Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sifre


Sifre
senior tag

i7-6600U 2020-ban 350 ezerért? Az derék...

(#2) Teaway


Teaway
veterán

2 magos i7? ki találta ezt ki?

Nincs itthon csokid??

(#3) hallador


hallador
addikt

Dell Latitude 7480 amit gyárilag 7600-al adtak ki 2017-ben de maradt raktáron 6600 ezért beletették.
2 mag windows 10.hez? Meg 8 GB ram.
Azért van az arcukon bőr a magyar nagykereknek. Hiába 20 éve szipolyozzák a piacot.

Ez egy tisztességesebb országban már kiselejtezték, és használtan eladják. Ennek a gépnek a piaci ára ~ 160 - 200 000 Ft.

(#2) Teaway

Az első Kaby Lake R 2017 augusztusában jelent ami 4 magos i7. Akkor nem volt amikor a 7480 megjelent.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#4) jbcs válasza hallador (#3) üzenetére


jbcs
tag

2 mag és 8 GB ram miért probléma a windows 10-hez? Vagy csak a megfogalmazás volt rossz. Nekem 2 magos pentiumom van és 8 GB ram, de nem érzem, hogy kevés lenne.

(#5) adamssss válasza hallador (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem 7480-am van es kaby van benne. (Eredeti nem utolag lett cserelve)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) valakky válasza hallador (#3) üzenetére


valakky
aktív tag

melyik alternatív valóságban?
aprón 170k, használtan, gari nélkül.
értem én, hogy ezt te zsírújan szeretnéd, garival, ki nem. csak ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.
a 2 mag/8 gigát megint lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#7) Tigerclaw válasza hallador (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor ez valami berhelt downgradelt refurbished, vagy egyszeru second hand model? Adjak a feleert es oruljenek, ha van aki elviszi annyiert.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) pusszycat válasza hallador (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Biztosan csak elírás az ára. Kéretik javítani. De aki újonnan akar 4 éves gépet venni csak tessék. Ezekben az akku már kezd megmakkani. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) hallador válasza adamssss (#5) üzenetére


hallador
addikt

Kaby volt benne, de én nem Kaby lake-ről beszéltem, hanem kaby lake R-ől. Hiszen ha megnézed, akkor a 7600 amit írtam ott ahol erre válaszoltál is az is kaby lake. De amúgy Te tudod mi a különbség a Kaby Lake és a Kaby Lake R között?

(#4) jbcs

Egy munkagépben amit 8 - 12 órában használsz naponta? Kínszenvedés lesz.

(#7) Tigerclaw

Ismered a google-t? Akkor rá tudsz keresni ugye? Nem értem miért kérdezgetsz engem, amikor meg tudod Te is nézni...

(#6) valakky

értem én, hogy ezt te zsírújan szeretnéd, garival, ki nem. csak ez köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Ez vagy egy ProBook AMD 4000-essel? Hmmm? Szerinted? Csak kérdezem.... Alternatív valóság mi? :N
Nem arról van szó, hogy megint a jó öreg magyar nagyker... :D

(#8) pusszycat
Pontosan. Erről meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#10) Teaway válasza jbcs (#4) üzenetére


Teaway
veterán

5 éves procival újként? És főleg ne nevezzék i7-nek, ha csak 2 magos.

Nincs itthon csokid??

(#11) valakky válasza pusszycat (#8) üzenetére


valakky
aktív tag

inkább erős 3 év az a 4, egyébként meg 500e feletti ára volt nyitáskor, és nem is ment lejjebb
utódja 8265U-val, 8 giga rammal, ddr4-el, de használati értékében nulla különbséggel 600 fölött, de inkább 800.
tekintsünk el a flottás beszerzésektől, egyedi, webes ár.
és tegyük hozzá, hogy bizony a koronavírus elég szépen felvitte az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#12) valakky válasza valakky (#11) üzenetére


valakky
aktív tag

ehh, megviccelt az árukereső, 450-ért is van.

