Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Szabi® válasza Giovan! (#250) üzenetére


Szabi®
addikt

"""hiányosak az ismereteid."""
Ezt már elég sok embernek írtad.....
Lelövöm a másik "poénod" is : ""képtelen vagy értelmezni amit a kolléga írt""
Köszönöm az észrevételt :B :R

Egyébként rám magyar emberként nem az 5g a káros, hanem a magyar kormány.Attól az 5g sem lop többet.....
Ha picit belegondolsz az egészbe már így is az összes adatunk külföldi szervereken pihen,google, facebook,icloud stb. stb. Az emberek private üzeneteit így is tudják olvasni "idegenek" (nem az ufókra gondolok,ha esetleg arra asszociálnál) :)
Túl van drámázva ez a kínai 5g.

[ Szerkesztve ]

(#252) azbest válasza Szabi® (#251) üzenetére


azbest
félisten

Félelem a mobilhálózattól, közben amcsi, orosz és kínai kémműholdak hallgatóznak és figyelnek mindenkit fentről. Telekommunikációs értelemben is.
Plusz teljesen mindegy hány G, ha a szolgáltató hálózatába be tud lépni valaki, aki egy nyilvános dokumentumban megtalálja a hozzá tartozó belépési adatokat és internetcímet... ha jól emlékszem a következmények nélkül elsimult egyik telekomos botrányra. Meg az irodákban talált lehalgató eszközös következmények nélküli botrányokra. Meg az orosz kémként azonosított köztisztviselős következmény nélküli botrányra.

Na de nem akarom elbagatelizálni valós próblémákkal a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#253) Giovan! válasza Szabi® (#251) üzenetére


Giovan!
addikt

Mint már mondtam, itt elsősorban nem az átlag emberek adatairól van szó, hanem a teljes infrastruktúráról.
Ha adhatok egy tanácsot (és ezt most mindenféle passzív-agresszió nélkül mondom :D), fusd át a linkelt cikket, tényleg nem hosszú, és te is belátod majd, hogy a jövőben az 5G-vel hatványozottan megnő majd a hálózati szektor fontossága.

Amúgy az adatainkat is vissza kellene vennünk szerintem, én örülnék neki ha az EU keményebben beleállna ebbe a vitába az USA-val, mert jelenleg elég lagymatagon folynak a tárgyalások (ha folynak még egyáltalán).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#254) Jakuu válasza 7Heads Drago (#245) üzenetére


Jakuu
őstag

Talalnak is, hogy a hadsereg beszallitoja, ha nincs lehallgatas vagy egyeb kifogas. Ezert is irtam le, hogy mi a helyzet a Samsunggal ? Del-Korea legnagyobb katonai beszallitoja, meg tankokat is gyart, nem holmi microchipeket. Ezt hivjak kettos mercenek. A szabalyokat kenyuk kedvukre gyartjak. A tobbi csak mellebeszeles.

[ Szerkesztve ]

(#255) Giovan! válasza Jakuu (#254) üzenetére


Giovan!
addikt

Talán mert a dél-koreai hadsereg nem vesz részt egy helyi kisebbség éppen zajló "erőszakos asszimilációjában", de ez csak egy tipp persze :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#256) azbest válasza Giovan! (#255) üzenetére


azbest
félisten

A törökök licenszelnek samsung tankot. Egyiptommal is tárgyaltak üzletről [link] A kurdok és a koptok csókoltatnak.
Pesze azok nagyjából szövetségesek és így belügy, ha üldöznek csoportokak..Na meg hát azok keresztény népek, azokat nem kell megvédeni. Bezzeg a muzulmánokat, akiket több országban szétbombáznak, azokat kínában meg kell védenie amerikának :D

Nincs ebben semmi logika, csak kifogások és pénzbeli érdekek. Sosem védtek még meg egy csóró népet sem azért, mert irtják őket. Csak azokat védik meg, akiknek kell a földje. Bármelyik ország szerepéről is legyen szó.

