Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ricardo


Ricardo
félisten

Kínai miui romokban elérhetetlen lesz a GMS
[link]

(#202) arnyekxxx válasza Essentials (#181) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem mindenki azért vesz telefont, hogy fél/egyévesen jó áron eladja, hanem azért, hogy használja sokáig. És ugyanez nem feltétlenül megjelenéskor veszi meg hanem ráér neki fél évvel később "dzsunka kuponkóddal a fele áráért" amikor a jóártartó iphone még annyiba kerül mint megjeleneskor

(#203) Jakuu válasza Giovan! (#167) üzenetére


Jakuu
őstag

Marmint a 0.005%-os adot ? Azt kellett volna nezni ? Az olcso kinai munkaerot ? Szerintem ezt a vonalat ne eroltesd. Persze az versenykepes volt veluk szemben ugye, aki 30%-al adozott le es a telefonjuk se volt pofatlanul magas aru ezek mellett ? A szo pontos "pofatlanul" es miutan az EU bizottsaga, perrel akart elni, hogy behajtsak rajtuk az adokat, meg az USA megfenyegette oket, hogy gazdasagi szankciokra szamithatnak, ha meg merik tenni. Na ez a pofatlansag legalja.

[ Szerkesztve ]

(#204) Juhaszatti válasza Szabi® (#155) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha ezt az összeset összeadod, tehát minden külföldi adósságot számolunk, az a teljes amerikai államadósság (külföldi+belföldi) kb negyedét teszi ki. Ha Kínát nézzük, az a teljes adósságuk cirka 4-5%-a.
Baromi sok pénz, az tény, de közel sincs akkora jelentősége, mint amekkorát az emberek szeretnek tulajdonítani neki.

(#205) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#163) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az Apple kisebb költséggel állítja elő a telokat. Nagyobb darabszámban gyárt kevesebb modellt hosszabb ideig. A szoftvert is könnyebb fejleszteniük rá.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#206) 7Heads Drago válasza Giovan! (#171) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Így van. És ugyanez igaz Kínára. Nem véletlen hogy ide jutottunk. Csak közben túl nagy lett Kína és mások lettek a prioritások mindkét oldalon. Sőt most is vannak közös érdekeik különben be lenne deszkázva Kína mindkét oldalról.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#207) Giovan! válasza Jakuu (#203) üzenetére


Giovan!
addikt

Ott van fentebb mire gondoltam, nem kell találgatnod. De jó is hogy írod az adókat, az országonként eltérő áfát és egyébb illetékeket ki is hagytam a fenti felsorolásból.
Félreértés ne essék, szerintem is szép kövér profitot realizál az Apple minden egyes eladott iPhone után, de a 200% az lehetetlenül sok.

Amúgy a 0.005 százalékos profitadadó az írek agyszüleménye volt, az Apple meg még jó pár nagyvállalat pedig természetesen ugrott rá mint tyúk a takonyra. Hihetetlen, hogy a nagyvállalatok folyamatosan azt nézik, hogy csökkenthetik a kiadásaikat, és rohadtul nem érdekli őket a fair play, elképsztő...

Az EU-nak kellett volna már jóval korábban rászólnia az írekre, hogy ez így nem ok fiúk, csakhát az EU nem a legolajozottabban működő gépezet sajnos. Az USA zsarolása az tényleg pofátlanság volt, de mivel az EU ilyen széttöredezett egyelőre (mert én azért remélem, hogy nem mindig lesz ez így) sajnos megengedhetik maguknak az amerikaiak, hogy az erő poziciójából tárgyaljanak velünk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#208) Giovan! válasza 7Heads Drago (#206) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, rengeteg a közös érdek még az USA és Kína esetén is. Pl. a globális felmelegedés lassítása az az egész emberiség közös érdeke, ebbe minden országot be kell vonni, különösen az olyan szénerőművekben gazdagokat, mint az USA vagy Kína.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#209) Szabi® válasza Juhaszatti (#204) üzenetére


Szabi®
addikt

Igen látszólag nincs jelentőssége, azt azért tegyük hozzá pici infóboxban, míg itt az apple fanok lesajnálják kínát, mert kihúz az apple, addig kína köszöni jól van, és pár éven belül szuperhatalommá növi ki magát.....
Nagyon gyerekesen fogják itt fel páran ezt az apple-kína-amerika dolgot.....
Ez az egész nem arról szólt, hogy huawei kémekedett.....ez egy stratégia, hogy lassítsák kína fejlődését.
Ha az elmúlt 10 évet vesszük alapul kína fejlődéséban, akkor borítékolható, hogy 5-10 éven belül amerikának "kuss" lesz a neve.....
De majd látjuk :)

Lami66 Sejtem mire gondolsz/kikre :D

[ Szerkesztve ]

(#210) Juhaszatti válasza Szabi® (#209) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"addig kína köszöni jól van, és pár éven belül szuperhatalommá növi ki magát"

Azért azt is hajlamosak az emberek elfelejteni, hogy Kína államadóssága is hatalmas. Jelenleg a GDP-jük 52,6%-a, és folyamatosan növekszik.
[link]

Azt sem tudják egy legyintéssel elintézni, ha a nyugati cégek szép lassan kivonulnak tőlük. Rengetegen dolgoznak ezekben a gyárakban, és a folyamat végére ott állhatnak több millió kínai munkanélkülivel, akiket nem tud csak úgy felszívni a belső piac.

