Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Jakuu válasza joey04 (#300) üzenetére


Jakuu
őstag

Na a masik USA hivo troll is megerkezett :)

(#302) doooo válasza Ricardo (#279) üzenetére


doooo
veterán

A sárgamellényesekkel nagyrészt finomkodtak (amennyiben mégis irracionálisan agresszív fellépés történt, azt nyilván el kell ítélni), az utánuk, esténként felvonuló feketecsuklyás vandálokkal szemben viszont nem (nem ajánlatos összekeverni a kettőt, ahogy a "BLM" tüntetések esetén sem, amikkel kapcsolattal rendszerint megteszik, pont azok, akik szerint mártírok a sárgamellényesek).
Egyébként pár eurocentes üzemanyagár-emelésre (ami az egészet kirobbantotta) aligha lehet elnyomást mondani (persze idővel bővültek a kifogások/okok). Csak érdekességképp, így is olcsóbb maradt az üzemanyag, mint egy rakás másik, akár sokkal szegényebb országban (pl. Magyarország, Szerbia).

Szélsőjobbos kezdeményezésű színjáték volt nagyrészt, mivel nem a nyomorult Le Pen lett az elnök a választásokon (nem volt ez olyan régen ugye, úgy érezték a Trump/Brexit utáni időkben esélyük van bármire). Csak náluk nem magát a választási eredményt akarták megváltoztatni (magyarán puccsot végrehajtani, mint Washingtonban), hanem próbálták hergelni a szegényebb rétegeket, hogy lemondásra késztessék az új kormányt (nem mintha ez automatikusan az ő javukra hajtotta volna vizet, de ez mindegy is). Aztán meg ehhez csatlakoztak ostoba módon a szélsőbalosok is (de csak Franciaországban, máshol, ahol átvették a "sárgamellény jelképét", szinte mindenhol szélsőjobbosok voltak, Angliától Kanadáig).

Összességében valóban nem fekete-fehér a dolog, és aligha lehet általánosítani tüntetés és tüntetés, felvonulás és felvonulás, zavargás és zavargás között.
Vagyis, odakötve ezt egy későbbi kommentedhez, igenis számít mi, hol, miért történik. Mert nem ugyanaz 1,3 eurós benzinár miatt vonulni (Franciaország), meg a demokráciáért vonulni (Hongkong), meg a tagadhatatlan, szisztematikus elnyomás ellen (Amerika), meg esélyt se kapni a koncentrációs táborok irányától eltérő vonulásra (Hszincsiang, szép magyarosan). Mindegyik fontos lehet annak, aki résztvevője, de korántsem kezelhetőek hasonlóan, hisz az nonszensz, és csak fokozza a problémákat; a jobban szenvedőket ignorálja, a kevésbé (vagy egyáltalán nem) szenvedőket pedig mindenre feljogosítja.

(#303) joey04 válasza Jakuu (#301) üzenetére


joey04
titán

a hívő a fene, szar az, csak sokkal kisebb szar, mint a kommunista diktatúra. amúgy meg itt vagyok végig (bónuszként Xiaomi tulajként :DDD ), csak nem futom le azokat köröket újra és újra, amiket Giovan!. Ha van kedve meg ideje, hajrá. Én csak átfutom már a kommenteket az ilyen topikokban, ritkán írok. Akibe belenevelték, hogy a fekete az fehér, azzal nem lehet mit kezdeni. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#304) Lami66 válasza joey04 (#303) üzenetére


Lami66
őstag

Ezeket a témákat már a Huawei tiltások kezdetén túltárgyaltuk... akkor se volt értelme. Mégis minden ilyen cikk alatt ideviszik a témát nagyjából ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

(#305) joey04 válasza Lami66 (#304) üzenetére


joey04
titán

ja pl te. :DDD nincs ezzel gond, én is írok olyat ami fölösleges, mert át lett rágva, csak utána nem duzzogok, hogy megint szóba került az adott téma. :DDD

na de rágjátok csak tovább egymást. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#306) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#272) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez lenne a példa? [link]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#307) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Abba bele gondolt már bárki is hogy a kínai problémák nem attól fognak megszünni hogy valaki Amerika vagy Kina párti? :D

A másik dolog, ha valaki megveszi pl az iPhone 12-t, amit Kínában gyártanak le, akkor ha nem is közvetlen, de ugyanúgy a kinai rendszert támogatja.

