Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ripla


ripla
őstag

a mai napig itt figyel a polcomon szüleim bakelit lemez gyüjteménye (edda, v moto-rock, hungária, neoton, stb.), kb. 30 bakelit lemez, és eszem ágában sincs túladni rajta. :)

(#52) DeSanto válasza atti_2010 (#38) üzenetére


DeSanto
őstag

Én ha tehetem inkább a 80-90-es és a 2000évek elejei zenéket hallgatom amikor még nem mindenki volt "énekes", "sztár".
Tucatjaival adják kifele az ipari hulladéknak nevezett "zenét".

(#53) Knight666


Knight666
aktív tag

A hanglemeznek nem a minőségével van a nagy probléma, hanem pl. annak rohamos hanyatlásával, ha nem tartjuk be a körülményes tárolási / használati / karbantartási előírásokat. Ez a hordozó egyszerűen nem praktikus. Másolhatóság, hordozhatóság, egyszerű kezelés, tartósság, extra kényelmi funkciók ... ezeket várják a felhasználók. Persze a hangminőség is fontos, de ha valaki igényesebb ezen a téren, akkor is talál alternatívákat. A növekedés az eladásokban csak egy divathullám.

(#54) E.Kaufmann válasza #16939776 (#48) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tán a 16 bites felbontás miatt csak így tudják a kvantálási zajokat csökkenteni, vagy hogy mondják az okosok. Meg lehet simán nem értenek hozzá, hogy lehet kihozni a maxot.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#55) weiss válasza Andris05 (#42) üzenetére


weiss
addikt

A digitális jelnek végtelen spektruma van, amit ha szépen méretre vágnak, akkor mindjárt harmonikus jeled lesz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#56) Runner_fxr válasza section9 (#2) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én jó pár évet jártam fiatalabb koromban bulikba, 90-es években és a 2000 évek elején. A klubokba akkoriban csak bakelitről nyomták a zenét a dj-k. Amikor átálltak a cd-re érezni lehetett a különbséget. Nem arról van szó, hogy az mp3, flac nem szól tisztán, hanem arról, hogy a bakelit lemeznek van egy olyan jellegzetes, dinamikus hangzása, amit nem tud egy mp3 visszaadni.

(#57) E.Kaufmann válasza Andris05 (#42) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem azért 44.1 KHz, hanem mert Shanon bá azt mondta, hogy a mintavételezés legyen legalább kétszer annyi, mint a legmagasabb visszaállítandó freki, így pongyolán, tehát 22050 Hz a határfreki ami visszaállítható. És azért nem lett csak 40 KHz a mintavételezés, mert h jól rémlik már a 70-es években használatos volt a 44100Hz-s mintavételezés és az erre méretezett cuccok, így sokat nem kellett bajlódni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58) Patice válasza E.Kaufmann (#57) üzenetére


Patice
nagyúr

Meg mondjuk így ráfért kb. 70 percnyi anyag egy CD-re. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#59) E.Kaufmann válasza Patice (#58) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Asszem Beethoven bá miatt lett 74 perces, egyébként nagyobb lemezre ráfért volna jobb minőségben is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

milyen lejátszót lenne érdemes venni?
Amiről meg tudom hallgatni a Vinyljeimet? :)

Van pár régi, meg kaptam újabbakat ajándékba, de jobb híján csak nézegetem őket...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#61) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Valaki tudja milyen lemezjátszó(+tű) van a képen?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62) pakriksz válasza section9 (#2) üzenetére


pakriksz
őstag

végül is jobban szól, bár nem a lemeztől, hanem azért mert ezekre nem a CD-re rakott túlhangosított (loudness waros) kompresszált szart nyomják rá. Persze néhány benyeli hogy azért mert "bakelit", de ha ugyan azt az anyagot CD-re raknák az is jobban szólna.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#63) karesz4613 válasza atti_2010 (#7) üzenetére


karesz4613
csendes tag

DRM mentesen? (mert én csak akkor vagyok hajlandó érte fizetni, ha: 1. nem tartalmaz semmilyen másolásvédelmet, amit megvettem, azt tulajdonolni akarom, és kész :) 2. CDDA minőségnél lejjebb nem adom. mp3 szóba sem jöhet.)