[ Szerkesztve ]

(#257) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#241) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem ebben mi fájna? Elejtek egy pár mosolyt a hisztiken, amit ovis módjára nyomnak páran, mert a kedvenc márkájukat bántani merik, aztán ennyi. Páran sajnos annyit látnak meg a jelenlegi helyzetből, hogy “nem tudok majd Huaweit, meg Xiaomit venni”.
Egy kicsit szűk világnézetre vall, de ez már legyen azoknak a gondja, akik ezt fújják.

(#258) Giovan! válasza azbest (#256) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt nem tudtam, a kolléga a dél-kereai hadseregről beszélt, az pedig legjobb tudomásom szerint nem vesz részt népírtásban. Mindesetre nem hiszem, hogy a Samsung esetén rendben lenne ez, de ja, mivel Törökországra a földrajzi helyzete miatt szüksége van a NATO-nak, így az ő esetében megtűrik ezt. A morális értékek a legtöbbször alárendelődnek sajnos a geopolitikai érdekeknek az USA esetén is.

Ettől függetlenül az ujgur átnevelőtáborok üzemeltetésében résztvevő cégek szankcióknak köszönhető megpróbáltatásai valahogy a legkevésbé sem tudnak meghatni, de biztos velem van a baj...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#259) Szabi® válasza azbest (#252) üzenetére


Szabi®
addikt

""Na de nem akarom elbagatelizálni valós próblémákkal a helyzetet."" ;] ;]

Amiket leírtál azért nem probléma az embereknek, mert azok nincsenek sulykolva.
Pici hírmozsaként megjelennek valahol, és annyi, el is tünnek a süllyesztőben.
De bezzeg a "-kína veszélyes" mérgező gender politika.....

Giovan! Most a nyugat kezeli, konkretizálva amerika kezeli az összes adatunkat, ez miért jobb ? Miért biztonságosabb ? Beregelsz facebookra és állandó adatuk van még a holtartozkodásodról is.

(#260) Giovan! válasza Szabi® (#259) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor még egyszer: nem a userek személyes adataihoz való hozzáférés jelenti a fő problémát az 5G esetén és nem örülök neki, hogy amerikai szervereken vannak az európaiak adatai.

De aki mégis facebookot akar használni, az önként teszi, ahogy a kínai telót is önként veszi meg akinek az szimpatikus. Nekem egyikkel sincs bajom, a usert meg a környezetét érinti a döntés. A hálózati szektor viszont egy másik szintet képvisel, ott kifejezetten kerülendőnek tartom a fölösleges kockázatvállalást, mivel ha az egész gazdaság rá lesz kötve az 5G-re akkor nem Józsi nyaralási képeinek az ellopása jelenti majd a legnagyobb problémát amitől tartani kellene...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#261) 7Heads Drago válasza Giovan! (#248) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jelenleg is vannak már olyan robot fűnyírók amik tele vannak érzékelőkkel, kamerákkal. Ez a robot a házadat járja körbe. Egy porszívó meg a lakást belül, a hűtőd az ételeidet... stb. Minden ilyen okos cuccban lehet olyan infó amit el lehet adni és fel lehet a user ellen használni. Szóval nem értünk egyet. Persze egy telefon több infót adhat tovább. De manapság már semmiben se lehetünk biztosak. Vagy kitiltasz mindent, vagy kár is vele foglalkozni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#262) 7Heads Drago válasza Giovan! (#253) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A legnagyobb baj nem az hogy a kínai 5G kidobják. Hanem hogy egyáltalán szóba kerül az egész megpróbálják az életünk részévé tenni és egyenértékűvé tenni a kenyérrel meg vízzel. Sajnos jelenleg is ott tartunk hogy a telo, face, tweet stb már ilyen sokak számára.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#263) Giovan! válasza 7Heads Drago (#261) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha nem írtam le csak ebben a topikban legalább háromszor, hogy nem az átlagemberek adatainak esetleges eltulajdonítását tartom a fő problémának az 5G hálózatok kapcsán, szerintem egyszer sem :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#264) Giovan! válasza 7Heads Drago (#262) üzenetére


