Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn


arn
félisten

szvsz nincs olyan nagyobb vallalat kinaban, amihez nincs koze a partnak/hadseregnek. de meg igy is fele olyan szigoru a kontrol, mint egy nyugatni cegnek kinaban.

a masik oldalrol viszont ez szimpla boszornyuldozes.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) azbest válasza <Lacy85> (#48) üzenetére


azbest
félisten

Igen, az amerikai cégeket jól megszivatták a 25% extra adóval. Viszont, nekem úgy tűnik, hogy magánszemélyeknek nem kell adóznia 800 dolcsiig. A drop-shipping sem úgy adózik, hanem forgalom és jövedelem után. [link]
Meg a skót wiskey kedvelők szívják meg :D [link]

Plusz cserében a kínaiak is megemelték az adókat, ezzel megint csak az amcsi cégek szívnak, akik kínában akarnak terjeszkedni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#53) FoxiestFox válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mivel az Apple kezdte az okos telefon kiadását azóta mindenki másol.

Ez jó volt. :))

(#54) plömplöm válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


plömplöm
őstag

"Mivel az Apple kezdte az okos telefon kiadását"

wat? az első iphone 2007-ben jelent meg, szted ez előtt nem volt okostelefon a piacon? :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#55) aprokaroka87 válasza azbest (#52) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egy Amcsi cég otthon terjeszkedjen, otthon csináljon munkahelyet..
Ne ott ahol gyerekek is dolgozhatnak.

(#56) <Lacy85> válasza azbest (#52) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem tudom ki mit rendel Amcsiknál Kínából, de a két mobilcég esetén teljesen felesleges lett volna egy ilyen különadó.
Gyakorlatilag soha nem volt tényező náluk a Huawei, vagy a Xiaomi.
A kutya nem vette náluk a kínai mobilokat.

(#57) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A celt tamogatom, de ezek a modszerek, eszkozok butak. Az meg vegkepp problemas, hogy lathatoan eszuk agaban sincs jogi utra terelni az egeszet, ahol bizonyitekok es fuggetlen, akar nemzetkozi birosag donti el, kinek van igaza es meg nyilt is az egesz ugy.

Az mar lathato mondjuk, hogy a kinai kormany nem mer beavatkozni hasonlo eszkozokkel, mert mar igy is lassan, de egyre gyorsulo mertekben vonulnak ki a kulfoldi cegek a kinai bergyartasbol. Lehet megis jobban jarna, ha hasonlo sokkterapiat alkalmazna, mert par ev mulva sokkal kevesebb utokartyaja marad.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#58) floatr válasza #16820480 (#16) üzenetére


floatr
veterán

Ha van rá konkrét bizonyíték, akkor nyilván régóta megvannak erre a megfelelő gazdaságpolitikai intézkedések. De ebben igaza van a cégnek: teljesen szembemegy a saját törvényeinek is az USA

(#59) aprokaroka87 válasza Tigerclaw (#57) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem a Kinai állam az okosan tudja kezelni az Amerikai politikai rendszert.

Trump esetén szerintem esélyük sem lett volna még valami kompromisszum-os dologra sem.

Kivárnak / Kivártak.

(#60) #40047616


#40047616
törölt tag

Ha már adatlopás akkor a fészbúkot se hagyjuk ki: link link

(#61) kilua válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


kilua
senior tag

" Az Intel, AMD vagy bármely más hardverben bent hagyott problémák azok miért jobbak? De beszélhetünk szoftverről is: pl Windows "

Az más, az demokratikus :))

(#62) floatr válasza <Lacy85> (#17) üzenetére


floatr
veterán

Nem mai hír a samsung "könyvelési" botránya, aminek eleinte következménye alig volt, nemrég viszont megint elővették, és lecsukták a vezér fiát...

A samsung egy megkerülhetetlen óriás lett. Szinte minden iparág függ tőle kőkeményen. Kiiktatni így lehetetlenség lenne

(#63) Juhaszatti válasza #90305280 (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Most Amerikával akarsz kiszúrni, vagy a kínai emberekkel? :D
A kínai okostelefon használók több mint 20%-ának Apple terméke van.

