Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Donki Hóte válasza Essentials (#94) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez pont olyan vicces, mint az, hogy a TESLA cég ( részvényekből kiszámolt ) értéke több, mint a nagy autógyárak (VW, Toyota, Ford, Daimler, BMW) összesített értéke :D

Miközben a TESLA alig félmillió autót gyárt egy év alatt, ami a nagy gyártók termelésének tört része csak. Még egy olyan marginális kis autógyár, mint a Mazda is kétszer annyi autót ad el, mint a TESLA :U

Szóval ez is egy egyre inkább felfújt lufi, a felfújt lufik működésének a vége pedig mindig az, hogy előbb-utóbb kidurrannak :K

A Xiaomi kontra USA kormányzat perről meg az a véleményem, hogy a Xiaomi ezzel tökön lőtte magát. Biden vacillált, hogy mi legyen a kínai tech cégek elleni szankciókkal, de most széttárhatja a kezét és mondhatja azt, hogy majd a bíróság eldönti, hogy mi lesz a dolog vége. Az pedig 2-5 év, addig a szankciók meg maradnak :N

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#102) aprokaroka87 válasza Essentials (#92) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet rosszul tudom, de a szellemi tulajdonjog azé a cégé, akinek a tulajdonában van.
Tehát ő rendelkezik felette, amennyiben az magán vállalat.

Persze Amerikában amúgy is mások az ilyen törvények.

(#103) Giovan! válasza aprokaroka87 (#102) üzenetére


Giovan!
addikt

A szellemi tulajdona önmagában nem sokat fog érni, ha megbüntetik (neadjisten ki is tiltják őt is az amerikai piacokról), amiért olyan cégekkel működik együtt, akikkel a törvény szerint nem szabadna. A közkeletű tévhittel ellentétben az USA államformája nem anarchokapitalizmus (ez amúgyis oximoron lenne) :N

De a Xiaomi esetén amúgy sincs szó ilyesmiről, őket csak az amerikai befetetőktől vágták el ha jól tudom.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#104) Ricardo válasza Giovan! (#103) üzenetére


Ricardo
félisten

"De a Xiaomi esetén amúgy sincs szó ilyesmiről, őket csak az amerikai befetetőktől vágták el ha jól tudom."

Kimaradt egy szó.
Még

(#105) Giovan! válasza 7Heads Drago (#86) üzenetére


Giovan!
addikt

Az a szomorú, hogy képtelen vagy értelmezni amit a kolléga írt, és még mindig a szalmabábozást preferálod az érdemi vita helyett :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#106) Giovan! válasza Ricardo (#104) üzenetére


Giovan!
addikt

Őszintén szólva én ezt a Xiaomi elleni korlátozást már csak Trump egyik utolsó magánakciójának érzem, meglepne ha az új elnök szigorítana ezen. De persze Biden elnökként nem túl bőbeszédűen nyilatkozik, mikor a kínai gyártókkal kapcsolatos álláspontját kellene a világ elé tárni, szóval bármi megtörténhet.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#107) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#90) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pedig pont ez történik. Vagyis történt Trumpli alatt. Keresztbe vámolja egymást az Eu meg Usa.
Nem véletlen hogy pl a Mercinek be kellett zárnia a mexikói üzemét.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#108) 7Heads Drago válasza Giovan! (#103) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nyilván azért mert rengeteg 5G hálózati eszközt gyártanak. :D Mert ugye eddig ez volt az indok a kínai cégek ellen. És ugye itt a fórumon is sokan ezzel érveltek a Huawei ellen.
Elképzelem ahogy a Xiaomi porszívó, meg okos mérleg titokban adatokat küld Kínába. Miközben a legtöbben ezen adatokat simán megosztják a közösségi médiában. Huuuhh ki ks rázott a hideg... mi lesz most.
Persze nyilván benne van a párt keze a cégben. És ez már elég a tiltáshoz. De ez esetben meg nem értem hogy az új Honor hogy kapta vissza a gms-t mikor köztudottan állami érdekeltségű cég vette át a Huaweitől az egészet. Lehet itt szépítgetni a szart, de ez akkor is csak kaki marad. És még mindig nem látni mi lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#109) Essentials válasza Donki Hóte (#101) üzenetére


