Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zorzy4


zorzy4
őstag

Köszönjük mindenkinek, aki közreműködött a hisztéria keltésben! Jót tesz a gazdaságoknak is.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#2) Obyboy válasza zorzy4 (#1) üzenetére


Obyboy
addikt

Lehet, hogy én nem vagyok elég szkeptikus a vírussal kapcsolatban de ha már egy MWC szintű konferenciát törölnek akkor nem hiszem, hogy hisztéria keltésről van szó.
Gondolom nem a magyar "híreket" nézték az MWC szervezői ami alapján arra jutottak, hogy törlik a rendezvényt.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#3) Soulles válasza zorzy4 (#1) üzenetére


Soulles
tag

Esetleg egy tiszteletreméltó politikust tisztelhetünk a kedves Fórumtársban? :U

(#4) #93187072 válasza zorzy4 (#1) üzenetére


#93187072
törölt tag

Biztosan sok mindenegyben blogot olvastak azért. :U

(#5) aelod válasza zorzy4 (#1) üzenetére


aelod
veterán

Miért fáj neked az ha a nagyobb céged inkább elővigyázatosak? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#6) Tikakukac válasza zorzy4 (#1) üzenetére


Tikakukac
titán

És most kérdezzük meg erről a Webastot is ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) Narxis válasza zorzy4 (#1) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyszer kibirod.

Thanos was right.

(#8) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Plague Inc. valaki? :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#9) zorzy4


zorzy4
őstag

Eszem ágában sincs politizálni. És nem is megyek pont ezért bele vitában. Ez az én véleményem és ennyi.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#10) shortcutme válasza Apollyon (#8) üzenetére


shortcutme
tag


A tapasztalataim szerint ez nem túl jó jel.
Én már megvettem a repjegyet madagaszkárra. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Tikakukac válasza shortcutme (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem pont az utolsó oszlopból látszik, hogy itt bizony elég erősen meg lettek nyesve azok a számok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) Soulles


Soulles
tag

Semmi sem változott az évek alatt, sőt... hazugságok hazugságok hátán, kozmetikázások satöbbi. Az emberiség egyszer végleg be fogja szívni a gigabrokit. :K

(#13) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Addig is, fogyasszon mindenki propoliszos mézet!
Immunerősítő és beporzó rovar védő.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#14) hemaka válasza shortcutme (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

És még ki tudja mekkora a szorzó a számok előtt valójában.

(#15) Ribi válasza Tikakukac (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Másik topikban már leírták, hogy imért lett hirtelen ennyi. Ez megint jó rémisztgetésre, de a valóságra meg ugye nem kiváncsi senki. Me az oan snassz...

(#16) Tikakukac válasza Ribi (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Ennyi topikot nem követek, de utólag a doki sztorijából is látszik aki szólt, hogy itt a srácok messze próbálták a végsőkig titkolni a dolgot. De ezen meglepődni :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) spirit007 válasza Szevam (#13) üzenetére


spirit007
senior tag

Ugye a Jack Daniels -ben propoliszos van? :D

(#19) Ribi válasza shortcutme (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ilyen kreténségeket se írnék le a helyükbe. :W
Ezek is már csak bulvárra mennek. :(

(#20) #78693120 válasza Ribi (#19) üzenetére


#78693120
törölt tag

Eleve csak arra mentek eddig is. Ez az újság nálunk kb. a Blikk, Bors és hasonlóknak felel meg.

(#21) MineFox54


MineFox54
őstag

Kérdezz meg erről egy kínait, aki ott él. Én így tettem... Másképp látod utána majd :)

(#22) shortcutme válasza Ribi (#19) üzenetére


shortcutme
tag

Ez nem meglepő, hiszen a Sun a bulvárlap a bulvárodik fokon.