(#64) st3v3np3t3r válasza azbest (#44) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én a Media Markt-ban vettem olyan telefont, ami hemzsegett az előtelepített rendszerszintű vírusoktól

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#65) Tigerclaw válasza aprokaroka87 (#59) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet, meg varniuk kell, mert Bidennek most sokkal fontosabb dolgokkal kell foglalkoznia, a Trump utani takaritas mellett es amugy se Kina barat. Trump amugy mindent csak penzert csinalt, igy ezek mogott a dontesek mogott is csak penz volt es a sajat zsebe. Nem veletlen hogy az Apple rivalisait vette celba, es azok partnereit, beszallitoit.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#66) #40359168


#40359168
törölt tag

Baromi érdekes kérdések ezek... nekem a Xiaominál mindig az volt a benyomásom, hogy a minőségre és a jó ár-érték arányra utaznak, és ha nyúlnak is ezt-azt akár az almától, akár máshonnan, akkor azt stílusosan teszik, nem nagyon direkt módon, ízléstelenül. Eleve van egy profi, karakteres, és nagyon saját grafikus arculatuk, ez jellemzően hiányzik a tipikus copy-paste kínai brandeknél (igen, nekem pl. még a Huaweinél is).
Azzal együtt, hogy ha telefon, tablet, számítógép, akkor nálam iPhone, iPad és Mac sok-sok éve, nem egyszer ajánlottam nem geek ismerősöknek Redmi/Mi készülékeket és valahogy mindig az volt, hogy egy-két év múlva is megköszönték a tippet. Mindemellett ma speciel beruháztam az első saját Xiaomi termékembe, egy Mi TWS Earbuds Basic 2-be, szembejött a boltban 20€-ért, gondoltam, ennyiért muszáj rápróbálnom, és azt kell mondanom, hogy a konkrétan bő háromszor annyiba kerülő JBL Tune 120TWS-re köröket ver: a súly szinte feleakkora - ékszermérlegen mérve, a viselési kényelem messze jobb (a Xiaomi nem nyomja a fülemet és nem akar percenként kiesni negyedóra után), és amire igazán nem számítottam, még be se járatva már messze jobban szól. :K ...és ha valamitől, akkor a szabad piaci verseny korában az USA-nak ettől kell félnie szerintem: a nem az ő termékeiket használó elégedett vásárlóktól.

(#67) janeszgol válasza plömplöm (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

De voltak, amiket addig hivtunk okostelefonnak, ameddig ki nem jott az iPhone. Es a legelso iPhone meg nem is volt annyira okos. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#68) FoxiestFox válasza janeszgol (#67) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez is jelzi, mennyi mókás dolog a marketing.
iphone előtti ős pda mobilok tudásban álmukban a falhoz csapkodták az ájfont, mégis azt kell okosnak hívni, ami nem tudott alapvető dolgokat, de cserébe tudott multitouch-t :DDD

(#69) Ricardo válasza FoxiestFox (#68) üzenetére


Ricardo
félisten

Fognak már meglévő dolgokat, leegyszerűsítik az átlag embernek is emészthető szintre, és mellécsapják az életérzés marketinget.
Mivel a marketing működik, az átlagnak az jön le, hogy mindent ők találtak fel. A tájékozottabb rétegnek meg azért megvan, hogy ezek a dolgok léteztek azelőtt is, hogy belekerültek volna az éppen aktuális iPhone-ba forradalmi újításként. Ők meg letudják annyival, hogy
"Persze előtte is létezett, de ők csinálták meg rendesen"

Jól láthatóan a recept működik. Nem véletlenül a világ legértékesebb világmárka jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#70) fateless válasza janeszgol (#67) üzenetére


fateless
veterán

Na igen, az első iPhone egy feature phone volt, nem okostelefon. Az eszköz vezérlése, kezelése az, amiben az Apple akkorát gurított, hogy az lett az új sztenderd.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#71) #40359168 válasza Ricardo (#69) üzenetére