Giovan!
addikt

Azt azért nem nehéz belátni, hogy az 5G-ben rengeteg lehetőség rejlik. De persze egy világ, ahol minden össze van kötve mindennel, és a cipőnktől kezdve az autónkon át a munkahelyünkig minden kapcsolódik a hálózatra, elég sok veszélyt is rejt magában, szóval nem árt kellő óvatossággal megközelítenünk a kérdést.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#265) Szabi® válasza Giovan! (#263) üzenetére


Szabi®
addikt

""hogy nem az átlagemberek adatainak esetleges eltulajdonítását tartom a fő problémának az 5G hálózatok kapcsán"""

Ha nem az átlag emberek miatt tartod rossznak, akkor mégis hogyan fog rád kihatni negatívan az 5g ? :F Kevesebb lesz a fizud ? Rosszabb országban fogunk élni ? (még ettől is?) :F
Az meg van amúgy neked, hogy az oroszok legalább 70 éve kémkednek ? (cseka és társai kft?) És arról tudsz hogy észak korea az elmúlt 12 év legnagyobb kriptovaluta tolvaja lett a világon ? 5g nélkül !!! :D

Hát igen az a fránya 5g, súlyos probléma, még véletlenül sem az a gond, ami a való életünket megkeseríti, eltörli a trandicióinkat, vissza szorítja a normális értékrendünket.
Vagyis a nyugatról beáramló f@s, ami megállíthatatlanul betört a médiába , az internetetet uralaja, hülyévé téve a gyerekeinket (facebook) ,tönkretéve generációkat ,kapcsolatokat, eltöröl normális viselkedés mintákat......Nézz egy kicsit nyugat felé, hogy mit kapunk onnan, már jó régóta...

De a kínai 5g, az nagyon nagyon veszélyes...... :R

[ Szerkesztve ]

(#266) Giovan! válasza Szabi® (#265) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha most leírom, hogy nem sikerült értelmezni amit írtam azt megint kikéred magadnak, de sajnos nem sikerült. Nem azt mondtam, hogy nem az átlag emberek miatt tartom rossznak, hanem hogy nem az átlag ember adatainak ellopása jelenti a fő problémát.
Ha mondjuk a jövőben erősen automatizált közlekedés alól egyszer csak elmegy a hálózat, az szerinted nem okoz majd (az átlag embert is érintő) problémát? Vagy az ugyancsak a jelenleginél erősebben automatizált ipari termelést nem veti majd vissza a hálózat esetleges megroppanása? Fölösleges és káros elbagatellizálni ezt a problémát, pusztán azért, mert az nem közvetlenül a jelenben jelentkezik, mert a 5G hálózatokat viszont a jelenben (illetve a közeljövőben) kezdik el kiépíteni.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#267) Szabi® válasza Giovan! (#266) üzenetére


Szabi®
addikt

Sajnos a gyanúm beigazolódott, túl sok sci-fit néztél.
Arra már ki sem térek, hogy véletlenül (megint) átsiklottál a lényegi részen.....

"" közlekedés alól egyszer csak elmegy a hálózat, az szerinted nem okoz majd (az átlag embert is érintő) problémát?"

Te úgy gondolod, az 5g nélkül nem lehetnek gondok hálózattokkal ? Ez egy elég szélsőséges példa, mivel technikailag bármitől elmehet a hálózat......

Mindegy.....Úgy látom, mi két külön világban élünk, és a problémáink is teljesen más aspektusokban vannak...

