Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Annyira utálom a nejlonzacskós pékárukat... Ha tehetem papírba rakom,vagy átcsomagolom otthon, de tuti nem zacskóban rakom el. Persze a családban mindenki nejlonmániás,hülye vagy fiam, hát apapírban kiszárad... Csomagoljam már vissza a nejlonba, abban nem szárad ki. Ez tény. ÖSSZESZIKKAD, és ahogy mondtad, csomót lehet rá kötni. Egy gusztustalan rugalmas gumiforma lesz. Gyűlölöm. Utálom. Megfolyt. Nem lehet elvágni, mert a legélesebb kés is csak összenyomja.Nem lehet harapni, mert az egy dolog,hol harapsz rá, mert a fogad is csak összenyomja, majd elszakad valahol, ahol neki jó. Szóval vissza a papírzacsival.

A többivel is egyetértek, bár nekem asok fűszer kifejezetten jól esik a disznósajtban. Meg mindenben.Nekem pont az a bajom, hogy mostanában minden sótlan, ízetlen, fűszertelen. Hát, ez van emberek, lesz ez még szarabb is...

Plumpy - A kultúrbölény

(#2) Zoz


Zoz
őstag

Teljesen egyetértek!!! Különösen a különféle "pékészeti" termékek esetén borzalmas a mai színvonal, egyszerűen ehetetlenek :O
Legutóbb Németországban sikerült ehető zsömlével találkoznom, annyira jó volt, hogy egy féltucatot is befaltam egyszerre :)

Édességeknél is rossz a helyzet, a sok hülye multi felvásárolta a magyar gyárakat, és aztán jönnek az "Új, krémesebb, lágyabb" szöveggel, aminek az eredménye egy sokkal rosszabb vacak... pl így tették tönkre a Boci csokit is.

(#3) #53246592


#53246592
törölt tag

erre van igeny. marmint az olcso elelmiszerekre. ami picit dragabb, azt mar csak a "finnyas sznobok" veszik.

Plumpy: probalom magam ele kepzelni amint a pekaru megfolyik. bocsi, tul magas labda volt ;]

(#4) localhost


localhost
Közösségépítő

De ahogy mondják, ma már a múltunk sem a régi! - némi aktuálpolitikai felhanggal.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) #54715584


#54715584
törölt tag

hat igen...
en visszasirom a friss meleg sos nagy peki kiflit... :O
evek ota nem ettem olyat

(#6) Kantorpe


Kantorpe
tag

Kellett nekunk a demokracia, mint falat kenyer, meg az eu is, mint a tej mez kanaan.

Most ehetjuk amit kifoztek.

A kommunistak meg olimpiat tartanak (tudom mi is fogunk.... :Y

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#7) Plumpy válasza #53246592 (#3) üzenetére


Plumpy
aktív tag

Bocsibocsibocsi!

Teljesen jogos a meglátás, vétkeztem... :)

Jav.:
megfojt, megfojt, megfojt, megfojt, megfojt, megfojt, megfojt, megfojt, megfojt

~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~ ~o~

Na, milyen? Díszítősort is csináltam tantónéni... :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Plumpy - A kultúrbölény

(#8) Norb0


Norb0
tag

Nekem is hiányoznak ezek az ízek. Ha valami finomat is szeretnék enni, azt házilag kell elkészítenem, lehetőleg gép nélkül, csak emberi kézzel (kivéve a sütést), és akkor azt tesztek meg nem teszek bele amit akarok. Olyanra formázom amilyenre akarom, megsütöm, és a végén papírzacskóba teszem :)

jah és megis eszem :K

[ Szerkesztve ]

(#9) Rive


Rive
veterán

Háááát... A régi ízek dolgában nekem bizony mindig az jut eszembe, hogy anno mekkora szám volt, mikor végre megjelent az első 'házi jellegű kenyér' a boltok polcain. És nem sokkal volt jobb, mint a másik. Most meg bemegyek a falusi bótba, és két polc kenyérből válogatok - illetve négyből, ha a tartós, előrecsomagolt dolgokat is odaveszem. Van, ami finomabb, van, ami olcsóbb - de egyiket se ismertem a 'régi időkben'. Pl. most lehet kapni rendes parasztkenyeret is - finom, csak ölni lehetne vele: ebből tudom, hogy majdnem 'igazi', apám is ilyenekről mesélt, csak nem két-, hanem öt-nyolckilósról....

