Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) gojko.m válasza Belfhegor (#5800) üzenetére


gojko.m
senior tag

Korábban ajánlottam a AOMEI Partition Assistant nevű programot, amivel Windows alatt mindenféle lemez és partíció műveletet könnyen meg lehet oldani. Régebben a freeware verziókban is volt MBR/GPR konvertálás. Sajnos, újabban már csak a Pro verzióban van ilyen lehetőség.

(#5802) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok! HDP-R3 lejátszóhoz gyárilag 3A-es táp jár? Meg tud erősíteni valaki, akinek van ilyen? Köszi!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#5803) gojko.m válasza J0shu4M1ll3r (#5802) üzenetére


gojko.m
senior tag

A HDP-R1 gyári táp kimenete 12V/3A. De ugyanilyennek kell lennie az R3-nak is, mivel a wi-fi-n kívül nincs lényegi eltérés a két készülék közt.

(#5804) J0shu4M1ll3r válasza gojko.m (#5803) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, a tápegység kimenete szintén 3A, csak az volt a fura, hogy a lejátszóra meg 2A van írva, de gondolom ha külső hdd-t kötök rá, akkor amiatt kell több.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#5805) schumy1


schumy1
aktív tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Nem rég még jó volt.

Másik hdmi kábellel is ilyen, másik hdmi portban is ilyen, és távval nem lehet kikapcsolni.
Próbáltam még tápkábel ki, vissza, de bejön hasonló, és feketeség, majd 1-2 csík, stb.
Javítható, vagy kuka?

(#5806) szjoci válasza schumy1 (#5805) üzenetére


szjoci
őstag

Szia!

Ez már hardveres hiba lesz szerintem, valahol elengedhetett a forrasztás.

(#5807) schumy1 válasza szjoci (#5806) üzenetére


schumy1
aktív tag

Köszi, vagy a hetekben történt pillanatnyi áram kimaradás tett be neki.

(#5808) Doky1978 válasza gban (#5791) üzenetére


Doky1978
újonc

Szia!
Ha sikerült megoldani a Youtube gondot, megköszönném, ha megosztanád velünk is!
Engem már az agyvérzés kerülget miatta. A kisfiam nem tudja nézni a tévén a kedvenc meséit...

(#5809) gojko.m válasza Doky1978 (#5808) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egyenlőre nincs még - a jelenlegi problémákat megoldó - frissítés a youtube modulhoz (r21 az utolsó frissítés). Nekem úgy tűnik, hogy főleg az official csatornákon található videók nem lejátszhatók. Úgyhogy, addig marad a kiválasztott yt videók letöltése számítógéppel. Azokat meg tetszés szerint megnézheted hálózaton keresztül, vagy a lejátszóhoz csatlakoztatott HDD-ről.

[ Szerkesztve ]

(#5810) gban válasza Doky1978 (#5808) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sajnos nem találtam megoldást, igaz, nagyon nem is erőlködtem, annyira nem volt fontos.

Postázást nem vállalok.

(#5811) gojko.m


gojko.m
senior tag

Megérkezett az r22 frissítés a youtube modulhoz. Belenéztem egy-két videóba, amik nem mentek pár napja. Most lejátszhatók, mennek gond nélkül.

(#5812) Doky1978


Doky1978
újonc

Sziasztok!
A YT már működik, de a Yahoo Weather elszállt. Tud erre valaki valami megoldást? Vagy felejtős?

(#5813) almastaska


almastaska
újonc

Sziasztok !
Van egy asus oplay hpdr1 es masinám.(ezek vannak most rajta Bootup 17. ,rev:01.38P magyaritott)
Vásároltam egy 4 tb-os winyót(seaget) amit nem kezel.
Az AMP firmwareből melyik verziót érdemes telepitenem ,illetve melyik skin bugmentes.
Frissités után fogja látni ezt a winyót?
Köszi a segitséget
Üfv

[ Szerkesztve ]

(#5814) gojko.m válasza almastaska (#5813) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szia!

Első körben, megpróbálhatod - a lejátszó menüjén keresztül - felrakni az utolsó gyári frissítést: [link].
Ha ez megoldja a problémád, kezeli a készülék a 4TB-os vinyót és elégedett vagy a gyári firmware-rel, akkor nincs más teendőd.

Ha továbbra se működik a HDD, akkor olvass utána itt a topikban az MBR-es partíciókról szóló hozzászólásoknak [link], mert valószínűleg ezzel lesz gond.