Egyébként valószínű tényleg így kezelte magát a fiatalember. Az hogy gyógyulása mennyire volt ennek köszönhető már más kérdés. (ez valódi gyógyszerek esetében is hosszú folyamat)

Mindenesetre van bárki által elérhető, ingyenes, tudományosan bizonyított terápia a vírusokkal szemben: a rendszeres, napi 8 óra alvás. (erről bővebben ebben a youtube videóban)

[ Szerkesztve ]

(#23) Ribi válasza #78693120 (#20) üzenetére


Ribi
nagyúr

+shortcutme
Ja azt hittem ez valami normálisabb lap. Akkor semmi meglepő. :R

(#24) t72killer válasza zorzy4 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kínai gazdaságnak tuti jót tesz, hogy a 31ből 7. legtöbb GDP-t termelő tartományában háborús állapotok uralkodnak :U. Az is nyilván apróság, hogy 4 felépültre jut 1 halott még így a járvány második hónapjában - de semmi se tartson vissza, sztem szívesen látnak Vuhanban, mint önkéntes ápolót :R

A konferenciázgatásból hazatérő, nyaralónyi embert végigfertőző brit bizniszmanus esete szvsz épp elég figyelmeztetés. Még ha nem is halnak bele €urópában az emberek: szted hány fillér egy súlyos tüdőbeteget intenzíven tartani 2-3 hétig?

#16: jelenleg el vannak foglalva a hullaszámlálással, a kezdeti sumákolás után nem hiszem, hogy kifejezetten titkolódznának már.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ezt csak úgy itt hagyom:
"Pandémiáról akkor beszélünk, ha a hetente orvoshoz forduló betegek száma 15 ezer felett van."

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#26) Cassi válasza t72killer (#24) üzenetére


Cassi
senior tag

Az intenzív kezelés az semmi, pár milliós nagyságrend. Magyarországot már eddig is milliárdos veszteségek érték a járvány miatt a lemondott repülőjáratok és az elmaradó turisták miatt, de ez még csak most kezd el halmozódni.

Egyelőre nagy a hallgatás róla, de szerintem a tokiói olimpiának is reszeltek. Nyilván megtarthatják, ha nagyon akarják, nézők nélkül is. De a csillagászati veszteség már most borítékolható.

(#27) t72killer válasza Cassi (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az olimpiák 90%-ban amúgy is durván veszteségesek, ideje lenne kinőni belőle.

Egyébként meg ami a virtuális, papírpénzt morzsolgató "gazdaságnak" "veszteség", annak minden darabja óriási nyereség a bolygónak, uis minden cent gazdasági aktivitáshoz szennyezés, széndioxid, nehézfém és egyéb szarok emissziója tapad, pláne ha repkedésről van szó. Egy komolyabb leállás nagyságrendileg többet érhet el, mint az elmúlt két évtized összes "védjükmegabolygót - kínavigyorogvaaláír" konferenciája.

"Az intenzív kezelés az semmi, pár milliós nagyságrend. "
Ok, tehát a pörgő gazdaság kedvéért lesz.rod a karanténozást és engeded nyakló nélkül a kínai utasokat, hipp-hopp lesz 5-600EZER fertőzötted Mo-gon, pártízmillió €urópában (uis ez a kis mocsok ügyesebben fertőz a mezei influenzánál). Szorozd fel a számot a pármillás intenzív kezelési árral. Ami €urólandban tartok tőle egy nullával több lesz a végén (láttam már mezei nem fertőző, nem nagyműtétes kórházi számlát Ny-€U-ból). Hülyének is megéri, nemigaz?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#28) shortcutme válasza Cassi (#26) üzenetére


shortcutme
tag

Nem hallgatnak róla, pont ma adtak ki egy közleményt, hogy továbbra is meg szeretnék tartani: https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/japan_nem_aggodik_a_koronavirus_miatt_megtartanak_az_olimpiat.700233.html

Én amúgy arra számítok, hogy ha a hónap végéig nem enyhül a vírus, akkor bejelentik, hogy elhalasztják jövőre.

@remindme 2 weeks

[ Szerkesztve ]

(#29) shortcutme válasza Tamás9x (#25) üzenetére


shortcutme
tag

> Ezt csak úgy itt hagyom: "Pandémiáról akkor beszélünk, ha a hetente orvoshoz forduló betegek száma 15 ezer felett van."

Ez így önmagában nem igaz, mert ez így még csak epidémia (járvány). Ebből akkor lesz pandémia (világméretű járvány), ha ez több kontinensen is előfordult.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tamás9x válasza shortcutme (#29) üzenetére


Tamás9x
őstag

Pont ezt mondom én is, kis tűz, nagy füst. Hírértéknek számít már az is, hogy télen esni fog a hó, nyáron pedig helyenként 30 fok feletti hőmérséklet várható.