(#268) Giovan! válasza Szabi® (#267) üzenetére


Giovan!
addikt

Sajnos nem én néztem túl sok sci-fit, hanem te nem néztél utána az 5G felhasználási területeinek továbbra sem, pedig direkt linkeltem is egy rövid cikket, ami nagy vonalakban felvázolja miről szól ez a történet :(
5G nélkül elég nehezen lenne megoldható a teljes infrastruktúránk hálózatra kötése, gondolom ezzel azért legalább tisztában vagy, szóval a problémák egy jelentős része is csak az 5G hálózatok esetén léphet fel, egész egyszerűen azért mert arra lesz rácsatlakoztatva szó szerint minden.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#269) doooo válasza Giovan! (#214) üzenetére


doooo
veterán

"Az Obama kormányzat alatt konkrétan semmit nem csinált az USA a kínai terjeszkedés lassításáért"

Egyrészt ez nem igaz, egy rakás ellentét, probléma volt akkoriban is, állandóan ment a huzavona a kereskedelemben, stb, csak semmi világrengető nem volt benne, meg nem kampányolt vele, és így nem is volt meg a hírverés.
Másrészt 2016 óta minden megváltozott. Micimackó KKP-je nem egyenlő a korábbi, egyre enyhülő politikát folytató kormányzattal, még véletlenül sem.
Mivel továbbra is pártfüggetlen Amerikában a dolog megítélése, elég beszédes, hogy Obama idején a republikánusok is hallgattak nagy bölcsen Kínáról (legalábbis a másik oldallal megegyező mértékben). Szóval ha hibás is volt valaki, akkor mindenki. A KKP is, hogy nem fojtotta el Micimackó ambícióit időben.

[ Szerkesztve ]

(#270) <Lacy85> válasza Giovan! (#266) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én már kb. 1 éve csak pislogok, hogy hogyan lehet egy olyan ország mellett kampányolni, ahol az embereknek már az utcára kell vonulni a diktatúra miatt, mert elegük van az elnyomásból.
Az átnevelő táborokat és hasonlókat már meg sem említem.
Mert ezek szerint a “keleti kultúra” jótékony hatással van a fent említett értékrendekre és az emberi kapcsolatokra. :D
Miért rosszabb egy facebook, mint az, hogy csak a kormány által jóváhagyott propagandát / hazugságokat lehet olvasni a neten?
Mondjuk a mai napig hallom még néha, hogy “Mennyivel jobb volt a Kádár rendszer”, szóval én nem lepődök meg semmin.
Valaki akkor érzi jól magát, ha még azt is megmondják milyen szögben ülhet rá a budira...

[ Szerkesztve ]

(#271) Ricardo válasza <Lacy85> (#270) üzenetére


Ricardo
félisten

"egy olyan ország mellett kampányolni, ahol az embereknek már az utcára kell vonulni a diktatúra miatt, mert elegük van az elnyomásból."

Az Amerikában zajló BLM tüntetésekre gondolsz? Vagy a francia sárgamellényesekre? ;)

(#272) <Lacy85> válasza Ricardo (#271) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, a BLM teljesen mértékben ugyanaz, mint a kínai helyzet, ahol a komplett nemzet el van nyomva az utolsó állampolgárig. :D
Majd térjünk erre vissza akkor, ha ott is pontozzák a jónépet, ha azokat az appokat / oldalakat használhatod / nézheted a neten, amit a kormány megenged, ha olyan híreket olvashatsz csak, amire a kormány rábólint, meg ha ott is hirtelen eltűnsz, ha nyíltan kritizálni mered a kormányodat.
Valóban, szinte Kína tükörképe az USA, vagy Franciaország. :D
Fujj nyugat. Diktatúrát minden országba.

(#273) Ricardo válasza <Lacy85> (#272) üzenetére


Ricardo
félisten

Utcára vonulást írtad. :DDD
Itt egy videó arról, miért fontos, hogy pontosan fogalmazz ;) [link]

(#274) Giovan! válasza doooo (#269) üzenetére


Giovan!
addikt

Most ugye nem Obama "stategic patience" policy-jára gondolsz? Mert az minden volt, csak hatékony fellépés nem, pedig Micimackó reformjai már 2013-tól kezdve folyamatosan tolták az országot egyre autoriterebb irányba. No nem mintha a republikánusok különbek lettek volna abban az időszakban, sőt, mivel ők a demokratáknál nyíltabban vállalják a nagyvállalati érdekek kiszolgálását, ha jól emlékszem néhány kritikusabb hangtól eltekintve alapvetően ők is elvoltak ezzel a kooperációs iránnyal.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#275) Giovan! válasza <Lacy85> (#270) üzenetére


Giovan!
addikt

Szándékosan nem foglalkoztam azzal a részével a kolléga hozzászólásának, mert nem éreztem úgy, hogy bármilyen szinten kapcsolódna az 5G-hálózat sérülékenysége következtében felmerülő problémákról szóló beszélgetéshez, de amúgy ja, nem hiszem, hogy a kínai közösségi platformok jobbak lennének ebből a szempontból (lásd pl. TikTok).

