Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) inyas válasza Dluinet (#400) üzenetére


inyas
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ!

(#402) Fail3D! válasza Watt25 (#398) üzenetére


Fail3D!
addikt

Ertem koszi. Komolyabb adatok elemzesenel jon jol a gyorsabb atvitel. Ahoz meg igen csak kell tudas, hogy tudjuk is ertelmezni:)

[ Szerkesztve ]

(#403) Herati


Herati
csendes tag

Szevasztok!
Renault Can Clipben ki járatos? Ki és hol gyártja az eredetit? Miről lehet megkülönböztetni az eredetit és a másolatot / hamisítványt?

(#404) plömplöm


plömplöm
őstag

üdv, volt-e már valaki, aki keresett és talált wince6.0-ra olyasmi szoftvert, mint androidra a torque? nem kell mélyre túrni az autóban, nem kell hibakódokkal varázsolni, csak élőadatokat mutogatnia valami guin. ha igen, akkor kérek részleteket :) , köszi

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#405) Dluinet válasza plömplöm (#404) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én ebből a P10-est használom, mert az még a szivargyújtót sem foglalja

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#406) plömplöm válasza Dluinet (#405) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi, de félreértettél, én szoftvert keresek, vas van, a régi pna

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#407) Tybor99


Tybor99
tag

Üdv van egy bertone coupem turbós a turbó nyomást szeretném ellenőrízni menet közbe illetve fogyasztásra néha néha rá nézni , rendeltem Emagról egy ELM 327 (olcsó gagyit) a napkoba megfog érkezni ... Olvasgattam a fórumot mennyire féljek hogy valamit gajra vág ? Illetve van egy Mercedes Vaneo azt hiszem 2003vagy 2002 van hozzá kábelünk lehetséges hogy tudok vele hibát olvasni ?

Válaszotokat előre is köszönöm ! :)

(#408) szoszo1973


szoszo1973
aktív tag

Sziasztok kedves fórumtársak!
Van egy Opel Zafira Tourer 2014-es autóm. Szeretnék néha ránézni diagnosztikával. Már vettem OP-COM illetve DELPHI ds150-et de egyik sem akarja felismerni az autót.
Van valakinek infója arról, hogy mivel menne a dolog? Van valami spéci védelem az autóban?
Mi lehet a gond?
Ha valaki tudja a megoldást kérem árulja el nekem is.
Nagyon köszönöm! :R
Üdv: Ákos

Az a fázis amelyik ráz is!

(#409) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TCS CDP+ interfészem az ebayről amit a hozzá küldött delphi szoftverrel használok. Kipróbáltam pár autónál, szépen csatlakozik, kiolvas ahogy kell, viszont egy 2007-es Chevrolet Aveonál azt vettem észre, hogy a motorfordulatszám fals értékeket mutat. Igaz csak akkor ha úgy nézem az élő értékeket, hogy magam választom ki a kocsi pontos típusát, nem pedig hagyom, hogy az EOBD menüponttal magától keresse meg. Lehetséges, hogy a kínai utángyártott interfész más szenzoroknál is fals értékeket mutat? Tapasztalt ilyet valaki?

[ Szerkesztve ]

(#410) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy Autel Autolink AL419 olvasóm van és Seat Ibiza III 1.2 az autó.

Kommunikál, kiolvasa a DTC-ket, a hozzájuk tartozó freeze frame-et, élőben is működik kb. 15-20 érzékelőn.

Kérdéseim:

Netes videókon látom, hogy az olvasóknál beállítják az autó gyártóját. Ez most a kommunikáció miatt kell, vagy a speciális kódok miatt? (azért kérdem, mert ezen az olvasón nem találtam ilyen opciót)

A DTC törlésnél törli a DTC-ket, de az MIL nem törlődik az autóból, tehát tovább ég a lámpa és a szervizelést javasló kis kalapács piktogram is látszik az LCD kijelzőn. Valahogy máshogy kell törölni, vagy csak gyártóspecifikus szoftverrel törölhető a MIL?

MAF adatom van, de csak nyomás érték, áramlás g/s az nincs. Nincs ilyen a Seat-on, vagy egy ilyen olvasó nem fér hozzá?

Ha bejön egy DTC, akkor freeze frame nem tartozik mindegyikhez? Nálam volt 3 DTC, de csak egyikhez volt freeze frame adat.