Rettegj, félj, foglald el magad valamivel, ez a mai ember dolga.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#31) Tikakukac válasza Tamás9x (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Plusz az emberek másik dolga, hogy végtelen szintig sz@rjanak le mindent, csúsztassák, titkolják, seperjék a szőnyeg alá és már csak akkor kapjanak a fejükhöz, ha már úgyis mindegy :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) t72killer válasza Tamás9x (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez nettó baromság, a mai ember dolga, hogy fogja be a fülét-szemét és fogyasszon, szemeteljen, utazzon, fizessen, fogyasszon.

Ja, mondtam már, hogy fogyasszon? (nem 500Ft-os maszkot, hanem 500eFt-os okostelót, lehetőleg 2évente cserélve, hogy ne unatkozzon a Vuhan-Párizs járaton)

Az egyetlen cél a már agymosott szinten pazarló-fogyasztó társadalom - és az agymosásra (==az elit profitjára és hatalmára) bármilyen megállás, 5perc gondolkodás súlyos veszélyt jelent. Egy komolyabb járvány bizony elgondolkodtatja az embereket, hogy jó-e ez a berendezkedés? Jó-e az, hogy egymás vírusos hónalját szagoljuk 10-20emeletes paneltömbökben és "környezetbarát" tömeg(^3...)közlekedési eszközökön? Jó-e az, hogy 8Mrd ember tapossa ezt a bolygót?

Sétálok a tengerparton, mi jön szembe: a természetes hordaléknál lassan nagyobb tömegű műanyagszar. Tolják egymás után a klímacsúcsokat, közben a valóságban mi történik: a repülőtársaságok boldogan növekedésről számolnak be, (a mindent aláíró) kínában pedig építik az új hőerőműveket - az Antarktiszra pedig lassan nem csak a ruszki, de a mediterrán csajok is készíthetik a bikinit...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) t72killer válasza shortcutme (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Madagaszkárral csak óvatosan, a tüdőpestis szvsz rosszabb... Egyébként a megugrásban csak az van, hogy másképp számolnak, nem vérteszt, hanem alap tünetek+tüdőröntgen alapján - azok a betegek valószínű a korábbi napokban is megvoltak már.

#14: furcsa, de ha a fertőzöttségi szám előtt van egy nagyobb szorzó az igazából jó hír lenne: a halottak számát valszleg tudjuk, és ha 6-800ezer valódi fertőzöttből jönne ki az az 1370 halott, és <10e súlyos-válságos eset az sokkal kevésbbé lenne aggasztó, mint ugyanez 40-60ezerből. A halottakat elszámolni/számukat eltussolni sokkal macerásabb, azaz nem hinném, hogy többtízezer halottat titkolnának - illetve ha annyira extrém halálos lenne a kór, akkor a párszáz kínán kívüli esetből több lenne már a halálos kimenetelű. Reálisan én továbbra is valahova a legutóbbi SARS környékére tippelném a veszélyességét.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#34) shortcutme válasza Tamás9x (#30) üzenetére


shortcutme
tag

> Rettegj, félj, foglald el magad valamivel, ez a mai ember dolga.

Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a Kínai kormány azért rakott karanténba 60 millió embert és állította le gazdaságát több hétre, hogy félelmet keltsen.

(#35) Tamás9x válasza t72killer (#32) üzenetére


Tamás9x
őstag

Szeretem az összeesküvés elméleteket, de azért ez ennyire nem egyszerű, mert nem én és nem is te döntöd el, hogy igazából mit csinálunk, hanem eldöntetik velünk, hogy ez így fog működni bele kell törődni. De ha valami galiba van fent, az már a kis ember hibája megint... Mert te szemeteltél, lóf*szt, azért mert senkit sem érdekel és senki sem csinálja az újrahasznosítást, csak beszélünk és álmodozunk róla :D
Egyszerűbb és olcsóbb adót kiróni a szennyezésre, mint építeni egy feldolgozó üzemet.

