Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Cartmenn


Cartmenn
tag

A régi AGP-s gépemben s754-tokozás a legnagyobb 3700+ -os proci hajtja(jó nagy toronyhűtővel mert egymagos és kegyetlenül melegszik) még most is, a keresztfiamnál a teszben is szereplő 4670est (tavaly lett lecserélve a 3850es,mert tönkrement)

(#102) Matthu


Matthu
aktív tag

Le a kalappal! Nem kevés meló lehetett.

(#103) ceia válasza mcs (#98) üzenetére


ceia
őstag

Miért kéne a felbontáshoz igazodnia a részletességnek? Én pl. sosem játszom minimálban. Szerintem elég lenne csak maxon tesztelni mindhárom felbontásban. Azt meg tudjuk, hogy kisebb részletességen jobbra számíthatunk. Végre valaki nem csak full hd-ben tesztel, (ugyanis nem mindenkinek full hd a monitora!) de akkor meg a szintén sokakat érdeklő kisebb felbontást csak minimálban? Neee.

        it's more fun to compute

(#104) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Vaaa itt meg kovettem a PC-erat:) Kb a radeon 4850-nel vesztettem el a fonalat.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#105) GAI válasza ceia (#103) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Abban a cikkben azt fogom vizsgálni, hogy:

- mi az a kártya, amivel X játék még játszható bárhogy: 1280x720 minimumon, a kispénzű vásárlóknak mennyit kell rá áldozni, hogy elinduljon a játék a legkisebb értelmes widescreen felbontáson
- mi az a kártya, amivel X játék még játszható elfogadható kompromisszumokkal: medium grafikán, az olcsóbb 20-22" körüli monitorok felbontásán
- mi az a kártya, amivel X játék még játszható kompromisszumok nélkül Full HD-ban, max grafikán.

Azt gondolom, hogy ezzel a 3 beállítással elég jól lefedem az átlagos userek igényeit pénztárcavastagság függvényében. Véleményem szerint igen kicsi azoknak a tábora, akik Full HD-nál kisebb felbontáson, ámde maximális grafikán akarnak játszani, hiszen akinek van pénze egy ilyen igényeket kiszolgáló VGA-ra, az igazán vehet már magának egy Full HD-s kijelzőt is, manapság már egész olcsók.

Szerintem sokkal fontosabb azt felmérni, hogy az adott játékok egyrészt mennyire skálázhatók jól, mint ha csak full grafikán mérnénk eltérő felbontásokban (ráadásul úgy nem is lenne nagy különbség a teljesítményben). Ez a cikk egyfajta használt VGA vásárlási tanácsadó lesz, a fenti igényekhez igazodva.

(#106) zed1983


zed1983
őstag

Nagyon jó teszt és jó volt nosztalgiázni egy kicsit! Köszönöm :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#107) ceia válasza GAI (#105) üzenetére


ceia
őstag

Oké, értem. :B Viszont engem meg az érdekelne, hogy melyik az a vga, amelyikkel már jól menne a játék maxon, kis felbontásban. :D 1280x1024 van.

        it's more fun to compute

(#108) Kiki18


Kiki18
őstag

Kiemelkedő minőségű munka ismét,nem kevés időt öltél bele. Minden percet megért az olvasása,tanulságos és részletes. Köszönöm a kellemes délelőttöt. :R

(#109) mcs válasza ceia (#103) üzenetére


mcs
veterán

Mivel lesznek ócskább kártyák is, azoknak pont az 1280x720 ideális minimum grafikán.
Szerintem GAInak amúgy sincs türelme mégegyszer diavetítést nézni, mint annak idején a nagy nv-radeon tesztnél, amikor még a 32 bites szutykokat is megizzasztotta. :DDD

(#110) #16939776 válasza ceia (#107) üzenetére


#16939776
törölt tag

4850-70-90, de proci nagyon kell alá: Q9650@3,8Ghz és 8gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#111) Ádyka


Ádyka
őstag

Nagyszerű teszt ismét. :K Mostanában egyre ritkábbak az ilyenek. Hiába, alig maradt feldolgozható téma. Köszönjük :R

