Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) tomp válasza Stauffenberg (#12500) üzenetére


tomp
félisten

Lesz még stabil Q!

(#12502) Albigator válasza tomp (#12501) üzenetére


Albigator
őstag

Nem csak 2 főverzió frissítés szokott lenni? Nougattal jött az OP5, megkapta az Oreót és a Pitét is, de még lesz Q is?

(#12503) eisento


eisento
addikt

Jott 35-os beta

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12504) csonka


csonka
tag

Tegnap visszakaptam a telót. Már a gutaütés kerülget az újratelepítés miatt. Ez a Google biztonsági mentés nem sok mindenre jó.
Hol lehet beállítani, hogy az ujjlenyomatolvasóval el tudjam altatni a kijelző, ha kétszer rákoppintok?

(#12505) smithsys válasza csonka (#12504) üzenetére


smithsys
aktív tag

Beállítások/gombok és gesztusok/navigációs sáv és gesztusok/ a navigációs sáv testreszabása - kezdőoldal gomb/dupla koppintás eseménye.

Legalábbis 6t-n itt található. Az 5-ös most nincs itthon.

(#12506) csonka válasza smithsys (#12505) üzenetére


csonka
tag

Köszi! Sikerült.

(#12507) smithsys válasza csonka (#12506) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nagyon szívesen.

(#12508) Stauffenberg válasza csonka (#12504) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem ma reggel jött vissza.

A Google biztonsági mentés szerintem sem ér semmit. Én még szervizbe leadás előtt kapcsoltam be, hogy a rendszerbeállításaimat és SMS-eket is visszaállítsam (mást nem akartam, a névjegyek és a fotók ettől függetlenül is szinkronizálva vannak, appokat meg visszatelepítem kézzel).

De nem csinált semmit, folyton megáll a Google Photos biztonsági mentés "állapotának" ellenőrzésénél. Másfél napot hagytam neki ezen matekozni, de semmi. Most megint bekapcsoltam ezt a funkciót és ugyanezt csinálja és persze semmit nem is tudott visszaállítani. Mindent gyalultak a szervizben, nyitott bootloaderem volt, TWRP-vel és rootolt rendszerrel, most teljesen gyári minden (még egy OOS verzióval frissebb is mint korábban). De semmi, nem működik, mert elakad és az összes többi dolog mentése is csak várakozik emiatt.

Még szerencse, hogy a OnePlus Switch-el csináltam offline backupot az SMS-ekről és rendszerbeállításokról. Csak azokkal még várnom kell míg hazaérek.

(#12509) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Ha kérek aksi cserét (tök mindegy hogy fizetős vagy garis), automatikusan frissítik a legújabb rendszerre? Ha megírom hogy nem kérem, elolvassák?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12510) tomp válasza Blizzardking (#12509) üzenetére


tomp
félisten

Igen, frissítik! Én OB34-el küldtem el és 9.0.6-al kaptam vissza.

(#12511) Stauffenberg válasza Blizzardking (#12509) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom, szerintem előre kérdezz rá. Nekem nem volt érdemi kommunikációm velük, felvettem a hibajegyet, ott 200 karakterben lehet leírni a hibádat, aztán csak automata üzenet jőtt, hogy elfogadták, nesze a UPS címke, ragaszd a dobozra és megy érte a futár.

Az üzenetben benne volt az is, hogy mentsek le mindent, mert gyalulni fogják a telefon tartalmát.

Miért probléma amúgy ha feltesznek újabbat? Amúgy is érdemes szervizbe adás előtt egy full wipe. Majd visszaflasheled amit szeretnél.

(#12512) Blizzardking válasza Stauffenberg (#12511) üzenetére


Blizzardking
őstag

Emiatt. Full wipe-ot nyomnék, amit utána jó lenne tudni vissza is állítani. Oreón vagyok, és szeretnék is azon maradni. Amúgy megnéztem az árlistában, O+5-re 8,7 euró az aksi csere.
Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek!

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12513) Stauffenberg válasza Blizzardking (#12512) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez nem csak a backup visszaállítására vonatkozott? Vagy az Oreo tiszta flashelése sem megy már Pitéről visszafele? Nekem az nem tűnne logikusnak.

