Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Peter13 válasza noPublicFG (#17) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem se rossz az a Max-Q dizájn...igazából csak arról van szó, hogy kapsz egy gyári, hatékonyságra kihegyezett teljesítménygörbét az NVIDIA-tól, ami valamivel kevesebb teljesítményért sokkal kevesebb fogyasztást garantál (merthogy laposban sajnos a legtöbb esetben kőkeményen le van tiltva az alulfeszelés)

Én is kiváncsi leszek hogy mennyi is valós élethelyzetekben az a "valamivel kevesebb"...Saját, hasonló, de persze nem teljesen idevágó tapasztalat, hogy a GTX 1050ti-t sikerült meghekkelnem MSI afterburner segítségével (egy általam rajzolt "custom" görbe mentén), és az a vicc, hogy így még egy egész kicsit gyorsabban is (1809-en megy), úgy hogy jóval kevésbé melegszik...jó, persze hogy kellett szórakozni a görbe megrajzolásával, és nem fognak ezzel a gyárban tökölni (minden gpu-val pár órácskát), de ez szerintem pont azt jelenti hogy magában a koncepcióban van potenciál (és a Max-Q tulajdonképpen felfogható az kézivezérelt megoldásom iparosított/szabványosított megfelelőjének)

Egyébként ha már gémer, és nagy teljesítmény, akkor engem pont nem zavarna hogy masszívabb/vastagabb alapos (jó, bizonyos határokon belül), de hát kinek-kinek kedve szerint. Biztos van aki pont erre a vékony dologra izgul, annak meg tök jó hogy ilyen is van :K Lássuk a tesztet!!! :)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.