Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Kalandor válasza -Skylake- (#447) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

a prohardvert viszont valóban a fórum és a kommentelők tartják életben.
Ez olyan mintha azt mondanád, hogy az embert a levegő tartja életben. Nem, a víz, az étel, a levegő, a szociális kapcsolatok, stb. tartja életben.
Mivel nem csak a fórumot hanem az aprót, a cikkeket vagy bármit lekapcsolva megszűnne a Prohardver, ezért nem a fórum tartja el a Prohardvert.

[ Szerkesztve ]

(#452) emvy válasza Samott (#449) üzenetére


emvy
nagyúr

Persze, miutan az Indexet megette a kisgomboc, vegulis az eredeti Indexes banda csinalta a 444-et. A tldr anyagaik miatt szerintem megeri az egesz oldal, nem vagyok koteles a bulvarcikkekre rakattintani, de ok legalabb oknyomoznak (es igen, a D36 meg a G7 is, nem veletlenul mukodnek egyutt sokszor).

while (!sleep) sheep++;

(#453) Mr K válasza emvy (#437) üzenetére


Mr K
senior tag

"A 444 kb. az egyetlen online médium Magyarországon, ahol vannak rendes elemző cikkek (tldr.444.hu)"
Nem azt állítottam, hogy nincsenek, hanem hogy nagyon kevés van. (Tldr: május: 5 db cikk, április: 1, március: 3, február: 2, január: 1, december: 5.)
De tévedhetek is, az indexet mostanában többet olvasom, a 444-et (mióta nincs komment) alig (és ahol magam sohasem kommenteltem).

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#454) pechman8


pechman8
aktív tag

Hmm. Ez nem csak ezen az oldalon probléma. Nem tudom ez nemzeti sajátosság e, remélem nem. Még a "legkomolyabb" szakmai fórumok is személyeskedésbe, egymás szidalmazásába mennek át. Nem is arról van szó, hogy elviszik a témát. Annak örülök, hogy vannak néhányan - mi vagyunk kevesebben- akiknek elég volt ebből. Nekem már évek óta elég volt. De mivel a Moderátorok nem lépnek érdemben, inkább én maradok távol. Szerintem a Moderátorok nem értik a szerepüket. Álláspontom szerint a színvonal rajtuk múlik. Nekik kell meghúzni a határt. Persze hozzászólók így is vannak bőven, de már nem a régi, vagy kívánatos színvonalon. De mégis ki adott teret a méltatlan, tárgyhoz nem illő hozzászólásoknak? A politikát szóba sem hozom...

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#455) emvy válasza Mr K (#453) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, egyebkent havi 2-5 elemzo cikk az _rengeteg_ egy ilyen pici szerkesztoseghez kepest.

while (!sleep) sheep++;

(#456) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem nem tudják itt sokan, hogy mennyi meló egy mélyebb anyag :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#457) benedekco válasza hcl (#456) üzenetére


benedekco
addikt

Copy paste a google translator-ba és annyi nem?

;]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#458) hcl válasza benedekco (#457) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, olyan cikkeket, amiket a magyar viszonyokról még meg sem írtak :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#459) Endreas


Endreas
tag

Szeretném azzal kezdeni, hogy szeretek olvasni. Ma már nem akkora divat ez, főleg nem ha értelmezni is kell, amit valaki elolvas.

1.) komoly probléma, hogy gyerekkorban nem tanítják meg az embereket csendben elolvasni és értelmezni a szövegeket, és leginkább (nem mindig) akkor beszélni, ha kérdezik.
Értem én, hogy a sötét középkorban, kommunizmusban,.. stb. - "elnyomták" az embereket, a véleményüket -> de manapság szinte divat lett, hogy mindenkinek mindenről van véleménye - és azt mindenképp, azonnal ki kell fejtse (most én is megkapom hogy miért teszem ezt :DDD ) - de mint mondtam az arányokkal van fő baj.
2.) elképzelhető, hogy sokk cikknél csak írásbeli, vagy szakmai hiba esetén lehetne/kellene bármilyen véleményt is megosztani. Attól hogy nem írhatod le, még lehet (sőt legyen is) véleményed.
3.) szerintem a "csak politikai" (ilyen valójában nincs) témájú esetekben is lehet kultúrált, tárgyilagosabb véleményt megfogalmazni, ha mindenképp szeretnél
4.) viszont még egy lényeges szempont, hogy az online "média" felületeken (mint a PH) üzleti (és egyéb) jól felfogott érdek, hogy legyen ugyan "felkapott " a cikk, de "ne térjünk el a tárgytól" stb.. (mert a Google algoritmus(ok) ugyebár "rangsorolják" az aloldalakat)

Nagy valószínűséggel aki itt nem bír "viselkedni", legtöbbször nincs/nem "megfelelő" az élete és megtalálható azindex csalódtálapárodba'mostmilesz cikk alatti "fórumban" a hozzászólása - esetleg más nick-névvel..