(#13) sb válasza valakky (#11) üzenetére


sb
veterán

Az a gond, hogy azok az idők elmúltak.
Ráadásul épp az utóbbi 2-3 évben volt rohadt nagy ugrás procik terén, mobilban főleg.
1. Bejöttek a 2/4 i7-esek helyett a 4/8-as i5-ök Intel oldalon is. Talán ez is beszédes.
2. Megjött a Ryzen, 2-3x00U széria szintén 4/8 és jóval olcsóbb.
3. Jelenleg meg itt a 4x00 sorozat 6/12, 8/16-tal.
Nézd meg mit tudnak. A 3 évvel ezelőtti felső-közép desktopot verik 2-3x.
Mindezt jóval olcsóbban (még adott gyártón belül is ha néha megjelenik 1-2 AMD-s Dell modell) mint a cikkben lévő laptop.

Szóval ha nem is akarod olcsóbban adni, mert egyszer régen drága volt a T-Modell, talán nem kéne megmagyarázni, hogy ma is annyit ér. Vagy hogy nincs ugyanannyiért ma sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14) valakky válasza hallador (#9) üzenetére


valakky
aktív tag

ProBook AMD 4000
[link] ilyesmire gondolsz? mert ez megint almát körtével. más kategória.
személy szerint én semmilyen hp terméket nem vennék már, de azért köszi. volt probook-om. :DDD

(#15) valakky válasza sb (#13) üzenetére


valakky
aktív tag

valószínűleg azért ki tudják szórni jelenleg ezen az áron, tekintve hogy gondolom 3 év on site gari ugyanúgy van rá. ez meg sokszor jobban érdekli a beszerzésért felelőseket, mint hogy milyen a vas benne.
(megjegyzem, ha nem az árukeresőn veszel 1-1 darabot, akkor gyanítom 300 alá is besüppeszthető)
nekem érné meg, még ennyiért se, melóhelyemnek is csak flottás áron, de ezt nem jelenti azt, hogy a marketing részleget érdekelné pár PH szervizes véleménye.

[ Szerkesztve ]

(#16) hallador válasza valakky (#14) üzenetére


hallador
addikt

Ja nekem most is vani Kaby Lake R-s mint az aláírásomban is látod. Igen erre, mert ez a gép (A Dell Latitude 7480) vázban erősebb, minden másban összerágja és kiköpi a ProBook. Jobb a billentyűzet, a processzor fényévekkel jobb, mint egy 2016-os Intel skylake u. Nagyobb az üzemideje, jobb a VGA, Valamint mindenben jobb gép.
Egy 2016-os technikával felszerelt 3 éves enterprise business gép akkor ér valamit, ha nem egy AMD 4300u teljesítményű i7 van benne. De szerintem a 4300u elveri.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#17) DzsannyX

ASUS TUF Gaming FA506IV-HN239
"A magyar kiosztású billentyűzet felparázslik az éjszakában,"

Hát valószínűleg nem csak ez parázslik fel. Kétlem, hogy egy ilyen házban meg lehetett értelmesen oldani egy 4900H hűtését. Valahogy az a gyanúm, ez is egy, az asus gépek népes táborában, ahol adott árszinthez képest bika hardver a csábítás eszköze, csak a körítés miatt nem tudja kifutni magát azon a teljesítményen, amit egyébként tudna.

(#18) DzsannyX válasza valakky (#14) üzenetére

Az általad linkelt notebook miben más kategória?
Business ez is ahogy a Dell is. Jóval erősebb hardver van benne, mint a Dellben, amit ki is tud hajtani. Mindezt 60000-rel olcsóbban.
Csak a procit nézve:
Dell Latitude 7480 - CB R15 single: 162 multi: 343
HP Probook 455 g7 - CB R15 single: 175 multi: 895

Csak én nem értem? :F

[ Szerkesztve ]

(#19) joey04


joey04
titán

hát ezek ismét "kihagyhatatlan" ajánlatok. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ezek a chieftek házak szerintem a világ legjobb mini itx ajánlatai. árban, méretben, ez igen! Csak így tovább.