Essentials
aktív tag

Én a jelenlegi tényadatokat közöltem, nem írtam hogy ne mehetne tönkre a következő 5 évbe az Apple, vagy ne szakadhatna be az árfolyam. A Teslához nem igazán lehet hasonlítani mivel az Apple egy nagyon nyugodt, konzisztensen működtetett gigavállalat, letudta már a vadnyugati korszakát 10-15 éve. A Tesla viszont még nyakig benne van, hullámzó teljesítménnyel. Azt azért leszögezhetjük, hogy az Apple nem egy lufi. De tőzsdei szereplést érdekességképpen írtam, hogy hangsúlyozzam a vállalat sikereit.
A Xiaomi perelése pedig nem szól többről, mint a közvélemény maga mellé állításáról azzal kapcsolatban, hogy azt sugallják a per tényével, nincs vaj a fülük mögött. Természetesen ahogy a Huawei is falakba ütközött ezzel kapcsolatban, úgy a Xiaomi sem jut el még a tárgyalásig sem. Amerikában nem
lehwt feljelenteni Amerikát egy kínai cégnek, amikor nemzezbiztonsági kérdésként pecsételik meg. Nem fog történni SEMMI ezen a szálon. Továbbra is Biden adminisztrációnál pattog a labda.

(#110) Essentials válasza 7Heads Drago (#108) üzenetére


Essentials
aktív tag

Az lesz, amiért ezekben a hónapokban is egyfolytában szót emelsz ezen a fórumon:

Ahogy a kínaiak taknyukon nyálukon kergetik, betiltják, belekényszerítik dolgokba már 20 éve a nyugati vállalatokat a saját érdekszférájukban NEMZETBIZTONSÁGI KOCKÁZATRA hivatkozva, úgy az USA is ezt teszi most a sajátjában. Mindenki a saját placcát védi, és a jövőben ez csak kiélezettebb lesz!

[ Szerkesztve ]

(#111) Juhaszatti válasza 7Heads Drago (#108) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ne keverjük a Xiaomit meg a Huaweit, nem ugyanarra a listára kerültek, és a következményei sem ugyanazok.

A kedvenc okoseszközös "adatszivárgós" történetem egyébként az, amikor betiltották az amerikai katonák okosóra és GPS-es okoskarkötő használatát. Mert ahogy futottak a titkos katonai bázisok körül, a Strava szépen felfedte a helyüket, és kirajzolta róluk a térképet.

(#112) Essentials válasza aprokaroka87 (#102) üzenetére


Essentials
aktív tag

Igy van, de ezt bármikor felülírhatják a kormányzati döntések által megvédeni kívánt nemzeti érdekek! Ez egyébként minden országban így működik a világban.

(#113) Giovan! válasza 7Heads Drago (#108) üzenetére


Giovan!
addikt

A hivatalos indoklás nem volt ennyire leszűkítve, általánosságban a nemzetbiztonsági kockázatra hivatkozva hozták meg a szankciókat, de én mindig is azt gondoltam (és továbbra is ez a véleményem), hogy ez a nemzetbiztonsági kockázat elsősorban a hálózati szektorban tevékenykedő kínai cégek esetén jelentős, így ellenük fellépni szerintem abszolút indokolt.

A Xiaomi elleni szankciót viszont én még mindig egy értelmetlen lépésnek tartom, még akkor is, ha az a Huawei elleni szankciókhoz képest enyhének nevezhető.

A Honor már hivatalosan is visszakapta a GMS-t? Erről lemaradtam.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#114) .Szaki. válasza Giovan! (#113) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én sem olvastam sehol sem konkrétumot arról, hogy a Honor visszakapta volna a GMS-t. Mindenhol csak azt írják, hogy megkaphatja. Ezek csak találgatások.

