Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) emvy válasza mikk2000 (#198) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezd, van, aki kedveli a torzitast. Nem veletlenul olyan nepszeruek a csoves cuccok, a gyenge masteringet is szepen el tudjak kenni.

A hifis ujsagok kivalo referenciak, nem mondom :) Hifis ujsagnal oszinte pillanatnak azt neveznem, amikor a Stereophile fogadott Bob Carverrel egy erdekeset, gondolom, ismered.

Itt tortent az, hogy a ficko azt allitotta, hogy tetszoleges (tetszolegesen draga) erosito hangjat kepes lemasolni par nap alatt egy sajat keszitesu erositovel. A Stereophile valaszott egy altaluk rendkivul nagyra tartott, szuperdraga erositot, Carver negy nap utan eloaltt a sajat hekkelt cuccaval, amit a Stereophile szakertoi gardaja nem tudott megkulonboztetni hallas alapjan a masiktol. Jopofa, nem?

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#202) Reggie0 válasza schawo (#185) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan ezert lehet szoftveresen megvalositani. :))

(#203) facan válasza mikk2000 (#198) üzenetére


facan
tag

Neked is ajánlom hogy nézd meg ezt a videót: "Aha, csak egyesek meg nullák?"

Én is megtettem, pedig egyáltalán nem rajongok a DAC-okért, CD játszókért és semmi olyanért amiben bitek mozognak és a végén meg zene jön ki :)
Döbbenet mennyire félre lehet tájékoztatni az embereket. Ez a topik erre tökéletes példa. Mindenki azt tartja igaznak amit éppen olvasott és hihetőnek tartja, meggyőződése hogy ez márpedig így is van. Baba :DD

[ Szerkesztve ]

(#204) schawo válasza Reggie0 (#202) üzenetére


schawo
titán

Majd ha használtál is analóg kompresszort és analóg expandert, meg szoftvereseket úgyszintén, akkor majd visszatérhetünk erre. Fel sem fog merülni benned a gondolat, hogy ez megoldható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#205) mzso válasza mikk2000 (#198) üzenetére


mzso
veterán

Éljen a Zajfétis....

(#206) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Pont a napokban kerestem LP topicot. Csak egy retro lejátszós topicot találtam.

Nemrég rendeltem meg a harmadik bakelit kiadványomat. Van két Daft Punk-os (TRON és Discovery) és most rendeltem meg Walter Mitty filmzenéjét LP-n. Alig várom, hogy apáméknál meghallgassam. :C

McSico kérdezte hol lehet kapni lemezeket manapság. Google csomó webshopot dob ki. Én most FaceTheMusic-től rendeltem a legutóbbit, a többi Amazonról van.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#208) NGA válasza #40993792 (#207) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem elöbb fog kihalni a cd, mint az lp. Főleg, hogy a cd lemez életkora véges. Nekem megvan JMJ összes cd-n, és a legkorábbi 1983-as lemezek már szineződnek. 30 év.

[ Szerkesztve ]

(#209) schawo válasza NGA (#208) üzenetére


schawo
titán

Ez nagyon valószínű, hiszen digitális adathordozók többféle alternatívát is kínálnak, amik még a CD-nél is jobb kényelmet biztosítanak. Például itunes, és a többi első generációs online zenebolt, az előfizetéses zeneboltok. Ezek csak egyszerűen a CD-t szeretnék kiváltani.

Szerencsére a kereslet létrehozta a CD-nél magasabb igényeket kiszolgálni kívánó adathordozókat. Régebben ez volt a SACD. Arról lehet vitázni, hogy technikailag van-e jelentősége az extra felbontásnak, de azon nem, hogy a SACD kiadványok esetén a kiadók a mastering során komolyabb igényeket akarnak kiszolgálni. De a SACD sosem vált komoly versenyzővé, pontosan azért, mert a CD-n és SACD-on keresztül a piac kettéválasztása túl alacsony forgalmat hagyott a magasabb kategóriában. Az alacsony forgalom miatt SACD lejátszók és a kiadványok is drágák voltak. De a számítógépes digitális zenelejátszás ezt a problémát is megoldotta. A SACD-ot felváltották a letölthető veszteségmentes formátumok, a normál és nagyobb felbontású FLAC, valamint a SACD alapformátuma, a DSD.