Remélem ezt sem kell magyarázni :)

(#308) Giovan! válasza aprokaroka87 (#307) üzenetére


Giovan!
addikt

A másik dolog, ha valaki megveszi pl az iPhone 12-t, amit Kínában gyártanak le, akkor ha nem is közvetlen, de ugyanúgy a kinai rendszert támogatja.

Nem mindegy, hogy a profit mekkora hányada kerül végül kínai céghez, gondolom ezt sem kell magyarázni. Szóval az "ugyanúgy" szó az nem igazán felel meg a valóságnak ebben a mondatban.
Arról nem is beszélve, hogy a 12-eseket már Indiában fogják gyártani hamarosan, szóval azokon még kisebb lesz a kínai állam haszna.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#309) Ricardo válasza Giovan! (#308) üzenetére


Ricardo
félisten

"Arról nem is beszélve, hogy a 12-eseket már Indiában fogják gyártani hamarosan, szóval azokon még kisebb lesz a kínai állam haszna."

Szóval a más népcsoportok elnyomása helyett, társadalmi egyenlőtlenséget megtestesítő, és bebetonozó, kasztrendszert fogják ezután támogatni a vásárlók. :U

(#310) Giovan! válasza Ricardo (#309) üzenetére


Giovan!
addikt

Vannak elmaradottabb vidékei Indiának, de ez az általánosítás egyáltalán nem fedi a valóságot. Állami szinten egészen biztosan nincs propagálva a kasztok mentén való elkülönülése a társadalomnak, sőt, évtizedek óta azért folytat kampányt a központi kormányzat (és ez kb. független attól hogy épp melyik párt van hatalmon), hogy a tradicionálisan alávetettnek számító kasztok tagjai is részesülhessenek a lehetőségekből (pl. kvóták vannak a különböző, állami bürokráciához tartozó munkahelyeknél, és az oktatásban is).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#311) Ricardo válasza Giovan! (#310) üzenetére


Ricardo
félisten

"évtizedek óta azért folytat kampányt a központi kormányzat (és ez kb. független attól hogy épp melyik párt van hatalmon), hogy a tradicionálisan alávetettnek számító kasztok tagjai is részesülhessenek a lehetőségekből (pl. kvóták vannak a különböző, állami bürokráciához tartozó munkahelyeknél, és az oktatásban is)."

Van minimális előrehaladás. Ettől függetlenül létező dolog, ahogy egy sor olyan kultúrális, és társadalmi dolog is, amitől a nyugati embernek égnek áll a haja.

De a profit mindenek felett. Mindenki jól jár. a cég olcsó munkaerőt nyer, a vásárló "tiszta " lelkiismeretet, mert nem támogatja az emberek elnyomását. :U

(#312) Giovan! válasza Ricardo (#311) üzenetére


Giovan!
addikt

Azt kifelejtetted, hogy új munkahelyek jönnek létre (nem csak bérmunkások számára, hanem magasabb szinteken is), az állam újabb bevételekhez jut, amiből fejlesztheti pl. az infrastruktúrát, valamivel nő a fogyasztás, mivel több embernek lesz pénze amit elkölthet (vagy befektethet a gyereke jövőjébe), stb.
Kínát is ez emelte a modern nagyhatalmak sorába, a jelenlegi széles kínai középosztály a bérmunkások millióinak küszködésének eredményeként emelkedett fel.

