Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) royal01 válasza n_stolz (#309) üzenetére


royal01
csendes tag

Szia!
Én ma futottam ugyan ebbe a storiba de nem szeretném ezt az 50.000 forintot befizetni, most írtam ügyvédnek meg ismerősöket ugrasztottam az ügyre. Neked mi lett a vége? Próbálkoztál esetleg valamivel?

Köszi!
Roland

(#352) Szivacs85 válasza demars (#350) üzenetére


Szivacs85
tag

Szia.
Nekem is van ELM327-em és menet közben is működik, a km óra is jó. Ford Galaxy 2001 pdtdi

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#353) Szivacs85 válasza royal01 (#351) üzenetére


Szivacs85
tag

Szia!
Konkrétan milyet rendeltél? Mert én is ettől fosok, hogy belefutnék.
(Link? :) )

[ Szerkesztve ]

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#354) tvamos


tvamos
nagyúr

Valaki hasznal mar STN1110 alapu megoldast? Volt mar 3 ELM327 alapu kutyum, de mindnel nagyon sokat kesik a kijelzes a valodihoz kepeset. Vagy ez a lassusag a kocsi tulajdonsaga? (G Astra a joszag.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#355) qdak


qdak
addikt

adott 1 huawei p8 32 gb, micro usb -> usb, usb-> opcom, torque nevu program, nem ismeri fel a kapcsolatot, usb n van de semmi, vkinek vmi otlet ?

ilyesmi az enyem ez jon telobol, pendrive, sd olvaso mind mukodik, de az op com al nem akar csatlakozni

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#356) Bendeguz01 válasza royal01 (#351) üzenetére


Bendeguz01
csendes tag

Üdv.
Én is most kaptam ilyen levelet.
Mi lett a vége? mit csináljak?

(#357) qdak válasza qdak (#355) üzenetére


qdak
addikt

m1 laptoppal megy szepen, op-com al

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#358) gmatyi88


gmatyi88
tag

Sziasztok. Böngészgettem a jófogást és láttam sokan hirdetnek delphi ds 150 et valamint würth wovot.Azt mondta nekem az egyik kollegám hogy a delphi interfész amin a piros delphi felirat van kezeli a wowot? Ez igaz vagy a kettő teljesen más? Bocs de ezt a részt nem nagyon vágom.

(#359) Jabby válasza Bendeguz01 (#356) üzenetére


Jabby
őstag

Ha még aktuális.
Eset hasonló, csak a személy más.

(#360) Webszter válasza Dluinet (#310) üzenetére


Webszter
újonc

Üdv.
Az árút nem fogod vissza kapni.
Az ügyvédnek írd meg hogy hajlandó vagy a felét kifizetni.

Bele fog menni.

(#361) Webszter válasza #51970304 (#342) üzenetére


Webszter
újonc

Üdv.

Igen lehet.

(#362) Webszter


Webszter
újonc

Üdv Urak.

Sok kérdés felmerült,megválaszolnák néhányat.

Az összes kütyü ami wow,delphi,cdp, tcs néven forgalmaznak mindegyike fut a wow 5.00.8 al
delphi és autocom programal.

Ha valaki maga szeretné behozatni a kütyüket főleg dhl-el a delphin kívül mindegyik megjön mivel jogvédett termék.

A fimware 1622 ig stabil.

A lefoglalt terméket nem adják vissza,meg bírságolni csak akkor tudnak ha elkülditek a nyilatkozatot hogy ti rendeltétek és fizettétek ki az árút.

Vagy bebukjátok a kifizetett pénzt az áruért vagy kifizetitek a büntetést.

Rendeljetek Európából onnan megjön,igaz drágább de biztosabb.

(#363) Doki16


Doki16
addikt

VCDS-el kapcsolatban ami a VAG csoport autóihoz kell ki mennyire tapasztalt? Melyiket éri meg leginkább megrendelni aliexpressről?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#364) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Segitség kellene daewoo matiz diagnosztika csatlakoztatásban. Adott tcs-cdp interface 16pin az auton szintugy ez a csatlakozás (autos obd csati védősapkában ellenálas összeköt két lábat) . A problémám ha rádugom az interface-t az autora nem kapcsol be vagy is valószínüleg nincs az autoról 12v , gyujtás után sem változik a helyzet. Biztositék tábla elenőriztem nincs szakadás, esetleg hiányzik valami biztositék mert üres szlot van pár. Neten láttam lm327 olvasot csak rádugtak és már villágit is. Mi lehet a baj?

Minden tanácst köszönök előre is

(#365) #51970304 válasza Doki16 (#363) üzenetére


#51970304
törölt tag

Attól függ mit szeretnél csinálni vele és milyen autóhoz kell !?

