Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20351) tuzpenge válasza nkmedve (#20349) üzenetére


tuzpenge
őstag

Na az nem fog téged 5 évig kiszolgálni az majdnem biztos.

ˣ

(#20352) Viktor0610 válasza tuzpenge (#20351) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajj, hagyjad már. :DDD

De hogy kérdezzek is.
Az lehet, hogy az 5s-ben nincs B20?
A droidos telóm szervizben van, átköltöztem ebbe, de ott, ahol a másikkal volt 4G, ezzel nincs.

Samsung Galaxy A54

(#20353) Diokhan válasza Viktor0610 (#20352) üzenetére


Diokhan
addikt

Van benne, az volt az első, amelyik megkapta, az 5-ben még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20354) Viktor0610 válasza Diokhan (#20353) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor viszont nem tudom, mi lehet a gyengébb 4G-térerő oka. :F

Samsung Galaxy A54

(#20355) Diokhan válasza Viktor0610 (#20354) üzenetére


Diokhan
addikt

Az antenna és a chip. Nekem amikor sima 5 volt, elég kieső helyen laktam és 5-ön egyáltalán nem volt térerő. Váltottam 5S-re, és harmason volt a térerő ugyanabban a szobában és dokkolóban. Egyszerűen gyengébb az antennája, mint a másik telefonnak.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20356) nkmedve válasza tuzpenge (#20351) üzenetére


nkmedve
őstag

Mivel kb. az Xr árának feléért kaptam ezt a telefont (és jóval olcsóbban mint annak idején az 5S-t), ezért nem is elvárás, hogy 5 évig kiszolgáljon. 2-3 évig elmegy s aztán jön valami más (talán újra iPhone, ha addig lesz valami normálisabb variáns).

[ Szerkesztve ]

(#20357) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,

Hozzám került egy kb 5 éves iPhone 5S telefon, és 1 éven belül ez a második olyan 5S amely kisebb terhelésnél azt tapasztalom hogy elkezd forrósodni a ház a procinál.
iOS 12.3.1-et raktam fel, jól szuperál a kicsike viszont tényleg szokatlanul melegszik.
Ez normális lenne vagy elkezdett elfáradni? :(

(#20358) Courage_7 válasza MNBT (#20357) üzenetére


Courage_7
aktív tag

minden telefon melegszik terhelésnél, nem csak egy 5s

(#20359) MNBT válasza Courage_7 (#20358) üzenetére


MNBT
tag

Volt korábban egy 5S-em, de azért egy instagram vagy messenger app megnyitásnál ilyet azért nem tapasztaltam :)

(#20360) perge666 válasza MNBT (#20359) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem 5S-nél ez a normális.
Van itthol nekünk is egy,mostmár csak tartalék teló,de az is hajlamos a melegedésre.

Ugyanolyan terheléssel a 6S és az SE mondhatni hideg.

(#20361) perge666 válasza MNBT (#20357) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem 5S-nél ez a normális.
Van itthol nekünk is egy,mostmár csak tartalék teló,de az is hajlamos a melegedésre.

Ugyanolyan terheléssel a 6S és az SE mondhatni hideg.

(#20362) Diokhan válasza perge666 (#20361) üzenetére


Diokhan
addikt

Melegedésre hajlamos, de nem forrósodásra. Nem normális, ha nagyon melegszik, csak komolyabb játékok esetében.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20363) perge666 válasza Diokhan (#20362) üzenetére


perge666
veterán

Ez biztos így van ahogy írod.

A jelenlegi 5S töltőn a legmelegebb,használat közben is eléggé langyi,de forrónak azért nem mondanám.

Szerintem fórumtársunk is így érthette.

(#20364) MNBT válasza perge666 (#20363) üzenetére


MNBT
tag

Igen pontosan így értettem, hogy nem langyos hanem forró lesz a telefon háza.

(#20365) zoltanz válasza MNBT (#20364) üzenetére


zoltanz
nagyúr

iPhone 4S em jobban melegedett, de így is 8 éve megy már hibátlanul.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20366) Constantin


Constantin
tag

Sziasztok! iPhone 5s elkezdte kikapcsolgatni magát. Tegnap éjszaka kezdte. Azóta gondol egyet, és fél óra használat után elmegy aludni. Akksi teljesen feltöltve, legújabb szoftver telepítve. Bárkinek bármi ötlet? Esetleg meg lehet valahol nézni, hogy miért csinálhatja?
Köszönöm előre is!

(#20367) .Szaki. válasza Constantin (#20366) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nálam is ez volt a jelenség kb.fél éve, töltést vezérlő IC okozhatja ezt, vagy maga az akksi adta meg magát.

(#20368) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

azt szeretném megtudni, ohgy lehetséges-e a CarPlay telepítése a telefonra utólag? A legújabb 12-es OS van rajta.
Sajna nem indul el magától, amikor a kocsival csatlakoztatom...

