Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Albigator válasza Blizzardking (#12650) üzenetére


Albigator
őstag

A wifi jelszót mondom nem az ujjlenyomatot... :D

(#12652) eisento


eisento
addikt

Van vmi info android 10-rol? Azt tudom hogy lesz de kb mikorra varhato? Egyelore marad az op5 mert a ceges mobilvasarlas max 100000ft es nem lehet kipotolni mert a nav buziskodik ilyenekre, szoval varnom kell kicsitmig bemegy 100000 ala a 9t eustockon lenne de a xiaomi baxxa leszallitani nekik a rendelest....

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#12653) Blizzardking válasza Albigator (#12651) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szólj ha bele akarsz vágni, segítünk.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12654) Albigator válasza Blizzardking (#12653) üzenetére


Albigator
őstag

Oké köszi. Hnap vagy hétvégén tervezem. :R

Amúgy pont ma 2 éves a készülékem így a garancia is lejárt... :O
Mondjuk ennél a márkánál ugye nem para gari időn belüli rootolás sem.

[ Szerkesztve ]

(#12655) Blizzardking válasza Albigator (#12654) üzenetére


Blizzardking
őstag

Milyen romon vagy? Pie?
Összerakok neked egy ADB csomagot amibe berakom ami kell. Így hogy egy meglévő rendszert kell rootolnod és nem kell romot flashelned, nem lesz nagy mutatvány.
Meg elküldöm ami még kell. Titkosítást szeretnél, vagy le legyen tiltva?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12656) Albigator válasza Blizzardking (#12655) üzenetére


Albigator
őstag

Igen Pite. 9.0.8-as OOS.

1. Hívásrögzítés kell, ami elvileg natívan benne van ahogy mondtad.
2. Most be van állítva a 4G-s hívás (VoLTE, VoWifi), tomp féle módszerrel. Ez is kellene majd.
3. Használok YT Vancedet (Black vagy dark verzió+ Micro G is a bejelentkezés miatt), ami rootolt készüléknél megint csak máshogy van

Titkosítást nem tudom. Előny-hátrány?

[ Szerkesztve ]

(#12657) Hoorus válasza Albigator (#12654) üzenetére


Hoorus
őstag

Bootloader nyitva van már?

(#12658) Albigator válasza Hoorus (#12657) üzenetére


Albigator
őstag

No. Még adatmentést sem csináltam.

(#12659) Hoorus válasza Albigator (#12658) üzenetére


Hoorus
őstag

Nyitás előtt full mentés legyen, mindent gyalul a telóról.. ;)

(#12660) Hoorus


Hoorus
őstag

Urak!

OpenBeta frissítések lesznek még? Újra kell raknom a telót és dilemmázok, hogy OB, vagy Stable menjen-e rá..

Esetleg valami jó kis főzött ROM van mostanában, ami ajánlott?

Köszönöm

(#12661) Blizzardking válasza Albigator (#12656) üzenetére


Blizzardking
őstag

Minden menni fog, youtube vanced is simán csak fel kell rakni. Ráadásul mehet reklámblokkolóból valami komolyabb. Semmi gond nem lesz így.
A titkosítás annyit csinál, hogy ha beállítasz feloldó kódot vagy mintát, anélkül nem fogják tudni olvasni a tárhelyedet. Előnye hogy ha elveszted a telót, a személyes adataidhoz nem férnek hozzá, recovery módba se tudnak bemenni mert az is kéri a kódot. Hátránya hogy ha elfelejted, vagy bebasz valami műszaki hiba, te se férsz hozzá a saját adataidhoz. Ha nincs titkosítás, de van pin kód vagy minta, simán ki lehet kapcsolni recovery módban, és szabad a tárhelyed.
Ha a helyedben lennék, a te felhasználási szokásaidat alapul véve (ahogy én így a fórumból látom) meghagynám a titkosítást.