Kérdezz.

(#467) Gargouille


Gargouille
őstag

Lassan 1 hete van a címlapon vezető "hírként" az MTI változatlanul átvett, nem kommentelhető közleménye. Nyilván akkora a pangás az IT világban (vagy olyan fontos ez a hír), hogy 1 hete semmi olyan nem történt informatikai fronton amiről érdemes lett volna írni. Elhiszem, hogy csak a látszat csal, nincs elég kolléga stb. de mégis van ennek az egésznek így együtt egy "bája". Sajnos nem lehet elvonatkoztatni attól a közegtől, közhangulattól amiben élünk és attól sem amiben korábban éltünk (már aki). Rengeteg fontos dolog történik folyamatosan az IT világban. A tévedés kockázatával, ha valóban az a cél, hogy ne legyen anyázás a kommentek közt, akkor egészen biztos vagyok benne, hogy találtatok volna olyan érdekes témát is a heti 1 "cikkhez", ami nem hazai politikai vonatkozású. De valamiért pont ezt találtátok ennyire fontosnak.

Nem politikai fröcsögni járok ide és az anyázás sem érdekel. Az MTI közlemény sem érdekel így magában. Az viszont igen, hogy mit gondolnak róla a többiek. Számomra ez a legérdekesebb tartalom az oldalaitokon. Akkor is így van ha nem értek egyet a másikkal, sőt az az igazság, hogy legjobban azok a vélemények érdekelnek amikkel nem értek egyet. Szeretem mások gondolatait, nézőpontját megismerni, ebből lehet a legtöbbet tanulni a világról. Mikor letiltjátok a kommentelést - politika ide vagy oda - egy cikknél akkor számomra pont ez az érték vész el.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#468) nyisziati válasza vicze (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt a nagy "antioff" hevületet én se igazán értem.
Egyrészt komplex világban élünk, minden összefügg mindennel.
Másrészt a "szigorúan ontopik" kommentek kb. 20-30 kommentet szoktak jelenteni, és utána kifullad a téma. Viszont ha engedik a témához lazábban kapcsolódó kommenteket is, akár 200-300 hsz is összejön.

(#469) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Számomra az nem világos, hogy oké, be kell építeni egy "retardszűrőt".DE!
Az eddigi megoldás, hogy jön a topicgazda, vagy egy modi, és megdádázza az egyéneket, törli a kommenteket, és/vagy pár napos-hetes-hónapos eltiltást ad az miért nem működik?
Én pl jellemzően politikai cikkekhez nem szólok hozzá, mert tudomásul veszem hogy nem értek hozzá, ellenben a 'zindex, meg 444-en verbuválódott instant-politológusokkal szemben, akik 3 cikk után már 4056-ig előre látni vélik a magyar gazdaság alakulását valamiképpen összekötve Trinanont is Mészáros Lőrinccel. De még így is zavar, hogy ezt tervezi a lapcsalád.Halkan kérdezem meg, ez nem meríti ki a cenzúra fogalmát?

(#470) CPT.Pirk válasza Medocsabi (#469) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A "Z" a zindex szóban az tartalmaz bizonyos jelentést. Nem hiszem, hogy szükség van itt ilyesmire.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#471) janeszgol válasza Medocsabi (#469) üzenetére


janeszgol
félisten

1, Nem meríti ki a cenzúra, vagy a szólásszabadság korlátozásának definícióját, mivel a lapcsalád tulajdona a Café, és azt és úgy csinálnak rajta, amit akarnak. (Nyilván az adatvédelmi törvények betartásával.)

2, sok erőforrást felemészt a régi módszer, de ezt már leírták százszor. Sokkal több a felhasználó, sokkal több a fórum.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#472) -Skylake- válasza Medocsabi (#469) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Én pl jellemzően politikai cikkekhez nem szólok hozzá, mert tudomásul veszem hogy nem értek hozzá, ellenben a 'zindex, meg 444-en verbuválódott instant-politológusokkal szemben, akik 3 cikk után már 4056-ig előre látni vélik a magyar gazdaság alakulását"

Az nem lehet, hogy talan azert latjak elore mert veled ellentetben masok ertenek hozza / atlatjak a politikai-gazdasagi folyamatokat ? :U Egy villamosmernok is meg tudja mondani harom cikk utan, hogy egy berendezes inkabb mukodik majd vagy inkabb kigyullad.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#473) nyisziati


nyisziati
veterán

Egyébként meg egy magánjellegű észrevétel: a legtöbb purparlé a Huawei/Trump adok-kapok kapcsán merül fel.
És akkor most őszintén: ha ilyen hírt raktok ki, mégis milyen szakmai hsz-eket vártok? Hogy "jaj, nem tudok több Huawei-t venni", meg hasonlók? Ilyenből talán ha összejönne 10-20 és annyi.

