Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dabadab válasza Toncsi (#150) üzenetére


dabadab
titán

Kammerertol szarmazott.

DRM is theft

(#153) Solicidium válasza Patice (#98) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Azt hittem mindig is, hogy az amúgy ingyenes Exact Audio Copy által végzettnél nem lehet pontosabb végeredményt produkálni, magát a beolvasást tekintve.

(#154) Reggie0 válasza narumon (#147) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak akkor nem tudod helyreallitani, ha vagas is tortenik, de alapvetoen a dinamika kompresszio es expanzio egy nemlinearis fuggveny es annak inverze.

(#155) emvy válasza emvy (#152) üzenetére


emvy
nagyúr

Masik HDMI kabelen pirosasabb a kep

while (!sleep) sheep++;

(#156) emvy válasza |DavidWoody| (#124) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent Barany A.-t en se hallgatok, viszont az anyagai az egyik legjobban masterelt dolgok kozel s tavol. :) Szoval pont melle.

while (!sleep) sheep++;

(#157) Reggie0 válasza narumon (#147) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak akkor nem tudod helyreallitani, ha vagas is tortenik, de alapvetoen a dinamika kompresszio es expanzio egy nemlinearis fuggveny es annak inverze. Ha nem jon be a kepbe a limiter, akkor nem vesz el hang.

(#158) McSico


McSico
senior tag

Látom kialakult egy digitális vs analóg hang vita. :DD

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy tény, hogy a magashangok a digitális technikában inkább "fémesen" szólnak. Ugyanis a az eljárásból adódóan, négyszögesedik a jel. Vagyis vegyük a CD szabványt ahol a mintavételezés 44,1kHz. Tehát másodpercenként 44100-szor veszünk mintát a bemenő jelből. Na most nyilván minél nagyobb frekvenciából veszünk mintát annál pontatlanabb lesz, és a kapott jelünk négyszögesedik. Ezt most lehet nehéz elképzelni, de ha egy grafikonon ábrázoljuk a dolgot egyből érthetővé válik.

Nyilván hogy ezt észrevegyük egyrészt kell egy audiofil berendezés, na meg ugye némi hallás sem árt. Mert akinek a hallása megáll olyan 10kHz-nél az nem fogja meghallani.

Analóg technikánál ugye ilyen torzítás nem lép fel. Viszont a jel/zaj viszony pedig rosszabb, mint a digitális technikánál.

Tehát hogy most melyik jobb az attól függ kinek mennyire érzékeny a füle.

Találtam képet erről a négyszögesedésről, hogy el tudjátok képzelni miről is van szó.

Más:
Az országban lehet valahol kapni mostani nyomású lemezeket? (Tehát nem antikváriumra gondolok.)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#159) emvy válasza McSico (#158) üzenetére


emvy
nagyúr

Te is *-t beszelsz, nem negyszogesedik a jel. A kep, amit linkelsz, felrevezeto es hamis.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#160) Reggie0 válasza McSico (#158) üzenetére


Reggie0
félisten

:))

(#161) McSico válasza emvy (#159) üzenetére


McSico
senior tag

Hirtelen azt találtam. De semmi pánik! Végre találtam egyet amin jól látható amire gondolok.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#162) Psych0 válasza McSico (#161) üzenetére


Psych0
őstag

Ha fogalmunk sincs miről van szó, akkor nem beszélünk fasságot ugye? D/A átalakítás után senki se látott még "négyszögesedett" jelet.

A google első találata a wikire vezet és sehol se hallasz négyszögesedésről.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#163) Rive válasza McSico (#161) üzenetére


Rive
veterán

Nem sikerült jelentősen javítani a helyzeten, ugyanolyan hülyeség...

Psych0: izé, a DA után biz' még látni, ha nem is olyat, mint azon a rajzon. Csak ugye a DA kimenete az még nem a hangkimenet...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#164) Reggie0 válasza McSico (#161) üzenetére


Reggie0
félisten

En elhiszem, hogy azt hallod ami az abran van, annak ellenere, hogy nem az szol a hangszorobol. Ez mar csak egy ilyen terulet:)

(#165) Psych0 válasza Rive (#163) üzenetére


Psych0
őstag

Minden D/A átalakításhoz hozzátartozik az aluláteresztő szűrő a lánc végén, ahogy minden A/D folyamat első lépése a sávkorlátozás. Azon hisztizni, hogy a tartószerv, vagy PWM kimenetén nem olyan a jel, amit akarunk, ugyanakkora marhaság, mint csodálkozni, hogy a hangszórókábelből nem jön a hang.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#166) Dany007 válasza emvy (#148) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez még nekem is új! Pedig hallottam mar par megdöbbentőt...

