelen ennyi jutott eszembe

Nekem az active frame és a led ami miatt nagyon használom, ha a sima bőr Q10 tokban van a telefon abból ugye kilátszik a led. Anélkül, hogy kivenném a telefont tudom, hogy mi miatt villog. Elég diszkrét, meg hasznos is.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#691) ivcsu válasza eventus (#684) üzenetére


ivcsu
csendes tag

Velem is ugyanez fordult elo szinten Q10 es az altalad emlitett szoftver.....

(#692) Crafter32 válasza Gomba (#690) üzenetére


Crafter32
őstag

Köszönöm a leírásokat. Mindig tanul az ember, de legalább van kitől.

:) aha szóval mindent tud amire nincs szükségem.
A BlackBerry-hez saját email fiókot hoztam létre tanulva a Sonyból. Nyugodtan szinkronizálhat vele. Led ki van kapcsolva teljesen kivéve a nem fogadott hívás. Ha fontos majd felhívnak, ha nem akkor majd ha unatkozok nyomogatom a telefont.
Viszont mpixelt még továbbra sem tudok állítani és egy normális videó lejátszó sem ártana. A százalékos Aku kijelző az egyetlen ami fontosnak tartok ebből. De letöltöttem egy ingyenes appot rá. Picit gagyi, de remélem 1x az új op szoftverben gyárilag benne lesz.

(#693) eventus válasza ivcsu (#691) üzenetére


eventus
veterán

Nem is néztem, töltöttem le és fel. Gondoltam, ami a bbtol van az jó. Hát ez egy kiherelt fejlesztői változat :) 10.1 4200 viszont tényleg jo!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#694) eventus válasza Crafter32 (#692) üzenetére


eventus
veterán

Aurora video player esteleg, 89 centm.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#695) Gomba


Gomba
senior tag

Azon filozofálok, hogy nem nagyon ment lentebb a Q10 ára. Mármint szemben a Z10-zel. Függetlenül 200 euró különbség van köztük, ami azért elég durva. SŐT perpill az amazon.de-n van még egy darab Z10 309 euróért, szemben a Q10 565/535-jével. Jójó tudom, jött a Q5 és azért nem megy lefele annyira.

Ép hardverben ép szoftver

(#696) Praetorianus válasza Crafter32 (#692) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Tehát nem érdekelnek az értesítések, de kéne egy jó videólejátszó... Hát asszem nem te vagy a BB célcsoportja :D

(#697) benczeb


benczeb
aktív tag

Kedves Fórumtársak, kb 3 hónapja szemezek a telefonnal, nagyon tetszik, sosem volt qwerty telóm, és mindig meg is bántam, h nem azt vettem. Nem használok sok alkalmazást, linkedin, facebook, skype, viber, chrome/opera, whatsapp, twitter, googlemaps, navigon, evernote.

A kérdésem az lenne, hogy ha benéztek a world-be, a fenti BB alkalmazások gynúsan alul vannak pontozva. Pl vibernél elég sok a negatív kritika. Esetleg valaki tudna pár sort írni, aki a fentieket napi szinten használja, h mennyire van megelégedve velük?

nagyon köszönöm.

(#698) Gomba válasza benczeb (#697) üzenetére


Gomba
senior tag

Nativ Viber és evernote a 10.2 update-tel jön.
Linkedin, facebook, skype használhatóak. Whatsapp is. Googlemaps vagy browserböl (nekem teljesen jó így is) vagy pedig BeMaps Pro (natív és a gmapsot használja). Twitter app natív de mindenki a Blaq-ot magasztalja. Navigon tudtommal nincs, Garmin nem mozdult még erre. Mireo van helyette offline navi.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#699) benczeb válasza Gomba (#698) üzenetére


benczeb
aktív tag

Köszönöm. A 10.2-es update már kint van?

(#700) Gomba válasza benczeb (#699) üzenetére


Gomba
senior tag

Egyelőre csak leaked verziók vannak. Vannak olyan pletykák, hogy tegnap adta át a BB tesztelésre a szolgáltatóknak. Október tűnik biztosnak.
Viber app ehhez képest még lehet csúszik valamennyit, mivel az nem a gyári update-ben jön, csak a 10.2-ben lévő új API-k kellettek nekik.

Ép hardverben ép szoftver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.