Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Kár lenne ezért az állomásért, ha már annyit dolgoztak rajta... :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2) BITBOYS válasza Badman 4ever (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, ez így van. Milyen érdekes, hogy erre csak most kezdenek rájönni. Még szinte el sem készült, de lassan a Mir pályáját követi...bugy bugy. Ennyi pénzt belepottyantani az óceánba :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) lapa


lapa
veterán

azért kíváncsi lennék mi akadályozná meg őket, hogy ember nélkül pályán tartsák. gondolom van még rajta pár hasznos alkatrész (pl napelemek, ha jól emlékszem 70kw), az meg, hogy nincs levegő stb. nem lényeges.

gondolom még mindig nagyságrenddel olcsóbb lenne egy ruszki toliegységet dokkolni, mint minden, máshol esetleg használható cuccot újra felvinni. a lakóegység is lakóegység marad még 10 évig gondolom, de azt nem tudom annak szüksége van-e valami tmk-ra.

értelme a holdbázisnak sincs, ezen legalább súlytalansági kísérleteket lehet/lehetett csinálni.

(#4) brownus válasza BITBOYS (#2) üzenetére


brownus
veterán

miért nem adják oda magán cégeknek az üzemeltetés jogát? lehet nagyobb, gyorsabb lenne fejlesztés is, nem?

(#5) Eastman


Eastman
őstag

Dobjunk össze rá és vegyük meg! Ott is lehetne pl PH!-s talikat rendezni.

Vagy ne? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6) Rive válasza lapa (#3) üzenetére


Rive
veterán

Ezek a cuccok folyamatos karbantartás nélkül nem maradnak üzemképesek, biztonságosak. Anno a Columbia utáni járatszünetben a pótalkatrészek fogyása miatt egyszer már olyan állapotba került a cucc, hogy felmerült a kiüritése. Szóval ha egyszer ezt odahagyják, akkor nagyon nehéz és kockázatos lenne ujra beüzemelni.

A főbb alkatrészek leszereléséhez is üzemelő állomás kell. Egy féldög izét berhelni ideiglenes bázisról, majd a cuccot más pályára állitani nem hiszem, hogy olcsóbb lenne, mint felvinni újra.

Szóval ha kell ez az izé fent, akkor üzemben kell tartani. És szerintem kell.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7) Eastman


Eastman
őstag

...monnyuk kicsit olyan, mintha a Colosseumot is felrobbantanák, mert már idejemult. Az ISS az emberiség egy mérföldköve. Simán keringhetne ott fent mint egy múzeum, vagy egy emlék. Akit zavar, majd kikerüli.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szerintem is meg kell tartani és nem szabad eltékozolni.
A NASA-nak meg a többi, az űrállomás építésében részt vevő ország űrügynökségének, kéne tartania egy globális szavazást a háló segítségével, hogy kell az emberiségnek vagy sem egy űrállomás.
Én az igent jelölném meg. :))

(Valaki írjon a NASA-nak helyettem. Az angolom csapnivaló.)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10) Badman 4ever válasza Eastman (#5) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jó ötlet, de ahhoz akkor saját űrsikló is kell indítóállomással, szóval még abból is kell építeni egyet a sufniban. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#11) BITBOYS válasza brownus (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ki tudja, lehet féltik a technológiát. Kínaiaknak biztos jól jönne, legalább nem kell lekoppintaniuk. Most, hogy az Endeavour is megsérült elképzelhetőnek tartom, hogy nem kockáztatnak többet és megy a levesbe, de előbb a legénységet juttassák vissza épségben a földre. Miért nem gondolkodtak előbb :F

Badman 4ever: Hol az űrsiklód? Hátul, a pottyantós mellett és startra kész :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12) Dany007


Dany007
veterán

Engem is eléggé meglepett a hír. Csodálkoztam is, hogy még senki nem tette szóvá erre felé.