(#21) agent_k


agent_k
őstag

A videókártya az jó szerintetek? Pont keresek valamit az UHD 630 helyett, mert szeretnék kicsit játszani, de nem nagy címekkel meg 4k-ban 120fps-sel. Ez meg árban jónak tűnik.

(#22) Csandi válasza DzsannyX (#18) üzenetére


Csandi
őstag

Latitude 7000-res szeria a Dell business classának igen magasan elhelyezkedő osztálya, kimagasló build qualityvel (fémből), bírja a strapát meg a hordozást.

Probook pedig műanyagból van.

(#23) hallador válasza Csandi (#22) üzenetére


hallador
addikt

Az a fém ma már carbon plastic valamint amiről írsz ma már csak a hpre igaz. A többiek jellemzően a tömeg és a vékonyítás miatt nem fém vázba kerülnek. A többi igaz. Ettől függetlenül ez nem ér ennyit.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#24) hallador válasza joey04 (#19) üzenetére


hallador
addikt

:D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) Lacok


Lacok
őstag

Mindkét Be quiet! Dark Power Pro-ra illene 10 év garanciát adni a gyártónak, ha már megkéri az árát.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#26) Teaway válasza agent_k (#21) üzenetére


Teaway
veterán

A GTX1650 kb. 5-20fps-t ad ki magából a 2015-2018-as címekkel, tehát nagyjából a tizedét annak, ami neked kell.

Nincs itthon csokid??

(#27) Yodafon


Yodafon
senior tag

Tahhhhh.... mikor felejtik már el a D-SUB-ot a BÁRMELYIK alaplapon? Egyáltalán mi értelme ha a CPU-ban nincs is már vga? :Y

I'm gangsta!

(#28) Krugszvele válasza Yodafon (#27) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Van bennük. Az a ritkaság, ha nincsen, főleg nemjátékos környezetben (gépek 99.9 százaléka)
A d-sub meg amiatt, ami miatt ps/2 is akad... kompatibilitás. Szerintem is kihalhatna már!

(#29) Yodafon válasza Krugszvele (#28) üzenetére


Yodafon
senior tag

ryzenekben van gpu?

I'm gangsta!

(#30) Synthwave válasza Lacok (#25) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A gyártói annyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) Synthwave válasza Yodafon (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vannak Ryzen APU-k.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) agent_k válasza Teaway (#26) üzenetére


agent_k
őstag

Még jó, hogy rákérdeztem. Köszi.

(#33) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ezek az MSI gaming monitorok finoman szólva is túl vannak árazva.

(#34) Yodafon válasza Synthwave (#31) üzenetére


Yodafon
senior tag

akkor is illene manapság már minimum DVI -t rárakni. Lassan már DSUB monitort se kapni...

I'm gangsta!

(#35) Memora


Memora
senior tag

A Dell Latitude esetében legfeljebb a (gondolom üzleti) garancia ér valamit (de az sem 349890Ft-ot...). 5 évvel ezelőtti konstrukciós HP Elitebook-om van (de lehetne akár Dell is), használtan vettem 2 éve (1 év garanciával) 115000Ft körül, kb: ugyanezt tudja (van amiben jobb, van amiben rosszabb).

Fancy quote placeholder

(#36) Memora válasza jbcs (#4) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem is majdnem ugyanez (i5 U cpu, 8GB ram, SSD), teljesen rendben van Win10-hez (főleg, ha figyelembe vesszük, hogy már 1GB rammal is elindul).