Mivel egy mai számítógép hangkártyája képes ezeket gond nélkül lejátszani, megnőtt a kereslet a komolyabb minőség iránt (a felbontás marketingértéke elvitathatatlan), amit alternatív kiadók örömmel ki is szolgálnak. Gombamód szaporodnak a nagyfelbontású, minőségi masteringgel készült kiadványokat kínáló boltok (hdtracks, linn, blue coast, stb). Ez egy visszacsatolásos öngerjesztő folyamatnak bizonyult. A jobb minőségű forrásanyaghoz való hozzáférés növelte a jobb minőségű hangkártyák, DAC-ok iránti igényt, ami forgalmat, és komoly árcsökkenést hozott. Ma már pártízezer forintért kapható minőségi igényeket kiszolgálni képes eszköz. A nagy kiadók tévedtek, és kiderült, hogy az igényeket ők tartották alacsonyan.

Ennek a folyamatnak mellékterméke a vinil iránti igény növekedése is. Ha növekszik is a minőségi digitális piac, a vásárlói közösségben mindig lesz egy csoport, akik az analóg felé veszik az irányt, így a vinil iránti igény is automatikusan növekszik. De ez nem jelenti azt, hogy az analóg formátum a belátható jövőben visszavenné piaci pozícióit, mindig csak a digitális hordozók mellett, a surranópályán fog próbálkozni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#210) schawo válasza schawo (#209) üzenetére


schawo
titán

Szóval a CD-t a többi digitális formátum fogja rövidesen kivégezni, nem a vinil.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#211) Patice válasza dabadab (#200) üzenetére


Patice
nagyúr

Épp tegnap kaptam egy e-mailt: link. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#212) edward2 válasza DeSanto (#30) üzenetére


edward2
addikt

Miért régen milyen zenék jelentek meg amik sokkal jobbak mint a maiak?

(#213) Patice válasza dabadab (#128) üzenetére


Patice
nagyúr

"Ez igy rendben is van, viszont azt is pontosan latni kell, hogy ha nem az objektiv valosag erdekel, hanem a sajat szubjektiv elmenyeid, akkor az ilyen jellegu tapasztalatok alapjan nem szerencses kijelenteseket tenni az objektiv valosagrol."

OK. Elfogadom. Igazad van.
De annyit azért hozzá tennék, hogy az sem szerencsés felfogás, hogy csak az létezik, ami tudományosan bizonyított, akár vaktesztekkel, akár anélkül.

Hogy a gyógyszeriparnál maradjak példaként hoznám a homeopátiás gyógyszereket. Gyógyszerként törzskönyvet kapnak de nem szükséges hozzá bizonyítani semmivel a hatékonyságukat. Igaz is, hogy nem mindenkinél hatnak, de akiknél igen, az jól járt. :)

Egyáltalán nincs különös hallási képességem, tök átlagos vagyok ezen a téren szerintem, de az a tapasztalatom, hogy a hallás fejleszthető, ha sokat hallgatózik az ember, akkor elkezdi kihallani a különbségeket. Én nem hallom ki a legapróbb dolgokat, nem tudom megjegyezni mások láncának a hangját (ismerőseim közt van nem egy ilyen), hanem inkább a hallottak adnak egy benyomást, egy érzelmi alapú képet és ez alapján ítélem meg a különbséget.

Hasonlóan hozzám szerintem más teljesen átlagos hallású ember is képes meghallani ezeket, csak nem érdekli, nem foglalkozik ezzel, mert nem köti le. De anatómiailag, fizikailag képesnek tartom rá bármelyik embert.

Ezért merek olykor saját tapasztalatok alapján kijelentéseket tenni és általánosítani másokra is.

Peace!

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#214) dabadab válasza Patice (#213) üzenetére


dabadab
titán

A homeopatia az pont az, amirol abszolut minden szakmabeli tudja, hogy kamu, csak es kizarolag placebo-hatason alapul az egesz es ezt konkret vizsgalatok sora igazolta. Ezzel neked is tisztaban kell lenned, ha a gyogyszeriparban dolgozol. Szoval valahogy tovabbra is ugy tunik, hogy minden eddigi allitasod ellenere abszolut nem vagy tisztaban azzal, hogy mi is az a placebo.

"De annyit azért hozzá tennék, hogy az sem szerencsés felfogás, hogy csak az létezik, ami tudományosan bizonyított, akár vaktesztekkel, akár anélkül."

De. A gyakorlat azt mutatja, hogy igenis az a mukodokepes felfogas, hogy ha a valosagot meg a fantazialast szetvalogatjuk.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#215) CharlieDrop válasza Cogwheel71 (#199) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hogyért vesztegetnek egy ilyet?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#216) Patice válasza dabadab (#214) üzenetére


Patice
nagyúr

Világnézetekről és értékrendről ne vitázzunk, mert felesleges. Ugyan az lenne, mint ízlésről vitázni. :)

Elfogadom, hogy te ilyen vagy, te így működsz, de ettől másként is léteznek emberek és kérlek ezt te is fogadd el.