Nagyon durva, hogy még jóformán készen sincsen, mit is írnak ? 2012-re lesz kész? És 2016-ban meg már lehoznák? De amúgyis csak 2020ig bírná ki? :s
Elég durva... Elhiszem h már nincs kit legyőzni... Nincs kivel versengeni... De áldozatának rá egy kis pénzt.
Pl az Iraki háború árán, már lehet tesztre képes térhajtóművünk ;)

(#13) Algieba válasza BITBOYS (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az űrsiklók szépek, de sok a gond velük. Ráadásul kettő már elpusztult. :(
A Szojuzok közül mennyi semmisült meg? Vagy nekik nem volt balesetük?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Eastman válasza Algieba (#13) üzenetére


Eastman
őstag

Hivatalosan nem sok. ;)

Űrszemét. :((( Elférne szerintem...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15) cizoe


cizoe
őstag

Én talán Robert L. Park vicces gondolatával értenék egyet: "Give it to China. Let them support the damn thing."

Persze nemzetközileg megszabott kutatási programot szabva nekik.

A holdbázis tényleg jó cél, nemzetközi összefogással (nem csak nasa only) kell megcsinálni. A Mars meg akármennyire is egyszerűnek tűnik, messze van még. Azért egy kicsit más kategória. 40-50 éven belül talán reális. Az ISS viszont bukó, be kell látni. Ha lenne rá pénz, akkor is csak 2020-ig lehetne ellavírozni vele, így meg egyértelmű, hogy levezetik. Másfél év, és elkészül, szóval 4 év azért nem kevés teljes funkcionalitással. Az űrkutatás nem biznisz, nem ebből kell meggazdagodni.

[ Szerkesztve ]

(#16) BITBOYS válasza cizoe (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Persze, nem nagyon termel profitot, cserébe viszi a pénzt rendesen. Viszont akkor jobban át kellene gondolni mire adnak pénzt és mit ítélnek meg úgy, hogy hosszú távon sem érdemes rá költeni. Biztos volt már az ISS születése előtt is egy terv/program arra, hogy esetlegesen a hold szolgálhatna talapzatként egy bázis megépítésére, a föld körüli pályán keringő űrállomás helyett.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) cizoe válasza BITBOYS (#16) üzenetére


cizoe
őstag

2020-ig volt tervezve, igazából azért gáz, mert így a 8 éves működési idő (teljes funkcionalitással) 4 évre feleződik. Viszont annak ellenére, hogy nincs teljesen "kész", azért eddig is sok kutatás zajlott, zajlik az ISS-en, szóval az elmúlt 10 év se kidobott pénz. Persze nem olyan látványos a dolog, mint egy holdbázis. :U

(#18) Rive válasza cizoe (#15) üzenetére


Rive
veterán

Az a baj, hogy a holdbázis SZVSZ totál zsákutca. Minimum néhány száz főig mindent ugyanúgy oda kell vinni, mint egy orbitálisra, csak onnan továbbmenni nehezebb, mint orbitálisról. A problémák jórésze meg ott is ugyanaz, mint az orbitálison, csak messzebb van.

Ha valaki komolyan gondolja, hogy valamikor egyszer kavarunk valamit a naprendszerben, akkor egy orbitális bázis mindenképp kell. Most van egy. Szimplán más feladatot kell neki szabni, és átalaktani hozzá. Most épp laboratórium. De lehetne egy ellátó- és szerelőbázis alapja is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) cizoe válasza Rive (#18) üzenetére


cizoe
őstag

Épp ezért kéne átszervezni a finanszírozást és a terveket. Én is amellett vagyok, hogy meghosszabbított élettartamot kell neki biztosítani. Persze ez rengeteg pénz, de mindenképp kell egy űrállomás. Aztán lehet bázist ideoda, akár a holdhoz is (nem a felszínre). No meg az LRO után nem kéne már több kutatószondára pénzt költeni, bár nem tudom, hogy mennyire táplálkoznak ugyanabból a keretből ezek a projektek.

