Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Szabi® válasza El Diabl0 (#348) üzenetére


Szabi®
addikt

Nagyon csipkelődősre vetted a figurát "friss reggel". A te lelkednek most jobb :F

(#352) Jakuu válasza El Diabl0 (#348) üzenetére


Jakuu
őstag

Tehat ha valamibol a legtobbet adnak el, az jelenti azt, hogy statusz szimbolum ? Nem is tudtam. Kicsit gondold ezt at, mert nem kicsit teves ez az allaspont.

[ Szerkesztve ]

(#353) Jakuu válasza Juhaszatti (#349) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem is dragabb idehaza, mint mas ugy altalaban ? :P Hat de.
Mennyibe is faj egy Apple iPhone 11 Pro Max 64GB ? 350k ? Itt lehet kacagni.

(#354) El Diabl0 válasza Jakuu (#352) üzenetére


El Diabl0
junior tag

De téves, ahogy az is, hogy az iPhone státuszszimbólum Amerikában, lol. Minden 2. ember zsebében iPhone vagy Samsung van.

(#355) Jakuu válasza El Diabl0 (#354) üzenetére


Jakuu
őstag

Ettol fuggetlenul magyarorszagon azt hiszik az emberek, hogy az es valakik, ha azt vesznek.

(#356) El Diabl0 válasza Jakuu (#355) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Szerintem senki sem hiszi azt, hogy valaki, mert szolgáltatónál 2 éves részletre meg tud venni egy telefont. :) Te ismersz ilyet? Én nem.

Egyébként, aki mondjuk 4-5 kilót ki tud dobni zsebből egy csúcstelefonra, arról el tudom hinni, hogy “valaki”. Valószínűleg nem egy gyári melós az illető (nem, nem szólom le a melósokat), hanem egy komolyabb mérnök, esetleg orvos. Azért őket nem soroljuk a senkik közé, ugye?

(#357) Jakuu válasza El Diabl0 (#356) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat hogyne, gyari melosok kozott is megveszik es menoznek vele, napi szinten latom a sori dolgozoknal az Iphoneokat, meg hallgatom melle a sok blodseget. Bizony azt hiszik ok valakik lettek ezaltal. Ja, valakik lettek, jo nagy idiotak , mikozben jobb tudasu telefonokat is vehetnenek a hasznalt szarjaiknal, ujonnan es olcsobban.

(#358) El Diabl0 válasza Jakuu (#357) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Jah, pl. Xiaomit?

(#359) Jakuu válasza El Diabl0 (#358) üzenetére


Jakuu
őstag

Akar azt is. Teszem hozza, csak egy pelda, ha mar 350ert meg vesz valaki egy 11 Pro MAX 64-et. Tuti, hogy talal olcsobban jobb alternativat, ami tudasban is felulmulja.
De cafolj meg.

[ Szerkesztve ]

(#360) El Diabl0 válasza Jakuu (#359) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Érdekelne, mi múlja felül...

(#361) Jakuu válasza El Diabl0 (#360) üzenetére


Jakuu
őstag

KB az egesz mezony 250k kategoriaban es ezek mar 5G-sek,jobb kamerakkal, nagyobb tarhellyel etc.
Es akkor a Iphone 8 kozel 100k-s arat meg sem emlitettem. Szerencse hogy me'g kapni lehet :p

[ Szerkesztve ]

(#362) El Diabl0 válasza Jakuu (#361) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Melyik telefonnak jobb a kamerája a 11 Pro Maxnál a 12-es szifonon kívül? :D Talán a Mate 40 Pro, de az videóban meg sem közelíti. Elég erősen gyűlölöd az iPhone-okat, úgy látom. A tárhelyben igazad van viszont.

Az mondjuk vicces, hogy egy 3 éves mobil annyiba kerül mint egy fél éves Xiaomi csúcs.

[ Szerkesztve ]

(#363) Szabi® válasza El Diabl0 (#362) üzenetére


Szabi®
addikt

Én iPhone-t használok 2011-óta, de a Note 20 Ultra kamerája nagyon-nagyon jó lett.Nézz comparison videókat. :)

(#364) El Diabl0 válasza Szabi® (#363) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Láttam Supersaf videóját. Nekem nem igazán tűnik jobbnak.