A normális élet ellehetetlenítése, a fenntarthatóság, tönkretétele, és függővé tétel, majd ez a köztudatban való elmélyítés, hogy aki "normálisan" szeretne élni az hülye és megvetendő, minek akarsz te kertet? Hát" hülye vagy? gyere panelba dolgozni és TV-t nézni... Hisz az normális, fogyassz, és érj kevesebbet, hogy csak egy gyári helyettesíthető munkás lehess.

Ugyan azon a véleményen vagyunk, ez nem kétség.

De ha a hivatalos megbetegedést és az elhalálozást nézzük, és annak elméleti! életkori százalékait(ezt csak a bulvárlapos olvasásokból tudtam kivenni, hogy leginkább idősek) akkor a jelen állapotban [link] amiből nem tudom mennyi igaz, és mennyi hazugság.
60364 megbetegedés
1370 halálos áldozat
6292 gyógyult eset.

Csak szubjektív nézőpontban, amit senkire nem akarok ráerőltetni, és nem is fogok, kis tűz nagy füst.
Hubei: 1310 halál.
Population: 58.5 million (2015)
TrendingArea: 185,900 km²
Capital: Wuhan

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36) dabadab válasza Tamás9x (#30) üzenetére


dabadab
titán

Szóval szerinted az lenne a megoldás, hogy hagyjuk nyugodtan terjedni, aztán amikor majd naponta tízezrek halnak meg benne és már tényleg elvesztettük az irányítás bármi reményét, akkor állapítsuk meg, hogy "hát most már tényleg baj van"? Mert az előrelátás az valami hülye dolog?

DRM is theft

(#37) shortcutme válasza Tamás9x (#35) üzenetére


shortcutme
tag

A számok alapján jelenleg valóban nincs ok az aggodalomra.

Az intézkedések alapján (az emberiség történetében egyedülálló karantén, otthonukba zárt lakosok, rekordgyorsasággal felépített negatív nyomású izolációs kórházi szobák) már aggasztóbb a helyzet.

Azt már mindenki döntse el maga, hogy minek hisz. Mindenesetre egy kedves, bölcs vezért idézve: "Ne arra figyeljenek, amit mondok, hanem amit teszek!"

[ Szerkesztve ]

(#38) t72killer válasza Tamás9x (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1-3bek - tökéletesen egyetértünk :R.

Számok: a kínai (leginkább Vuhan-i) eü bár fejlettebb és jobb a magyarnál, egyelőre le van taglózva, ki se látnak a hullaszámlálásból, többszáz orvos és ápoló maga is beteg + nincs elég teszt - igazából sztem nem is nagyon vannak 100%-ban megbízható fertőzöttségi adatok, amiket el lehetne titkolni.

Amit tudunk, és a kínaiak se nagyon titkolják: a jelenleg egyetlen komoly gócpont városban teljes kijárási tilalom van, behegesztik a lakosokat(!), nincs semmiféle lakossági mozgás, és még így is összejött 1000+halott. Egy többhetes lefolyású betegségnél. Nagyon valószínű, ennek többszörösére számítottak karantén nélkül, ezért lőtték le a gazdaságot hetekre/Vuhan-ban feltételezem akár hónapokra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Tamás9x válasza dabadab (#36) üzenetére


Tamás9x
őstag

Aki csukott szemmel jár annak persze ez jön le az egészből.
Nem megoldás letiltani a járatokat, bezárni az embereket had pusztuljanak meg, és hibáztatni egy piacot, amit kényszerből működtetnek... Ok okozat. Valamiért csak volt kereslete annak a piacnak.

Ami szerintem megoldást jelentene, az az egészségügy fejlesztése, a vitaminok fontossága, a megelőzés,(szűrés) a felkészülés, és nem úgy mint ahogy mi szoktunk a télre, csak hóra nem számítunk :D

A zöldségek, és gyümölcsök alacsonyabb százalékos adója, a mű kaják betiltása, nem a meki, meg a kínais, hanem amit a polcokon találunk néha a boltokban a sok műanyag.

A betegségek !gyógyítása!, és nem csak a tünetmentesítése...

De ez nem 1-2 nap, nem egy hét, a vírussal mit lehet csinálni? Nem tudom, nem vagyok orvos.