(#20) Dany007


Dany007
veterán

Azért biztos h nem kidobott pénz. Technológiailag is meg kellett oldani pár kihívást, ami a jövőben még hasznos lehet. Vagyis maga a tapasztalat.
De jövőt borúsabbnak látom...
Ja persze, Holdbázis, meg Marsutazás... Kb előre 50 évet terveztek így be...
Hát nemtudom. Túl nagy szavak ezek ahhoz képest, amennyire meg van nyirbálva a Nasa költségvetése.
Azt kéne csinálni, amit Kennedy mondott anno. Az évtized végéig eljutunk a Holdra. És meg is csinálták, pedig tíz évük se volt rá. :)
Most meg hogy is van? 2020-ban akarnak Holdbázist? Aztán valami 2036 körül menni a Marsra? Nem tudom pontosan, de vagy 40 évre előre betervezték ezeket... Addig meg annyi minden változik még hajajj....
Sajnos manapság már nincs érdekében az országnak, hogy küzdjön az űrkutatás terén.
A kutatás maga már nem elég. A közvélemény is eltávolodott egy időben a Nasatól...
Oroszok, Kínaiak, Japánok próbálkoznak... Az ESA is próbálkozik, de nekem mind ici-pici lépésnek tűnik egy Apollo vagy Űrsikló projecthez képest.
Egyedül a James Webbre leszek kíváncsi! Na azt már nagyon várom :)

(#21) BITBOYS válasza Dany007 (#20) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én meg majd a SpaceX-re. :)
[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22) cizoe válasza BITBOYS (#21) üzenetére


cizoe
őstag

Saját űrprojektem :DDD Még van mit rajta fejleszteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#23) shteer válasza Dany007 (#20) üzenetére


shteer
titán

És meg is csinálták

biztos? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#24) Rive válasza Dany007 (#20) üzenetére


Rive
veterán

Technológiailag is meg kellett oldani pár kihívást, ami a jövőben még hasznos lehet.
Volt egy eset, mikoris a fiatal mérnököknek ki kellett vonulni és szétberhelni az egyik múzeumba állitott gépet, mivelhogy nem értették, hogyan tudtak a hőskorban megoldani egy-egy problémát... Azóta ebben - a mérnöki ismeretek halmozódásában - csak nagyon korlátozottan hiszek :(

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) BITBOYS válasza cizoe (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD
Mi van a pilótakabin alá írva? Nem látom :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#26) cizoe válasza BITBOYS (#25) üzenetére


cizoe
őstag

Netről loptam a képet, az enyém még csak a tervezési fázisban jár. :D Amúgy szerintem vmi logó és nem felirat.

(#27) Dany007 válasza shteer (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Igen biztos :)

Bővebben: [link] :DD

(#28) BITBOYS válasza cizoe (#26) üzenetére


BITBOYS
addikt

Kínai módszer :DDD
Igen, tényleg valami logo, de nem bírom kivenni. Jó kis hanns-g monitorocska :B

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#29) Badman 4ever válasza BITBOYS (#21) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Burt Rutan is érdekes fazon, ő csinálta a SpaceShip One-t és tervezi a SpaceShip Two-t. Ő egy repülőgéptervező, olyan gépeket épített, mint a Voyager, amivel körberepülték a Földet egy feltöltéssel, leszállás nélkül, de ma már űrrepcsiket is tervez hordozógépestül. Kíváncsi vagyok mit fog még alkotni. :)
(#11) BITBOYS: A panel tetején áll startra készen, már csak üzemanyag kell bele. :DDD

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#30) Eastman válasza Badman 4ever (#29) üzenetére


Eastman
őstag

;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Wolverine válasza Dany007 (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem 2020-ig bírná, hanem a 2020-as évek végéig, ami jó esetben 2030-at is jelenthet(ne).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) Dany007 válasza Wolverine (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Most, hogy mondod tényleg! Csak a 2020 maradt meg bennem.
Jó lenne ha nem ejtenék le...
Egy plusz modul, meg egy biztonságos transzport kéne, és kész is az űrhotel. Ugye ami ha jól tudom 2012-ben készül el. Mármint az első hivatalos...
Sajna ebben lenne biznisz. És csak azt pénzelik, ami jó sokat profitál is. És kp-ben, nem tudományban és felfedezésben... :(

(#33) Eastman válasza Dany007 (#32) üzenetére


Eastman
őstag

"Űrhotelnek" azért kicsit szűkös szerintem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) Dany007 válasza Eastman (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Ezért írtam a plusz modult :) )

(#35) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Múltkor a Sea Launch-ról láttam egy műsort, itt is igen komolyan megy a fejlesztés. Ők az óceánról indítják a hordozókat.
mission telstar 18

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#36) lapa


lapa
veterán

ehune kvp megmondja a nyugalomra intést (#11). szóval még nincs akkora para.

