Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A rendőrségi feljelentés menete (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) Mercel


Mercel
senior tag

Egyébként a cikk tök jó, bízom benne, hogy minél kevesebb embernek kell majd ez alapján eljárnia.
Meg abban is, hogy a rendőrség néha tényleg teszi a dolgát.

Marcel

(#152) mefistofeles

Tényleg jó a cikk, legalább tudja a laikus a dolgok menetét.....
Az előre utalás témához pedig azt fűzném hozzá, hogy én is előre utalok, illetve ha eladok akkor is így kérem a vételárat. Az már más kérdés, hogy megnézem kinek utalok.... Lehet, hogy ez rossz a friss Prohardvereseknek 0 értékeléssel de ha látom, hogy 100%-os az üzletfelem és van legalább 40-50 pozitívja akkor előre utalok. Ne mondja már nekem senki, hogy vannak akik egy pár ezer forintos üzletért bukják a makulátlan hírnevüket......
Az utánvét miért tuti üzlet (azon felül, hogy plusz pénzbe kerül)? Senki nem fog pisztolyt a vevő fejéhez, bármikor megteheti, hogy nem veszi át a terméket, azt visszaviszik az eladó meg a semmiért perkál. Másrészről egy futár vagy postás sem fogja megvárni amíg beüzemelsz egy hardvert, tehát a vevő sincs nagyobb biztonságba az utánvéttől.
Az természetes (és én is azt szeretem) ha személyesen intézzük az üzletet de erre nem mindig van lehetőség......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#153) fi:zi'k válasza mefistofeles (#152) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Ne mondja már nekem senki, hogy vannak akik egy pár ezer forintos üzletért bukják a makulátlan hírnevüket......"
Én mondom és még számtalan ember tapasztalta/ja. Az, hogy a te, vagy az én, inerciarendszeredbe nem fér bele egy ilyen, sajnos nem jelenti azt, hogy máséba sem. Asszem épp itt PH-n olvastam még régebben, hogy vakerán több száz (vagy ezer?) pozitív értékeléssel kezdett el vki embereket lehúzni. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#154) Dr. Akula válasza vadkörte (#129) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha csak 10k, miért nem veszed meg az 1. útbaeső boltban? Mert úgy 15k lenne? 5k-t nem ér meg a biztonságod? Akkor nyilván nem fontos ha bukod. Cigit is lehet venni 1000-ért a mutyiboltban, meg 400-ért az ukránoknál a piacon. Csak az utóbbiban lehet hogy falevél van. A kényelemnek ára van. Vagy kockázata.

(#155) maláj válasza Dr. Akula (#154) üzenetére


maláj
őstag

ergo minek a HA - vegyen mindenki mindent a boltban :U

(#156) Dr. Akula válasza maláj (#155) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem kell, lehet kockáztatni is. Csak rinyálni nem kell hogy láttad előre mi fog történni, és jé, tényleg megtörtént...

(#157) maláj válasza Dr. Akula (#156) üzenetére


maláj
őstag

vagy nem kell előre utalni - akkor viszont nem jön létre az "üzlet" ...
ergo megint ott tartunk, hogy irány a bolt ...

(#158) Dr. Akula válasza maláj (#157) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát nézd, azt tudomásul kell venni hogy nyerő helyzet itt nincs. Vagy kockázat vagy magasabb ár. Vagy ebay, ahol elvileg garantálják hogy ha elfutnak a pénzeddel, kifizetik helyette.

(#159) maláj válasza Dr. Akula (#158) üzenetére


maláj
őstag

hát jh :)
nyilván lennének megoldások de ahhoz nincs se elég ember se elég kapacitás a HA részéről ...
így aztán marad az, hogy amikor feladja a tulaj a cuccot a másik rögtön megy befizetni/átutalni a pénzt
persze itt is van buktató a PS mágusok "személyében" :DDD

marad a bizalom és a "szerencse" ...

(#160) Prien válasza mefistofeles (#152) üzenetére


Prien
addikt

" Lehet, hogy ez rossz a friss Prohardvereseknek 0 értékeléssel de ha látom, hogy 100%-os az üzletfelem és van legalább 40-50 pozitívja akkor előre utalok. Ne mondja már nekem senki, hogy vannak akik egy pár ezer forintos üzletért bukják a makulátlan hírnevüket......"

Hogy ezt mi nem tudjuk elképzelni,az egy dolog, de sajnos simán benne van a pakliban, hidd el.

A kevés is több a semminél.

(#161) oriic válasza Prien (#160) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Eleg csak benezni sajnos csalos topikba...

