Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) facan válasza #40553216 (#650) üzenetére


facan
tag

Ha csak egy súlyt teszel fel a lemezre az nem sokat számít ezen a téren szvsz..
A Regáknak speciális csapágyazása van, ezekhez nem ajánlott a "leszorító" súlyok használata. 10 dekást pedig teljesen felesleges feltenni....
Ha rátekerós leszorításod van az már külön tészta. :)

(#652) #40553216 válasza facan (#651) üzenetére


#40553216
törölt tag

Csavarmenetes, eleve hozzá van tervezve, így kapod. (Pro-Ject 6)

(#654) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Na, végül nemrégiben én is beléptem a klubba: mégiscsak egy Rega RP3 lett a választott a gyári Elys2 hangszedővel. Az előerősítő egy Cambridge Audio 651P lett, a végfok pedig egyelőre a már pár éve birtokolt AVR-em, ami egy H/K 255, amin Q-Acoustics hangsugárzók lógnak. Tudom, hogy az erősítő a gyenge láncszem, majd egyszer azt is lecserélem.

A lejátszót gondolom nem kell bemutatnom itt senkinek: egyszerű, de nagyszerű. Ahogy elnézem, sikerült jól beállítanom. Először 1,5 g tűnyomással járattam vagy 2 hétig, de aztán megnöveltem a gyártó által ajánlott 1,75 g-ra és így szerintem tényleg jobb, dinamikusabb hangzást biztosít. Kell majd vennem egy karbonszálas kefét a lemezportalanításhoz, illetve a tűtisztításhoz is, mert előbbihez egyelőre csak egy antisztatikus kendőt használok (ami szerintem nem is antisztatikus), utóbbihoz pedig még semmit.

Amit viszont megfigyeltem, hogy a hangkaremelő liftnél, ha elemelem a tűt a lemezről és ahogy tolom a végállás felé a liftkart, úgy a hangkar egy picit kifelé mozdul. Ez vajon az emelőszerkezet kialakítása miatt ilyen?
Továbbá ami még feltűnt, hogy magas hangerőnél megfigyelhető, hogy ahogy közelítem a hangszedőt a lemezközéppont felé, akkor egy szolid, de a középpont felé haladva egyre erősödő búgása (hum) van a rendszernek. Ez teljesen normális, vagy nem szabadna hallani? Gondolom ahogy a motor felé halad a hangszedő, úgy szedi ezt össze és ugye a Regáknak nincs földelése sem.
Idegesítő még, hogy a dust cover tipikusan az a plexianyag, amit lehetetlen letörölni bármivel is, mert azonnal hajszálkarcos lesz. Szerintem erre húzok majd egy fekete bársony huzatot.

Amúgy teljesen elégedett vagyok, még régi, magyar kiadású lemezekből is tud olyan hangzást hozni, hogy csak na, az új, 180 g-os audiophile lemezek (Pink Floyd, Depeche Mode, Michael Jackson) pedig úgy szólnak, mint az álom.

Még egy normális interconnect kábel kéne az előerősítő és a végfok közé, azt kéne vadászni fél méterest jó árban.

Get Moded!

(#655) facan válasza DM-Fan (#654) üzenetére


facan
tag

Gratula és üdv a klubban! :)

A gyári Rega összekötőkábel felejtős. Majd ha megszokod a berendezést azt cseréld ki egy jobb minőségűre, akkor majd lesz földelésed is. (MC hangszedővel amúgy elengedhetetlen a földelés)

(#656) DM-Fan válasza facan (#655) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszi! Egyelőre nem a Rega gyári interconnect kábel a szűk keresztmetszet, meg nem is esnék neki rögtön szétberhelni a vadi új RP3-ast hangkarig azért, hogy kicseréljem a gyári kábelt.

Ellenben ajánlhatnátok valami minőségi 0,5 méteres RCA-RCA sztereó interconnect kábelt, aminek nincs csillagászati ára, de azért mégis minőségi. Az előfok és az AVR közé kéne.