(#37) Dany007 válasza lapa (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Heh, bírom ezt a figurát, szoktam olvasni miket ír. Sokszor már egész úgy néz ki mintha értene is hozzá :)

(#38) lapa válasza Dany007 (#37) üzenetére


lapa
veterán

tekintve, hogy neked gondolom nda-d van a hivatal részirűl sajnos ritkán részesülhetünk abban a szerencsésben, hogy gyarló tárgyi tévedéseinket korrigálod.

nem értem mi szükség volt erre, pont egy olyan helyen, ahol mégcsak reagálni se tud rá.

(#39) Dany007 válasza lapa (#38) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt pozitívnak szántam. Az utolsó mondatot meg kicsit ironikusan. :B
Már több, mint 2 éve nézegetem rendszeresen az oldalt, és tudom nagyon jól, hogy mennyire ért hozzá. Főleg a mikroelektronikához, vga architektúra stb...
"Sokszor már egész úgy néz ki mintha értene is hozzá :)"
Ezt azért gondoltam ironikusnak, mert én pontosan tudom, hogy nagyon vágja a témát!
Szal nem leszólni akartam, pont ellenkezőleg... de nem úgy jött le mint ahogy gondoltam. =/

[ Szerkesztve ]

(#40) Thunderzolee válasza Dany007 (#27) üzenetére

Tuti?
[link] ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#41) Dany007


Dany007
veterán

Ünnepeljünk! :) Egy nagy Taps a Holdra szállás 40. évfordulóján! Illetve holnap, de megelőlegezem! :C

Heh, ha már átbaszás, az a 320Kiló holdközet amit hoztak biztos csak habból készült kellék. És a sok száz tudós aki vizsgálta, valójában csak egy színházi kelléket vizsgált éveken át xD

(#42) BITBOYS válasza Dany007 (#41) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csak ikszdét neee :O

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) Gergő_


Gergő_
őstag

100 milliárd? még mindig tízszer olcsóbb mint az iraki háború, bár majd az is kitermeli a maga hasznát és lehet belőle ISS2 ;]

(#44) Dany007 válasza BITBOYS (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Aszittem még menő :O

(#45) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]
Űrsétát közvetít a NASA tévé.

A Big Bang Theory egyik epizódja valóra vált, elromlott az ISS fő mosdója.

A holdraszállás hatalmas tett volt! :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#46) BITBOYS válasza Dany007 (#44) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha valakinek rossz elképzelése van a menőségről, annak az :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47) Gergő_ válasza Algieba (#45) üzenetére


Gergő_
őstag

Holdraszállásról jut eszembe
pont az eredeti felvételek tűntek el és ezért tv felvételből kellett felújítani az anyagot...na persze ;]
Én már nem hiszek semmit, elég kamu szaga van az egésznek. :(
Ti hogy' vagytok vele?

(#48) Dany007 válasza Gergő_ (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe.
Nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy kamu lett volna. Ha gondolod kifejtem bővebben :)

(#49) Gergő_ válasza Dany007 (#48) üzenetére


Gergő_
őstag

Na, engem érdekel. :)
Gagarinról sem tudjuk biztosan, hogy sétált-e az űrben. :D

(#50) Dany007 válasza Gergő_ (#49) üzenetére


Dany007
veterán

:) Akkor jó olvasást : [link]
Sry, h link, de egyszerűbb, mint leírni megint :)

(#51) BITBOYS válasza Gergő_ (#47) üzenetére


BITBOYS
addikt

Meg minek kell a kínaiaknak vagy 20 év a holdraszálláshoz?
Zseton adott, technológia szintén...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#52) Dany007 válasza BITBOYS (#51) üzenetére


Dany007
veterán

Hát jó lenne ha belehúznának. Kell a verseny a világnak. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján másképp nem megy előre az az űrszekér...
Ilyenkor meglepődök a régi jövőképeken...
Holdbázis a 80-as évekre... Meg Marsutazást terveztek már 76-ban. Úgyértem, hogy kész tervek voltak, csak ugye ott is az anyagiak...
Szal akkor még úgy látták, hogy az akkori fejlődés meg hév segítségével ez lehetséges lesz...