(#115) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#107) üzenetére


Ezekiell
veterán

De nem egy kínai cég megvédése miatt, és pont ez történne itt. Rohadtul nem mindegy.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#116) 7Heads Drago válasza .Szaki. (#114) üzenetére


7Heads Drago
veterán

[link]
Folynak a tárgyalások a Googléval. Csak ezért nincs bejelentés. Viszont az egyéb gyártókkal már megegyeztek.
Mivel ez nem Huawei így nincs rá korlátozás se. Szóval nincs akadálya az Usa részéről jelenleg. De ha jól meg gondoljuk ez így a logikus. Ellenben az hogy csak név csere történik szerintem semmit változtat azon hogy ebben is benne van a párt. Ezen része meg nem logikus. Bürokrácia hegyek.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#117) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#115) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek szerint neked vannak belsős infoid hogy pontosan ki, hol és miért kezdte az egészet az Usa Eu harcban? Majd beszéljünk 50 múlva, akkor talán már tényleg lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#118) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#117) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ne legyél már ilyen álostoba, pontosan tudod te is hogy nem egy kínai cég megvédése miatt indultak a büntetővámok az EU-USA között :U

Az EU pont telibeszarja a kínai cégeket, nem fog kiállni értük, csak ha érdeke. A Xiaomi nem érdeke, nincs gyár Európában, nem alkalmaznak EUs munkavállalók tömegeit, nem fizetnek csitrilliárdokat EUs adóban. Ennyi, kész.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#119) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

[link]
Ez már egy számomra is hihető és logikus változat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#120) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#118) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem mondtam hogy az miatt történt. Az viszont biztos hogy az EU meg az Usa érdekei mások.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#121) Giovan! válasza 7Heads Drago (#120) üzenetére


Giovan!
addikt

Nagyon is sok terület van, ahol az EU és az USA érdekei egybe esnek. Ez nem jelenti azt, hogy mindennel ez a helyzet, de azért túlzásokba sem kéne esni, az EU és az USA még mindig egymás legfontosabb gazdasági és katonai szövetségesei.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#122) Essentials


Essentials
aktív tag

Nem hiszem hogy bárkinek is kérdés lehet hogy mi amerikai érdekszférában élünk. Ha megprobáljuk figyelmen kivül hagyni a földrajzot, és a geopolitikát, akkor is a transzatlanti szövetségi rendszerhez tartozunk, amit főként az USA felügyel, ők a legerősebb kutyák. NATO tagok vagyunk, és amerikai szövetségesek európaiként.

Ez nem tetszik/ vagy nem tetszik kérdése, hanem egy tény.

[ Szerkesztve ]

(#123) Jakuu válasza Essentials (#87) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem volt hat, csak a minusz 5 szazalekos eses a piacon. :P Nem mindegy hogy 20% vagy 15% Na meg az irorszagi 0.005%-os "adocsalas" Huzzon haza a ptsaba adozni rendesen. Meg dolgoztasson odahaza, ne az olcso kinai munkaerot lopja es kozben mutogasson kinara.Ja most eppen majd az indiai gyerekmunkasokat fogjak kihasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#124) Essentials


Essentials
aktív tag

Bocsi, most hirtelen nem tudom hogy ezt mivel kapcsolatban írod, vagy mire gondoltál!

(#126) Giovan! válasza Jakuu (#123) üzenetére


Giovan!
addikt

Jaja, biztos alig várja már Kína is, hogy az Apple elvigye onnan a gyártást, és ne lopja (lol) tovább az olcsó munkaerejüket :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#127) #40047616 válasza Jakuu (#123) üzenetére


#40047616
törölt tag

"Huzzon haza a ptsaba adozni rendesen. Meg dolgoztasson odahaza, ne az olcso kinai munkaerot lopja es kozben mutogasson kinara." Ott a pont és lehet mellébeszélni de így van.

(#128) Szabi® válasza #40047616 (#127) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan +1 :R

Giovan! Igen meg az apple is alig várja, hogy egy akkora ország, mint kína megvegye a termékeit :U
Arra is kiváncsi lennék, hogy állna tim cook szája, ha az apple úgy járna kínába, ahogy a huawei járt amerikába.........

(#129) Giovan! válasza Szabi® (#128) üzenetére


Giovan!
addikt

Igen meg az apple is alig várja, hogy egy akkora ország, mint kína megvegye a termékeit

Senki sem állította az ellenkezőjét. De ettől függetlenül az amit a kolléga ír, hogy az Apple lopja az olcsó kínai munkaerőt, az elég durva ferdítés.

Arra is kiváncsi lennék, hogy állna tim cook szája, ha az apple úgy járna kínába, ahogy a huawei járt amerikába.........