(#366) zsolt20


zsolt20
tag

Magyar használati leirás delphi autocom szoftverhez nem tudna felteni valaki?

(#367) #51970304


#51970304
törölt tag

Sziasztok ! VXDIG -ot használ valaki Opelhez ? Teljes értékű a TECH 2 műszer emulálás?

(#368) bodza21


bodza21
csendes tag

Sziasztok. Egy 99-es évjáratu opel astra g-hez milyen op-comot ajánlotok? Vagy elm327-el is ki kehet olvasni a hibakódokat?

(#369) szabkary


szabkary
csendes tag

Üdv urak lexia 3 diagnosztika.Citroenhez szeretnék vásárolni hazai forrásból tud valaki valami infót mire kell,lehet odafigyelni hogy ne érjen csalódás? Esetleg valakinek eladó?

[ Szerkesztve ]

[url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354435200_20_1_EUR_1.5_dark.png[/img][/url]

(#370) cskk2007


cskk2007
újonc

Sziasztok!

Van még itt valaki?

Nemrég vettem egy ilyen kütyüt, de mivel nem volt kompatibilis a kocsival így gondoltam eladom. Feltettem az egyik apróhirdetési oldalra és pár perc múlva jött egy fenyegető üzenet, hogy ha nem fejezem ezt be akkor beperelnek stb stb.. Azért engem sem ejtették a fejemre csináltam a "beszélgetésről" screenshotokat. Csak kérdezem másnak volt ilyen tapasztalata?! Hangsúlyozom 1xi esetről beszélünk és használt termékről.

(#371) szabkary válasza cskk2007 (#370) üzenetére


szabkary
csendes tag

Milyen kütyüt vettél?

[url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354435200_20_1_EUR_1.5_dark.png[/img][/url]

(#372) cskk2007 válasza szabkary (#371) üzenetére


cskk2007
újonc

Egy DS150E - t ebayről... De még jó hogy nem szivattak meg ezzel a szabadalom marhasággal... Ha ennyire pro-k akkor már alapból az ilyen oldalakon található hirdetéseket kellene kilőni. Mert ez így nagy kibaszás a néppel. Ráadásul találtam egy webáruházat itt mo-n ami szerény véleményem szerint ugyanezt árulja. 50.000.-ft ért. Látom lexiát keresel nekem Peugeot 5008 hoz kellett beszereznem a múlthéten. Jofogason vettem de nem merek számot adni ezekután nem szeretnék másnak se kellemetlenség de ahogy beszélgettünk a "full chipset" kell keresned. Az a tuti. Nekem mindent lát és visz igaz a telepítés az elég szopoka.

(#373) #51970304 válasza cskk2007 (#372) üzenetére


#51970304
törölt tag

Egyszer nekem is jött fenyegető üzenet a Delphi től.
Én vissza írtam nekik, hogy mire fel fenyegetnek !? Nem szoftverrel árulom a hibakód olvasót...az bár ki számára elérhető bármelyik torrent oldalon.

Természetesen nem olvasták el az üzenetet és nem válaszoltak.

(#374) cskk2007 válasza #51970304 (#373) üzenetére


cskk2007
újonc

Nekem konkrétan a jofogason üzenetben írtak tehát ez azért elég fura volt részemről. Mindegy leszedtem a hirdetést azonnal és akkor inkább megtartom majd jó lesz valakinek családon belül. Neked amúgy azóta volt fejlemény?

(#375) szabkary válasza cskk2007 (#372) üzenetére


szabkary
csendes tag

köszi

[url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354435200_20_1_EUR_1.5_dark.png[/img][/url]

(#376) #51970304 válasza cskk2007 (#374) üzenetére


#51970304
törölt tag

Nem. Miért lett volna? Nem szoftvert árultam csak egy hibakód olvasó készüléket. Nincs nekik miért feljelentést tenni. Nyilván a szívükre vették, hogy egy 10ezer ft os kínai szar is ugyan azt tudja szinte mint az ő több 100ezer forintos csoda készülékük....ez nyilván nincs jó hatással az ő forgalmukra. Ezért kapálóznak és ilyen üzenetekkel fenyegetik az eladókat.

(#377) majnz


majnz
tag

Look what I found on AliExpress
Nekem [ez] megérkezett egy héten bellül, cdp tcs matrica a csomagban, szoftver cd-n mellékelve. Type 2 Germany raktárból, végül uk-ból érkezett a csomag. 52,52 $, dhl express hozta

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#378) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Check engine ég egy Daewoo Kalos 1.4S 8V, 2003-on. Szerelő szerint okés, nincs is hibakód. Le volt szakadva a kipufogó, most új lett. Gondolom valami megzavarodott benne, amíg nem volt dob a leszakadás végett rajta sajnos.