Ui.: van 'Disznó nevezetű emberről elnevezett disznósajt? Ugye csak elírás?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#10) kiskacz


kiskacz
senior tag

Egy kis adalék ehhez:

Esszük a sok puffasztott mesterséges sz@rt és a végén mi magunk is azzá válunk... ("az vagy amit megeszel" és nem én találtam ki!)

Érdemes megnézni a 60--as 70--es években készült magyar filmeket!!! Olyan vékonyak az emberek, hogy olyan ma már nincs is... PEDIG: Szalonnát ettek Sonkával :D viszont:

AZ - AZ volt, és nem eeeeeeeeeeeeeeeeeeee betűs marhaságok!!!! Meg meterséges színezék és egyebek... Ma már a szilvalekvár is állati fehérjéből készül :P és viszont :U

Bezzeg az én időmben.....

Huawei Mate 8

(#11) Tibcee


Tibcee
tag

Szvsz. kb. a rendszerváltás után 2-3 évvel a multik megjelenésével lett ilyen rossz az élelmiszerek minősége. Én még szerencsére kisgyerekként még ehettem a zöld tetős kefírből + a piros tetejű tejfölből. A kenyér is több napig azonos minőségű volt. Ma már az is nagy szó, ha másnap egyáltalán lehet vágni belőle. A Hipermarketes kenyerek szavatossága egy nap. Tele van minden adalékkal, de meg is lehet nézni, hogy az utóbbi 10 évben milyen drasztikusan megnőtt az allergiás megbetegedések száma. A sok szutyok vegyszeres cucc az oka. Hiába nagy a választék és szép a csomagolás... Utoljára olyan kenyeret,ami 5 nap után is kenyér volt Erdélyben ettem, de az igazi házi kenyér volt.

(#12) azbest válasza kiskacz (#10) üzenetére


azbest
félisten

nem az E betű az oka, hogy olyan amilyen... gondolom az E 948 -et te sem veted meg :DDD
Egyszerűen ha van mesterséges, könnyebben tárolható, használható műanyag "megfelelője" valaminek, akkor azt használják...
pl mekkora baromség már ha karamell helyett is aromát használnak, mikor a karamell égetett cukor...

élelmiszer-ipar ... azt hiszem az ipari hozzáállás az oka

Az is gáz, hogy a tej vízízű, de legalább hasmenést okoz...
meghogy mikor előszőr találkoztam 3.6%os tejjel, akkor mennyire éreztem a különbséget... most meg már, hogy elterjedtebb, az is vízízű...

Nálunk meg pláne igaz hogy a sz@rt is eladnák szépen csomagolva... nyugatabbra talán egy fokkal minőségibb kaját lehet kapni

[ Szerkesztve ]

(#13) tkazmer válasza Tibcee (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

van még piros tetejű tejföl, nálunk mindig az van itthon

szerintem egyébként aki szeretne minőségi élelmiszert vásárolni, az tud. nem olyan marhaság és földöntúli "technológia" ám az a bizonyos bio termékskála. az ízvilága (nekem legalábbis) sok tekintetben nem megfelelő, (én az ilyen "mű" dolgokon nőttem fel, csak kb 2000 óta fogyasztok bio ételeket is.) azonban a nálam idősebbeket mind "annak idejére" emékezteti.

