Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -vitya-


-vitya-
őstag

én már csak azt nem értem, hogy ha így sem tudnak eleget gyártani, akkor minek árat csökkenteni...?
Így majd aki nem kap időre procit, inkább kivár, és nem rendel AMD alapút? nem teljesen reális indok. Akinek kell proci, annak általában akkor kell, amikor az igény felmerül.

-=Витя=-

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Maradok a záemdénél. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) #04824576 válasza -vitya- (#1) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nincs választásuk. Várható lépés volt. És biztos lehetsz benne, hogy nem ez volt az utolsó árcsökkentésük. Addig fog folytatódni, amíg technológiailag fel nem zárkóznak. Sőt, ha az nem sikerül, mire elérik az AMD árait, még az is megtörténhet, hogy alájuk mennek.

(#4) lemusz válasza #04824576 (#3) üzenetére


lemusz
addikt

Az nem lehet, mert akkor az AMD fan song-ból a "you know its cheaper" sor nem lesz igaz többé. :Y

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Én a 100%-os leértékeléseket kedvelem ;]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) FragMaster válasza -vitya- (#1) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha kifogynak, akkor majd visszahoznak pár Haswell procit a halálból ;]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#7) Piftuka válasza lemusz (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Egyelőre ez a veszély nem fenyeget.

A minap megnéztem az Intel processzorok árait, és megdöbbentem. Elképesztően drága mindegyik.

Örülök, hogy nem Intel irányba kellett fejlesztenem ~10 év után, mert bizony most a jelenlegi Ryzen konfigurációhoz képest ~100.000 forinttal "szegényebb" lennék; ha az aannak megfelelő Intel processzor és a hozzá adott alaplap árait nézem.

Azért ez tényleg brutális különbség. Nem arról van szó, hogy pár 10 dollár az eltérés, ide, vagy oda... aztán dönthet mindenki az egyéni szimpátiája alapján, hogy melyik platformra vált.

Szóval, ha az Intel tényleg árat szeretne csökkenteni, akkor bizony van miből, és van hová...

"Aquila non captat muscas."

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Van jó vétel az Intel oldaláról is, pl. a "selejt"-F procik :D

Viszont én most leginkább AMD-re alapoznék új konfigot. Azt várnám már, hogy mikor jönnek az integrált jó árú 6-8 magos CPU-k.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Robi BALBOA válasza FragMaster (#6) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nálam döcög egy, megválok tőle, ha jó árat dobnak fel vagy adnak egy jó kis Threadripper-t érte! :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10) .mf válasza -vitya- (#1) üzenetére


.mf
veterán

"én már csak azt nem értem, hogy ha így sem tudnak eleget gyártani, akkor minek árat csökkenteni...?"

Ez még mindig így van, vagy csak megszokásból van hajtogatva? Most akkor túlkereslet van, vagy azon nyavalygás, hogy zsugorodik a PC-piac, egyre kisebb a kereslet? Kicsit ellentmondóak ezek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) GodGamer5 válasza FragMaster (#6) üzenetére


GodGamer5
addikt

;] :DDD :DD
Az uóbbi idők egyik legjobb döntése volt részemről Ryzenre váltani.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) gliskard válasza -vitya- (#1) üzenetére


gliskard
senior tag

Az árcsökkentés nem a DIY kategóriának szól...

DIY szegmens nem igazán befolyásolja az árakat, fontosabb az OEM parterektől vásárlók "lojalitása" - az Intel-nél (érthető okokból) nem szeretnék, ha elkezdenénk komolyabban mérlegelni az AMD-ra váltást. Intel szerencséjére és az AMD bánatára ez lényegesen túlmutat egy szimpla "alkatrész" vagy "gép" cserén. Az esetek nagy részében a HW ár nem a legfontosabb szempont mert az ár/teljesítmény mutató nem olyan egzakt ilyen cégek esetében mint egyetlen darab desktop vagy noti esetében.

[ Szerkesztve ]

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezt is megéltük, így még olcsóbban tudok majd az Inteles gépemet fejleszteni. Köszi AMD!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) #04824576 válasza tibaimp (#13) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egészségedre.

(#15) Picco válasza gliskard (#12) üzenetére


Picco
addikt

azt mondjakL a tortenelem ismetli onmagat.