Ez a dolog nem fekete-fehér, mint már fentebb is említettem. Megvannak a negatívumai és a pozitívumai is, ha csak az egyiket emeled ki, akkor nem látod a teljes képet. Valószínűleg az indiai kormány sem erőltetné ezt az utat, ha nem látná benne a potenciált, és csak az Apple meg a többi nagyvállalat járna jól vele.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#314) Ricardo válasza Giovan! (#312) üzenetére


Ricardo
félisten

"Ez a dolog nem fekete-fehér, mint már fentebb is említettem. Megvannak a negatívumai és a pozitívumai is, ha csak az egyiket emeled ki, akkor nem látod a teljes képet."

Így van. Amikor ezt Kína kapcsán említettem , hirtelen kínavédő lettem. Ott csak az elnyomást hangsúlyozták egyesek elég egyoldalúan, pedig az sem volt ilyen feket és fehér.
Az indiai nők helyzetét nem kell gondolom részletezni. Valamiért mégsem merül fel senkiben, hogy aki ott készült terméket vesz támogatja az elnyomásukat. Bezzeg aki kínai terméket vásárol.
Én a kezdetektől azt mondom, hogy ezek a dolgok nem fekete fehérek, és egy termék vásárlása, nem egyenlő az ottani dolgok támogatásával.
India kapcsán is ezt gondolom, csak rámutattam, hog míg az egyik esetben sokan csak ahogy írod, az egyik oldalt emelik ki, a másik esetben nagyvonalúan átsiklanak az erkölcsi dilemmán.
Ez kettős mérce.

Itt viszont én befejezem ezt a témát, nem sok mert semmi köze van a Xiaomi amerika elleni peréhez.

(#315) Ricardo válasza Ricardo (#314) üzenetére


Ricardo
félisten

Most nézem milyen jó lett az utolsó mondat :B

"Itt viszont én befejezem ezt a témát, nem sok mert semmi köze van a Xiaomi amerika elleni peréhez."

Helyesen :
Itt viszont én befejezem ezt a témát, mert nem sok köze van a Xiaomi amerika elleni peréhez.

(#316) Giovan! válasza Ricardo (#314) üzenetére


Giovan!
addikt

Hogy nem fekete-fehér ez a dolog, az alatt nem az indiai társadalom problémáit értettem (és pláne nem próbáltam ezekre mutogatva relativizálni a kínai rezsim bűneit :U ), hanem a nagyvállalatok megjelenését az adott országban, ez a szövegkörnyezetből világosan kiderül.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#317) Jakuu válasza Szabi® (#313) üzenetére


Jakuu
őstag

Miert irsz ilyeneket ? Megfizetik oket. Bullshit!!!! Csak kihasznaljak oket.
Irtam mar es mindig irni fogom. Huzzanak haza es ott dolgoztassanak. Adjanak a hazai munkanelkulieknek munkat es ottani keresetet. Ne a toredekeert akarjanak masokat kizsakmanyolni. Nyomjak kozben a nacionalista USA omlengest a hazarol, kozben nem a hazai embereket etetik, es lopjak a hazai adot, mert azt sem otthon fizetik. Persze hogy nem viszik haza a gyartast, mert kisebb lenne a profit, mert nekik semmi nem eleg.
Pont ezert forditjak el a fejuket, ha gyerekmunkasokkal dolgoztatnak es mutogatnak masra.
Ok sohasem hibasak semmiben. Pedig pontosan rajuk illik a mondas " Mas szemeben a szalkat, a sajatjaban a gerendat sem veszi eszre"

[ Szerkesztve ]

(#318) Szabi® válasza Jakuu (#317) üzenetére


Szabi®
addikt

Ugyan......Amerika az nagyon rendes, még véletlenül sem arról szól az egész történelmük, hogy rabszolgákkal röffentették be a gazdaságukat, és "sárgákkal" tesztelték a dinamitot a bányáikba,robbantatták át a hegységeiket a vasútjuknak.
A komcsik találták csak ki ezeket, hogy lejárassák.....

Rosszindulatúak vagyunk.

(#319) Ricardo


Ricardo
félisten

Úgy néz ki nem nagyon lesz enyhülés.

Szinte biztos, hogy maradnak a Huawei elleni szankciók

Ennek fényében a Xiaomi sem hiszem, hogy elér valamit a perrel.