Én úgy tudom elég jól együttműködnek az ottani hatalommal, de ha mégis eltiltanák őket a kínai komponensektől, azt a kínai beszállítók is megéreznék, gondolom ezért nem került még sor ilyen fajta válaszlépésre.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#130) Jakuu válasza #40047616 (#127) üzenetére


Jakuu
őstag

Persze mert mellepampogni tudnak. A korrekt piaci versenyrol meg nem is beszelek. Gondolom minden mas piaci szereplo szerette volna, ha egy milliard dollar utan kellett volna fizetniuk 50 ezres nyereseg adot. Ez bezzeg nem szurta senkinek a szemet az USAban.

(#131) doooo válasza Jakuu (#130) üzenetére


doooo
veterán

"Ez bezzeg nem szurta senkinek a szemet az USAban."

Nem a fenét, csak nem voltak hatalmon azok, akiknek szúrta (holott a lakosság többségének is szúrja, azóta is). Ha valakinek szúrja, akkor az rögtön kommunistának van bélyegezve (olyanok által akiknek fogalmuk sincs róla az mit jelent), ami sikeres karaktergyilkosságnak számít a tanulatlan tömegek szemében.

(#132) Jakuu válasza doooo (#131) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat hogyne. Annyira, hogy az EU-t meg meg is fenyegettek.

"The Obama administration warned the EU on Wednesday that its investigations into alleged tax avoidance by US firms, including Apple, Amazon and Starbucks, could “create an unfortunate international tax policy precedent”.

In a white paper commissioned by US Treasury secretary Jack Lew, the US warned that Brussels was overstepping its powers and becoming a “supranational tax authority”.

The US warned that if Brussels pushes ahead with threatened plans to demand as much as $19bn (£14.4bn) from Apple for alleged unpaid taxes as a result of so-called sweetheart deals with Ireland the US Treasury will “consider potential responses”. "

(#133) Essentials válasza #40047616 (#127) üzenetére


Essentials
aktív tag

Az Apple már évek óta kiszervezi a gyártást Kínából, ez a folyamat idén látszik gyorsulni. A Watch-csot pld Vietnamba delegálták, ahogy az Airpods füleseket is, a telefonok egy része pedig Indiában, Tajvanin készül, viszont most volt a napokban hír róla, hogy az iPhone 12-es sorozat egy része is Kínán kivül költözik. Dél-Amerika a következő cél, a TSMC pedig az USA-ba viszi bizonyos tevékenységeit. Kínának ez hatalmas csapás ( hogy az USA-Kína feszülések miatt menekül a külföldi multik összeszerelése az országból ), hiszen sok tízmillió kínainak adnak munkát, és az elmúlt 20 évben is az emelte fel a kínaiakat, hogy a világ összeszerelő üzeme címmel dicsekedhettek sajnos sok lemondással ( légszennyezettség ), viszont irdatlan méretű pénzekért cserébe! Ez a kormányuk megoldandó egyik legnagyobb problémája lesz az évtized végéig. A kínai munkaerő egyébként már egyáltalán nem számít olcsónak.

Azért drukkolni nem helyes hogy ezek a folyamatok minél gyorsabban lefuthassanak, mert ez nagyon rossz Kínának! Viszont pld az Apple-nek jó befektetés, hiszen adott esetben olcsóbb munkaerővel szerződhetnek le a partnereik, és nincs kitéve a politikai hangulatnak az üzlet. Sosem lehet tudni h mikor zörrennek össze úgy az USA-val, hogy az pld egy Apple-t érzékenyen érintsen. A pénztermeléshez nyugodt működés szükséges, a pénzpiac első számú drivere pedig a kiszámíthatóság. Ezt Kína többé nem tudja kínálni.

(#134) Essentials válasza Jakuu (#123) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ja már értem! Ilyen nem fog megtörténni, ezek nem jótékonsági szervezetek, hanem pénzért keményen dolgozó multik. Nem fogja hazavinni a gyártást egyik sem, pusztán azért mert üzletileg nem kifizetődő. Kínából viszont ahogy írtad, elhúznak. Csak ez ugye komoly üzletek és szervezés eredménye. Város nagyságnyú gyártelepeket nem lehet ripsz-ropsz elteleportálni. Viszont a szóban forgó Apple ultra gyorsan halad ezzel az elmúlt években, és ha rosszabbra fordul a helyzet, vélhetően még több pénzt öntenek majd a még gyorsabb tempóért.