#40359168
törölt tag

A párom nagyon nem geekként sok-sok éve Samsungokat használt, ősszel jött, hogy letelt a két év, cserélhet készüléket a szolgáltatónál. Nekem akkoriban egy leharcolt i7-em volt, néha átküldtem róla egy-két fotót neki, pár alkalommal megtapizta a telefonomat, egyébként nem beszéltünk különösebben iOS-ről, Androidról stb., pláne nem győzködtem, szóval engem magamat is meglepett, amikor mutatta az SE 2020-at, hogy na itt van az új kütyüje. Néhány nap használat után meg annyit mondott csak, hogy ezt a telefont szerinte konkrétan neki találták ki, imádja a kamerát meg az egyszerű kezelhetőséget. Nem kajált be semmiféle marketing-bullshitet, szimplán rápróbált és bejött neki. A legtöbb felhasználó pedig ilyen. 🤷🏻‍♂️

(#72) fateless válasza #40359168 (#71) üzenetére


fateless
veterán

Nagyon sokan vannak vele így, hogy a valóban kifejezetten egyszerű (vagyis inkább felhasználóbarát) kezelés az esődleges, emiatt az apple kifejezetten beválik számukra. Sztereotíp az a megközelítés, hogy csak státuszszimbólum lehet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#73) Ricardo válasza fateless (#72) üzenetére


Ricardo
félisten

Nagyon sokan azért használják az iOS-t mert az áll kézre nekik. pont az egyszerűsége, és a felhasználóbarát mivolta miatt. Viszont akármennyire is ciki, van az a réteg aki azért használja, "mert ha az iphone megüti a jóság szintet, akkor ha azt használsz te is jó vagy"

Gondolom nem kell linkelni a videót hozzá. lehet mondani hogy egyedi eset, de sajnos sokan gondolkodnak úgy ahogy a fiatalember a videóban.

(#74) .Szaki. válasza fateless (#72) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ott a pont.

(#75) 7Heads Drago válasza st3v3np3t3r (#64) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kínai lenne az MM is már? ;];];]
Biztosan hátrányos helyzetűeket segítenek a befolyt nyereségből.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#76) El Diabl0 válasza #40359168 (#71) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Én is Androidról váltottam anno. Semmi marketing nem volt benne, sőt, kimondottam rühelltem az Apple "politikáját". Ez egyébként még mindig így van, a töltő kivétele pl. környezetvédelem címszóval kifejezetten szánalmas. Egyszerűen meguntam hogy az Androidjaim új verzió után belassulnak, szaggatnak, feleződik az üzemidő. Ráadásul az Apple évek óta nem emelt árat, feljöttek az Androidos gyártók mellé árban (Samsung, Sony, Huawei meg is előzte). Ennyiért pedig inkább alma, saját szolgáltatásokkal, 5-6 év frissítéssel. :)

(#77) 7Heads Drago válasza #40359168 (#66) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekünk is volt pár termékünk tőlük. Én nem voltam elájulva tőle. Nem a gagyi kínai kategória, de nekem kevés volt. Nem tetszett a Redmi rendszere.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#78) FoxiestFox válasza fateless (#72) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezzel még én sem tudok vitatkozni, egy tök jó és egyszerű rendszer és van mögötte egy csomó szolgáltatás ami megkönnyíti a userek dolgát a használat során.

Számomra az Apple inkább azért problémás, mert a cuccaikban gyakran hardverszinten hajmeresztő bugokat hagynak, azok javítását megnehezítik, de gyakran ellehetlenítik azzal, hogy bizonyos alkatrészeket egyszerűen nem tesznek elérhetővé a szervizek számára, hogy hol és hogyan gyártatnak, már mindenki ismeri, ahogy a prémium felárat is, amit az "életérzésért" kéne megfizetni.

(#79) Ricardo válasza FoxiestFox (#78) üzenetére


Ricardo
félisten

" már mindenki ismeri, ahogy a prémium felárat is, amit az "életérzésért" kéne megfizetni."