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) ttower válasza #54715584 (#5) üzenetére


ttower
aktív tag

fehérváron egy helyen lehet még kapni. meg régi parasztkenyeret is. két hetet állt és ugyanolyan állagban lehetett fogyasztani. piacon meg van házi készítésű tejföl és joghurt. azokon érezni hogy nem eee.
az eee pcben milyen adalékanyagok vannak? :F ;]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#15) localhost válasza azbest (#12) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Erre mondják, micsoda világban élünk: A citrom üdítőben mesterséges aromák vannak, ám a mososgatószer az igazi citrom erejével hat.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) szumoo válasza Tibcee (#11) üzenetére


szumoo
senior tag

Uh, az a piros tetős tejföl mekkora jó volt. Csak nagyon ritkán látok boltokban.
Asszem régen sokkal tartalmasabb volt az ízes háromszög vagy mi a neve. Ma már megkóstolni se merem, inkább a régi íze maradjon meg.
Szombaton végre találtam egy olyan pékséget, ahol normális kakaós csigát lehet kapni normális áron. Lehet hülyének tűnik a dolog, de az elmúlt pár évben nem igazán ettem normális k.csigát. Legalább megvan a reggelim. :C
Ja és persze a túrósbuktáról nem is beszélve. Inkább sütök magamnak, legalább tudom milyen és mennyi töltelék van benne. :))

A nyúlon túl?

(#17) Bordoi


Bordoi
őstag

Akkor még nem is említettük a "bifidus esensis" baromságot és társait. Annyira hülyének nézik az embereket, hogy az csuda. A legnagyobb baj az, hogy nagyon sokan hagyják is magukat. A politikát már bele sem merem keverni, pedig az is megérne egy misét. :(
No nem a mostani. :)
Arra sem lehet ráfogni, hogy olcsó termék kell az embereknek és ezért nem olyan minőségű. A gyárak vezetőivel hetekig csak az ő termékeiket etetném, kiváncsi lennék rá, hogy mit szólnak hozzá.
Az E-btűs balhé engem soha nem érdekelt, úgysem írják rá rendesen még most sem, hogy mit eszünk tulajdonképpen. Azt gondolom, hogy nem kellett volna nekünk is elmenni a NYLON kaja felé. Elég komoly gasztronómiai hagyományaink vannak, vagy lassan csak voltak. A mai fiatalokat sajnálom igazán. Soha nem fogják megtudni mi az, hogy 1Ft-os óriás kifli és egy fél lityi tej reggelire. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#18) szumoo válasza Bordoi (#17) üzenetére


szumoo
senior tag

Ezért is fogok enni vacsorára kőrözöttes kiflit (magyar gasztronómia miatt persze :D)! :C
Kifli + tej kombó nekem is megvolt ált. iskolában, de akkor már többe került.

A nyúlon túl?

(#19) Bordoi válasza szumoo (#18) üzenetére


Bordoi
őstag

Most, hogy felhívtad rá a figyelmemet, már szóltam is a kedvesemnek kőrözött ügyben. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#20) szumoo válasza Bordoi (#19) üzenetére


szumoo
senior tag

Akkor nem csak nekem fog jól esni ma! :C

A nyúlon túl?

(#21) Bordoi válasza szumoo (#20) üzenetére


Bordoi
őstag

Azt hiszem már csak holnap lesz valami belőle, viszont bosszúból jó sokat kérek. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#22) szumoo válasza Bordoi (#21) üzenetére


szumoo
senior tag

Jól is teszed! :K
Lehet még kapni manapság olyan kimért íz kockát? Sose tudtam mutert meggyőzni arról, h nekünk két adag kell. Vki mindig rájárt és elég hamar elfogyott. ;]
Uh, dejó h eszembe jutott, h előző munkahelyem közelében van egy kisbolt, ahol lehet rendelni 2-4kg-os kenyeret! Megint kéne vennem, mert tavaly tavasszal vettem egy 4kg-os felét, ne tudd meg mekkora sikere volt otthon. Abból elég volt egy szelet. :K

A nyúlon túl?

