Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Jó írás! :K Sok sikert a megvalósításához. Én az 5. ponttal már próbálkoztam, de valahogy egy pár perc után mindig megállt. A 4. pont a 3 tűs csatival működne, de szerintem megvalósítható.

(#2) Calibos


Calibos
addikt

és egy ideális vsz mennyibe kerüljön?
jó téma, remélem nem hal be.

(#3) LLKobe


LLKobe
veterán

Én annak idején potikkal oldottam meg a dolgot. Az egyik 5"25-ös helyre csak tolni kell pár lyukat, és felrakni. Ha érdekel valakit, mára eladóvá váltak, nem használom őket. 4db van, szép ezüst színű alu gombokkal.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4) Victoryus válasza Calibos (#2) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én az egyik ventimet egyszerűen csendesítettem le: nem kap csak 5V-ot, amit egy elosztott ide kábelről kap meg. Teljesen hangtalan, és a két vinyót így is hűvösen tartja.

Az olyan gépeknek, mint az én öregecske gépem, /AMD Sempron 2600+, Ati Radeon 9600, 2 vinyó, +dvdrw 768MB DDR/nem is nagyon kell plusz hűtés. Van benne egy 12cm-es hűtő a tápban, illetve elől a 8cm-es csendes, de arra is csak nyáron van szükség.
Szerintem sokan túllihegik ezt a hűtés dolgot.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) LLKobe válasza LLKobe (#3) üzenetére


LLKobe
veterán

Az enyém így nézett ki: [link]

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#6) norbee2244 válasza LLKobe (#5) üzenetére


norbee2244
senior tag

küldtem pü-t ll-kobe

[ Szerkesztve ]

(#7) Pompi válasza LLKobe (#5) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nekem tetszik ;]

Feel Good Inc.

(#8) rviktor25 válasza Victoryus (#4) üzenetére


rviktor25
aktív tag

lehet, hogy sokan túllihegik a hűtés dolgát, de pl. megnézném, ha az én gépemet próbálnád meg így "hűteni" crysis + videokódolás közben (core2quad@3.2GHz és egy forrófejű 1slot-os 8800GT 14%OC).
még telerakva beszívó és kifújó ventikkel is bőven felmegy 55fokra a proci és 80ra a vga.

Chiwasuu!!!

(#9) LLKobe válasza Pompi (#7) üzenetére


LLKobe
veterán

:DD Jóvanna elcsesztem. Így már jó lesz.
Ezen a jobb szélső kisebb mint a többi, de lecseréltem, mostmár mind egyforma méretű:)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#10) LLKobe válasza LLKobe (#9) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem offolom szét a topikot, itt mindegyik szépen látszik:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11) drfirsty


drfirsty
tag

sziasztok,
én a két házventi fordulatszám-szabályozását szeretném valahogy megoldani, mert folyamatosan max-on pörögnek, pedig csak load alatt volna rájuk igazából szükség.
hangos is tőlük a gép, szóval jó lenne lejjebb állítani őket, valami halkabb üzemmódba, terhelés alatt viszont szükség van rájuk.
eddig a speedfan progit próbáltam, de nekem kilövi a gépem. asszem az alaplapom miatt van ilyen gond. más progit nem ismerek. több forumban is rákérdeztem már, de sehol sem tudtak segíteni.
milyen megoldást tudnátok ajánlani? esetleg másik szoftver, vagy potméteres megoldás?
az utolsó két link nálam valamiért nem jön be.

(#12) drfirsty válasza LLKobe (#10) üzenetére


drfirsty
tag

így már látszik, köszi :R

(#13) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Én már 3-4 éve speedfant használok, és egy kis odafigyeléssel és kitartással elég jól be lehet állítani és így teljesen automatikusan dolgozik.
A mért eredményeket ki lehet belőle szedni, erről az almico.com -on lehet bővebben olvasni, a fórumban, mivel eddig (és most sem) látom ennek az értelmét nem is foglalkoztam vele.

Anno amikor összeraktam a gépemet, kicseréltem az összes házventillátort (Sigma ház) 3 tűs csatlakozósra, így most a 3 ház ventillátort (első, hátsó, oldalsó) valamint a Proci ventit is a speedfan szabályozza.

