Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ezért kell mindent előre letisztázni a legapróbb részletekig. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Wictor


Wictor
senior tag

"öt megálló metróval"
Frászt kapok ettől a pesti hozzáállástól, vidéki, kisvárosi ember vagyok, mikor Pesten voltam, 40 perc alatt begyalogoltam az Örs vezérről a Nyugatiig, vagy a Nyugatitól 30 perc alatt a Petőfi híd budai hídfőjéig.

Témához: ja, ismerős. Csak nálam így néz ki: menjek fel Pestre (130 km) és akkor lehetőleg menjek már még házhoz is, mert hát na.

[ Szerkesztve ]

(#3) aXXon


aXXon
senior tag

A terra-angyaloszon hangosan felröhögtem :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#4) danih


danih
addikt

Az az öt megálló Neked is öt megálló... vagy nem? :DDD
(#3) aXXon: szintén, nagyon jó

[ Szerkesztve ]

(#5) Sandrew válasza Wictor (#2) üzenetére


Sandrew
őstag

"Pesten voltam, 40 perc alatt begyalogoltam az Örs vezérről a Nyugatiig"

Kizárt.

(#6) Wictor válasza Sandrew (#5) üzenetére


Wictor
senior tag

Egyáltalán nem, ha látnád az én tempóm.

Vakegérke: Még meg tudom őket különböztetni. West End-nél a Nyugati

[ Szerkesztve ]

(#7) Vakegérke válasza Wictor (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az inkább a Keleti lesz, nem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Mr X


Mr X
veterán

A kinek fontosabb részre:

Ha a vevőnek nem tetszik valami, megveszi a cuccot mástól, általában nem csak egy ember árul egyfajta dolgot. Az eladónak az az érdeke, hogy eladja a termékét. Ennek érdekében néha plusz "szolgáltatást" kell vállalni.

Persze ettől ez lustaság.

A kedvencem az volt, mikor asszony unokahúga laptopot vett. Felutazott a Népligetbe 220km-ről, erre az eladó benyögi, hogy menjen már el a Westendbe. Elvittem, megbeszéltük, hogy a földszinten találkozunk. Odaértünk, hívja az eladőt, erre az a gyökér annyit nem tett meg, hogy az elsőről lemásszon a földszintre, nekünk kellett felmenni. Több órányi és több kilométernyi utazás után egy szaros emeletet nem volt képes lejönni. :U Ha én lettem volna a vevő, én otthagytam volna, aztán megveszem mástól.

[ Szerkesztve ]

(#9) danih válasza Sandrew (#5) üzenetére


danih
addikt

Nem feltétlenül, hasonló időket én is szoktam menni.

(#10) Sandrew válasza Wictor (#6) üzenetére


Sandrew
őstag

Metróval is jó 30perc :U Keleti lesz az szerintem.

(#11) Wictor válasza Sandrew (#10) üzenetére


Wictor
senior tag

Nyugati pályaudvar, ennyire még ismerem őket.
De nem mondtam, hogy másodpercre pontosan 40 perc volt.

(#12) márNemKereső válasza Wictor (#2) üzenetére


márNemKereső
tag

Ez nálam is kiverte a biztosítékot.
Eleve rég elmúlt már a kamasz korom, ráadásul több, mint két hónapja alig mozgok valami rejtélyes nyavaja miatt, de rövid ideje megint mozgásképessé tettek valami gyógyszerrel.
Erre ma a hecc kedvéért úgy döntöttem, hogy spórolok a BKV-n: ha hihetek a google térképének, akkor kb. 17-18km-t tettem meg gyalog két rövid pihenővel.
Öt megálló és "kiesik"... :C

Hogy is szokták mondani? "Ezért tart itt ez az ország!" :DD

(#13) Sandrew válasza márNemKereső (#12) üzenetére


Sandrew
őstag

Elég nagy az átlagsebességed akkor...

Mondjuk úgy 8-10km/h amit kétlek.

[ Szerkesztve ]

(#14) Wictor válasza márNemKereső (#12) üzenetére


Wictor
senior tag

Na hát igen. Mondjuk Pesten még az aluljárókkal is bonyolítják a közlekedést, na ott volt már, hogy vidékiként eltévedtem és valami totál más kijáraton mentem ki, mint amin kellett volna. :D De visszataláltam, alap. De nem értem ezt a metrózós / villamosos dolgot. Mondjuk a nagyvárosiak meg a vidéki módot nem értik.