(#167) Reggie0 válasza Dany007 (#166) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt hallottad mar, hogy nem mindegy, hogy a hangszorokabel melyik vege van a hangszoronal es melyik az erositonel? Nalam ez utott a legjobban:)

(#168) Psych0 válasza Reggie0 (#167) üzenetére


Psych0
őstag

Én hallottam egy lakkról, amivel, ha bekened az ellenállásokat és tranzisztorokat az erősítőn, akkor a rezgései természetesen harmonikusak lesznek és jobban szól a zene.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#169) Reggie0 válasza Psych0 (#168) üzenetére


Reggie0
félisten

A vasmagos tekercseknel meg hiheto, mert nem jon mechanikai rezgesbe es nem cicereg, mint az olcso tapok, de jobban nem szol tole. Bar ezt vakuumimpregnalassal szokas megoldani, nem lakkal:) De amugy egesz jo, nem is ertem miert nincs egy ilyen blodseg gyujtemeny a tudastarban(vagy mellett).

Kontra: Azt tudtad, hogy feltoltott nagy kapacitasu elkot kell rasutni a hangszorokabel ereire, hogy elrendezodjenek az elektronok es jobban szoljon?
Azt megkerdeztem, hogy megis hogyan rendezodnek ilyenkor mashogy az elektronok, de nem tudtak elmagyarazni. De azert megerositettek, hogy ha nem is tudja megmondani miert van ez, attol meg halljak...

[ Szerkesztve ]

(#170) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Gyerekek ez meddő vita, olyan mint hogy a "milyen csajok a szebbek?" nekem más tetszik a másiknak meg totál ellentéte, és ez a világ így kerek, a grafikonoknak meg kb.0 értékük van mint ahogy a hardver tesztekben is, az emberi érzék minden technó cuccnál 10000x kifinomultabb, jelenleg.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#171) pakriksz válasza emvy (#148) üzenetére


pakriksz
őstag

ez olyan mint amikor pár okos kitalálta hogy a flac az rossz, mert az tömörített, és a tömörítés azért kisebb mert információt veszít, ezért kizárólag wav-ban szabad zenét hallgatni :)

E legjobb lenne, egyébként ha nem vinyl-en, hanem egyszerűen CD-n/letölthetőben is el lehetne érni normálisan masterelt változatot.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#172) Benzoldog


Benzoldog
tag

Lehet, hogy a vinyl lemezeknek lesz még egy fénykoruk. :D

(#173) emvy válasza atti_2010 (#170) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezert merjuk a CPUkat szemmel, ranezesre.

Oh wait.

while (!sleep) sheep++;

(#174) Reggie0 válasza emvy (#173) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, csak amiota bga van, nehezeb a kivant labat megnyalni:)

(#175) atti_2010 válasza emvy (#173) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem így gondoltam, de beraknak szintetikus teszteket amik olyanok amilyenek, ha meg csinálsz egy konkrét játéktesztet akkor különbség 0 hoz közelit de mindenki erőlteti a szintetikusat mert nehogy már az jöjjön ki hogy sz@rt vettem drágán. :DDD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#176) Dany007 válasza Reggie0 (#167) üzenetére


Dany007
veterán

Ah nekem ez is uj. Pedig azt hittem a fejhallgatos topikban mar hallottam mindent. Tapkabel, halozati aram minosege...
Legutobb a vga-s topikban jott elo... Szerinte az Amds kartyaval csunyabb kepet ad a monitor mint nv-vel. Aztan a hdmi kabelt gyanusitotta... Hogy biztos azert rosszabb a kep mert csak 1.3-as hdmi kabele van es nem 1.4-es. Majd jott a 230-as kabel, aztan a driver aminek meg lenne is kis ertelme.
Durva na :)

(#177) xtremez


xtremez
aktív tag

Éljen! :C Nemrég rendeltem kettőt.

