Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) axioma válasza Gomba (#333) üzenetére


axioma
veterán

Hm, akkor azert tenyleg eleg jo. Bar kesobbi hsz-edben a visszajelzo az rovid ö lett, de ez lenne a legkevesebb. Illetve eszembe jutott meg egy fontos szo: meg-még. Ezeket max. némi szemantika alapjan tudna megkulonboztetni... az meg gondolom magyarra nincs, csak szavankenti egyezes. Azt egyesevel kepernyon pottyinted at?
Még egy kerdes: -ból és -ből es hasonlo hangrendvaltos toldalekokat is jo hatasfokkal tud? [A vegen meg keresni kell egy BB10 bill. portot androidon ;) ]

[ Szerkesztve ]

(#352) eventus


eventus
veterán

Elájulok [link]
Edigital 200 ezer a q10, de a z is

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#353) Zsolti222 válasza eventus (#352) üzenetére


Zsolti222
csendes tag

Speedshop dettó, de ott legalább van raktáron

[ Szerkesztve ]

(#354) Polarstar válasza eventus (#352) üzenetére


Polarstar
nagyúr

De lagalább kapható 5 évi kamatmentes részletre is!

Eszméltelenül túl van árazva. Sajnos.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#355) eventus válasza Polarstar (#354) üzenetére


eventus
veterán

Itthon

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#356) Polarstar válasza eventus (#355) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja. De nem az a gond, hogy drága, hanem hogy kevés a "gempa" rá! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#357) BubuRoland válasza Gomba (#335) üzenetére


BubuRoland
tag

köszi a tippeket! még azért tart a bizonytalanságom! az ár a Z10 mellett szól mert Tmobile lejjebb vitte, viszont a Q10 mellett a különlegesség! igazából nagy szükségem nincs a billentyűzetre, de a nagy kijelzőre sincs, csak jól nézzen ki és strapabíró és megbízható legyen! lumiás wp után talán ez a legfontosabb szempontom! szerintem becsukott szemmel vásárláskor amelyikre rábökök az lesz a nyerő! Q10nél az appoktól félek a kijelző miatt, de ha a Q5 megjelenése miatt tényleg behozzák a lemaradást akkor nem lesz gond mert a kinézett miatt Q10 felé húzok!

(#358) eventus válasza BubuRoland (#357) üzenetére


eventus
veterán

Appok, appok... Amire én a Q10et használom, arra elég lenne egy 50 ezres android is. Net, email, skype, what's up, fényképezés. De a BlackBerry rendszer többet ér alapjaiban, mint az programok osszessege. :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#359) BubuRoland válasza eventus (#358) üzenetére


BubuRoland
tag

és ez az új rendszere már kiforrt rendesen? nincsenek gyerekbetegségei? Lumianál jártam úgy, hogy a fórumba írták hogy milyen jó a wp megvettem és meg is jöttem belőle!

(#360) BubuRoland


BubuRoland
tag

az lenne még a kérdésem, hogy a Q10 kijelzője Gorilla Glass? mert próbáltam utána olvasni de minden tesztben mást írtak!

(#361) Gomba válasza BubuRoland (#360) üzenetére


Gomba
senior tag

Nem az, hanem valami spéci saját cucc.

Ép hardverben ép szoftver

(#362) eventus válasza Gomba (#361) üzenetére


eventus
veterán

Én rajtahagytam a gyári fóliát, levágtam szépen a kis fülecskét róla. Ilyen szépen úgysem lehet feltenni, mint gyárilag. 9780 esetén is így jártam el, most is rajta van.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#363) eventus


eventus
veterán

Gyorstarcsazas működik valakinek? Hiába bokok rá a betűre, semmi nem történik :(

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#364) Gomba válasza eventus (#362) üzenetére


Gomba
senior tag

Nekem már az első pillanatban elcsúszott...

Ép hardverben ép szoftver

(#365) Gomba válasza eventus (#363) üzenetére


Gomba
senior tag

Mármint honnan? Mert az csak a phone appból kellene hogy működjön. (remélem a 10.2ben már lesz rendes quick call)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#366) eventus válasza Gomba (#365) üzenetére


eventus
veterán

Remélem, mert az egyik nagy előny döglött a billentyűzeten

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#367) eventus


eventus
veterán

Új ROM [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#368) Phülöp


Phülöp
addikt

OS BB10.2 video:

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#369) eventus válasza Phülöp (#368) üzenetére


eventus
veterán

dátum + nap elférne az idő mellett....

