Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Gomba válasza lezerpiramis (#400) üzenetére


Gomba
senior tag

Azért a képernyő méret/minőség, illetve a billentyűzet is minőségi ugrás szerintem Q10/9900 között SZVSZ. Igazán jöhetnél erősíteni "a tábort" :)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#402) lezerpiramis válasza Gomba (#401) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Hát nem tudom, szerintem még várok egy kicsit. A QWERTY-je tényleg jobb, de a 9900-as billentyűzetére sem lehet azért panasz (ahogy a 9000-essel is elégedett voltam), a felbontás meg engem nem izgat túlzottan. Alapvetően ez az érdekes számomra:
-Levelezés működjön rendben
-Csetprogramok működjenek (BBM, FB, GTalk)
-Legyen mindez egy helyen (ezt a Messages is tudja nagyjából)
-Tudjon legalább 14,4 Mbit-et lefele (jelenleg nincs vezetékes netem, ellenben 10-11 Mbit-tel jön a korlátlan mobilnet)
-Valamennyire legyen masszív
-Legyen stabil az OS (ez megvan a 9900-asnál)
-Időnkénti böngészésre legyen alkalmas (a 9900-ason már teljesen rendben van a böngésző a korábbi BB-khez képest)

Egyébként akármennyire is mániám a fizikai QWERTY, maga a BB10 OS szerintem jobban passzol a Z10-hez - persze a remek QWERTY és az üzemidő pedig a Q10 pozitívuma :)

(#403) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Elnézést, hogy ennyire érthetetlen ember vagyok.. akkor mostmár a Q10/Z10 csak bekapcsolt mobilnettel tud pushként e-mailt / facebook üzenetet fogadni, szóval nem lennék előrébb egy androidos telefontól mert a szolgáltatásuk (push üzenetek) ugyan úgy (bekapcsolt mobilnet) működik!?!?

szerk.: tegyük fel akkor, hogy veszek egy 9900-ast. Ott a facebook üzenetekhez elég a BIS vagy bekell kapcsolnom a mobilnetet? ( azért rúgózok ennyire a FB üzeneteken mert nálam 99%-ban kiváltaná az sms-t. :) )

[ Szerkesztve ]

(#404) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#403) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Regi BB (minden, ami nem BB10): BIS-sel megy a push mail (fiok tipusatol fuggetlenul) es a FB, mobilnet kulon ezekhez nem kell.

BB10: nem BIS, hanem mobilnet kell ezekhez.

(#405) mAtThEw0319 válasza lezerpiramis (#404) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszönöm! Így minden világos! :)

Akkor az új BB-knek (Q10/Z10) elveszett a legjobb funkciója.. hogy mobilnet nélkül tudott e-mailt fogadni, fb üzeneteket .. nyílván az üzleti embernek a mail a fontos, de akkor is.. ezt miért is csinálta a BB? Nem értem.. :N Legalább azt megcsinálhatta volna a BB, hogy az új modelleken is kilehessen használni a BIS-t ha valaki úgy szeretné...

(#406) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#405) üzenetére


lezerpiramis
őstag

De a régi BB-ken gyakorlatilag a BIS volt a mobilnet.

A régi BB-kkel sokaknak az volt a gondja, hogy mindenképpen kell BIS, a mostaniakkal meg ezek szerint az a baj, hogy miért nem kell... Nem értem. Akinek kell BIS, az vesz egy 9810-est, egy 9900-ast, egy 9860-ast, esetleg 9790-est, megállja a helyét mindegyik.

(#407) mAtThEw0319 válasza lezerpiramis (#406) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Nem értesz.. ha bekapcsolom a mobilnetet akkor jobban szívja az aksimat.. ellentétben a BIS-el annak elég a mobilhálózat (amin telefonálsz), nem?
És engem nem zavarna, hogy nem kell az új BB-khez BIS, ha lehetne ezekhez is használni BIS-el az összes funkcióját mobilnet nékül, mert én tuti lecserélném a mostani S2-m-et erre a Q10-re...

A 9900-ason viszont gondolkodni fogok.. nem rossz teló az se, de azért a Q10 valjuk be elég ütős kinézete is van. :)

[ Szerkesztve ]

(#408) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#407) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Valamit kavarsz szerintem. A BIS ugyanugy az adathalozaton megy (GPRS, EDGE, 3G), mint a mobilnet, csak mas APN-en, illetve masfele van routolva. Ha a menuben kikapcsolod az adatszolgaltatast, akkor a BIS is leall.

