Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #04824576 válasza hibavissza (#99) üzenetére


#04824576
törölt tag

"azon érdemes futtatni amin fejlesztették"
Ez az Intel vs AMD összehasonlítás szempontjából nem igaz.

Az nem mindegy, hogy egy windows alatt megírt programot windows-on, linuxon, OS-X-en, vagy valami máson akarjuk futtatni.
Az sem mindegy, hogy egy x86-ra írt programot x86-on, ARM-en, powerpc-n, vagy valami máson próbáljuk futtatni.
De az azonos generációs Intel és AMD procik jó esetben ugyanazt az architektúrát és utasításkészleteket használják. Abszolút mindegy, melyiken fejlesztettek, ugyanúgy fog futni a másikon is.

(#102) Male válasza #04824576 (#101) üzenetére


Male
nagyúr

Az optimalizációra gondolt.... az több annál, mint hogy milyen utasítások érhetőek el.

(#103) DudeHUN válasza Male (#102) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ezt kifejtenéd kérlek?

Gamer for Life

(#104) Male válasza DudeHUN (#103) üzenetére


Male
nagyúr

Pl két proci támogat egy AVX utasítást, de az egyik mondjuk 10 órajel alatt végez vele, a másiknak elég hozzá 6. Ugyan ezt az eredményt meg lehet kapni másik utasításokkal is, csak többel... ez legyen valami totál általános, és mindkettőnek 8 órajelre van szüksége, hogy ez végigfusson. Ha az elsőre optimalizálsz, akkor nem használod erre a műveletre az AVX-et, mert lassabb, ha az utóbbira, akkor meg igen, mert gyorsabb.
...de a többszálúsításnál is hozhatsz meg ilyen döntéseket, mert mondjuk az egyik dizájn esetén nem sokat számít, ha sokszor van adatmozgás a magok között (pl monolitikus chip, közös az L2 cache, így villámgyors ez a dolog), a másik meg chiplet dizájn, és ott azért számít, hogy melyik magok között kel mozgatni az adatot, nincs közös L2....
...vagy mondjuk az eltérő cache méretek... az egyik kriptóbányász kód ami befért az AMD esetén az L3 cachebe, Intel esetén meg nem... Abu ezt emlegette is akkoriban, hogy mekkora előny.... ez is optimalizációs kérdés (meg persze lehetőség is, hogy bele fér-e valamelyikbe).

(#105) DraXoN válasza Male (#104) üzenetére


DraXoN
addikt

Egy olyan alkalmazás esetén ami csak kicsit belekostol pár utasítás esetén az AVX-be kb. mindegy is, hogy hány ciklus alatt fut le, teljes futási sebességet nagyon nem befolyásol.
Egyébként meg az órajelciklus se teljesen "normális", mert intel pl. rendszerint offsetet alkalmaz AVX kódok esetén (az alapórajelen és nincs mellette turbó ha AVX kód fut).
Így sok utasítás esetén kb. hasonló lesz a végeredmény sebességének kiadása.
Persze, vannak AVX utasítások amikben a jelenlegi ryzenekben nincs mögötte végig hardveres futószalag csak "emulált" így azok tényleg lassabbak. De legalább lefut.
A cache hierarchia is sok program esetén mindegy, mert úgy is az operációs rendszer kezeli a folyamatot.. (nagyon "kigyúrt" alkalmazások esetén éri csak meg átvenni ezt a folyamatot.. szerintem).
De vannak AMD specifikus utasítások amik intelen abszolút le se futnának... De a fordított esetben azért általában megy (kivéve AVX512-höz tartozó kódok, de utóbbi "szándékosan" nincs támogatva, elég sok extra tranzisztor kéne a támogatásához, emulálni meg nem éri meg, mert akkor lehet használják (hiába fut rosszul), amd más irányt követ, inkább több magot épít be helyettem, zen4 előtt nem valószínű a támogatása, de lehet csak zen5ben lesz rá valami, ha a zen4 csak dieshrink, zen3ban meg bevallottan nem lesz).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#106) Male válasza DraXoN (#105) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a kiegészítéseket. Igen, AVX használattal más a max órajel Intelnél, amivel szintén számolni kell. ...de egy legegyszerűbbet (na nem megvalósításilag :) ) kihagytam: hány magig skálázódjon a kód. Ha ez pl csak 2, akkor felesleges a TR-t alá tenni... sokkal olcsóban egy magas órajeles i3 jobb választás. Szóval itt is megjelenik az idézett rész, azon érdemes futtatni, amire/amin fejlesztették. (Vagy hogy egy konkrét példa is legyen a mire készült esetre: MetaTrader 5 opti futtatás egy általam írt kóddal, i7 5820k @ 4.2GHz vs. R7 2700X alapon.... a 16 szálat simán kihasználja, 100% minden mag mindkét rendszeren, és így elvileg utóbbinak kéne nyernie, vagy minimum azonos időt futnia... mégis előbbi végez gyorsabban, nem is kevéssel, közel 30%-kkal...)