A középpont-közeli motor-humming-ra egyébként van valami megoldás, vagy ezzel együtt kell élni? Gondolom ez földeléssel sem szűnne meg.

Vettem karbonszálas lemeztisztító kefét. Na, ez nem hülyeség, nagyon hatékony, simán megéri a 4 eFt-os árát. Ezt szoktátok valahogy tisztítani (mármint a kefét magát), vagy elég csak erőteljesebben lefújni róla szájjal a port? Gondolom desztvízben (némi gyógyszertári alkohollal keverve) le lehet mosni, nem? Vagy nincs szükség rá és elég a fújkálás? Azt sejtem, hogy puszta kézzel nem ildomos fogdosni a zsírosodás miatt.

Get Moded!

(#657) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Valaki rápillanata az előző HSZ-beli kérdéseimre? :U

Illetve további kérdés: találtam itthon is újonnan ilyen picture disc-et. Van valamilyen hátránya bármilyen szempontból - akár hangzást, akár lejátszó-amortizációt tekintve? Nem tudom, milyen eljárással készülhet, hogy festik-e, stb. és hogy esetleg ez mennyiben befolyásolja a hangzást, vagy adott esetben károsítja-e a hangszedőt.

Get Moded!

(#658) facan válasza DM-Fan (#656) üzenetére


facan
tag

Bocsi :)

Szóval RCA kábel... Nos ezen a téren ismered a véleményem. Én egy "egyszerű" DIY kábelt használok mindehova ugyanolyan tipusút különféle hosszokban. Ez egy vékony kábel erős ónozott harisnyával kívül, belül 2 szigetelt ér. A belső szálak szigetelésén belül középen egy erős boronszál fut végig, ezen vékony fonat nem tudom mennyi rézszálból. Az egész elég vékony, de nagyszerűen forrasztható. Ennek ellenére érzésre rugalmasan merev mint a veszedelem (talán a boronszálak miatt)
(Ha érdekel megadom a forrás elérhetőségét, ha még van neki belőle... a teljes készletem mintegy 5-6 éve készült a forrásnál, együtt forrasztgattunk össze jópár kábelt)
Sztem ez rendszer függő, mint minden. Ne nagyon fektess erre hangsúlyt, bármilyen alacsony kapacitású kábel megteszi. (egyes méregdrága kábelek mérve és hangra is csapnivalóak, nem szabad bedőlni annak, ha valami qva drága az tuti jó is. Meg amúgy is, ha MC-re váltasz akkor tök mindegy hogy most milyen kábellel használod, mert SOKKAL jobb lesz a végeredmény :) )

Erre a motor problémára mintha már láttam volna valahol infót, a megoldás emlékeim szerint, összefüggésben volt azzal a bugyuta elemmel, ami a régebbi Regákban nem volt benne és valahogy a kartőnél ér véget, valami összekötő lehet? (ennek utána kell néznem :-) )
De lehet hogy a földeléssel eltűnne, nálam sohasem volt ilyen probléma, igaz van külön földelésem :)

A szénszálas kefét tilos fogdosni, én ki szoktam porszívózni néha brutál fokozaton óvatosan, hogy ne érjen semmihez csak szívja a porszívó kifele belőle a mocskot. Mosogatni nem érdemes szvsz. (csak még beljebb megy a mocsok)
Én többet tartok otthon, az újabb és tisztább példányok a már mosott lemezekhez a maradék a nem mosottakhoz :)
Kis mikroszkóppal nézve érdekes dolgokat láthatsz ha megnézel egy ilyen, már használt kefét :)

(#659) DM-Fan válasza facan (#658) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Köszi. Alapvetően kétféle kábelt néztem eddig, az egyik egy Audioquest, a másik pedig a KáCsa egy saját szerelt kábele. Nem tudom, melyik lenne a jobb választás, illetve hogy a KáCsa-féle ér-e kétszerannyit.