Live-Die-Respawn

(#162) mefistofeles válasza Prien (#160) üzenetére

Elég szomorú, hogy itt tartunk.......
Akkor nekem eddig simán szerencsém volt :F

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#163) vadkörte válasza Dr. Akula (#154) üzenetére


vadkörte
addikt

Látom még mindig nem világos.

Sok esetben NINCS útbaeső bolt, vagy nem éri meg ott vásárolni bármit is.
Miért?
Mert ott sincs garancia, - egy sorompó melletti párbeszédben hallottam pár hónapja egy srácról, akinek a 2 éve eltűnt Nokiáját nemrég találta meg a rendőrség. Egy GSM boltban árulták, a lopás óta kb. 3x adták el vették meg ebben a boltban - mellette adott esetben nem 1-2 ezerrel drágább.

Példa1:
DELL 19"-os monitaim. Egyiket - P1907 - helyben vettem, kb. egy éve a helyi PCbontóban. B kategóriásnak hirdették, ehhez képest, ütöttkopott a káva, a polárfólia megtörve az elvileg anyagában színezett hátlap kikopva(!) - ne kérdezd hogyan - nagy nehezen sikerült alkudni az árból 1.000 Ft-ot, így lett 11.000 Ft.
Ezzel szemben HA-ról vettem ~ 3 hete egy hasonló - P1908 - monitort. Leírták, hogy használati nyomok vannak rajt, így inkább B kategóriás. Szállítással együtt volt 16.000 Ft. Miután kicsomagoltam kb. 1,5 óráig kerestem a használati nyomokat, végül a láb hátlapi tartókonzola alatt(!!!) találtam 1 db, gyufafejnyi horzsolást... Ja, számla a dobozban!
Az első eset reális ára kb. 6.000 Ft lett volna, de mivel a bolt monopolhelyzetben van, így ÍJ.

Példa2:
Tavasszal vettem egy Xiaomi Redmi 1S-t tartaléktelefonnak (tartalék=kerékpáros és szó szerint tartalék). A lakóhelyemen a használtGSM-eseknél Xiaomi NINCS, lénegében ismeretlen (tudják mi az) ami van azt általában a reális ár x 1,75-2,5 értékén adják, alku NINCS. A Redmi 1S-sel egyenértékű telefonok, lepukkant házzal is a Redmi 1S ~22.000 Ft-os árának 1,5-eséért vannak. Nincs kartellezés, áááááá...
A telefont imádom, azóta is elégedettem nyúzom

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#164) TESCO-Zsömle válasza fi:zi'k (#153) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért a több ezer pozitív értékelés a margójára megjegyezném, hogy volt már nekem ebay-en garanciális refound-os balhém, mert szart küldött az eladó és kerek-perec megmondta, hogy addig nem kapom vissza a pénzem, míg nem adok pozitív értékelést.

Az itteni ilyen csalókkal kapcsolatos gyűjtő-topicokba is olvastam nem egy hozzászólást, hogy a pénz egy részét nagy nehezen visszaszolgáltatta, de csak miután megkapta a 100%-os pozitívat.

Sokan meg ha választhatnak a pénzük és a negatív értékelés közt, akkor az előbbit választják...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#165) Dr. Akula válasza vadkörte (#163) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem akarásnak nyögés a vége...

(#166) elistvan


elistvan
senior tag

Milyen jó, hogy megtaláltam a topicot. Nekem egyetlenegy kérdésem van. olt egy ügy amiben vaterán is meg többeket hardveraprón is megkárosított egy srác olyan 2005-2006-ban lehetett. Én balgán 33.000Ft-ot előreutaltam egy Nokia 6230i-re újra. Volt tárgyalás nyomozás, el kellett faterral utazni Székesfehérvárra ott tárgyalták az ügyet tanúskodtam a bíróságon. Mondtam, hogy igényt tartok a kártérítésre de pénz azóta sincs. Gondolom az ügyet már réges-rég lezárták vagy nemtom. Lehet ennek valahol utána érdeklődni?

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#167) tibor72 válasza mefistofeles (#162) üzenetére


tibor72
tag

Egy nótorius visszajáró emberke, felviszi a pozitívjait 35-40 környékére negatív értékelés nélkül, és elárasztja a HA oldalait több mit jó ajánlattal, (5-10k val alatta a legjobb ajánlatoknak) és mindenki előre utal. Eredmény, rövid idő alatt akár 500e ft a számlájára utalva..... a többit a "jentsd a csalókat" topikban pl. vagy "akit Tmag átvert" helyen olvastatsz és tanulmányozhatod "munkásságát"........ ez van....