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#276) Giovan! válasza Ricardo (#273) üzenetére


Giovan!
addikt

Volt az is, pl. Hong Kongban elég sokan tüntettek az autonómiájuk lebontása ellen, és a rendőrség sem bánt éppen kesztyűs kézzel a tüntetőkkel.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#277) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#272) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Amikor te megveszed egy adott cég termékét előtte beható politikai elemzést is végzel? Mert én csak megveszem a terméket és használom. Ilyen alapon ne egyél kínai kaját se, meg semmilyen terméket se szabad venni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#278) azbest válasza <Lacy85> (#270) üzenetére


azbest
félisten

Milyen szép is, amikor valaki úgy érvel, hogy aki nem az usával van, az kína mellett kampányol. S mennyire jó az is, hogy az 5g veszélyei kapcsán átnevelő táborok és a diktatúra az érv. Tényleg komoly összefüggések vannak köztük. És muszáj nyalni valakinek, nem lehet objektíven megítélni mindkét oldalt.

Sokkal érdekesebb lenne, ha legalább a témával kapcsolatban érvelnél és nem csak úgy bedobálnál közhelyeket és szélsőséges propagandát.

[ Szerkesztve ]

(#279) Ricardo válasza Giovan! (#276) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. Ahogy a francia rendőrség sem finomkodott a sárga mellényesekkel. A tüntetés, és az utcai balhé ilyen műfaj. Ahogy többször is előjött már, a világ nem fekete és fehér. Egy kereskedelmi háborút, és gazdasági szembenállást a jó és a gonosz harcának beállítani, nem igazán tszerencsés. Erre világítottam rá csupán.

(#280) totron válasza azbest (#237) üzenetére


totron
addikt

Létező és sajnos általánosan elterjedt vitakultúrai hiányosságokat gyűjt össze az az oldal. Az meg a jelenség keserű iróniája, hogy az onnan való idézgetéssel sem sikerül kilépni a síkból, vagyis nem tudják jól használni. Mint a tudatosság szó/fogalom a fejekben: csak egy újabb, másolt bullshit aminek használják.

(#281) Giovan! válasza azbest (#278) üzenetére


Giovan!
addikt

Mondjuk a másik kollégánál te sem kérted ki, hogy az 5G veszélyeivel kapcsolatos aggályaimra az "értékpusztító" nyugati kultúra elleni kirohanással próbált visszavágni, pedig az is legalább ilyen komoly érv volt a témában :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#282) Giovan! válasza Ricardo (#279) üzenetére


Giovan!
addikt

Ok, vedd úgy, hogy a fentebbi kérdéseidre ment válasznak. Szerintem nem az általad említettekre gondolt a kolléga, hanem a Hong Kong-i demonstrációkra.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#283) <Lacy85> válasza Ricardo (#273) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem azt is írtam, hogy miért vonulnak ki. Meg szerintem az is egyértelmű volt, hogy kik. De ezen nem veszünk össze. :D

(#284) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#277) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Látom sikerült megfogni a lényeget.