(#107) DraXoN válasza Male (#106) üzenetére


DraXoN
addikt

Mondjuk a zen és zen+ esetén az AVX és AVX2 kódokért futó rész, kimondottan gyenge, kb. egy az egyben a korábbi cpu generációjukból átemelt részegységek dolgoznak bennük, csupán zen2 esetén javítottak ezen, így ott jelentős az ugrás az AVX kód utasítás végrehajtásának a sebességében. Bár nem tudom az általad írt kód milyen részeket használ fel.
Mindenesetre egy-két AVX kód esetében szoktak lenni pletykák mit érdemes inkább használni konkurens CPU esetén mint "alternatív optimalizálás" (lehet gyorsabban fut le).
De persze AVX2 esetén is maradtak még "lassabb" részek amik nem közelítik meg az intelben lévő megoldás tempóját (és inkább csak kompatibilitás miatt támogatott).

AVX512 támogatás meg azért nincs, mert:
1, több magra optimalizáljanak inkább
2, ha lehet akkor használják a GPU képességeit

Mondjuk a VIA-nak egy új CPUja (!) lehet érdekes az AVX512 kódok támogatásában.. legalábbis megoldás szempontjából. Az általános CPU magjai csak AVX2ig "eszik a kódot". és Kap majd egy dedikált csak AVX512 kódot evő cput... nem tudom ez mondjuk teljesítményben milyen lesz majd.
Egy kínai vegyesvállalaton keresztül jutottak némi pénzhez, meg gondolom némi tapasztalat is visszaáramlok így, így megint csinálgatnak valamit házon belül is (azt lehet a visszakerül a kínai vállalathoz), persze, nem tudom a tervezőasztalt elhagyják-e ezen tervek végül.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#108) prime77


prime77
aktív tag

Árat csökkent?
Lófaszt!
A 9900K például még mindig 180-200 ezer között mozog.
Szóval ideje lenne legalább egy 30%-os csökkentésnek.
De kizártnak tartom!

(#109) Lacika112 válasza eldiablo (#69) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Persze tudom patent kis gépek ezek, egy darabig hajtottam optiplexet
Nagyon stabil gép volt, gyereknek van most egy, 5 éves, mesét azon néz, arra még bőven jó c2d

Nagyon durva volt a kommentbe linkelt gép, őskövület vagyonért. :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#110) Ragnar_ válasza prime77 (#108) üzenetére


Ragnar_
addikt

"A 9900K például még mindig 180-200 ezer között mozog."

De a világ legeslegjobb gaming procija a 9900k 2-5%-al is gyorsabb átlagban egy 3800x-nél cirka 60-80k plusz jó magyar forintért és még biztonsági rést is adnak mellé. ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#111) Male válasza DraXoN (#107) üzenetére


Male
nagyúr

Az AVX-es részét a dolognak nem én írtam, így nem tudom konkrétan mit használt belőle.