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#370) Phülöp válasza eventus (#369) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem en fejlesztem ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#371) Polarstar válasza Phülöp (#368) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha-ha-ha!

A csávónak rendesen van forgalma!

A csoportok, meg olyan mint a 9900 Boldnál a csoportok. És most is össze van szedve.

Jó lesz az!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#372) eventus válasza Phülöp (#370) üzenetére


eventus
veterán

:((( :))

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#373) Gomba válasza eventus (#367) üzenetére


Gomba
senior tag

Te már felraktad? :)

Ép hardverben ép szoftver

(#374) eventus válasza Gomba (#373) üzenetére


eventus
veterán

Most tölt :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#375) Gomba válasza eventus (#374) üzenetére


Gomba
senior tag

Én letöltöttem. De azt írják, hogy fehér a naptár benne. Azt én nem akarom :) Illetve a gps-szel és a képernyő lock-kal is gond van vele.

Inkább Sachup-pal rárakom "rendesen" a 10.1.0.2342-es OS-t (épp most töltöm...)

Ép hardverben ép szoftver

(#376) eventus válasza Gomba (#375) üzenetére


eventus
veterán

Én meg nem tettem fel, de akkor nem is fog, ha ilyen bajok vannak. Fehér naptár nem zavarna. Várok meg vele, de jó lenne már egy stabil frissítés. At t már adott ki hivatalos, itthon is kapható, jönnek lassan.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#377) Gomba válasza eventus (#376) üzenetére


Gomba
senior tag

Ez teljesen official update amit felraktam.
A Sachup a BlackBerry oldaláról is töltötte le. Csak be kell állítani, hogy mely országban/szolgáltatónál/modellel keresel frissítéseket és a program "felnéz" a BB oldalára, hogy van-e frissítés (UK és T-mobile-lal mentem így talál, de ez le van írva hozzá).
Ha van akkor le tudod ezeket tölteni.
Utána pedig Sachibar-ral (az előbb bar fájlokat töltött le), és azzal usb-n keresztül már tudod frissíteni a telefont. Gyakorlatilag rendes update, tehát nem veszik el semmilyen adatod/beállításod.
[itt van CB link hozzá]

Egyébként tegnap így frissítettem és megoldódott az egyik problémám ami igazán zavart: mostmár rendesen van whatsapp-om a hub-ban és nem a notifications között jelenik meg. :)
software: .2309 os: .2342 most rajta

Ép hardverben ép szoftver

(#378) eventus válasza Gomba (#377) üzenetére


eventus
veterán

Köszi, megprobalom ma. Láttam korábban a leírást, de még feltettem a kicsiket :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#379) eventus válasza Gomba (#377) üzenetére


eventus
veterán

Kész is :) Köszi!

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#380) Gomba válasza eventus (#379) üzenetére


Gomba
senior tag

Nincsmit :) nekem eddig semmi bajom vele. Szóval csak jobb lett. Az akksi időre még kíváncsi leszek...
Viszont maga az update másodikra majd nem lesz hosszadalmas mármint frissíteni. Így nem érdekel már a t-mobile frissítési ciklusa :)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#381) eventus válasza Gomba (#380) üzenetére


eventus
veterán

Whats up már a hubban van, rendszer indítási időt meg nem mutatja. Ennyit látok :) Akksival nem volt eddig panaszom, bár a bebuzz szívta, kíváncsi leszek most. Na igen, a hazai T nem sűrűn frissít. 9780on utoljára spanyol vodafone rom volt.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#382) eventus válasza Gomba (#380) üzenetére


eventus
veterán

Jobban bírja az akksi, jelentősen.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#383) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

A telefon a facebook üzeneteket BIS + mobilnettel vagy simán BIS szolgáltatással is jelzi?
Valaki tesztelte már, hogy folyamatosan bekapcsolva van a mobilinternet, úgy mennyit bír?
2G - 2G/3G (auto) hálózatot belehet állítani a beállításokban, hogy melyiket engedélyezem?