(#285) <Lacy85> válasza azbest (#278) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Milyen szép is lenne, ha az emberek legalább alpszinten elmerülnének a szövegértés rejtelmeiben.
Meg sem említettem az 5G-t. Az elmúlt 1 év történéseit foglaltam össze nagyon röviden itt a fórumon.
Mert igen, oldalakat lehetne összegyűjteni az olyan kommentekből, hogy “Fujj az USA, meg a nyugat, bezzeg Kína”.
Ez meg a fentiből jött, mert elvileg a nyugati (tech)kultúra mennyire ártalmas. Mert a kínai aztán sokkal jobb lenne... :U

(#286) azbest válasza Giovan! (#281) üzenetére


azbest
félisten

Túl van értékelve az 5g. Gyanítom onnan jön ez a kifejezetten 5g miatti aggódás, mert korábban az elvakult 5g ellenes zagyvaságok (virust aktivál, meg csip lesz bennünk tőle és két fejünk nő a halálsugártól) közt voltak szakmaibbnak hangzó érvek is elszórtan.

Az 5g semmivel sem veszélyesebb, mint bármelyik másik g, csak egy újabb, a korlátozott frekvenciakészletet hatékonyabban kihasználó protokol. A korábbi g-k üzemeltetéséhez is sok kínai eszközt használtak.

Telekommunikáció kapcsán, itthon és talán máshol is sokkal inkább a spórolást látom veszélyesnek. Azt, hogy egy gerinckábel átvágásakor a fél országban képes leállni a szolgáltatás, mert nincs tartalék kapcsolat. Hogy tévécsatornák sugárzása képes leállni egy kábel átvágásakor, mert nincs tartalék kapcsolat. Hogy a telekommunikációs hálózat elemeinek meghibásodásáról az ügyfélpanaszokból szereznek tudomást a szolgáltatók, mert nincs aktív monitorozás a hálózat állapotára. Hogy egy kisebb elektromos áram csomópont elvágása felboríthatja fél európa elektromos házótatás, mert nincs megfelelő számú tartalék kapcsolat.

Mindig az a jelenet jut eszembe egy filmből, ahogy hősünk látványosan harcol a számítógépét távolról feltörni akaró hekkerrel, hogy le tudja győzni, meg tudja akadályozni azt , hogy bejusson a gépére... erre odelép a másik szereplő és kihúzza a netkábelt, hogy ugyan már, miért nem a triviális megoldást próbálja.

Az 5g csak egy felkapott, közhisztéria miatt népszerű "probléma". Számtalan más valósabb problémánk van. Egyébként elvileg van külön állami gerinchálózat és rádiós kommunikációs hálózat is nálunk, ami nem mobilhálózatra épül.

Korábban írtál olyamit, hogy kellene európai gyártó és európai megoldások, szolgáltatások, azzal maximálisan egyet tudok érteni. De európában túl nagy a széthúzás, nincs olyan központi akarat, mint akár az usában vagy kínában. Plusz sok korlátozás csak a saját cégeinket korlátozza, hiszen se keleti, se nyugati cégek nem tartják be. A mi szemszögünkből mindkét oldalról kihasználnak minket és kémkednek utánunk. Még csak azt sem lehet mondani, hogy nekünk érdemes lenne egyik odlal felé húzni, mert gazdaságilag mindkét oldallal kell kereskedjünk, nem lehetünk egyiknek sem kiszolgáltatva.

Kultúra szempontból közelebb áll hozzánk a nyugat, de egyúttal több mindent el is hiszünk a nyugati állításokból. Sok hoax is terjedt korábban is, ami arra épített, hogy nem ismerjük és nem értjük a keleti kultúrát, az ottani emberek gondolkodását. A hatalom pedig az adott kultúráűhoz igazodik, úgy irányítják az embereket, ahogy ott hatékonyabb. Ha valahol változásra van szükség az csak belülről jöhet, mert abban minden kultúra egyetért, hogy ne szóljanak bele a saját dolgukba.

#285<Lacy85>
köszönöm, hgy újra megismételted az üres közhelyeket és a hamis dilemmát, hogy ha az usát kritika éri, akkor kína lesz itt.