A readiness menü mire jó?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#411) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek.Van egy Opel Op-com v2.Eddig tette a dolgát szépen laptopon Win7-en.Gondoltam át állok Win 10-re.Nagy nehezen sikerült fel telepíteni a divert usb v2-höz és az usb port-hoz is.
Eszközkezelőben minden frankó.Az eszköz megfelelően működik.Na de ha rádugom a kocsira csinálok egy interfész tesztet azt írja. Az interfész nincs csatlakoztatva a gépjárműhöz!Ezt nem értem,Be szart volna az Op-com?Ha nincs rá dugva akkor is azt írja.Járt már valaki így?Tud nekem segíteni valaki?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#412) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Fuel Economy For Torque -t hogy kell beállítani, hogy működjön is? Mert kér dolgokat de feléről fingom sincs mit kéne beírni, hogy jó legyen :D

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#413) Doky1988 válasza Doky1988 (#412) üzenetére


Doky1988
senior tag

Természetesen megvan vásárolva a Torque Pro -m és a Plugin is felvan telepítve, csak a profil beállítást nem értem.

DokY | www.zsolti.hu

(#414) kyle_


kyle_
tag

sziasztok

Würth féle dignosztikával volna kis gondom
a program látja a diagot, de már a kocsin a dignosztikát nem engedi
ötlet valakinek?
köszönöm előre is

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#415) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Sziasztok!
30E-ig keresek valami univerzális, lehetőleg bluetoothos diagnosztikát, ami lekezeli az alábbi kocsikat:
- Kia Sorento 2.5 CRDI 2008
- Peugeot Expert 2.0 HDI 2004
- Toyota Avensis 2.0 D4D 2011
Kinek mi vált be eddig? Hibákat törölnék, élő adatokat olvasnék, esetleg porlasztót/ egyéb alkatrészeket tanítanék fel vele.

[ Szerkesztve ]

(#416) oszy


oszy
veterán

Sziasztok! Vettem egy egyszerű OBD II olvasót, mely bt-s. Megvettem a torque programot egy droidos telefonhoz. Nekem az átlag és pillanatnyi fogyasztási adatok kellenének mindössze a képernyőre. :) Ezeket nem találom. Tudtok segíteni melyiket kell kitenni? Nagy köszönet! :R

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#417) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok .

OP-COM telepítéshez szeretnék segítséget kérni .
Mit, hogyan milyen sorrendben kellene telepíteni ?
A CD-n több könyvtár, és egy rar file van .
alt="" title=""
Ezek mind kellenek, vagy csak valamelyikből valami ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#418) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok! Honnan tudnèk beszerezni Fiat stilohoz diag programot?

(#419) Bizsu1st válasza amdboy (#418) üzenetére


Bizsu1st
aktív tag

Szia! Nekem ali-s delphi ds150e interface delphi 2016 és würth wow programmal is kezeli a 2000-es fiat puntót! Remélem segít, nem hiszem, hogy sokban térne el a két autó egymástól

(#420) zsida.kornel válasza Bizsu1st (#419) üzenetére


zsida.kornel
tag

Szintén zenész!
Eddig mindent kezelt kb 2014-ig, a 2016-os delphi cars igazábol egy moddolt 14-es, 2015-ös scenic (vagy valami mas renault már nem emlékszem) benne sem volt.
Cseh raktárról itt van egész hamar, csak érkezéskor frissíteni kell.

(#421) amdboy


amdboy
senior tag

Köszi a válaszokat

(#422) csudri


csudri
őstag

Sziasztok! Apósnak kellene műhelybe univerzális diagnosztika, lehet ilyet mostanában legálisan vásárolni mondjuk kínából? Olyan cucc kellene, ami komplett, tehát van hozzá kijelző, ne kelljen laptopra dugni, ezt szeretné megúszni.

(#423) zsida.kornel válasza csudri (#422) üzenetére


zsida.kornel
tag

Annak ára van :DD, de a launch nagyon jó :D

(#424) csudri válasza zsida.kornel (#423) üzenetére


csudri
őstag

Mekkora ára?
Akkor egy ilyen, az kamu?
[link]

(#425) zsida.kornel válasza csudri (#424) üzenetére


zsida.kornel
tag

200 körül, van eu raktár is, de nem egy kategória azzal amit küldtél. Az ehhoz képest játékszer :DD
(Árról nem volt szó de ez valamennyire legálisabb talán)
[link]

(#426) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok!

