Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Bruteee


Bruteee
csendes tag

Üdv, érdeklődnék, hogy Fiat Punto I-hez melyik adapter/soft lenne az ideális választás? Random felvillan az injektorlámpa, de szerelő nem látja a kódot, azt mondta, hogy menet közben kéne nézni. De 2 óra kocsikázás után se villant fel a lámpa...

(#202) hengelhof


hengelhof
senior tag

iPhone-al működő kütyüre lenne szükségem.Az ELM-327 wifi-s változata túl bumfordinak tűnik, lehet nem fér el a biztosítékházban. Illetve nem tudom visszacsukni az ajtaját, mert kilóg. A másik problémám vele, hogy azt hiszem álló helyzetben, amikor nincs rajta gyújtás, akkor is működik. szívja az akksit, tehát kikapcsolható, vagyis automatikusan kikapcsolódó verzió kellene.
Szóval tudtok ajánlani másik típust nekem? Nem baj ha drága/drágább, csak beszerezhető legyen itthon.

Peugeot 206 2007 évjárat.

(#203) Doze válasza hengelhof (#202) üzenetére


Doze
aktív tag

Itthon sajnos ilyet nem tudnak neked adni sehol.... tehát Ebay...

ObdLink MX Wifi

Csak linkeltem egyet, de ilyet keres... automata kikapcsolás, firmware frissítés stb... de 35e mire itthon van..

[ Szerkesztve ]

(#204) Dluinet válasza hengelhof (#202) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ebay 7000Ft kézzel kell ki-be kapcsolni
de csak nagyon rossz akkunál, vagy ha több napig nem használod, akkor érdemes kapcsolgatni

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#205) hengelhof válasza Doze (#203) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszi Mindenkinek!

Őrület, hogy itthon semmi minőségi cuccot nem lehet kapni.

(#206) hengelhof válasza Dluinet (#204) üzenetére


hengelhof
senior tag

Még annyi, hogy ha nem kapcsol ki, vagy kapcsolom ki, akkor elvileg rá lehet csatlakozni, és belemolyolhatnak a gk agyába. Lehet még ki is tudják nyitni az ajtót, stb.
De lehet rosszul gondolom.

(#207) Watt25 válasza hengelhof (#206) üzenetére


Watt25
veterán

Ha nem kapcsol ki, akkor csak magával a bluetooth modul-al tudsz kapcsolatot teremteni, az ECU-val nem. Tehát ez szerintem ki van védve.
Ilyenkor az egyetlen lekérhető információ az akkumulátorfeszültség, hiszen azt maga a bluetooth modul méri.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#208) Dluinet válasza hengelhof (#206) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha on állásban van a gyújtáskapcsoló a benne lévő kulccsal

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#209) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdvözletem ,nemrég vásároltam Opel Astra G -hez egy Op com os kütyüt .Módosítani szeretném a MID kijelző beállításait ,minden adatom megvan hozzá kódindex stb .Aki jártas a témában csinált már ilyet , tudna privátban pár mondatot írni ennek a beállítási módjáról ? Nagyon hálás lennék :R

(#210) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok! Van egy jól működő bluetooth-os kiolvasóm. Pillanatnyi és átlagfogyasztást a torque programban hogy lehet kiiratni?esetleg az obd car doctorban, vagy a droidscan-ban?

(#211) Watt25 válasza konigjanos (#210) üzenetére


Watt25
veterán

Kirakod a megfelelő display-t.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#212) konigjanos válasza Watt25 (#211) üzenetére


konigjanos
senior tag

Abban biztos voltam. de melyik a megfelelő display?

(#213) Watt25 válasza konigjanos (#212) üzenetére


Watt25
veterán

Litres Per 100 Kilometer. Instant vagy Long term average, annak megfelelően, hogy pillanatnyit, vagy hosszútávú átlagot akarsz látni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#214) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék erről mi a vélemény mennyire lehet eredeti? :R

(#215) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdvözletem ,egy kis információra volna szükségem .Mégpedig van egy bizonyos Opel Auto Scanner szoftver ,ami igy néz ki [link] Ehez valaki megtudná mondani milyen interfész kell ? Nemrég vásároltam egy Op-com os kütyüt és sajnos a szoftver nemigazán tudja ami nekem kellene ,ez az Opel auto scanner pedig tudja .Kipróbáltam Op com al ezt az Opel Auto scanner -t de nem kommunikál vele egy com porton sem sajnos :(

(#216) fzoli15


fzoli15
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a wifis interface-t rendeltem édesapámnak, remélem működni fog. :D Én nem értek a témához, ezért lenne néhány kérdésem. Melyik magyar nyelvű PC-s programot lehet a legtöbb autóhoz használni? A Scanmaster ELM-et és a ScanTool 6.02 for PC-t találtam eddig, ami magyar. Vagy a program mindegy, mert az interface határozza meg a kompatibilitást?
Hogyan kell telepíteni? Van hozzá driver, vagy a wifisnél csak csatlakozni kell az eszközhöz wifin és kész?
Köszönöm a segítséget!