[ Szerkesztve ]

(#287) Ricardo válasza <Lacy85> (#283) üzenetére


Ricardo
félisten

Tudom mire gondoltál, csupán rávilágítottam, hogy a világ más részein is vonulnak a hatalom elnyomása ellen utcára tüntetni. Persze tudom ott súlyosabb az elnyomás...stb stb, de mindenkinek az a súlyos ami őt érinti. Akinek nincs cipő a lábán, és fázik, annak hiába veregeted meg a vállátt vígasztalóan hogy " ne bánkódj, vannak olyanok is a világon, akiknek nincs lába", nem lesz boldogabb.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha veszel egy adott terméket amit valamelyik országban gyártottak, nem egyenlő azzal, hogy támogatod az ottani rendszert.

(#288) Ricardo válasza azbest (#286) üzenetére


Ricardo
félisten

"Mindig az a jelenet jut eszembe egy filmből, ahogy hősünk látványosan harcol a számítógépét távolról feltörni akaró hekkerrel, hogy le tudja győzni, meg tudja akadályozni azt , hogy bejusson a gépére... erre odelép a másik szereplő és kihúzza a netkábelt, hogy ugyan már, miért nem a triviális megoldást próbálja."

Azért amiért az ajtókon és bejutnak akármikor egy kicsi megbabrálva a zárat, kivéve a nagyjelenetben, mert ott látványosabb berúgni az ajtót. :DDD

(#289) Giovan! válasza azbest (#286) üzenetére


Giovan!
addikt

Lol, semmiféle 5G ellenes zagyvaságot nem írtam, engem a technológia sebezhetőségében rejlő kockázatok aggasztanak. De amúgy vicces, hogy próbálsz összemosni a "chipet ültet be az 5G meg elrákosítja az agyad" tipusú konteós arcokkal, mikor külön írtam is fentebb, hogy támogatom a hálózatfejlesztést és jó dolognak tartom az 5G-t mert rengeteg lehetőséget rejt magában, csak azt nem tartom jó ötletnek, hogy a Huawei építse ki nálunk ezt a hálózatot.

Az általad említett problémák semmivel nem csökkentik az 5G kapcsán általam említett problémák jelentősségét. Hihetetlen, hogy az emberek mennyire nem akarnak a jövővel foglalkozni amúgy, és azt gondolják hogy ami most nem probléma (mert az tény, hogy jelenleg nem az 5G sebezhetőségei jelentik a legnagyobb problémánkat, ami tekintve, hogy még ki sincs építve a hálózat, nem túl nagy meglepetés) az biztosan nem lesz probléma 5-10 év múlva sem, szóval minek is foglalkozzunk vele, jólvan az úgy...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#290) azbest válasza Giovan! (#289) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem direkt érted félre a dolgokat.

Lényegében továbbra is az a narratíva, hogy az ultimate érv az hogy kína. Ne kereskedjünk kínával, mert kína. Sérti az amcsik üzleti érdekeit, ezért mi fizessük meg az árát.

[ Szerkesztve ]

(#291) Giovan! válasza azbest (#290) üzenetére


Giovan!
addikt

Sehol nem írtam hogy ne kereskedjünk Kínával, ha visszaolvasol, még a Xiaomi elleni szankciót is kritizáltam...
Azt írtam 5G hálózatot ne építtessünk Kínával, hanem válasszuk a megbízhatóbb európai cégeket erre a célra.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#292) Szabi® válasza azbest (#290) üzenetére


Szabi®
addikt

100% hogy direkt csinálja, rá kell hagyni, ez már bőven túl nőtt azon, hogy ésszerűen tudjunk kommunikálni,érvelni,ellenérvelni.
Ez az ember ezt az egyetlen mondatodat nem tudja/akarja értelmezni ""Az 5g csak egy felkapott, közhisztéria miatt népszerű "probléma". Számtalan más valósabb problémánk van. ""

Ha nem az 5G-t hozná fel kína ellen akkor mást,neki kína rossz eleve, nem tudjuk ki ez az ember,és miért kötődik ennyire az usához, nem nyílt lapokkal játszik, csak a blamát nyomja, mindaddig ez egy meddő vita......
Egyébként most rákerestem az "úrra", maradjunk annyiban nem ez az első topik ahol a "kína rossz" lózungot tolja.
Csak tolja, de ha kína rossz, az 5g rossz, másik topikban a telefonjai is rosszak, akkor minek fórumozik ezen helyeken :F