AMP FW-rel kapcsolatban minden lényeges infót megtalálhatsz az összefoglalóban. Viszont előtte érdemes lenne frissítened a lejátszód bootcode verzióját, hogy működjön a hard reset módszer is a későbbi updatek során. Ennek menetéről itt olvashatsz: [link]. Vagy a régi bootcode verziós készülékekhez külön is van AMP firmware, amit soft reset módszerrel fel tudsz rakni:
amp_r13_nogui_install.zip

[ Szerkesztve ]

(#5815) Vályi Gyula


Vályi Gyula
újonc

Sziasztok!
Elovastam a téma összefoglalót és élő is vettem leporolni az öregecske O'play R3 lejátszómat. Mindent úgy csináltam ahogy le volt írva, és szuper lett.. köszönet érte. Viszont segítséget szeretnék kérni abban, hogy miként tudok rátenni webböngésző modult? Valahol azt olvastam, hogy az Opera fut rajta, de nem találom sehol..
Előre is köszönöm!! :)

(#5816) gojko.m válasza Vályi Gyula (#5815) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szia! Rémlik, hogy valamelyik skin-en belül volt ilyen próbálkozás. De - sajnos - gyenge ez a hardver egy böngészőhöz.

(#5817) Vályi Gyula válasza gojko.m (#5816) üzenetére


Vályi Gyula
újonc

Kedves Gojko!
Köszönöm válaszod.. kár, hogy nem lehet többet kihozni ebből a masinából. De hát ne legyünk telhetetlenek... . A műszaki cikkek ezen szegmense olyan ütemben fejlődik, hogy egy közel 10éve megtervezett készüléktől kész csoda, hogy még egyáltalán használható..
Az összefoglaló remek volt, köszönöm! Azért ha eszedbe jut, hogy melyik skin-ben láttad, kérlek jelezd.. tennék egy próbát mielőtt okos TV-re váltanék. :R

(#5818) gojko.m válasza Vályi Gyula (#5817) üzenetére


gojko.m
senior tag

Kedves Gyula!
Utánanéztem. HD2 felületeken találsz az Online Media menüpont alatt Opera böngészőt. Egy rövid próbát tettem is vele, de használhatatlan. :( Már egy 2010-es bejegyzésben [link] azt írták, hogy a komolyabb weboldalak lefagyasztják a készüléket.
Sajnos, több sebből is vérzik ez a dolog. Az egyik a gyenge vas. A másik, hogy egy tíz év körüli böngésző változatról beszélünk, amit nem fejlesztettek azóta.
Szóval, ha az online tartalom szempont nálad, akkor inkább okos tv, androidos médialejátszó, vagy mini pc, amiben érdemes gondolkodni.
Üdv: gojko

(#5819) Vályi Gyula válasza gojko.m (#5818) üzenetére


Vályi Gyula
újonc

Kedves Gojko!
Köszönöm kedvességed, hogy utánanéztél. Vacilálok, hogy az egyébként jól működő TV-met cseréljem le, vagy androidos medialejátszót vegyek.. de legalább az irány már megvan.. Üdv.Gyula :K

(#5820) juhi56


juhi56
tag

Az oiplay média lejátszóhoz keresek távirányítót.
Valakinek van eladó?

(#5821) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a menüben a tv rendszert hdmi autóra, vagy 1080p 50/60Hz-re állítva, kis villogó pixelek jelennek meg a menüben, illetve a főképernyőn. 1080i vagy másik felbontás beállításánál nincs ilyen. [kép]
[kép]

(#5822) Vályi Gyula


Vályi Gyula
újonc

Sziasztok! Lenne egy nagyon keveset használt Oplay R3 lejátszó, ha valakit érdekelne. Távirányító gyári állapotban. A készülék frissítve, magyaritva.. :K

(#5824) red_wings


red_wings
friss újonc

Sziasztok!
Nem tudom hogy álltok vele, de ismét sikerült életet lehelnem a youtube modulomba. Sajna az van, hogy Google API kulcsot kell beírni a modul beállításánál, és csak akkor müxik.
Ezt a kulcsot viszont létre kell hozni. A segítséget itt találtam meg: [link] persze az oldal fordításával.. :D

(#5825) rammstein99 válasza red_wings (#5824) üzenetére


rammstein99
csendes tag

Szia, én ezt követtem [link] , felhozta a videókat, viszont lejátszani már nem akar semmit.

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#5826) rammstein99 válasza rammstein99 (#5825) üzenetére


rammstein99
csendes tag

restart után viszont ment! API + restart az eszköznek. (ha valaki elakadt)

We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

(#5827) Zahire


Zahire
tag

Segítséget kérek ! Mi lehet a baj az Asus O Play ! Resume Play funkcióval, ha nem folytatja ott a videó lejátszást, ahol abbahagyta ? A beállításoknál a Resume Play - nél az on - van beállítva, de mégsem történik a film folytatása, csak elölről kezdődik.
Köszi.