Maradjunk annyiban, hogy tudom, mi az a placebo hatás. A homeopátia erre épít, pont ezt használja ki, tudom, ez a lényege és ha működik jó pár embernél, azzal szerintem nincs baj. Ugyan ez igaz a Hi-Fi-re és a zenére is.

Az ipar nagy része is erre épül. Ha valakinek ez jó, akkor azért légyszives ne nézd le, ne tartsd emberileg kevesebbnek. A zenehallgatás is azért okoz ilyen mértékű "függőséget", mert az érzelmekre hat, ezt meg megint leírni objektíven szinte lehetetlen vállalkozás.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#217) slayer006 válasza CharlieDrop (#215) üzenetére


slayer006
addikt

2DB TECHNICS 1210MKII (használt)
TECHNICS 1210MK5 (új)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#218) Dany007 válasza Patice (#216) üzenetére


Dany007
veterán

Hát pedig ha valamiről a valóságot akarod megtudni, akkor arra az eddigi egyetlen és legjobb módszer a tudomány. Ezt az elmúlt x ezer év tökéletesen bizonyítja és elég ha körbenézel. Majdnem minden amit látsz a különböző tudományok érdemeit mutatja, annak bizonyítéka.
Egyelőre ez a létező legjobb lehetőség arra, hogy megismerjük a valóságot vagy épp a körülöttünk lévő világot.

A homeopátia placebo hatásra építésével csak az a gond, hogy gyerekeknek is ajánlják. Márpedig egy gyerek mézes teájába bekeverve az adott homeopátiás szert, vajon miféle placebo hatást válthatna ki annál a gyereknél? :) Egy jó adag lehúzás az egész. Ott is hagytuk (részben) miatta a legutóbbi gyerekorvosunkat.

A Hi-finél is szvsz lehúzás. Ha megveszel egy több tízezres / százezres kábelt, akkor már pszichikailag sem vagy hajlandó elfogadni, hogy ugyanazt tudja, mint egy 5 ezres kábel.

Ezzel a legnagyobb gond az, hogy önbecsapás az egész. Mármint ha tényleg úgy van ahogy mondod és sokan szeretnek ebben a placebo világban élni. Ezzel önmagát csapja be az ember.

Múltkor műszaki boltban kerestem 10m-es hdmi kábelt, hátha nem kell netről rendelnem... Csávókám 40 ezer forintos kábelt ajánlott merthogy a 10 méternél már nem mindegy milyen a kábel minősége, mennyi arany van benne stb.... :U Megköszöntem, majd megrendeltem a netről egy 4k-s rendesen árnyékolt kábelt, ami kifogástalanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#219) NGA válasza CharlieDrop (#215) üzenetére


NGA
addikt

Zenehallgatásra jobb egy Dual 505, olcsóbb thorens egy jobb denon MC hangszedővel, ez kijön 50-60e-ből.

(#218) Dany007: Az audio kábeleknél azért nem ilyen egyszerű a helyzet. Egy komolyabb rendszeren igencsak előjön egy jobb kábel hangja.

[ Szerkesztve ]

(#220) Patice válasza Dany007 (#218) üzenetére


Patice
nagyúr

"Hát pedig ha valamiről a valóságot akarod megtudni, akkor arra az eddigi egyetlen és legjobb módszer a tudomány. Ezt az elmúlt x ezer év tökéletesen bizonyítja és elég ha körbenézel. Majdnem minden amit látsz a különböző tudományok érdemeit mutatja, annak bizonyítéka.
Egyelőre ez a létező legjobb lehetőség arra, hogy megismerjük a valóságot vagy épp a körülöttünk lévő világot."

Egyet értek. De hány olyan dolog van még, amire a tudomány még nem tudott választ adni?

A homeopátia is nagy része placebo, de mégis van benne valami, ami nem bizonyított tudományosan. És mégis működik. Persze mindenre nem megoldás, csak alternatív lehetőség.

"A Hi-finél is szvsz lehúzás. Ha megveszel egy több tízezres / százezres kábelt, akkor már pszichikailag sem vagy hajlandó elfogadni, hogy ugyanazt tudja, mint egy 5 ezres kábel."

Van ilyen sajnos, de én erre írtam azt, hogy én a hangja alapján válogatom a komponenseket. Ha nem hallok különbséget adott láncban, akkor természetesen nekem nem éri meg a drágább kábelért kiadni azt az összeget. Tiszta sor.