[ Szerkesztve ]

486 DX2-50 32 MB RAM MS-DOS6.22 Eng, Retro szürke billentyűzet :)

(#64) pakriksz válasza #16939776 (#48) üzenetére


pakriksz
őstag

Azért mert az igénytelen többségnek, a hangosabb -> jobban szól. Csak ezért.
Lásd a legtöbb fülhallgatóval zenehallgatónak, még a fülrepesztő hangerő is kevés, okostelefonokra igen népszerű a clipping segítségével játszó preamp alkalmazás.
Az én telefonomom a legkisebb hangerő is túl sok nekem, nekik a legnagyobb is kevés.

Erősebb erősítőt nem hajlandóak venni, azt várják el, hogy maga az alapanyag legyen hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#65) ROBOTER válasza Degeczi (#45) üzenetére


ROBOTER
addikt

A chemtrailes tüntetésen osztották szórólapon.

(#66) Meridian válasza atti_2010 (#7) üzenetére


Meridian
senior tag

"Eredeti CD - DVD jól szól de az internetről letöltött ilyen olyan vackok íróval felírt filléres lemezre írva rosszabbul szolnak."

Már elnézést, de digitális technikában az a lényeg hogy nem analóg, tehát nem szólhat rosszabbul a másolt sem, mert az bitről bitre egyezik. Sokkal egyszerűbb másolni, mint egy analóg vinilt.

(#67) planbmokus


planbmokus
senior tag

Elég sok bakelitem van, főleg punk/hardcore/metál/crust korongok.
Egy Hitachi előfokcsöves-erősítős lejátszóval szoktam hallgatni (1987-es modell), akármilyen FLAC-et odatehetsz mellé, a bakelittől lef*osod a bokád, olyat szól.
Nem ezeket a Tacskós 5-8 ezer forintos bakelitlejátszókat kell hallgatni...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#68) pakriksz válasza Meridian (#66) üzenetére


pakriksz
őstag

audio cd-nél más a helyzet, mert az egy gagyi tákolmány, ott olvasáskor és íráskor is előfordulhatnak bithibák(mert alig van hibajavítás az audiocd-n), meg a lejátszási sebesség is változhat. Viszont ha valaki minőséget akar nem hallgat CD-t max egy rippelés erejéig, onnantól memóriakártyáról/hdd-ről megy a flac, ahol a fenti problémák nem játszanak, vagy esetleg full digitális formátumban, adatként rakja fel a CD-re/dvd-re a zenét.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#69) copass válasza planbmokus (#67) üzenetére


copass
veterán

anno fatyréként meghallottam a metallica-t bakeliten, nagyon dúrván szólt a panasonicdekken lejátszott gyári, nem másolt kazihoz képest! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#70) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#61) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Stanton T92, DJ cucc ahogy nézem. vagy mégse, mert ez görbenyakú. de a korong stimmel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#71) ROBOTER válasza pakriksz (#68) üzenetére


ROBOTER
addikt

Uramisten ezeket honnan szeditek?

(#72) facan válasza section9 (#2) üzenetére


facan
tag

Ez teljesen ízlés dolga.
Sajna elkövettem (egyszer, annó) azt a hibát hogy a 90-es években CD-ket kezdtem vásárolni vinyl lemezek helyett...
(Ezek közül már csak azok vannak meg amik nem jelentek meg a hagyományos fekete korongokon.)
Olyan bő 30 éve folyamatosan bővül a vinyl gyűjteményem és semmi pénzért nem hallgatnék olyat digitális forrásról ami lemezen is megvan. Mégpedig sok minden van lemezen, mert a zeneszoba majdnem összes fala 2 méter magasan tele lemezekkel 1947-től 2012-ig készült felvételekkel.
Hosszú életet a lemezeknek! :-)

-- egy hanglemezbarát

[ Szerkesztve ]

(#73) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

Nekem csak egy-két bakám van, leginkább olyan lemezek, amelyek nagoyn közel áll(t)nak a szívemhez. Nem is szoktam feltenni őket, inkább csak néha megfogom, nézegetem.

(#74) pakriksz válasza ROBOTER (#71) üzenetére


pakriksz
őstag

könyvek, leírások, tanulmányok, stb. hidd el, hasznos dolgok :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#75) schawo válasza Nemeske (#29) üzenetére


schawo
titán

Nem, félreértetted amit írtam. A mai kiadású új zenék esetén van különbség a masteringek között. Vinilre másik master kerül, mint a CD-re.

