Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) MR!! válasza konigjanos (#250) üzenetére


MR!!
aktív tag

Az összes opciót (gyorsabb kommunikáció, Disable ELM327 auto timing, MPG, fuel sensor hide unsupported, BOD áthidalási alternatívák stb stb ) kipróbálva se működött.

OBD DroidScan-nal se működött :(

Viszont visszavették a boltba és adtak még 1.000 Ft-ot , az euro árfolyam változása miatt... ;)

miszter

(#252) xigris


xigris
őstag

sziasztok! tcs cdp interfészem van ha valakit érdekel.

(#253) laca71 válasza konigjanos (#246) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Ment PÜ.
Érdekelne setleg a kütyü..

Laca

(#254) csizi69


csizi69
újonc

Üdv. 2003 Cherokee 2.8 crd több progival is csatlakozik elm 327-tel de csak a fordulatszámot mutatja élő adatba. Ez interfész vagy ecu hiba? Valakinek valami ötlete?

(#255) xigris válasza csizi69 (#254) üzenetére


xigris
őstag

Szia! a fejemet merném rátenni hogy több adatot is közöl mert az én kis puntom is többet közöl :)

(#256) Bruteee válasza xigris (#255) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Csao, milyen puntod van? Milyen kütyüd?

(#257) xigris válasza Bruteee (#256) üzenetére


xigris
őstag

Szia! 2002 Punto 2 és egy TCS CDP+ om van

(#258) Bruteee válasza xigris (#257) üzenetére


Bruteee
csendes tag

Bíztam benne, hogy P1-ed van. Sajna nem igen találok olyan embert akinél tutira menne valamilyen kütyü P1-en :/

(#259) xigris válasza Bruteee (#258) üzenetére


xigris
őstag

Milyen évjárat megnézem a progiban ismeri e

(#260) Bruteee válasza xigris (#259) üzenetére


Bruteee
csendes tag

P1 94 1.2 60hp

(#261) Bobirobi


Bobirobi
újonc

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt, és teljesen láma a témában, ezért szeretnék segítséget kérni tőletek.
Suzuki Ignis (1.3 16v 2004 benzin) típusú gépjárművemhez szeretnék egy olyan eszközt beszerezni, amivel olvashatnám s esetlegesen törölhetném a felmerülő problémákat, hibákat. Tekintettel arra, hogy nem ebből élek, nem ilyen területen dolgozom, valami költséghatékony megoldás érdekelne, ugyanakkor szeretnék biztosra is menni.
Találtam például egy ilyet, de nem tudom hogy merjem-e.

[link]

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
Üdvözlettel: Robert

(#262) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok!

Milyen adaptert tudnátok ajánlani kb 60eFt-ig, ami biztosan ismeri a 2000 utáni Audikat, de azért univerzális? Kábeles és bluetoothos is érdekel, de ha bluetoothos is, laptoppal menjen. Előre is köszi a segítséget!

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

(#263) xigris válasza Aucor (#262) üzenetére


xigris
őstag

Szia! TCS CDP+ nekem vezetékes van, a program 2014-ig ismeri az autókat(van bluetooth verzió is.

Bruteee: Igen ismeri az 1-s puntot is

[ Szerkesztve ]

(#264) Aucor válasza xigris (#263) üzenetére


Aucor
senior tag

Szia!

Esetleg egy magyar disztribútort tudsz mondani? Magyar számla kellene a cuccról... :(

(#265) xigris válasza Aucor (#264) üzenetére


xigris
őstag

Nem tudom árulják e hivatalosan mert ez clon a hivatalos verzió a snooper bt vagy autocom+ néven ismert.

(#266) Aucor válasza xigris (#265) üzenetére


Aucor
senior tag

[link] Ez jo lehet? Neked is ilyen van?

(#267) xigris válasza Aucor (#266) üzenetére


xigris
őstag

Igen, nekem ennek a clonja van.

(#268) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Kell vennem egy OBDII hosszabbító kábelt.
Olyat találtam, amelyiken nem párhuzamos a bekötés (4+5 --> 4+6), ettől még megfelelő lesz? Nem vágja haza sem az interfacet, sem az ECU-t?