"Ezzel a legnagyobb gond az, hogy önbecsapás az egész. Mármint ha tényleg úgy van ahogy mondod és sokan szeretnek ebben a placebo világban élni. Ezzel önmagát csapja be az ember."

Hívhatjuk palcebo világnak. Ha valakinek ez kell, akkor miért ne tegye. Neked nem származik belőle semmilyen hátrányod. :) Lehet, hogy önbecsapás, de ez az élet számos területén így van. (Szerintem.)

"Múltkor műszaki boltban kerestem 10m-es hdmi kábelt, hátha nem kell netről rendelnem... Csávókám 40 ezer forintos kábelt ajánlott merthogy a 10 méternél már nem mindegy milyen a kábel minősége, mennyi arany van benne stb.... Megköszöntem, majd megrendeltem a netről egy 4k-s rendesen árnyékolt kábelt, ami kifogástalanul működik."

Ebben az esetben én az eladó helyében megkérdeztem volna, hogy mihez, milyen képmegjelenítőhöz akarod használni.
Ha sima, nem túl nagy TV-hez, PC-s monitorhoz, akkor simán rávágtam volna, hogy elég a sima, mezei, árnyékolt kábel.
Akkor mondtam volna a 40ezres alternatívát, ha mondjuk olyan 1-2 millás vetítőhöz (és ugyan ilyen értékű vászonhoz) használnád. Ott ez lenne a minimum.

Nekem is van egy 10m-es HDMI kábelem PC és 42 colos HD Ready Plazma közé vettem. A kép OK, átmegy minden hiba nélkül, meg a hang is. De mégis a képe nem olyan, mint egy rövidebb (és szintén olcsó) HDMI kábel esetén. Próbáltam. Pedig árnyékolt kábel ez is.

A drágább kábeleknek akkor van értelme, ha a lánc többi része is hasonló minőségi/érzékenységi színvonalat képvisel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#221) dabadab válasza Patice (#220) üzenetére


dabadab
titán

"A homeopátia is nagy része placebo, de mégis van benne valami, ami nem bizonyított tudományosan."

Nem a nagy resze, hanem kompletten az egesz es abszolut semmi bizonytalansag nincs a tudomanyos megiteleseben. A placebo meg szinten jol dokumentalt, ismert jelenseg.

(Egyebkent ez a "tudomanyos bizonyitott" ismeretelmeleti paradoxon, ilyen nincs, ne mondjunk ilyeneket.)

"Ha nem hallok különbséget adott láncban, akkor természetesen nekem nem éri meg a drágább kábelért kiadni azt az összeget."

Ezzel ugye az a problema, hogy ahogy eddig is targyaltuk, a hasznalt vizsgalati modszereid abszolut alkalmatlanok annak a megallapitasara, hogy hallod-e a kulonbseget.

"Akkor mondtam volna a 40ezres alternatívát, ha mondjuk olyan 1-2 millás vetítőhöz (és ugyan ilyen értékű vászonhoz) használnád. Ott ez lenne a minimum."

Nem, nem lenne a minimum, pont olyan felesleges penzkidobas lenne.

"De mégis a képe nem olyan, mint egy rövidebb (és szintén olcsó) HDMI kábel esetén"

Es akkor megint elertunk oda, hogy magabiztos kijelenteseket teszel, amire egeszen konkretan nulla komolyan veheto gyakorlati bizonyitekod van, valamint hasonlo mennyisegu elmeleti megalapozottsaga.
Es legyszives, ne probald megint elohozni a "nadehat a szubjektum" mellekvaganyt, mert az, hogy mas-e a kepe, nem szubjektum, hanem objektiv dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#222) copass válasza Dany007 (#218) üzenetére


copass
veterán

az a gond hogy teljesen legalizálták a kuruzslást onnantól kezdve hogy homeopátiás orvosok létezhetnek manapság. egyszer mondta a gyerekorvos hogy homeopátiást készítményt is szedjünk nyugodtan a gyógyszer mellett. én meg rávágtam hogy eszik elég édességet a lányom, minek még egy.
csúnyán nézett rám. kihasználják az emberek kétségbeesését.
Boldogkői Zsolt :homeopátia a nagy átverés itt pedig a reakció a homeopátis orvosok védelmében

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#223) Patice válasza dabadab (#221) üzenetére


Patice
nagyúr

Már megint eljutottunk oda, hogy rám akarod erőltetni a te valóságodat. :))

Szerintem itt fejezzük be, mert folytathatnánk, de nem jutnánk dűlőre.

Felesleges lenne megkérdeznem, hogy eddig miket láttál hallottál, meg miket próbáltál ki audio-vizuális téren, mert az előzmények szerint te mindig csak azt hiszed el/ veszed meg, ami bizonyítottan jó.