(#5828) gban válasza Zahire (#5827) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáld meg másik filmmel, lehetőség szerint teljesen más kódolásúval.
Tehát pl. ha egy sorozat egyik részénél jelentkezik, ne egy másik résszel nézd.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#5829) Zahire válasza gban (#5828) üzenetére


Zahire
tag

Sajnos, AVI, MKV, MP4, stb. esetében ugyanaz történik.
Előzmény : már régebben előfordult, , hogy időnként lassabban jelentek meg a kijelzőn a "kék panelen" az adatok - tehát, cím, időtartam, kiterjesztés, audio, video, stb , és ugyanígy nem működött a lejátszás folytatása - most az adatok megjelennek késedelem nélkül, de a lejátszás folytatása nem üzemel.

(#5830) John3:16 válasza rammstein99 (#5826) üzenetére


John3:16
csendes tag

Helló, én is szerettem volna életet lehelni a meglevő HDP-R1 eszközbe. API kulcs beillesztése után megmutatja a videók kezdőképeit a Youtube modul, de egyiket sem játssza le, "Cannot play this file" hibaüzenettel leáll. Az ajánlott AMP r13 firmware-t tettem fel. Tudtok segíteni?

(#5831) #52221184


#52221184
törölt tag

Sziasztok!
Vettem egy O!Play HDP-R1 készüléket.
Az lenne a dolga,hogy Pendrive-ról fényképeket folyamatosan játszon le.
Viszont a 3 pendrive-ból mindegyikre azt írja,hogy nem támogatott. FAT-ra formáztam,majd NTFS-re is,de úgy sem jó. Mi lehet a gond?
Köszi

(#5832) gban válasza #52221184 (#5831) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mekkorák a pendrive-ok?

Postázást nem vállalok.

(#5833) #52221184 válasza gban (#5832) üzenetére


#52221184
törölt tag

16-os mind.

(#5834) Pferi válasza #52221184 (#5831) üzenetére


Pferi
senior tag

A fényképek milyen formátumban vannak? .jpg-t biztosan lejátszik, legalábbis az enyém.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#5835) #52221184 válasza Pferi (#5834) üzenetére


#52221184
törölt tag

Az a baj hogy a Pendrive-ra írja ki,hogy nem támogatott.
Sony 16-os,nem jó!
SanDisk 16-os nem jó.
A Kingston DT50 16-os az jó, arra ha felteszek valamit,akkor azt lejátsza.

(#5836) #52221184


#52221184
törölt tag

Win 10-el egy mappát szeretnék lejátszani, de jelszót kér. A Regedit-en belül átállítottam mindent már a gépen. A lejátszóra feltettem, a legutolsó Firm.-et is. Valakinek valami ötlete még? köszi.

(#5837) flesh válasza #52221184 (#5836) üzenetére


flesh
aktív tag

Lenyitod felül az összefoglalót, megtalálsz benne mindent ami hasznos lehet!

[link]

De ha végképp nem megy akkor feltelepíted az O!Link programot, ez megoldja a könyvtár megosztását!

[link]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#5838) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Van egy HDP-R1 lejátszóm, amit ma frissítettem az összefoglalóban leírtak szerint. Minden rendben sikerült, de annyi negatív észrevételem van az új felülettel kapcsolatban hogy nem tudok sem törölni sem semmilyen fájlművelet elvégezni a távirányítóval, mivel az eddig erre használt MODE gomb nem csinál semmit. :( A képernyő jobb alsó sarkában van ugyan egy zöld színű "Műveletek" gomb jelölés, de ilyen gomb nincs a távirányítón.
Valaki tud esetleg ezzel kapcsolatban segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5839) mickemoto válasza mickemoto (#5838) üzenetére


mickemoto
őstag

Másik firmware-el megoldódott.

(#5840) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Az R1-hez nincs olyan wifi stick amivel lehetne wifizni vele?
Nem akarnám átkábelezni a szobát a nettel.

(#5841) flesh válasza jolti (#5840) üzenetére


flesh
aktív tag

Egy [ilyennel] megoldható!
LAN kábel helyére kell dugni, a tápot meg az USB-ről kapja.

Csak előtte számítógépen kell [konfigurálni] !

[ Szerkesztve ]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#5842) jolti válasza flesh (#5841) üzenetére


jolti
senior tag

Köszönöm szépen a választ!
Utána nézek.