Persze Amerika helyzete se jó, igazából senkinek se jó ez. Egy bizonyos pontig jó a gazdasági versenyzés, de ez a szint már az, ami mindenkinek árthat.

(#211) aprokaroka87 válasza Juhaszatti (#210) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy a kínai kormányzat gyorsan találna munkát az ottani munkanélkülieknek.

Ők helyben vannak, nekik nem kell onnan máshova menni, szerintem azért ez előnyt jelenthet.
De lehet tévedek :)

(#212) <Lacy85> válasza Szabi® (#209) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Nagyon gyerekesen fogják itt fel páran ezt az apple-kína-amerika dolgot...."

Na ebben igazad van. Évek óta megy az adok-kapok a két ország között. Nagyjából a kutyát nem érdekelte itt a fórumon. Aztán jött a Huawei és elszabadult a pokol.
Sértődöttségből, mert "jajjj a kedvenc márkámat bántják, fujj USA meg Apple", megy a konteó gyártás, meg a "Kína párti forradalom" 1 éve. :D

Aztán jött a következő "hullám", amikor megjelet a P40 széria.
"Simán lehet google nélkül élni", "az emberek kényelmesek, meg lusta dögök és ezért nem hajlandóak lemondani a GMS-ről", stb.
És mi megy azóta is a P40 Pro topikban? Oldalakon keresztül az a téma, hogy épp mi szart be, melyik alkalmazás nem megy frissítés után, mit hogyan lehet valahogy felmókolni, stb.
Ha már a márkafanatizmusnál tartunk, akkor ez mi? Tudja, hogy szívás lesz, nem megy rajta kb. semmi rendesen, de azért megveszi, mert kedvenc márka, mindent használ böngészőből (hello ~2007), meg mindenhol térítenek, hogy kompromisszummentesen használható a telefon.
Ja, a topikja is ezt mutatja. :D

Az Apple-t is a Huawei, Xiaomi fanok keverték bele a történetbe, mert "Jajj, sokat adnak el, ezért lettek lelőve. Biztos az Apple tehet róla".
Épeszű embernek meg sem fordulna a fejében, hogy e mögött Apple lobbi van...

[ Szerkesztve ]

(#213) aprokaroka87 válasza <Lacy85> (#212) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy halkan megsúgom hogy a Google keze is benne van abban hogy sokmindent nem lehet vagy nehézkes megoldani az ő megoldásaik nélkül.

Pedig Android nem egyenlő Google szolgáltatások :)

(#214) Giovan! válasza Szabi® (#209) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja mert akinek nem tetszik Kína erősödése az bizonyára csak Apple-fan lehet :DDD

Nem tudom hol olvastad, hogy bárki lesajnálná Kínát, épp az a probléma, hogy az erősödése már valódi fenyegetést jelent a nyugat számára.

Pont az Apple-höz hasonló nagyvállalatok lobbizásának köszönhető, hogy eddig nem lépett fel érdemben az USA az egyre nagyobb fenyegetéssé növő Kínával szemben. Nekik nem volt érdekük ez a gazdasági egymásnak feszülés, ők jól elvoltak a korábbi állapotok mellett is.

El lett már pár topikban magyarázva, nem a kémkedés az egyedüli probléma a Huawei-el, az általa épített 5G hálózatok kínai elérésének lehetősége jelenti az igazi nemzetbiztonsági kockázatot. Ha csak telefonokat árulnának (amikkel még mindig kémkedhetnének), én speciel nem támogatnám a szankciókat, ahogy nem támogatom azt a Xiaomi esetén sem.

Az Obama kormányzat alatt konkrétan semmit nem csinált az USA a kínai terjeszkedés lassításáért, de azok az idők szerencsére véget értek, szóval én azért nem bocsátkoznék ilyen merész jóslatokba.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#215) Szabi® válasza Juhaszatti (#210) üzenetére


Szabi®
addikt

Amerika ott van meglőve, hogy a mega vállalatainak működése, mindig más ország "készségességén"" múlott,apple,microsoft,IBM, nike, google,intel, teljesen mindegy melyiket vesszük alapul, ő önerejéből nem tud gyártani, ehhez kiszolgáló országok kellenek,ha a kiszolgáló országok megerősödnek az amcsik pénzéből (pl. kína) akkor ott fog tudni betartani, ahol akar.
Az meg nettó baromság, (visszább írták) hogy az apple nyugodtan tud gyártani az államokban is.
Nem, nem tud, azokat a béreket végképp nem akarja kipengetni, amit egy amcsi kér, másrészt nekik ez már egy idegen folyamat.Egyszerűen nincsenek erre berendezkedve.
Lásd. ezt :Ez a csavar tökéletesen példázza, miért nem lesz soha Apple-gyár Amerikában