(#384) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#383) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BB10-nel mar nincs BIS, csak a T-nel kell, de ott is csak a BBM-hez.

A BB alapja a folyamatos netkapcsolat, szerintem mindket uj BB (Z10 es Q10) kibirja egy napig, a Q10 talan tobbet is.

Igen, van dual mod, 2G lock es 3G lock is.

(#385) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem is tudom ki említette meg, hogy a BIS leakasztása logikus ötlet a cég szerint, ellenben anyagilag hátrányos a cégnek egyben.
Hiszen akkor a szerverháttér üzemeltetésre nem lesz havi bevétel. Miközben az "elemzők" pont azt mondják, hogy a netes szolgáltatásokra kellene rágyúrni. Most akkor mi van? :F

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#386) lezerpiramis válasza Polarstar (#385) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A BIS (reszbeni) elavultsaga miatt hatrany, a belole szarmazo bevetel miatt viszont elony a cegnek, ezert nehez mit mondani, es gyanithatoan a BB sem tudja letenni a voksat egyik verzio mellett sem (BIS megszuntetese vs. meghagyasa).

Ha lelonek a BIS-t, az nagy szivas lenne a regi tulajoknak...

(#387) mAtThEw0319 válasza lezerpiramis (#384) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Akkor mostmár csak úgy kapsz push üzenetet (BB Z10/Q10) BB-n, ha bevan kapcsolva a adathálózat? (mobilinternet)

[ Szerkesztve ]

(#388) Polarstar válasza lezerpiramis (#386) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na az tényleg durva lenne... A cégnek a piaci magatartása tisztességes. Ilyent nem tenne sztem 3 éven belül.

Mellesleg a tömörítés elvétele nem jó ötlet. Túl sok adat kering a neten és ez bizony globálisan nagyon sok energia. Ha már továbbtekintünk az orrunknál...

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#389) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#387) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Ha a BES-t nem nezzuk, akkor abban az esetben van push email BB10-nel, ha az email-kiszolgalo is tamogatja azt. Magyaran olyan, mint a Droid, az iOS, a WP.

(#390) Gomba válasza mAtThEw0319 (#387) üzenetére


Gomba
senior tag

Azt, hogy anno a BIS lekérdezte helyetted a POP3-as email címeidet 15 percenként és akkor 15 percenként "push" email lett, az azért megtévesztő. Igazi push csak a blackberry.com/.net-es mail címek voltak tudtommal.
Miért van erre szükséged?
- azért hogy kisebb legyen a forgalmad?
- azért hogy az akksi tovább éljen?
Lássuk be, hogy manapság már sokkal kevésbé fájnak a kB-ok, MB-ok, GB-ok mint anno, tehát a forgalom egyre kisebb szerepet tölt be... Az akkumlátoron lehet gondolkozni, de úgy gondolom, hogy mivel folyamatosan egyébként is be van kapcsolva a mobilnet a telefonokon ezért ez sem "fáj" már annyira mint korábban.

Egyébként nagy előny mostmár, hogy tudsz használni ActiveSync-et.
Illetve az olyan szolgáltatóknál akik push-imapot használnak azoknál is tudod élvezni az instant push éleményt (például gmail) :).

Tehát összegezvén: az azonnali push érzés miatt vagy az adatforgalom miatt kérdezed?

Ép hardverben ép szoftver

(#391) Gomba válasza lezerpiramis (#389) üzenetére


Gomba
senior tag

Megelőztél, nem frissítettem :)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#392) lezerpiramis válasza Gomba (#390) üzenetére


lezerpiramis
őstag

A BIS-sel MINDEN email-cím push-sal működött. A push nem egyenlő azzal, hogy a levél azonnal megjön, legfeljebb nagyon gyakran párosul ezzel a tulajdonsággal is. BIS-nél GMail, Hotmail, Yahoo és AOL esetén jött meg azonnal a levél (+a blackberry-s/instantemail-es email-cím esetén), de ettől függetlenül egy Freemail vagy egy Indamail is push-sal jött, hiszen a BIS szervere tolta le az email-eket a telefonra, nem pedig a telefon nézegetett be a fiókba x percenként.