Na arra a VIA-ra kíváncsi leszek :) ...a KX-5000-rel sem tudom mi lett, voltak hírek eleinte, de végül konkrét termékben nem hallottam róla... igaz, nem is kerestem direktben. (Most így rákeresve nem sok minden van azóta sem, csak az újabb gen megint.)

(#112) Tetsuo válasza DraXoN (#107) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az AVX már minden újabb program része? Teszem azt az újabb Photoshop, Excel vagy játékok már kihasználják az adott utasításkészletet?

(#113) prime77 válasza Ragnar_ (#110) üzenetére


prime77
aktív tag

:DD

(#114) DraXoN válasza Tetsuo (#112) üzenetére


DraXoN
addikt

nem tudom milyen arányban használják ezen programok az AVX csomagba tartozó kódokat... ha használják egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#115) syberia válasza FragMaster (#6) üzenetére


syberia
veterán

:K :W

https://howbad.info/

(#116) hibavissza válasza #04824576 (#100) üzenetére


hibavissza
veterán

Sikerült elővenni az egyetlen olyan AMD procit ami most labdába rúghat. Gratulálok :R Sajnos a releváns tesztek alapján finnyás a lapra, ramra. Kínlódjon vele aki AMD fan. Az ide írt áraid sem relevánsak. A végén kb. egy árban tudod kihozni. Végül is igazad van, kb. azonos árban lesz végül.

(#101) Startup: ez nem igaz. Rengeteg dolog Intel alá van optimalizálva. Quick Sync például. Hiába gyengébb a GPU, ha jobban optimalizált alkalmazások vannak alá. Másrészt az R3 1200 gpu előnyét nem használod ki semmiben, ha épp nem oldschool játékokkal játszol 720p-ben. Erős senki földjére vannak fejlesztve az AMD APU-k. Talán a következő generáció már jobb lesz. (Nem :D )

[ Szerkesztve ]

(#117) wwenigma válasza hibavissza (#116) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sikerült elővenni az egyetlen olyan AMD procit ami most labdába rúghat.

:DDD Sajnálatos módon pontosan intel térfelén kell nagyítóval keresgélni, mi rughat labdába AMD ellen...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#118) #04824576 válasza hibavissza (#116) üzenetére


#04824576
törölt tag

Sikerült baromságokat mondanod. Gratulálok :R
Ha már fényezni akarod az Intelt, legalább igazolható tényeket írj.

"Sajnos a releváns tesztek alapján finnyás a lapra, ramra."
Linkelj már egy pár ilyen tesztet légyszíves.

"Az ide írt áraid sem relevánsak. A végén kb. egy árban tudod kihozni."
https://compker.hu/termek/46018
https://compker.hu/termek/41410
https://compker.hu/termek/67531
AMD=36.940+szállítás

https://www.konzolokszervize.hu/pc/kiegeszitok/intel-core-i5-3470-3-2ghz-lga1155-processzor
https://www.konzolokszervize.hu/pc/kiegeszitok/gigabyte-ga-h61m-s2pv-alaplap
https://www.konzolokszervize.hu/pc/kiegeszitok/j&a-4gb-ddr3-1600mhz-ja4g16n-ram-memoria
Intel=47.970+szállítás

Mindkét oldalról ezek a legolcsóbb árak, ha egy helyről veszel mindent, hogy spórolj a szállítással. De ha külön helyről veszed, tételenként plusz szállítással, akkor is hasonló árak jönnek ki.
Gyerünk, cáfolj meg, linkelj olyan Intel árakat, mi olcsóbb, mint az általam linkelt AMD-s, és teljesítményben legalább olyan jó.