Annyit tudok, hogy amikor körülöttem gethesek, nekem sosincs bajom. Lehet mert kóla és chips helyett gyümölcsözök, vitaminozok, és mozgok. ami azért megint nem kevés befektetés, de még mindig olcsóbb mint 1-2 hét betegség.

Wuhan-ban ha a bele lóg valakinek is be megy dolgozni, ha már valaki nézett erről, vagy olvasott, akkor tudja, hogy ott munkaközéppont van. és itt is érvényes az a szellem, hogy a "Kilógó szeget be kell verni"
így nem nehéz elfertőzni az egész környéket.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#40) dabadab válasza Tamás9x (#39) üzenetére


dabadab
titán

"Nem megoldás letiltani a járatokat, bezárni az embereket"

A fertőzöttségi adatok ennek pont az ellenkezőjét mutatják, sikerült viszonylag kordában tartani a fertőzést még Kínán belül is.

"hibáztatni egy piacot, amit kényszerből működtetnek"

A piac, mint kiindulási pont hipotézisét már elég régen megcáfolták.

"Ami szerintem megoldást jelentene, az az egészségügy fejlesztése"

Tehát engedjük nyugodtan terjedni a járványt, ami az eddig látottak alapján pár hónap alatt az egész világot bejárná és azzal kezeljük, hogy egy évtizedes lefutású fejlesztési projektbe kezdjünk. Ez teljesen jól átgondolt terv! Gondolom, ha kigyullad a házad, akkor meg valami folyószabályzásban látnád a megoldást, véletlenül sem abban, hogy odamenjenek a tűzoltók.

"A betegségek gyógyítása, és nem csak a tünetmentesítése..."

:U

"De ez nem 1-2 nap, nem egy hét, a vírussal mit lehet csinálni? Nem tudom, nem vagyok orvos."

Megmondom: karanténba zárni. Ugyanis az orvosok, akik értenek hozzá, pont ezt mondják. Azt, amiről te kijelentetted, hogy nem értesz hozzá, de hülyeség.

Komolyan fáj az, amit itt előadsz.

DRM is theft

(#41) t72killer válasza Tamás9x (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokmindent érintesz, menjük végig rajta:
#1, karantén, "bezárni az embereket, had pusztuljanak" - a gyógyszerkutatás nem varázsló, a rendelkezésre álló kb 2 hónap alatt nem készültek el a megoldással. Ha a fertőzött embereket nem különítjük el a lehető legnagyobb hatékonysággal (= a fertőzésgyanúsakat is), akkor ez a normál influenzához hasonlóan végigmegy az emberiségen, csak épp 0.01 helyett mondjuk 5-10% halálozási rátával. Konkrét helyzetre lefordítva, a kínai vezetés arról döntött, hogy 60millió vagy 1.4Mrd ember 5-10%-át veszítse el (nem beszélve a felvevőpiacai uilyen arányú veszteségéről). Kérdezed, mit lehet egy pár hetes időskálán dolgozó új kórokozóval csinálni: kb ezt.

#2: eü, egészséges táplálkozás, szűrés, stb-stb, ill kína-specifikus: TISZTA LEVEGŐ: abszolúte helyes meglátás. De ez mind többéves léptékű feladat, aminek fontosságára remélhetőleg a vírus felhívja a kínai vezetés (és egyéb politikai elitek) figyelmét.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) Tamás9x válasza dabadab (#40) üzenetére


Tamás9x
őstag

Rendben akkor nem adom tovább elő :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#43) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Nézzük a számokat kb van 1 409 517 397+7.500.000 Kínai kb 1.5milliárd abból meghal 5000-7000 kínai és pánik keletkezik :F :Y de világszerte a kb 7 500 000 000 -ból meghal 8300

3 Naponta hal meg ennyi autó baleseteben de az autók miatt nem félnek

Naponta hal meg stressz és rossz körülmények miatt legalább 10.000 ember de az miatt sincs pánik se sajtó rohangálás hogy mi a baj a világgal :C