A rootolás előnyei
- működő hívásrögzítés
- ha valamelyik fejlesztő elbasz egy appot, simán vissza tudsz állni az előző verzióra vagy bármelyikre ami bejött
- használhatsz olyan hangprocesszort amitől mérföldekkel szebb hangja lesz
- nem kell szenvedned a reklámoktól
- használhatsz bármilyen automatizálót, repülő módot stb bármikor tudja magának ki be kapcsolni
- makacs appokat úgy gallyazod le ahogy akarod
- bármit le tudsz fagyasztani ha nem használod, de nem akarod uninstallálni, akár rendszer appokat is
- rendszer appokat tudsz uninstallálni ha nem tetszik (én pl a google fotót, hanglejátszót, chromeot, térképet zsigerből irtom)

hátrányai
- ha rendszerfrissítés freak vagy, az örökös legújabb verzióra frissíteni nem annyi hogy ráböksz egy üzenetre
- ha elhagyod a telót, nagyobb mozgástere van egy tehetséges tolvajnak

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12662) Stauffenberg válasza Blizzardking (#12661) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"ha elhagyod a telót, nagyobb mozgástere van egy tehetséges tolvajnak"

Ezt kifejted bővebben? A készülék titkosítva van, védve erős jelszóval és ujjlenyomattal, még egy TWRP-be sem tud belépni azonosítás nélkül és a tárhelyhez sem fér hozzá. Nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel ha tudsz valamit, amit esetleg én nem.

Szerintem ilyen szempontból nagyobb veszély az ilyen-olyan garázsfejlesztőktől beszerzett, root jogosultságot kérő appok és bővítmények használata.

(#12663) Albigator válasza Hoorus (#12659) üzenetére


Albigator
őstag

Persze tudom, már korábban írták is.

(#12664) Albigator válasza Blizzardking (#12661) üzenetére


Albigator
őstag

Reklámblokkolás nem tudom hogy van rootolt telefonon de örülnék neki. (Gépen, Chrome böngészőn belül Ublock Origint használok)

Jó, a titkosítás marad. Root nélkül is így van alapértelmezetten ahogy látom.

A rendszerfrissítésről majd akkor ha aktuális lesz. :)

(#12665) Albigator


Albigator
őstag

Na gyerekek meg vagyok az első 2 lépéssel. (alapműveletek, bootloader nyitás)

Most TWRP-ből melyiket rakjam fel és miért? :D

[ Szerkesztve ]

(#12666) Blizzardking válasza Stauffenberg (#12662) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Szerintem ilyen szempontból nagyobb veszély az ilyen-olyan garázsfejlesztőktől beszerzett, root jogosultságot kérő appok és bővítmények használata."
Pont ilyesmire gondoltam, csak nem fogalmaztam elég pontosan.

Albigator - Ha van fent twrp, akkor tedd fel a magisk-ból a legújabbat. Zip fáljként kell installálni. Ha kész, akkor wipe cache, dalvik cache, és mehet a reboot.
Melyik twrp-t használod (fejlesztő+verziószám)?
A magisk a root jogosultság kezelője (plusz még más okosság). Ha root a telód, attól az még nem úgy van, hogy boldog boldogtalan bármit garázdálkodhat rajta. A Magisk-ban tudod adni venni a jogokat. Ha egy app root jogot akar, először bedob a magisk egy ablakot, ahol megadhatod neki örökre vagy egy időre. Ezt később bármikor lehet módosítani. A hangrögzítés aktiválás is magisk alól fog menni, ugyanis az képes rendszer szintű appokat telepíteni, szkripteket futtatni stb.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12667) Albigator válasza Blizzardking (#12666) üzenetére


Albigator
őstag

Nem használom még egyiket se. Azt kérdezem melyiket pakoljam fel. Összefoglaló alapján csináltam eddig mindent. Úgy látom a hivatalosat érdemes, ezt töltöttem le: 3.3.1-0 de még nem raktam fel.

(#12668) Albigator válasza Albigator (#12667) üzenetére


Albigator
őstag

És itt most nekem a 3. pontban nem egyértelmű mit kell amúgy csinálni. Elnavigáltam abba a mappába ahol le van töltve a TWRP. Beírtam amit kell (fastboot flash recovery twrp-3.3.1-0-cheeseburger.img):

Aztán újból indítottam a telót recovery módban (hangerő-gomb kikapcsolás után).
Itt most több lehetőség van ugyebár:
-Install from internal storage
-Install from ADB
-Wipe data and cache
-Advanced

Most itt nekem mi kell? Az ADB-s telepítés?