Rólam legalább nem süt az AMD fanatizmus, mint rólad a kék szemüveg. Elismertem, hogy egy szűk 24.000 - 30.000 Ft-os ársávban vannak Intel procik, amik az ugyanebben az ársávban levő AMD prociknál gyorsabbak. Mivel itt AMD-ből hasonló processzorarchitektúra van, csak jobb gyártástechnológián (R3 2200G, R3 3200G), így nem sokat gyorsulnak az 1200-hoz képest. Viszont 30.000 Ft-tól AMD-nél megjelennek a 6 magos processzorok (R5 1600), és el is tűnik az Intel előnye. Olyan szinten, hogy az R5 1600 majdnem kétszer akkora teljesítményt hoz, mint az azonos árú Intel.

Várom az újabb tény nélküli mellébeszéléseidet. :))

(#119) #04824576 válasza #04824576 (#118) üzenetére


#04824576
törölt tag

Szerk.: Ja, és am igen. Az új generációs AMD procik csak még jobbak lesznek a mostaninál. Az Intel meg évek óta egy helyben toporog. Ráadásul átmennek 10 és 7 nanométerre, az új technológián meg nem fogják tudni tartani a végtelenül kihegyezett 14 nanó miatt elérhető magas órajeleket. Elvesztik az egyetlen előnyüket is, ami miatt még tartják a lépést.

(#120) Vesa válasza prime77 (#108) üzenetére


Vesa
veterán

Olvastad a cikket? 2020 második felében készül árat csökkenteni!

A tudomány a valóság költészete!

(#121) Male válasza #04824576 (#118) üzenetére


Male
nagyúr

Intelből miért pont egy sok generációval ezelőttit nézel? Nem követtem le a teljes beszélgetéseteket, de ha már egy bolt, akkor az Intelt is a Compkerben nézd, pl:
[link]
[link]
[link]
40.130... az AMD-s listádat meg ha benyitom, és összeadom, akkor nekem 40.820 jön ki...

szerk: Mondjuk a B250-es lap lehet, hogy nem jó ahhoz a procihoz :S a H310-es meg már 18, így kb 4-el drágább a végére az AMD-s verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#122) ceia


ceia
őstag

(#91) Ragnar_
Miért, nem? Szerintem jobban, mint bármikor ezelőtt.
Biztos a kormányon múlik, hogy ki milyen gépparkot vesz.. Nem kötelező megvenni semmit, a vevő dönti el. Ha meg nem tudja mit vesz, az ő hibája.

(#94) DraXoN
Nem 160MHz-en? Nekem 4x33 helyett 4x40-en ment. De nem hiszem, hogy akár még így is elérte volna egy P75 teljesítményét. :P 3D-ben biztos nem. Mégiscsak 486-os architektúra..

        it's more fun to compute

(#123) #04824576 válasza Male (#121) üzenetére


#04824576
törölt tag

Azért, mert ami az R3 1200-hoz hasonló teljesítménnyel van, abból ez a legolcsóbb. Választhattam volna újabb generációst is, de az drágább lett volna, és azt tuti észreveszi, és felrója, hogy azért drágább az Inteles konfig, mert olyat választottam. Amit te linkeltél G5400-ast, az teljesítményben bőven elmarad az R3 1200 mögött, mivel csak 2 mag, 2 szál.

Az AMD konfignál meg ha annyit kaptál, akkor valamit elszámoltál. Leellenőriztem, és én ugyanazt kaptam most is.

Szóval tartom, amit írtam, azonos teljesítménynél az Inteles konfig ~11.000-el drágább.
Vagy azonos áron jóval lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#124) DraXoN válasza ceia (#122) üzenetére