(#53) BITBOYS válasza Dany007 (#52) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez a holdraszállás nekem is gyanús. Nem tudom elképzelni, hogyan vitték véghez igazából az amcsik azokban az időkben, ha most sem olyan gyere buci hamm bekaplak Kínának.

Egy aláírást juttat eszembe ez az egész ha igaz: Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#54) Dany007 válasza BITBOYS (#53) üzenetére


Dany007
veterán

Ehhe, olvasd el te is a linkelt hszemben az érveket, aztán próbáld megcáfolni :)

Szerintem az a gond a kétkedőkben, hogy alapvetően a mostani helyzetre vannak berendezkedve.
Úgyértem ma az a fontos, hogy környezetvédelem, gazdaságosság, profit, költsük hasznos dolgokra a pénzt stb...

De akkor ez teljesen más volt.

Az világháború nemrég ért véget. És a két nagyhatalom játszott egymással. Le kellett győzni a másikat, mégpedig nem háborúban, mert akkor vége a világnak, hanem bármi másképp, hogy demonstrállja az erejét. Olyan, mint amikor két 10 éves versenyzik, hogy melyik tud nagyobbat fingani. Tehát nem számít milyen téren, csak verjék le a másikat.

Csak abba gondolj bele, hogy a szputnyik és Gagarin után az egész usában átszervezték az egész oktatási rendszert! Szó szerint kifejezetten tudósokat, mérnököket, űrhajósokat akartak gyártani! Sorra nyitották a fizikai, kutató, és űrkutatással kapcsolatos intézményeket, iskolákat kifejezetten erre a célra! Nemtom milyen támogatásban részesültek azok, akik ezeket elvégezték, illetve ott dolgoztak. Eleve a NASA is ezért alakult akkoriban!
Nem beszélve a hagyományos propagandáról. TV, filmek, meg minden ami kell.
És talán a legfontosabb dolog, hogy _nem_volt_ pénzbeli_limit!
Ami azért nem mind1! Nem számított mennyibe kerül!

Ma ezzel szemben, az a különbség, hogy a gazdaságosság az első. Már ugye 1990 óta nincs kit legyőzni, nincs kivel visakodni.

(#55) Gergő_


Gergő_
őstag

Elolvastam a topikot, de maradok erősen szkeptikus.
Ha 69-ben jártak a Holdon, akkor űrturizmusnak is virágoznia kéne jóideje.
Vagy legalább tudnának most olyan repülőket tervezni amik nem zuhannak, vagy le lehet tenni őket vészesetben a vízre, úgy hogy nem törnek szét.

(#56) BITBOYS válasza Dany007 (#54) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, ez volt a hidegháború.

Talán a németek adtak némi -nem szándékos- segítséget a világnak, ezért sikerülhetett a ruszkiknak elsőknek lenni a világűrben, amcsiknak pedig a holdon. De nem tudom akkor sem elfogadni a holdraszállást abban az időben. Lehet bekamuzták az elsőség fényében, később, mondjuk a 90-es években pedig meglépték.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#57) Dany007 válasza Gergő_ (#55) üzenetére


Dany007
veterán

A technológia javult. Csak több szálon.
A Holdra szállással nyertek. Nem volt szükség azt továbbfejleszteni.
Utána jött a Skylab. Ami ha jól tudom 1976-os! Rendes űrállomás keringett már 1976-ban! Ott volt a Voyager 1-2, és Pioneer 1-2 szondák. Meg még egy rakás másik, amik nem lettek ennyire híresek. Aztán jött a Space Shuttle. Egy űrhajó, ami kimegy az űrbe, majd egyben vissza is jön. Persze balesetek mindig vannak. De az a 3 katasztrófa elenyésző a az összesen felnőtthöz képest. Ott van a Hubble, ami az egyik legnagyobb dolog, talán jelentősebb előrelépés, mint a Holdra szállás.
Ez volt 1982-től. Majd ugye jött 1989-1990 és megállt minden, mert már nem volt kit legyőzni.