Bár ehhez megfelelő alaplap is kell, de ha nincs támogatás a fent említett weboldalon lehet kérni a speedfanhoz támogatást és én anno kaptam a régi VIA-s alaplapomhoz egy speciális speedfant (béta verzió).

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#14) gorlin


gorlin
őstag

Szia!

Az a helyzet hogy szerintem ha mindezt meg tudnád valósítani amit leírtál,főleg ez a nagyobb feszültséggel indul és ha elindult visszaveszi rész nagyon izgalmas.Szóval ha sikerül szerintem olyat tudnál csinálni ami ezen a téren egyedülálló.
Emlékszem egyszer próbáltam venni egy olyan szabályzót amitől "csak" annyit vártam hogy fokozatmentesen lehessen állítani a ventillátort 0-12V ig de csak olyat találtam ami 5V-ról indul ami nekem néha már sok ,mert vannak olyan ventillátoraim amik ez alatt is működnek.
Szóval extra világítás ,kijelzés parasztvakítás van ,de egy komoly elektronika nincs egyikben sem.Illetve azért van ,de az már 20-30e forint ,a külső ha jól emlékszem már 40e volt:(De azért az meg túlzás
Engem nagyon érdekel a téma és gondolom sokakat rajtam kívül.

Sok sikert hozzá ,nagyon várom a fejleményeket

(#15) LLKobe válasza Skyhigh (#13) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem perpill összesen 4db venti van a házamban. A procié PWM-es, azt a terheléstől függően a lap szabályozza, és teljesen jól. A VGA-ét szoftveresen lőttem be, hőmérséklettől függően, alapon tök néma. A 2 házventi meg Y.S.-tech 8 centis, 1000-es fordulatszámú, és mindíg hangtalan. Tehát ka kilövöm a monitort hang alapján nem lehet megállapítani hogy be van-e kapcsolva gép vagy nem:) Játék közbe meg bőgjenek csak fel a ventik, a jól melegedő cuccosoknak kell is a hideg luft.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#16) Skyhigh válasza gorlin (#14) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A speedfan (valamint néhány gyártó progija) először max feszt ad a ventire és csak utána csökkenti le a megadott értékig.

Én pl úgy csináltam meg a speedfan beállítását, hogy 100%ról szépen csökkentettem a venti teljesítményét addig amíg még forgott (pl 63%) és ezt állítottam be az adott ventillátor alsó korlátjának, aztán ezt megtettem a többi ventinél is (55%, 56%, 38%) és ezek után már csak be kellett állítani a kivánt hőmérsékletet, az adott szenzoroknál, valamint azt, hogy az adott szenzorhoz melyik ventillátor tartozik és megy is az egész.

Dióhéjban ennyi, ha vkit komolyan érdekel a dolog akkor majd irok róla egy cikket!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#17) Skyhigh válasza LLKobe (#15) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nos ez az ideális helyzet, annyit tennék hozzá, hogy nálam ha megy egy játék akkor sem bőgnek fel a ventik, hanem csak annak növeli a progi a fordszámát, amelyiknél a szenzor azt megkívánja!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#18) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Már jópár éve olvasom a PH fórumát és mindig meglepődöm azon, mennyi gondot okoz sokaknak a ventilátorok fordulatszám-szabályzása vagy akár csak az egyszerű -csökkentése.
Azon is csodálkozom, hogy a legegyszerűbb kapcsolások is milyen nehéznek bizonyulnak sok PH-tag számára."

Ez miért meglepő? Az emberek nagy része nem szeret áramkörökkel/kapcsolásokkal foglalkozni. :)

A cikk amúgy tetszik. :)

***

(#19) MarioAna


MarioAna
senior tag

Jó írás :Y. Van egy olyan érzésem, hogy van közöm ahhoz, hogy ez megszületett :B .

(#20) LLKobe válasza MarioAna (#19) üzenetére


LLKobe
veterán

Te gyártod a hangos ventiket? :DDD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#21) ham_ válasza Skyhigh (#13) üzenetére


ham_
tag

Milyen alaplapod van ? Nekem eddig amik voltak, azoknal csak egy venticsatlakozo sebesseget tudtam szabalyozni speedfannal.

