Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) tt124307 válasza kelzsoca (#4299) üzenetére


tt124307
tag

Úgy látom nem csak bennem fogalmazódik meg a kérdés, és a válasz biztos triviális, de az éjszakai szívás után inkább már feleslegesen is kérdezek...

A lényeg, hogy ha a leírás(od) szerint eljárva a 7.1.8-as global fastboot ROM-mal indítjuk a BL nyitását (patch-ban lévő emmc_appsboot.mbn fájllal átírjuk a ROM kicsomagolt mappájában lévő azonos fájt), majd sikeres miflash után fastboot módban ráengedjük a bootloader_unlock-ot. Ez eddig rendben, én is eljutottam idáig, nyitja a BL-t, örülünk neki. Első boot-nál a rendszer felajánlja a frissítést global 7.2.3-ra, és ha jól értem ez felülírja a BL nyitást (vagyis zárja a BL-t). Sajnos nem tudom kipróbálni, itt errefelé nincs windows-os gép, ezért csak elméletben pörgetem a dolgokat. A kérdés innen kezdve az, hogy mit lehet csinálni?
1. Vagy nem frissíteni 7.2.3-ra, hanem maradni 7.1.8-on (ez hosszú távra nem jó megoldás)
2. A 7.2.3 esetén levinni a telót megint fastboot módba és egyszerűen elindítani megint a bootloader_unlock-ot. Kérdésem, hogy ez működőképes? Nem lesz megint féltégla a készülékből? Az "éjszakai műszak" után erre most nem igazán vágynék.
3. Esetleg járható út lenne keresni egy letölthető 7.2.3-as global fastboot image-et és eljátszani azzal is a fenti mókát? Kérdéses, hogy létezik e ez az image (én nem találtam), illetve ekkor megint lehet belakni (vagy mentésből visszatenni) a telefonra a cuccokat, ami lássuk be elég macerás.

Szóval a fenti három opcióból melyik működőképes, elméletben jól gondolom a dolgokat?

(#4302) kelzsoca válasza tt124307 (#4301) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amint kikerül a 7.2.3-as fastboot rom, értelemszerűen azzal kell/lehet majd használni.

[ Szerkesztve ]

(#4303) Mephistoone válasza tt124307 (#4301) üzenetére


Mephistoone
senior tag

szvsz a bl nyitást azért ejtené meg az ember mert felteszi a twrp-t és mondjuk egy xiaomi.eu romot? vagy tévedek? ha csak a global és china között váltogatunk akkor nagyon nem kell nyitogatni. hacsak... de ez mindenki döntse el maga. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4304) tt124307 válasza Mephistoone (#4303) üzenetére


tt124307
tag

Nekem a root jog miatt kellene a BL nyitás, a magam részéről egész jól elvagyok a global stable romokkal. Van pár alkalmazás, amihez root jog kell, meg ehhez a "szabadsághoz" a samu / nexus időkben hozzászoktam és nagyon kényelmetlen nélküle élni :) Viszont ha jól tudom ezt a készüléket csak nyitott BL-nél lehet root-olni.

[ Szerkesztve ]

(#4305) ropali


ropali
újonc

Sziasztok. A TotalCommander nem tudja írni az SD kártyámat. Mit kell tennem, hogy tudja írni? Gglobal stable -t flash-eltem fel rá, bootloader nincs nyitva és SuperSU sincs. Ezek nélkül is lehet valahogy engedélyezni, hogy tudja írni is, ne csak olvasni?

(#4306) Mephistoone válasza kelzsoca (#4302) üzenetére


Mephistoone
senior tag

az en miui comon már kint van ha jól látom
[link]

(#4307) tt124307 válasza Mephistoone (#4306) üzenetére


tt124307
tag

China stable-ben valóban, de a global még 7.1.8 :(

(#4308) OberMotz válasza tt124307 (#4304) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Én is emiatt szeretném nyitni a BL-t. Ha még 7.1.8 alatt "megroot"-olom a telót, akkor OTA frissítés/BL visszazárás után elvész a root egyébként?

(#4309) drdr válasza ollie (#4297) üzenetére


drdr
senior tag

Nincs menü gomb a Contact listában.Nincs Display Preferences....