Tudom kényelmes backupból visszaállítani két kattintással a rendszert, de én nem vagyok híve, inkább visszállítom kézzel. Gyakorlott vagyok, kb 1,5 óra pepecseléssel minden megvan, az appok újratelepítésétől a rendszerbeállításokig.

(#12514) Blizzardking válasza Stauffenberg (#12513) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem tudom, én sosem voltam pitén. Csak emlékeztem amit C írt. Jó lenne megúszni egy tiszta telepítést vagy egy 8 órás flashparádét.
Ja, decrypt vagyok, azt nem is írtam. Szóval mehetne bootloader nyit, fel a mostani twrp, abban mostani rom flash, format data, noverity, magisk stb, és ha bootol, akkor mostani data vissza. De mindezt egy akku csere miatt... :O

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12515) Albigator


Albigator
őstag

Na mindegy akkor.

Más : Régen volt olyan a Beállítások/Tárhelyen belül, hogy "gyorsítótár" vagy "gyorsítótárazott adatok" vagy valami ilyesmi. Ez tök hasznos volt, lehetett törölni egyszerre az összes app cachét, most viszont ezt nem találom sehol. Mert így csak külön-külön lehet az adott alkalmazáson belül. Elpakolták máshova vagy végleg kivették ezt az OOS-ből?

(#12516) szpali válasza Albigator (#12515) üzenetére


szpali
addikt

Szerintem kivették, én is nagyon hiányolom, nem találtam sehol.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12517) Stauffenberg válasza szpali (#12516) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez az egyik oka annak, hogy fent van a TWRP, néha jó vele Cache-t üríteni.

(#12518) Albigator válasza szpali (#12516) üzenetére


Albigator
őstag

Na ez no komment kategória nálam és nem tudom hová tenni.

(#12519) tomp válasza Albigator (#12515) üzenetére


tomp
félisten

Nem az OOS-ből vették ki hanem az androidban már nincsen benne.

(#12520) szpali válasza Stauffenberg (#12517) üzenetére


szpali
addikt

gyári recovery nem tudja?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12521) Albigator válasza tomp (#12519) üzenetére


Albigator
őstag

De miért csinálnak ilyet a googlenál? A hívásrögzítő appok szétcseszését megértém vmilyen szinten de ezt....

(#12522) barcaforca


barcaforca
tag

Srácok segítsetek légyszi!
Már megőrít egy bizonyos dupla pittyegés.Ha a telefont lezárom,feloldom,semmi hang. Ha mégegyszer lezárom jön 4szer a dupla pittyegés.Akkor kiírja,hogy ez az alkalmazás gps funkciót használ( google play szolgáltatások).
Az előbb már nem írta ki.
Kezdek megbolondulni.

(#12523) Stauffenberg válasza szpali (#12520) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem, csak a TWRP.

Viszont van megoldás: Files by Google

Ebben kijelölhető az összes telepített app egyszerre és úgy is törölhető a cache. Nem próbáltam még, csak egy gyors guglizással ez jött ki alternatívaként.

(#12524) szpali válasza Stauffenberg (#12523) üzenetére


szpali
addikt

:R

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12525) Albigator válasza szpali (#12524) üzenetére


Albigator
őstag

És ez jobb mint az ilyen "tisztító progik"? Nagyon régen CCleanert használtam ilyesmi célra (másik telón).

[ Szerkesztve ]

(#12526) Stauffenberg válasza Albigator (#12525) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a Google saját fájlkezelő és tárhely karbantartó megoldása. Gyanítom azért vették ki a Cache ürítést az Androidból, hogy erre tereljék a felhasználókat.

Ha ez nem elég, akkor rakj fel egy TWRP recovery-t és lesz Cache/Dalvik wipe lehetőséged.

(#12527) Albigator válasza Stauffenberg (#12526) üzenetére


Albigator
őstag

Jó nekem a googles alkalmazás is. (Twrp, root meg ilyen megoldásoktól még mindig ódzkodom valamiért.) Szóval appon belül: Tallózás/ alkalmazások/ összes kijelölés/Felesleges fájlok törlése. Ez lenne a gyorsítótár/cache ürítés?

(#12528) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Van valakinek elfekvőben gyári fekete TG? Vevő lennék rá :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12529) Albigator válasza szpali (#12528) üzenetére


Albigator
őstag

Nekem van. Most semmi nem védi a telefonomat...

