Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dr.Momo válasza eventus (#195) üzenetére


Dr.Momo
tag

Melyik hardvered van (SQN100-3?)?
Melyik szoftver verzió van fent neked?
Használsz androidról portolt alkalmazásokat?
Nem tapasztaltál véletlenszerű újraindulásokat?

Az enyém elég hektikusan viselkedik, néha több napig is elmegy, de néha naponta többször is újraindul. Az engineering menüben beállítottam a core dumpolást, és elküldtem már egy corefilet a blackberry-nek. Egyenlőre még nem kaptam választ rá, hogy mi okozhatja. Előfordulhat, hogy a készülékemnek van valami hardveres hibája :(

(#202) axioma válasza lezerpiramis (#198) üzenetére


axioma
veterán

Nem ertem, nem azt mondtad, hogy a BB az osszes fiokot leszinkronizalja magahoz es push-olja? Es hogy akkor takarekosabb (netben/akkuban)? Mert erre irtam hogy nekem az android me'g kulon kerdezgetve meg push is aktiv ugy se zabal sokat (akku birja, net meg nem erdekes mert tulforg.dij nelkuli, de nem is ez hasznalja el egyebkent).

(#203) lezerpiramis válasza axioma (#202) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Adott egy freemail-es vagy indamail-es fiok. Ezt hogy allitod be Androidon ugy, hogy push legyen? Mert ezek ugyebar alapbol nem biztositanak push emailt.

(Btw: a push NEM egyenlo azzal, hogy azonnal megkapod a levelet, legfeljebb az esetek tobbsegeben ez is igaz ra.)

[ Szerkesztve ]

(#204) axioma válasza lezerpiramis (#203) üzenetére


axioma
veterán

Hat forward arra a cimemre, ami tud push-t :) De hat a BB majdnem ugyanezt csinalja...
Figyi, nem is ezert merult fel, hanem azert mert azt mondtad, hogy az androidnal mind a push mind az aktiv x percenkenti ellenorzes halalra eszi az akkut es a netet. Jo, netbol tenyleg van ne'mi plusz, de 800Ft-ert folyamatosan van netem, akkor mit erdekeljen? Akkut meg nem eszi. Es amugy meg el nem tudom kepzelni, mi baj lehet az email 10 perces kesesebol. Ugyse biztos, hogy egybol olvasod, es aki kuldte az is ugy szamit ra, hogy majd egyszer valamikor olvasod. Kulonben felhivna, sms-t kuldene, stb.

(#205) eventus válasza Dr.Momo (#201) üzenetére


eventus
veterán

Igen sqn100-3 és 238 rom. Nem tapasztalok semmi hibát. Port skype van, skymap. Tökéletesen futnak.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#206) lezerpiramis válasza axioma (#204) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Lehet, hogy rosszul irtam, a nem push-os megoldasra ertettem, hogy akkor is general valamennyi forgalmat, amikor egyebkent nem jott semmi az inboxba. Ez a BIS-nel nem igy mukodik, viszont ketsegtelen, hogy ez mar nem tul nagy elony a tobb GB-os csomagok vilagaban, de vannak olyanok, akik megis szeretik.

A hivas es az sms legtobbszor penzbe kerul, az email viszont nem, ha egyebkent is van netes csomag :) De ez a BB vs. "azonnal valaszolok az emailre" dolog egymast gerjeszti: aki azonnal meg akarja nezni/valaszolni a leveleit, az gyakran BB-t valaszt telefonnak, aki pedig BB-t hasznal, az ugyis azonnal megnezi a levelet (legalabb azt, hogy kitol jott, melyik fiokba, fontos-e stb.) + valaszol ra :)

[ Szerkesztve ]

(#207) Mr Kiss válasza eventus (#205) üzenetére


Mr Kiss
csendes tag

Szia Eventus

Nálad mennyi bír az akksi? Hardcore használat mellett túléli a napot?

Üdv

Mr Kiss

(#208) SzuMe válasza Mr Kiss (#207) üzenetére


SzuMe
tag

Bocs, hogy én is válaszolok, de nekem nem :)

Tegnap reggel hétkor levettem a töltőről és 14 órakor már csak 35%-on volt. Akkor töltőre raktam, mert elindultam egy 3 órás vonatútra. Aztán a vonaton is csak akkor nem világított a kijelző, amikor beszéltem rajta. Jobban bírja, mint a Z10 és sokkal jobban, mint egy I5, de azért le lehet meríteni. Ha nem munkahelyen vagyok, akkor szinte folyamatosan nyomkodom, mert azon intézek minden emailt, facebook-ot, hívást, sms-t, ssh-t, rdp-t, játékot :)

