Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) szpali válasza eisento (#12600) üzenetére


szpali
addikt

Mi 9S
Az már Snap855+ lesz és 4000mAh

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12602) eisento válasza szpali (#12601) üzenetére


eisento
addikt

En ertem csak ha a fonok benyogi, hogy 100000-ig nezhetek akkor nem sok lehetoseg lesz...
Legszivesebben op6t vagy 7-est vennek de az kurta draga.

Az biztos hogy a legfonrosabb nekem a 6x5 racsozas, usb-c ne akadjon azonnal megnyisson mindent es a gps is jo legyen mivel sokat navigalok (wazeval) dupla koppos kijelzo ebresztes termeszetesen minel jobb uzemido...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12603) szpali válasza eisento (#12602) üzenetére


szpali
addikt

BTW különbségek videó

Hát igen... Durván elszaladtak az árak
A fent felsorolt kritériumok megvannak

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12604) eisento válasza szpali (#12603) üzenetére


eisento
addikt

Koszi a linket. Fonok csutortokon jon leghamarabb kiderul, hogy lesz telo vagy varnom kell vmi akciora. Xiaomi.hu-rol rendelnem a gyari 2 ev gari miatt fejete vagy kekben (egyik sincs most nekik)

Meg annyi kerdesem lenne, hogy volte bekapcsolas van esetleg vmi kod beirassal vagy rootolni kell? a menurendszert meg lehet csinalni mint a oneplusnal, hogy pl nekem alulra van berakva a beallitasok gomb.

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12605) Blizzardking válasza eisento (#12604) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem akarok beleszólni, de az nem játszik hogy a főnök megrendeli azt a telót ami neked legjobban tetszik, a különbözetet meg te állod? Még úgy is megéri ha egy kilóval beszáll a cég, nem?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12606) szpali válasza Blizzardking (#12605) üzenetére


szpali
addikt

Ez amúgy okos ötlet ;)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12607) szpali válasza eisento (#12604) üzenetére


szpali
addikt

VoLTE nem tudom hogy műxik, biztosan be lehet kapcsolni. Beállítások ikon befér lentre.
Nézz szét itt
https://mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_mi_9t_a_tul_jo_redmi/friss.html
Most még elég sok a rendeléssel kapcsolatos vergődés, de régi Mi9T és MIUI felhasználók is vannak a topikban.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12608) eisento válasza Blizzardking (#12605) üzenetére


eisento
addikt

Ezt mar en is felvetettem magamban csutortokon lesz foni leghamarabb bar ahogy ismerem azt mondja nem kell rendeljem meg... Meglatjuk 😂

MAS:
Ugye az op5-ot gsmhomeba vettem vagyis a ceg. Tehat ugyse fogadjak el a szamlat. Viszont az op5-ot meg szeretnem majd csinaltatni. Minimum akku cseret de kijelzo csere se artana mert fent az ertesitesi sav siman bele van egve.... Az a kerdes, hogy a oneplus oldalan levo arak azok fix vagy jon meg ra szallitasi koltseg vagy mas?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12609) Blizzardking válasza eisento (#12608) üzenetére


Blizzardking
őstag

Passz. Soha nem kellett szervizeltetnem velük semmit. Egy aksicserére én is vevő lennék, de azt se tudom hogy kezdjek hozzá. Majd ha nélkülözni tudom egy hétig, utánanézek.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12610) eisento


eisento
addikt

Megjott az update.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12611) Albigator


Albigator
őstag

Hali!

Valami nincs rendben a hívások rögzítésével. Kb 1-2 hete vettem észre h nem rögzített bizonyos hívásokat.
Már rájöttem, hogy egy idő után teljesen kilövi a háttérből a OnePlus toolst ami ott van értesítési sávban. Egy ideig még ilyenkor azt hiszem rögzít aztán teljesen "elfelejti" tenni a dolgát. Újból indításnál megjavul egy időre természetesen.
Aztán megint előjön a hiba... jOnePlus Tools appnál Akkumulátoroptimalizálás menü pont alatt beállítottam, azt h "Nincs optimalizálva" . Ez sincs sajna pozitív hatással a működésére. :W

Egy másik hiba is jelen van amúgy amit már régebben is észre vettem. Úgy szoktam a hívásokba belemenni, hogy a jOnePlus Tools-ra hosszan rábökök és ott megjelenik egy pár menü pont és vmi olyasmi is h "Call recordings" ha erre rábökök "átirányít" a hangfelvevő appa ahol a hangfájlokat tudom kezelni. Na ez se működik mindig, pl most se, nem jelenik meg semmilyen menüpont:

Ez útobbi hiba zavar kevésbé mert a hangrögzítőből úgyis elérem a hívásokat, úgyhogy inkább az előbbire kéne orvosság.
OOS 9.0.7.