(#12530) szpali válasza Albigator (#12529) üzenetére


szpali
addikt

Írok pm.-et

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#12531) csonka


csonka
tag

Mit cseszhetek el?

Próbálom újra beállítani a hívások automatikus felvételét adb-n keresztül, de az istenért sem sikerül.

- USB hibakeresés és file átvitel beállítva. Powershell ablak ok.
- .\adb devices az eszközt látja
- ha ezt beírom: itt sztem egy szünet van és utána .\adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS utána valamit engedélyezni lehet a programban, ezt engedélyeztem
- majd beírom ezt is .\adb shell settings put global op_voice_recording_supported_by_mcc 1 de nem történik semmi.
- joneplustools-ban engedélyezve van a felvételnél mind a két lehetőség, tárhelyhez hozzáférhet, akku nincs optimalizálva
- újraindításkor megjelenik a restore settings as boot, de nem csinál record mappát hívás után sem

????

(#12532) csonka


csonka
tag

Odáig már eljutottam, hogy megvan a mappa, de csak akkor vesz fel, ha megnyomom a híváskor a felvétel gombot. Magától az istennek sem akar felvenni semmit, pedig a joneplustools-ban mind a két csúszka a jobb oldalra van húzva.
Mi lehet a bibi még?

(#12533) Fleto93


Fleto93
tag

Nekem is megvolt az akksi csere. Kegyetlenül gyorsak voltak.
Júni 24-én adtam le az igényt, 26-án felvette a futár, és ma délután már a kezemben is volt a telefon új akksival.

(#12534) Blizzardking válasza csonka (#12532) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha már gombnyomásra képes felvenni, akkor a telefon appon belül jobbra fent három pont, settings, call record, és azon belül egy kapcsolóval be tudod kapcsolni hogy automatikus legyen. Legalábbis nálam így működik, csak én nem adb-vel izzítottam be, hanem securesettings paranccsal. De szerintem ez mindegy.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12535) Mr.C válasza csonka (#12531) üzenetére


Mr.C
őstag

viszont a csörgést nem fogja felvenni, akkor fog rögziteni, ha a hivott fél felveszi. Lehet ezért látod úgy, hogy nem rögzit automatikusan.

(visszatértem ;] )

sudo rm -rf /*

(#12536) csonka válasza Blizzardking (#12534) üzenetére


csonka
tag

Nekem ilyen lehetőségeim nincsenek. Külön van call rocorder setting, de ott mindkét pötty az engedélyezésen van és ettől függetlenül nem vesz fel semmit. MÁr többet beszéltem ma, nem csak csörögtem.
Esetleg az adb lehet gond, hogy nem a legújabbal csináltam?

Megvan a gond. Hát a tárcsázó beállításaiban is van egy olyan menüpont, hogy call record és ott kellett az automatikus rögzítést engedélyezni.

Köszi, mindenkinek azért!

[ Szerkesztve ]

(#12537) dreko válasza Stauffenberg (#12511) üzenetére


dreko
aktív tag

Megvan a kérelem elfogadása, kinyomtattam a címkét, beleraktam a telefont a gyári dobozába töltővel kábellel. Hova megy a futár? Oda ahova leszállította annakidején? Akkoriban munkahelyre kértem a szállítást, most meg nem tudom, hogy lakás, vagy munkahely lesz a cím...

(#12538) Stauffenberg válasza dreko (#12537) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Rajta van a csomagcimkén. De az RMA elindításakor is megadható új cím, nekem az öcsém nevén van a telefon, az ő accountjával intéztem az egészet, de a csomagfelvételt az irodánkba kértem.

(#12539) sparks válasza dreko (#12537) üzenetére


sparks
senior tag

Én nem mertem a gyári dobozba rakni, féltem, hogy nem kapom vissza. Majd írd meg, hogy neked vissza jön-e 🙄
Inkább beraktam egy hasonló dobozba...

(#12540) tomp válasza sparks (#12539) üzenetére


tomp
félisten

Én a gyári dobozában küldtem el csak a telefont. Azaz töltő+kábel nélkül. Abban is jött vissza.