(#23) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Iskolatej csak egy forint, iskolatej de jó..."
Két decis üvegben volt, és 40 fillér volt hozzá egy kifli. Mondom kifli, nem ez a nyúlós izé, amit most lehet kapni.
A kedvencem a szegedi cipó volt 1.60-ért. Valami csoda tejes ízzel. Tavaly megláttam, megvettem, bár persze sokkal drágábban. Kár volt. Soha többé nem veszek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) Bordoi válasza szumoo (#22) üzenetére


Bordoi
őstag

Arra az óriási tömbökben kapható lekvárra gondolsz ?
Mintha azt hallottam volna a napokban, hogy az EU miatt már nem lehet kapni.
Pedig derelyébe és gombócba nagyon ott volt. :C

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#25) Bordoi válasza Vakegérke (#23) üzenetére


Bordoi
őstag

Most, hogy mondod a szegedi cipó :)
Hmm előtörnek az emlékek. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#26) Carpio válasza Bordoi (#24) üzenetére


Carpio
tag

Zsidószalonnának nevezték felénk.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#27) localhost válasza Carpio (#26) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hitlerszalonnának! ... és a napköziben úgy megutáltatták velünk, hogy vagy negyven éve nem ettem, pedig nincs két hónapja, hogy láttam valahol árusítani. Bele is borzongtam. :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) iguana válasza localhost (#27) üzenetére


iguana
őstag

kiflit akarok!
kiflit.
olyan kiflit, amit napközis koromban kaptam.
kiflit.
újra le akarom tekergetni a külsejét, hogy a "bele" megmaradjon.
ilyen kiflit akarok.

zsömlét akarok!
olyan zsömlét, amit anyukám vett nekem tízóraira.
zsömlét.
nem levegőt tartalmazó sz.rt, amihez ha hozzáérsz, mint a karácsonyfa januárban, mindent ledob magáról és a nagy semmi marad.
zsömlét.
ilyen zsömlét akarok.

ér reklámozni pesti "ólckúl" pékipari vásárlóhelyet.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#29) Carpio válasza localhost (#27) üzenetére


Carpio
tag

Huhh, igazad van :B

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#30) iguana


iguana
őstag

bocs, nem válasz akart lenni, hanem hozzáböfögés.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#31) Carpio


Carpio
tag

Az írás nem csak az ételekre igaz, hanem szinte minden fogyasztási cikkre manapság.
Bármilyen elektronikai cuccot vagy autót veszel, azokban már semmit nem lehet megjavítani, hanem mindent ki kell cserélni és a régit eldobni.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#32) Bordoi válasza iguana (#28) üzenetére


Bordoi
őstag

Igen és én kérnék hozzá egy kis békebeli Tea vajat is.
Olyat ami picit savanykás ízű volt, rendesen megsózva egy bögre tej társaságában. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#33) iguana válasza Bordoi (#32) üzenetére


iguana
őstag

tea vajat szoktam látni, és veszek is :)
el szokták dugni a sok "dizájntrendi" csomagolású margarinok mellett.

nekem most is ízlik. (biztos változott azóta)

végre egy ólckúl :D

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#34) Kantorpe


Kantorpe
tag

Ezert erzem magam olyan oregtatanak, mint a csipsz reklamban.
Pedig csak fele idos volnek......

Persze a reklamos bacsi szerintem a nagymamara gondolt a szoveg kozben :DD :))

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#35) Carpio válasza Kantorpe (#34) üzenetére


Carpio
tag

Persze a reklamos bacsi szerintem a nagymamara gondolt a szoveg kozben

A nap poénja :DDD :R

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#36) Mackósajt válasza Rive (#9) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nekem a nagymamám még sütött kenyeret. :) Egyébként a vicces az, hogy amikor Erdélyben jártam, a faluban a pékség érezhetően enyhén penészes lisztből dolgozott, de még úgy is finomabb volt, mint a bolti kenyerek többsége.

Általánosságban:

a régi ízek nem tűntek el. Még manapság is lehet találni rendes pékségeket. De ez csak rétegnek termelnek. A többség aminél olcsóbbat veszi, annak pedig az az ára, hogy kispórolják belőle az értékesebb alapanyagokat, és kevesebb gondot fordítanak az elkészítésére.

Ezzel együtt sokan túldramatizálják a helyzetet. Budapesten élek, és a legközelebbi átlagos élelmiszerboltban vásárlok, de 2 nap után még ehető a zsömléjük. Sok régi klasszikus édesipari termék esetén pedig legfeljebb csak megszokott a régi íz, de azok számára, akik nem azon nőttek fel, nem lenne jobb.

