Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Az én nézetem szerint elmondom, hogy működnék és miért ha én lennék a TSMC...

Ugye megrendelésre dolgoznak, figyelembe véve a gyártósor kapacitását és annak karbantartásához szükséges erőforrásait, idejét stb. Namost ugye a cikk említi, hogy 100% felett dolgoznak, magyarul szerintem mind emberi mind gépi szinten iszonyatos túlórák vannak, amit ahogyan írtátok is sokáig következmények nélkül nem lehet csinálni.

1. Ez nem kifejezetten csak erre a cégre vonatkozik, hanem mindegyikre a világon. Csak és kizárólag annyit vállalnék el megrendelésből, amit biztosan és pontosan meg tudok csinálni anélkül, hogy a gépeim és munkásaim kárára menne rövid vagy hosszú távon. Mert ugye a cégek szeretik bevállalni a jóisten f*szát is, azt a következményekkel később foglalkoznak.

2. Ha elértem a fent említett limitet, akkor valószínűleg cég/gyár szinten marha sikeres a termék amit csinálok, így bizonyosan van profit bőven, ergo nem zsebre bacom az egészet és villákat veszek, hanem felhúzok még egy gyárat még ha évekbe tellik is a megépítése, így a dupláját tudom termelni. Most lehet azt mondani, hogy ezt korábban nem lépték meg, mert honnan tudná biztosan egy cég, hogy a befektetett x trilliárd eurója visszajön-e. Nos mivel chipgyártásról beszélünk, minden technológia ezeket használja és mindegyik az elmúlt évtizedben egyre jobban fejlődik, így fixen megtérült volna, csak ugye akkor nem tudnának árat emelni, nem tudnák azt mondani, hogy akkora a kereslet, hogy 4x-es áron is elviszik.

Ezt a két dolgot simán megtehették volna, csak inkább arra mentek, hogy amíg nem 10000000000000% a haszon addig nem építek gyárat. Most elkezdtek egyet vagy többet, de az évek mire meglesz addig meg mehet a jó drága chip mindenbe. Utána meg az az ár lesz a természetes már mindenkinek, így csökkenteni biztos nem fognak. Hozzá szoktatják az embereket szépen. GG.

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.