(#209) sasa134


sasa134
addikt

Közben kijött egy hosszabb Q5 commercial klikk

Jó kis videó, ha jó lesz az ára a Q5-nek...kell majd egy a Z10 mellé céges telefonnak. :K

Avanti Roma

(#210) V B A válasza axioma (#204) üzenetére


V B A
aktív tag

persze, nem tragédia, ha 15 percenként érkezik az email, csak néhány hónap/év BB-zés alatt hozzászoksz

Képzeld el, vehetnél egy jobb telefont, mint ami most van, csak az SMS-ek 15 percenként érkeznének, vagy manuálisan kellene őket lekérdezni. Hozzá lehet szokni persze, az esetek többségében nem gáz, hogy negyedóránként esnek be az SMS-ek, de azért mégis furcsa lenne.

Egyébként, értjük sztem, hogy össze tudsz barkácsolni egy BB-hez hasonló - bár tömörítés nélküli - csomagot vhogy az androidodra, bár ha forwardolgatsz, akkor nem viálgos, hogy milyen email címről válaszolod meg, ami érkezett.

Én az utóbbi 2 évben a BB mellett használtam néhány hétig Meegot, WebOs-t, WP-t, iOS-t (ok, androidot nem), de a (régi) BB OS email kezelésben nagyon verte mindegyiket. Iszonyatosan gördülékeny, gyors, stabil, és tömörítve jön minden: a szövegtörzs és a csatolmány is. Konfigurálni pedig 20 másodperc. Ráadásul a mobilnet csomagból a BB szolgáltatás ára levonható, úgyhogy nekem ingyen is volt.

Én drukkolok a Q10-nek, ahogy írtam: ha lesz rajta GMaps, Opera Mini és kicsit jobb lesz az ára, visszatérek.

[ Szerkesztve ]

(#211) Gomba válasza Mr Kiss (#207) üzenetére


Gomba
senior tag

Bocs én is válaszolok :DDD

Tegnap például: reggel 6-kor töltőről le. Este 9-ig bírta. Közben volt a telefon mobil hotspot másfél órát. Elég sokat használtam napközben (mail, netezés egyebek), plusz volt kb 20 rövidebb telefonbeszélgetés rajta.
Mivel nálam csak szombat óta van a kicsike (Eventusnál is tudtommal :N), ezért még várnék pár napot.
Külföldi fórumok szerint kb 1 hét után "áll be" a megfelelő akkuhasználat. Illetve a 10.1.0.238 van most rajta, elvileg a következő update akár 25%-kal jobb akkuidőket is eredményezhet.

Ha ajánlhatok egy objektívnak tűnő Q10 akksi tesztet: [link]

Ép hardverben ép szoftver

(#212) John_Deere


John_Deere
tag

Q10 tulajokhoz kérdésem: Mivel írták, hogy kevesebb progi jó a Q10-hez, mint a Z10-hez, az lenne a kérdésem, hogy Q10-re van-e már Viber? Tudom, hogy Z10-re tuti van, csak ezutóbbit nem.
Illetve, szolgáltatóknál ez a Q10 ki fog jönni még a hónapban? :U
Q10 - Z10 között vacilálok, csak a Z10 felé annyi húz, hogy már kapni és olcsóbb. A Q10 pedig szimpatikusabb. :DDD

(#213) Mr Kiss válasza Gomba (#211) üzenetére


Mr Kiss
csendes tag

Köszönöm a válaszokat SzuMe és Gomba.
Úgyis figyelem ezt a fórumot, ha beállt az akkuidő, írjatok már pls még tapasztalatokat.
Megnéztem a linket is, nem szerepel rosszul a Q10.
Ott ami legjobban meglepett, hogy a One nyerte a web browsingot, azt hittem a 4,7-es FullHD kijelző hátránynak számít, de ezek szerint nem. Éppen abban is jó nagy akksi van.

Mr Kiss

(#214) Ryoo válasza John_Deere (#212) üzenetére


Ryoo
senior tag

Q10 elvileg pár héten belül lesz a T-mobile-nál, a hamarosan kapható készülékek között már ott van egy ideje, de sztem borsos ára lesz, biztos, hogy egy darabig többe fog kerülni, mint a Z10

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#215) SzuMe válasza Ryoo (#214) üzenetére


SzuMe
tag

Érdekes, hogy külföldi sufni gsm-ben olcsóbb a q10.