Azt hozzátenném, hogy egy jól masterelt direkt vágott lemeznek elképesztő hangja tud lenni.

Fellendülésnek örülök, de az a baj nem tudni kiadványok jó része hogyan lettek "belekarcolva" a lemezbe. Pl. cd minőséget adnak ki és hasonlók..

(#178) atti_2010 válasza Reggie0 (#167) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze, olyan is van hogy az UFO-k teheneket boncolnak. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#179) mzso válasza Dany007 (#166) üzenetére


mzso
veterán

Egyetértek. :)

(#180) Reggie0 válasza atti_2010 (#178) üzenetére


Reggie0
félisten

Most nem azert, de az UFO-k tehenboncolasanak nagyobb a valoszinusege. :D

(#181) Socket A


Socket A
aktív tag

volt már? :)
szábbész

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#182) karesz4613 válasza pakriksz (#171) üzenetére


karesz4613
csendes tag

És nem spoilerezted össze őket a flac betűinek jelentéséről? :D

486 DX2-50 32 MB RAM MS-DOS6.22 Eng, Retro szürke billentyűzet :)

(#183) #81556480 válasza gianni85 (#1) üzenetére


#81556480
törölt tag

Miért kéne milliós cucc?
nekem van egy hibátlan retró hi-fim egy gyönyörű pioneer lemezjátszóval (+20 éves) és mai napig vannak bakelit lemezeim.
tervezem egy ideje hogy a kedvenc zenekarom számai közül néhányat elkészíttetek magamnak "bakeliten"

(#2) ysengrin Nem tudom hogy jobb e a hangzása, én inkább úgy mondanám varázslatos. olyan mint semmi más. Egyedi

Gondolom a fórum már tovább lépett ezeken a kommenteken, de nekem válaszolnom kellett rá :D

(#184) virkir válasza Psych0 (#162) üzenetére


virkir
veterán

Namost akkor kösd össze a mintavételezési pontokat egyenes vonallal és rögtön rájössz hol, hogyan is keletkezik veszteség az analóghoz képest.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#185) schawo válasza Reggie0 (#154) üzenetére


schawo
titán

Nem. Ez nettó ostobaság. A kompresszor egy bonyolult szűrő, nem csak egy egyszerű matematikai képlet, így semmilyen módon nem rekonstruálható az eredeti.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#187) emvy válasza virkir (#184) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert kotnenk ossze egyenes vonallal oket? A DAC nem igy mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#188) ROBOTER válasza virkir (#184) üzenetére


ROBOTER
addikt

"kösd össze a mintavételezési pontokat egyenes vonallal"

Azért ez egy aláírásgyanús ostobaság. Ez nem a faék egyszerűsége, mert az ehhez túl bonyolult. Ehhez a szinthez egy hidrogénatom is komplex.

(#189) Rive válasza Psych0 (#165) üzenetére


Rive
veterán

Igazából fingom nincs, hogy audio területen most mi a 'norma': nekem, ha DA, akkor funkcionálisan az általános DA a pálya, amihez én magam számolom a szűrőt és a DA kimenete az biz' a lehető legszűkebben vett DA kimenetét jelenti.

Szóval ha audio szakterületen a DA kimenete az már egy szűrőzött kimenet, hát legyen úgy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#190) pakriksz válasza karesz4613 (#182) üzenetére


pakriksz
őstag

nem érdekli az ilyeneket. Mondhatod hogy lossless, ő meg mondja hogy lehet, de tömörítés az tömörítés elveszik az információ, azért lett kisebb :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#191) schawo válasza Rive (#189) üzenetére


schawo
titán

Hogy a túróba jön ebbe topikba más szakterület? :F

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#192) Dany007 válasza pakriksz (#190) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, ha minden tömörítés veszteséggel járna akkor igen csúnya világban élnénk... Lehet ezért megy egyeseknél "csodaszámba" a veszteségmentes tömörítés mert azt hiszik csak veszteséggel lehet tömöríteni adatot.

(#193) ronroli


ronroli
tag

Magam részéről nem értek az audio technikához, de azt tudom, hogy ha bach brandenburgi versenyt nagy fekete lemezről hallgatok, akkor "öblös" hangzása van, ha cd-ről, akkor ahhoz képest fahang szól és elvesznek a finom részletek is. Az erősítő közös, márkákat hagy ne írjak, nekem ez így nem számít. Szóval nem érdekel se frekvencia, se mintavétel, se kilobit meg ilyenek. A felvételek se azonos időben és egy helyen készültek, így nem hiteles a "mérés".
Nekem ünnepnap a régi lemez hallgatása.