(#409) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Tudtok valamit arról a gazdaságos régi oprendszeres 9720-ról amit piacra akarnak dobni?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#410) mAtThEw0319 válasza lezerpiramis (#408) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hupsz.. én ezt nem tudtam. :| Valahol pedig ezt olvastam... de gondolom neked BB-d van és te jobban tudod mint Én! Köszi a felvilágosítást, mert esküszöm, hogy életem végéig tévhitben lettem volna.. :R :))

Bocs, hogy fárasztottalak titeket evvel, de így már teljesen más. :) Ha ezt előbb tudom...

(#411) V B A válasza mAtThEw0319 (#407) üzenetére


V B A
aktív tag

BIS-hez ugyanugy kell adatkapcsolat, csak annyiban talan jobb, hogy ugyanolyan az emailezes "elmenye" 2g-n mint eg normal okostelefonon 3g-n es igy tenyleg tudod kimelni az akkut.

(#412) mAtThEw0319 válasza V B A (#411) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Hogy érted? Nekem 2G-n Samsung S2-n tökéletes facebook üzenetekre.. nem lassú.

(#413) Gomba válasza mAtThEw0319 (#412) üzenetére


Gomba
senior tag

Általánosságban mondva azért érezhetően lassabb a 2G. Főleg ha kapsz szép csatolmányokat is a levelekhez (és mondjuk meg akarod nyitni).
Egyébként olyan területen használod a telefont ahol nincs 3G lefedettség, vagy miért ennyire fontos ez? :)

Ép hardverben ép szoftver

(#414) mAtThEw0319 válasza Gomba (#413) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Mert így tovább bírja az akkumulátorom, mintha 3G-n menne folyamatosan. (adatkapcsolat mindig bevan kapcsolva nálam, ha nem vagyok otthon, illetve ha otthon vagyok és nem gépezek akkor a wifi)

(#415) Gomba válasza mAtThEw0319 (#414) üzenetére


Gomba
senior tag

Ha tényleg Q10-et akarsz akkor ez nem lesz probléma :)
Hétvégén (bekapcsolt 3G-vel, három mail syncelésével, az egyik 5 percenkénti) 48 órát ment a Q10-em bekapcsolva, aztán 6-7% környékén töltöttem fel. Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem sokat használtam mert minden mást csináltam.
Szóval összegezvén nem a 2G/3G használata függő az hogy meddig bírja, hanem hogy mennyit használod. (bár 2G tesztet nem csináltam)
1 napot mondjuk reggel levéve a töltőről mindig átvészel, pedig nyomkodom rendesen!

Ép hardverben ép szoftver

(#416) V B A válasza mAtThEw0319 (#412) üzenetére


V B A
aktív tag

Probald ki es megerted. :-)

Tomoritve jon a szovegtorzs es a csatolmanyok is.

(#417) lezerpiramis válasza V B A (#416) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Neked 9810-esed van? Akksi hogy bírja? Csak kíváncsi vagyok, milyen a 9900-ashoz képest, mert a MA-s cikk szerint jobb... :)

(#418) eventus


eventus
veterán

AF elég kaotikusan működik :( Nagyobb tárgyra sem kepes 90%ban helyesen fókuszálni, meg ha keretet megmozgatom sem. Remélem ez is javul. HDR egyenesen vicc

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#419) Polarstar válasza eventus (#418) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez nem az a tipikus kamerás mobil... :N

Az a kamera dokumentumokra jó... Másra "nem annyira jó"... :K

Na majd az Aristó!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#420) eventus válasza Polarstar (#419) üzenetére


eventus
veterán

Na, de 9780al nem volt ilyen bajom, meg a moto defyvel sem. Aristo kijelzoje miatt nem kell.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#421) Polarstar válasza eventus (#420) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hagyjuk a motodefyt! A céges flotta olyan... Egy fosadék szar a droid.. A kamera szintén... Minden gép másként és másként fotóz ad-hoc alapon azonos beállítás mellett. Továbbá! Hiszti - fagyi és ismeretlen belassulások bármikor - bárhol. U-tál-juk!!!! :((

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#422) lezerpiramis válasza Polarstar (#421) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Azert ne ekezzuk a droidot, mert szorakozashoz es jatekhoz kivalo. Mas kerdes, hogy elso telefonnak sose hasznalnam, normalis levelezesre pedig szamomra alkalmatlan.