Hol keressem? Kicsit lehetne pontosítani? Kösz.

(#4310) drdr válasza drdr (#4309) üzenetére


drdr
senior tag

Áhh, hosszan kell nyomni a bal alsó gombot....
Köszi és bocs...

[ Szerkesztve ]

(#4311) tovgab válasza drdr (#4309) üzenetére


tovgab
aktív tag

Az érintő gombok közül a bal szélsőt (3 vízszintes vonal) kell hosszan nyomni, így jön be a beállítások rész...

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#4312) drdr válasza tovgab (#4311) üzenetére


drdr
senior tag

Köszi. Közben sikerült, a contact list most már jó, csak a hívás lista nem. Arra nem találtam beállítást. Mondjuk számomra logikus lenne ha követné a contact list-et....
Van erre is valahol beállítási lehetőség?

(#4313) kelzsoca válasza Mephistoone (#4303) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, mondjuk ennek lenne értelme, gyári romot nyitás nélkül is lehet flashelni.

(#4312) drdr

A módosítás előtt tárcsázott számok lehet hogy nem változnak, nézd meg esetleg most több hívás esetén.

[ Szerkesztve ]

(#4314) tsont válasza Milestone2 (#4292) üzenetére


tsont
csendes tag

Ez a Rom melyik? Tudtok valamit? Cseréljem le?

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4315) pvt.peter válasza tsont (#4314) üzenetére


pvt.peter
őstag

Mókolt ROM, nem hivatalos, nem fog frissülni.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4316) kelzsoca válasza tsont (#4314) üzenetére


kelzsoca
félisten

Spemall-os rom, ha fontos a magyar nyelv, akkor ne cseréld le, nincs mire.

[ Szerkesztve ]

(#4317) tsont válasza kelzsoca (#4316) üzenetére


tsont
csendes tag

Elvileg nem kell a magyar nyelv, de ha tudom, akkor később felteszem a morelocallal. Egy buta kérdés, de muszáj feltennem. Mi a különbség Stable és a Developer. Nem vágom! :U

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4318) ollie válasza tsont (#4317) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A stable a stabil, elvileg hibamentes, a developer meg a béta, amiben gyakoribbak a hibák. Utóbbiban van gyárilag root, de a root csak nyitott BL-lel működik.

***

(#4319) tsont válasza ollie (#4318) üzenetére


tsont
csendes tag

Köszi! Akkor a stable-t teszem fel. Ha kész a magyaritás, akkor erre fel lehet majd tenni? Eddig Samsunokat romolgattam és full hülye vagyok ezzel a Xiaomi dologgal :)

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4320) tsont


tsont
csendes tag

Mit kell tegyek, hogy ADB ben legyen? Az usb hibakeresés bekapcsolva, és simán fut a teló. MAjd rádug.

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4321) kelzsoca válasza tsont (#4320) üzenetére


kelzsoca
félisten

Telepítsd a pc suite alkalmazást, az felteszi neked a drivereket.

(#4322) petido válasza tsont (#4320) üzenetére


petido
csendes tag

Mi PC Suit telepitve van ?
Nekem is valami hasonló problémám volt - a Qualcom driver valamiért már telepitve volt és csak a Flasht kellet elinditanom :)

(#4323) tsont válasza kelzsoca (#4321) üzenetére


tsont
csendes tag

Köszi!
Már az mdb megjelent, de az adb sehogy nem akar

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4324) golyós válasza tsont (#4323) üzenetére


golyós
őstag

Én is megszenvedtem vele majd átmentem a feleségem laptopjára és ott 10 perc alatt megcsináltam.
Az én gépem a mai napig nem akarja a harcot pedig ugyan azok a driverek vannak mindkettőre telepítve. :(

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#4325) tsont válasza golyós (#4324) üzenetére


tsont
csendes tag

Hát egyenlőre feladtam. Sehogy nem akarja.

Ennyit tud! :W :((

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4326) tt124307 válasza golyós (#4324) üzenetére


tt124307
tag

Én is küzdöttem vele 1-2 órát, aztán nálam az megoldotta, hogy a korábbi samu és nexus drivereket kiirtottam. Onnantól kezdve ment minden a nagykönyv szerint, pedig már azon gondolkoztam, hogy nulláról telepítek egy új windows. Nincs esetleg nálad is valami korábbi, másik eszköz miatt telepített driver?

