Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Callisto válasza schawo (#349) üzenetére


Callisto
őstag

Benne vagyok.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#352) bambano válasza weiss (#347) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezt a Kotelnikov tételt kár volt... jól cáfolja az álláspontotokat.

mondjuk nem ártana először megegyezni, hogy mi is ez a tétel pontosan, mert ahány linket dob a gugli, annyiféle kimondása van... Eszerint ez:
"Shannon - Kotelnikov mintavételi tétele: a B < 1/(2T) sávra határolt abszolút integrálható analóg jelek T közû mintáik sorozatából 1/(2T) sávhatárú, ideális aluláteresztõ szûrõvel visszaállíthatók. "

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#353) Degeczi válasza Callisto (#324) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Felvételi oldalon, és a feldolgozás során persze van értelme, hiszen a digitalizálás alatt távolról sem használod ki optimálisan a 16 bit adta lehetőségeket

De utána a létrejött felvételből már teljesen korrekt 16 bites master készíthető, amit nem fogsz tudni megkülönböztetni a 24 bites lejátszástól!

pl. itt olvashatsz igen kiterjedt, alapos tesztről (természetesen high-end berendezéseken), rengeteg (fél ezer) résztvevővel, akik mind képtelenek voltak megkülönböztetni az SACD-t annak 16/44.1-re lekonvertált változatától...

[ Szerkesztve ]

(#354) schawo válasza Degeczi (#353) üzenetére


schawo
titán

Igen, pont ez volt a következő, ami eszembe jutott: a felvétel során a 24 bit előnye.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#355) Callisto válasza Degeczi (#353) üzenetére


Callisto
őstag

Lehet benne valami. Azt nem néztük, hogy digitálisan lebutítjuk 16 bitre a 24-est. Ugyanakkor sok zene szerezhető be ugyanarról a masterről digitálisan készített, ám különböző formátumban (16/44,1 és 24/96) és nagyon hallom a különbséget köztük. Az előző egyik hsz-emben már említett tulajdonságokban.
Mindenestre jó ötlet amit mondasz. Ezt is ki kéne próbálnom, hogy biztosan állíthassam van különbség és nem más nyersanyagok vagy infók alapján tudom, hogy ugyanaz a forrása különböző felbontásoknak.
(Igaz a legtöbbjükről biztosan tudható, hogy ugyanaz volt a forrásanyaguk és emiatt hiszem, hogy amit hallok az nem csak akkor létezik, amikor más a forrás master.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#356) schawo válasza Callisto (#355) üzenetére


schawo
titán

Nagyon nem ugyanaz a master. A CD változatok 99%-ban másik mastert kapnak, mint a HD változatok.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#357) Callisto válasza schawo (#354) üzenetére


Callisto
őstag

Viszont ha 16 bit is jóval több szerintetek, mint pl. egy analóg, akkor miért lenne akkora nagy különbség felvételnél a 16 és 24 közt? Indokolja ezt valami?
Másik oldalról közelítve elhangzott, hogy 6-7 bit a bakelit stb. Hallottatok már 8 bitre digitális cuccot? Szörnyű! Pedig elégnek kéne lennie ezek szerint és ha digitálisan butítom le 8 bitre a 16-ot, akkor se jobb igazán.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#358) Callisto válasza schawo (#356) üzenetére


Callisto
őstag

Biztosan tudom, hogy ugyanaz a master az említett esetekben. :)
Azt viszont nem érteném, miért is masterelnének újra valamit rosszabb minőségben. Plusz idő stb. Ha csak nem autmatizált a dolog és meg van a sablon rá. :D
(Egyébként amennyire én tudom a masterelés 24/384-en zajlik a stúdiókban és ebből állítják elő manapság az SACD-ket is és a CD-ket is. No meg a többit. Legalább is ahol adnak a minőségre.)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#359) Callisto válasza Degeczi (#353) üzenetére


Callisto
őstag

Jajj csak ezt a kóklert ne linkelgessétek. Lehet én értelmeztem rosszul pl. ezt a cikket is. Ha igen javítsatok, de számomra úgy hangzik keveri a mintavételezési frekvenciát a hangfrekvencával és összehozza a mintavételfrekit a hallással.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#360) radi8tor válasza Callisto (#359) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szeretnélek megkérni, hogy a mondanivalódat gyűjtsd össze egy hozzászólásba!