Miközben sokan említik, hogy kifejezetten a kommentszekcióért szeretik olvasni a PH-t, mégha nem is szorosan a témához kapcsolódnak a hsz-ek.

És ugye ilyen cikkeknél értelemszerűen a Huawei pártiak elkezdik Trump-ot szidni (ami ugye nem off-topik, nem személyeskedés és nem bannolandó :U ), a másik oldal meg az ellenkezőjét csinálja. Ami aztán off-topik, bannolandó személyeskedés.

De most őszintén, mégis mit vártok? Ha ilyen cikkeket raktok ki (márpedig gyakran naponta, vagy kicsit ritkábban jönnek ilyen hírek), akkor ezek lesznek a reakciók.

Közben meg pörögnek ezerrel a Huawei-reklámok, fut a Huawei blog meg a Huawei tesztek is jönnek szép számmal.
Tehát azért valami célzatosság mégiscsak van a dolgok mögött, hiszen, mint tudjuk, a negatív reklám is reklám.

(#474) Endreas válasza nyisziati (#473) üzenetére


Endreas
tag

+1

Kérdezz.

(#475) nyisziati válasza Parci (#116) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez a komment meg elképesztő, gyakorlatilag le van írva tételesen az egész helyzet önellentmondása:

"segítek, mindenkinek: szeretnénk IT-közéleti híreket írni"

"jó példa a mai varga juditos hír. nem egy acélos anyag, egy MTI hír. benne van, hogy az ungarische kormány ezt és azt várna el a fáccsétól."

"nincs benne, hogy nevetséges az elvárás attól a magyar kormánytól, aki komplett leuralja a honi médiapiacot,"

Pontosan! És ez az, amit a kommentszekció meg fog tenni! Hogy leírja, mennyire nevetséges a kormánynak ezen igyekezete! Természetesen az ellenoldali cáfolattal.

És ha ti ezt tűzzel-vassal irtani fogjátok ("egyszerűen politikai adok-kapoknak nem fogunk teret adni és pont"), akkor akár meg is szüntethetitek a kommentszekciót az ilyen híreknél. Vagy akár az ilyen hírek közreadását. Hihetetlen, hogy ezt nem értitek.

[ Szerkesztve ]

(#476) benedekco válasza Endreas (#474) üzenetére


benedekco
addikt

-1

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#477) D1Rect válasza -Skylake- (#472) üzenetére


D1Rect
félisten

Érdemes régi zsindex cikkeket olvasni, nagyon mókásak.
Pl amikor a rezsicsökkenés után azzal riogattak, hogy pár év és nincsen többé stabil áramszolgáltatás.
Vagy amikor a játékgépek betiltása esetén több ezer megszűnő munkahellyel ilyesztgettek.
Amikor kiosztották a haveroknak a dohánybizniszt akkor is riogattak valami nevetségessel, de arra már nem emlékszem.

Nekem ezek voltak amikor komolyan elgondolkodtam rajta, hogy ezek tényleg olyan hülyék, hogy nem érdemes olvasni őket.

(#478) -Skylake- válasza D1Rect (#477) üzenetére


-Skylake-
addikt

Természetesen én sem arra célzok, hogy mindenki aki megír egy kommentet az megalapozottan teszi azt. :K

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#479) CPT.Pirk válasza D1Rect (#477) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tőled is megkérdezem, szükséges zsidózni? Semmi közöm a zsidókhoz, de attól még zavar. Annak az oldalnak index a neve és nem zsindex.
Úgy egyébként a rezsicsökkentés szemétszállításra gyakorolt hatásairól lehet lemaradtál...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#480) UnA válasza D1Rect (#477) üzenetére


UnA
Korrektor

És persze eleve hibás analógia volt a villamosmérnök és a gazdasági elemző... :)

(#481) Medocsabi válasza CPT.Pirk (#470) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem tudom mire gondolsz. A mondat összetétele is -szerintem - egyértelművé teszi, hogy "az index" szó összetétel kicsit vicces formáját írtam le. Szerintem a kákán is csomót keresésre nincs itt szükség.