(#320) El Diabl0 válasza Ricardo (#319) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Nem is értem, mit vártak az emberek. Biden legalább annyira Kína ellenes mint Trump, ha nem jobban.

(#321) Giovan! válasza Ricardo (#319) üzenetére


Giovan!
addikt

Az kb. eddig is borítékolható volt, hogy Biden nem fogja egy ennyire széleskörű társadalmi támogatottsággal bíró intézkedés visszavonásával kezdeni az elnökségét.

Amúgy a hivatkozott Bloomberges cikkben Raimondo az Entity List-en és a Military End User List-en szereplő cégekre mondta, hogy jelenleg nem látja okát a szankciók feloldásának az esetükben, de legjobb tudomásom szerint a Xiaomit egyikre listára sem tették fel (az entity list-re biztosan nem, a másiknál pedig nem találtam meg a hivatalos listán a cég nevét, tehát gondolom azon sincs rajta), szóval neki még lehet esélye.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#322) Ricardo válasza Giovan! (#321) üzenetére


Ricardo
félisten

"Az kb. eddig is borítékolható volt, hogy Biden nem fogja egy ennyire széleskörű társadalmi támogatottsággal bíró intézkedés visszavonásával kezdeni az elnökségét."

Így van. Ebbensemmi meglepő nincs.

(#323) joey04 válasza Ricardo (#319) üzenetére


joey04
titán

helyes :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#324) Jakuu


Jakuu
őstag

"Hozzátette, hogy ezek a vállalatok azért kerültek tiltólistákra, mert kockázatot jelentenek az Egyesült Államok nemzetbiztonsági vagy külpolitikai érdekeire."

Nyugodtan hozza lehet tenni a gazdasagi erdekeket is.

Szabad vilagpiaci verseny. Hogyne. Ha valamelyik nem szovetseges ipari agazata jol megy es veszelyeztet amerikai cegeket, az USA ugy gondolja, hogy mindent megtehet es tonkre lehet tenni mas cegeket, mindenfele szankcioval.

[ Szerkesztve ]

(#325) Szabi® válasza Jakuu (#324) üzenetére


Szabi®
addikt

Pár éven belül kína akkora hatalommá növi ki magát, hogy amerikai még fingani sem finghat az engedélye nélkül.
Majd csak figyeld meg :K

(#326) Giovan! válasza Jakuu (#324) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja mert az amerikai cégek már alig várják, hogy az esetleges kínai retorziók miatt elveszítsék a piacokat (ami pl. az Applenek, ami itt egyesek szerint a szankciók fő kiagyalója és haszonélvezője, több milliárdos veszteséget jelentene, még akkor is, ha csak az eddigi eredményeikből indulunk ki). Tényleg, ez a szankciósdi teljes egészében az ő érdekük :DDD

Nem véletlen, hogy az Ericsson vezére már egyenesen azzal fenyeget, hogy a cég kivonul az Svédországból, ha a kormány fenntartja a Huawei tiltását, mert annyira félnek a kínai válaszlépéstől. Pedig hát a te logikád alapján nekik is örülniük kéne mint majomnak a farkának, hiszen a svéd kormány lépésének hála megszabadulnak az egyik legnagyobb riválistól odahaza.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#327) 7Heads Drago válasza Giovan! (#326) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint el se olvastad a cikket. 😂 Nem a svéd piac miatt aggódnak, hanem ha a tiltás miatt bukják a kínait.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#328) Jakuu válasza Giovan! (#326) üzenetére


Jakuu
őstag

Legalabb olvasnal. Nem megint a blodsegeket tolnad. "That said, the reasons for demand on Apple’s iPhone 12 series were ranging from power management chips for iPhone 12 to the IC shortages for the 12 Pro variants."