DraXoN
addikt

Az enyém nem indult el 160Mhz-en (vagy nem találtam olyan jumper beállítást, nem volt jól "dokumentálva", így csak vaktában állítgattam), csak 150-en (3x50Mhz), bár utóbbinál gond volt, hogy az S3 Trio 64V+ on nem bírta az 50Mhz PCI tempót, így azt csak a vége felé használtam mert az S3 Savage kártya bírta (egyébként 4x33MHz-en ment a cpu, a Savage kártya meg azért volt jobb mert volt MP3 "gyorsítása", így windows 95 alatt nem csak "közepes" minőségre állítva bírta a gép lejátszani az MP3 fájlokat, illetve több erő maradt a cpunak lejátszani a videót, így az MPEG2 videót képes volt lejátszani "kisebb szaggatással" :D ).
Ezekben még messze nem volt 3D kártya, így eléggé döcögős volt így is, úgy is a 3D :D ... bár Quake1 dosos változata azért elindult rajta.. bár már nem emlékszem hogy futott grafikailag, főképp Doom és Duke Nukem 3D ment ilyen jellegű játékok közül (meg: fantasy pinball, stunts lotus)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#125) Male válasza #04824576 (#123) üzenetére


Male
nagyúr

Hát nem hinném, hogy az R3 1200 gyorsabb lenne a G5400-nál: [link]

Azt pedig elhanyagoltad, hogy az R3 1200-hoz még egy VGA is kell...

AMD linkjeid: proci: 17 360.- Ft, lap: 17 030.- Ft, mem: 6 430.- Ft, összesen: 40.820
...és még mindig kell egy VGA-t is raknod bele, az Inteles verzióba meg nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#126) DraXoN válasza Male (#125) üzenetére


DraXoN
addikt

ez a tesztlap enyhén szólva sántít :D
bár a 1200 nagy ereje egyértelműen az, hogy tuningolható...
ha meg az integrált VGA a lényeg és tényleg nem számít a 2 mag (4száll) akkor ott az athlon sorozat (pl. 200GE).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#127) Male válasza DraXoN (#126) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt találtam elsőre :)

Jó, de a tuning az emberek hány százalékát érinti? Meg ugye vagy mázlid van vele vagy nem... (meg hát a létező legolcsóbb lapot alárakva... vagy ma az már nem számít :F )

Ha jól láttam, valami minimál pénzből gép amit számolgattak, így gyanítom az integrált VGA játszik... de tényleg nem olvastam az egészet végig, ha dVGA-znak, akkor az valóban kihagyható a képletből :)

(#128) #04824576 válasza Male (#125) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nekem valamiért más árakat ír ki.

Amit linkeltél oldalt, az viszont tuti, hogy kamu.
Kizárt, hogy hasonló órajelekkel egy 2 mag 2 szálas proci gyorsabb legyen egy 4 mag 4 szálas procinál. Pláne majdnem 20%-al.
Jó lenne gondolkodni is, mielőtt elhiszel valamit.

"Azt pedig elhanyagoltad, hogy az R3 1200-hoz még egy VGA is kell"
Erre nem figyeltem, de akkor nézzünk mást:

A legolcsóbb 4 magos Intel proci, amiben van integrált VGA is, az i3-8100, ami ~37.000 Ft.
AMD-ből ami ugyanezt tudja (legalábbis CPU-ban), az a Ryzen 3 3200G, ami ~30.000 Ft.
Ez még így is 7.000 Ft különbség. És akkor még az UHD Graphics 630 VS. Vega 8 is megér egy misét. Utóbbi teljesítményben duplája az előbbinek.

Mondjuk tény, hogy 1151-es alaplapot valamivel olcsóbban kapsz, mint AM4-est, szóval összegezve nem sok különbség lesz árakban, és CPU teljesítményben, viszont az AMD alatt így mérföldekkel jobb GPU van.

[ Szerkesztve ]

(#129) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Túlragozzátok. Aki inteles, az mindig is fújolni fog az AMD-re és soha semmilyen körülmények között nem fogja elismerni, hogy épp van jobb vétel AMD-nél azonos kategórián belül. Ez így volt 20 éve is, így lesz mindig. Ha meg már minden teszteredmény ellenük dolgozik, akkor bedobják az intelre fejlesztenek szöveget, vagy hogy az AMD melegszik, az intelen meg jó a gyári hűtő is. Amikor már ez sem elég, akkor tolnak egy kis pénzt a tomshardwarebe és hirtelen máris az intel a leggyorsabb mindenben. Na de ugyanez megy visszafelé is...