Ez a leírás van róla:

(#269) Eclips21


Eclips21
őstag

Hali,

Ezek az olcsó 1200forintos ebay-es adapterek mennyire használhatók a Torque Pro-val? Van valakinek tapasztalata vele?

(#270) Dluinet válasza Eclips21 (#269) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én három fajtát is használtam ezek közül, mind jó volt

inkább autó kérdése, mint program

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#271) Eclips21 válasza Dluinet (#270) üzenetére


Eclips21
őstag

értem köszi, vettem egy olcsót :D bár szerintem a Almera n15 el nem lesz kompatibilis egyik se, de akkor majd a Civic 8gen-ben használom :D de az Almera értékeire lennék kíváncsi :DDD

(#272) Jabby válasza Eclips21 (#271) üzenetére


Jabby
őstag

Milyen évjáratú az Almera?
Nehéz megmondani, hogy melyik típusnál mennyire használhatók ezek az ELM327-esek, vagyis mennyi értékelhető adatot jelenít meg.
Céges flottánknál azonos típusú, különböző évjáratú gépeknél is nagy különbséget láttam.

(#273) Eclips21 válasza Jabby (#272) üzenetére


Eclips21
őstag

98as ráncfelvarrott. Sőt lehet nem is obd2-es, meg se néztem, mert ha nem jó a hondába csak jó lesz, az 2011-es

(#274) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Apropó: tudja valaki, hogy a régi Swift 2002-es (már kék környezetvédelmi matricás) utolsó szériájában van ODB2, és ha igen, hol? :R

(#275) Jabby válasza Ba.G (#274) üzenetére


Jabby
őstag

Az OBD Connector app szerint a kormánykerék alatt, a pedálok fölött keresd.

(#276) petristi válasza Aucor (#264) üzenetére


petristi
csendes tag

Sziasztok
az autocom.delphi.stb.... még vagy öt néven árult clone interface birtoklása is bűncselekmény és az eredeti ára 500-700k plussz évente a frissítésért 200-300k
Az ebay-on lehet venni felirat nélküli eszközt 30k körül és ha elég leleményesek vagytok a wurth diagnosztikai szoftverével tudjátok használni az nem egy ki crackelt gagyi soft és az 5.03 és a 4.15 letölthető magyarul

(#277) Eclips21


Eclips21
őstag

Meg jött a kínai cucc. Hát persze, hogy nem jó. :( Van hogy működik fél percig, de amúgy halott :O

(#278) xigris válasza Eclips21 (#277) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Delphi ds 150e interfészt tudok olcsón ha érdekel szólj

(#279) Eclips21 válasza xigris (#278) üzenetére


Eclips21
őstag

á kösz nem kell, ez egy 1200forintos ebayes cucc volt, mondjuk nem ertem miert nem csatlakozik a honda civic 2008 as ecu-hoz vagy ha epp racsatlakozik akkor 10 masotpercig kiirja a fordulatot vagy addig se es ennyi semmit nem kommunikal. Lehet mas autoba kene betenni. Ki milyen autoba hasznalja azt az olcso kinai ELM-t belerakom megnezem ha tudom abban is.

(#280) orwi


orwi
tag

Hali.Szerintetek Opel Astra F 2000 évjáratú autóhoz milyen interfész lenne jó ami androidos alkalmazással is működne??

(#281) Jabby válasza orwi (#280) üzenetére


Jabby
őstag

Mire szeretnéd használni?
Párom 2005-ös Corsaján egy 3 ezer Ft-os ELM327-esel Androidos tabbal kijelzi a sebességet, fordulatszámot, víz- és beszívott levegő hőmérsékletét, üz.ag. fogyasztási adatokat. Kb. mint egy fed.comp.

(#282) orwi válasza Jabby (#281) üzenetére


orwi
tag

Szia. Hibakódkiolvasásra, adatok lekérdezésére, meg amit te is írtál.

