Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#599) DM-Fan válasza narumon (#598) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A Denon-t élőben még én sem láttam, de Youtube-videók alapján a működése tetszik, anyaghasználatot tekintve is minőségi benyomást kelt és szimpatikus benne, hogy nem kell mindig emelgetni a lemeztányért és áthángálni a szíjat, amikor mondjuk egy kislemezt vagy egy 45 RPM-es audiofil LP-t szeretnék lejátszani. Ezen felül szimpatikus benne, hogy normális kezelőszervei vannak, nem kell pl. súlyt akasztgatni az anti-skating okán egy ágasra, mint a ProJect esetében, ami szerintem nagyon trén fest. Az automatikus leállás is pozitív, ha épp elalszok a kanapéban fekve vagy ha épp teszek-veszek és véget ér a lemez. A beépített phono stage már csak extra, nincsenek vele kapcsolatban nagy elvárásaim, de legalább ott van benne és ha nem is veszek rögtön mellé egy külső előerősítőt, akkor is szól. Nyilván ha sokkal jobb a hangja egy külső előerősítővel, akkor meg fogom venni mellé, ebben nem is korlátoz a Denon, mert a lemeztányér alatt van egy kapcsoló, amivel ki-/bekapcsolható az integrált előfok, tehát ha nem tetszik a hangja, akkor simán kiiktatható. A pick-up megint nem kérdés, mert a Denon fogadja ugyanazt az Ortofon 2M Red-et is, amivel a ProJect-et szerelik, tehát difi ott sem nagyon van, sőt, az Ortofon honlapja szerint a Denon-ra legalább 8 féle pick-up rátehető (köztük van MM-es, MC-s és MC High Output-os is), míg a ProJect-re csak az megy, amivel szerelik gyárilag. De a boltban egyébként azt mondta a srác, hogy szerinte eleve nem rossz a Denon pick-up-ja és ha cserélne, akkor ő nem is a 2M Red-et választaná, hanem valami jóval komolyabbat, mert az nem akkora előrelépés a Denon sajátjához képest. Ez nem tudom mennyire igaz.

Ami miatt bizonytalan vagyok, az inkább az, hogy a Denon van-e olyan jó mondjuk motorikusan/tápegységet vagy akár testfelépítést (rezonanciát) illetően, mint mondjuk a ProJect, vagy akár mint a NAD C556, ami meg ugye nagyon úgy tűnik, hogy egy az egyben egy Rega RP1-klón (csak ezzel meg megint az a bajom, hogy nem cserélhető rajta pick-up). Szóval jól jönne némi tanács/tapasztalat, nem igazán leltem még olyan felületre, ahol tudnának segíteni ez ügyben, ezért várok itt is tanácsot. Mint mondtam, a jelen erősítőm nem egy prémium kategória, de azért lehet, hogy a jövőben egy Cambridge Audio Azur 551R-en már hallanám a különbséget (ha van egyáltalán érdemi) ezen lejátszók között.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.