Elég sok helyen reklámozzak most a Caristát mi a véleményetek róla? Van jobb hasonló árban amire a pro funkcióhoz nem kell előfizetni? [link]

(#427) bupemko


bupemko
senior tag

Sziasztok, nekem van egy Kiwi3 BT csati, ennél azt vettem észre Poco F2 Pro-val (Android 10) egy 2006-os Volvo XC90-ben, hogy hibakódok nem jelennek meg (motor szerviz szükséges a műszerfal szerint). Az se segít, ha ráadom a gyújtást. Van esetleg valakinek ötlete, hogy miért nem látom a hibakódokat vagy milyen programmal próbáljam kiolvasni?

Végigolvastam a fórumot és itt mindenkinek párosítás után működött a BT kütyü, érdekes módon nekem a Kiwi 4D BT eszköz ha párosítva van a telefonhoz, akkor Torque nem látja, ha nincs párosítva, akkor látja és fel is épül a kapcsolat...

(#428) zoli507


zoli507
csendes tag

Üdv!
Az alábbi problémára keresek megoldást, hátha valaki tud segíteni:

Adott 2db CDP+ ODB diagnosztika (WoW SNOOPER+ 100251 rev 1.0).
Az egyik rendesen működik, a másik nem csatlakozik az autóhoz.
Autocom-ban mindkettő tesztje OK (USB-n).

Amit megfigyeltem:
A jót ha az ODB-hez csatlakoztatom, akkor a LED rajta világoskék,
utána ha a PC-hez is csatlakoztatom, akkor sötétkék. Ezután minden jó vele.
A másiknál ha az ODB-hez csatlakoztatom, akkor egyből sötétkék,
ezután PC-hez, látja is a program, de az autóhoz nem tud csatlakozni.

Valami tönkrement benne?
Előre is köszi a segítséget!

(#429) tintirin


tintirin
tag

Nézd meg egyeznek e a nyáklapok.
Lehet az egyik rosszfajta clon.

(#430) zoli507 válasza tintirin (#429) üzenetére


zoli507
csendes tag

Nem clon, eddig működött rendben.

(#431) N.otorious


N.otorious
senior tag

Sziasztok! Ezek a klón würth meg delphi hibakód olvasók mennyire megbízhatóak? Valakinek esetleg van tapasztalata?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#432) zoli507 válasza N.otorious (#431) üzenetére


zoli507
csendes tag

Működik rendesen.

(#433) mexel


mexel
veterán

van nálam egy kínai delphi olvasó. Szeretném a pyrent vagy ddt4all-t használni, de sem usb-n sembluetooth-on nem hajlandó csatlakozni a pc hez. Tud valaki megoldást erre?

(#434) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Srácok!
Az mennyire elrugaszkodott dolog, hogy a CAN-es autó hibajelzését mondjuk 1 pár helyzetjelző izzóra ki lehessen lőni? nyilván LEDesítés miatt merült fel, de egyáltalán nem tetszik az a megoldás, hogy füstöljek el ugyanannyi wattot valahol a motortérben, csak azért, mert csipog a műszerfal. Általánosságban kérdezem, de amúgy VAG autó, egy VW Golffal találtam is ilyen videót, de fogalmam sincs, ez milyen szintű műszerezettséget igényel. Tehát ez már mélyvíz, vagy olcsó BT adapterrel is működhet... ja, meg egyáltalán, autószervizben csinálnak ilyet esetleg?

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#435) N.otorious válasza ZolkoW (#434) üzenetére


N.otorious
senior tag

Lehet venni ellenállást, aliról is pl, én azt raknék bele. Vagy can es ledet. Példa: ellenállás link

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#436) 5HBalázs5


5HBalázs5
friss újonc

Szia. Hol tudtad letölteni az új firmwaret? Esetleg el tudnád küldeni nekem? A válaszod köszönöm.

(#437) abutykoss válasza mexel (#433) üzenetére


abutykoss
csendes tag

Drivert kell hozzá találni, addig sajnos nem fog kommunikáni.

(#438) astrojoe12


astrojoe12
tag

Sziasztok!
A vcds 311-et használom a fabiamhoz. Azt szeretném tudni, hogy az unokatesóm 2006-os 1.9 diesel Octavia kocsiját is ki lehet vele olvasni,vagy ahhoz újabb verzió kell?
Előre is köszönöm!

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#439) kurta9999


kurta9999
tag

Tetszik a cikk, majd talán énis megpróbálom diagnosztizálni az öreg 1.2-es fabiám, amin már minden led világít. Bár nem is csoda, 330ezer km és fél autó már kicserélve...