(#216) John_Deere válasza Ryoo (#214) üzenetére


John_Deere
tag

Hát igen, az árával nehéz sok mindent kezdeni, de olyat meg már kérdezni se merek, hogy kipróbálni mikor lesz alkalmam bármilyen üzletben ezt a Q10-et...akár megjelenés után. :F Utána tudnék mérlegelni, hogy megéri-e várni rá, vagy inkább egy QWERTY nélküli Z10 lenne jobb (de hát abban meg nincs LTE).
Gondolom, a szolgáltatók is azért nem kapkodnak, mert nem slágertermék...de remélhetőleg csak nem sokáig húzzák-halasszák.

(#217) Gomba válasza John_Deere (#216) üzenetére


Gomba
senior tag

Én ezért mentem ki Bécsbe venni... már néztem hetek óta a t-mobile oldalán, hogy hamarosan kapható, de csak nem akarták.
585 € volt kint. Ha abból indulok ki, hogy most mennyi náluk (T) a Z10, akkor elsőre meglepődnék ha olcsóbb lenne. Cyberport-ban vettem, ott meg is lehet nyomkodni és van mellette Z10 is.

Ép hardverben ép szoftver

(#218) Gomba válasza John_Deere (#212) üzenetére


Gomba
senior tag

Viber tudtommal még natív BB10 nincsen, viszont azt tudni, hogy éppen dolgoznak rajta már (crackberryn van fent egy viberes dolgozó)
Úgy gondolom, hogy ami képeket láttál a Z10 viberröl azok az androidos portól készültek.
Egyébként nem kell feltétlen minden appot optimalizálni: Z10 képernyő látható virtual billentyűzettel = Q10 képernyő.

Ép hardverben ép szoftver

(#219) Phülöp válasza Gomba (#217) üzenetére


Phülöp
addikt

Mert turelmetlen vagy... mar csak 580. ;)

Szerk: megneztem terkepen, 20 percre van tolunk az uzlet tomegkozlekedessel.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#220) Gomba válasza Phülöp (#219) üzenetére


Gomba
senior tag

Azt az 5 eurot sokszorosan megérte az azóta együtt töltött néhány nap.
Szóval priceless, minden másra pedig ott a Mastercard ;)

Ép hardverben ép szoftver

(#221) SzuMe válasza Gomba (#217) üzenetére


SzuMe
tag

Én ennyiért vettem itthon számlával :)

(#222) Gomba válasza SzuMe (#221) üzenetére


Gomba
senior tag

De közben nem kirandultál :)) egyébként hol?

Ép hardverben ép szoftver

(#223) Gomba válasza Mr Kiss (#213) üzenetére


Gomba
senior tag

Ok. Még írok, de ha már tollat (illetve Q10-et) ragadtam akkor elmondom a mai napot:
Elég sokat használtam napközben kb 20 rövidebb hívás, sok email, sok netezés (pl pH fórum :) ) 4-5 óra kb tisztán és jelen pillanatban van még 45%-om az akksiból.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#224) pit stop válasza John_Deere (#212) üzenetére


pit stop
addikt

Vodához is jön valamikor.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#225) v.tom válasza Neck (#142) üzenetére


v.tom
őstag

Na igen, valószínűleg a BIS meg hasonló dolgok miatt nem csipázzák annyira sokan.

(#226) Polarstar válasza v.tom (#225) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez a BIS szolgálatás fura...

A régin van, az újnak nem kell. De akkor a BBM hol lesz kifizetve?

Más:
A Q5 hamarosan érkezik. Eddig a Q5 az auditól jó volt... :D
Most leváltja a kúlságot a pirossz Q5. /Szupi - Cuki!/ (Sok kávét ittam ma, de továbbra is álmos vagyok asszem.... ;] )

Na, szóval. A BB szekció immár teljesen összefolyt itt. :K
Hogy fogja ezt megkavarni az érkező Q5? Lesz külön topic, vagy ez is egybemegy?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#227) eventus válasza Mr Kiss (#207) üzenetére


eventus
veterán

Szia!

Nap végén 50% körül szoktam lenni és nyúzom rendesen.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#228) Mr Kiss válasza eventus (#227) üzenetére


Mr Kiss
csendes tag

Az szép teljesítmény.

Mr Kiss

(#229) sasa134 válasza Polarstar (#226) üzenetére


sasa134
addikt

gondolom teszt után lesz külön topic... bár a bb10-es kollektíva megerdemelne egy gyűjtőhelyet sztem, hisz egy család...