[ Szerkesztve ]

(#135) Jakuu válasza Essentials (#133) üzenetére


Jakuu
őstag

Evek ota a fenet. Amiota az USA a konkurenseit probalja kinyirni a piacon. A fo cel most india, ahol megolcsobban lehet lopni a munkaerot. Nem gond majd hatterbe kerul a gyerekmunkasok alkalmazasa, mert ilyenkor majd nem fog szamitani, csak ha vilagsajtoban beakarjak mutatni, hogy milyen galad az ellenseg. A baratoknal ez nem szamit. Lasd Samsung. Ja az nem szamit, hogy Del Korea legnagyobb katonai beszallitoja es fuggosegek alakultak ott is.

(#136) Essentials


Essentials
aktív tag

Évek óta, keresd vissza a neten hogy már 2017-ben is hír volt, hogy elkezdték kiszervezni a telefongyártást. Ahogy az elektronikai cikkek összeszerelésében, úgy más tevékenységekben is ugyanúgy ott van a gyermekmunka, a Nintendótól, a Xiaomi át a JBL-ig minden globális gyártó nyakig benne van abban, hogy nem lépnek fel elég keményen a szerződött partnereikkel szemben ez miatt. Sajnálatos dolog, és semmiképpen sem Apple sajátosság. Az Apple azért van emlíve a témában elsőként, mert ha az ő nevük szerepel egy hírben, akkor garantált a magas kattintásszám. Az iPhone Pegatronos összeszerelése pld ugyanabban a gyárakban folyik, ahol a Xiaomit is összedobozolják akár gyerekmunkások, vagy a többi Kínait. A Foxconn a Huawei termékekkel együtt szerel. Sajnos ez ilyen, az üzleti érdekek miatt mindenki sumákol, pedig ugyanúgy a megrendelő felelőssége is, nem csak a gyáré.

[ Szerkesztve ]

(#137) Jakuu válasza Essentials (#136) üzenetére


Jakuu
őstag

Hogyne hogyne altasd csak magad, kozben meg augusztusban kotottek szerzodest a Luxshare-val. hogy ujabb fabot inditsanak, hogy az airpodjaikat gyartsak. De mint irtam lehet hazatakarodni es az amerikai embereknek munkat adni amerikai fizetesert es otthon leadozni.

(#138) Essentials


Essentials
aktív tag

Nem áltattam magam, a Luxshare pedig egy apró szeletet vállal be a gyártásból. Kérlek túrd fel a neten ha nekem nem hiszed el amit írok. Az Apple évek óta szervezi ki a gyártást Kínából. Bizonyos termékkategóriákat már egyáltalán nem gyártanak orszáon belül, de az iPhone-t is egyre inkább kiszervezik. Politikai hangulattól függő ugyan, de 1-2 éven belül "eltakarodnak" ahogy vágyod. Bár nem értem, hogy neked ez miért szempont, így lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#139) aprokaroka87 válasza Giovan! (#129) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lopja az olcsó munkaerőt csak kihasználja őket.

(#140) Giovan! válasza Jakuu (#135) üzenetére


Giovan!
addikt

Lopni mennek a munkaerőt Indiába, hát hogyne :DDD
A munkások jogainak a védelme még mindig az állam feladata lenne, és nem a nagyvállalatoké, őket nem érdekli, munkásaik milyen körülmények között dolgoznak, amíg a bevételeik rendben vannak. Az állam dolga lenne, hogy kikényszerítsen egy élhető minimumot, csak akkor az esetleg negatívan hathatna a nagyvállalatok gyártási kedvére az adott országban (lásd a kínai munkabérek emelkedésével párhuzamosan egyre több nagyvállalat döntött úgy, hogy inkább a szomszédos országokba teszi át a gyártást). Bonyolultabb ez annál, hogy lopják a munkaerőt, dehát nem lep meg, hogy épp téged nem hoz zavarba a kérdés komplexitása :DDD

