Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#165) bambano válasza MaCS_70 (#159) üzenetére


bambano
titán

"Eleve azt definiálni, hogy mennyire vezet jó egy ember (ha már matek...) de facto lehetetlen.": nem lehetetlen, sima ügy. adott útvonalon veszed az összes elfogyasztott üzemanyagot, a gyorsulások abszolútértékének integrálját és az okozott baleseteket (ezt mondjuk btk szerint súlyozva), ebből ki lehet hozni egy súlyozott mutatószámot, ami pontosan megmondja, hogy hogy vezettél.

"A gép teljesítménye is változik -- de ez sokkal jobban kontrollált, mint az emberé. ": jól láthatóan nem kontrollált, hiszen halálos balesetet okozott. Ez a tény minden eddigi álmodozást zárójelbe tett.

"Szerintem pedig már kisebb javulás is létjogosultságot ad az autonóm rendszereknek": nem értek egyet. az alkalmazott technológia olyan előnyöket biztosíthatna a gépnek, amiből ha csak annyit hozol ki, mint egy ember, akkor egyrészt elpazaroltad a technológiai előnyt, másrészt indokolhatatlanná válnak a költségek.

A közlekedés az előrelátás tudománya. A fő kérdés az, hogy mennyivel hamarabb veszed észre, hogy helyzet lesz, a bekövetkezéséhez képest. Ebben a kérdésben az, hogy a gép sokmindent megláthat, amit az ember nem, illetve adatbázisokból dolgozhat realtime, amit az ember nem bír agyilag követni, olyan előnyt biztosíthatna a gépnek, ami behozhatatlan. Csak nem tudják leprogramozni. (egyébként az előrelátás képességét nagyon jól méri a fékezések nagysága és mennyisége. minél többször kell nagyot fékezned, annál pocsékabbul olvasod a forgalmat).

Én ismerek olyan sofőrt, aki volt már, hogy percekkel a baleseti helyzet előtt megmondta, hogy baj lesz. Vagy ha sokat nézel tecsőn orosz közlekedési videót, egy idő után rááll a te szemed is, és tudni fogod 5-10 másodperccel hamarabb, hogy melyik autó mibe fog keveredni. Ehhez masszívan párhuzamos feldolgozás kell szerintem, és ez nem lesz meg soha a gépekben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.