De a hangjára kíváncsi lennék, valamint a képére is. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#224) dabadab válasza Patice (#223) üzenetére


dabadab
titán

"Már megint eljutottunk oda, hogy rám akarod erőltetni a te valóságodat."

Nincsen olyan, hogy az en tenyeim, meg a te tenyeid, tenyekbol - a velemennyel ellentetben - nem jar mindenkinek sajat, azokbol csak egy keszlet van.

"Felesleges lenne megkérdeznem, hogy eddig miket láttál hallottál, meg miket próbáltál ki audio-vizuális téren"

Ez meglehetosen furcsa kerdes olyasvalakitol, aki tulajdonkeppen buszke arra, hogy soha, semmikor semmit nem tesztelt le normalis modon.

DRM is theft

(#225) Psych0


Psych0
őstag

Imádom ezeket a topicokat :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#226) Patice válasza dabadab (#224) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyszer rugjunk már be együtt... ;] :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#227) dabadab válasza Patice (#226) üzenetére


dabadab
titán

Oke :DDD

DRM is theft

(#228) emvy válasza Patice (#220) üzenetére


emvy
nagyúr

> És mégis működik.

Erre a politikailag kevesse korrekt volt professzorom azt mondana, hogy 'mukodik, a lofaszt mukodik'. Ezt en sem tudnam jobban kifejezni.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#229) Rive válasza dabadab (#227) üzenetére


Rive
veterán

Ha netán összejön a dolog, semmiképp se engedd, hogy homeopátiás szeszen kívül mást is igyon!

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#230) emvy válasza Rive (#229) üzenetére


emvy
nagyúr

Fel csepp sor egy vodor vizbe, ha igazan be akartok rugni.

while (!sleep) sheep++;

(#231) narumon válasza NGA (#219) üzenetére


narumon
őstag

"Zenehallgatásra jobb egy Dual 505, olcsóbb thorens egy jobb denon MC hangszedővel, ez kijön 50-60e-ből."

Az olcsóbb Thorens és a Dual 505 egy sokkal kisebb ligában versenyzik mint a SL1200-as sorozat - nem véletlen az árkülönbség sem. Persze kezdésnek jók lehetnek ezek is, de messze nem egy szint a Technics-szel.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#232) Dany007 válasza Patice (#220) üzenetére


Dany007
veterán

No, sokat nem tudok hozzátenni ahhoz, amit dabadab már leírt. De pontosan arról van szó.

"Egyet értek. De hány olyan dolog van még, amire a tudomány még nem tudott választ adni?"

De ezzel nem értem mi a gond? Mindig előjön ez hasonló témákban. Még nincs mindenre válasz. Ezer éve még ennyi se volt. Sőt, az elmúlt 100 évben is annyi mindenre adott választ a tudomány, amit azelőtt varázslatnak meg csodának hittek, hogy fel se lehetne sorolni. De továbbra sem értem ez hogy jön ide, hogy még nincs mindenre válasz? Ez semmit nem vesz el a korábban megválaszolt kérdések értékéből, vagy épp a tudomány hitelességéből. A módszertan a lényeg, amivel a világot vizsgálni és megérteni tudod. És maga a módszertan kikezdhetetlen.

"hogy én a hangja alapján válogatom a komponenseket."

És meg tudsz hallgatni IRL minden komponenst különböző kombinációkban? : o Nálam sima fejhallgató vásárlásnál is gondot okozott, hogy hol hallgassak meg "komolyabb" fejeseket amihez nem kell km-eket utazni...

"Lehet, hogy önbecsapás, de ez az élet számos területén így van. (Szerintem.)"

De ha nem muszáj próbáljuk redukálni ezek számát. Plusz hogy az "önbecsapás" mennyi kárt okoz, lehetne sorolni. Lásd energia karkötő, homeopátia, xy vallások, vallási fanatikusok, és így tovább... Biztos furán hangzik, de igen, ezek is annak a bizonyos önbecsapásnak a következményei amiről itt most szó van.

Ami a kábelt illeti. Áh ez túl hosszú. :D Minőségbeli különbség nem lehet digitális jel esetében. Ha szar a kábel akkor képhibák léphetnek fel, igen. De az nem ugyanaz. Ha tökéletesen átér a jel akkor a monitor / kijelző, tökmindegy hány milliós, ugyanazt a képet fogja adni amit a forrás oldalon belekódoltak. Egyszerűen azért, mert nem tehet mást.
Adott pixelre vetített adott RGB kód nem fog megváltozni a kábel minőségétől. Egy 90-60-90-es lilából nem lesz 95-60-90-es lila. Ha nem olyan élénk a kép vagy nem olyan "éles" akkor a kijelzőben kell keresni a hibát, nem a kábelben.
Mindegy, ez tényleg hosszú. Több tévét próbáltam már én is random kábelekkel és nulla különbség jött ki.