És olvastam valakitől, hogy azért mert szar a stúdió. A nagy l..zart. A stúdiók felszerelése nagyszerű, ők kiváló felvételeket csinálnak, csak a kiadók idióta politikája a CD anyagok rombolása. A tömegnek szar minőségre van szüksége, mert az hangosabban szól az ezer forintos iphone fülesből.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#76) ROBOTER válasza pakriksz (#74) üzenetére


ROBOTER
addikt

Amelyik könyvben azt írták, hogy a CD-ről a hang sebessége ingadozik (jobban, mint bármilyen más digitális forrásból) annak a szerzője egy barom. Az ilyeneket lehet beszopatni a szíjhajtású CD-vel.

Hasonlóan aki azt állítja, hogy a bithibák (amit a CIRC nem javít ki) rendszerszerű elváltozást okoznak a hangban, annak szintén nem a műszaki pályát ajánlom. Ahhoz, hogy gyakran kényszerüljön interpolációra egy CD lejátszó (ugyanis a teljes hangkihagyáson kívül ez tud módosítani a hangon), brutális visszaolvasási minőség kell. Hajlakkal lefújt lemez kb.

[ Szerkesztve ]

(#77) Sanya válasza pakriksz (#74) üzenetére


Sanya
nagyúr

legalább egyet linkelj, mert eddig ez mind hazugság. Audio CD 1x olvasásakor hibásabb hangot kapsz mint 16x rippeléskor? Ember gondolkodj. Ezeket meg miután felébredtél felejtsd el.

Linket kérek....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#78) Patice válasza pakriksz (#68) üzenetére


Patice
nagyúr

:DDD :W

Sok hülyeséget összehordtál.... :))

Szerintem még kell olvasnod, tapasztalnod pár dolgot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#79) ROBOTER válasza Sanya (#77) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem ne kérj linket, mert könnyen talál. :) Vannak akik éreznek magukban tehetséget butaságokat leírni, publikálni.

(#80) buherton


buherton
őstag

Apa pont most kapott egy Csík zenekaros dedikált dupla bakelites kiadást. A munkahelyen csak lestek :D .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#81) dabadab válasza ROBOTER (#76) üzenetére


dabadab
titán

"Amelyik könyvben azt írták, hogy a CD-ről a hang sebessége ingadozik (jobban, mint bármilyen más digitális forrásból) annak a szerzője egy barom."

CD lejatszoknal allitolag siman megcsinaltak, hogy nem hasznaltak kulon kristalyt a DAC / SPDIF meghajtasara, hanem a pitekbol(!) vettek az orajelet (amire tulajdonkeppen lehetett magyarazatot talalni, ha az ember alacsonyan akarta tartani a koltsegeket).

DRM is theft

(#82) virkir válasza Mr.Csizmás (#70) üzenetére


virkir
veterán

(#83) ROBOTER válasza dabadab (#81) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez a legenda abból eredhet, hogy a 3x8 bites csoportban az utolsó 3 bites kiegészítés valóban azt a célt szolgálja, hogy könnyen lehessen szervojelet előállítani a motornak (és DC kiegyenlítés egyben)

Előttem volt szétszedve a '80-as évek legelejéről származó CD lejátszó, abban is volt kvarc oszcillátor, és a későbbiek sem voltak kivételek. Szóval én ebben inkább nem hinnék.

(#84) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

a hipszter divathullám előretörésével ..... :Y

:W

All Black...

(#85) kromatika


kromatika
veterán

nem kimondottan tetszik ahogy a bakelitek szólnak.Örülök hogy nem hal ki.

(#86) BatchMan válasza E.Kaufmann (#57) üzenetére


BatchMan
senior tag

Hát igen legalább kétszeres túlmintavételezés kell, hogy esélyed legyen. Bár egy 11 kHz-es fűrészfogat hogy különböztetsz meg egy sinustól, arra vannak fogadásaim.

Saját vélemény szerint az LP jobban tetszik, de költeni már nem költök rá. Talán egyszer...

