Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Akkor a fb-os hír azért volt már zárt, mert ott alapból ment volna az anyázás... :D :D :D

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"És ha még ez sem lesz elég, akkor muszáj lesz lezárni a kommentelés lehetőségét – de ezt nyilván senki sem akarja, mi főképp nem.": ennek mi értelme van? ha úgy látod, hogy a topic el fog szállni annyira, hogy még a lezárt topiccal kiadott cikk sem elég (ami önmagában ellentmondás), akkor azt a hírt ne jelentesd meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Nem örülök ennek a változásnak.

(#4) fatal` válasza bambano (#2) üzenetére


fatal`
titán

Egyetértek.

(#5) #30610944


#30610944
törölt tag

Ezert vannak a modik nem? Ha rossz iranyba menne el akkor kozbelepnek. De ennyi erovel toroljuk a teljes forumot es ne lehessen kommentelni sehol sem azt nem kell aggodnotok.
:U

(#6) dajkopali válasza bambano (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

szokás szerint félreértesz, szándékosan
mostantól jelennek meg zárt és nyílt topikkal hírek - de sajnos látom azt, hogy akár egy új SSD megjelenése kapcsán is elszállhat a topik
a megjegyzés erre vonatkozott, hogy ha erőszakosan félreviszik a felhasználók akármelyik topikot, akkor kerülünk nehéz helyzetbe - bár szerintem erre kevés az esély

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) dajkopali válasza #30610944 (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

erőforrás: nem véletlen, hogy nagyon sok, különféle profilú magyar online lap egyszerűen törölte a kommentelés lehetőségét, a fórumot
mi ezt szeretnénk elkerülni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) Plazmacucci válasza INGJOKE (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha fórumon rákeresel látható, hogy volt 30 komment és utána történt a tisztogatás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) INGJOKE válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én ezeken a topicokon jól szórakozom, nem lenne jó ha elvennék ezt is...:D :D

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Inkább kéne egy gomb, amivel rejthető lenne az összes OFF hozzászólás; ha valaki csak az ON-ra kíváncsi, használhatná.
Az OFF hozzászólások OFF-ba tételét pedig erőteljesebben megkövetelni.

(#11) dajkopali válasza Fred23 (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

ez nem is hülyeség, felvetem a moderátoroknak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) vicze


vicze
félisten

Most nem azért de abban mi a furcsa, hogy egy 100% politikáról szóló "hírben" politikai jellegűek a kommentek, és mint a politika általában, a kommentek is a mocsokba fulladnak?
Ez semmilyen formában és soha nem fog megváltozni, nincs szükség kísérletezni.
Trum van a hírben = Zárt topik.
Obárn/Mészáros/Magyar kormány van a hírben = Zárt topik
Ez ennyire egyszerű.

(#13) TaaT válasza dajkopali (#7) üzenetére


TaaT
veterán

A totalcar is így kezdte, és eljutottak oda hogy átterelték az embereket a fészre. Igaz, nekik nem volt külön fórumuk, csak a cikkeket lehetett kommentelni.

Give them hell Ukraine!

(#14) Parci válasza vicze (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és hát kb. ezt is írta pali a bejelentésben... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) Parci válasza TaaT (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha ők is így kezdték, akkor tutibiztos, hogy mi is úgy folytatjuk. nem. :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) somogyib


somogyib
őstag

"preventív jelleggel zárt topikkal publikálunk egyes híreket – ezt a módszert kísérleti jelleggel mostantól be is vezetjük: megtartásáról vagy folytatásáról a tapasztalatok alapján döntünk."

Milyen tapasztalatok lesznek egy zárt topikos cikkel kapcsolatban?

(#17) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha egy topic azért vadul el, mert:
1. szándékosan provokatív a poszt, amihez tartozik
2. tévedés van a posztban
3. fafejű a topicgazda

és ezt szóvá teszik, akkor ki a hibás?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Polarstar válasza Fred23 (#10) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez egy remek ötlet!! :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Majd jövök, csak más dolgom van.