Sima Torque és ELM327, kék ebayes csoda szerint viszont van kód :D

Gondolom nem poénból világít a lámpa, mondjuk lehet, hogy emlékszik még a kipufogóhiba miatti mesére.

-Mi a logged (P0420 és P1167) és a pending (P0420), meg a historical hibakód közötti kölönbség?
-A logged az most is fennáll vagy csak korábban az autó élete folyamán valamikor volt, de most már nincs?
-A pending az olyan, ami épp úton van afelé, hogy fix hibának vegye a gép, de még kell pár detektálás, hogy hibának vegye? (valami ilyesmi volt a gugli eredmény)

Ha a logged az a valaha volt fenálló hibakódok halmaza akkor okés. Aszerint jelenleg egyedül a P0420 volna aktív, ami korrekt, a katalizátor hiba simán bejelezhetett elvileg a szétesett kipufogó miatt is, szóval az előbb utőbb eltűnik, kellő számú hibátlan állapotú indulás után elvileg. Ha nem akkor törlöm és meglátom mi lesz vagy ELM327-el vagy okosabbal.

[ Szerkesztve ]

(#379) Podpupi


Podpupi
tag

Sziasztok.
Vettem EBAY-rol ilyen hibakiolvasót.(DS 100)
DELPHI és a AUTOCOM megy vele , de WOW 5.008 felismeri de nem tudja lefrissteni az eszköz.
Találkoztatok már ilyennel.
Köszi.

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#380) zsid válasza Podpupi (#379) üzenetére


zsid
senior tag

Ezt offba teszem, mert nem lesz túl szakszerű. A Fordos kamu eszköznél ezt szerepelt:

Szép a címkéje, de semmi különbség sincs a fentebb felsorolt adapterekhez képest. Legfeljebb annyi, hogy a vételára pár ezerrel magasabb.

Ha jól tudom OBD protokollonként eltérő is lehet a csatlakozók "lábkiosztása" és vannak modellek ami ilyen téren kicsit nyűgösek, pl néhány Ford. A Mondeo MK3 TDCInél ( ISO 9141 ) teljesen normálisan működik és kommunikál akármelyik ELM327 alapú kütyü, viszont a benzinesnél (SAE J1850 PWM) ugyanezeknek egy jelentős része nem működik. Ebben a Ford matricás vacakban plusz két érintkezőn van vezeték és talán más sorrendben vannak forrasztva a vezetékek, ezért tud kommunikálni a benzinessel is. Azok az ELM eszközökben amik olcsóbbak és ezt kispórolták ott a benzinessel nem fog működni a dolog.
A Ford matricás kütyüben a plusz két vezetékért kérik el a felárat. :DDD

Bocs, ha már volt, lusta voltam a válaszokat végigolvasni.

<tRucKdriFteR>

(#381) Watt25 válasza zsid (#380) üzenetére


Watt25
veterán

Annyival egészíteném ki, hogy MK2 esetén is ugyanez a helyzet. Mármint nekem is benzines van, és én még évekkel ezelőtt rendeltem, rögtön két ilyen ELM modult, mert biztos voltam benne, hogy nem fog pöccre működni... Az egyik fizikailag be sem fért a csatlakozóba, a másik viszont mégis pöccre ment. Azonban amennyire látom, ma már baromi nehéz beszerezni olyan occsó ELM modult, ami tudja az említett SAE protokollt. Munkatársam járt úgy, hogy direkt olyat rendelt, amelynek a leírásában felsorolták, hogy tudja, (szintén Ford-hoz) aztán mégis refund lett a vége, mert nem tudta...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#382) zsid válasza Watt25 (#381) üzenetére


zsid
senior tag

Nagyjából az összes olcsónál felsorolnak minden gyártót :DDD
A sima ELMmel Mitsubishi L200-nál is lyukra futottam, gondolom ugyanez miatt :)

<tRucKdriFteR>

(#383) Mi5u


Mi5u
tag

Sziasztok,

Van egy makacs hibám amiben elakadtam, remélem valaki már találkozott ilyennel és tud segíteni.

Adott egy 2005-ös Fiat Scudo JTD Bosch EDC15C2-es ECU-val. A hiba az volt, hogy menet közben hirtelen leállt. Rövid idő után újra lehetett indítani, de pár km után végleg megadta magát.
A furcsaság az, hogy gyújtás ráadásakor ugye világítania kellene a MIL(Check Engine) lámpának. Na itt ez nincs meg. Az ECU-hoz nem lehet csatlakozni semmilyen eszközzel. Első körben kicseréltem a kettős relét, mivel az álmoskönyvek szerint az lehet az elsődleges hibaforrás, de nem segített.
Az összes testpontot szétbontottam és megpucoltam kizárván a testhibákat, de ez sem oldotta meg a problémát. Gyújtáskapcsoló rendben van, ott a feszültségek megvannak, önindítózni lehet. Látszólag minden rendben van , de az autó mégsem indul. Most jönne az ECU csere, de gondoltam bekérdezek ide hátha valami elkerülte a figyelmem. Előre is köszi a segítséget.