(#365) Szabi® válasza El Diabl0 (#364) üzenetére


Szabi®
addikt

A "nekem nem igazán tűnik jobbnak" érv sajnos semmit nem jelent a technikai fejlettségre.
Magyarósi Csaba szerint meg a 12 Mini veri a jóval drágább 12-es Maxot . :)
Pedig rá aztán nem lehet rásütni, hogy elfogult lenne.

[ Szerkesztve ]

(#366) El Diabl0 válasza Szabi® (#365) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Jah, Magyarósi igyekszik kielégíteni a tini nézői Apple utálatát, hogy ne veszítsen nézőket. Persze, hogy nem elfogult. Azért minden évben megveszi a legújabb iPhone-t, és minden otthoni terméke Apple termék. Neki is, ahogy Tech2 Lacinak is muszáj néha iPhone-t fikázni, különben a dühös nézők lázadozni fognak a kommentekben (ahogy szoktak). Érdemes megnézned a Supersaf videót inkább, ilyen Magyarósik helyett. ;)

(#367) Juhaszatti válasza El Diabl0 (#364) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ott az Unbox Therapy videója, ahol pedig a Samsung tűnik jobbnak az összehasonlításban. Ahány videós, annyi eredmény, mindenki talál olyat ahol az általa preferált készülék jön ki győztesen, és amire később hivatkozhat.

Ez kb minden márkánál így van, de ez igazából még mindig egy Xiaomi topik. :B

(#368) Szabi® válasza El Diabl0 (#366) üzenetére


Szabi®
addikt

De abban mi az apple utálat hogy a 12 minire mondta azt hogy jobb ?
A 12 Minit is az apple gyártja :)
Pl. H. András talán azon kevesek egyike aki széles körben ismerte ezen termékeket magyarországon elsőként (ő is árulta először) és bizony magáról a 12-es kamerájától ő sem volt elájulva.Ezt nem nevezném utálatnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#369) doooo válasza El Diabl0 (#362) üzenetére


doooo
veterán

A 11 Pro Max is jobb sokszor egyes dolgokban a 12 Pro Maxnál (több részlet marad a képeken; pl. S9-S10 között pont ilyen bizonyos fokú visszalépés volt, tehát ez sem egyedi eset, de akkor is így van, cserébe van fejlettebb HDR, meg hasonlók).
Mindazonáltal a natív 12 megapixel elérte a határait. Itt már nem lehet előrébb lépni, kifulladtak a szoftveres/NPU-s lehetőségek is.
Sokkal több a potenciál a nagyobb felbontásokról tömörített (vagy akár nem tömörített) képekben (jó szoftver mellett természetesen). Az Apple is ilyenekre vált hamarosan (talán már idén).
Most váltottam S9+-ról (ami fantasztikus képeket csinál, mai szemmel is), de nem lett volna értelme ismét natív 12 megapixeles kamerával szerelt mobilra váltanom, akármennyit is fejlődött a képfeldolgozás 2 és fél év alatt. És nem is tettem így. Jól döntöttem.

(#370) Jakuu válasza El Diabl0 (#364) üzenetére


Jakuu
őstag

En meg alltam az Eifel torony tetejen es nem latszott magasnak ...

(#371) El Diabl0 válasza Jakuu (#370) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Pont ennyire is vagy vitapartner. ;)

doooo: Így már értem, köszi a felvilágosítást! :R Szerintem sokszor az iPhone dinamikatartománya jobb, illetve színhűbbek a fotók.

(#372) Jakuu válasza El Diabl0 (#371) üzenetére


Jakuu
őstag

Igen, pont ennyire vagy vitapartner, hogy neked nem tunik annak. Micsoda erv. Nem veletlenul kaptad a gunyos valaszt. Mert a valasz kb egy szellentessel ert fel. Ahogy a szazezres Iphone 8 is kb, a mostani 100k-s telefonokhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#373) El Diabl0 válasza Jakuu (#372) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Nem tudom hogy jön ide a 100 ezres iPhone 8, de megnyugodhatsz, mert sokkal erősebb a hardver benne mint egy 100 ezres mostani kínai telefonban. De a 200 ezres mezőnyt is lepipálja. A kamerát, supportot meg sem említem. Ég és föld. Az i8 még 2-3 évig kapja a főverziót, a 100 ezres meg talán kap egyet, aztán hagyják a süllyesztőben.