(#20) Parci válasza bambano (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Plazmacucci válasza bambano (#17) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem te része vagy azon csoportnak akik miatt meghozták ezt az intézkedést, szóval... :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) rolee9309


rolee9309
csendes tag

És ha azok lennének bannolva, akik szétoffolják a topikokat (van pár renitens alak), meg a bíróságon érzik magukat, hogy minden emberbe belekötnek, hogy forrast/bizonyítékot is csatoljanak ugyan már a mondandójukhoz, mert saját maguk lusták kikeresni, s ezért arrogáns módon beugatnak a másiknak, még több vitát szítva ezzel?
Sokkal nyugisabb lenne az egész, s a mezei olvasóknak is, akik tájékozódni is szeretnének pluszban a cikken kívül a hozzászólásokból, nem kéne azt a <1%-nyi kommentre vadászniuk.

(#23) Narxis


Narxis
nagyúr

Technikailag minden adott, hogy ne kelljen tiltani a kommentelést ráadásul nem is napi 20 cikk meg hír jelenik meg az itcafé-n tehát menedzselhető a dolog. Nem értem ezt a problémát. Az időzítés is furcsa, nem lehet, hogy valami van a háttérben vagy inkább történt ami miatt ezt a nem létező problémát meg kellett "oldani"? Ahogy Pali is írta, több oldal megszüntette a kommentelést de azoknál marhára nem az offolás volt a probléma...khm politika khm...

#16 kattintásszám

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#24) dajkopali válasza somogyib (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

világosabban: talán kevesen emlékeznek rá, de volt már egy pár hónapos időszak néhány éve a café történetében, amikor ugyanezt csináltuk, csak ilyen bejelentés nélkül, spontán
annak az időszaknak igen jó eredményei voltak: a userek visszafogták magukat, és sokkal kevesebb lett az offtopic hozzászólás
vagyis: a nyílt topicok hozzászólásain látszott, hogy hatott a korlátozás
most is ebben bízunk

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) Parci válasza Narxis (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mivel a politika belenyúl mindenbe, az IT-be is, mi pedig nem szeretnénk ezekről az IT vonatkozású dolgokról nem hírt adni, ezért ilyen témájú anyagok lesznek. az ilyen témájú anyagok alatt viszont tapasztalatunk szerint beindul a politikai adok-kapok. azt viszont már nem szeretnénk, ezért az ilyen anyagoknál nem lesznek kommentek, a többinél meg marad minden a régiben és kész. annyi, hogy ha a többinél tör elő a túlzott off és személyeskedés, akkor ott is lesújt a banhammer.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#26) Döglött Róka válasza bambano (#17) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Jó de szerinted mindenki fafejű :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#27) Beniii06 válasza Fred23 (#10) üzenetére


Beniii06
őstag

Van már ilyen "gomb" egyébként, csak a BestBuy topikban, ott mivel bekerül az ON hsz.-ekbe az "#akció" és a "gomb" maga egy link, ami a kereső segítségével, csak az ON-t jeleníti meg, gondolom onnan vetted az ötletet.

Úgy látom ez is zárva lesz hamarosan és így igazat nyer a cikk is. :U

"Got any other secret weapons?"

(#28) INGJOKE válasza Beniii06 (#27) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem ehhez a cikkhez nem nagyon lehet off-ot hozzászólni... :D

(#29) bambano válasza Döglött Róka (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

konkrét példa: még mindig a WesterDDD digitalt akarják perelni...
ilyenkor az a fafejű, aki a posztot írta, vagy az, aki szólt, hogy elírta?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) Döglött Róka válasza bambano (#29) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az aki ezen pörög még mindig. ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Technikailag minden adott, hogy ne kelljen tiltani a kommentelést
A moderáció erősen élőerő-igényes. Nézd meg a Facebookot, hogy mi lesz akkor, ha algoritmusokkal moderálnak :(

Az időzítés is furcsa, nem lehet, hogy valami van a háttérben vagy inkább történt ami miatt ezt a nem létező problémát meg kellett "oldani"?
[link]
Ez a topik verte ki részemről a biztosítékot, hogy ez így tovább nem mehet.

ha egy topic azért vadul el, mert:
1. szándékosan provokatív a poszt, amihez tartozik
2. tévedés van a posztban
3. fafejű a topicgazda
Inkább azért vadulnak el mert lehet vagy mert azt érzik, hogy lehet. Ezen fogunk változtatni.

