Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Hujikolp válasza csonka (#13050) üzenetére


Hujikolp
őstag

[link] OnePlus Diagnostic 1.0.0.19
Ez Android 10-en elmegy, de magasabb app verzió már nem indul.

(#13052) Blizzardking válasza Hujikolp (#13049) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én most vettem egy aksit. Még nem szereltem be. A gps-t én is tapasztalom, de már nem emlékszem hogy régen jobb volt?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13053) Martin Eden válasza Blizzardking (#13052) üzenetére


Martin Eden
tag

Milyen akksit? Itthon a főbb találatok csak ránézésre hasonlítanak a gyárira, pedig én is venni/cserélni akarok. Nekem már 5.5 éves és a Oneplus diagnostic szerint 55%-os. És az autós töltővel és kábellel, amivel korábban feltöltött két óra alatt GPS mellett, most már legtöbbször fel sem veszi a töltést, de a gyári töltőkkel is sokszor már ide-oda váltogat a normál és a gyors töltés között, de nem tudom hogy ez is akkuhiba vagy a töltőcsati is ennyire el van már használódva? Lehet utóbbit is cserélném majd, ha már szétszedem, mondjuk nem tudom hogy valóban mi miatt is csinálja...

(#13054) Hujikolp válasza Martin Eden (#13053) üzenetére


Hujikolp
őstag

Valószínűleg csak a csatlakozóban van kosz, zsebpiszok.
Én azt törött fogpiszkálóva pucolnám ki.

(#13055) Martin Eden válasza Hujikolp (#13054) üzenetére


Martin Eden
tag

Hali!
Szoktam én is tisztogatni a csatlakozót, régebben még segített, manapság már nem, könnyen lehet hogy ennyire elkoptak már az érintkezők...

(#13056) gezatata válasza Martin Eden (#13055) üzenetére


gezatata
aktív tag

Igen, nekem is csak a csere oldotta meg.
Alirol rendeltem. Nem volt tökéletesen méret pontos.
Reszelnem kellett rajta, hogy beferjen.
De jól működik.
A szétszedés és reszelésen kívül könnyen ment a csere.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#13057) Blizzardking válasza Martin Eden (#13053) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kínából rendeltem egyet aminek jó volt az értékelése. A mostani már púposodik, nyomja ki a kijelzőt. Az usb csatim nekem is kész van, nem tudtam hogy azt is lehet rendelni. Már nekem nem ez a fő telefonom, de szeretném olyan állapotban tudni, hogy bármikor csak bepattintok egy sim-et és vihetem. Életem legjobb gépe volt eddig.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#13058) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Megérkezett.
Kiváncsi leszek a teljesítményére

(#13059) treklam válasza Hujikolp (#13058) üzenetére


treklam
tag

majd ird meg milyen a teljesítménye és milyen nehéz cserélni, én is kíváncsi vagyok rá.

(#13060) Hujikolp válasza treklam (#13059) üzenetére


Hujikolp
őstag

Pár nap biztos kell neki, mire beáll.
2023-as gyártású az akku (legalábbis a felirat rajta) oneplus diagnosztika app 98%ot ír rá. Előző volt 72-75-79 is.

Az első szétszedés nehéz volt. Az Ifixit-es metodika jó, az segített. [link]
Ami benne volt ragacs, abba nyomtam bele vissza. A z akkunak a flex kábelén van 3 fehér csík a hajlításhoz. Ha nem ott van hajlítva neked, akkor a sárga kapton szalagot vedd le, fehérnél hajlíts, majd kapton vissza. Ez az a hely, ahol pont az alaplapi csatlakozóra fog pattanni.

Az előző gyári garanciális szerelésnél 1 csavart nem húztak meg eléggé, az a telefonban lazán csörömpölt... Legalább bajt nem csinált.

Továbbá, mivel GPS bajom is volt, így azt is megjavítottam. [link]
Levettem az antennát, azt a kis aranyozott szivacsot kivettem. Alatta a fém részt a telefon keretében felkarcoltam, mert szerintem ott rossz volt a kontakt. Tettem oda kis réz szálat spirál formában, majd a szivacsot vissza.
Mostmár újra jó a vétel.