Avanti Roma

(#230) Polarstar válasza sasa134 (#229) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez egyértelmű. Elég betekinteni a Z10 topicba és az aláírások fele legalább Q10.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#231) John_Deere válasza pit stop (#224) üzenetére


John_Deere
tag

Az is jó lenne...de még az éven? :U

(#232) pit stop válasza John_Deere (#231) üzenetére


pit stop
addikt

Volt egy hivatalos közlemény amiben volt, tehát valószínű de pontosabbat csak nagyfőnökök tudhatnak.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#233) SzuMe


SzuMe
tag

Ma megjelent a Telenornál :)

(#234) John_Deere válasza SzuMe (#233) üzenetére


John_Deere
tag

Szemfülesek,ennek örülök. :)

(#235) Gomba válasza SzuMe (#233) üzenetére


Gomba
senior tag

Örömteli, viszont ennek a fényében egyre kevésbé értem T-éket... Az ára annyi amennyire számítottam elöljáróban.

Ép hardverben ép szoftver

(#236) Loretto


Loretto
veterán

Aki esetleg a Q5-re várna ne tegye. Ha volt a kezében Q10 nagyon nagy sokk fogja érni. Baromi puritán, mindenféle minőségérzetet mellőző érzésem volt. Nekem az SD+SIM nyitó ajtócska sem tetszik benne, plusz a gépelés sem olyan komfortos rajta.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#237) Polarstar válasza Loretto (#236) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Merjük remélni, hogy az árát tekintve a vásárlóknak nem ez lesz az érzése. Mert akkor reszeltek a cégnek.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#238) Gomba válasza Loretto (#236) üzenetére


Gomba
senior tag

Hol lehet megtapogatni a Q5-öt? Egyébként ettől tartottam... De legalább az oprendszer ugyanaz benne :)

Ép hardverben ép szoftver

(#239) kbadam83


kbadam83
senior tag

Tegnap óta használom a Q10-et! Szerintem nagyon egyben van a telefon mindenféle szempontból.
Kis laggokat leszámítva még semmi hibát nem tapasztaltam.

(#240) Gomba válasza kbadam83 (#239) üzenetére


Gomba
senior tag

Gratula hozzá.

Ép hardverben ép szoftver

(#241) kbadam83 válasza Gomba (#240) üzenetére


kbadam83
senior tag

Csak a Viber hiányzik még nagyon és várom, hogy végre kiadják rá :o

(#242) Loretto válasza Gomba (#238) üzenetére


Loretto
veterán

Igen a BB10 fut rajta. Publikusan még nincs sehol itthon.

Hagel: nem tudom milyen árcédula tenné vonzóvá a telót, de sajna a "Feketeszeder" nem a baráti megoldásáról híres.

a10 jobban érdekelne, Z10en is túl akar mutatni.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#243) sasa134 válasza Loretto (#242) üzenetére


sasa134
addikt

Ha szabad kérdezni, itthon vagy külföldön tapogattad? Nagyon gáz az anyaghasználat (fényes műanyag) ? Hozza a korábbi Curvök szintjét? Képekről/videókról nehéz megítélni.

Azt csiripelik BB közeli madarak, hogy az A10 5"-es lesz... :Y (korábban 4,75-ről volt szó). Nekem biztosan nem kell, egyszerűen túúúl nagy, a Z10 méretét megszoktam, szeretem és azt tartom ideálisnak.

Avanti Roma

(#244) Gyurvagyi


Gyurvagyi
tag

HWSW cikk

Challenge accepted!

(#245) eventus válasza Gyurvagyi (#244) üzenetére


eventus
veterán

Igazi BlackBerry teszt, lényege kímélve. Nem a hasonlitgatasokkal meg hianyokkal és (idióta) trendekkel foglalkozik!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#246) sasa134 válasza eventus (#245) üzenetére


sasa134
addikt

Így van. Meg olyan ember tesztelte akiről lerí, hogy volt már kezében korábban BB - de ez nem elfogultságot jelent hanem szakmai ismeretet. Jó írás. :R

Avanti Roma

(#247) Kingfisher79 válasza Polarstar (#237) üzenetére


Kingfisher79
tag

Emírségekben 305 USD-nek megfelelő áron adják...

The RIMpire fights back!

(#248) Ryoo válasza Kingfisher79 (#247) üzenetére


Ryoo
senior tag

Egy ilyen 70e körüli kezdőárnak örülnék :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#249) sasa134 válasza Ryoo (#248) üzenetére


sasa134
addikt

Az én tippem az itthoni független árra: 90-95k :U

Avanti Roma

(#250) Phülöp válasza eventus (#245) üzenetére


Phülöp
addikt

Elfogult a srac, de szerencsere ez nem latszik meg a hwsw-s cikkeiben. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.