⭐ Stella

(#361) emvy válasza radi8tor (#360) üzenetére


emvy
nagyúr

Tevesen ertelmezed a forumszabalyzatot, olvasd at ujra. (Torolheted ezt, de azert gondold at.) Ha kulonbozo hsz-ekre valaszolsz, akkor nem szukseges csoportositani.

while (!sleep) sheep++;

(#362) radi8tor válasza emvy (#361) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Te úgy látod, én így. :R

⭐ Stella

(#363) pakriksz válasza Callisto (#358) üzenetére


pakriksz
őstag

[link]
Gyakorlatilag az utóbbi 30 év arról szól hogy minden népszerű cuccból 10 évenként kiadnak egy előzőnél rosszabb minőségű túlhangosított remastert :)

vinyl-re pedig manapság normális master kerül
CD-re és a többi mainstream hordozóra a túlhangosított

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#364) mzso válasza Callisto (#340) üzenetére


mzso
veterán

Vagy csak simán hazudsz. Vagy a 192khz-es volt a rosszabb a videóban említett okokból, de neked az tetszett.

(#365) pakriksz válasza Callisto (#357) üzenetére


pakriksz
őstag

Te mi lenne, ha fognál egy nagy mintavételű nagy bitmélységű hangot és te magad konvertálnád le kisebbre, külön külön letöltögetés helyett? Akkor tuti hogy ugyan az a forrás. Nem egy nagy ördöngősség, eltart úgy pár másodpercig egy ilyen konverzió :D
Sőt a resampler DSP-kkel ez lejátszáskor valós időben is megy.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#366) facan válasza Callisto (#359) üzenetére


facan
tag

Ez a "kókler" már sokkal többet letett az asztalra amit sokan életünkben még megközelíteni sem fogunk tudni!
Mielőtt lekóklerezel bárkit talán mégegyszer olvasd el miről szól az a cikk.
Egy elfogadható láncon (messze nem milliós dolgokra gondolok itt, bár a hájendnek is megvan a saját bukéja. Abban az irányban gondolkodva is be lehet erősen menni a susnyába mire rájössz hogy jól megkopasztottak :) ) semmi különbség nincs a kétféle mintavételezéssel készített felvétel között ha az alapjuk ugyanaz volt. Ha mégis ennyire észrevehető a különbség esetedben akkor valamit hibáztál, vagy egyszerűen csak ajnározod a nagyobb felbontást, mert miért is ne lenne jobb mint a "mezei" általánosan használt....

Szerencsére nincsenek ilyen gondjaim. A lemezeken nincs bitráta, meg mintavételezési frekvencia és társaik.

-- egy lemezbarát

[ Szerkesztve ]

(#367) Degeczi válasza Callisto (#359) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az a "kókler" többet tud a digitális jelfeldolgozásról, mint itt bárki: az Ogg-Vorbis biztosan mond vmit: ő kezdte írni még a 90-es években, mert akkoriban csak nagyon ratyi minőségű MP3 kodekek léteztek. De pl. a CDParanoia is hozzá tartozik. Szóval igen, félreérthettél vmit...

(#368) schawo válasza Callisto (#358) üzenetére


schawo
titán

Biztosan tudom, hogy ugyanaz a master az említett esetekben.
Egészen? Én inkább javasolnám az említett saját újramintavételezést.

Azt viszont nem érteném, miért is masterelnének újra valamit rosszabb minőségben.
Ezt itt már előre megválaszoltam: [link]

amennyire én tudom a masterelés 24/384-en zajlik a stúdiókban
Dehogy. Amiben leadják az anyagot. Ez általában 44/24, 88/24, 96/24 vagy 192/24. A 384/32 egy totális bullshit formátum, csak a helyet foglalja. A 192/24 is már az tulajdonképpen.

ebből állítják elő manapság az SACD-ket
Jobb esetben nem PCM-ből állítják elő, hanem DSD AD-vel. Vagy eleve úgy készül a felvétel (komolyzenénél illik így csinálni), vagy esetleg a PCM mixet kijátsszák egy analóg összegzőre és szűrőkre (ezzel analógban masterelnek), aminek a sztereó buszát rögzítik vissza DSD-ben.