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#12612) Albigator válasza Albigator (#12611) üzenetére


Albigator
őstag

Senki? :F

Ezért kell új telefont venni mert a réginek kihal a topikja... :O

(#12613) Blizzardking válasza Albigator (#12612) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mert nem voltál hajlandó megrootolni amíg még pörgött a topik. ;]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12614) Albigator válasza Blizzardking (#12613) üzenetére


Albigator
őstag

De miért kéne root? Anélkül is megvagyok. :)
Csak minden frissítés után újból be kell kapcsolni azt a VoLTE-s francot. Sztem ennek is vmi update kavart be mert nem volt gondom a jOnePlus toolsal.

(#12615) kissbg


kissbg
tag

Megy valakinek a Telekom VoWifi? VoLte rendben, digis wowifi is működik, telekomos nem. Elvileg aktiválták.

(#12616) dreko válasza kissbg (#12615) üzenetére


dreko
aktív tag

eddig rendben ment, de a napokban akadozott, süket volt, ezért kikapcsoltam a telefonomban, érdekes, azóta felépül a hívás és minden rendben...

pedig nagyon jó volt a tisztább hang...

(#12617) kissbg válasza dreko (#12616) üzenetére


kissbg
tag

Köszi, megkérdezhetem, melyik profil van aktiválva nálad?

(#12618) dreko válasza kissbg (#12617) üzenetére


dreko
aktív tag

Volte India profil.

(#12619) Blizzardking válasza Albigator (#12614) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mert natívan támogatja oprendszer szinten a hangrögzítést a gép.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12620) Albigator válasza Blizzardking (#12619) üzenetére


Albigator
őstag

Hát hogy fel van telepítve és be van állítva normálisan a jOnePlus Tools ez is olyan mintha natív lenne. :D
A baj az (volt?) hogy egy idő után vmi akksi kímélő buziság miatt kilőtte a háttérből teljesen. Most talán megjavul(t) a "Mi Fit alkalmazásnak köszönhetően" ami azt javasolta, hogy az alkalmazáselőzményeknél zároljam, így nem tűnik el, nem lövi ki magától semmi. Ezt beállítottam a JOnePlus Toolsnál is és ott marad az értesítési sávban is és teszi a dolgát azóta rendesen, a hívásokat idáig rögzítette mind.

(#12621) tomp


tomp
félisten

Van aki volt már kint Ausztriában Telenorral?
Nálunk a családban valamiért a OP5 csak az A1 szolgáltatóra volt hajlandó felcsatlakozni. Nekem a 7 Pro a sokkal gyorsabb 3 AT-re is felment sőt azon volt folyamatosan.
Kézi módban se tudott felmenni a OP5 a 3 AT-re.

(#12622) dombila


dombila
senior tag

Tud valaki olyan appot vagy widget-et, amivel duál SIM esetén gyorsan lehet váltani a két SIM közötti adat forgalmat? Most csak a beállítások menüben tudok váltani, ami elég macerás.

Szerk: már meg is találtam, a gyári toggle ikonok között van... :D

[ Szerkesztve ]

(#12623) dombila


dombila
senior tag

Vodafone-on biztosan megy a VoLTE?
Váltottam Telekomról Vodafonra. Ugyanazokat a lépéseket megcsináltam mint korábban a Telekom SIM-el, de nem megy a VoLTE a Vodafonos kártyával. (India Vodafone profilt használva a PDC-ben). A Vodafone-nál is kell külön kérni a VoLTE támogatás bekapcsolását? Amikor váltottam külön megkérdeztem, de azt mondták nem kell az ő oldalukon semmit csainálni...

Ha két SIM van, mindkettőre külön-külön be kell állítani a VoLTE-t vagy a beállítás telefon szintű és mindkét SIM-re érvényes?

