Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#618) Hieronymus válasza pusszycat (#616) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem csak az étkezésen múlik.

De a magyar embereknek komoly problémái vannak a japán étkezési szokásokkal.

Vajon melyik ebédet választanád?

Leves:
Miso leves.
Pasztává sűrített halléből készül. Az alaplé gyakorlatilag szénhidrát mentes. Halszósszal (halolaj) ízesítik.
A kérheted hónapos retek szeletkékkel, amit tálalás előtt szeletelve a levesbe.
Vagy tofu kockákkal.
Ugyan létezik más levesfajta is Japánban, de nem nagyon ettől a levestől.

A főétel szusi.
A friss nyers haldarabkákon túl megkóstolhatod az ős szusit.
Sóban tartósították a halat. (A magyar megfelelője a sózott szalonna.) A sózott hal formáját (só köpenyét örökölte meg a szusi.)
Ha japán étteremben húsos főételt eszel, az modernizált változat. Hagyományosan csak halat használtak.

Desszert
A japánok nem ismerték az étkezés utáni édességet a múlt század közepéig. Húst sem ettek.
Ezt nem tudtam, amikor bevásároltam egy japán boltban.
Amikor rákérdeztem a desszertre, kicsit értetlenkedett. Aztán mutatott egy átlátszó műanyag pohárkát, amiben mézszerű anyagban barnás izék voltak. Megkóstoltam. életemben nem ettem még borzalmasabbat.
A méz olyan zselé volt, aminek az íze leginkább az égő műanyag szagára emlékeztetett. Annyira ragacsos állaga volt, hogy sírva könyörögnének a receptért, ha nem lenne ennyire szagos.
A szója csírának, ha még annak lehet nevezni, mert már túlnőtte a csíra méretet, harmonizált az ize, a ragacshoz. (Gyakorlatilag ehetetlen volt.)

Van kedvenc édességem a mocsi. Ezen belül a hagyományos matcha mochi, amit porított tealevéllel ízesítenek.
Pontosabban ez sem édesség. Nem tartalmaz cukrot vagy más édesítőszert sem.
A belsejében masszává főzött (hagyományosan fehér) bab golyó van.
Erre húznak rá, ragacsos rizsliszt masszából. készült burkolatot. Amit keményítő porral szórják meg. hogy kezelhető legyen az elkészült golyó.
A mocsi fogyasztás évente több halálos áldozattal jár Japánban. Annyira ragadós a rizs massza, hogy megfulladnak tőle a mohóbbak.

A modernebb változatában jégkrémmel helyettesítik a bab golyót. (Az eredeti sokkal finomabb.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.