(#374) Jakuu válasza El Diabl0 (#373) üzenetére


Jakuu
őstag

Tudod mit pipal le a 200 ezres mezonyben ? Az emberi hulyeseget :P Probalj meg jo nagyokat idebofogni, hatha a debilsegtol megnyugszik a kicsi lelked, hogy igazad van, De nincs... :P

[ Szerkesztve ]

(#375) El Diabl0 válasza Jakuu (#374) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Rendben. Azért neked további szép napot! :)

(#376) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#349) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi az átlagkereset? Én Mo.-on még nem tudtam elérni. És volt olyan munkatárs aki felsőfokú végzettséggel is ugyanazt csinálta mint én ugyanannyiért. Nem mellesleg az amcsiknál a magasabb keresetthez egy nagyobb rezsi költségek is tartoznak. De persze lehet hogy hazudnak a CNBC-nél. De akkor linkelj másikat ami szava hihető.

Ez mellett semmit se mond az az állítás se hogy mindenk második amcsi zsebében iPhone van. Mind új? Vagy lesz köztük több éves is?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#377) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#376) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az ottani medián bér, ami ismétlem nem a hazai "átlagkeresetnek" felel meg, hanem jóval reálisabb számítás, több mint 4000$-ra jön ki havonta. [link]

És teljesen jogos, hogy magasabb a rezsijük, jóval több a költségük is mint nekünk. De ettől még a tény tény marad, hogy minden 2. amerikai okostelefonhasználó iPhonet használ. Tucattermék. Nyilvánvalóan több évesek is vannak köztük, de mivel erre reagáltam...."Ennyit arról hogy nem státusz szimbólum egy iPhone az Usa-ban"...ami általánosságban fogalmaz, teljesen irrelevánsá teszi, hogy 1 vagy 3 éves.

(#378) El Diabl0 válasza 7Heads Drago (#376) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Itthon sem a 12 Pro Max az elterjedt... :U Én többnyire régi iPhone-okat látok az embereknél, mostanában néha-néha 11-est, 1-1 12-est. Egy iPhone 5-6 évig használható bőven, mivel legalább addig támogatják. Felesleges 2 évente lecserélni, hogy megkapd a legújabb szoftvert és feature-öket. Az Apple nem mondja 2 év után, hogy "elavult a telefonod, csá".

(#379) Ricardo válasza El Diabl0 (#378) üzenetére


Ricardo
félisten

" Az Apple nem mondja 2 év után, hogy "elavult a telefonod, csá". "
Nem mondja. Szó nélkül belassítja. :DDD

Tudom már nem tesz ilyet, mert nem etikus lebuktak. ;)

(#380) 7Heads Drago válasza Juhaszatti (#377) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+ El Diabl0: Ha olvastátok a cikket nem az átlag Apple userekről beszél. Hanem azokról akik évente cserélik a telot, miközben alig változik valami a teloban. Sőt a szoftver többet változott mint a hardver. És ez a jelenség pont ugyanúgy jelen van Mo.-on vagy bármely országban, vagy márkánál. :K

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#381) El Diabl0 válasza 7Heads Drago (#380) üzenetére


El Diabl0
junior tag

alig változik valami a teloban

Igen, sok telefonban van szenzorstabis kamera és LiDAR scanner, ahogy a Dolby Vision HDR is elterjedt, mint a korlátlan ! 4K 60fps videórögzítés. A kijelző is minden évben a “világ legjobbja” OLED-ek között, processzorban pedig a 1.5 éves A13 erősebb mint az idei Snapdragon 888. Az A14 pedig legalább egy évvel leelőzte az összes idén megjelenő mobilos processzort. A szoftver meg, hát iOS. Valakinek tetszik, valakinek nem. De ha iOS-en problémád van, nyomsz egy gyári beállítást és iCloud biztonsági mentésből a legutolsó appot is visszaállítja, minden beállításoddal. Neked hozzá sem nyúlni a telefonodhoz. Nem kell “belakni”, órákat töltögetni, állítgatni az appokat. Szóval nem csak negatívumai vannak az iOS-nek ám! ;)

(#382) Szabi® válasza El Diabl0 (#381) üzenetére


Szabi®
addikt

""""LiDAR scanner, ahogy a Dolby Vision HDR is elterjedt, mint a korlátlan ! 4K 60fps videórögzítés. A kijelző is minden évben a “világ legjobbja” ""

Sajnos ezek a featureök csak a marketing által generált kamu "igényeket" elégítik ki, amiket felsoroltál, ha Lg-ben, Samuban jelentek volna meg előbb, akkor te magad is ezt írtad volna rá. És ha rátérnénk a kijelzőre, amit említettél, akkor kicsit utána nézhettél volna, mert sokkal fejlettebb nagyobb képfrissítésen ketyegő kijelzők vannak már "más" gyártóknál :)
De mehetünk messzebb nyomás érzékeny kijelző ? Ha annyira kellett az embereknek, akkor most hol van az iPhoneokból ? :F ( ez is generált igény volt csak az apple részéről)
Sajnos a "nem minden arany, ami fénylik" mondás még mindig igaz.