(#22) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én csináltam egy kis áramkört erre a célra, nem pwm, viszont minimális alkatrészigénnyel tudja a pontjaid jó részét, korábban fel is tettem logoutra. [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) MarioAna válasza LLKobe (#20) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nem, én csak veszem, és kérdezősködök a topikokban, hogy mivel csendesítsem le :DDD

(#24) drfirsty


drfirsty
tag

valaki esetleg speedfan helyett tud ajánlani valami másik progit házventik fordulatszám-szabályozásához?

(#25) Skyhigh válasza ham_ (#21) üzenetére


Skyhigh
senior tag

ASUS P5K Premium/wifi :-)

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#26) Skyhigh válasza drfirsty (#24) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Szinte minden komoly alaplap gyártónak van ilyen progija már, de igazán ez chipset függő, mint a speedfannál!
Ha megirod mi a gond a speedfannal (auto bezárja a win, vagy el sem indul, lefagy stb.), lehet tudok segíteni, vagy ha van egy kis türelmed akkor a speedfan oldalán találhatsz hozzá megoldást
www.almico.com

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#27) cizoe


cizoe
őstag

Grat az íráshoz... :R már csak meg kell építeni. ;)

Más: Látom kiemelt lett, nagyon jó kis képet talált hozzá Race... :))

(#28) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Nekem az ideális venti vezérlés:

1: tudja helyettesíteni az alaplap vezérlését, mert nem mindengyik lapon van pwm vezérlés, ahol meg van, sajna nem mindig van feszültségszabályozás...
2: ne kelljen nekem potikkal játszanom, de lehessen szabályozni a ventik fordulatszámát
3: azaz legyen digitálisan szabályozható -> legyen rajta usb, amivel ráköthetem az alaplapra.
4: ne legyen veszélyes az alaplapra, zárlat, akármi esetén ne jusson róla vissza semmi

Amúgy amiket írtál, azok is jók:)

Szóval ha a te verziódra teszel usb-t, és megoldod, hogy szoftveresen szabályozható legyen, én szállítok neked hozzá programot
(nyilván meg kell mondanod, milyen alaplapod van, hogy tudja kezelni azt is)

...csak én vagyok helikopter?

(#29) ham_ válasza Skyhigh (#25) üzenetére


ham_
tag

Köszi. Valószínű akkor megy a többi Asus lappal is ez ?
(pl. P5B: van cpu fan (4 vezetékes), pwr fan (3 vez.), chassisfan1 (3 vez.) chassisfan2 (3 vez.)
Szóval elvileg speedfannal mindet tudom vezérelni ?

(#30) Calibos válasza rviktor25 (#8) üzenetére


Calibos
addikt

Pc tulajok 90% azt sem tudja hogy illik/szokás a házba ventilátort tenni. Azt nem írod milyen hűtő van a procidon.

(#31) drfirsty válasza Skyhigh (#26) üzenetére


drfirsty
tag

huu, nagyon megköszönném. köszi a linket is :R , este meló után tüzetesebben átnézem.
nálam a speedfan azt csinálja, hogy amikor elindítom, abban a pillanatban brutál módon lekapcsolja a gépem, mintha kihúznám a konnektorból. DFI topikban is utána érdeklődtem és többen írták vissza, hogy ezzel a lappal nem megy a progi, de megoldást azóta sem találtam rá.

(#32) Calibos válasza drfirsty (#31) üzenetére


Calibos
addikt

Talán a Dfi topikban nem mondtak hülyeséget!! Esetleg a DFI-nek írhatnál egy levelet hogy ők mit tudnak erről...