Apám is mindig mérgelődik, hogy a téliszalámi már nem az igazi, de szerintem semmivel sem lett rosszabb. Legfeljebb más.

Saját szívfájdalmam azért nekem is van: gyakorlatilag eltűnt a sárga görögdinnye, ami pedig finomabb volt, mint a piros, de az export kiölte, mert a németek azt hitték éretlen. Ez nem is új keletű fejlemény, már a nagyapám is kénytelen volt saját termésű magról vetni.

[ Szerkesztve ]

(#37) Brumi


Brumi
senior tag

Most is lehet jó minőségű élelmiszert venni, de természetesen drágább. Pékárút általában rendes pékségben veszek (Jókenyér nevű cég az etalon). Persze iszonyat drága, de legalább megéri. Egy óriáskifli, ami 250 grammos 150 forintba kerül, egy normális félkilós kenyér 200-300 forint. Van hogy egy kilónyi pékárúért kiadok 600 forintot, de legalább jó. Egy normális zsömle 40 forint alatt nincs, a kalács pedig 1000 ft/kiló. De ezek jók!

Felvágottból is van jó, de abból is csak a frissen szeleteltet lehet megvenni, mert ezek a csomagolt szarok iszonyatosan drágák. Ezeket olyan 1500-2000 forint körül vesztegetik, és nagyon jók (Kaiser-ben). Az Auchanban 3000 alatt nem is nagyon van felvágott. Virsliből a Wiesbauer ehető, igaz 2000/kiló.

Sajnos a családos vagy szegényebb emberek nem igazán engedhetik meg maguknak ezeket, pedig nagyon fontos, hogy minőségi kajákat egyen az ember.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#38) Thunderzolee válasza Mackósajt (#36) üzenetére

Hitlerszalonnát, törökmézet, csavaros nyalókát, piros kiskakast még most is lehet venni falvak templomainak Búcsúin. Házi árusnál természetesen.

Egyébként akartam már írni valami hasonlót a BUKKANÓkról.
A dunántúlon a dimbes-dombos vidéki utakon régen sok volt, imádtam kocsival átmenni rajt, előtte jól fergyorsulni persze, aztán üvöltve élvezni a repülést! :DD

Sajnos egyre csak fogynak, ami utat felújítanak, igyekeznek kisimítani belőle, lassan eltűnik az összes, pedig jópárat emlékezetben tartottam a Balatonnál. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39) tkazmer válasza Brumi (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

Ők (a Ludwig & Mentesi kft alias jókenyér) tényleg nagyon jó kenyeret és egyéb mást csinálnak. mivel itt van közel, ált elég sok dolgot fogyasztok onnan.
ami ugye nagy előnye az általuk készített pékárúnak, hogy hosszabb ideig eltart, hátrány viszont, hogy finnyássá tesz:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#40) Brumi válasza tkazmer (#39) üzenetére


Brumi
senior tag

Én Budakeszin járok a boltjukba, és nagyon finom minden, bár ezek után osan-kenyeret már nem szívesen veszek :) Róluk eddig csak jót hallottam másoktól is.
Egyébként tőlünk nem messze van a Príma Pék sütödéje és a Hidegkúti veknijük az valami fenomenális! Az az igazi 2kilós kenyér, hmmmm...
Mondjuk egy nagy család nem biztos, hogy megengedheti magának, hogy csak pékárúra 1000 forintokat költsön...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#41) r0pi válasza Thunderzolee (#38) üzenetére


r0pi
tag

Ne is emlitsd a piros kakasos nyalokat :(

Gyerekkent imadtam cirkuszba jarni, igy nemreg nosztalgiabol elmentem... A cirkusz szerencsere nem valtozott, de piros kakasost mar nem arulnak :O, pedig milyen jo volt fulig ragadni...