[ Szerkesztve ]

(#383) Jakuu válasza Juhaszatti (#377) üzenetére


Jakuu
őstag

Aha, hat hogyne.

For example, the lowest-earning 10% of full-time employees whose highest form of education is a high school diploma make, at most, $427 weekly. This is roughly $22,204 a year. The lowest-earning 10% of those with a bachelor's degree, on the other hand, earned as much as $627, or $32,604 a year. This is even true if we look at top earners, the 10% of the group with the highest income.

Hispanic and Latino workers didn't fare much better at just $404. The lowest earning 10% of white workers, though, made as much as $480 per week.

Szepek es jok ezek a szamok, csak kb semmit nem ernek. A tobbseg nem keres 4000 dollart, de meg csak meg sem kozelittik.

[ Szerkesztve ]

(#384) joey04


joey04
titán

van egy cikk, ami arról szól, hogy a xiaomi a a kommunista kínai hadsereg vállalata.

erre az a téma a topikban, hogy az iPhone mennyire innovatív, meg hogy alapvetően milyen készülék. pont annyira kötődik a topik témájához, mintha azt elemezgetnétek, hogy sütés előtt milyen esetekben van értelme előmelegíteni a sütőt. :DDD konteósok. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#385) 7Heads Drago válasza El Diabl0 (#381) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem az egyetlen készülék amiben van ois. Nekem P30 van abban nincs a főkamerában mégse veszem észre a hiányát. Sokkal fontosabb hogy rossz fény viszonyok között is tudok vele értékelhető képet csinálni. És ezt a vonalat nem az Apple kezdte el erőltetni. Sőt a minél hosszabb üzemidőt se nekik köszönhetjük, csak muszájból léptek.
Lidar: mire is jó? Réteg igény. Mérőszalagnak használod a telefont vagy naponta újratervezed a lakást? Számomra egyszerűbb kihúzni a mérőszalagot és az garantáltan pontos.
Dolby Vision HDR: Mit is ad ami eddig nem volt? És van hozzá megfelelő tv-d is? Mert kevés tv támogatja. Kb olyan mint a 3D, 2 év múlva már senkit se érdekel. [link]
korlátlan ! 4K 60fps videórögzítés:
Hol? Egy nem bővíthető tárhelyes telonál korlátlan? Nem mellesleg nem érdekel a 4K, nekem bőven elég az FHD is. Túl van értékelve a 4K.
kijelző: alig pár éve váltottak oled-re és úgy beszélsz róla mintha mindig ezzel adták volna ki. És nem is Apple találmány szóval véletlenül se az ő érdemük. Ami érdekes lenne (90 vagy 120 hz kijelző) az nincs benne. Szóval hagyjuk.
proci: hol előzte be? Tesztekben? Ami köztudottan manipulálható. És eleve az Ios-t ne hasonlítsuk a droidhoz. Valós alkalmazás tesztekben hol van ez a fantasztikus előny? [link]
Meg azt se értem mit akarsz vele csinálni még ha igaz is? Tojást akarunk rajta főzni vagy cripto valutát termeltetni vele? Teljesen indokolatlan ez egy teloba. Aki meg telon akar videót vágni és számoltatni az magának tölti ki a szegénységi bizonyítványt. Vesz fél milláért egy telot és 6,5 collon videót vág rajta. Gratulálok hozzá, garantáltan minőségi munka lesz és ez mellet ha a telot nem is főzi meg az akkut biztosan tönkre vágja. Attól hogy egy Audi Q7 erőben elbír húzni egy ekét még nem szoktunk vele szántani.
De van pozitívuma tényleg az iPhoneknak, de hátránya is. Mindenkinek magának kell eldöntenie mi a jó neki. Ha elhisszük amit a marketing nyom akkor tényleg vehetsz minden évben új telot.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#386) 7Heads Drago válasza 7Heads Drago (#385) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Illetve gyanítom hogy az ios egyedi formátumú 4K-s videót készít amit nem is támogat a tv-m a telon meg semmi értelme a 4k-nak mivel az fhd is pont ugyanúgy néz ki. Persze lehet hogy lehet konvertálni csak nem tudom kell-e hozzá szofttvert venni vagy ingyenes.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#387) Jakuu válasza 7Heads Drago (#385) üzenetére


Jakuu
őstag

Mar itt vannak a 8K-s keszulekek. De kerdem en minek ? Teljesen felesleges jelenleg.