[ Szerkesztve ]

(#12541) Stauffenberg válasza sparks (#12539) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, itt említette valaki, hogy lutri visszajön-e a doboz. Szerencsére mi az irodában sok csomagot küldünk/kapunk (DPD-vel állandó szerződésünk van), ezért bőséggel van csomagolóanyag bármit elküldeni a világ túlvégére is akár. Egy sima, gyári dobozhoz hasonló méretű, buborékfóliával kibélelt barna kartondobozban jött vissza (nem tudom azért mert nem gyári dobozban küldtem be, vagy amúgy is automatikusan ebben küldenek vissza mindent).

BTW azért is jó, hogy jól menő irodanegyedben van a munkahelyem, mert majdnem az összes nagyobb futárcéggel jóban vagyunk. Mikor felhívtam a UPS-t a csomagfelvétel miatt délután 3 körül, még simán kijött aznap (rá egy órával) a UPS futár, másnap reggel meg már ott volt a szervizben. Visszafele meg reggel 9-kor már az íróasztalomra odakészítve várt a csomag. :)

(#12542) sparks válasza tomp (#12540) üzenetére


sparks
senior tag

Na ezt jó tudni, hogy erre is figyelnek. Köszi az infót 👍

(#12543) Blizzardking válasza csonka (#12536) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Hát a tárcsázó beállításaiban is van egy olyan menüpont, hogy call record és ott kellett az automatikus rögzítést engedélyezni."

Pont ezt írtam :U

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12544) eisento


eisento
addikt

skacok, kb egy honapja megcsinaltam tomp leirasaval a volte beallitasokat, az elobb csinaltam egy gyari visszaallitast, lefrissitette a progikat, mondom akkor elkezdem ujra a volte mahinalast. jott a *#800# bekapcsoltam a volte kapcsolot kert reboot-ot megcsinalta es ott virit a volte logo. a profilnak nem kellene gyari visszaallitasnal torlodni?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12545) tomp válasza eisento (#12544) üzenetére


tomp
félisten

Nem!:)
Gyári visszaállítással nem áll vissza az alap profil mivel azt ugye törölted.:)

(#12546) enterlaci


enterlaci
senior tag

Hi!

betörtem a kijelzőt és egyáltalán nem látok rajta semmit. nincs valami tipp, hogyan tudnám mégis tükrözni mondjuk egy win10-es gépre? Igazából szeretném a Oneplus Switch app-ot használni amikor megjön az új, meg pár dolgot átnézni mielőtt elküldöm javításra..

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#12547) Mr.C válasza enterlaci (#12546) üzenetére


Mr.C
őstag

ha nincs bekapcsolva az usb debugging akkor szerintem nagyon macerás lesz.

Linuxon pl telepitsd ezeket: android-tools-adb ffmpeg
majd adb-n (ha van), miután csatlakoztattad: adb shell screenrecord --output-format=h264 - | ffplay -

itt a teljes leirás

windows-on pedig kismillió lehetőség van, google első találat: [link]
itt is kelleni fog kliens telepités, te azt google play-ból meg lehet oldani, kérdés, hogy van-e olyan, ami nem kér semmi engedélyt és egyből tudod küldeni a képet (és ezt kizértnak tartom).

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#12548) enterlaci válasza Mr.C (#12547) üzenetére


enterlaci
senior tag

Na igen. Szinte esélytelennek látom a dolgot, mivel nincs engedélyezve az usb debugging. :W

MHL kábel után érdemes lenne vajon futkorásznom?
Szerk: bár ezzel meg csak nézni tudnám - nem jó :(

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#12549) dreko


dreko
aktív tag

gyorsak ezek a szervízben, szó se róla :)

Jul 8, 2019 09:06 am Repair finished and ready for shipping.
Jul 8, 2019 09:06 am Your device is under repair.
Jul 8, 2019 09:06 am Our service center has received your device.

(#12550) Mr.C válasza enterlaci (#12548) üzenetére


Mr.C
őstag

nem érdemes. Ha a bootloader nyitott akkor talán lehet egy olyan recovery-t felrakni, amin keresztül eléred a tároló tartalmát. De lehet TWRP-vel is látja az adb.
Mit ne mondjak, ez egy szép exploit feladat :DD kinyerni a képet felhasználói beavatkozás nélkül

sudo rm -rf /*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.