"A drágább kábeleknek akkor van értelme, ha a lánc többi része is hasonló minőségi/érzékenységi színvonalat képvisel."

Na mégegyszer. A lényeg, hogy átér-e a jel vagy sem? Ha átér a jel akkor a TV ugyanazt az információt fogja megkapni a 40k-s kábel esetében is, mint az 5k-s kábel esetében. Ergo ugyanabból az anyagból fog dolgozni mindkét esetben. Ha nem ér át a jel vagy nem jó az árnyékolás és bezavar valami, akkor képhibák jelentkeznek. Ami szemmel látható hibás képet jelent. De a képminőség mást jelent. Ha megvan a jel hibátlanul akkor maga a képminőség ugyanolyan jó lesz olcsó és drága kábelen keresztül is. Onnan már a tévén / kijelzőn múlik a dolog. Vagy akár a forráson.

@NGA:

Persze, tudom. Meg kell tanulni meghallani a különbséget! :DDD Ki lettem már oktatva az adott topikban.
Btw nem feltétlen audiokábelre gondoltam, hanem tápkábelre. .) Vagy mondhatjuk is-is.

[ Szerkesztve ]

(#233) narumon válasza Dany007 (#232) üzenetére


narumon
őstag

Én nem követtem, hogy pontosan miről beszéltek, így lehet, hogy csak mellékágként szólok hozzá.
Szóval nekem van olyan hifis barátom aki vakteszten 10-ből minimum 8-szor eltalálta, hogy melyik hálózati kábel volt bedugva az erősítőbe. Ez jóval több mint placebó hatás még ha nekem tök egyforma is volt mindkettővel.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#234) emvy válasza narumon (#233) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak mondom, hogy ha van 100 szemelyed, akik tapkabeleket vaktesztelnek, es mindenki penzfeldobassal dont, ergo teljesen veletlenul, akkor varhatoan lesz 5 ember, aki 80%-nal jobb eredmenyt hoz. Ez termeszetesen nem bizonyitja azt, hogy az o penzermeik tudjak, hogy melyik kabel van bedugva.

Szoval nem tudom, hogy a baratod egy volt-e a tobb vaktesztelo kozul az adott kiserleten, vagy egyedul kiserletezett, es igy volt meg 10-bol 8, satobbi. Amit irtal, az sajnos onmagaban nem jelent semmit.

while (!sleep) sheep++;

(#235) NGA válasza narumon (#231) üzenetére


NGA
addikt

A 1210 kimondottan DJ-k számára van/volt kifejlesztve, nem otthoni zenehallgatásra. Volt belőle nekem is, 1210, 1310 is.
Egyszerűen azért kerül ennyibe, mert ütni vágni lehet, és kibirja. 13 kg a lemezjátszó, elég stabil.

Nem kivánok ebből flame-t csinálni, ha neked a 1210 a liblinged, legyen az akkor.

(#236) NGA válasza narumon (#233) üzenetére


NGA
addikt

A legviccesebb sokak számára akkor az, hogy azt is simán lehet hallani, hogy ha megforditom a 220v-os dugót!

[ Szerkesztve ]

(#237) Patice válasza Dany007 (#232) üzenetére


Patice
nagyúr

"És meg tudsz hallgatni IRL minden komponenst különböző kombinációkban? : o Nálam sima fejhallgató vásárlásnál is gondot okozott, hogy hol hallgassak meg "komolyabb" fejeseket amihez nem kell km-eket utazni..."

Én összehoztam, hogy elmehessek egy olyan helyre, ahol meg tudtam hallgatni a fejeseket. A komponenseket sem állandóan cserélgetem, csak ha nem bírok megülni a seggemen és mást, jobbat akarok. Igyekszem csak úgy venni valamit, hogy vétel előtt kipróbálom otthon. Volt már rá példa, hogy bevállaltam valamit meghallgatás nélkül, de akkor még ennek az egésznek az elején voltam. :)) Szerencsére ebből a bevállalásból lett egy egész jó hangfalkábelem.

"Minőségbeli különbség nem lehet digitális jel esetében."

Szerintem meg lehet. Az egyesek és nullák is elektromos jelként "utaznak" a kábelben. Innentől kezdve ugyan azok a hatások érik, mint analóg átvitel esetében.

"Adott pixelre vetített adott RGB kód nem fog megváltozni a kábel minőségétől."