Erre van az a válasz, ha van pénzed majomra, legyen banánra is ;)

Én ezt, ahogy az 55 ezres ( bocsánat 54990 Ft :D ) bőrtokot [link] is lehúzásnak hívom, de mások vagyunk. Így szép a világ.

(#80) pocokmz válasza azbest (#44) üzenetére


pocokmz
csendes tag

Nézd meg az at&t, verizon és t-mobile kínálatát, vagy bármilyen piackutatást. A walmart maximum beimportálja de lényegében nincsenek jelen.

(#81) joey04 válasza .Szaki. (#12) üzenetére


joey04
titán

remélem igazad lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#82) fateless válasza FoxiestFox (#78) üzenetére


fateless
veterán

Ja, nekem sem jött be az iPhone használata, pedig próbálkoztam vele. Ha bevált volna, különösen az SE korszakában, örömmel használnám.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#83) Essentials válasza Noukoum (#18) üzenetére


Essentials
aktív tag

Az Apple röhögve rázza le magáról az összes létező konkurenciát akkor, amikor arról beszélünk, hogy 60-70%-át minden évben, és minden negyedévben eltalicskázzák az okostelefonos piaci összbevételnek. Ez azt jelenti hogy egy elvisz ennyit, több száz gyártó ( köztük a legnagyobb android telefongyártókkal ) pedig osztozik a maradékon. Ez több mint kínos teljesítmény! Akkor is ez történik ha van Huawei szankció, és akkor is, ha nincs! ( vissza lehet keresni a neten az analítikai cégek listázásait. )

Egy vállalat sikereit első körben a bevételek határozzák meg! Mert ezek nem non-profit szervezetek, hanem kőkemény üzleti harcot folytató nagyvállalatok.

Miért gondolja azt bárki is, hogy az Apple sok éves üzleti eredményeit látva bárki is azon izgulgat Amerikában, hogy az Apple hanyadik a telefon darabszám eladási sorban? Ennyire demagóg hülyeséget nem is értem miért boncolgatunk a Huawei tiltás kapcsán...

Az Apple a Huawei tiltás előtt is az arabok legnagyobb olajipari cégével előzgette egymást a legelső helyért a tőzsdén, miközben elképesztő mennyiségű készpénzállományon ülnek, az üzleti negyedéveik sorra döntik a rekordokat, a világ legértékesebb márkájává választják őket egymástól független források, és a legnagyobb márkahű bázist építették ki maguknak az évtizedek alatt.
Az Apple bevétele 4x akkora mint azé a Samsungé, aminek a termékei egy hangárba férne be, ha mindent meg akarunk mutatni, amivel foglalkoznak. Az Apple portfóliója ellenben kifér egy 4 fős ebédlőasztalra.

Ezek tudatában szerinted kinemsz*rja le az USA-ban, hogy az Apple miből kotor össze ennyi pénzt? Senkit sem érdekel ott, hány telefont adott el a Xiaomi vagy a Huawei. Az Apple befektetőit, és az amerikai kormányt a cég üzleti sikerei érdeklik, az hogy darabszám eladástól független hazatalcsikázzák a teljes okostelefonos piac bevételének 60-70%-át, csak egy járulékos plusz, más gyártók számára egy megugorhatatlan Jolly Joker.

NEM telefon eladás miatt történnek a tiltások. Senki sem remeg rajta az USA-ban, hány MiMi10 lite fogy, vagy P40lite.

[ Szerkesztve ]

(#84) Tigerclaw válasza FoxiestFox (#78) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ma mar az a felar se letezik, hala annak hogy mindenki Apple modjara araz. Nem is csoda hogy ma mar az Apple is hatrafele lepeget es leszallt a magas lorol. Anno 1 telefonjuk volt, ma meg tobb meret, tobb generacio, tobbfele arazassal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#85) FoxiestFox válasza Tigerclaw (#84) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk igen, iparági szinten elgurult a gyógyszer a mobilok árazásánál.