(#4327) tsont válasza tt124307 (#4326) üzenetére


tsont
csendes tag

ÁÁÁÁÁÁÁ! Erre még nem gondoltam! De egy pillanatig az elején Samsungként azonosította. Lehet ez is okozhatja ezt a problémát. Vajon az akkut itt is kell 12 órát tölteni?
Hogy tudom uninstallálni a Samsung drivereket? Win 10 64 bit.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4328) Steve1207


Steve1207
veterán

Akik az adb-vel küzdenek: miért nem raktok fel egy universal adb pack-ot? pl.: ez. Persze érdemes az előző teló cuccait leszedni, ha maradt valami, nehogy bekavarjon (bár én nem mindig szedtem le, ez a pack általában felülbírálta a társítást és kész). Setup után másik USB-re dugni a telót, mint amit általában használtok, hogy újra keresse az eszközt, később bármelyikre mehet, fel fogja ismerni.

[ Szerkesztve ]

.

(#4329) tsont válasza Steve1207 (#4328) üzenetére


tsont
csendes tag

Én felteszek bármit, de nem engedi, aszonnnya, hogy már telepítve van. Eltávolítom és ismét ez jelentkezik. A sanusung drivereket és annak az adb driverét, hogy tudom uninstallálni? Ez máááágáááz!

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4330) tsont válasza Steve1207 (#4328) üzenetére


tsont
csendes tag

Mi van akkor, ha a telót Fastboot módban indítom el, és a MiFlasben ezt látom? Hmm

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4331) stingy2 válasza tsont (#4330) üzenetére


stingy2
senior tag

Próbáltad a "Stable Rom" mappanév esetén eltüntetni a szóközt?
Az összefoglalóból:"Néhány felhasználó hibaüzenetet kapott, mert a felhasználónevében szóköz található. Ilyenkor a C meghajtóra csomagoljuk ki, egy mappába, szóköz nélkül."

INTJ

(#4332) tsont válasza stingy2 (#4331) üzenetére


tsont
csendes tag

Már mindent próbáltam. Itt más baj lesz. Asszem indítom a windows reinstalt! :)

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4333) Kolondrum

Üdv! Lenne valaki olyan kedves és megkeresne PÜ-ben, hogy miként kell ez Redmi Note 3 Pro-ra (snapis 3/32-es) magyart tenni? Ez a fél angol kínai nem mintha nem menne, de se play semmi. Szűz a telefon ahogy kijött a gyárból. Köszi!
Fontos: Még soha nem volt droidos telefonom! Még magyarul is idegen lenne.

Ez vicc, mármint amit találtam leírást. :D

[ Szerkesztve ]

(#4334) RVR400 válasza tsont (#4330) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem őt próbáld meg, látszólag ugyanaz a szitu.

(#4335) madrac válasza IviSoft (#4268) üzenetére


madrac
őstag

Az enyém tegnap jött meg és kaptam hozzá tokot, fóliát, adaptert is + bontatlanul jött, ahogy kértem. Lehet nem ugyanazt a kupon kódot használtuk...
Mivel felajánlotta, frissítettem 7.2.3.0-ra, de azon gondolkodom hogy melyik global romot rakjam fel, ha root is kellene, viszont nem szívesen szenvednék a hivatalos BL nyitási procedúrával...

(#4336) Mephistoone válasza Kolondrum (#4333) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Javaslom az összefoglalót a topik tetején. Tényleg szépen le van írva minden még nekem is :) amúgy kell egy gapps intsaller és egy morelocal progi. De tényleg minden ott van...

[ Szerkesztve ]

(#4337) Kolondrum válasza Mephistoone (#4336) üzenetére

Ezt megoldja nekem más most hirtelen, mert jelenleg átmentem nomádba ahogy egy ismi fogalmazott. Alap dolgokat feltettem APK-ból meg vannak guglis plém is.
Igen olvastam, de ennyire bonyolult még a symbian sem volt.