(#357) Callisto
Felvételkor muszáj headroomot hagyni, a DA konverterek nem szeretnek csúcsra járni. Lynx Auroránál +4 dBu az elvárt bejövő jel, annak ellenére, hogy +24 dBu a max bejövő. Ha +4dBu fölött kínálod, meg akkor megnő a torzítás. A +4 és a +24 közötti 20 dBu különbség 3,5 elvesztegetett bit. Ez nem gond 24 bit esetén, de probléma 16 esetén (marad 12,5 mindenre).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#369) schawo válasza Callisto (#357) üzenetére


schawo
titán

Ha meg erre nem figyeltetek oda, akkor a vaktesztetek teljesen értéktelen, hiszen ismeretlen mértékű torzítást pakoltatok a hangba, ráadásul azt sem tudjuk, hogy melyik esetben mekkorát. Ha meg esetleg a jelszintek sem passzoltak, akkor eleve nincs miről beszélni. Nem ismerem a körülményeket, rengeteg dolgot el lehet szarni. Bebizonyítok neked bármit, és annak az ellenkezőjét is, ha én határozhatom meg a körülményeket. És te semmit sem veszel észre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#370) dabadab válasza Callisto (#344) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem ez nem igaz. Mint mondtam én nem vagyok szakértő, de logikailag nem létező adatot úgy gondolom nem állíthat vissza pontosan, csupán becsülhet"

Akkor legy szives, mutasd meg, hogy hol a hiba ebben a bizonyitasban. Ugyanis ez pontosan azt mondja, hogy az az adat, az a "logikailag nem letezo adat" igenis letezik. Ugy, ahogy egy egyenest meghataroz ket pontja (pedig vegtelen sokbol all) vagy egy sikot harom, ugy hataroz meg egy savhatarolt, maximum f frekvenciaja osszetevoket tartalmazo folyamatos jelet jelet egyertelmuen meghataroznak a 2*f frekvenciaval vett mintak.

DRM is theft

(#371) Rive válasza Callisto (#350) üzenetére


Rive
veterán

... Tudom, hogy gyakorlatilag nem létezik a digitális jelben...

Amit meg én mondok, hogy sávhatárolt analóg jelben se létezik!

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#372) DigitXT válasza virkir (#341) üzenetére


DigitXT
félisten

a hegedűhúr se iskolába se illemtanórára nem járt
Ez jogos, viszont a mikrofon, amivel a hangját felvetted már igen...

(#373) bambano válasza dabadab (#370) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem is a bizonyításban van a hiba, hanem ott, hogy egy tételt, amely alkalmazásának a feltétele az integrálhatóság, olyan hangra alkalmazol, ahol nemcsak, hogy nincs bizonyítva, hogy integrálható, de jól láthatóan nem is az.

ha pedig integrálhatóvá teszed, akkor az már nem az a hang.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#374) Psych0 válasza bambano (#373) üzenetére


Psych0
őstag

Tekintettel arra, hogy az eddigi fellengzős állításaid részletes cáfolatát válasz nélkül hagytad. Kénytelen vagyok e mostani gyönygszemre lecsapni?

Kérlek mutass nekem olyan hangot, ami nem integrálható...

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#375) emvy válasza Psych0 (#374) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha lenne ilyen hang, akkor az azt is jelentene, hogy a hangot kelto 'akarmi' mozgasa nem integralhato. Hm. :) Meg ha nem lenne folytonos ( :) ), az se elegendo a nem integralhatosaghoz. Lehetne mondjuk az, hogy nem korlatos energiatartalommal rendelkezik, de az meg durva rokkkkkkoncerteken se fordul elo...

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#376) lapa


lapa
veterán

ezeket a topikokat még az applés waroknál is jobban szeretem. az ott elég digitális, van az egy meg a nulla, kétféle hülye feszül egymásnak.

itt ezzel szemben liberálökumenikus hangulat van, mindenki kicsit máshogy hülye.

amíg írogattátok a nagyobbnál nagyobb igazságokat, én meghallgattam párszor a kedvenc mackóm álmait gyűrőtt kazettáról jutubon át 23bitre tömörítve meg egy nellit is.

get a muzik emberek.

(#377) schawo válasza lapa (#376) üzenetére


schawo
titán

Meg persze van a helikopter.:))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#378) lapa válasza schawo (#377) üzenetére


lapa
veterán

bocs, de másolt kazettán meg vinylen felnőtt emberként ennek a témának az ilyen vérre menő értekezésében szívesen vagyok helikopter. asszem 150-ig olvastam, addig számoltam és 2 értelmes poszt volt (de most haha nem mondom meg melyik kettő).

