Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Ez igen!
Nagyon szép teszt lett, gratula!
Kíváncsi lettem volna (lennék), hogy egy két magos (esetleg tuningolt) processzorral mire képes(ek) ez(ek) a szörny(ek), mert minden tesztben, amiket láttam 4 magos proci volt a VGA-k mellett/alatt.

(#2) savior


savior
őstag

kicsit feleslegesnek erzem az x2-t. egy sima 4870 vagy egy 260as kartya is jol futtatta mindegyik jatekot.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#3) Dyno


Dyno
veterán

Jó kis teszt!Főleg a jó minőségű képek miatt is, meg a baromi vesézős részletes leírás!Csak gratulálni tudok. :C

(#4) isti84


isti84
csendes tag

Hali!

Jó a cikk, de egy kicsit hadd legyek rohadék. :D

1. Ha jól emlékszem már a ProHardveren lefuttaták ezt a tesztet, ha nem is ezt, de hasonlót biztosan.
2. Nem értem miért 32 bites oprendszert használtál. Hiszen a C2Q CPU szereti a 64 bites oprendszert.

Ezeken kívül abszolute jó a cikk.

Grat hozzá

Kockák előre!!! :D

(#5) FehérTurul


FehérTurul
csendes tag

Hát, ekkora egy nagy barom állatot! :DD Emellett az én féltve őrzött kis 9600 GT-m elbújhat :B De most komolyan, hány kg ez a kártya(pakli)? :Y
Amúgy grat a cikkhez, érdekes volt olvasni, legalább tudom, hogy ilyen is van. Most pedig felszedem az állam és keresek valamit az én súlycsoportomban :DDD

Nem a méret a lényeg, DE...

(#6) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

nagyon részletes teszt, gratula hozzá :C :R
tetszett a zaj felvétel:)

"Nem mintha a HD 4870 lassú kártya lenne, (hisz az AMD leggyorsabb egy GPU-s grafikus kártyája)" sztem már a HD4890 az:)

(#7) JanR


JanR
addikt

Nagyon jo teszt lett! Koszi!

Legalabb rajottem, hogy semmi ertelme lecserelnem a 4870-em ( me'g ) 1680*1050 felbontas mellett :D

Koszi megegyszer es remelem kapunk toled meg ilyen minosegi irasokat:R

(#8) dani3l válasza ProEvoFan (#6) üzenetére


dani3l
őstag

"..sehol nem volt még 275/285/295GTX vagy 4770/4890, stb.." "Tehát 2008. október." :)

(#9) lacy00 válasza savior (#2) üzenetére


lacy00
csendes tag

egyenlőre elég. :)

ez magyarország kétezerkilencben..a testem tizennégy a lelkem kilencven. http://href.hu/x/9vx4 > I ♥ ⌂ ♫ vagyis I Love House Music! < http://tagok.hotdog.hu/axe-vice Amúgy Sopron melett lakom, Harkán.

(#10) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Gratulálok, nem semmi. szép lett, és részletes is. :R

A 8.9 óta kegyetlenül begyorsult a kis 4870, és a 4870X2 is. Asszem a 8.11 után elég pofásan alázta szemétté a GTX280-at, sőt nem is volt vele versenyben abszolút. :N

Mondjuk ahol működik a CF rendesen, ott a 8.9-el is szépen duplázott. :K

(#11) Konflikt


Konflikt
addikt

@(#1) _Orbi_:
koszonom. a legtobb jatek nem tartalmaz tobb magos optimalizaciot, igy az eredmenyek kvazi 2 magos 3,2 GHz-es core 2-vel is keszulhettek volna.
fLeSs mar publikalt errol a tobb mag - jatek temarol egy jo irast:)

@(#2) savior:
en meg az altalad felsorolt 4870, es 260-at is feleslegesnek erzem. jelenleg egy 7300GT van a gepemben, joideje :D de nyilvan azert, mert nem mi vagyunk a celkozonseg.

@(#3) Dyno:
koszonom :)

@(#4) isti84:
legyel ;]

1. persze, volt teszt rola, sot a logouton is volt mar iras rola (e.g. Cifu hangkartyas megkozelitese, v janos666 hutes modja). Amiben tobbet probaltam/akartam nyujtani az a reszletesseg, tobb es nagyobb fotok, aramellatas, video, zaj :D

2. ez egy jo kerdes. lehet nemmentek volna rajt a regi 3D markok? :D

@(#5) FehérTurul:
latod, ezt elfelejtettem, nem mertem le :( pedig le kellett volna. komolyan ilyen batar egy boszme dogot nemnagyon gyartottak. (na jo most talan az asus marsja (- oldal kozepe) is hasonlo allat :D )

@(#6) ProEvoFan:
hehe, koszi :)
igen, a 4890 a leggyorsabb egy gpu-s megoldas, de mint a cikk elejen, es vegen is jeleztem 2008 oktobereben jarunk :)

@(#7) JanR:
koszonom. enis remelem, es h idom is lesz ra :D

@(#8) dani3l:
bizony :K

@(#10) tzsolesz:
koszi!
latod errol nemtudtam h begyorsultak (bar varhato volt) sajnos sem lehetosegem sem idom nem lett volna ujratesztelni frisebb catalystokkal :(

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#12) Konflikt válasza Konflikt (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

frissebb..