(#33) shtml válasza drfirsty (#24) üzenetére


shtml
őstag

Kérlek benneteket, hogy az egyéni problémákat ne itt tárgyaljátok ki, biztos van megfelő topic ehhez. Lehetőleg maradjunk a témánál, ha kérhetem.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#34) kts88


kts88
senior tag

Hali!
Nekem nagyon tetszett ez a kis írás. A ventillátor szabályozás kritériumait nagyon jól leírtad. Én építettem külső pwm vezérlót, de azon nekem kell beállítani a kívánt fordulatot. Komolyabban még nem foglalkoztam vele, de ez cikk felkeltette az érdeklődésemet. Szerintem a megvalósításába kezdenél a legegyszerűbb mikrokontrollerrel lenne. Egy olyan pic amivel lazán el lehet látni 5-6 ventit kb 1000 forint, + néhány külső tranzisztor, csak rá kell szánni az időt.
Sok sikert hozzá!

(#35) #65675776


#65675776
törölt tag

Számomra közel ideális megoldás: Abit μGuru, beépítve a lapba, szabályozva, monitorozva az összes ventilátorcsatlakozót (AW8 esetén nem kevesebb, mint 8(!) darabot). Külső eszközt ilyen célra feleslegesnek tartok, számomra maximum pótcselekvés. A lapokat kellene rendesen megtervezni, és megírni hozzájuk a rendes BIOS-t. Ennyi.

Csak sajnos már az Abit sem igazán foglalkozik ezzel, a többi gyártó megoldása meg minden csak nem korrekt. Még a lowend Abit megoldás is messze jobb bármelyknél (az viszont csak kettőt szabályoz).

A PWM-mel van egy apró probléma: egyes ventilátorok nem viselik el.

Skyhigh: Nem chipset, hanem SuperIO chip függő.

[ Szerkesztve ]

(#36) drfirsty válasza shtml (#33) üzenetére


drfirsty
tag

Bocsánat, bár szerintem nem kanyarodtam el nagyon a témától (lásd 11. hsz).
Ezért is örültem nagyon az írásnak, mert más topikban nem tudtak segíteni. Gondoltam a cikk köré csoportosuló fórumtársak közül biztosan lesz valakinek ötlete.
Ha valaki tud segíteni akkor privátban tegye. Előre is köszönöm :R
Még egyszer elnézést.

(#37) dbius válasza drfirsty (#31) üzenetére


dbius
veterán

pedig van rá megoldás, és szerintem én említettem is valamelyik dfi topicban korábban!

a speedfan és a sisoft sandra is képes indításkor helyből kikapcsolni a dfi lappal rendelkező gépeket. Ahhoz, hogy ez ne így legyen a speedfant úgy kell indítani, hogy:

speedfan /NOSMBSCAN

így nem fogja lekapcsolni a géped.

Ha rákerestél volna googlin a problémára, lett volna pár találatod ;)

szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#38) Calibos válasza #65675776 (#35) üzenetére


Calibos
addikt

Olyat olvastam hogy PWM rövidíti a Ventilátor élettartamát. Olyat is halottam hogy nem sokáig lesz már Abit alaplap.

(#39) cousin333 válasza Sethdobaloah (#28) üzenetére


cousin333
addikt

"Szóval ha a te verziódra teszel usb-t, és megoldod, hogy szoftveresen szabályozható legyen, én szállítok neked hozzá programot
(nyilván meg kell mondanod, milyen alaplapod van, hogy tudja kezelni azt is)"

Ha USB-n megy a kommunikáció, akkor minek kell ismerni az alaplap típusát?

"We spared no expense"

(#40) cousin333


cousin333
addikt

Noha nincs vízhűtésem, de a 8. kérdésre az én válaszom egyértelmű igen, két okból is. Egyrészt, a víz remekül hűti a főbb alkatrészeket - de csak azokat! Memóriák, alaplapi teljesítmény áramkörök, vinyók nem részesülnek ebből az áldásból. Másrészt a vizet is le kell hűteni valamivel és ehhez nem (csak) nagy bordákat használnak, hanem ventillátorokat is.

Ami az alap felvetést illeti: milyen megoldásra gondoltál? Mert a teljes körű (gépről vezérelhető, (LCD) kijelzős) megoldáshoz valamiféle mikrokontrolleres megoldásra volna szükség. Az a kérdés, hogy ez, habár nagyon rugalmassá tehető, nem bonyolítja-e túl a dolgot. Mondjuk már csak a poén kedvéért is érdekes lehet...