Most, hogy Apple and Huawei atment 5nm-re, sok gyartokapacitas felszabadult, AMD a legnagyobb 7nm/7nmEUV kliense TSMC-nek.

tehat most/nemsokara sokkal tobb AMD proci lesz gyarthato, igy mar talan az OEM-eknek is sokkal fontosabb tenyezovel valt az AMD, mert lehet ki is tudna oket szolgalni nagy mennyisegben is.

de ugye lattunk az Intel slide-ot is, 3 billion dollar lett visszajuttatva a nagy cegeknek kedvezmeny formajaban. Magyarul valoszinu a nagy OEM-ek minimalis haszonnal lesznek kiszolgalva csak hogy ne menjenek AMDhez.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#16) #16939776 válasza -vitya- (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azzal nem számolsz, hogy AMD készletei/gyártókapacitása is véges, az is túlterhelődik ha túl sokan akarnak AMD-t és ott is csak várólista alapján fognak kiszolgálni.
Ha Intelnek még mindig nagyobb a gyártókapacitása, akkor ő tud majd rövidebb szállítási határidőt mondani a sorban állóknak.
Kiváló alkalom lesz hogy a kereskedők készlethiányra hivatkozva árat emeljenek...

[ Szerkesztve ]

(#17) Predatorr


Predatorr
őstag

Biztonsági rések olcsón eladók! :D :C
Ős-intelesként maradok a rájzennél.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Azt hiszem jobb ha igyekszik mindenki, aki AMD-t akar. Mert ez után tuti ott fog jönni az áremelkedés. Főleg ha megmarad a technikai előnye, akkor hülye lenne nem emelni.
És ahogy Duracellm.. is írja, az AMD kapacitása is véges.

(#19) Tin


Tin
veterán

Sok ertelme van a kommentelesnek az ilyen cikkek alatt.

Ha esetleg tonkremenne az Intel, es aztan az AMD jatszana 1 evtizedig azt, hogy alig fejleszt, cserebe jo dragan adja a processzort, az jo lenne?

Csak mert lefogadom, hogy aki itt "szarintel"-ezik, az fel evtizede meg "szaramd"-zott.

(#20) eldiablo válasza .mf (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Túlkereslet nincs, keveset tudnak gyártani a kiesett 10nm miatt.

(#21) andor80 válasza Piftuka (#7) üzenetére


andor80
senior tag

Én a használt piac árait is pofátlan mocskosnak tartom intel-t eladók oldaláról...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#22) #04824576 válasza Tin (#19) üzenetére


#04824576
törölt tag

...és #18 is...
Az AMD addig nem emelhet jelentősen árat, amíg a cégek, és magánemberek nem térnek át tömegesen. Persze kis áremelések fognak jönni, de nem fognak (jelentősen) az Intel fölé menni.

(#23) kacsyx válasza Tin (#19) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Én már a Duron óta "szarintel"-ezek ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) Ragnar_ válasza Tin (#19) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az Intel belepihent a ticktockba az AMD meg HEDT-ben már nagyon lelépte. Azt viszont az AMD is magának köszönheti, hogy a Ryzen előtt kb. csak gyűjtők vettek AMD procit vagy 5 évig, így most 3 év alatt sikerült valamennyire visszakerülniük a procipiacra. Nyilván egy idő után beáll majd az ár egy reálisabb szintre akár az Intel csökkent, akár az AMD emel. Jelenleg már inkább az AMD diktál, mert a Zen3-al kb.oda is lesz az órejelelőnyből származó 10% teljesítményelőnye az Intelnek az asztali szegmensben. Persze megfordulhat a dolog, hogy az AMD utánaáraz a teljesítménynek, de szerintem a kövi generáció még nem lesz nagyságrendekkel drágább. Mondjuk egy 6/12-es 4600 nem lesz több 230-250 dollárnál. Ez persze csak tipp.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#25) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Rég elkéstek vele. Ha ugyan azon az áron ugyan azt a teljesítményt, ugyan olyan fogyasztás mellett árulná intel akkor is gyengébbek. Amd nem hemzseg a biztonsági résektől, fejlettebb mem vezérlője van és intel csak álmodik a pci-e 4.0 ról.

Lemaradtak a pukireszelések közbe és évekig nem fognak ebből felállni, ezerszer el lett pofázva ez a vásárlóknak a legrosszabb mert ugyan amd érdemben fejleszt de ennek komoly dollárok/eurók/forintok mindegy miben számoljuk lesz a következménye a termék esetén.