Giovan! """ fenyegetéssé növő Kínával szemben"""""

Persze kína nemzetbiztonsági kockázatot jelent, amerika meg óvodás ürügyekkel országokat rohan le olajért, hogy ne dögöljenek meg, és a harácsoló lét formát fenn tudják tartani :U

[ Szerkesztve ]

(#216) <Lacy85> válasza aprokaroka87 (#213) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Felhasználói oldalról szerintem teljesen mindegy, miért nem tudod rendesen használni a mobilt, amit megvettél ~400 ezerért...
A google meg senkit nem kényszerített, hogy az appokban GMS keretrendszert használjanak.
De nyilván evidens döntés volt, mert Ázsia egyes területein kívül minden androidos mobilon ott van a GMS.

(#217) Juhaszatti válasza Szabi® (#215) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Az meg nettó baromság, (visszább írták) hogy az apple nyugodtan tud gyártani az államokban is."

Szerintem sem reális hogy hazavinnék, nem is írtam ilyet sehol sem. Rengeteg olcsó munkaerővel bíró ország van még Kínán kívül, akikkel a viszonyuk is stabilabb, barátibb.

(#218) Giovan! válasza Szabi® (#215) üzenetére


Giovan!
addikt

ha a kiszolgáló országok megerősödnek az amcsik pénzéből (pl. kína) akkor ott fog tudni betartani, ahol akar.

Most átteszik a gyártást az amerikai cégek Indiába meg Vietnámba, ezek az országok nincsenek valami jóban Kínával, szóval az ő erősödésük nem feltétlenül ütközik az amerikai érdekekkel. Rövid- és középtávon legalábbis nem igazán, hosszútávon meg majd meglátjuk.

Persze kína nemzetbiztonsági kockázatot jelent, amerika meg óvodás ürügyekkel országokat rohan le

Attól, hogy Amerika országokat rohan le, a kínai 5G még jelenthet nemzetbiztonsági kockázatot a nyugati országok számára :U
Nem is értem a két állításnak miért kéne kioltania egymást.

A whataboutism azért erős még mindig ahogy látom, pedig az ember azt gondolná egy idő után már cinkes ez egy szakmai fórumon, de láthatóan még mindig van olyan akinek ez legit érvelésnek számít.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#219) aprokaroka87 válasza Giovan! (#218) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy egyszerüb lenne szépen skipelni mindenhol az 5G-t, úgy megszünne a nemzetbiztonsági kockázat " alapja "

:)

(#220) Giovan! válasza aprokaroka87 (#219) üzenetére


Giovan!
addikt

Lehet, de mivel a technológia jelentős mértékben megkönnyítené rengeteg ember életét és munkáját, szerintem meg kell elégednünk azzal, hogy minimalizáljuk a kockázatot, pl. azzal, hogy európai cégeket bízunk meg a hálózatépítéssel.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#221) Szabi® válasza Giovan! (#218) üzenetére


Szabi®
addikt

""Attól, hogy Amerika országokat rohan le, a kínai 5G még jelenthet nemzetbiztonsági kockázatot a nyugati országok számára """

Ez egy őrület :D Igen, attól hogy usa lerohan országokat, még akkor is a kínai 5g a veszélyesebb .Ezt már te sem gondolhatod komolyan, tuti csak poénkodsz :D
Nem véletlenül az történt, hogy a versenykezést kína nyerte, és amerika kirúgta a lábát a célegyenesben ? :) Mert szerintem ez történt....

"A whataboutism azért erős még mindig ahogy látom, pedig az ember azt gondolná egy idő után már cinkes ez egy szakmai fórumon, de láthatóan még mindig van olyan akinek ez legit érvelésnek számít."

Erre meg már érdemit nem is lehet írni, üres lózung, tények/mögöttes tartalmak nélküli puffogtatás..
Hamár a szakmaiságnál tartunk, véletlenül mindig megjelensz a kínai gyártók cikkei alatt, hogy egyet belerúgj kínába.....És amit csinálsz már nem áll meg a szimpla véleménynyílvánítás szintjén.
Jobb szó a hitvita kezdeményezés. :)

[ Szerkesztve ]

(#222) aprokaroka87 válasza Giovan! (#220) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

európai cég...

szerintem a " konkurencia " szemében azonnal Nemzetbiztonsági kockázat lenne, ha sikerülne komoly piacot szereznie a konkurens elől.

A nemzetbiztonsági kockázat valójában egy joly joker dolog.

Az jelent kockázatot, akire azt mondjuk :)

Sokszor nincs is alapja...