Belegondolva számomra a ventillátorok fordulatszámának (pontos, nem becsült) érzékelése és a megálás figyelése tűnik legmacerásabbnak. Persze lehet, hogy van rá egyszerű megoldás... :F

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#41) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Jó írás, grat :K , bár sztem ez kevés TOP cikknek...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#42) rviktor25 válasza Calibos (#30) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Freezer7Pro. a proci hőleadására bőven elég, feltéve, hogy a kihúzó/beszívó ventik eléggé tudják tartani a ház hőszintjét 40fok alatt :D most nyáron a 38fokos melegben néha felkúszott a házba épített hőmérőm 40fok fölé. mondjuk ambient+2-3fok az még jó.

szerk.: helyesírás xD

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#43) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Ezt talán valamilyen PIC alapú áramkörrel lehetne megoldani, de egy ilyen multifunkciós, mindenevő, több módot ismerő, össze vissza beállítható valami már nem piskóta. Alternatív megoldásként rátehetsz egy termisztot a bordára, és adott esetben em is kell más csak egy poti és van egy beállítható hőmérsékletfüggő szabályzód. Itt érdemes kürülnézni.

(#44) cousin333 válasza Madárpók (#43) üzenetére


cousin333
addikt

Nem kell ehhez feltétlenül PIC :)

Amúgy szerintem ő is tisztában van ezekkel a kérdésekkel, legalábbis az alapján, amit eddig megtudtam róla. Szóval nem hinném, hogy csak ventit akar szabályozni (az bizonyára menne neki), hanem a lehető legjobban szeretne ventit szabályozni.

A dolog valóban nem triviális, de egy jó (hardveres) rendszertervvel kalkulálva az uC programja volna a legkeményebb dió. Persze, ha csinálnám, lehet, hogy kiderülne, hogy nem is :).

Még talán árban sem volna vészes, éljenek a free sample-k :D

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#45) DeltaPower


DeltaPower
őstag

igen jó kérdéseket tett fel a topik szerzője!

számomra a "jó" ventivezérlő:
1. full hardveres, nem kell bele sw vezérlés
2. monitorozás szintén hw-ből, kikapcsolható lcd kijelzőn (filmezés közben zavaró)
3. pwm és fesz szabályozást is tudjon
4. legalább 4 db ventit el tudjon látni
5. automata vezérlés az érzékelők alapján (2-3 érzékelő min), manuális utánállítási lehetőség

az "überkirály" ventivezérlő ezen felül:
6. usb-n keresztül logolható fordulatszámok és hőfokok

az igazi kérdés az, hogy érdemes-e egy kalap alá hozni a vezérlést, vagy egyes hűtőket (proc, vga) meghagyni gyári vezérléssel, max azon finomítani.
egy központi vezérlés azért lenne jó, mert a ventik elhelyezésétől függően a cpu, vga közelében levő ventik fordulatszámát is emelni lehetne a cpu, vga hűtőkkel egyidőben.
a gyári vezérlés előnyét már említették, a beépített szenzorok pontosabbak (ehh most említhetném némelyik a64 szériát...), a vezérlés reakcióideje is rövidebb.

azért írok ilyen kevés érzékelőt, mert egy "átlag" gépben nincs olyan sok hely, amit figyelni kéne. cpu, vga, vinyó(k) és kész. komolyabb rendszerhez viszont akár 6-7 szenzor is kellhet/kellene (ram, északi híd, procibetáp, további vga, stb.), viszont a ventik számánál több szenzor szvsz felesleges, 1 venti általában amúgy is több alkatrészt is hűthet.

részemről jelen állás szerint hibrid vezérlés van, cpu+vga gyári, a többiről 3 AC venti és egy Coolpanel2 gondoskodik (elég jó cucc, de irdatlan mennyiségű kábele van). sajna a CP2 csak manuálisan tudja vezérelni a ventiket (pwm-et se tud), de nálam a sok venti miatt elég a kis fordulatszám is. ha valami izzad, akkor odatekerek a megfelelő ventinek :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#46) Typhoon47 válasza DeltaPower (#45) üzenetére


Typhoon47
őstag

Egyetértek.