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#20369) WestBam válasza artid (#20368) üzenetére


WestBam
senior tag

Az a rendszer része, nem kell semmit telepíteni rajta. Sirit ha bekapcsolod mennie kell. Esetleg a kábelt nézd meg, hogy rendben legyen.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#20370) artid válasza WestBam (#20369) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi.
Gyári visszaállítás után már működik!
Csak sajna a kocsi nem támogatja mellette a másik telefon Bluetooth kapcsolatát :(

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#20371) WestBam válasza artid (#20370) üzenetére


WestBam
senior tag

Az így megy, vagy BT vagy Car Play, a mi autónk is ilyen (volvo).

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#20372) Kbali válasza artid (#20370) üzenetére


Kbali
nagyúr

VW, Skoda rendszer is ilyen.

(#20373) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jó ha jön az iOS, lefagyott tegnap telefonszám címjegyzék, ki kellett lőni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20374) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Nekem le is frissült tegnap a 12.4-re.

(#20375) P41N válasza radio100jozs (#20374) üzenetére


P41N
senior tag

Én iTunes-vel próbáltam frissíteni, és valamiért nem megy. Mindig 14-es hibát kapok, ami az adatkábel miatt van. Viszont, ha másik iOS 12 verzióra frissítek azzal jó... Most vagy sz*rul szedte le az ipsw-t, vagy nem tudom. Lehetséges amúgy, hogy ez lesz az utolsó iOS 12 verzió.

(#20376) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Odaadtam egy családtagomnak a 5s-emet,de őt nagyon zavarja a halk beszédhangja.
Mielőtt odaadtam akkor cseréltem ki a hangszórót.
Lehet ezzel vmit kezdeni?Nincs esetleg rá vmi kis alkalmazás?

Szerk.:

Töltés,melegedés,stb.
Cseréljétek le pár évente a töltőt.Tapasztalatból írom.
Nekem egy gyári iphone töltő vert oda egy új iphone akksijának (4%-ot vitt le 3hónap alatt).Tölteni tölt,de volt vele vmi gáz.Nem esett,nem koccant,szerintem elhasználódott (több éves töltő volt).

[ Szerkesztve ]

(#20377) Tiger. válasza Elims (#20376) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Az szép. Honnan tudjam melyik melyiké, mert van 5s-em és egy xs maxom is, de mind a kettőnek ugyan olyan a töltője.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20378) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Lenne egy olyan probléma, hogy egyik ismerősnek az 5s egyszer csak kikapcsolt, utána többet nem kelt életre. Töltőre dugva a töltést nem veszi (kimértem), ezután az aksira is konkrétan rámértem, amibe már a feszültség is alacsony volt, tehát lemerült az fix. Volt kéznél egy másik akkumulátor is, ami kb. 75-80% töltöttség körül volt. Ezt behelyezve a telefon ugyanúgy nem csinál semmit, viszont észrevettem, hogy bekapcsolásra (nincs rezgés, a kijelzőn se semmi), elkezd melegedni a SoC, tehát valami történik. Az akkumulátor feszültsége esik, tehát meríti, de töltést ugyanúgy nem veszi. DFU mód se jön be. Valaki találkozott már esetleg ezzel a hibaleírással?

(#20379) tothferenc válasza Tiger. (#20377) üzenetére


tothferenc
senior tag

Sorozatszam, vagy amelyik a tisztabb, az az ujabb :)

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#20380) tothferenc válasza beldeczki (#20378) üzenetére


tothferenc
senior tag

Csak a SoC melegedesebol gondolod, hogy bekapcsolt?! Sztem kar lenne :) vagy alaplap, vagy toltes vezerlo....

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#20381) beldeczki válasza tothferenc (#20380) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Csak a SoC melegedesebol gondolod, hogy bekapcsolt?!

Nem azt írtam, hogy bekapcsolt, hanem hogy bekapcsolásra (tehát bekapcsolni próbálom)

vagy alaplap, vagy toltes vezerlo....

Ezekre tippelek én is, a többi része jó lesz alkatrésznek...

[ Szerkesztve ]

(#20382) Elims válasza Tiger. (#20377) üzenetére


Elims
veterán

Ha szerencséd van akkor a típusszámából (A1300 vagy A1400).
Nekem a régi 1300-as volt,még a 3gs-é volt.

Nekem xs-nek vert oda az 1300-as.Novemberben megvettem,január-februárban már 96%-on volt az akksi kapacitás.Azt hondoltam,hogy a telefonnal van gond,aztán gondoltam egyet és elővettem a dobozából az új töltőt.Azóta azzal töltöm és azóta is 96%.
+ha a régi töltővel töltöttem max.1napot bírt az akksi ebben is,a 6s-ben és az 5s-ben is.