Usb-t, jack-et, hangszórót kitakarítottam. Most fullos ismét :))

[ Szerkesztve ]

(#13061) Martin Eden válasza Hujikolp (#13058) üzenetére


Martin Eden
tag

Honnan sikerült beszerezni, tudsz linket küldeni?
Képernyőidő mennyire változott/nőtt?

[ Szerkesztve ]

(#13062) Hujikolp válasza Martin Eden (#13061) üzenetére


Hujikolp
őstag

Innen vettem: [link]
Ma raktam be, így még nem tudom, de biutos, hogy segített. :)
Most 2:40-nel vagyok 56 %on

[ Szerkesztve ]

(#13063) Hitman válasza Hujikolp (#13062) üzenetére


Hitman
aktív tag

Szia! Mik a tapasztalatok a cserélt akkuval? Csere után lemerítetted, vagy azonnal rátöltöttél? Dash charge rendben működött? Teljes feltöltés lemerítés ciklust csináltál, vagy ezzel nem foglalkoztál?
A mai napon akartam cserélni egy kb 1 éve ebay-en vett akkura, csomagolásból kivéve tapasztaltam, hogy felpuhult az egész akksi, így inkább neki sem láttam a telefon megbontásának. Az új akku december végére érhet ide... :DDD
A telefon akkuja még eredeti 2017-es 71%-os (ami nem igazán hihető), képernyőidő már csak kb. 1:30-1:50.
Nagy kedvenc volt ez a telefon, mára már inkább csak másodlagos, de még nem akarom temetni...

(#13064) Hujikolp válasza Hitman (#13063) üzenetére


Hujikolp
őstag

Kb 2 hónapot használtam. Nem rossz, de ha merül, akkor azért figyelni kell rá. Volt, hogy 8%on kikapcsolt.
Többször teljesen lemerítettem és feltöltöttem.
Mivel váltottam már, ezért feltöltöttem, letettem, hetekkel később is 100% volt, szóval megtartja a töltést, ezzel nem volt gond.

(#13065) Hitman válasza Hujikolp (#13064) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszönöm szépen a visszajelzést. Az akkut ugyanonnan rendeltem, a szállítási idő nálad mennyi volt kb? Sajnos nincs csomagkövetés, így nem sok sejtésem van merre járhat okt. 24 óta. Gondolom beszerelés után érdemes néhány teljes merítés-töltés ciklust csinálni, nem azonnal tölteni, hogy kalibrálva legyen valamennyire.

(#13066) Hujikolp válasza Hitman (#13065) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ha eu-ba ér, akkor lehet, hogy lesz száma (ha úgy küldik)
Kb 4 hét alatt jött meg.
Igen, érdemes 2-3 teljes ciklust csinálni.
Én a telóban egy kiszabadult csavart is találtam. Annó egyszer volt szervízben. A hővezető lap védő fóliáját nem vették le...
Szóval voltak fura dolgok...

(#13067) nagyx


nagyx
lelkes újonc

Szevasztok!
Nekem is van egy Oneplus 5 okostelefonom. Nagyon szeretem. Sajnos az akkuja már nagyon gyenge. Néztem youtubos videókat a kicseréléséről. Úgy vélem meg tudom csinálni. Néztem az aliexpressen akkukat. És ezért írok most ide. Ugyanis látok a gyári kapacításunál jóval nagyobb kapacításúakat is. Felmerül a kérdés, hogy érdemes-e ilyet vanni? Belefér-e? Nem átvágás-e? Stb.

Kérlek benneteket segítsetek eldönteni a dilémát.

[ Szerkesztve ]

(#13068) nagyx válasza nagyx (#13067) üzenetére


nagyx
lelkes újonc

Például ez:

A gyári 3300mAh helyett 5350. Lényegében azonos árban. Csak a felmerülő kérdésekre jelenleg nincs válasz. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.