Igaz, hogy push email alatt legtöbbször az azonnali email-fogadást értjük, csak éppen nem ezt jelenti elsődlegesen :)

[ Szerkesztve ]

(#393) Gomba válasza lezerpiramis (#392) üzenetére


Gomba
senior tag

igazad van. Reggel volt még, legalábbis nekem :) Szóval az azonnali push alá gondoltam, hogy instant. A 15 percesnél meg a sima push-t csak "összefogalmaztam magam".
De egyébként az instant/push terminológia közel sem egyértelmű mindig és mindenhol.
Összegezvén egy mondatban amit akartam írni: jelenleg szerintem már semmi jelentősége, hogy x percenként sync-el a telefon (illetve refresh-elni bármikor lehet) vagy push jönnek a dolgok, ellenben az instant része az meg jó hogy van.

Ép hardverben ép szoftver

(#394) lezerpiramis válasza Gomba (#393) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Meg egy hasznos dolog: az smtp. Freemail es indamail stb. fiokbol is kuldhetek levelet a BIS-es smtp-vel, tehat nem kell szuttyogni az internetszolgaltato smtp-jevel.

(#395) mAtThEw0319 válasza Gomba (#390) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

A push érzés miatt és az akkumulátor kímélés miatt.. amúgy gmailt használok ami androidon push-ként működik, egyből megkapom a leveleket, ugyanígy a facebook üzeneteket.
Csak Én úgy tudom, hogy a mail-ekhez BB-n BIS szolgáltatással nem kell bekapcsolva lennie a mobilinternetnek, de mivel Én mailt kevésbé küldök, viszont annál többet beszélgetek facen (nálam kiváltja az SMS-t, sok ismerős használ facebookot :) ), érdekel [ [(#383) mAtThEw0319] ], hogy a FB üzenetekhez (és az egész BB HUB-hoz) kell-e mobilnet, hogy push üzenetként jelezze BIS szolgáltatással?!? Mert ha kell akkor nem cserélnék BB-re, mert ugyan ott tartok mint androidon folyamatos mobilinternettel.

A kérdést úgy értsétek, hogy előfizettem BIS szolgáltatásra is. Szóval BIS-el használom pl. a Q10-et.

[ Szerkesztve ]

(#396) lezerpiramis válasza mAtThEw0319 (#395) üzenetére


lezerpiramis
őstag

BIS egyaltalan nem kell a Q10-hez. BB10-nel mar nincs IMEI- es PIN-alapu regisztralgatas, nincs instantemail-es oldal stb. Egy esetben kell BIS: ha T-s vagy, es hasznalnad a BBM-et.

(#397) eventus válasza mAtThEw0319 (#395) üzenetére


eventus
veterán

Es félreértés ne legyen, nem kell bis+net csomag a T-nel, elég a bis, mindenre használható, csak nem tömörítve. Nekem így van, már csak az elv miatt sem mondom le :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#398) lezerpiramis válasza eventus (#397) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Akkor jól gondoltam, a T-nél úgy megy a dolog, hogy hiába a BB APN-en történő csatlakozás, utána az adatcsomagok nagy része nem megy el a BB NOC-ig (leszámítva a BBM-et és a BES10-et), hanem simán a net felé van irányítva.

(#399) eventus válasza lezerpiramis (#398) üzenetére


eventus
veterán

Így van, sajnos :( Nem értem, aki továbbra is fizet bist miért nem kapja meg 'kivaltsagokat'. Akinek meg csak egyszerű mobilkent használja, az meg mobilnetezzen.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#400) lezerpiramis válasza eventus (#399) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Nekem igazából nem hiányozna a BIS. Legtöbbször Gmailt használok, tehát az smtp-vel nem lenne gondom, korlátlan mobilnetem van a BIS-en kívül, tehát a tömörítés sem lenne érdekes igazából. A legnagyobb "bajom" az, hogy bármennyire is jó a Q10 és a Z10, a tényleg zseniális Hub-on, valamint a jobb böngészőn kívül semmilyen _számomra_ fontos dologban nem adna többet, mint a 9900-as. Ráadásul hetente egyszer-kétszer mindig nálam van egy Z10, úgyhogy... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.