Ezzel szemben intel többet fogyaszt, kevesebb magos, ipcben is lemaradása van már és nem azért nem tud eleget gyártani mert űberkirály, hanem mert nem tudják beindítani értelmesen a 10nm-et így amit már 2-3 éve azon kellett volna produkálni még mindig 14+++++++++nm en szenvedi! (van amit 22nm re akarnak visszavinni)
Jelenleg amit 10nm en kiszenved sehol nincsenek órajelbe, a kihozataluk is gyereksirató, ezt mi fogjuk megszívni.

Nincs konkurenciaharc, letelnek a fix szerződések sok gyártó átmegy amdhez mert jelenleg mindenben veri az azonos kategóriájú inteleket (hacsak nem lesz lefizetés intel részéről amit nem egyszer láttunk és jogerős bírósági ítélet IS! van róla) :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#26) tibaimp válasza #04824576 (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) demagóg válasza Tin (#19) üzenetére


demagóg
aktív tag

Pont te voltál az első troll a "szarintel"-ezéseddel. Elötted 18 esetben mindenki elmondta tök normálisan a saját véleményét. Arra meg ne fogadj, hogy ki mikor mit szaroz le. Fogalmad sincs róla, de kinyilatkozol.
Amúgy az Intel tönkremenetele még elvi lehetőség szintjén sem áll fenn, ettől nem kell félni. De abban vsz. igazad van, hogy ha mégis akkor az AMD sem lenne jó fiú, ő is profit maximalizálásra törekedne.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#28) Graphics válasza Tin (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyire véresen komolyan ezt sem kell venni... Ez csak egy "CPU"...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) adamssss válasza -vitya- (#1) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt nekem is elmagyarázhatná valaki mert közgazdászként nem hallottam még olyant, hogy gyakorlatilag nem tudom kiszolgálni a felmerülő igényeket és ennek örömére árat csökkentek. Elég unortodox üzletpolitika. :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) jedis válasza adamssss (#29) üzenetére


jedis
senior tag

Jahh ! Attól függetlenül, hogy ez egy kellemes gesztus az OEM-ek felé, ettől még ugyan úgy nem kapnak több Intel procit, és ugyan úgy az AMD felé kell fordulniuk nekik. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#31) DraXoN válasza -vitya- (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Intel a DIY piacot jelenleg kvázi "elvesztette".. A korábbiakhoz képest "jelentéktelen" mennyiségben veszik az ő termékeit.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) -vitya- válasza DraXoN (#31) üzenetére


-vitya-
őstag

nem a DIY piacról volt szó. Árat csökkent, mindenhol. nem? :)

és valóban, közgazdaságilag nem értem, nem a tényt nem értem :)

-=Витя=-

(#33) #04824576 válasza jedis (#30) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak nem mindegy, hogy csak annyi részt vesznek az AMD-től, amit muszáj, mert az Intelnek nincs elég, vagy azt mondják, hogy "Megvesszük az Inteltől, amit eddig előrendeltünk, aztán meg szakítunk velük, és átmegyünk az AMD-hez". Nagyon nem mindegy. Az Intelnek létfontosságú, hogy az OEM partnerei ne veszítsék el a beléjük vetett bizalmukat.

(#34) <Lacy85> válasza andor80 (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Óóó, jó az úgy. Eladtam a régi 4 magos Skylake konfigot, és annak az árából simán vettem egy AM4-eset B450 lappal, meg Ryzen 2600 procival.
Újan. :D
Nem pofátlan a használt ár, mert ennyiért is veszik.

[ Szerkesztve ]

(#35) <Lacy85> válasza Piftuka (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A HEDT árak még így is elég viccesek, pedig már csökkentettek.

9960X pl. 377 ezer. A szintén 16C/32T 1950X meg 200 alatt van.
A 24C/48T 2970X meg alig 20 ezerrel drágább, mint az Intel 16 magosa. A hülyének is megéri 2066-os platformba fektetni. :D

(#36) Male válasza adamssss (#29) üzenetére


Male
nagyúr

Valószínűleg mert ezek a nagy megrendelőknek szólnak... és oké, hogy most nagyobb a kereslet, mint amennyit gyártani tudnak, de ez az árcsökkentés annak szól, hogy amiket most leadnak rendeléseket, hogy pl fél év múlva mi kell, na akkor is tele legyenek rendeléssel. (látták, hogy X ezer darabbal kevesebb kell mondjuk júliusban már, mint amennyit gyártani tudnak várhatóan, aztán mondjuk a Dell azt mondta, hogy -5%, és akkor azt az adagot is megvesszük). Így közgáz szempontból is életképes a csökkentés szerintem.