Fancy quote placeholder

(#37) Krugszvele válasza Yodafon (#29) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

a G-s végű ryzenekben tudtommal működik gpu.
lásd Ryzen 5 3400G "VGA típus: Radeon Vega 11" forrás: pcx.hu

(#38) antikomcsi válasza Synthwave (#31) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Vannak. Papíron. Mert jelenleg abba a PRIME A520M-K lapba semmiféle APU-t nem kapsz itthon.

(#37) Krugszvele

Csak a 3400G nem megy az ajánlóban szereplő 520-as lapban.

[ Szerkesztve ]

(#39) Skynet258 válasza Krugszvele (#20) üzenetére


Skynet258
veterán

Baromi ismerős volt a Chieftec Flyer ház, valamikor 2014-ben használtam ezt, de mondom most van a cikkben biztos haluzok... de nem, ez a ház 2013 óta van a piacon. :DDD Valami AMD procit nyúztam benne, nem volt vele igazából semmi problémám.

https://geekpulse.hu

(#40) Synthwave válasza antikomcsi (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

GTX 1650-et ajánlottam bele, nem APU-t. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) doooo válasza DzsannyX (#17) üzenetére


doooo
veterán

Pedig tényleg ütős összeállítás, kár érte.

(#42) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Vannak árak. Cserélném a tíz éves monitorom, de nem ennyiért....

Wasabi...

(#43) Luck Dragon válasza pusszycat (#8) üzenetére

Lehet kapni hosszabbított. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#44) yericho800


yericho800
aktív tag

tiszta occóság 140k tápok :C
ez kell a parasztjának :C ;)

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#45) pusszycat válasza Luck Dragon (#43) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap cseréltem egy Dell-ben (beépített akkut) már fel volt puffadva és 15 másodpercig bírta. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#46) Luck Dragon válasza pusszycat (#45) üzenetére

Lenovomban is már elég harmatos. Lassan cserélnem is kell. :(

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) Synthwave válasza yericho800 (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az akció nem jelenti azt, hogy valami varázsütésre filléres tétel lesz. Mindenesetre le volt írva, hogy kinek kellhet. Direkt. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) Teaway válasza yericho800 (#44) üzenetére


Teaway
veterán

100k körül mozognak az 1200-es Dark Power Pro-k, a 140k az tényleg elvetemült ár :)

Nincs itthon csokid??

(#49) Teaway válasza Synthwave (#40) üzenetére


Teaway
veterán

Az volt az eredeti kérdés, hogy miért van rajta D-Sub? Erre írták, hogy a (még) nem létező APU-k miatt.

Nincs itthon csokid??

(#50) Synthwave válasza Teaway (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Legacy kompatibilitás kijelzők terén arra az esetre, ha valaki nem dedikált VGA-t használ – igazából ennyi. Elfér rajta, enni nem kér, és nem hinném, hogy az árat túlságosan befolyásolná, ha nem lenne rajta.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#51) Yodafon válasza Synthwave (#50) üzenetére


Yodafon
senior tag

De akkor már miért nem DVI? :'(

I'm gangsta!

(#52) antikomcsi válasza Yodafon (#51) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy az 3 centtel többe kerülne a gyártónak.

(#53) medica válasza yericho800 (#44) üzenetére


medica
senior tag

ha sok a jószág... :U

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#54) gzoli2 válasza agent_k (#21) üzenetére


gzoli2
tag

Én megvárnám az új generációból lesz-e belépő szint, ha nem akarsz várni igazából lehet vele játszani nekem rx570 van ami kb ennyit tud és még nekem elég . Ac Odyssey-t végignyomtam vele 30 fps-sel és nem kaptam agyvérzést :DD

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#55) agent_k válasza gzoli2 (#54) üzenetére


agent_k
őstag

Abszolút nem sürgős, viszont köszönöm az ötletet. Megnézem.

(#56) Reggie0 válasza Yodafon (#51) üzenetére


Reggie0
félisten

Uzleti gepeknel azert, mert meg mindig nagyon sok projector vga bemenetes.