Milyen tapasztalatok lesznek egy zárt topikos cikkel kapcsolatban?
Nem önmagában a zárt topikokkal (ez csak egy eszköz a sokból), hanem azzal kapcsolatban, hogy megpróbálunk jobban figyelni az ITCafe kommentekre.

A totalcar is így kezdte, és eljutottak oda hogy átterelték az embereket a fészre.
Nem akarunk senkit sem átterelni.

Most nem azért de abban mi a furcsa, hogy egy 100% politikáról szóló "hírben" politikai jellegűek a kommentek, és mint a politika általában, a kommentek is a mocsokba fulladnak?
A fő gond nem azzal van, ha valaki az ITCafes topikban a cikk témájában hozzászól, hanem az, ha valaki nem bír a monomániájával a cikk témája egy apropó az észosztáshoz.

(#32) sutszi


sutszi
veterán

Van értelme így hírt adni bármiről is...?! Persze részetekről van, mert a kattintás, meg az olvasószám az kéne a bevétel miatt. Szerintem én inkább egyszerűen meg sem fogom nyitni a IT Cafe-t... Win-win. Én nem tudok hozzászólni, ti nem kaptok támogatást a működéshez... :))

Valahogy fura ez, hogy a szabad vélemény már tilos...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) Plazmacucci válasza sutszi (#32) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem te nem láttad, hogy a fentebb linkelt topikban mi ment.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) dajkopali válasza sutszi (#32) üzenetére


dajkopali
addikt

Figyi, képzeld ezt a helyzetet:
Munkahelyi megbeszélés, hány collos csapágy kell a leégett motor tengelyére.
A mérnök azt mondja, kettes, a karbantartó kicsit nagyobbat ajánl, meg is indokolja.
Szakmai vita.
Erre gyün Józsi, és azt mondja, hogy a polgármester hülye.
Lehet, hogy a polgármester hülye, és az is lehet, hogy Józsi hülye: de hogy jön ez a csapágy méretéhez?
Szóval erről beszélünk, nem a szabad véleményről.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#35) INGJOKE válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


INGJOKE
veterán

Egy darabig olvastam én is, meg írtam is az elején, de aztán uncsi lett töröltem... kár volt... :DD :DD :DD

#34
Józsit nem tudom hibáztatni ezért, mindenkit a szintjéhez kell nézni.... inkább jól szórakozok rajta...:D

[ Szerkesztve ]

(#36) sutszi válasza Plazmacucci (#33) üzenetére


sutszi
veterán

Csak egy nagyon minimál szeletét. Viszont megint néhány ember miatt szívjon a többség?

dajkopali : A példád ugyan nem jó, de értem amit közölni szeretnél. Még egyet is értek vele. De rossz az eszköz...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37) strogov


strogov
senior tag

A hírek jellemzően olyan semmitmondóak, hogy kommentek nélkül nem is érdemes a címnél tovább olvasni. 444-et is ezért szedtem ki feed-ből. 9gag-ről többet tud meg az ember a világból.

(#38) Kalandor válasza sutszi (#32) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van értelme így hírt adni bármiről is...?!
Van-e úgy hozzászólni értelme valamihez, hogy a cikk témája helyett pár ember társalog a világvége bibliai jeleiről?

Éppen az értelmes, ON, szabad véleményekre lenne szükség mint régen, nem napi 50 új, érdektelen, értéktelen off topikra. Én így gondolom.

Viszont megint néhány ember miatt szívjon a többség?
Ez van most. Éppen az a cél, hogy a jövőben ne ez legyen. Lesz most pár zárt topik, de gondolhatod, hogy egy fórumon nem az a hosszútávú cél, hogy zárt topikok legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#39) Plazmacucci válasza sutszi (#36) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem az nem vezetne megoldásra, ha mindig kiszednénk pár embert. Vagy visszatérnek másik reggel, vagy jönnek helyettük mások. Meg ki dönti el, hogy ő még maradhat, de ő már nem?
Én is egyetértek abban, hogy 3-4 önjelölt politológus miatt van ez az egész ezen a fórumon, de a jelenség globális.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) #30610944 válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


#30610944
törölt tag

Meg te is, mert reagaltal ra...meg most ezzel en is.
:K

(#41) strogov válasza Plazmacucci (#39) üzenetére


strogov
senior tag

" Vagy visszatérnek másik reggel, vagy jönnek helyettük mások"

Ha a megjelölt cikkeknél csak regisztráltak láthatnák a hozzászólásokat, és 1-2 hónapos reg szólhat hozzá akkor lassan elunnák.