(#217) konigjanos válasza fzoli15 (#216) üzenetére


konigjanos
senior tag

Androidos készülék nincs? egyszerűbb egy torque-ot feltenni...

(#218) fzoli15 válasza konigjanos (#217) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Nincs sajnos, csak PC.

(#219) xigris válasza fzoli15 (#218) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Milyen autóról lenne szó?

(#220) fzoli15 válasza xigris (#219) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Egy Suzuki Ignis-szel tudnám tesztelni, ha megjön. De édesapám sok különböző autóhoz használná, ezért lenne szükségem olyan programra, ami minél több típust kezel. A telepítésben tudsz esetleg segíteni?

(#221) xigris válasza fzoli15 (#220) üzenetére


xigris
őstag

Ha szinte minden autónál akarná használni akkor a würth wow progija de az ezzel nem megy(egy kicsit komolyabb interfész kellene hozzá).

(#222) fzoli15 válasza xigris (#221) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Csak hibakód olvasásra és törlésre kellene, ezért gondoltam, hogy előbb egy olcsóbb interface-szel próbálkozunk. Egy ilyennel menne a Würth progi?

(#223) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Rendeltem én is ilyet, meg hozzá adaptert.
Felismeri a telefon az ODB-t, de sajnos nem kommunikál a torque programmal. :(
Bíztam benne, mert Szolnokon sehol nem tudják diagnosztikára rakni az autót, se programuk, se kábelük nincs hozzá.
Nincs rá megoldás, hogy felismerje?
Kia sephia, 2000 évjárat.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#224) xigris válasza fzoli15 (#222) üzenetére


xigris
őstag

Elméletben igen nekem is tcs cdp van és hibátlan vele.
Csak kérdés ha a vámon megfogják be is hivhatnak miatta egy srác így járt az n...e torrent oldalról

(#225) xigris válasza Silent77 (#223) üzenetére


xigris
őstag

Ha megvan az átalakító kábel akkor vidd magaddal és azzal már tudják olvasni(ha nem szolnoki lennél akkor megcsinálnám neked)

(#226) fzoli15 válasza xigris (#224) üzenetére


fzoli15
csendes tag

Igen, én is ettől tartok, csak itthon meg nagyon drága. Egyelőre marad az ELM klón. Meglátjuk, hogy mire lesz használható.

(#227) xigris válasza fzoli15 (#226) üzenetére


xigris
őstag

Egy kis alkuval és keresgéléssel én 25k-ért vettem az nem volt vészes

(#228) Silent77 válasza xigris (#225) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönöm majd az lesz, bár sok helyen még így se vállalják. :R
Szerettem volna megúszni, mert hirtelen minden pénzem ráment erre a .... :W
Azóta próbáltam több androidos programot, sajnos egyik sem jó.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#229) xigris válasza Silent77 (#228) üzenetére


xigris
őstag

Szerintem az androidos progik csak élőadatokat olvasnak,szerintem hibát nem törölnek(igaz nem is néztem jobban utána)

(#230) Silent77 válasza xigris (#229) üzenetére


Silent77
veterán

Én se tudom, de most szereztem egy usb bluetooth-ot, hátha számítógéppel kommunikálna.
Ezzel kapcsolatban írnék is privátot.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#231) xigris válasza Silent77 (#230) üzenetére


xigris
őstag

ment pü

(#232) konigjanos válasza xigris (#229) üzenetére


konigjanos
senior tag

A troque és az obd car doctor pro is tud hibakódot törölni, nekem már sikerült velük.

(#233) xigris válasza konigjanos (#232) üzenetére


xigris
őstag

Köszi az infót még nem volt szerencsém használni :R

(#234) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Segítségeteket kérem. Milyen eszköz lenne megfelelő Seat Cordoba Vario 2000-es évjáratú autómhoz?
Melyek azok amelyek ki is kapcsolnak, ha nem használják?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#235) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Vásároltam egy Elm 327 es Bluetooth -os kütyüt ilyet [link] ,egy 2002 es 2.0 benzines Ford mondeo MK3 al próbáltam és nem kommunikált az ecuval .Torque Pro -val használtam .Lehet hogy más szoftver kell hozzá vagy bekel állítani valamit ? :U

[ Szerkesztve ]

(#236) misionline válasza Fagyi (#234) üzenetére


misionline
tag

Üdv.

Milyen eszközre gondolsz?
Én diagolni beállításokat csinálni gyári VW csoporthoz való interfészt használok. Ilyen dologban tudok neked segíteni.

Mostanában napi rendszerességgel használom a VW csoport és a BMW group-hoz való full gyári interfészeket és programokat.
VW csoport: (Vas5054a) -Vaspc, Odis. Odis engineering.
BMW csoport: (ICOM A2,B,C, inpa K+Dcan kábel. ) Legújabb ISPI NEXT - ISTA D, ISTA P. Winkfp..
Elég sok BMW-n frissítettem már sw-t a vezérlőkön.
Van kábelem BMW hat-hoz. Elég jó kis progi a BMW hat és 16k körül volt ára amit-t bőven megér, én megvettem play áruházból, és hamar megkereste az árát. egyszerű vele kódolni..

