Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#167) Male válasza #04824576 (#162) üzenetére


Male
nagyúr

A mondandódnak ott volt két pontja: proci erőben kb azonos teljesítményt adnak azonos áron, és az AMD integrált VGA-ja gyorsabb. Ha csak ennyit állítasz, az oké, ezzel egyetértek. Utána kiemeled a második felét, és hozzáteszed, hogy "Szóval akárhogy is nézzük, ha mindent összegzünk, csak az jön ki, hogy az AMD éri meg jobban.". Ez így teljesen mást jelent, és ezzel már nem, mert általánosságban nem igaz, csak akkor, ha az integrált GPU ereje számít, pl játszanak is a gépen.

Azért, mert azzal a konfigos hozzászólásoddal nem értettem egyet. Nem fogok helyette azon vitázni, hogy:
- a HT felér a fizikai maggal, mert nem vagyok hülye, pontosan tudom, hogy nem... épp ezért sehol nem is állítottam ezt. A két konkrét proci teljesítményére mondtam azt, hogy kb azonos a HT ÉS a 30% órajel előnnyel együtt. (egy szálon gyorsabb, 2 szál fölött lassabb, átlagos kis office, némi netezés konfignál ez szerintem pont ki is jön azonosra)
- nem fogok feljebb lépni és egy i3 vs APU-n vitázni, mert miért tenném? Sehol nem állítottam, hogy egy i3 jó választás lenne az AMD APU-k helyett.... erről vitázz azzal, aki úgy gondolja.

"Már bocs, de amit te linkeltél, abban az Intel ~20%-al gyorsabbnak volt írva. Az meg nagyon nem egyenlő azzal, hogy a Ryzen 6%-al gyorsabb. Itt valami hiba van az erőben."
Ezt írtam: "több teszt is bizonyítja, amit én is linkeltem, és amit EclipseGT linkelt, abban is".
Talán sikerül értelmezned, hogy 2 azaz kettő linkről van szó, az egyik amit én linkeltem, a másik amit ő... azért van ott, hogy abban is.
Az általam linkelt (gugli első találat volt) komoly Intel előnye nekem is irreális eredménynek tűnik, ezért inkább a másikat fogadtam el, ami átlagosan 6%-os előnyt hozott ki a Ryzen számára.... ezért csak az utóbbi értékét írtam bele abba a hozzászólásba (ami ráadásul a te oldalad számára a kedvezőbb érték).

Alapvetően annyival nem értettem egyet az akkori mondandódból, hogy:
- amit számoltál árakat AMD esetén, az nálam magasabbra jött ki... vagy elnézted, vagy időközben változtak a bolt árai, nem tudni.
- Intelből egy 6 generációval régebbit állítottál párba, mindössze annyi érv alapján, hogy mert fizikailag 4 magos, mert valamiért ez a teljesítményt meghatározó egyetlen tényező.
- Elhanyagoltad, hogy az AMD-s konfigba még egy VGA is kell, mondván, hogy a többi rész azonos. (oké, nem vetted észre, van ilyen)

Hagyjuk szerintem is, nem kell ide egy AMD vs. Intel általános vita... semmi kedvem ilyenben részt venni, mert nem állok egyik oldalán sem... nem vagyok politikus, hogy amellett érveljek, amit nem úgy gondolok valójában. Eddig is vegyesen vettem őket, attól függően épp melyik felelt meg jobban nekem, az én felhasználásomra (néha beleválasztva, néha meg jól... pl a Celeron 633-am rossz döntés volt, mert kifogtam egy nulla tuningpotenciálú darabot, ahogy a P4 2.8GHz-em is elég rossz lépés volt, AMD oldalon meg K6 233 és az X4 955BE ami csalódás volt, a többivel mindkét oldalon elégedett voltam), ezután is így fogok tenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.