(#86) 7Heads Drago válasza Essentials (#83) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az a szomorú hogy ezt megteheti az Apple és van olyan ember mint most te is aki még tapsol is hozzá. Miközben a te zsebedből is pénzt húznak ki, még akkor is ha nem Apple terméket használsz mivel az árakat felverik. Aki kicsit is jártas a vállalkozói világban az tud örülni már ettől jóval kisebb nyereségnek is. Persze nyilván a nagyobb a jobb ez tény, de ez már íreális. Gratulálok hozzá

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#87) Essentials válasza 7Heads Drago (#86) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem tapsoltam semmihez, tényeket írtam, amik bármelyikét elő lehet túrni az internetről! A kommentem azt hivatott alátámasztani, hogy az Apple-nek semmi szüksége nem volt a Huawei tiltására, sőt! A Huawei USA szankciói óta sz*pórollerre kerültek Kínában. Az iPhone-ra felemelték az ÁFA-t, a gyártására adóemelést vetettek ki, ( miközben a helyi telefonok ÁFA tartalmát 13%-ra csökkentette a kínai vezetés ). Ezzel egy időben kormányzati szintig érő bojkott indult az országban kimondottan az Apple-re kiélezve, aminek a keretein belül az iPhone-t használó munkavállalók rosszabb esetben bérmegvonásban részesültek, amellett hogy visszafokozással is számolniuk kellett. Kína az Apple második legfontosabb piaca volt, ami visszacsúszott ezek hatására a 3. helyre 2018 óta ( Európa előzte meg ), most kezdenek észhez térni, mert a legnagyobb növekedést ( 57% ) a kínai belpiacon realizálták az utolsó lezárt negyedévben. A hátuk közepére sem kívánták a tiltást, rendesen szivatóra lettek téve az országban. Ennek ellenére is egészségesen növekedtek, "foltozták a lukat mással". Hatalmasat nőtt pld a szolgáltatási üzletáguk az elmúlt években, nagyon ráfeküdtek erre, rengeteg újdonságot bevezetve, tovább fejlesztve az ökoszisztémát.

[ Szerkesztve ]

(#88) Rodi 4.80 válasza Essentials (#83) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Az Apple bevétele 4x akkora mint azé a Samsungé, aminek a termékei egy hangárba férne be

Nem férnének be, ők építették pl. a Burdzs Kalifát, a Petronas-ikertornyokat és a Taipei 101-t. :)
Vagy a tanker- és konténerszállító hajókat már nem is említve :)

(#89) attilav2


attilav2
őstag

Nekem az nem tetszik az egészben hogy az EU nem reklamál az USA-nál hogy egymás után tiltja le a google keretrendszert olyan kínai gyártók telóiról, amelyeknek az eladásai az EU-ban vezető helyen vannak. A huaweit elintézték most jön a xiaomi, mindkettő tiltásnak mi fogjuk meginni a levét itt az EU-ban a verseny csökkenésével és az árak növekedésével, az USA piacot különösebben nem fogják érinteni a tiltások negatív hatásai, ellenben az EU megint megszívja :(
Szerintem az EU-nak megállapodást kellene kötnie az USA-val hogy vissza kerülhet a google keretrendszer azokra huawei telefonokra amelyeket az EU/EGT térségben adnak el, valamint hogy a xiaomitól a google keretrendszer használatának jogát ne vegyék el az EU/EGT térségbe szánt telefonokról. Nagyon hiányolom az európai érdekérvényesítést! Ha így haladunk akkor maradnak az apple, samsung, sony telók, meg a dzsunka kínai gyártók mint alternatíva kispénzűeknek :( Nem kellene ezt megvárni, az EU-nak lépnie kellene.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#90) Ezekiell válasza attilav2 (#89) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az EUnak semmi köze az USA vámaihoz/tiltásaihoz. Az egyetlen, amit tenni tud, hogy a Huawei oldalán beavatkozik és maga is büntetővámokat vet ki amcsi termékekre/egyéb módon helyez nyomást az USAra, de az meg a világ f*szsága lenne, totál öntökönlövés.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#91) Juhaszatti válasza Essentials (#83) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Az Apple bevétele 4x akkora mint azé a Samsungé, aminek a termékei egy hangárba férne be, ha mindent meg akarunk mutatni, amivel foglalkoznak. Az Apple portfóliója ellenben kifér egy 4 fős ebédlőasztalra."