(#423) Polarstar válasza lezerpiramis (#422) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Magával a droiddal bajom nem nagyon van. Távol tartom magam tőle! :DDD
Ellenben párom hiába nézte a Curve-öt, végül mégis valami színes alkatelt vett a héten. (az volt az olcsóbb aznap és piros! :D )

Kézbevettem és meglepődtem, hogy "lehet használni!". /Na jó- öt perc alatt lefagyasztottam, de én nem vagyok átlag júzer. :D /

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#424) eventus válasza Polarstar (#421) üzenetére


eventus
veterán

En azért szerettem. Volt sima megy + verzió is. Következő telom is moto lett volna, ha nincs Q10 :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#425) s_misi


s_misi
csendes tag

Sziasztok,

Q10-hez tudtuk olyan programot, amivel a LED színe állítható? Szeretnék az emberekhez külön színeket állítani üzenet, hívás és BBM, whatsapp, stb. értesítés esetén. Mint régen a advance os and LED-el lehetett.
A Color ID-t állítgatom, de az ingyenessel nem akar működni vagy csak nem tudom beállítani normálisan. Hiába állítom be a színt a partnerhez továbbra is pirosan villog. Esetleg a fizetőst használja valaki Q10-re? Működik neki normálisan?

(#426) Gomba válasza s_misi (#425) üzenetére


Gomba
senior tag

Hub++ vagy BeBuzz.
Én hub++-t használok, de ez ízlés kérdése :)

Ép hardverben ép szoftver

(#427) ATI


ATI
senior tag

Kedves Q10 tulajok, nem hiányzik nektek a trackpad? Nem lenne jobb, hatékonyebb egy 9900-as kinézetű készülék BB10-zel?

(#428) Gomba válasza ATI (#427) üzenetére


Gomba
senior tag

Ajánlom a crackberry fórumot. Ott van erről 100 topik. :D
No de szummázva:
az első pár óra mindig nehéz, de utána:
- van aki imádja
- van aki utálja és visszamegy OS7-re
Mondjuk az utóbbiból kevesebb van.
Ha a 9900 gombjait is akarod akkor vagy kisebb képernyő lesz, vagy nagyon hosszú lesz a telefon...

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#429) lezerpiramis válasza ATI (#427) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem ugyan nincs Q10-em, de volt már nálam 3-4 napig, és jelenleg 9900-ast használok (néha a kezembe kerül egy Z10, ritkábban egy Q10). Szerintem nagyon jól használható trackpad nélkül is a Q10, igazából a 9900-ason is kevésszer nyomkodom.

(#430) ATI


ATI
senior tag

Köszi! :) Meg fogom nézni a CB fórumot. Jelenleg Z10-em van és kurvajó :) A virtuális billentyűzetét még erősen szoknom kell, sokat tévesztek. Q10-et szerettem volna, csak gondoltam kipróbálom a Z10-et előtte, mert olcsóbb. Még az is lehet, hogy maradok a Z10-nél. :)

(#431) eventus válasza ATI (#427) üzenetére


eventus
veterán

Nincs, ez van, pont :) Jól használható nélküle is :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#432) Kingfisher79


Kingfisher79
tag

Sziasztok,

Érdekelne egy Q10 vagy Z10. Utóbbit már megvizslattam, meglehetõsen tetszik. Ugyanakkor annak ellenére, h T-nél és norvégoknál is kapható, az általam felkeresett üzletek egyikében sem volt kitéve, hogy kézbe lehessen fogni. Tud esetleg valaki olyan szolgáltatói üzletet, ahol ki van téve és nem egy demó megy rajta, mint a Mammut-os T-nél a Z10 -en? Elõre is köszönöm a segítséget.

The RIMpire fights back!

(#433) Polarstar válasza Kingfisher79 (#432) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A ténél én nem tudok konkrét Q10-est.

Jó pár géesem kereskedőnél ellenben ott vannak. Pl Alle center fsz. Ott a múlt héten volt 6 db is. Fekete és fehér is van nekik. Elég komolyan veszik, mert amíg nézelődtem a múltkor is - mind a 4 érdeklődő a Q10-est nyomogatta. /Igen, mind a 4 ember azt nézte, nem túlzok./
Nagyon kelendő arrafelé a cucc. Vagy csak én gondolom?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#434) Kingfisher79 válasza Polarstar (#433) üzenetére


Kingfisher79
tag

Köszi a segítséget, elnézek akkor arra vmikor :R

The RIMpire fights back!

(#435) eventus válasza Kingfisher79 (#434) üzenetére


eventus
veterán

Szia! Ha érdekel még a Q10 nálam megnézheted. Közel az Allehoz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#436) ATI válasza eventus (#435) üzenetére


ATI
senior tag

Engem is érdekelne a Q10 :)

(#437) eventus válasza ATI (#436) üzenetére


eventus
veterán

Privit írtam

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#438) ATI válasza eventus (#437) üzenetére


ATI
senior tag

Köszi! Válaszoltam.