Ennyi. Tehát a technika fejlődött, csak sokféle ágon, ezért egyik sem ért el olyan "csúcstechnikát", mint amit a filmekben látni.

Btw az én meglátásom az, hogy a térhajtómű kifejlesztése is csak pénz kérdés. A technika egy része adott, másik részét ki lehetne fejleszteni. Csak ugye a kutatás/fejlesztés mindig kétesélyes. Vagy sikerül vagy nem. Ami eleve irtózatos pénzeket követe, és nagyon magas a kockázat, hogy semmit se kapunk érte. Másrészt a kutatás és az új felfedezésen kívül nemsok profittal kecsegtet.
Szal sajnos ezért tartunk itt ahol tartunk.
Az elmúlt évszázadok technikai fejlődését figyelembe véve mindig csak azok a dolgok fejlődtek jelentősen, amikből jelentős profit, illetve államérdek származott! És ez a meghatározó.

Azért sajnálom, hogy szkeptikus maradtál! Remélem Istenben se hiszel! :)

@#56) BITBOYS:
Áh :) A technika megvolt hozzá. Az indok is, hogy meglépjék. Hát megtették, mert megtehették!
A Holdra szállást már von Braun tervezte a Náci időkben!!! Ez a dúrva! Már akkor ott tartott a rakétatechnikában, hogy ilyet vizionált, Ő, aki a rakétatechnika atyja! Tehát volt lövése hozzá. A V1-2 rakétákat pedig durván pár hónap (talán év?) alatt fejlesztette ki és gyártotta le, mindezt olyan körülmények között, hogy föld alatti bunker, meg kényszermunkások, plusz fenyegetés...
Utána pedig elvitték az amcsik! Megadtak neki mindent és mindenkit. Plusz volt még 20-30 éve dolgozni. Simán elképzelhető a dolog.

Hja, és gondolj csak a ballisztikus rakétákra! Azok már a Holdra szállás előtt megvoltak! És azok is elég magas pályán mentek! Onnan már csak egy lépés volt az űr! És azok is irányíthatóak + pontosak voltak!

[ Szerkesztve ]

(#58) Dany007 válasza Gergő_ (#55) üzenetére


Dany007
veterán

Na még annyi, hogy szerinted a ruszkik hagyták volna annyiban ha átbaszás?
Te is tudod a történelemből, hogy mennyire ki akartak baszni egymással.
És akkoriban az oroszoknak bőven megvolt a technikájuk arra, hogy karosszékből figyeljék az amerikaiakat! Ugyan úgy, ahogy a NORAD teszi ezt Amerikai részről.
Ha egy csepp esély is lett volna rá, hogy az kamu, az oroszok lettek volna az elsők, akik ezt világgá kürtölik!

(#59) BITBOYS válasza Dany007 (#57) üzenetére


BITBOYS
addikt

Láttad a Kapcsolat című filmet? Gergőnek szánt utolsó mondatod miatt kérdem.:)

Őszintén szólva nem tudom mit mondjak.
Lehet, de elképzelhetetlen is egyben. Néha a világűrig se nagyon jutottak ki a rengeteg meghibásodás miatt. Ha meg kijutottak akkor is akadt probléma a vezérlésben, éppen csak vissza tudtak kullogni a földre. Én örülnék neki ha úgy lenne mint a történelem könyvekben, de azt is simán el tudom képzelni, hogy kamu az egész, esetleg féligazság.
Kínaiaknak meglenne mindenük hozzá, mégis inkább elvetették a dolgot. Miért?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#60) Gergő_ válasza Dany007 (#58) üzenetére


Gergő_
őstag

"Na még annyi, hogy szerinted a ruszkik hagyták volna annyiban ha átbaszás?"
(ha mégis igaz lenne)persze örülnek hogy elverték a pénzt egy ilyen játékra
(ha nem) a kormány van ürügye a gazdaság fejlődésének biztosítására ezekkel a kamu kiadásokkal.
Engem ezek a mythbusterses tényfeltárások nem győznek meg.
El nem tudom képzelni ekkora sugárzást milyen anyag tud elviselni.
Mitől lobog a zászló? Miért keresztezik egymást az árnyékok?Stb....