[ Szerkesztve ]

(#12669) Blizzardking válasza Albigator (#12667) üzenetére


Blizzardking
őstag

Recóból szerintem a 3.2.3_P_Siankatbg félét tedd fel. Van belőle 3.3.x is, de az instabil. [link]
Ha ADB-ből bűvölöd, ne menj beljebb abba a mappába ahol a recoveryk vannak. Szerintem nevezd át a fenti sian féle twrp-t mondjuk sian.img-re az egyszerűség kedvéért, és másold be abba a mappába, ahol maga az adb van. ez neked eggyel kíjebb van mint ahol álltál, ...\OP root\ADB
Ide tedd be a sian.img-t.
első parancs egy sima teszt, hogy látja-e a kapcsolatot
adb devices - ha kiír egy számsort akkor oké-
második a bootloader módba pattintás, ugyanis a recót nem adb-ben flasheljük, hanem bootloader módban
adb reboot bootloader*
ha ez oké, képnek kell bejönnie, felül zöld start felirattal.
itt már nem "adb"-vel kezdődnek a parancsok, hanem "fastboot"-tal.
itt kell kiadni hogy fastboot flash recovery sian.img, ekkor fogja ráflashelni a normális recót a gyári butuska helyett. Ha kész, a hangerő gombokkal addig nyomkodsz hogy recovery mode legyen kiírva, megnyomod a power gombot mint entert, és ha jól csináltad, a sian féle twrp kék-szürke felülete fogad.
Ilyenkor látja a PC a telefont, rá tudod másolni a belső tárhelyre a magisk.zip-et. TWRP-ben az installt kell választani, és rátelepíteni a magisk.zip-et, amit letöltöttél innen.
Ezután wipe gomb ---> advanced wipe gomb és ki kell pipálni hogy dalvik/art cache, alatta cache, és elhúzni a csúszkát.
Ha kész, alul home gomb, reboot reboot system.

* bootloader módba úgy is be tudod lökni, hogy kikapcsolod teljesen, és úgy kapcsolod be hogy nyomva tartod a hangerő fel gombot.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12670) Albigator válasza Blizzardking (#12669) üzenetére


Albigator
őstag

"Ha ADB-ből bűvölöd"
nem, nem abból akarom amúgy. Nem tudom miből kéne, azt csináltam ami a 3. pontban szerepel az összefoglalóban csak nem történik semmi. Szerintem hiányos az a leírás...

" ne menj beljebb abba a mappába ahol a recoveryk vannak"

Hogy ne menjek bele? Akkor magát a XY.img-et hogy találná meg?
Most itt vannak: kép1

" és másold be abba a mappába, ahol maga az adb van"'

Mármint gondolom nem ahová az adb telepítőjét töltöttem le, mert amit mondasz az csak az lenne:kép2

Ide települt amúgy az adb: kép3
erre a helyre kell akkor pakolni sian.img-t ?

(#12671) Albigator válasza Blizzardking (#12669) üzenetére


Albigator
őstag

Elvileg meg van az egész amit leírtál. Kivéve ez a rész "Ezután wipe gomb ---> advanced wipe gomb és ki kell pipálni hogy dalvik/art cache, alatta cache, és elhúzni a csúszkát." Itt nem volt mit kipipálni de látszólag sikerült minden. (kép)
Hogy tudom mengnézni h sikerült a root dolog?

[ Szerkesztve ]

(#12672) Albigator válasza Albigator (#12671) üzenetére


Albigator
őstag

Basszus most veszem észre h amit írtál már a 4. lépés is volt és nem néztem az összefoglalót. Ez így lehet tényleg nem lesz jó a "pipák" nélkül.

(#12673) Albigator válasza Albigator (#12672) üzenetére


Albigator
őstag

Magisk manegert is felraktam és frissítettem, Call recorder - skvalexet 2.1.0 (3.2.2) is telepítettem és még most sincs hívásrögzítés vagy annak a lehetősége...