(#87) Mercutio_ válasza Mr.Csizmás (#70) üzenetére


Mercutio_
félisten

100k-s lejátszó, 30k-s kar :Y asszem asszony a 4 Verdi lemezéhez idén se kap lemezjátszót :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#88) E.Kaufmann válasza BatchMan (#86) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen csak pl egy 11KHz-s fűrészfog alapja egy 11KHz-s szinusz hullám, és a felharmónikusok egy részét az analóg rendszerek is garantáltan leszedik és az a fűrészfog oszcilloszkóppal nézve valszeg annyira marad fűrészfog digitális és analóg rendszerben is. A felső határfrekitől függ.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#89) Degeczi válasza BatchMan (#86) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ne fogadj: ha 20 kHz sávhatárolt rendszer, akkor analógon is pont ugyanúgy néz ki a fűrészfog, mint a 44 kHz mintavételezésű digitális

(#90) dabadab válasza BatchMan (#86) üzenetére


dabadab
titán

"bár egy 11 kHz-es fűrészfogat hogy különböztetsz meg egy sinustól, arra vannak fogadásaim."

Mennyi pénzt vagy hajlandó feltenni? ;]

DRM is theft

(#91) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nekem csak egy eredeti, korabeli Iron Maiden: Live After Death dupla lemezem van, de ha azt valaki be akarná tenni egy lejátszóba, keresztüllőném egy ágyúval! :DDD

(#92) E.Kaufmann: Még az is lehet! :D

[ Szerkesztve ]

(#92) E.Kaufmann válasza Lomha 8V (#91) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor kereteztesd be :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#93) NGA


NGA
addikt

Én annyira hipszter vagyok, hogy ezen hallgatok zenét:


(kép netes, mert ilyen jól nem tudtam lefotózni)

(#94) Degeczi válasza BatchMan (#86) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezt tekerd 17:20-hoz (bár persze érdemes az egészet végignézni): nagyon látványosan, érthetően elmagyarázza a folyamatot

(#95) dabadab válasza NGA (#93) üzenetére


dabadab
titán

Ezzel szerintem tenyleg sikerult kimaxolni a hipszterseget :DDD

DRM is theft

(#96) Rive válasza dabadab (#81) üzenetére


Rive
veterán

Hát, nem tudom mennyire kell visszamenni a CD-lejátszók történelmében, hogy találjunk valami készüléket, amibe még egy szimpla FIFO is túl drága lett volna és inkább kispórolták... De valahova nagyon az elejére...

Amúgy a CD lemezekre vonatkozó audiofil mitológiát alapból tökönböki az az apróság, hogy nem agyonb@szott lemezeket ~ a 40X-es olvasók ideje óta lényegében minden elenyésző hibaaránnyal olvas és a kimenet is saját órajelforrás szerint alakít át.

De erről még - elektronikai mérnök létemre - egyetlen hívőt se sikerült meggyőznöm :DDD

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#97) NGA válasza dabadab (#95) üzenetére


NGA
addikt

Braun SK6 - 1961
teljesen csöves sztereó cucc :-)

CD-t meg erről (a világ első cd játszója, Sony CDP-101 - 1982):

(#98) Patice válasza Rive (#96) üzenetére


Patice
nagyúr

A hibátlan adat kiolvasás még oké, hogy megy szinte minden olvasónak. Ami utána történik. Na az a nem mindegy. Akár PC-ről, akár asztali CD lejátszóról van szó.

Miért vannak pl. fizetős CD ripper programok, amik jobb minőséget ígérnek? :)) (És adnak is....)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#99) dabadab válasza NGA (#97) üzenetére


dabadab
titán

Tudom, hogy mi az, meg azt, is, hogy az Apple fodesignerenek a peldakepe tervezte, ennel hipszterebbnek nehez lenni :)

DRM is theft

(#100) BatchMan válasza Degeczi (#89) üzenetére


BatchMan
senior tag

Hát ez az. Minek lenne egy analóg rendszer 20kHz sávhatárolt. Úgy gondoljuk, hogy a fülünk a 20kHz feletti hangokat nem tudja érzékelni. Így elmélet szerint nem tudsz megkülönböztetni egy 11kHz-es fűrészt a sinustól. Mégis hallod, hogy egy magas hangot hegedű, vagy fuvola játszotta.
Más kérdés, hogy egy zongora csúcs magas "C" hangja 4186 Hz, és 11kHz-es hangot felharmónikusként hallasz csak zenében.

Fourier azon tétele, hogy sinusok összegéből össze lehet állítani bármilyen hangot, egyrészt végtelen sorra vonatkozik, másrészt nem biztos, hogy visszafelé is csak ez az egyetlen járható út, azaz minden hang sinusok sorából áll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.