ll-kobe: szép lett :K

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#47) LLKobe válasza Typhoon47 (#46) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát köszi:) Ez kb. 3 éve volt, már rég nincs beszerelve:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#48) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Mint vizhűtés használó akkor szólásra emelkedem :D
SZerintem "nekünk" nem feltétlenül van szükségünk ventilátor szabályozásra a radiátoron lévő ventik esetbében. Én legalábbis még soha nem akartam szabályozgatni őket(illetve csak egyszer egészen minimál fordulatig;]). Másokat sem láttam még. Ettől függetlenül magam is használok ilyesmit, és fogok is,mert azért elkél a lehetőség,de nagyon ritkán használom, és akkor is olyan funkcióra csak,ami egy egyszerű potméterrel is megvalósitható. Ezért sem használok drága ventilátor-szabályzókat.
De tudok olyyankoról akiknek van, érdemes lenne utánajárni ők mire használják. Lehetséges, hogy a hátban lévő többi venti szabályzására(nekem csak a radin vannak ventilátorjaim,igy nincs infom erről)...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#49) shtml válasza cousin333 (#44) üzenetére


shtml
őstag

Ahogy mondod, a lehető legjobb megoldásra törekszem.

Örülök, hogy gyűlnek a javaslatok, még ha néhol ellent is mondanak egymásnak - gondolok itt a szoftveres vagy nem szoftveres kérdésre. De épp ez a cél, vagyis hogy kiderüljön, a többség szerint milyen is az ideális megoldás. Még várok pár véleményt, aztán kérdezek.

Amúgy én is a mikrokontrolleres kivitelezésre gondoltam kezdettől fogva, sokkal rugalmasabb, mint bármilyen csak hardveres megoldás.

(#45) DeltaPower:

3. pwm és fesz szabályozást is tudjon

Feszültségszabályozást miért tudjon, ha a 2 és 3 tűs ventilátorokat is PWM-mel hajtja?

(#48) Nyugdíjas:

A vízpumpát is rá lehetne kötni, vagy annál sem lenne előny a szabályozás?

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#50) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Hali!

Nem olvastam végig mindenki ötletét, így lehetnek átfedések/ismétlések.

- lehessen profilokat beállítani, hogy akár egy gombbal is lehessen átállni egyikről a másikra.
- még jobb lenne ha valahogy meg tudnád állapítani hogy a gép éppen terhelt vagy netezős állapotban van-e, és ennek megfelelően belőni a megfelelő profilt
- profilban lehessen állítani ventinként hogy melyik legyen automatikusan szabályozott, melyik állandóan kikapcsolt, és melyik legyen mondjuk kétsávos (egy hőmérséklet alatt x fordulaton forog vagy egyáltalán nem forog, fölötte pedig egy másikon.)
- Legyen autómatikus venti konfigurálás is. Ne csak a legalacsonyabb fordulatot tudja tartani, akár állandó automatikus után igazítással is ha máshogy nem megy. De az induló feszt is tudja kitalálni. Nehogy úgy induljon mint a mostani ventik, hogy az elején maxon pörög x ideig, hanem a lehető legalacsonyabbal induljon és utána egyből álljon be a legkisebb fordulatra.
- ha lesz hang jelzés (riasztás) lehessen azt kikapcsolni
- ugyanez fényekre is. Filmnézés közben még a ledek is zavaróak.

Én is most töröm a fejem egy hasonló dolgon csak kicsit nagyobb szabású bizonyos tekintetben. Az egy komplett házikó lesz minden jóval felszerelve. Venti és világítás szabályozás, fogyasztás mérés, LCD kijelző az elején, távirányító is lesz hozzá, zene lejátszás vinyóról proci nélkül, windowsból is állítgatható lesz, témákat és gadget-eket lehessen az LCD-re rakni, tuning állítási lehetőség. Nagyjából ezek az elképzelések, majd meglátjuk mit lehet/tudok megvalósítani belőle, és hogy mikorra. A cél hogy ugyan az a gép használható legyen csendes netezős konfignak, brutál játék gépnek, és távolról vezérelhető htpc-nek. Ha sikerül, akár autómatikusan is tudjon profilt váltani. És az egész egy hifi méretű házban lesz, hogy ne üssön el az erősítőtől se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.