(#168) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok volna egy hülye kérdésem. Én feljelentem a csókát.... (25k ) Én tolna megyei ő Pesti most nekem ha bíróságra kerül a dolog hova kéne menjek Pest vagy helyben a megyén ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#169) >Deego.. válasza kisninja (#168) üzenetére


>Deego..
senior tag

Úgy rémleik ahol jelentést tettek oda is idéznek.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#170) fityere


fityere
senior tag

Mi van abban az esetben ha konzol vásárlásnál az accountot is eladta az eladó majd visszaszerzi, de közben vásárolt rá a az új tulaj játékokat ? Adás vételi szerződés nem volt, és kp fizetés történt. Ebben az esetben így járt az új tulaj vagy tehet feljelentést ?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#171) JóGéza válasza fityere (#170) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az account adás-vétele legális volt? A legtöbb fiók felhasználási feltétele kizárja az eladást.

(#172) oriic válasza fityere (#170) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

EULA szerint tilos account eladasa, igy ha azt visszaszerezte eredeti tulaj tul sok mindent nem lehet csinalni vele. (sajat velemeny)

Live-Die-Respawn

(#173) fityere válasza JóGéza (#171) üzenetére


fityere
senior tag

Jofogáson történt az adás vétel még tavaly nyár elején. Személyesen adta át a konzolt, viszont a hirdetésben nem szerepelt, hogy a játékok amiket ad azok az ö accountján vannak. Természetesen, hozzáférést biztosított és a mindent megváltoztatott az uj tulaj, de egy hete már nem lehet használni. Felhívták az ügyfél-szolgálatot és azt közölték, hogy az eredeti tulaj lopásra hivatkozva visszaszerezte az accountot.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#174) JóGéza válasza fityere (#173) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az általatok vásárolt játékokra mit mondtak? Azt le tudjátok tiltatni? Vásárlás igazolása, stb?

(#175) fityere válasza JóGéza (#174) üzenetére


fityere
senior tag

Nem tudják letiltani, vissza kell a banktól kérni a vásárlás összegét, de ugye erre nem sok esély van. Az eladónak kellene kifizetni, azt ami vásárolt az új tulaj, na de erre is kicsi az esély. Nem sok játékot vásároltak talán kettőt. kb 10000 ft. Elkönyveli tanuló pénznek és tanul a saját hibájából. Bánkártya adatot a sony törölte, és egyelőre az accountot is tiltották.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#176) kenwood válasza fityere (#173) üzenetére


kenwood
veterán

Ez az elsodleges oka annak,hogy nem csak az eula,de a forumok szabalyzata is uldozi az account adas-vetelt.
Szerintem ez a furdovizzel a gyereket tipikus peldaja,amivel a szoftver forgalmazok igen jol jarnak anyagilag.
Veszel 100 euroert egy jatekot,kiporgeted,vagy a kozepen rajossz,hogy unalmas,nincs ertelme folytatni.
Regen ilyen esetben szepen eladtad ,elcserelted a lemezt,es vettel helyette egy masikat.
Ma mar ez azt jelenti,hogy kuka a penz.
Ennel is rosszabb a te eseted (tisztesseges eladoi szemszogbol) :
vesz 30-40 jatekot szazezreket,eladja a konzolt,pct, es csak a vasert jar a zseton,mert az account egy forintot sem er.

Nyilvan lehetne az accountra akar jatekonkent - nem visszavonhato- transfer opciot biztositani, csak ugye ez max. a vevoknek eri meg.

problema meg az is,hogy bizonyos jatekok (pl wow,cs) olyan ingame cuccokat is tartalmaznak,amelynek magasabb az erteke,mint az egesz jatek,de szerintem ez a kisebbik gond

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#177) cspguy


cspguy
csendes tag

Rendősrégi feljelentés menete elektronikusan (gyorstalpaló)

Ha van Ügyfélkapud:

epapir.gov.hu-ra belépsz az ügyfélkapus felhasználóneveddel, jelszavaddal.

A címzettnek kiválasztod a hozzád tartozó kapitányságot.
Témacsoport: Bűnügyi ügyintézés bűncselekményekre vonatkozóan.
Ügytípus: Bűncselekményekre vonatkozó beadványok: feljelentés stb.

Levél szövege:

Tárgy: Feljelentés

T. Hatóság!

A mellékelt iratok alapján kérem a nyomozás megindítását, elkövető felelősségre vonását!

XY

Ezután tvábbmész.

PDF-ként (mást nem fogad el) feltöltöd a bizonyítékokat, amit ezután hitelesítés gombbal hitelesítesz.

Elküldöd.

Az email címedre megkapod a befogadási értesítést és az eljárás megindul.