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#141) Giovan! válasza Jakuu (#137) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt magyarázd el az indiai kormánynak is szerintem, úgy tudom ők nagyon örülnek, hogy az Apple náluk akar gyártatni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#142) <Lacy85> válasza Giovan! (#140) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha már belendültünk, tőlünk is takaródjon haza az összes külföldi multi, hiszen csak lopják az olcsó magyar munkaerőt. :D

(#143) Szabi® válasza Essentials (#138) üzenetére


Szabi®
addikt

Az majd érdekes lesz ha peruba, vagy boliviába viszik a sz@rjukat gyártatni....
Utoljára mi is történt amikor a mac-et amcsiba gyártották ? Jah hogy nem tudták legyártani ?
Nem tudták még a legalapvetőbb részegységeket sem legyártani hozzá ,mint pl. a csavar ?
:R
Az apple jelenleg egy termék beárazásakor legalább! 200%-os profittal "éldegél"(ez a minimum), olcsó jános tim cook meg kínát tartja drágának ? :C :D
Mi a céljuk ? (a harácsoláson kivül....) Építenek dollárokból egy tornyot a sztratoszféráig ?
Vicc az egész.....

(#144) Essentials válasza aprokaroka87 (#139) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ahogy az ugyanabban a csarnokban készülői Xiaomi is, meg minden másik. A dolgozókat nem úgy felvéeliztetik az üzemek, hogy ha te gyerek vagy, akkor Apple gyártósorra kerülsz, ha pedig felnőtt, akkor csak Xiaomi/Huawei termékeket összeszerelésén dolgozhatsz!

(#145) aprokaroka87 válasza Giovan! (#140) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet én vagyok ilyen fura gondolkodású.

De mielőtt esetleg elmegyek egy másik országba megnézem hogy ott mik a törvények.

Az Apple is megtehetné hogy többet ad az ottani munkásoknak, meg oda figyel hogy kikkel dolgoztat.

A Gyerek munka tudomásom szerint sért jó pár nemzetközi egyezményt is.

(#146) Essentials válasza <Lacy85> (#142) üzenetére


Essentials
aktív tag

Furán pisloghatnánk a GDP teljesítésünkre, ha az olyan nevek mint a BMW, a Mercedes, az Audi, vagy a Siemens stbstbstb kivonulnának innen. Magyar léptékben versenyképes fizetéseket kínálnak, a saját hazájukban ugyanezért 3-4x szorzóval kellene számolniuk munkakörönként. Mégsem tudok mérges lenni rájuk, szükség van a hazai versenyszférában az általuk adott bérekre/kompenzációkra.

(#147) aprokaroka87 válasza Essentials (#144) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen, csak ugyebár egy amerikai cég megtehetné hogy ne ott gyártasson ahol egy Kínai.

Csak lehet hogy valójában nekik is jó az ha esetleg egy gyerek dolgozik.

Nekik az a lényeg hogy kész legyen.

(#148) Szabi® válasza Essentials (#146) üzenetére


Szabi®
addikt

Fura lesz amit most írok, de németországot is a külföldi munkavállalok tartják életben.
Ott hagynák őket a románok,lengyelek, csehek, magyarok összeomlana a gazdaságuk ámblokk...
Németek már nem állnak neki 1000 euro/hó betonozni, de bezzeg a románok.....

[ Szerkesztve ]

(#149) Essentials válasza Szabi® (#143) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ahogy írtam, "olcsójánostimcook" nem csak azért menekül Kínából, mert drágul a munkaerő ami a "szarjujat gyártja" ( a térség környező országaihoz képest is ), hanem mert a politikai hangulat bizonytalan, és már nem lehet számolni azzal hogy stabilizálódik. Az Apple a mai napig tart fenn odahaza összeszerelő üzemeket, van egy Mac-es pld Austinban is. De úgy beszélünk erről, mintha valami teljesen szokatlan dolog lenne, amikor az elmúlt 2 évtizedben az egész nyugati ipar Ázsiába tette a gyártást, és Kína volt az elsődleges célpont. Most ez változik!

(#150) Essentials válasza aprokaroka87 (#147) üzenetére


Essentials
aktív tag

Miért rosszabb az ha egy amerikai gyártat kínaival, mint egy kínai gyártat kínaival? Szerintem egyik összeszerelő üzem, és azok menedzsmentje sem különb a másiknál ezen a téren. A gyártók pedig nemzetiségtől független oldalra pislognak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.