(#194) Kofa válasza dabadab (#23) üzenetére


Kofa
csendes tag

Pl. itt van egy elég részletes cikk:
http://www.audioholics.com/audio-technologies/dynamic-comparison-of-lps-vs-cds-part-4/dynamic-comparison-of-lps-vs-cds-part-4-page-2
Ez alatt kezdődik a dinamika részletes elemzése: "But before we chalk this as a "win" for CD, let's look at the noise flloor more closely, on both the CD and LP recordings."

Off: http://videa.hu/videok/film-animacio/megdonteni-hajnal-timeat-elozetes-kamaras-ivan-osvart-andrea-uWX5VZvs4HOFDQoi
Nem vicces, hogy már azelőtt serceg a "bakelit", hogy a lemezhez érne a tű? :))

(#195) #81556480 válasza ronroli (#193) üzenetére


#81556480
törölt tag

így van. Ugyan azt meghallgatom CD-n vagy "bakeliton" akkor a CD-szépen szól, a vinyl meg " varázslatosan " :K

(#196) dabadab válasza Kofa (#194) üzenetére


dabadab
titán

Ize.

Elolvastad te ezt? Az adatokbol latszik, hogy a mereshez hasznalt komponenseknek olyan rettenetes zaja van, hogy az onmagaban ertelmetlenne tesz minden osszehasonlitast (es a bakeliton mert, konzisztensen 50 dB alatti dinamikatartomany minden, csak nem meggyozo).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#197) emvy válasza dabadab (#196) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak benne egyeb jopofa dolgok is, peldaul amikor reszletezi, hogy az LP dinamikatartomanya egyebkent tokjo a 20-20k sav nagyobbik reszeben, 2000 Hz folott -- azt nem mondja mondjuk, hogy nem centimeterrel kellene merni a savok 'meretet', mert mondjuk 5k-20k kozott elhanyagolhato merteku hangi informacio van a 20-5k tartomanyhoz kepest (sot, ez a 20-2k <-> 2k-20k-ra is igaz), illetve hogy pont az alacsonyabb frekvenciakon szokott megjelenni a teljesitmeny es a dinamika nagyresze.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#198) mikk2000 válasza berVi (#105) üzenetére


mikk2000
őstag

Hát ennyi zagyvaságot rég olvastam már. Az elméleti okoskodásnak sosincs értelme, mert az a gyakorlat eredményét próbálja meg "kitalálni",de ha a gyakorlat azt mutatja, hogy az analóg módon rögzített anyag bakeliten jobban szól, nem normális logika azon elmélkedni, hogy márpedig annak nem így kéne lennie.
A kvantálás nem egy normális dolog, és borzasztó sok torzítása van a digitális technikának, amik bár kicsik, de sokkal zavaróbbak, mint az analóg torzítások. A digitális hang tolakodó, zavaró, és kicsi a térfelbontása. A DAC-ok ezzel szenvednek, hogy ebből a nem normális digitális masszából valami élvezhetőt produkáljanak, csak hát szarból várat nehéz építeni.

Hifi újságban olvastam annó, egy őszintébb pillanatban leírták, hogy tesztelték a sok csoda CD játszót, és igen, jól szól meg minden, aztán beröffentettek egy tizedannyiba kerülő cseh analóg hanglemezjátszót, és körberöhögte a csoda digitális technikát.

(#199) Cogwheel71 válasza virkir (#82) üzenetére


Cogwheel71
tag

A lemezjátszó egy Technics SL1200mkll, az Ortofon Concorde stimmel...

(#200) dabadab válasza mikk2000 (#198) üzenetére


dabadab
titán

"a gyakorlat azt mutatja, hogy az analóg módon rögzített anyag bakeliten jobban szól"

En nem tudok semmi olyan gyakorlatrol, ami barmi ilyesmit mutatna.

Amirol tudok, az meg egeszen mast mutatott: ott a bakelites lejatszasi lancba kapcsolt ADC + DAC nem volt hallhato vakteszten (linkelnem is, de most nem talalom).

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.