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#44) nubreed válasza Tamás9x (#30) üzenetére


nubreed
veterán

Ezzel teljesen egyetértek úgy 99%-ban. Tényleg ez megy, én nagyon szánalmasnak találom azt, mikor pl. tényleg az a hír nyáron, hogy meleg van, télen meg az hogy hideg van és/vagy esik a hó. Na meg hogy félj mindentől. De ezt a koronavírust most komolynak érzem, szerintem ez most több mint egyszerű pánik keltés. Elég sok tudós nyilatkozatát, írását megnéztem, elolvastam a napokban, ezt most nem kéne félválról venni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45) cog777 válasza BerserkGuts (#43) üzenetére


cog777
senior tag

Ahogy fentebb emlitettek, azert "csak" ennyi mert panikszeruen zartak az embereket karantenba. Tovabba fenn all a veszely h ha valahol ez nem tortenik meg akkor annak csunya vege lehet.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#46) bul07


bul07
nagyúr

Nem mindegy
Úgyis csak egy kis üdülés volt az "újságíróknak", így nem mennek, amúgy már ha lehet őket annak nevezni és nem csak fordítóknak, mert 99%-ban csak a kiadott marketing anyagot fordítják le az adott nyelvre és az az újságírás

Most majd e-mailben megkapják és úgy fordítják le

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47) Szevam válasza BerserkGuts (#43) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Hogy is volt a Tanú című filmben?

"Apuka, attól függ, hogy példát akarnak-e statuálni!"

Szóval kicsit befagyasztják a kínai termelést, így akkor látszik, hogy melyik ország mennyire függ tőlük. Ezt a statisztikát pedig bármire fel lehet használni. Tehát, ha a függő országok nem úgy tesznek, ahogy Kína mondja az negatív kimenettel járhat.

Ez csak egy összeesküvés elmélet, nem kell foglalkozni vele :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#48) t72killer válasza BerserkGuts (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És ebből a másfél mrd-ból hány fertőzött legalább 3 hete??? Magyarázd el a kínai vezetésnek h semmi vész, eresszék szélnek a vuhaniakat...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49) Busterftw válasza Obyboy (#2) üzenetére


Busterftw
veterán

Elhiheted, nem is a virus miatt toroltek, hanem mert a nagyobb cegek, fontosabb partnerek/tamogatok leleptek.

(#50) shortcutme válasza Busterftw (#49) üzenetére


shortcutme
tag

...akik a vírus miatt léptek vissza. Szóval nyugodtan mondhatjuk, hogy a lehetséges fertőzések megelőzése miatt törölték.

(#51) Busterftw válasza shortcutme (#50) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez a logika akkor ervenyes lenne a szervezore is, tehat mar sokkal elobb meghoztak volna ezt a dontest es nem tartanak ki az utolso pillanatig, addig mig a nagyok ki nem leptek.

Szoval mondhatjuk, hogy a virus miatt, de nem ugy nez ki a dolog.

(#52) Cassi válasza Busterftw (#51) üzenetére


Cassi
senior tag

A kiállításon a szervezők csak alárendelt szerepet játszanak, a fő kockázatot a nagy cégek viselik, az ő szavuk a döntő. Mi nem érthető ezen?

Az olimpiáról sem annak szervezői fognak elsősorban dönteni, hanem a nagy országok sportvezetői. Ha például a kínaiak visszalépnek, akkor dominószerűen borulhat az egész.

(#53) shortcutme válasza Cassi (#52) üzenetére


shortcutme
tag

Valószínű nem Kína fog visszalépni, hanem az UK. Jelenleg ők veszik legkomolyabban a vírust: ajánlásuk szerint mindenki hagyja el Kínát, aki tudja.

(#54) dabadab válasza shortcutme (#53) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem milliós városok karanténba rakása meg fél Kína kényszerszabadságra rakása lényegesen komolyabb lépések, mint kiadni egy minisztériumi ajánlást.

DRM is theft

(#55) Busterftw válasza Cassi (#52) üzenetére


Busterftw
veterán

Milyen nagy cegekrol beszelsz? A GSMA egy szervezet, aminek tagja tobb szaz mobil operato, szoftver ceg stb. A GSMA szervezi a MWC-t, nyilvan a tagoknak van beleszolasa, de nem tudjuk hogy mukodik a vezetoseg.