(#384) Mi5u válasza Mi5u (#383) üzenetére


Mi5u
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#385) zsid válasza Mi5u (#383) üzenetére


zsid
senior tag

Én ezzel valami autóvillanyás fórumot keresnék első körben, ott biztosan hamarabb tudnak segíteni.

<tRucKdriFteR>

(#386) Mi5u válasza zsid (#385) üzenetére


Mi5u
tag

Megoldottam, csak kis idő kellett. Egy kidörzsölődött jelvezeték okozta, a váltóház felett. Ehhez ugye ki kellett bontani a köteget centiről centire, de megérte. :)

(#387) Podpupi válasza Mi5u (#386) üzenetére


Podpupi
tag

Mondottam ember: Küzdj, és bízva bízzál!
:C

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#388) bence38


bence38
újonc

Sziasztok!
Rendelkezik esetleg valaki Op-Commal Pécs és környékén,
aki tudna segíteni egy C Corsa távirányítóját összetanítani az autóval?

(#389) Dluinet válasza bence38 (#388) üzenetére


Dluinet
nagyúr

őt keresd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#390) HunAtis81


HunAtis81
csendes tag

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy ELM-327 hibakód olvasót. Sajnos a hozzá kapott lemezt eltörtem, nem is tudom mi volt rajta. Mit ajánlanátok? Mit érdemes használni ( free, fizetős, tört)? Nem ismerem a progikat. Telefonon próbáltam (ios), de az semmire nem jó. Így most laptoppal próbálkoznék egy opel astra H-n. Köszönöm az infót előre is.

(#391) Dluinet válasza HunAtis81 (#390) üzenetére


Dluinet
nagyúr

TORQUE OBD2

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#392) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

Kérdésem milyen Autodiag cuccost vegyek ami pontos és legalább 1997-2015ig ismer mindent ?! Wow Würth néztem mi a véleményetek róla ?

köszi előre

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#393) HunAtis81 válasza Dluinet (#391) üzenetére


HunAtis81
csendes tag

Ez amit ajánlottál, van pc-re is? Csak androidra találtam meg. Nekem laptopra kéne valami jó progi. Köszi.

(#394) HunAtis81


HunAtis81
csendes tag

Hali! Ma elfüstölt az elm-327 wifis hibakód olvasóm. Most vennék másikat. Esetleg ajánlana valaki valamilyent, vagy vehetek úgyan ilyent. Köszönöm a segítséget.

(#395) MrRL19 válasza HunAtis81 (#394) üzenetére


MrRL19
senior tag

Én is csatlakozom a kérdéshez ,de sajnos semmi válasz nem jött ... ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#396) AMD1975 válasza HunAtis81 (#394) üzenetére


AMD1975
tag

Esetleg a wish-en elérhető, ott láttam. Remélem bejön.

(#397) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Udv! Igyekszem kikupalodni a topik olvasas kapcsan / kov automat remelem ezzel is sikerul jobban kivalasztanom/. Amire egyelore nem talalok valaszt.: a kiolvasasi sebesseg miert olyan fontos( tobb adat egyideju nezese vagy 1 szenzor pontosabb erteke miatt?). A kulonbozo programok delphi, torque stb azon kivul hogy pc va telefonon neznem miben tudnak tobbet mast? Az obd linksx egy 10 dollaros elmhez kepest a linkelt olvasmany alapjan: gyorsabb, nagyobb memoria, tarmeret miben tud segiteni egy kiolvasasban? Csak mert ha a gagyi elm is mutatja a valos erteket csak fel mp kesessel az gondolom nem befolyasol semmit. Koszonom elore is a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#398) Watt25 válasza Fail3D! (#397) üzenetére


Watt25
veterán

Csak mert ha a gagyi elm is mutatja a valos erteket csak fel mp kesessel az gondolom nem befolyasol semmit.
Nem késésről (lag) van szó, hanem kiolvasás sebességéről. (Időbeli felbontás.)
Minél gyorsabb a kiolvasási sebesség (frekvencia), annál pontosabban láthatóak a változások. Ez alap méréstechnika.
Én csak kijelzőnek használom a Torque-t, ott annyit számít, hogy pl. a pillanatnyi fogyasztás grafikon szebben követi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#399) inyas


inyas
csendes tag

Üdvözlöm a fórum használóit!
Kérdésem az lenne hogy az elm hibakód olvasó kompatibilis e a daewoo matiz 2, 2004 évjárattal és hol találom az autón a csatlakozási lehetőséget?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#400) Dluinet válasza inyas (#399) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.