Apple bevétel 2020: 274,5 milliárd dollár
Samsung Electronics bevétel 2019: 197,7 milliárd dollár

Sajnos a Samsungnál tavalyi adatot nem találtam, ráadásul ez csak egy szelete a cégnek, rengeteg minden nincs benne, pl az építő, vegyi, vagy hadi ipari érdekeltségeik sem.

[ Szerkesztve ]

(#92) Essentials


Essentials
aktív tag

"Azért ha nagyon végig gondoljuk lehet hogy joga van dönteni, de csak úgy hogy az esetleges okozott " károk " csak az Amerikai piacot érintsék."
Ez nem így van, látod te is, itt történik a szemünk előtt! A "jól belegondolunk" ebben az esetben a saját szájízünket jelenti, nem a valóságot. Az hogy a kínaiakat gyakorlatilag lemeszteleníti egy ilyen döntés, csak egy sokkal jobb tárgyalási pozíciót ad az amerikaiak kezébe. Alapvetően még mindig van lehetőség a Huawei elleni szankciók enyhítésére, ha leülnek a felek. Kisebb engedmények is hatalmas segîtségek lennének a cégnek. ( Pld egy Qualcomm chipüzlet )

"+ Az plusz kérdés hogy egy állam milyen jogon mondja meg magán kézben levő cégeknek, hogy ők kivel kereskedhet-nek."

Mármint az USA-ra gondolsz? A Huawei-en kivül egyik cég sincs magánkézben, akikre vonatkozik az USA korlátozása. Nemzetbiztonsági okokra hivatkozva bármikor elrendelhet bármit. Olyankor mindenki könyékig nyúlhat a cégekbe. ( Kínába egyébként ez teljesen természetes folyamat fű alatt. A kommunista párté minden, amire rámutat. ) Gondolj csak bele, mi volt nálunk például tavaly a járványkezelés első felében. A kormány katonai parancsnokokat nevezett ki különleges engedélyekkel a külföldi kisker multik központjaiban folyó munka helyszíni ellenőrzésére. Mindezt a veszélyhelyzet alatt parlament által megszavazott jogosítványukkal.

A szellemi tulajdon az nem azt jelenti hogy " mi vagyunk az élet császárai, ti meg a csicskáim vagytok " :)

Csúnyán szólva pedig de, azt jelenti. Én kitaláltam, sikerre vittem, levédettem, ha te használni akarod, akkor bejelentkezhetsz érte, de fizetned kell, és az én feltételeim szerint használhatod addig, amíg én úgy látom hogy nem sért nemzeti érdekeket. Az már más kérdés h ez miként hat a végfelhasználóra, ezesetben a kínai tech-re.

[ Szerkesztve ]

(#93) Essentials válasza Rodi 4.80 (#88) üzenetére


Essentials
aktív tag

Most konkrétan a fogyasztói divíziókra gondoltam, a Samsung electronics-ra. Okoseszkôzök, szórakoztató elektronika, háztartás, stb. :) Több tízezer termékes portfólióval rendelkeznek. Egyébként eszméletlen, hogy a kabátgombtól a halászatig, építőiparig mindenben érdekeltek. Hatalmas ázsiai konglomerátum.

[ Szerkesztve ]

(#94) Essentials válasza Juhaszatti (#91) üzenetére


Essentials
aktív tag

Én az utolsó lezárt negyedévüket néztem most meg, mivel sem az Apple, sem a Samsung nem közölt még éves eredményt! ( A CNBC szerint a Samu a napokra ígéri. ) Ezek szerint a Sami a legutóbb lezárt negyedévben ( amibe az ünnepi szezon is beletartozik ) +26%-os növekedés mellett ( 11%-os okostelefon visszaeséssel ) az előző évhez képest 6 milliárd dolláros nettó bevételt ért el ( ez a tiszta haszon, ami landon a "kasszájukban". ), az Apple pedig 28milliárdot. Ez pontosan 4,6x annyi pénz egy hangár vs ebédlőasztalnyi termékkel, tehát az extrán sikeres teljesítések mellett még keveset is írtam.