(#223) Giovan! válasza Szabi® (#221) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, te nem érted továbbra sem. Senki sem mondta hogy az USA nem csinál sok mocsokságot a világban, de attól még a kínai 5G simán jelenthet bizontsági kockázatot, mivel egy olyan hatalom számára nyithat kiskapukat, akik az utóbbi időben kifejezetten ellenségesen állnak a jelenlegi status quo-hoz, és minden eszközzel igyekeznek növelni a befolyásukat a világban. És az egyelőre a nyugati érdekszférához tartozó EU-s országok számára ez igenis problémát jelenthet. Hihetetlen hogy ez külön magyarázni kell, hogy a bezzegazusa az nem egy ultimate joker kártya amivel minden kínai terjeszkedést érintő kritikát el lehet ütni :(((

Nem véletlenül az történt, hogy a versenykezést kína nyerte, és amerika kirúgta a lábát a célegyenesben ?

Megnyerte, de még csak a célegyenesben voltak... egy mondaton belül sem tudsz konzisztens maradni, hogy vegyelek így komolyan? :DDD

Erre meg már érdemit nem is lehet írni, üres lózung, tények/mögöttes tartalmak nélküli puffogtatás..

Lol, nézd meg a whataboutism definícióját, pontosan ráillik arra amit csinálsz.
Ha már a szakmaiságnál tartunk, fejezd be a személyeskedést. A kínai gyártókról szól a beszélgetés ha nem vetted volna észre (már amikor nem tereled az Apple-re), hogy létezik a tiedtől eltérő vélemény is velük kapcsolatban, az szomorú, de sajnos ilyen a világ :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#224) Szabi® válasza Giovan! (#223) üzenetére


Szabi®
addikt

"""ellenségesen állnak a jelenlegi status quo""

Milyen status quo-hoz ? Ismered amerika történelmét ? (azt a keveset ?)
Ha nem egymást ölték, akkor az indiánokat, négereket, ha nem azokat, akkor elmentek más országokba "rendet rakni "rezsimeket döntöttek meg, ezzel országok stabilitását tönkre vágva, és europára szabadítva mindent. :U
Amerika egy hatalmas cápa,aminek mindig mozognia,ennie kell. Kínai 5G ......mese habbal........
Persze az amcsi hivőknek nem tetszik kína növekedése, de tudod mit ? Igenis jó lesz az a világban, hogy amerika nem tekinthet mindent a magáénak, mint "felsőbbrendű ország".

"Megnyerte, de még csak a célegyenesben voltak... egy mondaton belül sem tudsz konzisztens maradni, hogy vegyelek így komolyan? "

Olcsó szókiforgatás, tinédzser szint. Téged aztán komolyan lehet venni, minden ilyen jellegű hír alatt ugyanazokat az üres frázisokat írod.Mantrázod a semmit.... :)

"""(már amikor nem tereled az Apple-re),"""

Ki terelte ? Ki írta az első 200-hszt ? Nézd már kik hozták fel......
A blődségekre reflektáltam, ami közel sem ugyanaz .

[ Szerkesztve ]

(#225) Ezekiell válasza Szabi® (#224) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igenis jó lesz az a világban, hogy amerika nem tekinthet mindent a magáénak, mint "felsőbbrendű ország".

Ja, tényleg remek lesz ha Kína csinálja ugyanezt, de ők biztos nem tennék... ó várj, PONT ezt csinálják a kínaiak, csak durvábban. :U

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#226) Szabi® válasza Ezekiell (#225) üzenetére


Szabi®
addikt

""" ó várj, PONT ezt csinálják a kínaiak, csak durvábban. ""

Hol is ? Írj már fegyveres konfliktusokat más országokkal, ahol milliós halotti számok voltak :)

[ Szerkesztve ]

(#227) Giovan! válasza Szabi® (#224) üzenetére


Giovan!
addikt

Még mindig nem arra ragálsz amit írtam, hanem nyomod tovább a bezzegazusát, mintha ez érv lenne az ellen amiről én beszélek.
Indiánok meg négerek... Én sem jöttem a Nagy Ugrással, meg a többi baromsággal amit a kínai rezsim csinált és csinál a saját népével, mert semmi köze a jelenlegi vitához (na jó, annak amit jelenleg csinálnak azért van). De kérdezd meg a tajvaniakat, vietnámiakat, japánokat vagy az indiaiakat, mennyire várják már, hogy Kína váljon szuperhatalommá, mert láthatóan nagyon el vagy szakadva a valóságtól, ha azt hiszed, hogy ez aztán véget vetne az igazságtalanságoknak a világpolitikában. Az külön vicces hogy ezek után te beszélsz USA-fanokról :DDD

Olcsó szókiforgatás, tinédzser szint. Téged aztán komolyan lehet venni, minden ilyen jellegű hír alatt ugyanazokat az üres frázisokat írod.Mantrázod a semmit....

Mit nem sikerült értelmezni abból amit írtam? Konkrétan önellentmondásba keveredtél egyetlen mondaton belül, és ja, ez megnehezíti azt, hogy komolyan vegyelek. Ahogy az is, hogy üres frázisnak és szókiforgatásnak tekinted ha valaki rámutat az érvelésed hibáira.