(#42) Brumi válasza r0pi (#41) üzenetére


Brumi
senior tag

A Construma kiállításon idén a bejáratnál árultak kakasos nyalókát asszem 200 ft-ért.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#43) Dalai Láma válasza iguana (#28) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Egyetértek! De jók voltak is azok a kiflik! Nem értem, miért tértek át a kilencvenes évek elején ezekre az ehetetlen szarokra. Azért mi felénk is vannak rendes pékségek ,ahol rendes dolgokat csinálnak. A pécsváradi aranycipó pékség is kifejezetten jó. Amikor vettünk ott először valami friss hosszúkás barnakenyeret, nem vágtuk, hanem téptük, csak úgy natúrba felfalta a család. Volt neki ropogós finom héja, finom bele, azóta is ott vásárolunk. Nyami.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#44) pohár


pohár
félisten

Itthon, Nádudvaron, volt egy pékség, sajna bezárték, isteni volt a kenyerük, jobban nézett ki mint a ma kapható retkek :DDD Meg még emlékszem vagy 7 évvel ezelőtt a nádudvari pogácsa és zsemle, na meg kenyér :) (most 19 vagyok) Miután megszűnt a pékség, bejött a kisebb, rosszabb, szoboszlói cucc... Meg akkora egy zsemle a Corában meg ilyen helyeken, mint fejem, és a fele levegő, a másik véglet pedig az, hogy akkora, mint egy Milli Krémtúró (itt van előttem, ehhez tudom hasonlítani :DDD)... Minden egyre rosszabb, kisebb, ehetetlenebb... Sajna ez van :(

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#45) Bordoi


Bordoi
őstag

Szerintem sokan adnánk többet a pékáruért, ha lenne lehetőség a beszerzésére.
Én Debrecen mellett lakom, egy kis faluban már vagy 10 pici éve.
Debrecen-ben van boltja a balmazújvárosi pékségnek, nem hiszem hogy drágább, viszont finom.
Ugyanakkor nem szeretnék minden nap 40 Km-t kocsikázni 4 kifliért. :(
Mindegy ez van, csak bánt a dolog, hogy ritkán tudok finom dolgokat enni.
Ugye hozzátartozik, hogy állandóan panaszkodnak a pékek, hogy sajnos árat kell emelniük, mert már ígyis alig van egy pici hasznuk. Aztán jön a haverom, hogy az egyik nagyobb debreceni pékség vezérkara autót cserélt.(AUDI Q7,A8,A6)
Hihetetlenül sajnálom őket és elég nehezen emésztem azt a vakítást, hogy azért szar a kifli, mert nem mindenki tudná megfizetni a jobbat.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#46) tkazmer válasza Bordoi (#45) üzenetére


tkazmer
addikt

pedig ha megérné, hidd el, csinálnának drága de jó pékséget. úgy tűnik viszont, hogy egyelőre sajnos csak bp-t és környékét tartják vásárlóerő szempontjából megfelelőnek a befektetők. amint debrecen is megfelelő lesz, ott is meg fognak jelenni a prémium árúk

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#47) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Én erre mindig csak ezt mondom:
"Kellet nekünk Coca-Cola b@zd meg"

:O

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#48) pohár válasza Hammon Serra (#47) üzenetére


pohár
félisten

Hammon itt se láttalak még :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#49) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én imádom a mcdonalds-os kaját, hihhetetlen sokat meg bírok enni belőle, és még nem is hízok tőle :C
Vajon 20-30-40év múlva én és a korosztályom meg majd a mcdonaldsos meg hasonló műkajákat fogjuk visszasírni?

(#50) Tüzi

Legjobb a 3 hétig meg nem foltosodó paradicsom, paprika, uborka. Íze ugyan nincs, ellenben kemény. Színe sincs, de sebaj :)

Lehet még találni igazi pékségeket, igaz csak vidéken, falvakban, ahol nem lisztjavító szer (3:20tól) meg térfogatnövelő az alapanyagok, hanem olyan igazi finom :))

De különben is, ami E vitaminban gazdag, és nyomokban rovarirtót tartalmaz, az az igazi :)

"Nem finom, de azért sok" :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.