Igen itt valami nagyon nem jó. Root Checker Basic szerint sem vagyok rootolva.

Az biztos, hogy idáig mindent jól csináltam:

"Ilyenkor látja a PC a telefont, rá tudod másolni a belső tárhelyre a magisk.zip-et. TWRP-ben az installt kell választani, és rátelepíteni a magisk.zip-et, amit letöltöttél innen."
Aztán valami elcsúszott szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#12674) Blizzardking válasza Albigator (#12673) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha elindítod a magisk managert, mit látsz? Valami ilyesmit?
Azt a twrp-t tedd fel amit linkeltem, az összefoglaló nem frissült isten tudja mióta.
Az ADB-ben mindennek egy mappában kell lennie. Az adb.exének, a fastboot.exének és az img fájlnak is.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12675) Albigator válasza Blizzardking (#12674) üzenetére


Albigator
őstag

Pontosan ugyanezt:

Szerk:

Azt tettem fel amit linkeltél: Stable Magisk Version: v19.3

Plusz nézegettem videókat amiben a Uninstallert és a Magisk Manager zipet is felmásolták a tárhelyre.
TWRP-ben csak magát a magisket telepítettem (Magisk-v19.3) ahogy írtam de nem láttam olyan lehetőséget ahol lehet pipálni így ezeket nem csináltam meg, csak a csuszkát húztam el.

Amit nem értek h a vidikben lehet úgy újból indítani a telót, h recovery mode. De ez Pite alatt nem így van itt nincs ilyen lehetőség. Csak kikapcs után bekapcs és hang-gomb.

[ Szerkesztve ]

(#12676) Blizzardking válasza Albigator (#12675) üzenetére


Blizzardking
őstag

[kép] És magisk alatt a modulok alatt mik vannak?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12677) Albigator válasza Blizzardking (#12676) üzenetére


Albigator
őstag

De mondom valamit nagyon elcseszhettem mivel root check app azt mutatja h nincs rootolva a teló:[kép]

[ Szerkesztve ]

(#12678) Albigator válasza Albigator (#12677) üzenetére


Albigator
őstag

Jaj most nézem én vmi más Call recordert telepítettem. Natív OOS kell nekem. Megpróbáljam installálni? Vagy előtte "rendet" kéne rakni? :D

[ Szerkesztve ]

(#12679) Blizzardking válasza Albigator (#12678) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azt a skvalexet szedd le, indítsd újra a telót recovery módban. Ott wipe--advanced wipe -- cache és dalvik/art cache pipa, és azohaz wipeold
Utána reboot, root checker uninstall, root checker install, és mikor először indul, figyelj nagyon hogy mikor bedobja a root kérő ablakot, add meg neki a root jogot.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12680) Albigator válasza Blizzardking (#12679) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi. Meg van amit mondtál. Rootolva van a teló. :R

Mehet a Natív OOS call recorder telepítése?

[ Szerkesztve ]

(#12681) Blizzardking válasza Albigator (#12680) üzenetére


Blizzardking
őstag

Persze
Ja mégegy. Innentől twrp alatt tudsz komplett rendszermentést csinálni. Ahogy lakod be a telót, vagy a végén érdemes mindenképpen egyet. Majd mondom mi legyen kipipálva.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12682) Albigator válasza Blizzardking (#12681) üzenetére


Albigator
őstag

Észre vettem, hogy van egy "Call recorder" alkalmazás is ami magától települt (zöld kör benne fehér mikrofon)? Ez nem ugyanaz ami a Magisk manageren belül van? Melyiket használjam/telepítsem?

Valamint az OTP alkalmazás se működik most rootolt készüléken.