(#388) El Diabl0 válasza 7Heads Drago (#385) üzenetére


El Diabl0
junior tag

proci: hol előzte be? Tesztekben? Ami köztudottan manipulálható

9 perc 40 másodpercnél látszik a különbség a speedtest videóban (úgy sacc/kb. 3x gyorsabb az A14), illetve a RAM management résznél.

Nem az egyetlen készülék amiben van ois

Semmilyen OIS-ről nem volt szó. 12 Pro Maxon a szenzor stabilizált. Annyira nagyon fikázni akarod mindig az iPhone-okat és iOS-t, aztán sohasem nézel utána. :)

(#389) 7Heads Drago válasza El Diabl0 (#388) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem érdekelnek a rövidítések és a hangzatos nagy érvek.... tényeket kérlek. Amiben köztudottan élen jár az Apple az a videó stabilizálás. Abban ténylegesen veri a droidos mezőnyt... még. Mindenhol máshol utánuk kullog. És kenhetik a hajukra az A14 fene nagy erejét.
Rossz fényviszonyoknál, széles látóban és optikai zoomban sehol sincs az Apple.
Ha annyira fikázni akarnám nem nézegetném őket. A P30 után eddig a legtöbb eséllyel egy I11 lenne az utód jelen állás szerint. Hacsak nem jön ki hasonló méretben droidos jó kamerával és sot-al. Azt kell csak mérlegelnem hogy az Apple féle kötöttségekkel fogok-e tudni együtt élni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#390) El Diabl0 válasza 7Heads Drago (#389) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Mindenhol máshol utánuk kullog

Kijelzőben, hardverben, kamerában, szoftverben az élen járnak. Miben kullognak? :o A zoomos dolgot sem értem. Az iPhone-ben a portré miatt van benne kb. a zoomkamera. Azt a szenzort használják. Az Apple nem tesz bele parasztvakítás feature-öket a készülékeibe, mint a 3 pixeles holdfotó (amit amúgy is csalással kicserélnek egy random google Hold jpg-re). A Huawei is visszatért az 5x zoomról a 3x-osra, mert az 5x-ös 10-ből 9-szer használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#391) Szabi® válasza El Diabl0 (#390) üzenetére


Szabi®
addikt

Kijelzőben ? :F
Már rég más gyártók oled-et használtak, amikor is az apple még csak a kis felbontású, alacsony hertzes ips-eket rakta a fél millás telefonokba.(iPhone Xr-nél még a felbontás/ppi/kijelző méret arány is siralmas volt) Nemhogy élen járt......

Csak info box jelleggel megjegyzem az oled kijelzőt hordozható formában már 2011-ben alkalmazták a Sony Psp Vitánál. Az apple fanok (a butábbikak) meg éljenzik az apple-t hogy végre eljutott az oledhez...... :U

[ Szerkesztve ]

(#392) 7Heads Drago válasza El Diabl0 (#390) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kezdjük elölről? :DD
Ők csinálják a kijelzőt? Nem - Samsungtól veszik. Akkor még csak véletlenül se az övékké az érdem. És a tetejében nem is a csúcs kijelzőjét használja az Apple hanem egy 60hz-es valamit amit a Samsungnál a közép kategóriában használnak.
Az ios egyedi szoftver hogy méred össze egy droidosal?
proci: csak és kizárólag a renderelés részvél vert rá az SD-re. De ezek szerint neked az a normális hogy telon te renderelsz? :D :D :D
Ép eszű ember szerintem nem telon csinálja. és ha jól megnéznék szerintem max 1% user használja így a teloját, de valszeg még kevesebb.
Nah itt látszik hogy ki az elvakult fanatikus. Én befejeztem ezt itt... te nyertél.
Sokkal értelmesebb az a vonal amit az idén kezdtek el hogy a nagy erő helyett inkább a takarékosságra teszik a hangsúlyt. Mivel semmire se megy vele, még a játékoknál is kevés helyen jön ki a fölény nemhogy hétköznapi használatban.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#393) El Diabl0 válasza 7Heads Drago (#392) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Igen, legjobb kijelző.