CNBC Samsung Q4 earnings, és Apple.com newsroom-ból az adat.

[ Szerkesztve ]

(#95) Juhaszatti válasza Essentials (#94) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Akkor nem ugyanarról beszéltünk. A bevétel (amit írtál a kommentben amire reagáltam) és a profit (amire gondoltál), nem egészen ugyanaz. De látom hogy ezzel te is tisztában vagy, csak a megfogalmazás nem volt jó.

(#96) Essentials válasza Juhaszatti (#95) üzenetére


Essentials
aktív tag

Bocs, lehet hogy rosszul fogalmaztam, nekem alapvető hogy ha pénzkeresésről beszélünk, akkor azokra az összegekre gondolok amit tisztán összekalapoznak, és növelik vele a készpénzállományt értékpapírt stb. A "boltban" fogyasztói áron eladott termékek bevételi számai ilyen szempontból torz képet adnak 1-1 vállalat valódi teljesítéséről, hiszen abba a kiszámolt árréstől kezdve minden benne van, a működési költségekkel karöltve.

[ Szerkesztve ]

(#97) <Lacy85> válasza Essentials (#83) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Épp ezért röhögök jókat a mai napig, amikor megjelennek a konteó gyártók, meg tényleg azt hiszik, hogy a filléres Redmi-k fenyegetést jelentenek az Apple-re.... :D
De mégis az az első komment minden ilyen hírnél, hogy “túl jól mentek az eladások”.
Hihetetlen...
A Huawei is mennyit adott el a P, Mate sorozatból évente? Amennyit az Apple az új iPhone-ok megjelését követő 2 napban?
Hatalmas konkurencia...

[ Szerkesztve ]

(#98) janeszgol válasza <Lacy85> (#97) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért te se essél át a ló túlsó oldalára. [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) Essentials válasza janeszgol (#98) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nem esett át, igaza van. Nem azt írta hogy nem adtak el tengernyi mobilt, hanem arra gondolt hogy az Apple-lel csak egy vékony szelet konkurált eladásban. A Huawei sosem a csúcs szériákból élt meg, hanem a belépő, középkategória ( X széria, Lite-k, PSmart-ok ) tette ki az eladások számottevő részét, illetve a Honor brand. A Mate/P sorozat a leszállításaik néhány százalékáért felelt a legszebb évükben is. Rengeteg kimutatás látott napvilágot ezt igazolni éves/negyedéves összevetésekben is, a legszembetűnőbb az okostelefonos piac forgalmának ár szerinti elosztása, ahol a Huawei a $400 feletti telefonok piacon az Apple átlag 50-55%-os részesedésével szemben 10-15%-ot teljesített, $800 felett eladok mobilok piacán pedig néhány százalék jutott nekik az Apple 3/4-es forgalmával szemben. A Huawei külföldi szenvedésének a Xiaomi a nagy nyertese ( látszanak is a számokban ), és a többi keselyű gyártó, akik bejelentkeztek a Huawei legfontosabb külföldi piacára, Európaba is helyettük. Oppo, Realme, Vivo, tehát a BBK csoport eszközei. Igazából kötöttek az eladások, az európai piac kínai mobilt vásárolni hajlandó részén is mindössze a Huawei kiesett forgalmán tudnak marakodni, a Xiaomi is hamarosan belassul a globális növekedésben, mert egymástól fognak csak tudni vásárlókat elszipkázni a "kínai-mix"-ben. Szépek a számaik, de annak szólnak, és addig tartanak, amíg a Huawei a földön hever.

[ Szerkesztve ]

(#100) Essentials válasza Essentials (#99) üzenetére


Essentials
aktív tag

Y szériát szerettem volna írni, bocsi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.