Ui: Tipp: Ha bíróságra határidős ügyed van, pl magánvádas feljelentés tárgyában (rágalmazás, becsületsértés) és a 30 napos határidő szorít, azaz utolsó nap vagy, a megfelelő kapitányságra elküldve elindul az ügy jogilag elektronikusan, csak visszaküldik, hogy nem illetékesek és jogilag fedve vagy a Bíróság felé, mert 30 napon belül beadtad az eljárás indítását.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#178) bobalazs válasza cspguy (#177) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszönöm cspguy

Annyit még hozzátennék, hogy pdf szerkesztőt nem találtam ingyenesben, úgyhogy használtam
ezt az online pdf szerkesztőt és jól müködött.
https://online2pdf.com/text-to-pdf

(#179) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Rendőrségi feljelentést szeretnék tenni, az eggyik magyar webshop ellen, de mielőtt megtenném volnának kérdéseim. Feltehetem itt nektek, vagy arra másik topic van?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#180) 89Gent


89Gent
újonc

Sziasztok!

Mivel nem olyan rég egy marharépával sikerült üzletelnem, jobban utánajártam a dolgoknak. Talán hasznos infó lehet olyannak, aki feljelentésen gondolkodik. Egyben remélem, hogy valaki, aki a jogban jártas, megcáfol, vagy éppen megerősít.

Valahol olvastam, hogy nem sérti a banktitkot, ha a bankod átadja neked annak a számlatulajdonosnak az adatait (név, cím), amelyik számlára utaltál.
Sajnos ezt nem találtam meg a törvények között, viszont egy ilyet igen:
"2013. évi CCXXXVII. törvény
a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról"
...
"164. § Nem jelenti a banktitok sérelmét
b) a pénzforgalmi számlatulajdonos nevére, pénzforgalmi számlájának számára vonatkozó adatszolgáltatás, továbbá téves utalás esetén a teljesített átutalási megbízás megbízója, illetve a megbízó számlavezetője javára történő adatátadás, a megbízás szerint kedvezményezett, nem pénzforgalmi számlatulajdonos nevére, címére vonatkozóan,"

Vagyis -értelmezésem szerint-, ha nem is lenne meg a jogi háttered arra, hogy kikérd a másik fél adatait, hivatkozhatsz arra, hogy téves utalás történt. Így megkapod a számlatulajdonos adatait (legyen az akár másik személy, mint aki téged ténylegesen átvert).

Egy esetleges feljelentésnél lesz egy biztos neved, és címed, ahol a Rendőrség kopogtathat (Postán, futárnál bármilyen nevet, és címet megadhatnak).

Nagyon fontos, hogy ezeket az adatokat szigorúan a Rendőrség, illetve később egy esetleges polgári peres eljáráshoz szabad felhasználni. Vendetta, "majd személyesen megbeszélem vele", illetve egyéb butaságok könnyen azt okozhatják, hogy te húzod a rövidebbet. Személy szerint azt tanácsolnám, hogy messzire kerüld el az adott utcát..

[ Szerkesztve ]

(#181) envagyok válasza Misi1979 (#100) üzenetére


envagyok
veterán

Van esetleg email formában megírandó feljelentéshez minta, hogy formai okok miatt ne tudják elutasítani?
Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy 11000ft már elég ahhoz, hogy foglqlkozzanak vele?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#182) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Köszi, hasznos volt.

Sajnos én is megszívtam így szükségem volt rá.
45k-m bánja egy jófogásos hirdetés miatt, ma voltam tanúskodni, sajnos volt más is, akit átvertek, ő is feljelentette, így hátha történik valami az ügyben.

(#183) grizlisandor válasza grizlisandor (#182) üzenetére


grizlisandor
addikt

Volt privátban kérdés, így itt leírom röviden, másnak is hasznos legyen:

Online tettem a cikk alapján.
(#177) cspguy hsz-ét figyelembe kellett volna vennem, hogy legyen valami hivatalos szerkezete is a dolognak.(de e nélkül is megértették a problémámat) Leírtam mi történt, percre pontosan, történési sorrendben, csatolva a bizonyítékokkal(privát beszélgetés és a hirdetés screen shot-jaival, a telefonhíváslistával, utalási bizonylattal).
Tanúvallomásomat abból már össze tudta venni, csak átvettük a történéseket, meg tájékoztattak a hamis tanúzás következményeiről.
Nem kellett semmilyen jogszabályi hivatkozást tudnom, ők intéztek mindent.

Annyi fejlemény van, hogy összevonták az ügyemet egy másik károsult ügyével, az illetékes hatóság meg 150 kilóméterre került; ezt mondta a nyomózi is a vallomásfelvételnél, hogy össze fogják vonni az ügyet. Mikor nekem nagyobb összegben károsítottak meg, mondjuk ő egy nappal hamarabb tette meg a feljelentést. :U

(#184) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A topik itt folytatódik: [link]

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A rendőrségi feljelentés menete (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.