Errol a "nagy cegek dontottek"-rol ha van forrasod, bizonyitekod, nagyon szivesen megnezem, addig meg ott tartunk, hogy a GSMA meg akarta tartani, amig a kilepok szama el nem erte a kritikus letszamot. A bejelentes napjan meg hirdettek Twitteren a showt.

Aztan mindenki azt hisz amit akar.

(#56) Ribi válasza shortcutme (#53) üzenetére


Ribi
nagyúr

UK meg a "hagyjuk el" téma, hmm, mintha ismerős lenne ;] :))

(#57) somogyib válasza t72killer (#27) üzenetére


somogyib
őstag

"Az olimpiák 90%-ban amúgy is durván veszteségesek, ideje lenne kinőni belőle"

És az miért baj ha veszteséges?
Persze mindenre lehet mondani, hogy "ennyi pénzből mennyi lélegeztetőgépet/ ct-t vehettünk volna", és mindenkinek van száz ötlete, hogy hol lenne jobb helye a pénznek. (az olimpikonok meg le vannak tojva, hisz semmit nem termelnek egész életükben :U ).

De a világ nem csak a pénzről szól.

Gondolom az Országház vagy a Tádzs Mahal tetszik neked. De ha ma fognának bele ilyen építkezésekbe, akkor hőbörögnél hogy micsoda pénzkidobás.

Szóval ne csak pénzben mérd a világot. ;)

<kioktató okoskodás off> :)

[ Szerkesztve ]

(#58) t72killer válasza somogyib (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban tetszik mind2 épület, de ha az árukat leosztod az évek számával, amióta megcsodálhattuk őket (+még ugye ami hátravan) messze nem jön ki annyi, amennyibe egy ilyen kiskoruktól doppingon tenyésztett "sportolókat" ketrecben mutogató show kerül.

És valóban, nem csak pénz van, hanem a rengeteg repkedés és meló gigantikus környezeti lábnyoma.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#59) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Én készséggel elhsizem hogy ez a vírus komly veszélyt rejt. Azt is, hogy a távolmaradó cégek alkalmazottai féltik az egészségüket, ezért nem akartak menni.
De!
Ha ezek után el mernek menni netán nyaralni ezek az emberek,vagy plázákba-moziba-piacra, azonnal KIRÚGNI MINDEGYIKET! Hiszen ugye vírus meg minden... Vagy a Maldív-szigetekre a repülő járatokon sosem utazik kínai utas? :U

(#60) t72killer válasza Medocsabi (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hehe, teljesen jogos:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#61) somogyib válasza t72killer (#58) üzenetére


somogyib
őstag

"doppingon tenyésztett"

Akármennyire is szeretem a sportot, ebben egyetértek. :K A versenysportban e tekintetben tényleg elszaladt a ló ...

De a korábbi állításomat tartom: ha veszteséges is egy olimpia, az szerintem nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#62) t72killer válasza somogyib (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vissza kéne térni a Coubertin-i alapokhoz, ennyi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#63) Cassi


Cassi
senior tag

3 héttel ezelőtt (jan. 25-én) 1320 megerősített beteg volt, ma (febr. 15.) kb. ugyanannyi a halottak száma (1381). Az a nagy kérdés, hogy a mai 49053 betegből kiindulva hány halott lesz három hét múlva?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#64) t72killer válasza Cassi (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A felgyógyult-halott arány sztem az, amiből ki lehet indulni, az lassan-lassan javul (=első körben elvitte a leggyengébbeket, ill az eü abszolút nem volt felkészülve), de még mindíg 20% körül van. Ha ez marad, akkor abból a kb 50ezerből 10ezernek baromi rossz esélyei vannak :(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65) shortcutme


shortcutme
tag

Egy érdekes sztori:
- 2 hét alatt 5 ország nem engedte senki kikötni a Westerdam hajót 2200 emberrel a fedélzeten
- Kambodzsa fogadta végül őket, majd 20 negatív teszt után úgy döntöttek, hogy feloldják a karantént, a hajót elhagyó utasokat kézfogással, öleléssel fogadta az elnök
- Másnap, a hazatérő egyik utas megbetegedett és koronavírussal diagnosztizálták a repülőtéren

Azt hiszem, ilyenkor szokták ezt bevágni: https://thumbs.gfycat.com/WarmheartedPhysicalHart-mobile.mp4

[ Szerkesztve ]

(#66) shortcutme válasza t72killer (#64) üzenetére


shortcutme
tag

(#67) t72killer válasza shortcutme (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ojjé, asszem páran ráncolni fogják a szemöldökük Kambodzsára...