(#42) Plazmacucci válasza #30610944 (#40) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látom, te is érzed a bűnöd :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#43) k-adi válasza Kalandor (#31) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Ez a topik verte ki részemről a biztosítékot"

Sok mindenre lehetne reagálni ebben a témában, de oké, fókuszáljunk most a "kiváltó" topikra.

325 komment van.
Korábban de mondjuk már a harmadánál kezdődik az off.. Hol volt modi abban a topikban?
kb Sehol. Semmi figyelmeztetést nem olvastam a topikban moditól, sárgával kiemelve.
Hagytátok, ez lett belőle... nézd meg a usereket, 5-6 ismétlődik. Bannoljátok ki őket és kész.

(#44) Gargouille


Gargouille
őstag

Megértelek titeket, de nem értek vele egyet. Más oldalakon is látom, hogy ha olyan témáról van szó, amiről kellemetlen lenne ha az emberek őszintén véleményt mondanának, akkor ott nincs kommentelési lehetőség. Tényleg nem sértésnek szánom, de ez álszentség.

Ráadásul aki csak a nézeteit akarja hangoztatni az akármelyik cikk alatt meg fogja tenni, tehát ha ez a valós ok, akkor ezen logika alapján az összes cikknél tiltsátok be a kommenteket.

A tévedés kockázatával mondom, szerintem egyenesebb lenne ha azt mondanátok, hogy az olyan cikkeknél ahol vélhetően a kormányt minősítenék a kommentelők, ott letiltjátok mert féltek attól, hogy emiatt bajba kerültök.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45) dabadab válasza k-adi (#43) üzenetére


dabadab
titán

Hol volt modi abban a topikban?

Sehol. A PH erősen alul van moderálva, mert nincs elég moderátorórája (ez egy kicsit hülyén hangzik, de igazából ez a lényeg, nem az, hogy hány moderátor van, mert látszólag sok, de az eléggé szór, hogy mennyit tudnak ténylegesen moderálással foglalkozni), meg az ilyen balhék takarítása amúgy is macerás feladata, aminek a szokásosnál is nehezebben áll neki az ember.

DRM is theft

(#46) somogyib válasza k-adi (#43) üzenetére


somogyib
őstag

Annyiban igazat adok Kalandoréknak, hogy az említett (és a másik Trumpos) topikban teljes másról szóltak a kommentek mint a hír témája, és erősen ment a politizálás (tudom, mert én is szóltam hozzá :B ).

És a szabályzat is írja, hogy politikát csak a politika topikban.

(#47) Juhaszatti válasza dajkopali (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van bármiféle statisztika arról, hogy egy ilyen teljes lezárás után hogy változott az oldal látogatottsága?
Gyanítom hogy nagyon visszaesne itt, rengetegen járnak ide azért, hogy (kulturált keretek között) megvitassanak 1-1 hírt, témát.

(#48) Aprósólyom válasza dajkopali (#7) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nincsen felmérésem, de ahogy olvasom a fórumot, sokszor off-topicba sem teszik az emberek a kommentet. Biztosan én sem mértem fel alkalmanként, pedig használom és próbálok odafigyelni.
Talán lehet egy értekezés a fórumhasználatról. Egyrészről nem csak az off-topic kérdéssel kapcsolatban, hanem pl. azzal a jelenséggel kapcsolatban is, hogy egyesek miért offenzívan vagy kioktató hangnem társalognak online fórumon. Mintha hígult volna a felhasználói tábor.

Jevons paradox

(#49) dabadab


dabadab
titán

A facebookos hír topikjával tulajdonképpen mi volt a gond? Nekem úgy tűnt, hogy az eléggé ontopik volt.

DRM is theft

(#50) Zotya84 válasza strogov (#37) üzenetére


Zotya84
őstag

"9gag-ről többet tud meg az ember a világból." Ott is megy érte egyre inkább a hiszti. :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.