(#130) #04824576 válasza kacsyx (#129) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egyedül az utolsó mondattal nem értek egyet. Az AMD fanok is szidják az Intelt, de legalább tőlük még csak alátámasztható dolgokat hallottam. pl. hogy azonos teljesítménynél az AMD jellemzően olcsóbb. De az értelmesebbek elismerik, hogy a Ryzen előtt viszont nem volt nagy választék AMD-ből. Mármint nem konkrét termékekre levetítve, hanem termékkategóriákra. Az AMD se lefelé, se felfelé nem nagyon skálázódott. Ez az, ami most változott.

Am az "intelre fejlesztenek" nettó baromság. A tesztek nem azt mondják, hogy azonos optimalizácó mellett mi lenne a gyorsabb, hanem egyszerűen hogy mi a gyorsabb. Optimalizálás ide vagy oda.

Az AMD melegszik megint egy érdekes dolog. Régen igaz volt. Intelnél meg jó érvek híján szokás ősrégi dolgokat felemlegetni úgy, hogy nem néznek utána, ma is igaz-e. A vicces az egészben, hogy az AMD-nél teljesen máshogy határozzák meg a TDP-t, mint Intelnél. Szóval pl. két 65W TDP-s procinál az AMD nem nagyon megy 65W fölé. Ha megy is, max. 70W környékéig. Intel meg turbónál elmegy 80-85W-ig is. Olyankor meg nyilván jobban is melegszik. Egyébként meg az "intelen meg jó a gyári hűtő is" nem az AMD nagyobb melegedése miatt volt, hanem a gyári hűtő volt gagyi. De már ezt is orvosolták.

A kamu tesztek meg: :D Pont amit Male linkelt. Aszerint egy 2 mag 2 szálas proci hasonló órajellel 20%-al gyorsabb, mint egy 4 mag 4 szálas. :D Gondolkodni luxus.

(#131) --HARDCORE-- válasza #04824576 (#128) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Amúgy a G5400 2mag 4szálas, csak már a második hsz-ben írod félre. Bocs. ;) :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#132) #04824576 válasza --HARDCORE-- (#131) üzenetére


#04824576
törölt tag

Igaz. :R
Mondjuk a 2 mag 4 szál akkor sem tud annyit, mint egy natív 4 magos.
Még ha azt írták volna a cikkben, hogy hasonló teljesítményűek, akkor azt mondom, elhiszem. De a G5400 sose lesz 20%-al gyorsabb, mint Ryzen 3 1200.

(#133) Krihó úr


Krihó úr
csendes újonc

Végre

Üdvözlettel: Krihó Kristóf

(#134) <Lacy85> válasza Male (#125) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Fura ez a "teszt". Akárhol [nézem],
mindenhol [jobb a Ryzen].
Csúnya is lenne, ha +2 maggal gyengébb lenne, mint a Pentium. :D
Manapság meg 2 magos procit venni, mikor lassan a 4 is kevés....sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#135) Ragnar_ válasza Male (#125) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Hát nem hinném, hogy az R3 1200 gyorsabb lenne a G5400-nál:"

Érdekes. Ez alapján mégis..:

[link]

Az IGP viszont igaz. Az R3 mellé 10k-ért kell egy VGA is, hogy legyen kép. :) az Intel IGP-je is kb. arra jó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#136) Male válasza #04824576 (#128) üzenetére


Male
nagyúr

Fura, hogy neked más árak vannak ott.... talán cacheből tölti még neked a böngésző, és időközben volt árváltoztatás.