Attól nem is. De a jel, ami keresztülmegy rajta, torzulhat.

"Egy 90-60-90-es lilából nem lesz 95-60-90-es lila."

Egy torz jel alapján értelmezheti a fogadó elektronika másképpen az eredeti jelet, nem?

Tudom, tudom. Megint ez csak feltételezés az egész, bizonyíték nincs rá. Nem olvastam utána, nem tudom hogy működik pontosan. De én a fentiek alapján gondolkodva (és hallva a digitális kábelek közti különbségeket, igen, hallom, nem placebo hatás) simán el tudom hinni, hogy ilyenek lehetnek. Mindenféle bizonyítás nélkül.

De a digitális átvitelbe és a kábelezésbe tényleg ne menjünk bele. Tényleg túl hosszú.. :DDD

Érik már nagyon az az ivászat... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#238) emvy válasza Patice (#237) üzenetére


emvy
nagyúr

> Egy torz jel alapján értelmezheti a fogadó elektronika másképpen az eredeti jelet, nem?

Nem. Ezt vagy elhiszed, vagy elkezdjuk itt kifejteni, melyiket szeretned? :)

while (!sleep) sheep++;

(#239) Toncsi válasza NGA (#236) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Igen, a villamosmérnökök röhögnek ezen, pedig volt is egy oldal, ahol képletekkel, mérésekkel le volt írva, be volt bizonyítva, csak már fogalmam sincs hol. Meg nem értettem belőle egy kukkot se :D

(#240) Patice válasza emvy (#238) üzenetére


Patice
nagyúr

Elhiszem. Írtam, hogy nem olvastam utána. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#241) narumon válasza emvy (#234) üzenetére


narumon
őstag

Egyedül volt tesztelő. Vagyis egész pontosan 3-an voltunk ott - mi ketten akik nem hittünk neki és ő. 3-szor ismételtük meg a tesztet - több napos eltéréssel, és a 80% a legrosszabb eredménye volt. Szóval be kell látni, hogy ez nagyon messze van a pénzfeldobástól meg tippeléstől. És a dolog is pofonegyszerű; mivel én hallom a különbséget így nem költök rá - ő hallja (ez számomra bizonyította), akkor meg miért lenne hülye ha költ rá?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#242) emvy válasza narumon (#241) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, kene dokumentalni a dolgot, mert vilagszenzacio lenne, meg sose sikerult ezt kontrollalt korulmenyek kozott megtennie senkinek se. (Kontrollalt: rendesen dokumentalt, rendes kettosvak ABX teszt.)

while (!sleep) sheep++;

(#243) Rive válasza NGA (#236) üzenetére


Rive
veterán

Eeeegen, ezt speciel elhiszem.

Nekem is volt már a kezemben olyan trágya bemenő 'szűréssel' szerelt elektronika.

Bár én ezeket alapból kizárom a 'minőségi' kategóriából, dehát kinek-kinek a maga favoritja....

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#244) narumon válasza NGA (#235) üzenetére


narumon
őstag

"A 1210 kimondottan DJ-k számára van/volt kifejlesztve, nem otthoni zenehallgatásra."

Tévedés, az 1200-as sorozat otthoni hifi célrea lett fejlesztve csak később kapták fel a DJ-k.

"Volt belőle nekem is, 1210, 1310 is."

A 1310 az itt nem játszik az tök más kategória (mint ahogy az 1500, 1700-as sorozat is - pont azért kerül negyedannyiba pedig azok is strapabíróak).

"Nem kivánok ebből flame-t csinálni, ha neked a 1210 a liblinged, legyen az akkor"

Én sem kívánok csak nekem ez a hobbim, volt olcsóbb Thorensem, kisebb Dualok (most is van nálam 4 különböző lemezjátszó), ezért teljesen biztosan állíthatom neked, hogy nem rúgnak labdába hangban az SL1200-as sorozat mellet. (A nagyok már igen, de ugye nem arról van szó).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#245) NGA válasza narumon (#244) üzenetére


NGA
addikt

A 1310 mechanikailag teljesen azonos a 1210-el. Azonos a hangkar, a futómű, csak más az elektronika.

Én nem az 1200-asról, hanem az 1210-ről beszélek. Az 1200-as egy sima otthoni DD lemezjátszó. Nekem volt 2000-esem, nem sokban más.

Nekem is ez a hobbim, 30 éve foglalkozom vele, láttam és hallottam már egysmást. Multkor én is összeszámoltam, a lakásban van jelenleg 7 db lemezgyalu, és még ismerősnél is 4 db. De ez semmit nem jelent. Van aki a Technics féle DD vonalra esküszik, van aki a külön futómű+külön hangkar kombóra.