(#283) Jabby válasza orwi (#282) üzenetére


Jabby
őstag

Hibakódok egy részét jeleníti meg csak meg, flottás autókon szerzett tapasztalataim alapján azokat törölni is tudja.
Adatok megjelenítése nagyon korlátozottan, még azonos típuson belül, évjárat különbség esetén is előre kiszámíthatatlan.

(#284) orwi válasza Jabby (#283) üzenetére


orwi
tag

Szerinted hol tudnám én ezt pontosan megérdeklődni, hogy milyen interface lenne jó hozzá?

(#285) Jabby válasza orwi (#284) üzenetére


Jabby
őstag

Első körben azt kell eldöntened, hogy mennyi pénzt szánsz rá, vagyis, hogy milyen árkategóriában keresgélj.

(#286) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Sziasztok!

2001-es Opel Corsa C-hez milyen adapter az ajánlott?
Elsősorban a fordulatszám, sebesség, üzemanyagszint, fogyasztás, gáz- és fékpedál állás, levegőhőmérsékletek és hasonló adatok érdekelnek, de nem gond ha a hibakódokat is olvassa.

Androidos telefonnal használnám, BT kapcsolattal.

Minél olcsóbban szeretném megúszni, mondjuk pár ezer forintért ebayről.

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#287) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!
Van itt olyan ember aki nagyon ért a BMW programozáshoz, kódoláshoz?
Leginkább az Icom szoftverre gondolok.

(#288) trance89


trance89
őstag

aki megfizethető megoldást keres annak mindenképpen OBDLink SX az ajánlott, kábeles de otg kábellel simán használható droidos telóval
az sx-hez alapból jár eredeti obdwiz progi pc-re (vagy droidra az ingyenes oblink), az emberek többségének ez is bőven elegendő, a többinek pedig ott a torque pro vagy pc-n a scanxl
már csak azért is megéri sx-et venni hosszútávon mert ez már stn1110 chipset-el van szerelve, ez egy programozható ic ezért a gyártó fw frissítéseket is ad ki hozzá mivel az új kocsimodellekkel folyamatosan jönnek új pid-ek is
itt egy kis összehasonlítás az ősrégi elavult elm327 és stn1110 között: [link]
arról nem is beszélve hogy van benne túlfesz védelem és tud alvó módot vagyis automatikusan lekapcsol ha nincs használatban így az akkut sem szívja, az olcsó szirszar kínai ketyerékről ez nem mondható el
én még ilyen vgate feliratú szemetet vettem tavaly [link] mondom hátha jó lesz de miután 3 (2001-2005) közötti gyártású obd2-es kocsival is próbáltam és egyiket sem ismerte fel instant kettétörtem és repült a kukába, utána beruháztam inkább egy obdlink sx-re
nemnagyon ajánlott ezeken az adaptereken spórolni mert ha pl egy olyat fogsz ki amiben egy balszerencsés helyen van zárlat (elég megnézni az összes ilyen ócska adapter áramkörén a cinezés minőségét, sok helyen egy rakás cinpaca és a lábak is néhol egy hajszál híján nem érnek össze) akkor simán kisütöd vele az ecu-t

(#289) maca99


maca99
csendes tag

astra f 94 hez milyen kütyül lenne jo van átalakitom

(#290) zsoleszp1i


zsoleszp1i
csendes tag

sziasztok!
Érdeklődnék, hogy az olcsó kínai mini bluetoothos kék adapter szépen működött Torque proval aztán nem használtam egy darabig majd betettem kiáltam a garázsból működött és utána újra indításnál jelzett néhány hibát a Torque és azóta hiába csatlakozik a cucchoz azt írja hogy nincs kapcsolat az ecuval.

Skoda Fabia 1.2 Htp 2004

"Zero Trollerancia" Dr. Kind

(#291) Watt25 válasza zsoleszp1i (#290) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem is csinál néha ilyet, két lehetőség van:
Az adaptert kell resetelni (kihúzni, visszadugni), vagy a telefont újraindítani.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#292) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
A würth WOW szoftverével ez menne?