Persze hogy errol is Huawei tiltasa es a szankciok tehetnek, mikozben a TSMCnel emiatt pont felszabadult a kapacitas. Gondolom a kinaiak tehetnek arrol hogy hiany van a chipgyartasukban

Raadasul pont a szankciok hatasara novekedett 23%-ra a piaci reszesedesuk a telefonpiacon. Vissza lehet nezni azt is a neten nyugodtan a 2019Q1-es melyponjtukrol hogyan emelkedtek a szamaik. Tuti artott nekik a Huawei elleni szankciok. Utana meg ralehet nezni a Huawei szamaira.

.

(#329) Giovan! válasza 7Heads Drago (#327) üzenetére


Giovan!
addikt

Te meg úgy tűnik nem olvastad el a hozzászólásomat, sehol sem írtam hogy a svéd piac miatt aggódnának :U

Épp azt írtam, hogy az Ericsson a Huawei kiesésével jó helyzetbe kerül odahaza, de a kínai válaszlépések következtében ha bukja Kínát az bőven rossz csere lesz neki, ezért inkább lemondanak Svédországról teljesen, csak ne rajtuk csattanjon az ostor (bár nem részleteztem ennyire, mert esküszöm nem gondoltam hogy még ezt is lesz aki képes lesz félreértelmezni, dehát a PH mindig tele van meglepetésekkel :DDD) .

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#330) Giovan! válasza Jakuu (#328) üzenetére


Giovan!
addikt

Jézusom, nézd már meg amit linkeltem. Az egyik legdinamikusabban növekvő piacuk pont Kína lett a legutóbbi negyedévben, szerinted ha innen kizárják őket teljesen, és tizenpármillió iPhone nem kerül majd ott eladásra negyedévente, mert Kína válaszcsapásként kitiltja őket onnan, az nekik akkora öröm lesz? Ha te lennél Tim Cook helyében, te erre bontanál egy pezsgőt, hogy az amúgy is érettnek számító nyugati (bár az USA itt ugye nem is játszik, mert a Huawei ott a szankciók előtt sem volt tényező) piacokon (ahol ráadásul eddig is erős pozíciói voltak az Apple-nek) a Huawei kiesésével tudnak erősödni talán pár százalékot, miközben a folyamatosan bővülő Kínai piacon elesnek sok millió potenciális usertől minden egyes negyedévben?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#331) Lami66 válasza Jakuu (#328) üzenetére


Lami66
őstag

Egy kis "történelem", vagy ha úgy jobb, visszatekintés az utóbbi pár év alakulására
2017 az első év amikor megtorpant a mobiltelefonok globális eladása, kvázi telítődött a piac
2018 Apple csökkenti a megrendelt alkatrészek volumenét, valamint bejelentik, hogy többet nem közlik az eladási darabszámokat. Növekedés is van, Huawei, Xiaomi
2019 globál eladások stagnálnak, mindössze két cég tudta számottevően növelni az eladásokat, Huawei, Xiaomi
Apple csak a bevételeket közli, eladott darabszámot nem
Nyár végén belerúgnak a Huaweibe
2020 globál eladások csökkennek, Apple nem mond darabszámot. Növekszik Huawei (két negyedévben világelső) és növexik a Xiaomi. Huaweit már a levegőtől is eltiltják, se alaktrész, se beszállítók. Második félévben erős csökkenés van náluk....és elkezd növekedni az Apple eladása...jé mégis közölnek darabszámot.
2021 Apple növexik. Huawei zuhan. És belerúgnak a Xiaomiba.....folyt köv...

[ Szerkesztve ]

(#332) Giovan! válasza Lami66 (#331) üzenetére


Giovan!
addikt

Ok, 2021, második negyedév. A Huawei elleni szankciókra válaszul Kína kitiltja az Apple-t az országból. A cég eladásai ennek köszönhetően globálisan ötödével csökkennek a korábbi negyedévhez képest. De Tim Cook boldog, mert végig ez volt a mesterterv... :DDD