Ki terelte ? Ki írta az első 200-hszt ? Nézd már kik hozták fel......

Elég megnézni az első pár tucatot, hogy lásd kik hozták fel :U

A blődségekre reflektáltam, ami közel sem ugyanaz .

Jaja, 200%-os profit meg hasonlók, az tényleg sokat hozzáadott a topikhoz :C

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#228) Ezekiell válasza Szabi® (#226) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igazán abbahagyhatod a whataboutismozást és terelést, full felesleges veled így bármiről is beszélni. Senki se beszélt háborúkról, csak te, én se arra reagáltam, szóval engedd el ezt a writeonly módban kommentelgetést.

Az ujghurok meg üdvözölnek (ha már halottakról beszélünk)....

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#229) Szabi® válasza Giovan! (#227) üzenetére


Szabi®
addikt

Oké akkor "Kína nyerte volna" most jobb ? Így akkor már átment ? :N

Nem tudom milyen lexikális tudással rendelkezel, a 200%-os profitiot arra írtam, hogy éppen nem kellene az apple-nek ágálni, hogy ő még olcsóbb munkaerőt akar, mint kína.(ami eleve nem a legdrágább gyártó ország)
Azt hittem ez egyértelmű......Erre értettem.

"""ezek után te beszélsz USA-fanokról""

Oké :D ..........De bezzeg te, még véletlenül sem vagy érzelmi elfogult usa irányába....
Akikre ők rásütik hogy veszélyesek, azok a veszélyesek......Vicc az egész..... :R

Azt meg, hogy melyik népcsoport minek örül, és minek nem, megnézheted az "amerikai álom" rezervátumokban, tudod... a demokrácia országában, ahol mindenki szabad.....
Ha már Tajvan......Vietnam.....
Demokrácia – amerikai módra

Ezekiell Már ne is haragudj, de ne erőlködj, ezt mi már letisztáztuk egyszer ha emlékszel, akkor egy apple hír alatt trollkodtál szét mindent és mindenkit, sok lúd,disznót győz elven próbálkozol csak.Hagyjuk is tényleg, ez a szúrkálódás, súlytalan irkálás még nem vezetett sehova.

"Igazán abbahagyhatod a whataboutismozást"

Így van, abbahagyhatod. :)

[ Szerkesztve ]

(#230) Ezekiell válasza Szabi® (#229) üzenetére


Ezekiell
veterán

Reménytelen vagy... :( És btw, keversz valakivel, nem trollkodtam szét senkit se.

Na mind1, off vége részemről, ennyit nem ér(sz).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#231) Szabi® válasza Ezekiell (#230) üzenetére


Szabi®
addikt

Várjál te nem az az Ezekiell vagy aki átkozta az apple-t, hogy mekkora kapzsi kapitalista cég, mert nem ad töltőt, meg fülest ? És egy csomó tag már elküldött onnan :F Én meg felajánlottam, hogy majd küldök neked új/bontatlant, csak hagyjuk már a haterkedést ?
Lehet össze keverlek...Akkor bocsi. :)

(#232) Giovan! válasza Szabi® (#229) üzenetére


Giovan!
addikt

Oké akkor "Kína nyerte volna" most jobb ? Így akkor már átment ?

Ezt úgy írod, mintha nekem tudnom kellet volna, hogy az önellentmondásod melyik részét gondoltad te máshogy, hogy magadtól észre sem vetted, hogy valami gond van azzal a mondattal :U

Nem tudom milyen lexikális tudással rendelkezel, a 200%-os profitiot arra írtam, hogy éppen nem kellene az apple-nek ágálni, hogy ő még olcsóbb munkaerőt akar, mint kína

Konkrétan azt írtad:

Az apple jelenleg egy termék beárazásakor legalább! 200%-os profittal "éldegél"(ez a minimum), olcsó jános tim cook meg kínát tartja drágának ?

Ebből nagyon nem lehet mást kiolvasni, minthogy te ténylegesen azt gondolod, hogy az iPhone-okon 200%-os profittal ad túl az Apple.

De amúgy nem tudom megint miről beszélsz, sehol sem ágált az Apple hogy olcsóbb munkaerőt akar mint a kínai, csak fogta magát és lépett.

Akikre ők rásütik hogy veszélyesek, azok a veszélyesek......Vicc az egész.....

Ha holnap azt mondja Biden, hogy már nem veszélyes a kínai 5G és felold minden szankciót, én attól továbbra is veszélyesnek fogom azt tartani. Mert ez nem így működik, hogy a vezér mond valamit és akkor az van. A Huawei kapcsán megfogalmazott amerikai vádakat azért fogadtam el, mert logikusnak tartom, hogy egy olyan autoriter berendezkedésű országban mint Kína, egy ennyire fontos ágaztban tevékenykedő és ilyen múlttal rendelkező (ugye a volt PLA-s hírszerzőtiszt alapító az megvan?) cég, mint a Huawei nem lehet független a hatalomtól. Márpedig ha a kínai hatalom számára megkönnyítjük a hozzáférést az európai 5G-hez, az szerintem probléma, mint azt már fentebb is írtam. Elhiszem hogy szerinted nem, de ez már a te dolgod.

