Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Az usb-t azért kipróbálhatnád egy pendrive-val vagy egérrel is. Lehet, hogy a hdd-nek nem elég az áramerősség.

A venti vezérléshez viszont semmi köze nincs az oprendszernek, szóval esélyes, hogy hibás darabot kaptál.

Elsőként a hőmérsékleteket csekkold Aida-val.

Mondanám, hogy nézz esetleg egy bios frissítést, de ha közben fagy le, akkor kuka.

(#2) greenity


greenity
aktív tag

usb 3-as driver van a gépen? (win7 nem telepíti ha jól tudom..)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) ravensky13


ravensky13
tag

Szerintem egyértelműen driver probléma, az USB3-as portokat főleg win7 alatt nem tudja felismerni a op. rendszer, általában meg kell etetni vele a drivert hogy működjön, ezt egyértelműen támasztja az is alá, hogy a külső vinyód áramot kap, mivel az driver független dolog, hogy ott az 5V a porton. Meg kell keresned az USB drivert hozzá, felpakolod és örülsz!

szerk: Most látom, hogy nincs win7 alá se chipset se usb driver a lenovo oldalán, utána kéne nézni, hogy milyen USB3 chiped van, és előkaparni valahonnan a drivert hozzá, remélem tudtam segíteni!üdv

[ Szerkesztve ]

(#4) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

én is ilyen fuck win 8 módon álltam neki a levonó G710-es laptop telepítésének múlt héten. 32, 64 bites win 7-tel, home premium és pro verziókkal is próbáltam, de töméntelen sok hiba jött elő.
A wifi pl. sehogysem működött, az usb3 az usb2 sebességű volt, stb.

Kíváncsiságból feltettem a win8-at. a wifi mindenféle telepítgetés nélkül csak jelszót kért a csatlakozáshoz, valamint minden hardver tökéletesen működik azóta is...

akárhogy fuck windows 8, az a laptop nem fog jól működni windows 7-tel. Nem értem, hogy miért nem, de nem.

(#5) Out válasza Krugszvele (#4) üzenetére


Out
addikt

Szerintem egyértelmű, hogy miért nem. Mert ha egyszer Windows 8-ra vannak hozzá driverek, akkor azt is kell rajta futtatni. Nem véletlen, hogy sok laposon a mai napig FreeDOS az oprendszer.....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6) Anubiss


Anubiss
tag

Zoli0726: Próbáltam egérrel meg pendrive-val is, de egyik sem működött.

ravensky13: Tettem már fel egyszer egy Renesas USB Utility cuccot, de az sem működött. Amikor próbáltam elindítani, akkor hibát dobott, hogy "USB Utilitiy not found".

Krugszvele: Szóval mindenképp Win8-at kéne rápakolni? Nem tudom, annyira nekem nem jön be az egész felhasználói felület meg minden. Olyat is hallottam, hogy az alatt a játékok sem működnek rendesen (mostanában az Age of Empires 2-t tolom). Emellett még van pár modellező programom is ami kell az egyetemhez és nem lenne jó, ha lehalna.

A Win8.1-ről kinek milyen tapasztalata van? Jobb mint a sima 8?

(#7) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

USB: A Windows 7 alapból nem kezeli az USB 3-at. Ehhez kell külön egy driver, ami a T gépedhez nincs, csak 8.1 alá. Ezzel is megpróbálhatod működésre bírni, de előtte biztonsági mentést készíts, mert ha telepszik is, nem biztos, hogy jó lesz.

Hűtés: Vezérlőpult --> Energiagazdálkodási lehetőségek
Itt az összes sémánál állítsd be, hogy a hűtés típusa "aktív" legyen, és mind a minimum, mind a maximum érték legyen 100%. Ha ez nem segít, ajánlom a TPfan nevű programot.

Szerk.: 8.1-et soha többet. Feltettem anno a Lenovo T500-as notimra anno, amit ez művelt vele... Indításnál sosem ment a Wifi, csak ha egyből újraindítottam a gépet. A stabilitása sem volt meggyőző, főleg alkalmazások terén. A sebessége meg nagyon változó. Van, hogy kegyetlen gyors, de van, hogy elmehetnék kávét főzni, mire megnyit bármit is, addigra már megittam a kávét. Hibernálásból meg sosem ébredt fel a gépem. Ja, és a jogokat is furán kezeli. Ismétlem, ez ugyan egy T500-as noti volt, de minden driver fel lett téve.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#8) Zoli0726 válasza Anubiss (#6) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

8.1 update1-et tegyél fel ha tudsz. Jobban muzsikál mint a 7, nincs vele semmi gond.
Az usb3 biztos, hogy a win7 miatt nem működik.

(#9) gabo89


gabo89
senior tag

Egy barátom Asus notebookjával is ez volt a helyzet. Driver Navigatorral sikerült megoldani a problémás drivereket.

indul a sörös aludni

(#10) Luck Dragon

Próbáld meg a Lenovo oldalán a win7-es drivereit leszedni és telepíteni rá, majd egy teljes újraindítást csinálj. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) kraftxld válasza Szatyor95 (#7) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jé, egy 6 éves gépre (T500) nem optimalizálják a Win 8.1-et.
Kb hasonló kategória mint amikor valani P1-es gépre XP-t akar telepíteni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) tope


tope
addikt

Driverek, ha nem találnád, egyébként nem értem, mi a baj a Win 8/8.1-el, hogy 7-es menjen rá, megszokás, vagy más ?