Szerk.: Oké majd ha csinálok rendszermentés előtte kérdezlek. :D

[ Szerkesztve ]

(#12683) Blizzardking válasza Albigator (#12682) üzenetére


Blizzardking
őstag

A call recorder nem tudom mi. Nekem nincs olyan. Ha a magisk modult feltetted, utána a tárcsázó appban a beállítások alatt még be kell kapcsolni, illetve azt is be lehet hogy automatikusan rögzítsen.
Onnan látod, hogy megjelenik beszélgetések közben egy kis magnó jel a képernyőn.
Az OTP alkalmazást le kell cloakolni. El kell indítani a magisket, azon belül magisk hide, és ott be kell kapcsolni azokra az appokra, amelyek elől el kell rejteni hogy rootolt a gép.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12684) Albigator válasza Blizzardking (#12683) üzenetére


Albigator
őstag

Az érdekes ha neked nincs olyan appod. Vagyis inkább az h nekem van.
Erről van szó: [kép1] [kép2] [kép3]

Jó akkor magisk managerből telepítem.

Az OTP bankot pedig később nézem.

Szerk.: a hívásrögzítés megy, természtesen beállítottam az automatikus rögzítést is. Remélem ez nem fog "elromlani" mint a jOnePlus toolsos mókolás során.

Ezt a zöld Call recordert akkor nyugodtan letörölhetem? Nem jó h ott van egy ismeretlen app...

[ Szerkesztve ]

(#12685) Blizzardking válasza Albigator (#12684) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szerintem töröld le. Nem jó ugyanarra a funkcióra több app.
Volte kapcsolód megmaradt?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12686) Albigator válasza Blizzardking (#12685) üzenetére


Albigator
őstag

Oké letöröltem, és magát a renszerappot is (Call Recorder Add-on). Szerintem ez az a másik modul amit először telepítettem (skvalex).

Smart Bank is működik szerencsére.

VoLTE kapcsoló nincs. Gondolom el kell megint mindent végezni amit tomp jól összefoglalt.

Ez idegesítő dolog, frissítések után is meg kellett mindig csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#12687) Albigator


Albigator
őstag

Youtube Vanchedet telepítettem magisk managerrel de úgy látom ez itt nem volt elég. Belenéztem egy YT videóba, ahol először letörölték a gyári YT-ot. Remélem ezt amúgy nem kell megtenni, az is kéne...

(#12688) Blizzardking válasza Albigator (#12687) üzenetére


Blizzardking
őstag

volte-ra: mivel a rendszert nem raktad újra, hó eséllyel csak a titkos kódokat kell beírnod, és megjelennek a kapcsolók.

vanced-ra: tedd fel a titanium backupot, adjál neki root jogot, és a sima youtube-ot uninstalláld rootként*. Utána fel kell telepíteni a vancedet, simán mint egy appot, semmit nem kell bűvészkedni a magiskban. Van ilyen telepíthető vanced-e, ha nem találsz elküldöm, nekem tökéletesen működik.

total commandert se ártana felrakni, vagy Mixplorert vagy root explorert, szóval valami normális fájlkezelőt. Mondom hol a sima youtube ha nem tudja kiszedni a titanium, simán fájlkezelőből ki lehet irtani.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12689) Albigator válasza Blizzardking (#12688) üzenetére


Albigator
őstag

VoLTE-vel kapcsolatodban igazad volt...

Felraktam a Titanium backupot és adtam neki root jogot.

"és a sima youtube-ot uninstalláld rootként" ezt nem teljesen értem

Szóval akkor muszáj törölni a gyárit? Backup/Visszaállítás fül menüpont alatt akkor menjek az "Eltávolításra"? A "Jegel" mit csinálna?

Ja és akkor magisk manageren belül távolítsam el a Yt vanced modult?

Gondolom innen kell letölteni amelyik nekem tetszik és TWRP alól feltenni recovery módban úgy mint a magisk-et.

[ Szerkesztve ]

(#12690) Albigator válasza Albigator (#12689) üzenetére


Albigator
őstag

JA amit akartam még kérdezni: Ebbe be lehet majd simán jelentkezni, nem kell Micro G féle marhaság, mint non rootnál?

[ Szerkesztve ]

(#12691) xray_


xray_
tag

Érdekes problémával szembesültem VoLTE kapcsán.

Van két Vodafone-os SIM a telefonban.