Az a hasonló órajel az kb 20%, a HT miatt meg 2 mag, 4 szál... nem annyira gyenge azért a HT, mint a P4 korszakban (bár tudom, ez most sokat változott a patchek hatására)... a jó lenne gondolkodni részt talán nem kéne... különböző architektúrák esetén nem lehet csak úgy számolni, hogy órajel meg magszám és kész.
Amúgy tessék, itt a régi i5 4 fizikai magja vs egy G4560 2 mag + HT megoldás teljesítménye: [link] ...az órajel arányok is hasonlóak, mint az R3 vs. G5400 esetén. (oké, az i5 még Sandy volt, nem Ivy, mint amit te néztél ki)

A vége úgyis az, hogy kb hasonló teljesítményt kb hasonló árban kapsz meg... egyik oldalon sem hülyék lövik be az árakat.... azok az idők már rég elmúltak proci vonalon, amikor voltak hihetetlen jó vételek. (néha egy-egy rövid időszakra igen, de tartósan nem)

(#137) --HARDCORE-- válasza #04824576 (#132) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Sebességben húzva az a kis AMD akár 40-50%-ot is ráverhet a stock G5400ra (amit nem is lehet húzni egyébként sem) valóban! :R
Alapból is csak 1szálon lassabb, 4szál és afelett gyorsabb. Jaja.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#138) Male válasza Ragnar_ (#135) üzenetére


Male
nagyúr

A linkednél ezt is nézd hozzá: "Best Bench: 76% Base clock 3.1 GHz, turbo 4.25 GHz (avg)" ...hát az a 4.25GHz nem hinném, hogy az alapórajele lenne az R3-nak... szóval ott egy rakás húzott R3 eredménye is benne van, míg a Pentiumét megnézheted, az stock órajel mind.

EclipseGT: 2 mag 4 szál... persze, nem ér fel egy fizikai 4 maggal ez a felépítés, de azért sima kétmagosnak titulálni erős :U, és ott van hozzá a jelentős órajel előny.

[ Szerkesztve ]

(#139) --HARDCORE-- válasza Ragnar_ (#135) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Rossz procit választottál ki.
Ezt vitatjátok éppen.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#140) Male válasza --HARDCORE-- (#139) üzenetére


Male
nagyúr

Na az fel se tűnt, amikor néztem a linkjét :DDD ...szóval itt kemény 6%... tutira észreveszik az Office előtt ülve.
...és meglepő módon az áruk is azonos... milyen véletlen :U

(#141) -vitya- válasza Male (#140) üzenetére


-vitya-
őstag

az ugye megvan, hogy itt azt próbálták valójában bizonyítani, hogy nem rosszabb ebben az (ár)kategóriában sem az AMD az Intelhez képest? Akkor ebben úgy látom konszenzus született: egyforma az ár/érték itt az alacsony kategóriában :)

-=Витя=-

(#142) Male válasza -vitya- (#141) üzenetére


Male
nagyúr

Az nincs :D Az elején írtam, hogy ezt a szálat nem olvastam végig... a végéből az jött le, hogy az AMD sokkal jobb üzlet itt a minimál szinten... de akkor el kellett volna olvasnom az elejét is :D

Idézet magamtól: "A vége úgyis az, hogy kb hasonló teljesítményt kb hasonló árban kapsz meg... egyik oldalon sem hülyék lövik be az árakat.... azok az idők már rég elmúltak proci vonalon, amikor voltak hihetetlen jó vételek."

Szóval, akkor bebizonyítottam, hogy egyetértek, az is valami :DDD

(#143) Ragnar_ válasza Male (#138) üzenetére


Ragnar_
addikt

3.4 GHz az R3 1300 turbója. Az értékelésnél gondolom azt írják hogy 3Ghz-től 4.25GHz ig volt órajel a mintában ami kb. átlag 3.6 GHz-et jelentene, viszont két csúcsa van a hisztogramnak. Az egyik lehet a normál órajeles tesztek a másik a húzott órajeles tesztek átlaga.
És ott 2/2-t írnak a sima G4500-ra nem 2/4-et..