Azt meg, hogy melyik népcsoport minek örül, és minek nem, megnézheted az "amerikai álom" rezervátumokban, tudod... a demokrácia országában, ahol mindenki szabad.....

Az a baj, hogy még mindig nem érted, hogy ennek semmi köze a jelenlegi beszélgetéshez. Ha ez így működne, akkor a Nagy ugrás veszteséglistája önmagában elég lenne, hogy eldöntse a vitát, de nem így működik. Az ujgurokat meg (akiket jelenleg "asszimilálnak" nem éppen békés módszerekkel) nem is említem. Mert külpolitikáról beszélgettünk.

Az általam felsorolt népeket nem mint népcsoportokat írtam, hanem mint olyan országok polgárait, akikre fenyegetést jelent a kínai expanzió, mert láthatóan nem voltál tisztában vele, hogy léteznek ilyen országok.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#233) Giovan! válasza Ezekiell (#230) üzenetére


Giovan!
addikt

Neki már az is trollkodás ha az övétől eltérő véleményt merészelsz megfogalmazni, szóval lehet, hogy mégis rólad van szó csak trollkodás alatt nem ugyanazt értitek :D

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#234) Szabi® válasza Giovan! (#233) üzenetére


Szabi®
addikt

""szóval lehet, hogy mégis rólad van szó csak trollkodás alatt nem ugyanazt értitek""

Azt sem tudod mi volt ott a téma, és már jön a mosdatás. Ejnye-bejnye..... :N

(#235) Giovan! válasza Szabi® (#234) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem is kell tudnom, ebben a topikban pont elég információval szolgáltál ahhoz, hogy tudjam, nem feltétlenül ugyanazt jelenti neked ez a szó, mint amit a hivatalos meghatározása szerint jelent.
Amúgy nem mosdattam senkit, a hozzáállásodon gúnyolódtam.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#236) Szabi® válasza Giovan! (#235) üzenetére


Szabi®
addikt

Figyelj csak, neked legutoljára egy huawei-s hír alól vagy 30 hsz-edet törölték....Szted viccből ?
Te érdemben nem tudsz diskurzust folytatni,mert ahhoz kellenének a tények,ami nálad nincs.
Így én ezt be is fejeztem veled, mert már affinitásom sincs neked válaszolni, nincs mire.

További kellemes délutánt :R

[ Szerkesztve ]

(#237) azbest válasza Szabi® (#234) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem az "a te érvelési hibád" weboldal a legnagyobb trollkodás, ami valaha készült. Rendszeresen megöli az érdemi beszélgetést az onnan másolt hülyeségek idézése. Gyakorlatilag amióta telepakolták mindenféle butasággal, azóta érvek helyett rendszeresen az ottani üres rizsát idézgeti mindenki saját gondolatok helyett. És nem veszik észre, hogy az idézgetés közben, hogy bárki bármit mond, arra be lehet idézni "érvként" valamelyik süketelős "évrelési hiba" oldalt. Ugyanúgy szélsőséges, szubjektv és ferdítő az is, ahogy a nekik szimpatikus felet vakon támogatják és elutasítanak bármilyen érdemleges gondokodást róla.

(#238) Szabi® válasza azbest (#237) üzenetére


Szabi®
addikt

Én el is engedtem az egészet, majd az "urak" folytatják. Ennek már semmi értelmét nem látom. :)

[ Szerkesztve ]

(#239) Giovan! válasza Szabi® (#236) üzenetére


Giovan!
addikt

Politizálásért töröltek egy elég hosszú beszélgetést az egyik MA cikk topikjában (többek közt az én hozzászólásaimat is), mivel az hivatalosan tiltva van a PH-n mindenütt a kijelölt topikon kívül. De ahogy látom ez a szabály téged sem zavar túlzottan, szóval nem tudom pontosan mit akarsz most ezzel elérni.

Továbbra is csak személyeskedsz, érdemi reakció (ami nem terelésre vagy whataboutismre épülne) helyett. A téma szempontjából releváns megállapítást nem tettél eddig, csak az USA-ra mutogattál, és elvártad, hogy ez elég magyarázat legyen mindenkinek, hogy a kínai 5G jelentette problémákkal miért nem kell foglalkozni. Ez így elég kevés sajnos.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#240) Giovan! válasza azbest (#237) üzenetére


Giovan!
addikt

Itt most a whataboutism-re célzol? Mert nevezhetjük személyeskedésnek is felőlem (csak a whataboutism az specifikusabb), elvégre az a cél, hogy az állítást megfogalmazó személyével (itt most az USA-val) foglalkozzunk az állítása helyett (hogy a kínai 5G biztonsági kockázatot jelent). Ezt elég nehéz nem érvelési hibaként azonosítani, de ha megmagyarázod nekem az ellenkezőjét, én nyitott vagyok a véleményedre.