(#246) Dany007 válasza Patice (#237) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet ha olyan nagy összegről lenne szó én is élőben akarnám kipróbálni vásárlás előtt. És akkor beleférne.

Én max laikusként tudnék rá valami magyarázatot adni és az se biztos, hogy korrekt lesz. Van itt pár tényleg hozzáértő.

Az én magyarázatom erre az, hogy analóggal ellentétben digitális jel esetében nem maga a kép megy a kábelen közvetlenül, hanem csak annak információja. Majd ezen információk alapján a kijelző elektronikája rakja össze a képet amit látsz. Minden pixelnek megvan a maga infója. Ez az infó lehet hibás, sérült. De akkor képhiba jelentkezik nem pedig minőségi romlás. Mivel a konkrét információ, pl rgb 90-60-90 be van kódolva ezért ha sérült a kód akkor abból nem jöhet ki 90-60-95. Legalábbis a komplett képet figyelembe véve nem. Ahol mondjuk minőségbeli romlásnak számít, hogy fakóbb a kép egyik kábellel mint a másikkal. Ilyen nem létezhet. Az lehet, hogy az eredeti forrásban is fakóbb a kép, mint kéne. Vagy a monitor nincs bekalibrálva. De maga az információ ilyen módon nem torzulhat. Hibás, hiányos lehet, de a már hiba.

@narumon:

"Ez jóval több mint placebó hatás még ha nekem tök egyforma is volt mindkettővel."

Ez a problémám az egésszel. Még ha korrektnek is vesszük a tesztet. Ha adott esetben a különbség olyan kevés és olyan minimális, hogy te, mint mezei hallgató észre se veszed, akkor még ha tényleg létezne is ez a különbség nekem 500 forint pluszt sem érne meg, nemhogy több tízezret adott esetben.
De jóval nagyobb minta jóval pontosabb eredményt hozna egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#247) narumon válasza NGA (#245) üzenetére


narumon
őstag

"Én nem az 1200-asról, hanem az 1210-ről beszélek."

Az 1210 annyiban különbözik az 1200-tól, hogy fekete. A 10 a végén a fekete színt jelöli. Az 1200as sorozatba tartozik az összes 12-vel kezdódő lemezjátszó. 1200, 1210, 1200Mk2, 1210Mk2, 1200Mk3, 1210Mk3, stb stb.

"Az 1200-as egy sima otthoni DD lemezjátszó. Nekem volt 2000-esem, nem sokban más."

Hidd el, hogy nagyon mások, főleg hangban. Az 1200-as sorozat a csúcssorozat, az emelkedő számok pedig az egyre kisebb sorozatok (fordítottan ment a dolog). Ennek megfelelően alakultak az új áraik is. (És ezt reprezentálva a használt áraik is). Egy 1200Mk5 (1210Mk5 ha feketéről beszélünk), 5x annyiba került mint egy 1500-as sorozat. Nem véletlenül.

"Nekem is ez a hobbim, 30 éve foglalkozom vele, láttam és hallottam már egysmást."

No hát akkor tedd egymás mellé mondjuk az 1210Mk2-t és az 1300-as (1700mk2-t vagy amelyiket akarod) sorozatot, és egyből hallani fogod, hogy pont akkora különbség van közöttük mint amit az áruk mutat.
No én addig is elhúztam ebédelni :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#248) bambano válasza gianni85 (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A fél-egymillás hangcucc az a szobában van, a zenehallgató kuckóba ennél minőségibb való.

(#23) dabadab: a cd kvantált, a bakelit meg nem. egyéb kérdés?

(#25) Huma: a digitális lejátszásnak kevesebb köze van az eredetihez, mint az analógnak. lásd egyel feljebb.

(#40) Patice: szerintem meg a fő különbség az, hogy amíg 1 lemezgyár volt az országban meg 1-2 stúdió, addig meg lehetett keresni a legjobb hangmérnököket (mert csak néhányra volt szükség). Ma megy egy ócska notebookon mindenki cd-t masterel és a "kész" lemezt adják le a lemezgyárba préselésre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#249) CharlieDrop válasza slayer006 (#217) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Akkor nem kerestem rosszul :(

@(#219) NGA: köszönöm :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#250) bambano válasza Meridian (#66) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kb. semmi köze egymásnak az eredeti cd meg a másolt cd, sőt, ha ugyanazt a lemezt két különböző lejátszón játszod le, azok sem fognak hasonlítani egymásra. na jó, egy kicsit igen, eddából nem lesz négy évszak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.