A motor hum-mal kapcsolatban gondolom a fém-merevítőre gondolsz, ami összeköti a hangkar alapját és a lemeztányér tengelyét és ami a lejátszótest alján és tetején is végigfut, szedvicsbe foglalva a lejátszótestet. Én is gondoltam arra, hogy ez közvetíthet a brummból. Földelést amúgy miképp gyártottál hozzá? Csakmert a Cambridge-előfokon ott van a helye, ahová aggatni lehetne.

A kefével kapcsolatban én is arra jutottam, hogy porszívózni érdemes.

A picture disc-es, utóbb feltett kérdésre tudsz mondani valamit?

Get Moded!

(#660) facan válasza DM-Fan (#659) üzenetére


facan
tag

Szerintem ez a kábel kérdés egyéni preferenciák kérdése. Minimális a különbség amit hozni tudnak, a hangfalaid pozicionálásával sokkal többet javíthatsz/ronthatsz, de ezt a véleményem már ismered :)

Földelést úgy lehet gyártani hogy kidobod a gyári levezetőkábelt, és kikötöd magadnak külön a földet (gyárilag közösítve van a testvezetékkel benn a gépben)

Picture lemezekkel kapcsolatban nincs semmi különös észrevételem. Szvsz az anyagukban van benne a lemezeknek a kép, nem számít lejátszás szempontjából. Legalábbis nem szabadna.

(#661) DM-Fan válasza facan (#660) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Persze, tisztában vagyok vele, hogy egy kábeltől nem kell megváltást várni, de azt sem szeretném, ha ez lenne a szűk keresztmetszet. Most valójában az erősítőm a szűk keresztmetszet, ami egy 7.1-es Harman/Kardon AVR, amit a jövőben lecserélek egy Cambride Audio AVR-re, aminek nagyságrenddel jobb a zenei sztereó teljesítménye is. Tudom, hogy alaphangon egy sztereó erősítővel járnék a legjobban a lemezjátszó mellé, de sajnos nem megoldható a kettő párhuzamosan, ugyanakkor a házimozi-elektronika meg nélkülözhetetlen (nagy filmnéző vagyok ugyanis, az az elsődleges felhasználás), úgyhogy mindenképpen integrálni kell a kettőt. A CA kinézett készüléke ezt elvileg egész jól megoldja.

A földelés akkor egyelőre még várat magára, nem akarom frissen szétkapni a vadiúj lemezjátszót. Nem zavaró a motor hum amúgy, csak igen nagy kivezérlési szintnél hallom és csak a középponthoz közeledve és akkor is leginkább akkor, ha nem szól semmi a lemezről.

Akkor lehet benevezek erre a képlemezre, amit kinéztem. Köszi az infókat!

Get Moded!

(#662) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Elaludtam lejátszás közben. Kb. két órát foroghatott a lemez az utolsó sáv végén. Vessek keresztet a tűre, vagy nincs különösebb hatással rá, hogy ennyit járt egy helyben? Okoz ez valamiféle kárt? Arra ébredtem, hogy az utolsó track után az akasztósáv adja a hangot másodpercenként. :( Visszatéve az elejére hallhatólag semmi gond.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#663) facan válasza DM-Fan (#662) üzenetére


facan
tag

Válaszoltam privátban is.
Nincs semmi gond, pucold meg a tűt és ennyi. Jobban kopik ilyenkor, de más gondja nem lehet.
Nálam is előfordult már ilyesmi az elmúlt 25-30 év alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#664) ajaxon


ajaxon
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, én csak egy low-end felhasználó vagyok, de bizonyára tudtok segíteni pár dologban.
Mostanában kicsit több az időm és előkerültek a régi bakelit lemezeim.
Sajnos a legtöbb lenco cleanerezett, gondolom tudjátok mi az.
Fentebb olvastam, hogy van valamiféle eljárás a régi recsegős lemezek tísztitására.
A lejátszó egy Pioneer PL200, Ortofon Mkii hangszedővel. A tűje az idők viharában kipurcant.
Ezzel kapcsolatos kérdésem hogy ez a tű http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=341339
passzol-e hozzá? Kialakitásra ugyanaz.
A harmadik kérdésem hogy melyiket érdemes ráakasztani a végére?
Sony F117R saját doboz vs. Orion SE260 HS500 hangfallal?
Bár asszem az adott hangszedőhöz tök mindegy.
:R