SIM1 privát
SIM2 céges

SIM1-re, ami a privát aktiválva van a Vodafone-nál a VoLTE.
Ha csak ezt a SIM-et rakom be egymagában a telóba, akkor megy a VoLTE, ha berakom mellé a második slotba a cégest - amin nincs aktiválva a VoLTE (nem én rendelkezem felette) - akkor a SIM1-en nem jelenik meg a VoLTE ikon és nem is megy.

Azt vettem észre, hogy csak akkor megy a VoLTE a privát SIM1-en - amennyiben a két SIM egyszerre bent van - ha a SIM1-et állítom be default mobil data-ra, viszont azon nincs adat keret hanem a cégest használom mobil internet elérésre.

Van erre valami workaround, hogy a SIM2 legyen a default adat kártya viszont menjen a SIM1-en a VoLTE?

Kicsit lehet zavaros, de remélem érthető. :F

Köszi

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#12692) tomp válasza xray_ (#12691) üzenetére


tomp
félisten

A OP5 csak 1VoLTE képes. Amit szeretnél ahhoz DualVoLTE képes telefon kell.
Nálam pl OnePlus 7 Pro-nál ha 2db VoLTE képes kártyát rakok be akkor "VoLTE1-2" ikon jelenik meg.
OP5 sajnos csak azon tudja a VoLTE-t amelyik a kiválasztott adatkártya.

(#12693) xray_ válasza tomp (#12692) üzenetére


xray_
tag

Közben bújtam a külföldi fórumokat is, és úgy látom. hogy SD845-től (OP6) már támogatott a dual VoLTE.
Workaround lehet, hogy ha VoLTE hívást akarok, akkor kikapcsolt adatkapcsolattal beállítom a SIM1-et default adatra. Folyamatos mobilnetnél viszont ez sajnos nem megoldás csak OP6-tól felfele lehetséges, ahogy írtad (OP6,OP6T,OP7). Köszi.

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#12694) Blizzardking válasza Albigator (#12690) üzenetére


Blizzardking
őstag

A Vanced-ra annyira nem tudok mit mondani, életemben nem próbáltam bejelentkezni, arra használom hogy tudjak zenét hallgatni a konyhában kikapcsolt kijelző mellett. Az biztosan nem jó ha két youtube app van*. Először akkor próbáld meg fagyasztani a rendes yt-ot.
Nekem vancedból egy sima apk van feltelepítve kutya közönséges appként. Nem tudom miért vannak magisk meg twrp verziók belőle, nem mélyedtem el a témában. Ha valamit letöltögetsz, az arm64_v8a fog kelleni.

* azt írja a vanced oldalán, hogy el kell távolítani az összes frissítését a rendes youtubenak az is elég. Én ezeket a mindentazonnalfelhőbe egykattintássalteleszelchucknorris google appokat egyből irtom lefelé, ezért ebben nem tudok ennél jobban segíteni.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12695) smithsys válasza Albigator (#12690) üzenetére


smithsys
aktív tag

Én úgy vélem a Vanced bejelentkezéshez kell majd a Micro G.
Aztán ha tévedek, majd javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#12696) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, kb. 2 éves az OP5-öm, ilyen hibát még nem produkált, bár simet sem gyakran cseréltem. Jelenleg Android 9.0.8 van a telefonon minden gyári alap, 2 db Telekomos SIM van benne, a hiba pedig, hogy a mobil adatátvitelre állított sim-en hanghívás semmilyen irányban nem megy, kizárólag ha wifire van állítva a telefon, de akkor is random a hívás kezdeményezés fogadás sikere. Az 1-es sim-et cseréletem, a korábbi is Telekomos volt, próbáltam a sim 1-2 cserét, azt tapasztaltam, hogy amire a mobil adatátvitelt ráállítom, az elérhetetlenné válik hanghívásra, aktív vagy inaktív mobilnet mellett is.
factory reset segíthet? ...

(#12697) Albigator válasza Blizzardking (#12694) üzenetére


Albigator
őstag

és (#12695) smithsys

Én használtam egyszerre 2 YT appot is, semmi gond nem volt vele. Ráadásul mivel Micro G-t is telepítettem a Vancedhoz abba is be tudtam jelentkezni. Nekem ez azért hasznos mert van 2 googles fiókom, más más nézői szokásokkal, kedvelt illetve, megnézendő videókkal... Tudom hogy egy appon belül is lehet váltani a fiókok között, de nekem az valamikor nem kényelmes...