(#293) Giovan! válasza Szabi® (#292) üzenetére


Giovan!
addikt

Hogy te nem tudsz értelmezni egy teljesen érthetően megfogalmazott hozzászólást sem, az már fentebb többször is kiderült, illetve az is, hogy a lehető legminimális ismereteket sem vagy hajlandó összeszedni az 5G témában még azután sem, hogy erre többször is megkértelek, mégis nekiállsz véleményt nyilvánítani benne, ami elég jól leírja mit jelent számodra a szakmaiság...
Azt sem vagy hajlandó felfogni, hogy az nem csökkenti az 5G problémáinak jelentősségét, hogy létezik más probléma is világon. Durva is lenne ha ez így működne :U

Amúgy te akarod megszabni nekem hol fórumozhatok? :DDD
Meg mi ez hogy nem tudjuk ki ez az ember? Talán foglalkozz a hozzászólásaimmal a személyem helyett, tudod, egy kulturált vitában ez lenne a minimum...
Sajnos igazat kell adnom a fentebb a vitakultúra miatt aggódó kollégának, ez már tényleg színvonaltalan ami itt folyik.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#294) Jakuu válasza azbest (#290) üzenetére


Jakuu
őstag

Ott a pont. Felesleges is tovabb ragozni.

(#295) M@cika válasza aprokaroka87 (#50) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, nálunk zökkenőmentes legyen a "macskaellátás", az amcsik meg használjanak csak méregdrága Ippont. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#296) Szabi® válasza Giovan! (#293) üzenetére


Szabi®
addikt

50 hozzászólást írtál itt a semmiről. :)
Szakmaiságról beszélsz, úgy hogy minden hír alatt megjelensz a "kína rossz" "kínai 5G veszélyes" LÓZUNGOKKAL.
Miközben a cikkek, ami alá oda böfögsz még véletlenül sem erről szólnak , és még neked áll feljebb ?,aztán meg önérzetesen affektálsz a levegőbe.A másokkal takarózásra már ki sem térek.(szánalmas).
Minden második itt lévő tagnak csak annyit tudtál írni "te ezt nem érted, képtelen vagy értelmezni ".

MÉG JÓ HOGY TE MINDENT ÉRTETTÉL, AMIT MÁSOK ÍRTAK.

[ Szerkesztve ]

(#297) Noukoum válasza Szabi® (#296) üzenetére


Noukoum
veterán

Engedd el, csak az idődet pocsékolod.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#298) Szabi® válasza Noukoum (#297) üzenetére


Szabi®
addikt

Egészen elképesztő a "fórumtárs" :N

[ Szerkesztve ]

(#299) Giovan! válasza Szabi® (#296) üzenetére


Giovan!
addikt

Felőlem erőlködhetsz, de még mindig az a helyzet, hogy gyakorlatilag egyetlen általam felvetett problémára sem tudtál érdemben reagálni, csak azzal, hogy ez szerinted nem fontos (lol), illetve még azt sem sikerült felfognod, hogy mi is az az 5G (amit megint csak te kevertél ide, mikor a Huawei elleni szankciókon értetlenkedtél), és hogy várhatóan milyen változásokat fog hozni pl. a gazdaságban (még pár hozzászólással feljebb is sci-firől hadováltál :DDD ).
Illetve nagy mellénnyel kijelented, hogy szerinted nekem nem is szabadna ide kommentelnem, de, hogy milyen alapon van neked ezt jogod megszabni, azt már megtartottad magadnak ahogy látom :(

A kulturált vitához szükséges minimumot sem tudtad megugranod az itteni tevékenységeddel, ami szomorú, de ezen nem az én tisztem változtatni.

De ok, én is befejeztem, a továbbiakban ignorálni foglak mert meguntam a veled folytatot értelmetlen és időpazarló párbeszédet.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#300) joey04 válasza Giovan! (#299) üzenetére


joey04
titán

na csak meguntad őt. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.