(#439) Polarstar válasza ATI (#438) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Sztem rendezzünk egy MiVelünk napot a VeleTech mintájára ahol csak komoly érdelődök nyomogathatnak szedreket! :D :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#440) Phülöp válasza Polarstar (#439) üzenetére


Phülöp
addikt

Beszallok egy E72-vel, azon is van sok gomb. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#441) eventus válasza Polarstar (#439) üzenetére


eventus
veterán

Belépés aktiv BIS/ BES opcióval lehetséges :) Uzletembe johettek.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#442) Phülöp válasza eventus (#441) üzenetére


Phülöp
addikt

Vasarolni :p

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#443) Polarstar válasza eventus (#441) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Zöccség bóut? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#444) Phülöp válasza Polarstar (#443) üzenetére


Phülöp
addikt

Zoldseg-gyumolcs, hisz szeder is van bent. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#445) Polarstar válasza Phülöp (#444) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jaaa, bocsesz! :DDD Ép fokhagymáztam... :D

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#446) eventus válasza Phülöp (#442) üzenetére


eventus
veterán

Nem is!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#447) matyikerdez


matyikerdez
csendes tag

Sziasztok, a véleményetekre lennék kíváncsi ár/érték arány ügyben. Jelenleg BB9780-t használok két éve, szeretem, minden oké vele, de a netezéshez azért kicsit belefáradt a szemem.
Díjcsomagváltás miatt gondolkozom új készüléken, és a díjcsomaggal az alábbiak érhetőek el:
BB Z10 - 75ezer
Iphone 5 (16GB) - 100ezer
BB Q10 - 125ezer
Tudom, hogy alma (szó szerint) meg körte (vagy jelen esetben szeder - haha), de van-e ennyi különbség ár/érték arányban a kütyük között?! Nagyon megszoktam a fizikai billentyűzetet, de a két BB között azért éles a különbség. Vagy várjak még pár hónapot, amíg a Q10 is lejjebb csúszik?! Iphone is izgalmas lehet, még nem volt, esetleg kipróbálnám. KÖSZI bármilyen kommentet.

(#448) Kingfisher79 válasza matyikerdez (#447) üzenetére


Kingfisher79
tag

Az én "tanácsaimat" kis súllyal vedd számításba, ugyanis a lentiek (fentiek) közül egyiket sem birtokoltam még hosszabb távon:)

A lényeg, h mi neked a fontosabb. Én konkrétan Q10 felé hajlok. Netezni vele nem a legmegfelelőbb, ám van benne egy reader mód funkció, amivel elég szépen olvashatók cikkek. Én általában olvasni, infót szerezni szoktam neten (nem videókat nézegetni) így nekem a Q10 a legmegfelelőbb. De mindenkinek más, ezt el kell dönteni.

Az árhelyzetről: USA-ban már elég drasztikus áresések voltak Z10 frontján, illetve Q10 frontján is hamarosan várható, és valszeg be fog gyűrűzni elég hamar Mo-ra is. Heins elég agresszív sales/marketing kampányt igért az elkövetkező hónapokra, sztem ennek áresés is lesz a következménye. Meglátásom szerint érdemes még kicsit kivárni. Illetve az általad felsorolt árakat látva kicsit indokolatlan a nagy különbség Z10 és Q10 között, sztem fog spread szűkülni...

Remélem a megfelelőt sikerül választani:)

The RIMpire fights back!

(#449) ATI válasza matyikerdez (#447) üzenetére


ATI
senior tag

Én is a Q10 felé hajlok, csak én a Q10 előtt befektettem egy Z10-be és nem bántam meg (100k volt használtan innen a PH-ról). A HUB nagyon tetszik. Szóval én csak BB-t vennék.
Szeretnék már Q10-et a billentyűzet miatt, de még nagyon drága. Kicsit még kivárok a Q10 ára miatt. Mondjuk szerintem szépen lassan bővülni fog a termékpaletta, s bízom benne, hogy lesz trackpad-es, QWERTY-s BB10-es teló is a nem túl távoli jövőben. Vagy ez esélytelen?

(#450) Gomba válasza ATI (#449) üzenetére


Gomba
senior tag

Szerintem az. Nem fér bele a trackpad a jelenlegi koncepcióba.
Copy - paste-re lesznek új "tulajdonságok" az update-ekben.

Ép hardverben ép szoftver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.