(#4338) drdr


drdr
senior tag

Este töltőre tettem, reggel nem ébresztett, csak amikor 2perccel a beállított idő után hozzányúltam ... Battery saver nincs bekapcsolva és a "szundi" is úgy tűnik nem működik. Bug vagy valamit be kell állítani? (Global stable)

(#4339) Freddycom válasza drdr (#4338) üzenetére


Freddycom
őstag

Pont tegnap jártam így (el is késtem első előadásról), ellenben ma minden további nélkül ébresztett mindenféle beállításokban való piszkálás nélkül.

(#4340) drdr válasza Freddycom (#4339) üzenetére


drdr
senior tag

Csak véletlen nekem is, hogy felébredtem. Ez így nem túl üzembiztos. Valaki tudja, hogy dev. verzióban esetleg stabil?

(#4341) belavagyokbp válasza drdr (#4340) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Én xiaomi.eu -s multi-t használok 3 hete, azzal még nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#4342) RVR400 válasza belavagyokbp (#4341) üzenetére


RVR400
veterán

Én a Global Stable verziót használom jó ideje, de nekem minden reggel ébreszt.

(#4343) tsont válasza RVR400 (#4334) üzenetére


tsont
csendes tag

Köszi Mindenkinek a segítséget, és a tanácsokat! Mindent megpróbáltam, és konkrétan nem a telóval, hanem a laptop driverelésével van a probléma. Az éjjel, jól felb@szta az agyam és úgy csattinottam újra a Win 10 et ahogy kellett. Ma újra próbálkozom.
El sem jutottam addig, hogy rendesen kommunikáljon a géppel. ADB sikerül, és a download módba is betette a telót, de onnan semerre nem volt hajlanó működni. Nem csináltam téglát, mert újraindítás után ment a teló rendesen, de akkor is Global stable-t akarok tenni rá.

Talán ,még az nem volt nekem egyértelmű, hogy ez alatt mit értsek: (nemtom melik file-t kiterjesztését kell változtatni. -Gondolom a legnagyobbat...)

:"A Fastboot ROM-ot csomagoljuk ki például az asztalra. A ROM kiterjesztése .tgz legyen, ha nem az, nevezzük át!"

Nagyjából ennyi.

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4344) ollie válasza tsont (#4343) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nehogy átnevezd! Ha nem tgz a kiterjesztése, azért nem az, mert nem az a formátum. Ha becsapod a flashelő progit, azzal rossz fájl fog flashelni, és dobhatod ki a telót. A Global stable hivatalos rom biztos, hogy jó formátumú.

***

(#4345) Mephistoone válasza ollie (#4344) üzenetére


Mephistoone
senior tag

Kelszoca leírásában van egy rom pl azt szed le vagy itt az összefoglalóban is fel vannak sorolva a fastbootos romok

(#4346) Vanka válasza tsont (#4343) üzenetére


Vanka
tag

Simán updaterből is próbáld meg,azzal bajt nem tudsz csinálni!
Nekem Global Developer van ,benne van az összes Google cucc.

(#4347) tsont válasza ollie (#4344) üzenetére


tsont
csendes tag

Tudnál egy közvetlen linket a romrol? Global Stable

Jaa amugy ezt csináltam volna végig, mert ezt ajánlották itt: Link

Persze, csak a rom cserét az adb vel...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 4/64, - "-

(#4348) golyós válasza drdr (#4338) üzenetére


golyós
őstag

Semmi godom nem volt még az ébresztéssel, töltés alatt sem.A kezdetekkor beállítottam azóta teszi a dolgát.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#4349) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

elég sürgős lett a telócsere, a redmi1s nem vízálló :/

Nézegettem külföldi webshopokat, 3 pro fekete nem sok helyen van raktáron, cserébe viszont - visszaolvasva a fórumot - min. 1-2 hét míg ideér.

Viszont a puremobilnál van fekete, ahogy néztem a difi nem sok max 5-10e, viszont hamar megvan és adott esetben a gari is egyszerűbb. Velük van esetleg vkinek tapasztalata? Megköszönném ha megosztaná.

köszi előre is ! :) :)

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#4350) t.roby90 válasza Vanka (#4346) üzenetére


t.roby90
tag

Updater-ből én sem tudtam felrakni sem a global stable-t sem global developer-t. Csak a china dev-t tudtam felrakni updaterből..

Mirecovery-ből felmegy valamelyik global?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.