(#379) Reggie0 válasza bambano (#373) üzenetére


Reggie0
félisten

Kerlek magyarazd el nekem, hogy egy aszimptotikusan stabilis rendszerrel hogyan tudsz eloallitani nem integralhato jelet.

(#380) schawo válasza lapa (#378) üzenetére


schawo
titán

A helikopterek felnőtt emberként felülemelkednek a kicsinyes és lényegtelen problémákon, és életüket a világ jobbá tételére fordítják. Persze, amikor megfáradtak, akkor pihenésül beletrollkodnak egykét fórumba, de ez megbocsátható nekik a zemberiségnek tett szolgálataikat figyelembe véve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#381) lapa válasza schawo (#380) üzenetére


lapa
veterán

mert nektek mennyivel jobb lett eközben, hogy egymás haját cibáljátok a nagyrészt ismeretlen minőségben masterelt akármik kimenetét jósolgatva.

(#382) schawo válasza lapa (#381) üzenetére


schawo
titán

Bezzeg neked...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#383) Reggie0 válasza lapa (#381) üzenetére


Reggie0
félisten

4.23-al.

(#384) Callisto válasza pakriksz (#365) üzenetére


Callisto
őstag

Na ezt a lebutítást kipróbáltam. Hallani a különbséget. Dinamikatartomány összemegy. Klasszikusoknál, filmzenéknél lehet leginkább észrevenni. Ezekben vannak hirtelen hangerőváltások és ha pl. halkabban megy a zene nem annyira életteli, egybemosódottabb. Nem egy égbekiáltó különbség, azonban elég jól hallhatóan jelen van.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#385) frei34 válasza section9 (#2) üzenetére


frei34
csendes tag

http://forum.flstudio.hu/tema-hangformatum-analog-vs-digitalis?page=2

(#386) Degeczi válasza frei34 (#385) üzenetére


Degeczi
nagyúr

jezusmáriaszűzanya!
ez valszeg komoly, mert viccnek durva

(#387) bambano válasza Psych0 (#374) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tekintettel arra, hogy nemcsak hogy cáfolni nem voltatok hajlandók az érveimet, hanem megérteni se, ezért a válaszom: nem, nem vagy kénytelen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#388) lapa válasza schawo (#382) üzenetére


lapa
veterán

hát én jót mulattam, az ethernetes posztnál még a borom is majd kilöttyent.

(#389) schawo válasza lapa (#388) üzenetére


schawo
titán

Akkor már megérte.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#390) Szirtimorc válasza dabadab (#214) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ha kamu - placebo lenne, akkor az állatgyógyászatban miért érnek el vele komoly eredményeket?

(#391) emvy válasza Szirtimorc (#390) üzenetére


emvy
nagyúr

Linket. :) (Eredmeny akkor van, ha a placebonal jobb.) (Remelem az vilagos, hogy az allatoknal is tok jol mukodik a placebo.)

@#392: "gyakorlatilag" -- elmeletileg es gyakorlatilag sincs benne semmifele hatoanyag, es senki nem allitja, hogy van (meg a homeopatia-hivok sem).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#392) Dany007 válasza Szirtimorc (#390) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt miből gondolod?
Amúgy gyakorlatilag hatóanyag nélküli valamiről beszélünk... többet ér ha szedek a réten egy adag kamillát és főzök belőle teát.

[ Szerkesztve ]

(#393) jerry311


jerry311
nagyúr

Wow.
Mondjuk, bakelitről mindig is jobban szerettem zenét hallgatni, 20 éve is, most is.

(#394) bugsyonic válasza Mercutio_ (#61) üzenetére


bugsyonic
tag

Technics SL 1200 MK? + ortofon fej valószínűleg Night Club tűvel.

(#395) Szirtimorc válasza emvy (#391) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Az állat nem tudja, hogy kap gyógyszert, ezért nem reális placebo-ban gondolkodni. 7 évig éltem állatorvossal, meg mozgok ilyen körökben, hidd el, jók az eredmények. (Sajnos saját jószágon is ki kellett próbálni - mikor a tudomány csődöt mondott)
Nincs benne hatóanyag. Illetve van, de mikro mennyiség. Legalábbis abból, ami vegyileg kimutatható. Viszont valamilyen módon mégis van benne valami, ami hat, csak a mai eszközök még nem tudják kimutatni. Pl. elektromos berendezés mellet tárolva tönkremegy, pedig vegyileg nem változott meg.

