Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a szkript szép példa arra, hogy hogyan ne programozzunk bashban :)
szerintem dobd fel a Shell szkript topicban, majd jól megfikázzák, de legalább kijavítják :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Adamyno válasza bambano (#1) üzenetére


Adamyno
tag

LOL.. Valahol el kell kezdeni :))
Amúgy köszi a linket, majd bedobom, ha már lesz valami életképes verzió, ez még csak alpha 0.0.1.
Addig nem akarok feleslegesen terhelni senkit :D

Alapvetően úgy akarom csinálni, hogy lehetőleg minél kevesebb külső programot használjon, inkább olyan módszerek kellenének, amik alapból benne vannak a rendszerek többségében. Pl. cat /proc/akármi. Még a top szerintem belefér, a sensors szerintem szükséges, de ebben sem vagyok biztos, mert van egy /sys/class/thermal/thermal_zone... csak az a kérdés, hogy ez alapból benne van-e mondjuk egy ubuntuban. Majd letesztelem másik gépen. Az ifstat pedig egyértelműen külső program, majd valamit kitalálok helyette ami közelebb áll a rendszer lelkivilágához.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#3) bambano válasza Adamyno (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, de olyat nem írunk, hogy cat filenév| tail.
a tail is tud fájlt megnyitni.

nem írunk olyat, hogy awk | sed olyan sed programmal, amit az awk is el tud végezni. tehát ha le akarod szedni a kiírandó számról a törtrészt, akkor awk-ban egészre kell kerekíteni, nem beforkolni egy sedet és levágni a pont utáni részt. ami egyébként azért sem jó, mert nem veheted biztosra, hogy a tizedesek elválasztására pontot használ az adott gép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Feldobsz a linuxra egy icinga/nagios-t, telódon ráleshetsz, h mi van vele, és riasztani is tud szépen.
Nem kell feltalálni a meleg vizet. :)

(#5) pet007


pet007
aktív tag

Offba megkerdezem csak, miert nem hasznalsz nasra valami kifejezetten nasra irt os-t mint pl omv vagy nas4free?

(#6) Adamyno válasza bambano (#3) üzenetére


Adamyno
tag

#3 bambano
Igen, a ponttal és vesszővel voltak gondok. Igazából az awk-nak, sed-nek, tail-nek a man-ját nem volt időm végig olvasni, ezért lett ez. Ezért is szeretem, mert egy dolgot sokféleképpen meg lehet oldani. Mondhatni, a végletekig lehet bonyolítani. Igen.. van még mit tanulnom.

#5 pet007
A Zyxelen alapból linux van és tud mindent ami nekem kell. NAS for free-n gondolkodtam, de nem biztos, hogy jobb lenne.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.