(#12624) tomp válasza dombila (#12623) üzenetére


tomp
félisten

Ha Set0-1 a beállítás akkor mind2 kártyára ugyan az a profil lesz aktiválva. Kérni kell külön a VoLTE-t. Maguktól nem kapcsolják be neked.

(#12625) dombila válasza tomp (#12624) üzenetére


dombila
senior tag

Bekapcsoltattam, megy! :DD

(#12626) csonka válasza Albigator (#12620) üzenetére


csonka
tag

Azóta működik? Mert én ma vettem észre, hogy néha eltűnik az ikon. És nem is rögzített az előbb egy beszélgetést.
Hol van az az "alkalmazáselőzmények"?

(#12627) Albigator válasza csonka (#12626) üzenetére


Albigator
őstag

Hát nem hiszem, hogy jó. Kb 5 napig működött rendesen pedig végig "ott volt a háttérben". Alkalmazás előzmények alatt azt értem, mikor a "legutóbbi gombot" megnyomod és látod a nem régiben használt appokat. Na már most itt ha rámész egy alkalmazásnál a jobb fölső sarokban lévő 3 pontra akkor lesz ott pár menüpont köztük a "zárolás" is. Ezt megcsináltam a Mi Fit appnál és a jOnePlus Toolsnál is. Valóban ott maradnak a legutóbbi alkalmazásoknál akárhány más appot nyitok meg utáná de mégis X nap után így is elfelejt rögzíteni.

Még most azt próbálom/tam meg, hogy "Speciális optimalizálás" alatt kikapcsoltam a "Készenléti állapot optimalizáció"-t is.
Eddig 3 napja jó, majd meglátjuk ezután mi lesz.

(#12628) Stauffenberg válasza Albigator (#12627) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Mi Fit app is felhívja a figyelmet, hogy nem elég zárolni a legutóbbi alkalmazásoknál, hanem az akku optimalizációkat is ki kell kapcsolni az appra vonatkozóan, biztos ami biztos.

Nálam a bluetooth kapcsolat szakadt meg rendszeresen és ez volt a gond.

(#12629) Albigator válasza Stauffenberg (#12628) üzenetére


Albigator
őstag

Azt megcsináltam természetesen. De az se segít a jOnePlus toolsnál. (Akkumulátor optimalizálás: Nincs optimalizálva)

(#12630) csonka válasza Albigator (#12629) üzenetére


csonka
tag

Megcsináltam én is a fentieket, meglátjuk.
Ma például a felső sávban nem jelezte egész nap, hogy működne, de ettől függetlenül úgy tűnik, rögzített mindent. Vagy legalábbis a nagy többségét.

(#12631) Hujikolp válasza Albigator (#12629) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nem a tools veszi fel a hangot, így ezt hiába állítod. A hangrögzítő felelős a hívás felvételéért. Nekem egyébként nincs optimizálva, de nincs is problémám.
Ellenben van Magisk modulom: [kép]

(#12632) Albigator válasza Hujikolp (#12631) üzenetére


Albigator
őstag

Igazad van pont tegnap csináltam meg ezeket a beállításokat a hangfelvevő appnál is (zárolás, nincs optimalizálás). Hátha.
Nálam viszont nincs root ugyebár...

(#12633) szpali válasza Laci.M (#12599) üzenetére


szpali
addikt

gyári kamerával
élőben nagyon komoly a hátlap, főleg szúró fénynél (napfény vagy izzó, szórt fényben kevésbé ütős)
9se talán nő barátabb méret, de minőségben ugyanaz a kettő (munkatársamnak SE van, egyformán össze vannak rakva)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12634) szpali válasza szpali (#12595) üzenetére


szpali
addikt

Megérkezett a csoda...
Két készlet volt a csomagban, ami egy vastag és merev hungarocell doboz volt.
Adtak hozzá usb portba dugható felszerelő keretet, száraz és nedves kendőt, valamint egy kartonra ragasztott buborék kisimító kendőt.