(#57) Yodafon válasza Reggie0 (#56) üzenetére


Yodafon
senior tag

asztali gépeken?

I'm gangsta!

(#58) Reggie0 válasza Yodafon (#57) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, a projektor nem valogat, hogy asztali gepet vagy laptopot raknak melle. A cikkben levo kis lapok inkabb kisebb nasban/htpcben vagy valami nem desktop funkciot betolto gepeknel azert jo, mert a vgan lesz kimenet akkor is, ha lefagy a gep, igy egy monitort radugva meg szerezhetsz valamennyi infot, hogy mi tortent.

(#59) Synthwave válasza gzoli2 (#54) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én most helyetted is. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#60) doooo válasza agent_k (#32) üzenetére


doooo
veterán

Jézus... nehogy hallgass rá... 5-20 fps... méghozzá 2015-2018-as játékokban... LOL :W

Jó kártya ez. Mindenféleképp elég szinte bármire, főleg ha nem nagy címeket nyomnál 4K/120fps-sel. Persze ha nem sürgős, akkor nem szóltam, de ha mégsem várnál hosszú hónapokat, akkor garantáltan jól jársz vele.

[ Szerkesztve ]

(#61) janeszgol válasza doooo (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Egy 1650 ma FHD medium környékére igen csak elég.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#62) agent_k


agent_k
őstag

Igazodjon az ember el a tanácsokon :Y

(#63) Synthwave válasza agent_k (#62) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Full HD mediumra okés, de csodát ne várj.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#64) Teaway válasza Synthwave (#63) üzenetére


Teaway
veterán

De neki 4K/120fps-re kell, oda nem oké.

Nincs itthon csokid??

(#65) Synthwave válasza Teaway (#64) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Oda mi oké? Esetleg RTX 2080 Ti vagy 3080, de ott is lehetnek kompromisszumok.

Igazából ez attól függ, hogy pontosan mivel akar játszani, és mennyire ragaszkodik az ultrahighüber GFX beállításokhoz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66) Shin Chen válasza Teaway (#64) üzenetére


Shin Chen
tag

"szeretnék kicsit játszani, de nem nagy címekkel meg 4k-ban 120fps-sel"
mi nem érthető?
Nekem GTX 1050(M) van, azzal kb a legtöbb játékot el tudom indítani, COD Warzone HD-Low 50+-10 Fps., egy 1650 kazuár gamingre szvsz simán jó lehet.

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#67) Synthwave válasza Shin Chen (#66) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 4K/120 fps egyáltalán nem kazuár igény.

Ezért kéne tudni, hogy pontosan milyen címekkel múlatná az időt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#68) Sifre válasza Synthwave (#67) üzenetére


Sifre
senior tag

Én úgy értelmezem hogy éppen hogy nem 4k 120fps-el akar játszani.

(#69) HagymásBabPW


HagymásBabPW
csendes tag

"szeretnék kicsit játszani, de nem nagy címekkel meg 4k-ban 120fps-sel"

Mi nem érthető?

Én is pont ezt szerettem volna kérdezni...
Lehet már kopik a szövegértési készségem, de nekem ez a m ondat az alábbit jelenti konyhanyelvre leforgatva...

Csak kis időt szeretnék játékokkal foglalkozni, Azon belül sem tervezem nagy gépigényű gémek futtatását. Ráadásul a Felbontás igényem, illetve a képkockapermásodperc elvárásaim sem verdesik az egeket, értsétek, Nem, azaz NEM szeretnék 4K felbontással és 120 FPS-el játszani...

No szerintem ezekre az igényekre bőven elégséges az a GTX1650-es kártya.