(#665) facan válasza ajaxon (#664) üzenetére


facan
tag

Lenkózott lemezek tisztítása kemény dió nem nem lehetetlen. Tisztességes lemezmosóval szerintem meg lehet oldani. (több menetben még biztosabb a siker)
A második kérdésedre érdemben akkor lehet válaszolni ha megadod a hangszedő tipusát (bár sejtéseim szrint FF15XE MkII, erre valszeg jó lesz a linkelt cucc.)
Az hogy mivel hallgatod pedig szubjektív, próbáld ki mindkettőt és dönts hogy melyiket fogod tovább használni :)

(#666) ajaxon válasza facan (#665) üzenetére


ajaxon
csendes tag

Ó köszönöm a segítséget!!
A hangszedő pontos típusa: VMS 20 EO (vagy Q? nemlátom) MkII.
Közben sajnos kiderült hogy az Orion erőlgető LP bemenete nemműxik.
A többi bemenet érdekesmód szuperál.
Köszönet. :R :R

(#667) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok.
Először is, ha rossz helyre írnék, kérlek jelezzétek, tovább keresem a megfelelő fórumot, de bízom benne, hogy kapok kérdéseimre választ, és gondomra segítséget.
Múlt héten kaptam ajándékba kettő darab lemezjátszót. Egyik sem full-full kategória, de úgy érzem érdemes velük foglalkozni. Az egyik egy AKAI AP-100, amiben RS100 felirattal van tű maradvány. Hol jutok hozzá megfelelő tűhöz, illetve ez valós típus jelzés lehet? A Somogyinál azt mondták, hogy kizárt dolog...

A másik pedig Hitachi HT-324, amibe pedig ha jól láttam kompletten kellene a fej.
Kerestem mindkettőre a neten is, sok dolgot találtam, de megköszönném, ha egy hozzáértő ember tudna benne segíteni. Semmiképpen sem szeretnék feleslegesen vásárolni, mert 4-5k-t nem dobnék ki csak úgy.
Tehát, típus számok és lehetséges beszerzési helyek érdekelnének, ebben kérnék segítséget.
Szívesen meghallgatnék egy két régi lemezt. :))

Köszönöm bárkinek a segítséget, sziasztok.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#668) DarkByte


DarkByte
addikt

Most jutottam el oda hogy már annyit hergelem magamat a témára hogy én is szeretnék valamit amivel el lehetne kezdeni az ismerkedést az egész témával. Úgy néz ki hogy durván 85 ezer forintom lenne az egész belépő szintű set-re, és ebbe az árba bele kellene férnie a lejátszónak, a phono preamp-nak és egy használható USB ADC-t is szeretnék, mert abban 100%-ig biztos vagyok hogy minden lemezt be is akarok digizni vásárlást követően hogy magammal tudjam vinni munkába hallgatni.

Akárhogy is nézem, a Pro-Ject Elemental USB-nél jobb ár/érték arányú dolgot nem találok. Ha csak a külön preamp + ADC kombót nézem az is minimum 30-40 ezer forint. Sajnos sehol nem látom milyen audio chip lehet ebben, illetve amit találtam eddig review-t az mind külső phono preamp-al tesztelte és úgy egész meggyőzőnek találták.
Egyedül az nem tetszik hogy nincs porvédője, de valami textillel csak le lehet takarni.
Mennyire rizikós vajon?