(#15) amanoba válasza danih (#4) üzenetére


amanoba
őstag

Nekem is annyi, csak én így is utaztam a plázáig, ő meg ha már metróra ül, nem mindegy neki, hogy 7 (!) perccel többet utazik? Komolyan mondom pofám leszakad..

Szerintem a vevő dolga, hogy elmenjen a cuccért, ha már egyszer kell neki, nekem meg se fordulna a fejemben, ha venni akarnék valamit, ennek a fordítottja.

Egy másik arc, simán eljött a 11.kerületből, és még meg is köszönte, hogy elé jöttem..na ez a nem mindegy!
Mondjuk ez a srác is vidékről, a Vajdaságból költözött fel.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#16) márNemKereső válasza Sandrew (#13) üzenetére


márNemKereső
tag

Miért? 9-kor indultam itthonról és fél hat tájban értem haza. :-D

(#17) Z86


Z86
őstag

Nekem ez mindig szokatlan volt, hogy a Nagyvárosban megállókban mérik a távolságot. :B :DDD

(#18) márNemKereső válasza Wictor (#14) üzenetére


márNemKereső
tag

Mióta megszülettem, budapesti vagyok (leszámítva másfél év "laktanyafogságot"), de ha nem sürgős és épp nem fáj semmim, akkor vagy bringa vagy séta végkimerülésig. :-)

(#19) Sandrew válasza márNemKereső (#16) üzenetére


Sandrew
őstag

félreolvastam. azt olvastam 2óra alatt tetted meg :DDD

(#20) Jhonny06 válasza Wictor (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Pesten voltam, 40 perc alatt begyalogoltam az Örs vezérről a Nyugatiig, vagy a Nyugatitól 30 perc alatt a Petőfi híd budai hídfőjéig."

És ezt most miért hangoztatod? Mintha valami okos dolgot csináltál volna, amikor a legbalfaszabb húzás, ott a metró. Ha a "pesti hozzáállás" alatt azt érted, hogy logikusan gondolkozunk, mert nem 1 óra alatt szeretnénk eljutni a pontból a b-be akkor igen, így van.

(#21) Wictor válasza Jhonny06 (#20) üzenetére


Wictor
senior tag

Ha ennyi pénzük van a "nagyvárosi" embereknek, akkor felőlem... És nem, nem okos húzás, de legalább egészséges, nem úgy, mint több tíz ismeretlen valakinek a leheletét és izzadságszagát szagolgatni összezsúfoltan. Ja, meg ingyen van. És ez részetekről nem logikus gondolkodás, hanem ellustulás.

[ Szerkesztve ]

(#22) márNemKereső válasza Wictor (#21) üzenetére


márNemKereső
tag

Hát a budapesti levegőben sétálni, az annyira talán nem egészséges, de ha nem túl erős a benzingőz szaga az utadon, akkor lényegesen érdekesebb és kellemesebb lehet. :)

(#23) Thunderzolee válasza Wictor (#21) üzenetére

"másokat szagolgatni"
Ugyan már.. Nehogy a szép fehér pólód összekoszold a csúnya koszos buszokon.. :D

Pesten elég jóféle tömegközlekedés van, érdemes kihasználni.
Sok időt meg lehet vele spórolni.

Ilyen fél belvárost átszelő gyaloglásokat már régóta nem csinálok. Szeretek sétálni, de gyalogolni nem. Pláne táskával a hátamon, mekis kólásdobozzal a kezemben.. :P
Viszont jókat lehet szemezni a szembejövő csajokkal.. aranyos, mikor megfordulok, és a leányzó is.. na jó, nem viszem el a topic témáját csöpögős szerelmes irányba..

A postolónak gondolom az volt a baja, h a Duna Plázához közel lakik, és nem logikus neki, ha metróra kell ülnie, mivel a vevő már amúgy is tömegközlekedéssel közelíti meg a Westendet, akkor logikusabb, ha továbbmegy a Duna Plázáig.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#24) Thome válasza Jhonny06 (#20) üzenetére


Thome
addikt

Csóró ember nem nyavalyog, gyalogol.