(#61) Dany007 válasza Gergő_ (#60) üzenetére


Dany007
veterán

"persze örülnek hogy elverték a pénzt egy ilyen játékra"

Azért ezt egy kicsit könnyelmű volt kijelenteni :)
Elhiheted, a ruszkikat se a pénz érdekelte. Mit számít nekik a pénz, amikor a világ az usát tartja a legbefolyásosabbnak? Az usát tartja nyertesnek... Őket pedig amolyan vesztesnek...

"Mitől lobog a zászló? Miért keresztezik egymást az árnyékok?Stb...."

Hát, ha láttad a mítoszírtók ezen részeit, ami nem győzött meg, akkor abban benne van a válasz erre is.
Márpedig ha ők nem tudnak meggyőzni 2 rész alatt, akkor nekem se fog menni :)

"El nem tudom képzelni ekkora sugárzást milyen anyag tud elviselni."

A sugárzást magát bármi elviseli. Elvégre átmegy mindenen.
De eleve a felfedezése is a Hold küldetéseknek volt köszönhető. Amíg a Föld mágneses terében repkedtek csak, addíg nem észlelték. Amikor kívül kerültek ezen, akkor vették észre az űrhajósok, hogy valami csillogó-villogó fénypontok cikáznak a szemükben.
Először hülyének hitték őket, aztán kiderült, hogy a sugárzás részecskéi átmentek a szemükön, és azért látták azokat a pontokat.
Viszont ez 'rövid' ideig nem káros.
Pont ez egy súlyos kérdése a Mars utazásnak, hogy olyan hosszútávon viszont már nagyon is káros lenne.

Ennek a vitának így sosem lesz vége :) Én hiába sorolom az érveket, ha a válasz csak annyi, hogy nem győzött meg...
Amiket felsoroltam, itt is és a linkelt hsz-emben is, mind tényekre alapozott következtetések. Olyanok, amik egyértelműen következnek a tényekből.

Számomra a legjobb példa a lézer. Amivel ~ 40 éve mérik a Hold-Föld távolságot.
Egyszerűen működik, fellőnek egy lézernyalábot a Holdra. Az ott lévő prizmáról visszaverődik. A visszaverődés időtartamából pedig egyszerű matekkal kiszámolják a távolságot. Másképp (rádióhullámokkal stb) nem lehetne centiméter pontossággal meghatározni a távot.

De mindehhez azt a bizonyos fényvisszaverő prizmát egy pontosan meghatározott helyre kell elhelyezni. Egy olyan helyre, amire aztán rá tudják irányítani a lézert.
Nem lehetett azt csak úgy, egy szondával ledobni! Még a mai 2006-os mars robotok is 10-100 méteres pontossággal huppannak le a felszínre!
Ugyan ezt nem tehették meg a Holdon. Gondolj csak bele... Van egy lézerpointered... Pásztázz körbe vele 100x100 méteres területet :) Képtelenség.
Azt a tükröt egy számszerűleg meghatározott koordinátára helyezték el. Ennek ismeretében tudják odairányítani a lézert. Kb olyan, mint tű a világ legnagyobb szénakazlában. Ha nem tudod hajszál pontosan hova lőjél akkor sose találod el.
Márpedig ez működik. Adásban is bemutatták. El lehet menni megnézni. Ez egy olyan bizonyíték, amit egyszerűen nem lehet megcáfolni. Ez csak úgy működhet, ha azt a tükröt a Holdon egy ember, egy pontos helyre elhelyezte. Ennyi :)

(#62) Dany007 válasza BITBOYS (#59) üzenetére


Dany007
veterán

Láttam a filmet de most így hajnalban nem teljesen értem az összefüggést =/

"Lehet, de elképzelhetetlen is egyben. Néha a világűrig se nagyon jutottak ki a rengeteg meghibásodás miatt."

Ugyanmár :) Több, mint 30 ezer szonda kering a Föld körül. Azokat is kijuttatták v.hogy :) A köl. sarkítva csak annyi, hogy a szonda helyett ember ült benne meg egy visszatérő modul.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a technológia bőven meg van. És meg is volt.