A felhelyezés egyértelmű, egy merev opál és egy áttetsző fólia között helyetkedik el a kijelző védő "hártya" (fóliának nem igazán nevezném :) )
Alul a felhelyező kerethez oda kell igazítani
Opál szélét le kell húzni, hangszórónál és ráragasztani a kijelző tetejére, majd átbillenteni az egészet és picit megtörve szépen le is válik az opál többi része.
Közben a kartonnal simítgatni kell lefelé. könnyen csúszik, nálam nem voltak bubik, csak 1 kutyaszőr szállt be alá, így kezdhettem elölről (máris értelmet nyert a második készlet :D )
végül pedig az áttetsző keményebb plexit is lehúztam az elejéről és a kendős kartonnal rásimítottam a szélekre.
Maga a cucc nagyon vékony, alig érezni az ujjlenyomatolvasónál.
Legalul sikerült meggyűrnöm, ezért ott óvatosan kell kisimítani, valamint érdemes megszakítás nélkül felhelyezni, mert nálam látszanak a vízszintes csíkok, ahol megálltam picit igazítani.
Bízok benne, hogy ez néhány nap elteltével mérséklődni fog.

Védelem szempontjából szerintem messze elmarad a TGtől, max a karcok ellen nyújt megoldást. A filléres fóliákkal szemben előnye, hogy teljesen lekövetni a kijelző ívét.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12635) Blizzardking válasza Hujikolp (#12631) üzenetére


Blizzardking
őstag

Magisk modullal tökéletesen működik.
Néztem a moduljaidat, nekem még van fent egy pixel2 colors a gcamhoz és egy Viper4Android, ami miatt önmagában megéri a mutatvány, olyan hangot tol ki. Az a quick switch az miaz? :D

Albigator - rootold már meg bakker, rossz látni ezt a workaround kínszenvedést. Egyrészt te is fejlődsz általa mert jobban fogsz érteni hozzá, másrészt a következő űber értékes telefonodhoz képest egy remek gyakorlás a O+5-tel, itt az idő, harmadrészt olyan ez mintha a Charlize Teron lenne a csajod, és te csak és kizárólag pufajkában lennél hajlandó megkeresni a "megoldást", úgy hogy neki se lenne jó, neked se, és könyörögne hogy vetkőztesd már le :DDD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12636) Hujikolp válasza Blizzardking (#12635) üzenetére


Hujikolp
őstag

A recent app választót változtatja meg az OOS pie-ról vissza nougátra. Magyarán nem jobbra balra kell laozni és egyszerre egyet nézni, hanem föl-le kell lapozni, mint régen.
Átláthatóbb, jobb, könnyebb a kezelése. Ajánlom.
Pixel color 2-n gondolkodtam, volt is fent egy ideig, de nekem nem hozott semmit.
Viper-en gondolkodtam, de bluetooth fülessel nem tudom mennyire kompatibilis.

(#12637) Blizzardking válasza Hujikolp (#12636) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem Nova launcher van fent, az alapból cseréli a normális választóra. A natív Pie-os az valami borzalom.
Pixel color2-nél a szneken nem vettem észre semmit, viszont azt írta az ismertetőjében, hogy a csúcsfények beégése ellen is jó. Mivel éjszaka szórakoztam a pie hackelésekkel, nem tudtam kipróbálni, de gondoltam felrakom, baj nem lesz belőle.
Vipernek van 4 fő füle, telós hangszóró, bt füles, vezetékes füles és usb füles. Mindegyiken rá lehet tölteni, alaktani végtelen profilt, beállítást. Azt használja, amilyen hangkeltőre van küldve a hang. Ha BT fülessel rácsatlakozol, azt a profilt használja. Rengeteget számít, nekem egy Meizu EP52 fülesem van, ahhoz nagyon sokat hozzá tud tenni. Kitestesednek a mélyek, és élettel telt hangja lesz az egésznek. Sokat szórakoztam a különböző beálltásokkal mire megtaláltam azt ami nekem bejön. Több féle build is van magisk alá, végigpróbálgattam őket, és melegen ajánlom, hogy ha ki akarod próbálni, akkor a
"VIPER4Android FX v2.7.1.0 pittvandewitt Mr White"
nevűt tedd fel.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12638) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Bejelentettem a szerviz igényemet a Oneplus felé. A waze beégés illetve alacsony akku kapacitás miatt. Az lenne a kérdésem, hogy a töltőt is vissza kell küldenem ilyenkor, illetve gondolom az eredeti gyári dobozában kell feladnom a készüléket?

Köszönöm a válaszokat.