OK, én alapvetően látássérülésem okán vagyok így ezzel, én 1280x780-as felbontáson játszom, ha jól rémlik ez a legkisebb 16:9-es felbontás. tehát bőven a HD alatt vagyok.
De az én helyzetem eléggé speciális. szóval természetesen nem belőlem kell kiindulni. :)

kb. 1 éve sikerült szereznem ócóért (34000 Ft) egy használt Sapphire pulse RX5700-ast. (vagy 570-est?) :) Már kezdek lefagyni ettől a sok tipusjelzéstől. 1998 óta követem a VGA piac alakulását, már túl sokat tapasztaltam, túl sok kártyaszámot kellett megjegyeznem. :D

Hiába öregszem.

(#70) MeszesKPT válasza HagymásBabPW (#69) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Az 1280x720 az pont a HD-t jelenti elnevezés szerint. ;)

(#71) doooo válasza agent_k (#62) üzenetére


doooo
veterán

Mi nem tanácsot írtunk, hanem tényeket. Az "5-20 fps 5 éves játékokban" ellenben szimpla bullshit, szóval nincs itt mit ragozni. Aki értette elsőre is a kérdésedet, az leírta a tényeket. Amire neked kellhet, arra több mint elég a kártya. Innentől csak rajtad múlik, hogy megér-e 55k-t neked, vagy nem. Mondjuk azt is tegyük hozzá, hogy normális proci is kell mellé a játékhoz, meg normális sebességű memóriák, stb...

(#72) doooo válasza HagymásBabPW (#69) üzenetére


doooo
veterán

Hát nagyon gyanús lenne, ha az épp egy éve piacra dobott 5700-at adta volna negyed/ötöd áron valaki, a megjelenése után azonnal, szóval 570 lesz az. :P Bár azért is kétségtelenül jó ár.

(#73) Synthwave válasza HagymásBabPW (#69) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A sok alkohol. ;]

De erre már kapott választ.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#74) Synthwave válasza doooo (#72) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, pont annyiért vettem akkoriban egy RX 580 Nitro+-t. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#75) Zyelor válasza Sifre (#1) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Pontosan ugyanez volt az első gondolatom nekem is. 3 éve ugyanennyiért vettem hasonló, de olcsóbb laptopot :D

(#76) agent_k válasza doooo (#71) üzenetére


agent_k
őstag

Én feltételezem, hogy aki tanácsot ad az a tények ismeretében teszi ezt. De ez ahogy látom nem mindig így van. I3-8100 meg 16gb 2400-as ram mellé teljesen jó lenne. Viszont az tény, hogy jókat nem olvastam a kártyáról. Plex transkódolásnak kell még utána néznem, hogy mennyire boldogul vele. Majd eldöntöm még.

(#77) sb válasza valakky (#15) üzenetére


sb
veterán

Egy darabot nem hiszem, hogy adnak olcsóbban és ez messze van a 300k-tól.
De továbbra is az a gond, hogy időutazás nélkül nem értelmezhető az ár. Vagy többet kéne ma adni vagy be kellene látni, hogy ez nem mai cucc.

Latitude 5000-es van előttem. Erre is 3 év onsite gari volt.
Csak ez négymagos... és több mint 4 éves. Konkrétan ugyanaz a széria: i5-6440HQ.
És ez is olcsóbb volt.

(#78) doooo válasza agent_k (#76) üzenetére


doooo
veterán

"Viszont az tény, hogy jókat nem olvastam a kártyáról. "

Én viszont igen. Ahol lehúzták, ott csak a magas ára miatt, ami ugye mostanra már nem igazán érvényes.
A cikkben szereplő darab meg amúgy is OC, ami valamennyi plusz teljesítményt mindenképp jelent a nem-OC darabokhoz képest (amelyekről legtöbbször szó van a tesztekben).

(#79) yericho800 válasza Synthwave (#47) üzenetére


yericho800
aktív tag

én most vettem itt 9k postával egy corsair cx 600w tápot.
még arra is fájt kiadni azt a kis korpát :DDD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#80) Robitrix válasza Teaway (#2) üzenetére


Robitrix
senior tag

amúgy nem két magos, hanem 2/4-es. Bár kétségtelenül értelmetlen az I7 ez esetben. az I3 reálisabb lenne.