(#482) Medocsabi válasza -Skylake- (#472) üzenetére


Medocsabi
addikt

Pont ezt mondja az is,aki baromságokat szól hozzá, nem gondolod? Hiszen most pont arról szól a cikk, hogy ezeket akarják kiszűrni. :F

(#483) D1Rect válasza CPT.Pirk (#479) üzenetére


D1Rect
félisten

A zsindex.hu átirányít az index.hu-ra.
¯\_(ツ)_/¯

(#484) janeszgol válasza Medocsabi (#482) üzenetére


janeszgol
félisten

De a te fenti stilusod is moderalasra kerulne. Latod nincs mas ertelmes megoldas. Ezentul az usa:huawei, illetve a magyar kormanyos hirek kapjanak csendesitest. Ez lesz a legjobb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#485) nyisziati válasza CPT.Pirk (#479) üzenetére


nyisziati
veterán

A fickó egy másik kommentszekcióban már bevallotta, hogy kedvtelésből Hitler-beszédeket hallgat.

Aztán persze én vagyok bannolva, amikor lenácizok valakit. Pedig ilyen szempontból (is) érdemes olvasni a kommenteket, elég sok szélsőséges emberkét lehet megfigyelni.

(#486) koxx válasza D1Rect (#477) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a zsindexezést fejezzük be.

És akkor egyesek nem értik miért lesznek zárva a pol hírek kommentszekciói. :U

(#487) Medocsabi válasza janeszgol (#484) üzenetére


Medocsabi
addikt

Bocsáss meg,de milyen stílusról beszélsz? Ha bármivel megbántva, vagy sértve érzed magad, sajnálom. Egy kérdést fogalmaztam meg.

(#488) D1Rect válasza nyisziati (#485) üzenetére


D1Rect
félisten

:DDD :DDD :DDD

Azhagyján, de még gofundme kampányt is akar indítani, hogy szobrot állítson Hitler gyilkosának. :K

[ Szerkesztve ]

(#489) janeszgol válasza Medocsabi (#487) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja engem nem. Sem ellenzeki, sem kormanyparti nem vagyok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#490) fatal` válasza D1Rect (#477) üzenetére


fatal`
titán

"Pl amikor a rezsicsökkenés után azzal riogattak, hogy pár év és nincsen többé stabil áramszolgáltatás."

A víznél elég közel vagyunk hozzá. Tizedét lehet felújítani azoknak a csöveknek, amiket kb. azonnal kellene és a lakóhelyemen is tapasztalom, hogy egyre többször van csőtörés és vízszolgáltatás szünetelés (Pest megye).

De megnézheted a szemétszállításra gyakorolt hatásait is...

(#491) Endreas


Endreas
tag

Na ez a topik is "elszaladt".. :U

Kérdezz.

(#492) nyisziati válasza Endreas (#491) üzenetére


nyisziati
veterán

+1
Viszont mindjárt 500 komment... :DD
Banneren Huawei MateBook D15-tel. ;]

(#493) NumberGuy válasza CPT.Pirk (#479) üzenetére


NumberGuy
tag

Hát micsoda világban élünk, hogy nem engedjük meg D1Rectnek, hogy ott zsidózzon vagy sorosgyurkázzon egy jót, ahol csak akar.

[ Szerkesztve ]

(#494) CPT.Pirk válasza NumberGuy (#493) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én villamosmérnök vagyok, nekem alapból is tilos a Soros kapcsolás már pár éve. Szóval ja. popsifenekelős szmájli

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#495) Endreas válasza CPT.Pirk (#494) üzenetére


Endreas
tag

:DDD

Kérdezz.

(#496) hcl válasza D1Rect (#477) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk azóta kicsit több az áramszünet, és azt is lehet tudni, hogy a vízművek viszont már igen rossz helyzetben vannak, ott hamarosan lesz baj. Nem mellesleg, az áramszolgáltatásnál is inkább az a meglepő, hogy nincs.

Meg ugye gondolom az is volt a terv, mint ami sok cégnél is folyik, hogy elvonjuk a forrást, a sok balek meg úgyis működésben tartja az infrát.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#497) akaido válasza janeszgol (#489) üzenetére


akaido
addikt

Legjobb.👍 +1Csatlakozom a pártonkívüli "párthoz" :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#498) arnyekxxx válasza hcl (#496) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nálunk vagy 15 áramszünet volt az elmúlt háromnegyed évben

Mondjuk ebből 15 előre bejelentett karbantartási meg fejlesztési szünet volt, de így nem annyira ütős.

(#499) hcl válasza arnyekxxx (#498) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én megfigyeltem az egyre gyakoribb kimaradásokat. Mondjuk nem szokták bejelenteni a karbantartást sem, de tuti nem szerelnek ennyit :D
OK, ez olyan, hogy 2010 körül volt évi egy, utána meg mondjuk év 2 meg 3, de nekem gyanús.

Mutogatni való hater díszpinty

(#500) billencs


billencs
csendes tag

Nem lenne hatásosabb szűrő az egyéni büntetés (pl. a renitens személyek időleges eltiltása a hozzászólás lehetőségétől), mint a teljes közösséget büntetni néhány provokátor miatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.