Persze ez csak egy lehetőség, egyáltalán nem biztos hogy Kína tényleg meg meri ezt lépni (bár most, hogy a gyártást úgy néz ki apránként teljesen kiszervezi onnan az Apple, valószínűleg bátrabban mernek a kérdéssel foglalkozni), de szerinted Tim Cook mennyire nyugodt ettől, hogy ott lebeg Damoklész kardja az Apple fölött? Vagy azt gondolod az ő agyában ez a lehetőség nem merült fel?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#333) Lami66 válasza Giovan! (#332) üzenetére


Lami66
őstag

Fikciók helyet maradjunk a tényeknél.
Amikor második éve stagnált a piac, várható volt, hogy valami radikális változtatás fog történni.
Ismered a klasszikus kérdést?
Mikor kapod a legnagyobb szeletet a tortából? Ha hétfelé vágják vagy ha ötfelé?
Válaszold meg nyugodtan ,de ne legyél benne biztos, hogy jó lesz a válaszod.

(#334) 7Heads Drago válasza Giovan! (#329) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A te logikád alapján meg örülni kellene az Ericsonnak hogy nem csak otthon szorult ki a Huawei hanem egy rakás Usa "pincsi" országból is. Jóval nagyobb teret nyertek mint amit buktak. És mégis Kína fáj nekik? Nyilván nyomós oka van neki. És ez nem a piaci felosztás lesz mert az pont neki lenne a jó.
Lami66: Pontosan....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#335) Giovan! válasza Lami66 (#333) üzenetére


Giovan!
addikt

Akkor megpróbálom egyszerűbben: nem nyernek annyit ezen a dolgon, amennyit Kína elvesztésével tudnak bukni rajta, márpedig ilyen kockázatot nem vállal be egy Apple szintű cég. Elhiszem, hogy a fentebb vázolt konteóval ez a tény ütközik, dehát ez van.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#336) El Diabl0 válasza Giovan! (#332) üzenetére


El Diabl0
junior tag

+1 nem is értem, miért nem egyértelmű, amit írsz...

(#337) Giovan! válasza 7Heads Drago (#334) üzenetére


Giovan!
addikt

Az Ericsson egy svéd cég, ezért lenne nagyon fontos nekik, hogy épp odahaza ne legyen kizárva a Huawei a versenyből, mert ha ez (vagyis a Huawei kizárása) mégis megtörténik, akkor Kína mondhatja majd azt, hogy rendben, ha a Svédországnak nem kell a kínai hálózatfejelsztő cég, akkor Kínának meg nem kell a svéd hálózatfejelsztő cég. Ezen pedig az Ericsson csak bukni tud.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#338) 7Heads Drago válasza Giovan! (#337) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hogy? Miközben egy rakás országban meg nem lesz ezáltal ellenfele... huuu tényleg nagyon rossz lesz nekik. Ezt nagyon elmatekoltad. Biztos vagyok benne hogy nem a piac miatt hisztiznek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#339) Giovan! válasza 7Heads Drago (#338) üzenetére


Giovan!
addikt

Hogy? Miközben egy rakás országban meg nem lesz ezáltal ellenfele...

És? Ez indokolná, hogy Kínáról akkor lemondjanak?

Az Ericsson példáját azért hoztam ide, hogy rámutassak, a kínai piac rendkívül fontos a nyugati nagyvállalatok számára (még azoknak is, amik bizonyos kínai cégek nyugati visszaszorulásából amúgy profitálnak), az elvesztése olyan opció, amit komoly áldozatok árán (pl. az Ericsson esetén ilyen lenne a Svédországból való kivonulás) is igyekeznek elkerülni.
Szóval nem hiszem, hogy az, hogy a nyugati kormányok ürügyet adnak Kínának a kitiltásukra, az ő érdekeiket szolgálná, márpedig ezek a szankciók pont ilyen ürügyet jelentenek.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#340) Jakuu válasza Lami66 (#331) üzenetére


Jakuu
őstag

En teljesen tisztaban vagyok vele, nem veletlenul irtam le. De ennek a szemellenzos embernek irkalhatsz barmit, nala meg az egyertelmu megmagyarazhatatlan is mashogy van. Olvasni nem tud, belinkel hulyesegeket, amit el sem olvas. Jah meg irkal fikciokat. :) 2453 Qsok :P
Nem is kell etetni a trollt, arra ott vannak az allatkerti gondozok. :P