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#112) ceia válasza #16939776 (#110) üzenetére


ceia
őstag

A proci még nem is lenne rossz, 30k környékén már lehet találni. [link] De a vga kizárólag Nvidia lehet, ami kijön max 35k-ból. (nálam ez a lélektani határ mindkettőnél)

        it's more fun to compute

(#113) flymi válasza GAI (#105) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor nem biztos, hogy nálam jól van összepárosítva a GTX770 és a 19", 1440x900-al. :D
Ja és nem fussa Full HD-ra, esetleg ha holnap nyerek a lottón... :B
Bár végül is, ráfoghatjuk, hogy ez egy 1280x720 kicsit feltupírozva... :DDD Mer' azért valljuk be a 22"-tól messzebb van. Én valahogy a konfigommal egyik szekcióba se tudnám besorolni magam perpill. :U
De azért az ETS2, Tropico4, Mafia2 custom beállításokkal fut, szinte minden fullra fel van tolva, nem bízom a "gyári" beállításokban. ;]
Lehet már tudni ugyanezekkel a játékokkal lesznek tesztelve, vagy majd mindenki lepődjön meg a végén?!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#114) waithEard


waithEard
őstag

Köszi! Megint egy szuper teszt, ez is megy a kedvencek közé!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#115) #65675776 válasza Feruendios (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem az AGP vs PCI-e eredménye, hanem a hulladék chipsetet minősíti.

Egyébként szép és hosszú teszt, csak a procilimit miatt nem sok értelme van a komolyabb kártyáknál. Azokat magasabb felbontáson kellett volna tesztelni. Még az X850 XT is röhögve vitte a HL2-t 1600x1200-ban.

(#116) epityesz


epityesz
aktív tag

oh..köszi ezt a Ultraszuper cikket :R :R :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#117) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a tesztet.Jó írás.

(#118) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Nagyon jó írás, élvezet volt olvasni, ahogy a korábbi cikket is. Jó lenne egy PCIe-s kártáyákat taglaló írás, ugyanúgy a kezdetektől a napjainkig.

(#119) 5teve


5teve
senior tag

ha mindenki így törekedne a tökéletességre, (mint a cikk írója) talán egy jobb világba élnénk. :)

respect. :R

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#120) ƬΛЯΛ válasza 5teve (#119) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

+1 :K

Nagyon tetszett a cikk, még tanultam is pár dolgot :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#121) JumboJet


JumboJet
csendes tag

Nekem ami működött: ATi Sapphire HD3850 (~512MB GDDR3) :DDD
És kétséget kizárólag... sok helyen láttam a 3850-eseket, tehát a 3800as széria által támogatott/chippelt cuccok a legerősebb AGP-k. Bár az én Motherboardom akkor egy ABiT IC7es volt :))

Öngyilkosság: Főnév. Amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert FELMONDASZ!

(#122) hsmobil


hsmobil
tag

Nagyon jó cikk :R

TEL: 06-20-555-3897

(#123) chey


chey
csendes tag

Nagyon szép, rendkívül igényes munka. Gratulálok :R Ennél igényesebbet elképzelni sem tudnék :)

Úgy tapasztaltam, hogy a HD4670-esnek van egy óriási előnye van a HD3850-nel szemben: képes gond és akadás nélkül lejátszani a HD minőségű flash tartalmakat. Nálam két Gallatin dolgozik alá, és HD flash tartalmak rendesen megfektetik szegény processzorokat. De amióta HD4670-re váltottam, teljesen folyamatos minden flash (ahol engedélyezték a hardveres gyorsítást).

[ Szerkesztve ]

(#124) SP4C3


SP4C3
veterán

Nagyon jó cikk! :) :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#125) Teaway válasza Hauptmann (#118) üzenetére


Teaway
veterán

link

Nincs itthon csokid??

(#126) snecy20 válasza ceia (#112) üzenetére


snecy20
veterán

Viccölsz? Egy Core2Quad már rég nem ér meg 30k-t, de talán a felét sem... Egy Q9650-nel egyenértékű négymagos Xeon E5450-et adtam el 10k-ért nemrég.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#127) DarthSun válasza snecy20 (#126) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem láttam olyan olcsón, annyiért már megvenném.

(#128) Yutani válasza snecy20 (#126) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ennyiért Sandy i5-öt kapni, ami keresztben lenyeli a C2Q procikat.

#tarcsad

(#129) 4264adam válasza DarthSun (#127) üzenetére


4264adam
veterán

37k-ért már I5 3470 van.

[ Szerkesztve ]

(#130) DarthSun válasza 4264adam (#129) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ok de nekem 15K vagy az alatt kellene egy C2Q, ennél sokkal többet kérnek még érte.

(#131) Kiki18 válasza DarthSun (#130) üzenetére


Kiki18
őstag

aprón 10k és 13k között kérnek a Q8000 és Q9000 szériás procikért.De talán van még olcsóbb is ,főleg ha Q6600-at keresel,mert mondjuk a biosod nem támogatja.

(#132) snecy20 válasza DarthSun (#130) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, az más kérdés hogy mesterségesen magasan van tartva az áruk...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#133) DarthSun válasza Kiki18 (#131) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Mentek lejjebb az árak tényleg, futólag néztem, Q9550- et még viszonylag drágán adják.