(#20383) Tiger. válasza Elims (#20382) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A1400-as van, ha jól láttam mind a 2-nél. Én úgy hallottam, hogy az a1300--asokkal volt baj. De van egy 12w bliztwolf, igy ha kevés az időm, akkor azzal töltöm.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#20384) odrif


odrif
MODERÁTOR

Írtam az egyik hazai Iphone szervizeléssel foglalkozó cégnek, hogy mennyiért cserélik ki az akkumulátort az 5S.-ben.
29.800 forintos ajánlatot kaptam.
:(

20 éve a Prohardveren

(#20385) P41N válasza odrif (#20384) üzenetére


P41N
senior tag

Az kemény😂😂😂 Ennyiből már egy rendes 5S-t lehet venni. Helyedben azt csinálnám, hogy vennék egy akkumulátort, igaz nem eredeti lesz, de működni fog, és nézel egy videót, hogy hogyan kell kicserélni. Nem nagy feladat, csak nem kell kapkodni.

(#20386) Akelaus válasza odrif (#20384) üzenetére


Akelaus
senior tag

Na ne!
iPhone 5/5s/5c gyári akkumulátor csere AKCIÓ 10 perc 4.500 Ft Ha pesti vagy, akkor az Oktogonon ennyiért cserélik.

(#20387) Kbali válasza Akelaus (#20386) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én is itt csináltattam, de kétlem, hogy gyári akksit raknának be. Viszont tényleg 10-15 perc és kapsz számlát, ill. 6 hó garanciát a beépített akksira. Nekem többet ér a szabadidőm, minthogy elkezdjek szerszámot, akksit rendelgetni Kínából, meg tutorial videókat nézegetni hátha elcseszem alapon.

Ha mindenképpen eredeti, akkor talán hivatalos szervizben is megáll 10e Ft-ban.

[ Szerkesztve ]

(#20388) odrif válasza Kbali (#20387) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Hivatalos szervíznek írtam.
De a nevét szándékosan nem írom le.

20 éve a Prohardveren

(#20389) Akelaus válasza Kbali (#20387) üzenetére


Akelaus
senior tag

Pontosan. Neki sem állnék, de ha kell ide viszem majd el én is. Azaz már kéne, de droidra váltottam, az alma ilyen hobbitelefon :D
Szerintem sem gyári kerül bele. (Amúgy egyáltalán bárhol raknak bele gyárit? :F )

(#20390) zoltanz válasza odrif (#20384) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én Ali-ról Nohon-t rendeltem, olyan mint a gyári. Árban is a legjobb, annyit bír mint a gyári minden tekintetben. 10 nap volt a posta kb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20391) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Kolléganő i5s készülékén hónapok óta nem értesít a Messenger. Lehet erről tudni valamit vagy egyedi hiba lehet. Letörölve volt az app, ennyi. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20392) Kbali válasza tylerddd (#20391) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan beállítás probléma lesz

(#20393) tylerddd válasza Kbali (#20392) üzenetére


tylerddd
veterán

Mindent megnéztem, amit lehetett az app-ben is és a beállítások értesítések menüjében is. Azt nem írtam, hogy az üzeneteket persze megkapja, de se az ikonnál nem jelzi számmal, se hangjelzés nincs, senkitől.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20394) Kbali válasza tylerddd (#20393) üzenetére


Kbali
nagyúr

Olyan is van, hogy maga az adott üzenetfolyamnak/usernek letiltható a jelzésre, így nem is ad hangot, nem jelzi ikonnal.
+ nincs bekapcsolva véletlenül a ne zavarjanak üzemmód? ill. legfrissebb Messenger van fenn?

(#20395) tylerddd válasza Kbali (#20394) üzenetére


tylerddd
veterán

Nincs némítva senki. Olyan is van, hogy kap üzenetet, nem jelez, aztán visszaír az illetőnek és a következő kapottnál már jelez. Az app-et többször törölte, visszarakta, gondolom akkor a legfrissebbet teszi fel. Nincs bekapcsolva a ne zavarjanak.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#20396) Kbali válasza tylerddd (#20395) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nyitva van messenger, akkor sem jelez külön, csak ha háttérbe van csukva

(#20397) Diokhan válasza Kbali (#20396) üzenetére


Diokhan
addikt

Viszont az nem bug, hanem direkt úgy van. Ha a kezedben van a telefon, nem kell jeleznie, még akkor sem, ha épp másik appot használsz. Abban az esetben is csak fentről jön le az értesítés hangjelzés nélkül.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#20398) Kbali válasza Diokhan (#20397) üzenetére


Kbali
nagyúr

Eztet :) tudtam, csak nem jött le, hogy a kérdező tudja-e.

[ Szerkesztve ]

(#20399) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Sziasztok,

nincs valakinek egy polcon fekvő nem használt 5s ami hibás vagy bontható?
Nekem egyszer csak nem veszi föl a töltést. Első körben egy dock flex kábelt cserélnék. Aksi nem rég lett cseréve.

(#20400) Tiger. válasza Fetyoka0 (#20399) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Lehet, hogy segíthet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.