Szerk most látom, rossz procit néztem. Itt a G5400 Goldról van szó. Az más ott 9% -ra jön csak ki az 1300 előnye átlagban.

Kösz # 139 HARDCORE :K

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#144) #04824576 válasza Male (#136) üzenetére


#04824576
törölt tag

"A vége úgyis az, hogy kb hasonló teljesítményt kb hasonló árban kapsz meg"

Erre idézek magamtól:
"Mondjuk tény, hogy 1151-es alaplapot valamivel olcsóbban kapsz, mint AM4-est, szóval összegezve nem sok különbség lesz árakban, és CPU teljesítményben, viszont az AMD alatt így mérföldekkel jobb GPU van."

Szóval akárhogy is nézzük, ha mindent összegzünk, csak az jön ki, hogy az AMD éri meg jobban. És akkor még nem néztük a szoftver oldalt. Mert pl. a legújabb generációs Intel procikban hardveresen már egész jó GPU van, de driver oldalról még mindig egy hulladék. Plusz a Wifi kártyájuk is mindig is a legjobb volt, bőven a konkurencia előtt járnak. De szoftveresen az is egy hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#145) Male válasza Ragnar_ (#143) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, én pedig továbbra is G5400-ról beszéltem kezdettől fogva, de erre már --HARDCORE-- is felhívta a figyelmedet. (A 121-es hozzászólásom első linkje a proci)

(#146) Male válasza #04824576 (#144) üzenetére


Male
nagyúr

Na, akkor végül egyetértünk, hogy kb azonos áron kb azonos teljesítményt adnak :)

(#147) Male válasza #04824576 (#144) üzenetére


Male
nagyúr

Szuper, közben beszerkesztetted... oké, részemről hagyom, csak visszakanyarodtál oda, hogy mégiscsak sokkal jobb az AMD ajánlata, teljesen mindegy, hogy az első verziódnál nem stimmeltek az árak, hogy abban nincs is IGP, ami meg most közben döntő fontosságú teljesítményű... később meg hogy 2 mag 2 szálasnak nézed amit én írtam, pedig nem az... aztán meg feljebb tolod az árkategóriát, mert akkoriscsaknekedlehetigazad... ez így értelmetlen vita részemről.

(#148) Ragnar_ válasza Male (#145) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ja. Nem nagyon szoktam ebben a szegmensben nézelődni és pont volt is G4500 is .. Malőr :) .
(Viszont az ugyanolyan teljesímény ugyanannyiért azért a magasabb teljesítménykategóriában : 3800x 2-5%-al van a 9900k alatt teljesítményben kb., árban pedig kb.30% megy az Intel logóra. Aztán a 3600x kb. egy 8700k 75k HUF-ért, szóval ezen picit még lehetne vitatkozni. Vagy árban a 9700k a 3800x szintjén van, kicsivel fölötte, de ugye a 9700k HT nélküli.. De az említett 4/4-es prociknál valóban eléggé hasonló ár/teljesítmény arány van. )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#149) Male válasza Ragnar_ (#148) üzenetére


Male
nagyúr

Előfordul :) ...én mostanában egyik kategóriában sem nézelődtem, csak ismerős akar egy minimál konfigot, és kérdezte mennyiből jön ki kb... akkor volt az árlista eleje a G5400 és az R3 1200... árban pont ugyan annyi lenne, csak utóbbihoz egy VGA is kéne, ami eldöntötte az árversenyt az esetében. (Tudom, AMD-ből is van pl Athlon 200GE, de helyben az sem jön ki olcsóbbra, mint a G5400... és igen, másik városból lehetne rendelni is, stb.)

(#150) <Lacy85> válasza Male (#138) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"de azért sima kétmagosnak titulálni erős"

Miért, minek tituláljak egy 2 magos procit?
Egy kicsit túlértékeled a HT-t.
Max. 20-30%-ot jelentett fénykorában is, amikor nem kellett szanaszét foltozni a biztonsági rések miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.