Balesetek mindig vannak és voltak is. Az első repülő felszállásáig több százan haltak bele a próbálkozásokba... A fejlődés így megy. Tanulunk a hibáinkból.

Sajna neked is csak azt tudom mondani, amit fent írtam, a Lézert. Ezt nem lehet megcáfolni. Ott ülnek benn a kutatók. Nap-mint-nap azzal dolgoznak. Majd biztos felvették őket, aztán jött a fekete autó és megfenyegetett mindenkit? Áh... sz.tem túl sok összeesküvés elméletet gyártottak manapság.

Aki látta az erről szóló filmet, az vágja, hogy amikor ott forgattak, a kutatók is mondták, hogy el lehet menni, meg lehet nézni, ők maguk se értik a kétkedőket. Ott a bizonyíték, csak el kéne fáradni odáig. Ami egy amerikainak még nem is nehéz :)

A másik érdekesség, hogy immár eltelt 40 év! Mért csak most? Mért csak most, az elmúlt 10 évben jönnek elő ezek a kamu teóriák? 30 évig senkinek eszébe se jutott, aztán hirtelen most ez a sláger?
Szal érted mit mondok... A 2. vhról már a vége után egyből kijöttek az elméletek. Hitler eltűnése meg hasonló... Ami azóta is tart... De ez? 30 év után így hirtelen hoppá ez lehet h kamu volt?

(#63) Dany007 válasza Dany007 (#62) üzenetére


Dany007
veterán

Plusz infomorzsák, miszerint nem csak én gondolom így a dolgokat:

"miért rendezték volna meg hatszor a holdra szállást? – és a független bizonyítékokon – több ország, például a Szovjetunió követte teleszkópokkal a küldetést"

[link]

(#64) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Biztos, hogy az ember elérte a Holdat és járt rajta többször is.
Egyszerűen akkor bőven mindent megtudtak a szürke kísérőnkről. Nincs értelme újra és újra drága pénzért embereket eljuttatni rá.
Akkor hidegháború volt, tényleg semmi sem számított, hogy lenyomja egymást a két világhatalom. És hát ez sokkal jobb volt, a "vértelen játék", mint ha atombombák röpködtek volna. Apám mesélt azokról az évekről. Ugyan kissrác volt, de még ő is érezte a rettegést, a totális bizonytalanságot, hogy bármikor egymásnak eshet az USA és a Szovjetunió.

Közben leesett, hogy miért kellett merevítórúd a zászlóba. Tök hülye vagyok időnként. A Holdnak is van gravitációja, viszont nincs légköre. Elég szomorkásan lógott volna a büszke sávos-csillagos lobogó, ami csöppet sem lobogott volna. :DDD
A rövid ideig tartó reszketését egyszerű fizikai behatás okozta, mert igen csak nehéz volt leszúrni. Kilengett, mint a megpendített szívószál. Azt is biztos a szél mozgatja meg a szélcsendes szobámban. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#65) lapa válasza Dany007 (#39) üzenetére


lapa
veterán

bocs csak most olvastam. örülök, ha így van, és tényleg furán jött ki. nem is szóltam volna be, de egy kezemen meg tudom számolni kik azok ott, akik annyira vágóban vannak, mint ő. szóval én meg meghunyászkodom, hogy túlreagáltam és akkor gondolom oké vagyunk.

(#66) Dany007 válasza lapa (#65) üzenetére


Dany007
veterán

Ugyan, persze. Félreérthetően írtam. Persze félig direkt. Mindig ilyen hülye poénjaim vannak.
Régóta olvasom a hozzászólásait. Tudom, hogy elég komolyan ért hozzá. Nagyon ritkán vitáztam csak vele, de mindig meggyőzött : )

@Algieba: Tapis tapsi! Így van :) :C

[ Szerkesztve ]

(#67) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Íme, friss fotók a NASA holdszondájától az Apollo program során a Holdon hagyott dolgokról.
:C Ugyan nem a Tejút másik végén hagyott nyomot az emberiség, de ettől is fülig ér a mosolyom. Bizony, a Holdat elértük.
[link]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.