"An 83-year-old American passenger" - a nyuggerek fogják kiirtani a világot. Vajok szekszuális úton szerezte? :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#68) t72killer válasza Cassi (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a mai betegek száma hivatalosan 67ezer, nem értem, a who adatai miért mutatnak jóval kevesebbet a Hopkinsnál. A fertőzöttek zöme kevesebb, mint 2 hete beteg, tehát az ő esetükben erősen kérdőjeles a kimenetel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) shortcutme válasza t72killer (#67) üzenetére


shortcutme
tag

Igazából lehet, hogy pont a nyuggerek a legkevésbé veszélyesek terjesztés szempontjából, mert ők betegednek meg a legjobban. A fiatalabbak nagyobb eséllyel hordják ki lábon és terjesztik közben.

(#70) Cassi válasza t72killer (#68) üzenetére


Cassi
senior tag

A WHO csak a klinikailag igazolt betegeket számolja, és ebben persze teljesen igazuk van.

A lényeg az, hogy per pillanat a "halottak száma" görbe kb. három héttel van lemaradva a "betegek száma" görbe mögött. Ha a fertőzést nem sikerül lassítani, akkor március 7-ére kb. 50 000 halott lesz. Majd meglátjuk. Hiába tűnik kevésnek a mostani 2%-osra becsült halálozási arány, ha egész Kína megfertőződik, az kb. 30 millió kínai halottat jelentene.

(#71) t72killer válasza Cassi (#70) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a becsült halálozási arányt a gyógyultak/halottak arányából kéne levezetni. Egy többhetes lefolyású betegség esetén pláne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#72) Cassi válasza t72killer (#71) üzenetére


Cassi
senior tag

Az eddigi gyógyultak/halottak arány alapján a mortalitás bizony 15% körül van. Sok függ a kapott kezeléstől. Ha már nagyon sok a fertőzött, akkor az ellátás színvonala leromlik, egy ideiglenesen felhúzott kórházban nem lehet túl magas színvonalat biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#73) t72killer válasza Cassi (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mondjuk előrelépés a kb 2 hete mért 25-30%-hoz képest, de nem látom hogy lesz belőle 2%. Az előző SARS 9-10%-os mutatóját tartom legvalószínűbbnek hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#74) shortcutme válasza shortcutme (#65) üzenetére


shortcutme
tag

Kiegészítés:
- A hajón 3 magyar utazott (róluk nincs publikus infó)
- A hajón maradt embereket tovább ellenőrzik
- Kambodzsa elnöke mielőtt engedte a kiszállást arról beszélt, hogy a nem a vírus a veszélyes, hanem az azt ölelő félelem

Akár igaza is lehet, majd meglátjuk. Mindenesetre Malajzia nem fogad több embert hajón utazók közül.

(#75) Cassi


Cassi
senior tag

Még annyit, hogy természetesen a magyar kiutazó turizmust is keményen érinti. Decemberben éppen azt terveztem, hogy ismét kimegyek Hongkongba és Makaóba valamikor január végén, szerencsére elhalasztottam a dolgot. Most viszont már látszik, hogy ez az év elúszott. Ma belehalt a fertőzésbe egy tajvani taxisofőr, aki ki sem mozdult Tajpejből - a turisták nagyon is veszélyeztetettek. Amíg a tranzit reptereken az az első kérdés, hogy jártál-e Kínában, és igen válasz esetén jól megmogyoróznak, addig nem érdemes erőltetni semmilyen utazást. Aki nem szeret orosz rulettezni az életével és a pénzével, az idén már nem megy sehová Ázsiában.

(#76) t72killer válasza Cassi (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, mi már családilag az EU reptereket is kerüljük, hálistennek autós utazgatás volt betervezve a nyárra.

Még ha nem is feltétlen retteg az ember a kórtól, simán egy 2hetes karanténban találhatja magát, aztán lehet a főnöknek magyarázkodni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77) shortcutme


shortcutme
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.