(#37) joey04 válasza demagóg (#27) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) #04824576 válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


#04824576
törölt tag

Attól, hogy annyiért is megveszik, még pofátlan. :D

(#39) <Lacy85> válasza demagóg (#27) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Meg lehet nézni most is azokat a területeket, ahol gyakorlatilag nincs konkurencia.
20 mag környékén még az Intel köré áraznak, mert ott van alternatíva.
Felette meg kilőttek az árak.
A 24 magost megkapod 400-ért, plusz 8 magért pedig már 800 ezret kell kicsengetni.
Szóval ne akarjon bedőlni az Intel (nyilván nem is fog), hanem kapják össze magukat, hogy legyen verseny.

(#40) #04824576 válasza <Lacy85> (#39) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem, még egy darabig ne kapják össze magukat. Ha most megtennék, és megint jobbat gyártanának, az mitől verseny? Egy darabig még muszáj vergődniük, hogy tényleg az legyen.

(#41) M@cika válasza Graphics (#28) üzenetére


M@cika
őstag

Igen, csak egy CPU. Meg súlyos dollármilliárdok ennek a zsebe helyett annak a zsebében. :-)
És igen. a DIY piac nem épp a teljes piac túlnyomó többsége. És igen, a "xarintel" ettől függetlenül tele van zsével és alighanem továbbra is lefizeti akit csak bír.

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) Chiller válasza gliskard (#12) üzenetére


Chiller
őstag

"Az árcsökkentés nem a DIY kategóriának szól..."

Dehogynem. Pont hogy csak annak szól. Az OEM-eknek már szerintem a ryzen 1xxx megjelenése óta olyan árakat adnak amilyen olcsót csak lehetséges - csak hogy minél tovább kitartsanak az intel mellett, de persze azért haszon is maximalizálva legyen. Most a hogyanba ne menjünk bele, a történelmet mindenki ismeri :(((

(#43) Male válasza Chiller (#42) üzenetére


Male
nagyúr

"megszólaltatott névtelen források tálcás, nagy volumenű megrendelésekről beszélnek"
Már régen néztem, de tudtommal tálcás csak az OEM-eknek van Intel esetén, az otthon építgetősöknek hivatalosan csak dobozos procikat értékesítenek.

(#44) ted_tris válasza -vitya- (#1) üzenetére


ted_tris
tag

Lehet kapni intel cpu-kat.
A hulye sajto baromsaga az egesz.

"learatjuk a pálmát.."

(#45) DraXoN válasza ted_tris (#44) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

de milyen áron? szerintem egyáltalán nem versenyképes a többségük abban az árkategóriában ahol "versenyeznek"...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#46) Tetsuo válasza Tin (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Na, ennek a hsz-nak volt a legkevesebb értelme. :W
A többi pedig mutatja a vásárlók igémyeit, mégha nem is reprezentatívan.

(#47) jedis válasza <Lacy85> (#35) üzenetére


jedis
senior tag

Egy 12/24-es TR1920X meg 74 ropi ! :Y Annyira összeraknék egy ilyen TR-es cuccot, de qrvára nem használnám ki, még a R5-ös 1600 -ast sem használom ki nem hogy egy ilyet. Csak b.ssza a csőröm , és kész. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#48) Krugszvele válasza kacsyx (#23) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

pedig az aztán önmagához képest is egy hulladék volt nem csak az intelhez képest.

(#49) carl18


carl18
addikt

Ideje már árrat csökketeni. Máskép nem rugnak labdába :D
Majd a Comet Lake áraira is kiváncsi leszek.
Bár mindegy nem rég váltottam Zenre, most egy ideig platformot nem váltok szóval rip intel :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#50) <Lacy85> válasza jedis (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az a baj, hogy hiába olcsó a proci, 100 ezernél kezdődik alá a lap. :D
A következő gép amúgy nálam is TR gyanús, mert az Unreal Engine zabálja a magokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.