(#25) Wictor válasza Thome (#24) üzenetére


Wictor
senior tag

Pluszegy, erről van szó. Csak ezt ugye nem érti, aki nincs benne. :)

bullseye: Itt nem arról van szó, hogy néha ennyit kell gyalogolni és ha nincs idő, akkor metróval, vagy egyéb tömegközlekedéssel mennek. Hanem az, hogy szinte mindig és szinte bármekkora távra. Kocsi, metró, HÉV, villamos nélkül ott nincs élet, még ha a sarki boltba mész, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#26) bullseye válasza Wictor (#21) üzenetére


bullseye
addikt

nagyvárosi embereknek nem mindig van 4-5x annyi idejük ugyanarra a távra...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#28) Thome válasza Kalandor (#27) üzenetére


Thome
addikt

Nem lehetetlen. Hasonló köröket már én is csináltam, nyilván nem Bp-n.

(#29) Jhonny06 válasza Kalandor (#27) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván kamu, legalább a duplája.

(#30) Thome válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


Thome
addikt

Nyilván. :R

:W

(#31) Wictor válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


Wictor
senior tag

& Kalandor: Nyilván, egyértelmű. Nos, aki nem hiszi el, az gyalogoljon velem egy hasonló távot legközelebb, ígérem, hogy nem fogja bírni a tempóm. Egyébként nem értem, miért mindenki ezen akadt fenn, mikor NEM az időn volt a hangsúly, hanem a távolságon. Egyébként Kiskunfélegyháza - Kővágó-ér távolság 1 óra 15 perc volt 1 megállóval, holott az is vagy 12-15 km. De biztos kamuzok, csakis. Uram bocsánat, az nyíl egyenes út volt, sorry, hazudtam.

[ Szerkesztve ]

(#32) Jhonny06 válasza Wictor (#31) üzenetére


Jhonny06
veterán

12 km/h-val akkor se lehet gyalogolni..

(#34) márNemKereső válasza Jhonny06 (#32) üzenetére


márNemKereső
tag

Örs-Blaha picit több, mint 5km! ~egy óra alatt még én is végigmegyek ezen az úton.
(gúgli maps állítja, hogy ennyi)

(#35) Mr X válasza márNemKereső (#34) üzenetére


Mr X
veterán

Mínusz 3km (37%), plusz 20 perc (50%) az előző felvetéshez képest.

[ Szerkesztve ]

(#36) bullseye


bullseye
addikt

kérem szépen a 2009-es 20 km-es világrekord gyaloglásban 1.18:41
igaz, forgalom nélkül, de ehhez képet 7-8 km teljesíthető...

(Szerk: bocs, rossz távra emlékeztem)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) Mr X válasza bullseye (#36) üzenetére


Mr X
veterán

Na mostmár érdekel a dolog, délután beizzítom a GPS-t, aztán lemérem, mennyire tudok sietni. :D

Amúgy az még mindig csak 15km/h, a világ legjobb távgyaloglójától.

[ Szerkesztve ]

(#38) bullseye válasza Mr X (#37) üzenetére


bullseye
addikt

én meg kimegyek a konyhába (kb. 10m) és onnan átszámítom :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#39) hoffman_ válasza Wictor (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azért Budapesten elég szar sétálni, már nem azért... :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#40) darál0w válasza Wictor (#6) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

üldöztek? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#41) moha21


moha21
addikt

Teljesíthető, de 8km 40 perc alatt 12km/h ami már futás. Én kiváló sportoló voltam középsuliban 3250m volt a cooper tesztem 12 perc. Ez a táv meg a 2 és félszerese..
Arról nem beszélve, hogy a pálya ideális volt és nem volt piros lámpa sem.

Ettől függetlenül én is szoktam gyalogolni ( mily meglepő ), de ha az ember siet akkor BKV. A metrónál gyorsabb dolog meg nincs. ( Pesti tömegközlekedésre gondolok )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#42) Jhonny06 válasza márNemKereső (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azaz ~5 km/h-val haladsz, ami az átlagos felnőtt sebesség, sétálva. Nem a 2,5X-esével, ami már futás..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.