DisplayMate Display Performance Rating and Best Smartphone Display Award

Based on our extensive Lab Tests and Measurements the iPhone 12 Pro Max has a Very Impressive Excellent Top Tier World Class Smartphone Display with close to Text Book Perfect Calibration Accuracy and Performance that is Visually Indistinguishable From Perfect. Based on our objective Lab Tests and Measurements the iPhone 12 Pro Max receives a DisplayMate Best Smartphone Display Award earning DisplayMate’s highest ever Display Performance Grade of A+ and setting or matching 11 Smartphone Display Performance Records that are listed above.

[ Szerkesztve ]

(#394) Szabi® válasza El Diabl0 (#393) üzenetére


Szabi®
addikt

Nahát.....sikerült 2 év után megverni a Note 9-et ? :D

Hamár DisplayMate: :B

(#395) El Diabl0 válasza Szabi® (#391) üzenetére


El Diabl0
junior tag

A Nokiának már 2008-ban volt AMOLED telefonja...

Tavaly is a 11 Pro Max kapta a díjat.

[ Szerkesztve ]

(#396) Jakuu válasza Szabi® (#394) üzenetére


Jakuu
őstag

;] :DD ;]

(#397) Szabi® válasza El Diabl0 (#395) üzenetére


Szabi®
addikt

""Tavaly is a 11 Pro Max kapta a díjat.""

Előtte is megvetted az iphone-t sz@r kijelzővel, amikor a samsung nyert, akkor ez kijelző dolog igazából nem is számít nem ? :)

"A Nokiának már 2008-ban volt AMOLED telefonja..."

Látod és itt a lényeg, mennyi klassz dolgot csináltak már az iphone mellett is gyártók (amiket az iphone részben mai napig meg sem kapott)
Az Lg féle lézeres távolság mérés, képek raw-ba mentése ezelőtt 6 évvel, pulzusmérő a telefonba (amit aztán az apple sok évre rá órába lopott bele), RÁDIÓ, nagy kijelző, nagy felbontás,bővíthető háttértár, dual sim.
A xenon vakus készülékeket meg már meg sem említem, mert akkoriban az iphone fotós képességei igencsak alulmaradtak a mezőnyben...
Annyi klassz dolgot leraktak más gyártók is, amiknek egy részét sikerült az iPhone-ba is implementálni..... :)

(#398) doooo válasza El Diabl0 (#395) üzenetére


doooo
veterán

Ez nem valami éves díj, amit odaadnak, hanem egyfajta plecsni, mint itt MA-n a tesztek végén. 2 hónappal az általad bemásolt teszt előtt hasonlót írtak a Note20-ról is "Based on our objective Lab Tests and Measurements the Galaxy Note20 Ultra receives a DisplayMate Best Smartphone Display Award earning DisplayMate’s highest ever Display Performance Grade of A+ and setting or matching 11 Smartphone Display Performance Records." és miután hamarosan letesztelik az S21Ultrát, arról is ezt fogják írni. Kár ezen vitatkozni, mindkettőtöknek igaza van valamilyen szinten. Mivel a Samsung kijelzői az ipar legjobbjai, 7-8 éve folyamatosan. A legmagasabban pozícionált iPhone-ok pedig ugyanúgy azokat kapják, nem véletlen, hogy így az ő modelljeik is az élmezőnyben vannak állandóan az ilyen teszteken (lásd: a már említett Pro Maxok). (Bár ettől függetlenül, a Samsung saját készülékeiben azért pár paraméterben még egy picit megfejelik mindezt, pl. felbontás, képfrissítés, maximális fényerő, stb..)

(#399) Juhaszatti válasza doooo (#398) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Gyakorlatilag mindig a legújabb éppen letesztelt csúcs Samsungé vagy Iphoné a "díj", felváltva. Már az S10-nél is azt mondták hogy a legszebb kijelző amit valaha láttak, és azóta minden évben leírják.

(#400) Jakuu válasza Juhaszatti (#399) üzenetére


Jakuu
őstag

Mint ahogy az atlagkereset 4k ? :P Ne csinaljunk mar ugy, hogy a Samsung altal keszitett kijelzo, mint valami Iphone termek lenne, mert lassan mar ugy jon le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.