Ugyanúgy szélsőséges, szubjektv és ferdítő az is, ahogy a nekik szimpatikus felet vakon támogatják és elutasítanak bármilyen érdemleges gondokodást róla.

Ezzel egyetértek, annyival egészíteném ki, hogy ugyanígy probléma az is, ha az egyik nagyhatalom iránti gyűlölete miatt képtelen valaki árnyaltan közelíteni egy általa felvetett problémához.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#241) 7Heads Drago válasza <Lacy85> (#212) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha ez neked fáj keresni kell rá gyógymódott. Micsoda szerencse hogy most ez így kiderült. Köszönjük az észrevételt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#242) 7Heads Drago válasza Giovan! (#214) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jah persze. Köze nincs az egészhez. Nyilván a Xiaomi, Dji meg az egyéb letiltott gyártók is ez miatt szívnak. Benne van a párt a cégben és kínai és beakarnak törni általunk fontosnak vélt piacra... tiltsuk le. Ez az Usa demokrácia. Nekem a Trump féle tömegszítás pont ugyanott van mint a kínai kommunista párt ténykedése. És nincs egyedül vele ott. Max annyi hogy a sok habtól nehezebben látod a kakit.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#243) Giovan! válasza 7Heads Drago (#242) üzenetére


Giovan!
addikt

Ja ha te mondod, hogy köze nincs hozzá akkor biztos úgy van :K

A Xiaomi csak az amerikai befektetőktől lett eltiltva, ez azért nem ugyanaz mint amit a Huawei kapott. A DJI pedig hivatalosan az ujgurok "erőszakos asszimilációjában" való segédkezés miatt került fel az entity listre.
De igazából nem is értem ez miben befolyásolja a Huawei esetén megfogalmazott vádakat. Ha a Xiaomi nem is érdemelte meg a szankciót, akkor az azt jelenti, hogy hirtelen az összes olyan körülmény (amiket fentebb már felsoroltam) ami miatt a Huawei 5G hálózata biztonsági kockázatot jelent nyugaton, megszűnik? :DDD

A kínai emberek elleni rasszista kirohanásokat én is elítélem, de nem hiszem, hogy jó ötlet lenne ezeket összemosni a kínai állam ténykedését érő jogos kritikákkal. Persze a CCP szerint a kettő ugyanaz, de én ezt máshogy látom.

Bár igaz, ebben az országban is létezik a jelenség, itt ha a kormányt kritizálja valaki külföldről, akkor azt természetesen az egész magyarság elleni támadásként kell értelmezni :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#244) azbest válasza Giovan! (#240) üzenetére


azbest
félisten

Az állam nem személy. Ezért nem is lehet személyeskedni vele. A személyeskedés az, hogy ha vita közben téged elküld valaki melegebb égtája ahelyett, hogy értelmesen beszélgetne.

Van egy sor vádaskodás és van egy sor bizonyított / elismert tény. Az pedig, hogy bizonyított tényeket hoznak fel arra, hogy vádaskodó maga már elkövette azokat a tetteket, amivel vádaskodik, csak azért szokott előkerülni, mert feltétel nélkül "kína gonosz, usa jó" az alapfelállás. Unalmas már a propagandát hallani állandóan, úgy hogy nem amerikai vagyok, hanem magyar.

Reálisan megítérlve, hogy európai és magyarként milyen hatással van a két ország az életemre, azt látom, hogy jön két oldalról a propaganda és bármilyen objektív véleményt elsodor a végtelen propaganda ismételgetés, szélsőséges és adott témához nem közvetlenül tartozó más vádak felemlegetése. Ha meg jövök azzal, hogy a saját valós helyzetünkből kéne nézni az egész játékot és nem elhinni bármit szimpátia alapján, akkor megy a kenegetés, hogy jaj de hát az amcsik sem angyalod, de bezzeg a kínaiak akkor is a leggonoszabbak.

Simán kimeríted te is a mazslázgatást, a hamis okozatot, állító kérdéseket, hamis dilemmát, személyes kételyt, közvélekedést, a csúszós lejtőt .. ezért üres és értelmetlen ez a vita.

Ennek nincs értelme. Tények alapján lehet értelmesen beszélgetni, nem pedig vádaskodás alapján kelteni a lincshangulatot. Tények pedig nincsenek, mert bizonyítékokat sem szoktak szolgáltatni. Éppen ezt írták már páran, hogy az egész egy populista, ideológiai kampány, hogy néhány ember gazdasági érdeke érvényesüljön, s hogy az uszított csürhe felhatalmazásával igazoljanak lépéseket.

Egyébként meg otthon azt tiltogathat az usa és kína is, amit akar. Az nem tetszik, hogy európában is megtiltjákj, követelik és kikényszerítik azt hogy vegyünk részt a hülye játékukban.