Egyébként ha valaki komolyabban szeretne a CAN-el foglalkozni akár diagnosztika vagy bármi más végett, akkor van egy saját app-om amit magamnak fejlesztettem, mert szükség van rá a munkámhoz. Ez eléggé low-level, úgyhogy aki nem ért komolyabban az autókhoz és mi miért történik, ki se próbálja :DD

Framek küldése, ISO-TP (ISO 15765-2), azon keresztül akár UDS, DID/DTC írás/olvasás, Log, stb könnyen. Ha vannak adatok, egész kocsit belehet bindelni és figyelni a pontos adatokat minden CAN frame-re, azon belül pedig az egyes bitfield-eket írni olvasni.

Az első képen a konkrét adatokat muszáj volt kitörölnöm, a fejemet vennék érte ha nem tettem volna. :)

Letölteni itt lehet, konkrétan más is van az alkalmazásba, de mindent kilehet kapcsolni. [link]

Remélem ezt senki nem veszi reklámnak vagy valami, teljesen ingyenes az egész, csak szerettem volna megosztani, hátha valakinek szüksége van hasonlóra. Elég érdekes a választák szoftverek terén, ha az ember a CAN bust akarja piszkálni ;)

(#440) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Nissan Navarahoz szeretnek diagnosztikai programot es interfacet, most legjobban elő adatokhoz kellene, hibakod olvasas/torles, esetleg resetelesek, illesztesek. Gyári vagy gyári szintű megoldás erdekelne a legjobban, de erre nem talaltam 500 000 ft alatt semmit, es nekem azert annyit nem erne. Ez volt a consult iii, esetleg valami alternativa ami olcsobb es jol kommunikal nissannal?

Koszonom

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#441) Thrawnad


Thrawnad
senior tag

Hali!
Snooper + egyből piros ahogy az ODB-re dugom. Mi lehet a gond? Merre induljak el?

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#442) astrojoe12


astrojoe12
tag

Sziasztok!
Diesel oktaviát 1.9 2004 olvasok ki, szeretném megnézni az adagolók állapotát, hányas csatornán találom? Előre is köszönöm! Esetleg valami tanács, hogy mire kell figyelni...

"az igazság még ennnél is nyomasztóbb. A világ vezetői nem elég okosak, hogy olyan gonoszak legyenek, ahogy azt hiszitek..."

(#443) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van egy érdekes hibám, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Adott egy 2004-es 1.5dci Renault Clio2, 82HP.
Hidegen 10° alatt dadog. kb 40 másodpercig, majd kisimul a járása.
Mindent is megpróbáltam vele amit földi halandó megtehet, de nem szűnt meg a probléma: [link]
Csak hidegben csinálja, melegben nincs gond. Az üzemanyagrendszer levegős, de minden dci-nél az.

Porlasztók voltak cserélve, ahogy gázolaj szűrő is. Izzítás ellenőrizve. Szoftver frissítve a Renault által.

Hova tudnám vinni ezzel a hibával a kocsit, ahol nem néznek hülyének, de értenek is hozzá?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#444) ovi58


ovi58
újonc

Sziasztok!
Kínából rendelt Delphi 150/e -t még mindig nem engedik be az országba?
Vagy csak jogdíj fizetés ellenében?
Lemez nélkül rendelésnél van ilyen gond?
Kinéztem egy friss lemezes 8 kábeles Delphi 150/e csomagot.
Érdemes próbálkozni vagy inkább hagyjam?
Van egy Honda CR-V 2004 150LE benzines autóm ami rángat .Ehhez gondoltam rendelni ezt az olvasót.
Köszi ha válaszol valaki!

Telefonon rosszul értem mert hallókészülékem van

(#445) ovi58


ovi58
újonc

Sziasztok!
Megoldva.Lengyel raktárból rendeltem.

Telefonon rosszul értem mert hallókészülékem van

(#446) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Sziasztok!

Ez ajánlott kategória?
vgate icar pro + sdprog

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#447) Sz.L. válasza Sz.L. (#446) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Megrendeltem. Teszek vele egy próbát.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#448) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Tegnap megjött az eszköz. Problémamentesen üzemel.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#449) Sz.L. válasza Sz.L. (#446) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

A szoftver megmaradt. Ha valakit érdekel, akkor a hirdetéseim között megtalálja.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#450) Alfalaca


Alfalaca
csendes tag

Üdv
Adott egy 2019-es Fiat doblo. Egy map szenzor csere után nem lehet törölni a tárolt hibát (már nem élő hiba , a MIL lámpa sem világít). Mint megtudtam az autóban lévő SGW modul miatt. Ez valóban megkerülhető egy ilyen kábel segítségével? Egy OBDLINK EX kábellel szeretnék csatlakozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.