Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#162) #04824576 válasza Male (#160) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha neked egy kivastagítás olyan sokat számít, hogy teljesen mást jelent az egész hozzászólás, akkor egészségedre.

Megint kevered a szezont a fazonnal.
Miért akarsz visszakanyarodni az R3 1200 VS G5400-hoz? Az előző HSZ-ben kifejtettem, miért léptem egy kategóriát. Az R3 1200 VS G5400 nehéz összehasonlítás, mert mint említetted, az R3-ban nincs IGP, a G5400 viszont az általad linkelt teszt oldallal ellentétben baromira nem gyorsabb, mint az R3. Ezt többen is írtuk neked. Plusz az R3 konfig még mindig pár ezerrel olcsóbban jön ki.

De egyébként ha nem lépünk akkorát kategóriában, tudod, mire jöttem rá? Írtam, hogy elismerem, hogy a 24.000 - 30.000 ársávban vannak Intel procik, amik gyorsabbak az AMD megoldásainál. Igen ám, de eddig itt sem figyeltem, most vettem észre, hogy ott meg az Intel procikban nincs GPU. Szóval megint nehézkes az összehasonlítás.

Miért, mit emeljek ki belőle? A játékokat? Ahol nem high end beállításoknál baromira nem a proci fog limitálni, hanem az IGP?! De am még így is visszafogott voltam. Mert az órajelekből indultam ki a magok sebességénél. Ha azt nézem, mit ír az egy szálas teljesítményértékekre, akkor már az jön ki, hogy a G4560 ~25%-al gyorsabb magokkal lassabb ~15%-al. Amiből ha kiszámolod, azt jelenti, hogy a 2 magos Intelen a HT ahhoz képest, ha HT nélküli 2 magos lenne, hozott kemény ~39%-ot. Hol van ez egy natív mag duplázás 100%-os növekedéséhez? Ezt a lemaradást az órajel különbségek nem hozzák be. Ugyanúgy az R3 1200 VS G5400-nál. Az, hogy a G5400 órajelei magasabbak, nem kompenzálja azt, hogy az csak HT. Szóval az a cikk, amit linkeltél, baromság. Kizárt, hogy ~20%-al gyorsabb legyen az R3-nál. Ha azt írták volna, hogy kb. egálban vannak, még azt talán elhiszem. De még azt se nagyon.

"Azt mondtam, hogy a két proci teljesítménye kb azonos, és ezt több teszt is bizonyítja, amit én is linkeltem, és amit EclipseGT linkelt, abban is... ott kemény 6% előnye volt a Ryzennek." Már bocs, de amit te linkeltél, abban az Intel ~20%-al gyorsabbnak volt írva. Az meg nagyon nem egyenlő azzal, hogy a Ryzen 6%-al gyorsabb. Itt valami hiba van az erőben.

Hagyjuk sztem a témát am, mert megint csak ki fogod forgatni a dolgokat, arra meg nem vagyok kíváncsi. Részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.