[ Szerkesztve ]

(#245) 7Heads Drago válasza Giovan! (#243) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ilyen alapon minden kínai cégre lehet találni valamit. Sőt a stiklik megtalálhatók a nyugati cégeknél is. A legtöbbről 50-100 év múlva fogunk tudomást szerezni. Az 5Gs eszközök ha ekkora problémát jelentenének be se engedték volna a Huaweit. Akkor nem tudták??? Mese habbal amit sokan megesznek... pl te is. Az amcsi technológiák használta is csak most tűnt fel nekik, meg a komcsi hackerek ténykedése. :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#246) Jakuu válasza Szabi® (#238) üzenetére


Jakuu
őstag

Felesleges is mert a fatol nem latjak az erdot. Amerika betesz mindenkinek aki a gazdasagi agazatokban versenyezhet veluk. Bolond aki nem latja. Utana meg nem kell azt hangoztatni, hogy orulunk neki, hiszen gonosz orszagoknak tesz be, mert o a hos aki megov minket.
Loturot. Nem a gonoszt uldozi az USA hanem csak az onzo erdekeit nezi. Ezert probalja a Nemet autoipart is tonkretenni, mert az europai gazdasagot tudja vele visszafogni. Pedig nemerorszag a szovetsegese (es akiknek a miniszterelnokeit lehallgatta )Jott itt valaki olyan ervvel, hogy mindenki tudta es ellene volt az Apple adozasi szokasanak. Annyira hogy az USA szankciokkal fenyegette Europat,nehogy megmerjek az Applet buntetni miatta, annyira ellene voltak az allamokban.

Az meg egy vicc kijelentes, az Apple nem tudna termekeit legyartani odahaza. Dehogy nem, csak nem akarja. Inkabb legyartatja Indiaban majd negyed aron, mert a szallitassal es egyeb koltsegekkel is lenyegesen olcsobb mint kifizetni korrektul a hazai munkasok keresetet. Csak a profit a lenyeg, az sem szamit ha azsiai gyerekmunkasok ezrei gyartjak majd a keszulekeiket 16 oraban, minden torvenyt amit lehet megszegve.

[ Szerkesztve ]

(#247) Giovan! válasza azbest (#244) üzenetére


Giovan!
addikt

Az állam nem személy. Ezért nem is lehet személyeskedni vele. A személyeskedés az, hogy ha vita közben téged elküld valaki melegebb égtája ahelyett, hogy értelmesen beszélgetne.

Nem, az állam jelen esetben az, aki az állítást megfogalmazta, és akinek az állítását azzal akarják negligálni, hogy "ő beszél, hát ő is mit csinál", ami egy érvelési hiba továbbra is.

Ok, én is valós helyzetünkből kiindulva mondom azt, hogy nem tartom jó ötletnek a kiszolgáltatottságunk erősítését, sem Magyarország, sem szélesebb értelemben véve az EU esetén. Ahol az amerikaiak sértik az európai érdekeket, ott velük kell felvállalni a konfliktust, ahol a kínaiak, ott meg velük. Építsen európai cég 5G-t, az európaiak adatai menjenek európai szerverekre, mind a kettőt támogatom.

Ezt a bizonyítékok nincsenek érvelést láttam már párszor, de valahogy az el szokta kerülni az ezzel jövők figyelmét, hogy a kínai rendszer nem igazán a szabad döntések híve. Az állami felügyelet nagyjából minden nagyobb cég fölött ott van, ha más nem az állami kontroll alatt lévő bankrendszer formájában, szóval abban max reménykedni lehet, hogy majd pont a Huawei esetén ez nem fog problémát okozni a jövőben, ami egy ilyen stratégiai fontosságú szektor, mint a hálózati esetén nem kevés.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#248) Giovan! válasza 7Heads Drago (#245) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, mindegyiknél találhatnak valamit, csak nincs értelme mindegyikbe bele is szállni emiatt. Ha egy fűnyírókat gyártó cég fölött van állami kontroll, az hidegen hagy, ha egy Európában hálózatépítést tervező cég fölött van ott, az meg nem. Disztingválni igenis lehetséges szerintem ebben a kérdésben.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#249) Szabi® válasza Jakuu (#246) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát igen, vannak húzos figurák :D
Kifog az ember egy trükkösebb passzív-agresszív tagot, aki a vita végén már csak megsértődve,hűvös szövegkörnyezetben annyit tud hajtogatni "- ez már személyeskedés,- ez már személyeskedés".....

Michael Moore megmondta "- amerikában addig van demokrácia, amíg ki nem lépsz az otthonod ajtaján"

Kínai 5g ?
Persze, el akarják lopni a kínaiak a 76 éves Ilonka néni titkos pogácsa receptjét, egy középkategóriás huawei telefon segítségével. Gyerekek most komolyan .... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#250) Giovan! válasza Szabi® (#249) üzenetére


Giovan!
addikt

Pont nem Ilonka néni pogácsa receptje jelenti a problémát. Javaslom tanulmányozd mi lesz rákötve az 5G hálózatra (itt egy rövid összefoglaló az 5G szerepéről a jövő gazdaságában), mert láthatóan ezen a téren is hiányosak az ismereteid.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.