Van 2verzió R2 és R3

[link]

(#293) Norbi88hun


Norbi88hun
csendes tag

sziasztok. Autószerelőként dolgozom, de otthonra is jó lenne valami nem félmilliós gép :) bosch, delphi technomotor socio gépeket használom. nézegettem a delphi kinai másolatát, de kéne valami biztos forrás ami nem pukkan el a 3. alkalommal vagy TCS CDP+ gépet is néztem amivel elvileg többféle softwer menne. Tudnátok ajánlani valami konkrét linket akármit, hogy melyiket és honnan vegyem meg? Jó lenne 50 alatt maradni. esetleg bluetooth os változat+ autós átalakító készlet is kéne. Köszi!

(#294) Norbi88hun


Norbi88hun
csendes tag

ja még annyi, hogy régi 90 körüli opeleket is tudnia kell.

(#295) F_Gergely


F_Gergely
őstag

sziasztok,
opel vectra b-hez (98-as évjárat de 2001es y20dth motor) keresek diagnosztikát. ELM kütyüt próbáltam, nem látja az autót egyáltalán. Benzinessel hibátlan de az én autóm DÍZEL, sajnos sok kütyünél azt írják dízel autókkal csak 2005-ös évjárattól kommunikál.
Mit tudtok javasolni?

(#296) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

Sziasztok.

Tudna valaki tippet adni hogy tudnám a laptopommal felismertetni a bluetoothos ODB kütyümet?
Telefonom egyből látja amint beindítom a motort és csatlakozik is. A torque pro progival megy is szépen.
A laptopon viszont nem látja mint bluetooth eszköz. Nem vagyok nagy pc guru, szóval lehet hogy nem nagy a gond, de én nem jöttem rá mi a baja... Tudnátok nekem adni pár tippet hol keressem a hibát, esetleg hol lehet/kell valamit beállítani, vagy telepíteni valamit? CD nem volt hozzá.

Előre is hálás köszönet!
Üdv

Elmenteménavásárba ;)

(#297) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Egy Chevy Captiva 2007-es 2.0D részecskeszűrőjének regenerálódását szeretném kijeleztetni valahogy. Csak annyi, hogy ha gyanús a helyzet, rá tudjak nézni, kormol-e. Persze a többi funkció sem árt. Van javaslatotok valamilyen kütyüre? Bt, wifi, vezetékes bármelyik lehet.

Köszi előre is: Zsolt

(#298) radir77 válasza Norbi88hun (#293) üzenetére


radir77
újonc

Szia
Mindenképp az ebay-ről vegyél mert ott jo áron van és szereintem jo minöségü.
kapsz hozzá 3 programot is.dalphi auto,teherauto,würth wow,
Az interface kb 60 pound az autos kábelek (mármint ami obd2 (BMW,MERCEDES))kb.:20 pound és ha kell a teherautokhoz is (kisteherauto,Kamion) az még kb.: 30 pound. Összesen kb 110 pound de lehet olcsobb is ha kinábol rendeled és tudsz rá várni kb 2-3 hetet.

radir

(#299) fosika


fosika
újonc

Egy tipp az ELM 327 Bluetooth csatlakozáshoz (mert minap nekem is elakadt a dolog). Aki laptopról próbálja használni, párosítsa az eszközt a laptophoz méghozzá az alap kóddal: 1234. Lehet ezt a kódot kéri a telefonnal csatlakozáshoz is.

Telefonról (Sony Xperia) Torque app simán ment az alábbi autóknál:
- Opel Vectra 2001 2.2-es benzin
- WV Polo 2002 1.2 benzin

Laptopon keresztül a Scan XL-t próbáltam de itt csak az Opelt tudta kiolvasni. Bár égett az Engine Fault, a Torque több információt adott.(gondolom a Scan XL menet közben érvényesülne, de ezt majd holnap tesztelem).

A Torque szépen törli a Fault Code-okat de nálam sajnos visszatérő a dolog, tehát nem csak törölni érdemes, hanem kezelni is a problémát:).

(#300) laleeee válasza fosika (#299) üzenetére


laleeee
őstag

Ismeri valaki a Modiag nevű programot ? Daewoo kalossal szeretném kipróbálni. Mi kell hozzá még a programon és egy laptopon kívül ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.