(#5843) mogyi71


mogyi71
csendes tag

Sziasztok.
Az R1 lejátszóm nem tudom csatlakoztatni a nas-hoz ( synology DS 220+)
Megadom az IP címet a felhasználó nevet és a jelszót is de semmi.
Más eszközökkel nincs gond. Valakinek esetleg ötlete, hogy ez miért van?

(#5844) Pribi válasza mogyi71 (#5843) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Nem lehet, hogy az SMB verzióval van gondja? Lehet, hogy a NASon a V3 van engedélyezve, azt meg szerintem nem ismeri az OPlay.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#5845) szekzol válasza Pribi (#5844) üzenetére


szekzol
tag

De lehet. Én is így jártam. Átmenetileg le kellett porolnom a már régen nem használt R1-et. És nem tudtam smb-n kapcsolódni a laptophoz (Linux Mint 20) amin a filmek vannak. Jelszót kért, pedig más eszközök (telefon, CoreElec) simán kapcsolódnak nélküle. Sajnos már nem emlékeztem, hogyan oldottam meg korábban.
A megoldás, hogy az SMB1-et külön be kell kapcsolni, alapból nem megy mert már nem igazán biztonságos.
Linuxon az smb.conf fájlban a [global] szekcióban a WORKGROUP sor alá be kellett szúrnom:
server min protocol = NT1
ahol az NT1 jelenti a samba 1-et. Így már csatlakozott simán. Windowson (Win 10) van rá grafikus megoldás ahol csak pipálgatni kell.
Egyébként még mindig nagyon szerethető kütyü ez a kis lejátszó. Nyilván venni már nem lenne érdemes, de ha már megvan még mindig jó szolgálatot tehet ha csak sima lejátszás az igény. Vannak új formátumok amit nem kezel illetve a sok beépített feliratos mkv-ba is bele törik a bicskája (ott MKVToolNix programmal ki lehet törölni a felesleges feliratokat és már megy is) A képe még egy kicsit nekem jobban is tetszik mint a Beelink Mini S905X CoreElec-es boxomnak. Az viszont funkciókban sokkal gazdagabb (KODI, Android miatt).
Ezen fórum összefoglalója segítségével telepítettem az AMP firmware-t ami még szuperebbé tette ezt a lejátszót. Köszönöm.
Most, hogy megy az smb megosztás, úgy döntöttem, hogy használom még egy darabig, aztán meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5846) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Nekem 11 éve megvan ez a kütyü, de még netre nem volt kötve'.
Azt szeretném kérdezni, hogy csak a seggébe dugom a netkábelt és kész, vagy kell még vele mókolni' valamit?
Netflixet lehet rá rakni? Igazából csak azért kellene.

(#5847) Pribi válasza jolti (#5846) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Ha már nem gyári szoftver van rajta, akkor talán, de nem hinném. Gyárival nem lehet megcsinálni.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#5848) szekzol válasza jolti (#5846) üzenetére


szekzol
tag

Szia,
Netflixre nem lesz jó. Ez egy hálózati média lejátszó, csak LAN van benne wifi nincs. NAS-ról, PC-ről hálózati megosztással (pl. smb1) lehet tartalmakat lejátszani (video, kép, zene). Vagy offline (HDD, pendrive).
Az összefoglalóban lévő orosz custom rom felrakásával lehetett Youtube tartalmakat nézni. Ez nem tudom működik-e még, soha nem próbáltam. Netflix-et nem láttam, hogy megcsinálták volna bár szerintem lassú lenne. Online orosz TV-k biztos vannak :)
Szvsz Netflix, Youtube és HBO Go-ra érdemesebb pl. a Xiaomi Mi Box S, Mi Stick, Amazon Fire TV (4k), Nvidia Shield (TV, pro), Mecool KM2, Apple TV választása.

(#5849) jolti válasza szekzol (#5848) üzenetére


jolti
senior tag

Köszönöm szépen!
Ismerem a kütyüt! 11 éve megvan. Eddig egy 500 gigás mobil winyóról használtam. Csak mivel vettem egy új tévét, ami okos, így ez az R1 megy fel a hálószobába a plazmával együtt. Ott meg tudok neki zsinóros netet adni.
Ezért gondoltam a Netflix re. Meg mert előfizettem rá. Kidobni sajnálom, sok örömöt okozott a sok jó film alatt, amit lejátszott nekünk!

Pribi
#5847

Nem a gyári van rajta. A legutolsó a ruszkiktól.
Köszönöm szépen a választ neked is!

(#5850) DrTechnoid válasza jolti (#5849) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Én is használtam évekig, de sajnos eljárt felette az idő.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.