No mindegy a gyári YT app frissítéseinek eltávolítása valóban elégnek bizonyult. Szépen a lépéseket követve sikerült telepíteni a YT vancedet TWRP alól. Micro G itt már nem kell, alapból be voltam jelentkezve az (1.számú) googles fiókommal, mivel sima YT-nak érzékeli és nevezi ezt a rendszer nem pedig YT Vancednek. Szerencsére a fiók váltás is működik legalább.

Na ezen túllépve és felbúzdulva vevő vagyok még a mókolásra. Érdekelne a jobb hang is, a reklámmentesség, valamint valami jó kis google camera amit esetleg azért nem használtam mert root kellett volna hozzá.
A "GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7-test-10-Op5-5t" kamerát (ez volt a letöltött apk fájl neve) preferáltam rosszabb fényviszonyok mellett, viszont sokszor lefagyott ez az alkalmazás sajna Pite alatt.

[ Szerkesztve ]

(#12698) Blizzardking válasza Albigator (#12697) üzenetére


Blizzardking
őstag

Látom kezdesz belejönni :D
Erről van szó!

Gcamra innen tudsz rákanyarodni. 3. pont downloads for rooted users.
Hangra viper4androidFX v2.7.1.0 pittvandewitt MrWhite214 verzióját tedd fel a magiskból (legalul látszik kicsit)
reklámmentességből meg ADAway

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#12699) Albigator válasza Blizzardking (#12698) üzenetére


Albigator
őstag

Köszi a hangcucc fennt van, ahogy a reklámblokkoló is. :R

A kamera nem egyértelmű nekem:

DotFix:
Magisk Module for Systemless Installation vagy
TWRP Flashable Zip for System Installation

Pixel2Colours (Optional):
Magisk Module for Systemless Installation: Direct Download Link (MediaFire Mirror, AndroidFileHost Mirror)
TWRP Flashable Zip for System Installation: Direct Download Link (MediaFire Mirror, AndroidFileHost Mirror)
ezt látom h opcionális de mire van?

Google Camera GCam-6.2.030_Arnova8G2_Urnyx05-v2.1

Szóval az utobbit letöltöm viszont kell hozzá Dot Fix is de választhatok hogy Magisk modulból vagy TWRP alol installálom?

[ Szerkesztve ]

(#12700) Blizzardking válasza Albigator (#12699) üzenetére


Blizzardking
őstag

A "Google Camera GCam-6.2.030_Arnova8G2_Urnyx05-v2.1" maga a kamera app*. Sajnos alapból pöttyös képeket csinál, ehhez kell a dotfix. A dotfixet fel lehet tenni magiskból, vagy twrp-ből zipként telepíteni. Nyilván mindegyiknek megvan a maga verziója. Javaslom hogy ha valamiből van magisk modulos telepítő, azt használd inkább, könnyebb kezelni, átláthatóbb mi van fent, könnyebb uninstallálni. A pixel2colors fakultatív, állítólag jó a csúcsfények beégése ellen, és szebbek lesznek a színek. Nekem fent van, de ha nem rakod fel, semmi nem történik.
A hangcuccal eléggé el kell szórakozni, alapból nem ad hozzá sokat. Ami nagyon megdobja az összképet, az a master limiter (ezzel kapcsolod be) + dynamic system + viperbass + viperclarity. Még EQ.val lehet szórakozni ha akarsz. Ha megnyomod fölül azt a kis proci ikont, bead egy státusz ablakot. Ha épp zenét hallgatsz, és a processingnál azt mondja yes, akkor dolgozik a viper. Nekem Poweramp Pro val megy együtt, és oda nem adnám ezer ios-ért sem. Ha romot cserélek vagy telót veszek, az elsők között van hogy a vipert beizzítom rajta.

*van benne egy olyan funkció hogy night shot, az nagyon rendben van. Kézből olyan képeket csinál, hogy csak néztem. Stabilan kell tartani hozzá lehetőleg.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.