Valahogy az egész beszélgetés úgy néz ki, hogy a van a tudomány, meg a "hívők" között a vita. Mind a két oldal közvetői elkövetik ugyan azt a hibát. Amit a mérnök nem tud megmagyarázni, az nincs. A kor legkomolyabb tudósai állították, hogy a föld lapos, meg kb. 150 éve is akadémikusok jelentették ki, hogy levegőnél nehezebb jármű nem repülhet, stb. A hívők, meg minden marhaságot képesek elfogadni.

1. A digitális az analóghoz képest veszteséggel dolgozik. Hogy ezt meg lehet-e hallani-látni, az ember és technológia kérdése. (az analóg felbontás elméletileg végtelen, a digitálisé meg nem)
Tapasztalat: DJ-ként vettem észre, hogy az LP-re többen táncolnak ugyanarra a számra mint CD-ről, pedig nem szólt hallhatóan rosszabbul.
2. Rengeteg olyan dologról bizonyosodott tudományosan be a közelmúltban vagy jelenben, hogy létező valami, pedig néhány éve világhírű kutatók mondták, hogy nem létezhet, misztika, parasztvakítás, hit, ilyesmi. Csak azóta a tudomány is fejlődött.

(#396) Dany007 válasza Szirtimorc (#395) üzenetére


Dany007
veterán

" Viszont valamilyen módon mégis van benne valami, ami hat, csak a mai eszközök még nem tudják kimutatni. Pl. elektromos berendezés mellet tárolva tönkremegy, pedig vegyileg nem változott meg."

Így van én meg kézrátétellel gyógyítom a mellrákot! :DDD Nem tudni hogyan, de eddig bejött. Egy b.nőm se lett még mellrákos! Hihetetlen. És kimutatatlan! Bár ha jól megfizetnek érte, megtudom csinálni telefonon keresztül is!

"(az analóg felbontás elméletileg végtelen, a digitálisé meg nem)"

na ha már ennyire beleakarunk mélyedni a világba akkor érdemes figyelembe venni, hogy a "világ" felépítése leginkább a "digitális" formához közelít, mint az "analóghoz". Lásd az a Planck gyerek meg az állandói...

[ Szerkesztve ]

(#397) X-Master


X-Master
tag

RuTracker.org-on gyönyörű minőségű vinyl ripek vannak. Az oroszok nem szarral gurigáznak, sok feltöltő le is írja, milyen cuccal dolgozik, és vannak félmillió feletti összértékűek is. Nekem ez az arany középút. Egy tökéletes állapotú vinylről rögzített 192 khz 24 bites flac. Minősége akár az eredeti, viszont sercegés és minőségromlás nincs. Igaz, 2-3 giga egy album, de megéri. SOny STR-DH740-en kiválóan szól. Persze több, mint 100 vinylem van, köztük nagyon ritkák is, azokat én sem adnám egykönnyen el.

(#398) bugsyonic


bugsyonic
tag

Jól belemásztatok az analóg/digitális témába :) Mindkettő a maga területén jó. Sok éven át dj-ként "dolgozok", volt szerencsém a lemezekhez, most is megvan az összes eddig vásárlolt lemezem (több száz). Mostanában is veszek, csak az a baj vele, hogy drága. Pl. 2 track-es lemez olyan 3000 ft környékén van... és ez csak 2 zene... amiből legjobb esetben mindkettő játszható. Nagy feeling amikor egy klubban felteszed a lemezre a tűt és elkezd szólni :) Plusz megfoghatod, van borítója... ellenben a digitális zenékkel, nem kézzel fogható, viszont kedvezőbb áron tudod megvenni és nem kell "mindkét oldalát", csak amelyik tetszik.

(#399) mzso válasza Szirtimorc (#395) üzenetére


mzso
veterán

"A hívők, meg minden marhaságot képesek elfogadni."

Mint most te is.

(#400) mzso válasza X-Master (#397) üzenetére


mzso
veterán

"Minősége akár az eredeti,"
Vagyis jóval a CD minősége alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.