Ezekben a dolgokban tudok segíteni. Használatában stb, még akár fórumtársaknak beszer áron...

Ja és van több darab 14V 200A-es tápegységem. (átalakítható 29V 100A-re)

[ Szerkesztve ]

(#237) misionline válasza Doze (#153) üzenetére


misionline
tag

Hi.

Ha valaki el jut odáig, hogy kiszerelve tudja írni olvasni a vezérlőt és nem akar beruházni komolyabb programra mint pl Swiftec, a legjobban jár ha elküldi a fájlt fizet, profin megcsinálják és visszaküldi vezérlőbe.

Még nem jutottam odáig, hogy ezt a tuning, és részecskeszűrő meg egr kiírást megcsináljam, sőt forrasztgatni sem akarom az ecu kat...
Tudsz olyan eszközt ami ecu kiszerelés nélkül vissza tudja küldeni az sw-t a vezérlőbe? Ja és ne legyen horror ára, vagy ha drága akkor elég sok fajta ecut, autótípust lefedjen.

(#238) xigris válasza misionline (#237) üzenetére


xigris
őstag

Szia! galetto 1260 vagy mpps kábel nem tudja olvasni legalábbis nekem olvasta az ecut és le is mentette.

(#239) INMOTEP válasza Silent77 (#223) üzenetére


INMOTEP
őstag

hah ,most olvasom te is hasonló gonddal küszködsz mint én .Nekem van idehaza még egy op-com clone -os vezetékes usb-s kütyüm ,na ezt mindenre rálehet venni ami opel-al kapcsolatos .Ezt bátran ajánlom bárkinek ,igaz picit drágább mint ezek a bluetooth-os kütyük ....

(#240) Watt25 válasza INMOTEP (#235) üzenetére


Watt25
veterán

Ha a program kommunikál a modullal, akkor nagy valószínűséggel nem a programtól fog függeni a dolog. Nagy valószínűséggel a modul nem kompatibilis az autóddal.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#241) misionline válasza xigris (#238) üzenetére


misionline
tag

Szia.
Vissza is lehet vele írni ”ecu” ba?
Üdv.

(#242) xigris válasza misionline (#241) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Úgy tudom igen

(#243) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Most vettem egy elektronikai üzletben ezt a tipust:

Feltettem telómra (S4 mini) a Torque progit. Összepárosítottam őket, a Torque is látja, de viszont az ECU-val nem tud kommunikálni. Próbáltam auto-scan-en is és egyesével mindegyiket, de semmi.

Golf III 1.4 (1997) AEX

Most fogom kipróbálni egy Golf IV 1.4 (1999) AHW-val.

Kell még valahol valamit állítanom ?

miszter

(#244) INMOTEP válasza MR!! (#243) üzenetére


INMOTEP
őstag

Úgy jártál mint én ,énis ugyanezt vettem ! .4 fajta kocsival próbáltam ,még 2003 as VW Passat-al is de semmi Ez a kütyü nem tud kommunálni régebbi kocsikkal csak újabb OBD2 es szabvány :W

(#245) MR!! válasza INMOTEP (#244) üzenetére


MR!!
aktív tag

Na akkor ez frankó !

Nem hiszem el... :O

Youtube on láttam aszem videót , ilyen kütyüvel .. aszem Golf 4-est teszteltek vele...

Vettél azóta másikat? Ezzel mit csináltál ?

miszter

(#246) konigjanos


konigjanos
senior tag

Nemrég érkezett meg az ebay-ről ez:

Elvileg minden protokollt kezel (nekem a hyundai getz megy vele torque-al) és automatikusan lekapcsol, ha nincs használva.

[ Módosította: mukibuci ]

(#247) INMOTEP válasza MR!! (#245) üzenetére


INMOTEP
őstag

Még nemvolt rá időm ,irok a cégnek akitől vásároltam és elvileg visszaveszik .Veszek helyette rendes kábeles diagnosztikát és marad a laptop ..... pedig a terv úgy szólt volna hogy tablet pc-ről használtam volna ,de látod ez nemfog összejönni akárhogy próbálom :(

(#248) MR!! válasza INMOTEP (#247) üzenetére


MR!!
aktív tag

Én is visszaviszem és megpróbálom kicserélni egy olyanra, ami kommunikál az autómmal. (Golf 3)

Bár csak hobbi szinten kellene, nem javításhoz stb...

miszter

(#249) MR!! válasza MR!! (#243) üzenetére


MR!!
aktív tag

Sajnos a Golf 4-el sem(1999) kommunikált :(

miszter

(#250) konigjanos


konigjanos
senior tag

Esetleg próbáljátok meg nem bepipálni a gyorsab kommunikációt, van, amikor segít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.