(#81) Robitrix válasza janeszgol (#61) üzenetére


Robitrix
senior tag

akkor már inkább a 1650 super..... az azért határozottan erősebb, mint a sima 1650..... Megközeliti teljesítményben a 1660-at.

(#82) Robitrix válasza HagymásBabPW (#69) üzenetére


Robitrix
senior tag

Igen elég nagy a káosz a kártyák és procik közt.
Viszont. ha beütöd a goole-ba a eszköz tipusát és azt, hogy benchmark, akkor a találatok közt látni fogsz egy passmark nevú oldalt, az egy teszt oldal ahol több ezer eszköz adatait adják meg. CPU, GPU, HDD, SSD stb.
Szerpel ott egy teszt sorozatban kialakuló teljesítmény szám, ami azért jól jellemzi az eszköz teljesítményét más eszközökkel összehasonlítva. emelett megadják az eszköz föbb jellemzőit, fogyasztását(TDP keret) stb. plusz ott van egy utolsó ár, hogy kint hány dollárért mérték a neten az eszközt utoljára a főbb kerekedő oldalakon. (amazon, ebay stb.)
a GTX 1650 kártyára a például a 7852-es teljesítmény értéket adják meg, látni, hogy a TDP kerete 75 watt és hogy utolsó ára a neten 140 dollár volt egy ilyen kártyának.
egy GTX 1650 Super pedig 9835-ös teljesítmény értéket kapja, Vagyis közel 25%-kal erősebb mint az alap. neki már 100 watt a TDP-je és az utolsó netes ár 165 dollár. vagyis átlagosan 25 dollárral drágább a super változat, ami nagyjából 10-12 ezer forint nálunk. 25% teljesítmény többlet meg megér 10-12 ezret... vagyis ez alapján jobb vétel a 1650 super.
ha meg konkrétan kiváncsi vagy egy CPU+GPU combinációra, hogy fut különféle játékok rajta arra meg ott van a youtube. rengeteg videot tesznek fel ahol játék közben tesztprogram méri az adatokat. különjféle felbontásokban és grafikai beállításokban. elég rákeresni a cpu nevére és a GPU-ra együtt és fogsz róla videókat kapni.
Mi is ilyenekből tudjuk a teljesítmény adatokat, mert egyébként a franc se tudná több ezer eszköz adatait és összevetését. :)

(#83) #92116480


#92116480
törölt tag

most sem csalódtam a pofátlan szar-laptop árazásban.

egyébként tényleg nem normálisak a webshopok és a szervizek mostanában (mondjuk azok sem akik szerint ezek az árak rendben vannak)
de hogy mondjak konkrétumot is, 180 ezer forintos laptop, garanciális, majd közlik h ez bizony fizikai sérülés (nem az) és bruttó 273 ezer forintért cserélik az alaplapot. :_D

(#84) TeeBee73 válasza agent_k (#76) üzenetére


TeeBee73
addikt

A laposomban i5-8300 (4c/8t) van egy 1050Ti-vel, nem sok a difi. Doom, Rage 2, SW Battlefront, WoW, NFS: HP, Dying Light ami általában fut, de FHD Med/High vegyesre elég. Szóval, kockulni elég lesz az a GPU. (Igaz, valami jobb hűtésű modellt keresnék.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#85) HagymásBabPW válasza Robitrix (#82) üzenetére


HagymásBabPW
csendes tag

Köszönöm neked a hasznos infókat.

Valsz azért is vagyok relative tájékozatlan mert én tényleg hosszú távra 4-5 év szoktam PC-t összerakni, így nem feltétlen vásárlói szemszögből kisérem figyelemmel a piac alakulását. aztán amikor vásárlásra kerül a sor, hirtelen csak kapkodom a fejem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.