Ami még igazából játszhat az az Audio Technica LP120-USB. Erről van viszont teszt Hydrogenaudio-n hogy milyen minőségre képes, letölthető FLAC-okkal. Viszont ez már 110 ezer forint körül van a neten.

Lehetne még használtan venni valami lejátszót, hozzá tűt, phono box-ot, de árban ott sem jönnék ki szerintem 85-ből jó eséllyel, mellesleg a kockázat is megvan hogy marhára nem értek az egészhez és belenyúlok valami rosszba.

[ Szerkesztve ]

(#669) frei34


frei34
csendes tag

Bocsánat, hogy ebben a fórumban teszem fel ezt a kérdést, de nem találtam jobbat meg látom, hogy olyanok írnak, akik értenek a HI-Fi témához. Egy idősebb rokonom tegnap felkeresett, hogy lenne valami a számomra és mivel már nem használja évek óta, hozzam el tőle.
De mivel ingyen nem szeretném és tudom, hogy "jó minőségű" cuccai vannak, mindig bakelitet hallgatott, ezért tudnom kellene, hogy mivel fogok tartozni neki.
Ezek lennének:
2 db - B&W MPA 1 MONO POWER AMPLIFI
2 db - MARTIN LOGAN Hybrid Advanced Thin Film Loudspeaker System 150W/5 ohms
1 db - PROTON AC - 424 COMPACT DISC PLAYER
1 db - Technics ST - GT550 STEREO SYNTHESIZER TUNER
1 db - Sajátépítésü fono előfok – vonalválasztó
1 db - NAD lemezjátszó

Igy küldte át nekem, kb 10-15 éves lehet a szett, a hangfalak újabbak.



Köszi a választ!
Üdv!

(#670) sanyi02


sanyi02
tag

Üdv!
Beárazást szeretnék kérni hozzá értő személytől az alábbi bakelit lemezekre:

Neoton Familia Napraforgó
Neoton familia A Familia
Neoton Familia Minek ez a cirkusz
Neoton Familia 1983
Neoton Familia Karnevál
Ádám-Éva 1986
Ádám Védőháló nélkül
Jean-Michel Jarre Magnetic Fields
CCC Corvina 1977
Bros PUSH
kc and the sunshine band
Sógor együttes vörös bort ittam az este
Tightfit 1982
BEE Gees 1977 (dupla lemez)
Alphaville For ever joung
V'Moto-rock 1986
V'Moto-rock garázskijárat
THE Beatles A Hard Day's Night 1981
17 Rock&Roll classics 1982
Saragossa Band 1986
Sógor Rock 1986
Hofi Akácos Út
Capitol 1983
Dolly Roll 1983
Dolly roll Eldoradol
Dolly Roll Vakáció-ó-ó
Beat Street 1984 (2 lemez)
Varga Miklós Band Európa
Break Dance 2 SÜPER
Supermax ely withme 1979
New Paradise 1982
La Bionda Bandido 1979
Ted Nugent 1975
Santanas Greatest Hits 1975
Eddy Grant Going For Broke 1984
TRIO 1982
Spandau Ballet Diamond
KajaGooGoo White Feathers 1983
Donna Summer The Wanderer 1980
Macho I'm A Man
DISCO PARTY (pepita)
You Should Be Dancing 1977
BoneyM Oceans Of Fantasy 1979
Shunshine Reggae 1983
Inter POP festival 1988
DISCO JAM 1982
NENA 1984
Amanda Lear Sweet Revenge 1978
OTTAWAN 1982
R-GO 1983
R-GO Szeretlek is+nem is 1985
R-GO Amulett 1984
Chime DISCO 1982
BIKINI Mond el 1987
ITALO POP HITS 1984
Al Bano-Romina Power 1982

a helyesírási hibákért elnézést

(#671) frei34


frei34
csendes tag

Pro-Ject P6 lemezjátszóval kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.