(#13) Szatyor95 válasza kraftxld (#11) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Hát azért ez már túlzás. 2002-es, P4-es konfigomon simán megy a 7, holott egy olyan gépről beszélünk, ami akkor volt 7 éves, mikor megjelent a hetes. Ugyanez igaz egy másik, 2004-es P4-re is, egy Lenovo T41-re is. Minden tökéletesen működik, még ha nem is villám tempóban. Lehet én vagyok bolond, de nekem ez azt mutatja, hogy azért nem olyan nagy elvárás a korábbi hardverekkel való együttműködés a Windowsnál sem.

Nyugodj békében Integra!

(#14) CloZee


CloZee
aktív tag

Friss Windows telepítés, majd Driverpack Solution letöltése és driverek felpakolása vele. Boldogság.

(#15) Anubiss


Anubiss
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Szerintem egyszer megpróbálom a Win 8.1-et és ha nem működik, akkor a driver programos megoldást.

(#16) Krugszvele válasza Anubiss (#6) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ne aggódjál emiatt, az AOE 2 tökéletesen fut windows 8.1 alatt :)
a 8 és a 8.1 között a különbség, amit észrevehetsz annyi, hogy alapból a hagyományos asztalt kapod indítás után, nem a metró felületet.

Maximum tört programokkal lehet problémád, gyáriakkal biztosan nem. A törtekkel nincs tapasztalatom.

(#17) Krugszvele válasza Luck Dragon (#10) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ezt megtettem, többször is, mindenféle eredmény nélkül.
Próbáltam kézzel is az inf fájlokkal bohóckodva telepíteni a kicsomagolt drivert, nem tudta, hogy mit akarok :) Mintha nem is ahhoz lenne a driver.

El tudom még képzelni, hogy a lenovo oldalán volt fent rossz driver

(#18) Anubiss


Anubiss
tag

Fejlemények!

Megpróbáltam feltelepíteni a Win8-at és most van egy laptopom operációs rendszer nélkül. Eltoltam a telepítésnél azzal, hogy leformáztam az egész vinyót, mivel az MBR partícióra nem volt hajlandó felmenni csakis GPT formátumúra és gondoltam, ha formázom akkor jó lesz. De nem.

Olvastam, hogy át lehet konvertálni, de gondolom azt a partíciót (vagy egész lemezt) nem lehet konvertálni, amin az oprendszer van.

Hogyan tudnék ezzel zöldágra vergődni?

(#19) Krugszvele válasza Anubiss (#18) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

2 terás merevlemezig a MBR rövidítésű iskolát érdemes használni, afölött jött be ez a GPT mód.
De számomra teljesen érthetetlen a probléma.

Szerintem telepítsd újra. Amikor kiválaszthatod a partíciókat, ott mindent töröljél le, nyomjál az üres, formázatlan helyre és install.

Nem nehezíti a dolgod ilyen dolgokkal, csak kérdés nélkül megoldja.

(#20) Zoli0726 válasza Anubiss (#18) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Usb-ről telepíted a win8-at vagy dvd-ről?

windows 8 vagy 8.1?

(#21) kraftxld válasza Anubiss (#18) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mivel UEFI-n van a bios csak GPT-re települ.
A telepítőben a partícionálós résznél, törölj le mindent, majd nyomj egy Shift+F10 -et, ezzel előjön a parancssor.
Utána a kövekezőket
diskpart
list disk
sel disk x (ahol x annak a vinyónak a száma ahová telepíteni akarsz)
convert gpt

Majd újrapróba :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#22) Krugszvele válasza kraftxld (#21) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

De ez biztosan kell?
Nem elég letörölnie minden partíciót a meghajtóról?

Mondjuk a biztos megoldás gondolom az amit leírtál.
De a tucatnyi win 8.1 telepítés során egyszer sem futottam még össze ezzel sem uefi sem bios fronton.
Na, de mindig tanul az ember.

(#23) kraftxld válasza Krugszvele (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kipróbálhatod nélküle, ha szerinted úgy menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) dqdb válasza Krugszvele (#22) üzenetére


dqdb
nagyúr

Attól, hogy törlöd egy lemezről az összes partíciót, a partíciós tábla formátuma nem fog megváltozni MBR-ről GPT-re.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25) Anubiss


Anubiss
tag

Na sikerült feltenni a Win8.1-et. Csak le kellett törölnöm az összes partíciót telepítéskor és egyből működött.

Az USB3.0 portok már működnek rendesen, de a ventillátor még mindig rakoncátlankodik.
Az energiasémáknál már átállítgattam a dolgokat, de még így se jó.

Milyen vezérlő progik vannak?

(#26) HLP válasza Krugszvele (#4) üzenetére


HLP
újonc

Nekem hasonló hibák jöttek w7 alatt, a legnagyobb baj az, hogy ha biosban engedélyezem a dedikált vidkarit save&exit után black screennel megáll az egész, ha letiltom gyönyörűen betölt a w7,illetve a wifi szintén nem működik, a 3.0 USB problémáig el sem jutottam, szerintem hnap teszek egy próbát w8.1el remélem nem a vga halott benne.

(#27) clermont


clermont
újonc

Hello Mindenki!

Kis segítséget szeretnék kérni - van egy vadiúj Lenovo Z50 laptop, haver vette, menne föl rá a win8.1 install, azonban nem lép tovább az előkészítésnél, hiányol egy "storage" drivert, azonban a lenovo honlapján csak *.exe formátumban vannak fenn a driverek, a kapott driver-DVD sem talál semmit...mit lehet ilyenkor tenni?
2 különböző win8.1 is megpróbáltam..miért nem megy végig az install egy alap illesztőprogrammal s majd később frissíthető lenne?

Kényszerből egyelőre egy win7 raktam fel.

hja, a hibaüzenet:
"Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. Egy lehet egy DVD, CD vagy USB eszköz.stb. stb."

kinek van ötlete? köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.