[ Szerkesztve ]

(#341) Szabi® válasza Lami66 (#333) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan +1 :K

(#342) doooo válasza Szabi® (#325) üzenetére


doooo
veterán

De akkor te sem fogsz tudni anélkül. Egészen elképesztő ez az őszinte öröm, kárörvendés. Meg a mérhetetlen naivitás, tájékozatlanság, és Stockholm-szindróma. És persze a mindezt összekötő büszkeség és hivalkodás. Tessék, meg is tapsolom neked ezt a nagyszerű teljesítményt, pont ahogy te tapsolsz Micimackó vizionált utópiájának: :C .

(#343) Giovan! válasza Jakuu (#340) üzenetére


Giovan!
addikt

Mondjuk az valahol egyszerre vicces és szomorú, hogy egy teljesen egyszerű logikai láncon nem tudsz (vagy inkább nem akarsz) kiigazodni, és erre még büszke is vagy :(
Mindenesetre azt hiszem egy időre meguntam a funkcionális analfabetizmust szimuláló emberekkel való vitatkozást.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#344) Szabi® válasza doooo (#342) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem betudod látni azt a (apró)tényt, hogy egy ország növekedése (vagy esetleges bukása) nem ezen a topikon múlik . (már önmagában ezért is egy vicc amiket írkáltál a levegőbe) :)
Az meg, hogy nekem kína szimpatikusabb, egyéni preferencia.
Tőlem ti felvonulhattok "trump"-os pólóban, nem érdekel :)

További kellemes estét :R

Ui. a tapsot köszönöm :B

[ Szerkesztve ]

(#345) Ricardo


Ricardo
félisten

Egy érdekes írás arról mennyivel nehezebb helyzetben van most amerika mint anno a szovjetúnióval szemben volt.

Nem nyerné meg az USA a második hidegháborút

(#346) 7Heads Drago válasza Giovan! (#343) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És akkor már jogosult vagy jelzőket agatni másokra?
Ezen a fórumon már számomra többször kiderült hogy ami nekem logikus másnak nem az. Szóval kár magasra tenni azt a lécet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#347) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ennyit arról hogy nem státusz szimbólum egy iPhone az Usa-ban: [link]
A CNBC által megkérdezett szakértők szerint a legújabb és a legjobb telefon egyértelműen státuszszimbólum, hiszen lépten-nyomon magunknál tartjuk, így üzenetet közvetít rólunk másoknak. Egy új iPhone vásárlásával csak a pénztárcánk tartalma csökken, az önbecsülésünk azonban nő. Plusz a telefon által naprakésznek érezhetjük magunkat, hiszen nem egy elavult eszköz lapul a zsebünkben. Valahányszor rápillantunk a telefonra.
Pedig itt a fórumon jó páran az ellenkezőjét bizonygatják.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#348) El Diabl0 válasza 7Heads Drago (#347) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Most, hogy kiderült, mert a rakéta.hu megírta, könnyebb a lelked? Egyébként pl. a Samsung Amerikában adja el a legtöbb S és Note telefont. Az is státuszszimbólum?

(#349) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#347) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Értem én hogy szakértők, de ezek az érvek erősen bullshit szagúak. Már csak azért is érdekes, mert az amerikai átlagkeresetből (nem a KSH "átlagszámítása" szerint, hanem medián kereset) 2db iPhone 12 Pro Max is kijön.
Egy státuszszimbólumnak nem kellene magas értékűnek, esetleg nehezen hozzáférhetőnek lennie? Milyen üzenetet közvetít egy szinte akárki számára elérhető, tucat fogyasztási cikk, ami minden 2. amerikai okostelefon használó zsebében ott lapul? Na jó, ha nem is a legújabb, de "egy iPhone", ahogy írtad.
(Valójában több is mint 50% a részesedésük ott)

(#350) joey04 válasza El Diabl0 (#348) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.