(#134) ceia válasza snecy20 (#126) üzenetére


ceia
őstag

Jó, az olcsó, de én nem barkácsolok, az teljesen kizárt. :B Ha megnézem az adataikat, kb. ugyanaz a proci. Csak a Xeon kevesebbet fogyaszt?? De itt azért hozták ki jobbnak, mert olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#135) snecy20 válasza ceia (#134) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából a fogyasztásbéli különbség elenyésző, viszont a 2011 utáni használtpaici áruknál nagyon szétnyílt az olló, holott lényegében azonos a tudásuk. 5 évig volt Xeon5450-em, imádtam, idén került csak lecserélésre. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#136) izee


izee
senior tag

Szia GAI!

A FarCry milyen felbontásban futott ezen a teszten?

Arra akarok kilyukadni, hogy HDR_től függetlenül nézhetjük az X850XT PE-t:
Miért ért el annyira más eredményeket a nagy vga-s tesztedben mérthez képest?

Korábbi teszt:
min details - 130fps (proceszorlimit)
max details - 59.86fps (gyakorlatilag 60 fps, ez volt a processzorlimit)

Későbbi teszt:
min details - 100fps (processzorlimit, de ugyanaz a processzor, szintén 2GB RAM-mal, annyi, hogy más alaplapban)
max details - 32.8fps

Más windows, más driver, nem tudom, mivel lehet ezt kimagyarázni :DDD
Ok, lehet, hogy későbbi teszten 1600x1200-on futott (vagy magasabbon), de processzorlimit hogyan alakult 130fps-ről 100fps-re erre nem tudok megfejtést találgatni.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#137) GAI válasza izee (#136) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Itt a min detail is 1280x1024-ben futott, míg a régi tesztben 640x480-ban.

A max detail eltérését pedig az okozza, hogy a HDR-en kívül (amit ugye ez a kártya nem tud) egyéb más effektek is rá voltak kapcsolva a benchmark program "advanced" részében, amik a régi tesztnél nem.

Ezen kívül a driver is más, és az XP is SP3 lett SP2 helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#138) izee válasza GAI (#137) üzenetére


izee
senior tag

Köszönöm :)

"Itt a min detail is 1280x1024-ben futott"
Minden játékban?

Még egyszer kár, hogy nem próbáltad Win7 alatt. Feltöltöm tartósabb helyre a drivert, ami nekem régi ATI 9600SE-t működésre bírt.
ATI és NVDIA Driver
Vagy egyszerűen csak picike letöltő exe amiből kiderül, hogy anno a C|net-en találtam rá. Verzió: v7.15.11.6391 Méret: 181.7MB Feltöltés dátuma: 2008. nov. 4.
Egy kallódó vinyón (ha akad) bevállalhatók esetleges vírusok, de reméljük nincs benne.

Nagyon érdekes még a CIV III játék is. Nem igazán igényel jó vga kártyát. De csináltam egy tesztcélú mentést, olyan állapotról, ahol a gép a következő lépést borzalmasan lassan(egyre lassabban, de pillanatnyilag) 28 másodperc alatt teszi meg. S754 Sempron 1.6Ghz hardver volt a tettes :DDD
Ehhez képest 1366-os i7 4ghz-en 6GB Ram-mal és intel 80-as SSD-vel 4 másodperc alatt végzett vele. :Y
Titkon várok még eredményeket (olvassa ezt valaki?), hogy kiderüljön, mi számít. Elég, ha magas a CPU órajel vagy kell a gyors RAM esetleg az ssd?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#139) izee válasza izee (#138) üzenetére


izee
senior tag

Meg is válaszolom, 1280x1024 egyszer min, egyszer max beállításokon.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#140) Jampi001 válasza Thorus (#27) üzenetére


Jampi001
csendes tag

szintén zenész 2600xt.
De nálam csak s754 ecs nforce3 alaplap egy athlon64 3000+-al.
mindenre megfelel a mai napig, leszámítva ugye a játékokat

Intel Pentium G4560. MSI B250 pro hdv. 8GB Hyperx Fury 2400 MHz. MSI GTX 1050Ti. Egy nagysok ssd meg hdd. Sony füles. Mer a Sony, az Sony

(#141) Jampi001 válasza Vladi (#18) üzenetére


Jampi001
csendes tag

HD2600XT-vel sp3 alatt szenvedtem sokat... volt amikor a telepítő alkalmazások között mindent próbálgattam, aztán valahogy sikerült működésre bírni. azonban a 11.9-es hotfix hibátlanul feltesz mindent hozzá.

Intel Pentium G4560. MSI B250 pro hdv. 8GB Hyperx Fury 2400 MHz. MSI GTX 1050Ti. Egy nagysok ssd meg hdd. Sony füles. Mer a Sony, az Sony

(#142) Barnuss


Barnuss
tag

Kiadós teszt, értékelni való munka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.