(#12639) batabe válasza Hoorus (#12638) üzenetére


batabe
senior tag

töltőt nem kell visszaküldeni.
az eredeti dobozban szerintem csak a szoros passzolás miatt érdemes visszaküldeni. én legalábbis abban szoktam küldeni szervízbe.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#12640) Hujikolp válasza Hoorus (#12638) üzenetére


Hujikolp
őstag

Csak a telót küld vissza, simet vedd ki. Én amikor vettem kijelző védőt, annak a hungarocel csomagolásába, illetve bubi zacsiba és karonban küldtem el.
Szintúgy waze és battery cserére.

(#12641) Stauffenberg válasza batabe (#12639) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vagy veszel papír-írószerben egy adag buborékfóliát (hengeresben is árulnak), évekig elég tud lenni ilyenekhez.

Én az irodában raktam bele szabvány TNT csomagküldős kartondobozba, kitömve az egészet buborékfóliával. Küldtem volna akár a gyári dobozzal is, de többeknek nem abban jött vissza, hanem sima barna kartondobozban.

Én mellékeltem a töltőt is, kábelből kaptam vadiújat, töltőfej maradt a régi (ezekkel amúgy nem volt gond, nem világos a kábelt miért cserélték ki, de nem bánom).

(#12642) Albigator válasza Blizzardking (#12635) üzenetére


Albigator
őstag

Egyenlőre 7 nap után is jó így h a hangfelvevő is zárolva van. Úgyhogy maradok még a "work around kínszenvedésnél". ;]
Pedig tényleg szívesen rootolnám a telót csak nincs sok kedvem/időm most ebbe belekezdeni, olvasni egy csomót mit is h kell (főleg nem angolul, mikor az nem az erősségem), adatot menteni stb stb aztán mégis kicsit félni, h téglát csinálok a telómból ha valamit véletlen mégis elcsesznék... :O

[ Szerkesztve ]

(#12643) Blizzardking válasza Albigator (#12642) üzenetére


Blizzardking
őstag

Oké Bro :R
Ez is érthető.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12644) Albigator


Albigator
őstag

Na root lesz ebből. Most vettem észre h megint nem rögzített pedig "fontos" hívásom volt és kellett volna a hanganyag... :W
Majd biztos kérek segítséget, "szájbarágósat" mivel full kezdő vagyok ezen a téren..

(#12645) Blizzardking válasza Albigator (#12644) üzenetére


Blizzardking
őstag

1 - mindent ments le róla. Mindent.
Oneplus switch-el egy backupot, képeket, hangokat, videókat.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12646) csonka válasza Albigator (#12644) üzenetére


csonka
tag

Nekem még azóta is jó.

(#12647) Albigator válasza Blizzardking (#12645) üzenetére


Albigator
őstag

Oké ez természetes. Én "pc hívő" vagyok ebből a szempontból, vinyóra megy fel minden. :) ( A fotók videók meg fennt vannak Google photosba is.) Android főverzió frissítésnél is ezt csináltam.
SMS és hívásokra pedig SMS Backup & Restore.

Jól rémlik h olvastam korábban olyasmit, h az ujjlenyomatokat is el kell távolítani?

[ Szerkesztve ]

(#12648) Blizzardking válasza Albigator (#12647) üzenetére


Blizzardking
őstag

Esetedben az ujjlenyomat mindegy, megy a levesbe minden ami a telón jelenleg van. Készülj fel egy új belakásra. Maga a rootolás - ha nem akarsz rendszert is cserélni - 5 perc. Újra belakni 2 nap. A felhasználói élmény - felbecsülhetetlen. Minden másra ott a Samsung :DDD
Esetleg wifi jelszavakat, ha sok van eltárolva még érdemes.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12649) Albigator válasza Blizzardking (#12648) üzenetére


Albigator
őstag

Azt maga a google menti nem? Mármint ha bejelenkezek a google fiókomba majd akkor meg lesz nem? Amúgy azt se tudom azokat h lehet külön menteni...
Nem akarok rendszert cserélni csak a gyári hangfelvevőt aktiválni hívásrögzítés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#12650) Blizzardking válasza Albigator (#12649) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ujjlenyomatot senki sem ment. Fel kell majd venned újra, tetszőleges ujjra :D

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.