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#13) adam320 válasza ProEvoFan (#6) üzenetére


adam320
senior tag

Szerintem meg ha elolvastad volna az első mondatot,akor tudnád hogy 2008ban járunk... :U :W

Nagyon jo cikk,csak gratulálni tudok.

(#14) Ste válasza savior (#2) üzenetére


Ste
addikt

Ezeknél a kártyáknál sohasem a létjogosultság volt a fontos. A presztizs, hogy a tiéd s a leggyorsabb kártya. A vásárlók hajlamosak az aktuális leggyorsabb kártyát gyártó cég termékeit megvásárolni, erre jók ezek a "szörnyek"

(#15) BalaNce87 válasza ProEvoFan (#6) üzenetére


BalaNce87
addikt

tavaly októberben vagyunk :)

(#16) whiz


whiz
aktív tag

"Nem tudom mi történt 1920x1200-ban, de ha jól számolom a HD 4870-hez képest 123%-os gyorsulásnak lehetünk tanúi"

512MB vs (2x)1GB. :)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#17) ProEvoFan válasza adam320 (#13) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

elolvastam az egész cikket és nem is hibaként írtam oda hanem csak megjegyzésként :W

(#18) whiz válasza ProEvoFan (#17) üzenetére


whiz
aktív tag

A cikk írásakor még nem létezett 4890, ilyenformán felesleges volt megjegyezni, hogy most mi a leggyorsabb egychipes cucc... :U

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#19) rvn_10


rvn_10
senior tag

Fasza tesz nagyon! Jó képek, részletes leirás, megkockáztatom...tökéletes?

Ui. Meglesném uj driverekkel is egy ilyen hasonló összesített tesztet is, hogy meik driver javult többet azóta.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#20) Konflikt válasza whiz (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

latod, ez konnyen lehet h a Vegas ennyire csipi a zsiros RAM mennyiseget :)

@(#19) rvn_10: azert azt nemmondanam, de koszi:)

ui-ra: sajnos sem lehetosegem, sem idom nincs ujratesztelni a karikat. de tenyleg jolenne, fent emlitette tzsolesz, hogy mar a 8.11-ben is durvan gyorsultak. en 8.9-et hasznaltam, az akkori legfrissebbet, most pedig 9.8 van mar.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Tényleg nagyon profi teszt, minden részletre kitértél :R
Viszont olyan proci limit van sok helyen, hogy csak na :(((
3Dmark2000/2001 tuti.. működik a 2001-ben is a CF, csak legyen alá procid, mert az csak egy szálon dolgozik ;)
azok a játékok, ahol alig volt gyorsulás, ott is CPU limit volt ,hiába 4magos, max 2mag dolgozott... ha nem is mindenhol, volt CPU limit, de a TDU-nál tuti... Én anno egy 2600pro mellé raktam egy 2600XT-t CF-be kötve, hmmm talán ha jól emléxem 2007decemberében vagy 2008 januárjában, ééééés 100% körüli gyorsulást hozott a 2600XT, továbbá a Cod4 is ilyen 80%-ot gyorsult, szóval nem (csak) az akkori driver a "ludas" :R

[ Szerkesztve ]

(#22) fricz19


fricz19
őstag

ez aztán tényleg jó cikk
részletes, érdekes, öröm volt olvasni
köszönöm :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#23) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most mondjam azt, hogy ennél szebb, jobb írást nem láttam? :B

(#24) KaraDani


KaraDani
addikt

Eszméletlen szép munka :R

Proci limit sok helyen látványos szerintem is.

"Vegasban az X2-nek terem igazán babér. Nem tudom mi történt 1920x1200-ban, de ha jól számolom a HD 4870-hez képest 123%-os gyorsulásnak lehetünk tanúi."
Itt meg valószínűleg ott volt a probléma, hogy a szimpla 4870 512megás volt csak, míg a 4870x2 2*1. Valószínűleg itt egy 1gigás sima 4870 sokkal jobban teljesített volna, erősen memórialimitnek tűnik.

(#25) balu72


balu72
tag

Nagyon jó,részletes teszt.Gratula hozzá! :R

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#26) 14adam


14adam
addikt

:Y Elmehetnél a Ph cikkírói közé,Ritkán látni logouton ennyire részletes tesztet :Y

(#27) Vasinger! válasza 14adam (#26) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Támogatom! :K

(#28) zuchy


zuchy
őstag

Ez remekül sikerült írás lett! Gratula!

PC-STYLE.hu

(#29) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Ezt odaraktad.
Mondjuk én már októberben olvastam, de muszáj volt megint elolvasnom :R

(#30) Xirtam


Xirtam
veterán

Grat a cikkhez, nagyon jóra sikerült a kék szemű fekete hajú cicák mellet egy Ati xxxx x2 az ami letud venni a lábamról! :D :C :C

(#31) Fecogame


Fecogame
veterán

Jó teszt lett, grat! :C

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó kis teszt és remek az írás,szemléletes,igazi profi írás.
Ati fan vagyok az Nvidiát ki nem állhatom

duree54

(#33) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon szép munka, ha 1 évvel korábban lennénk, a PH! főoldalán is megállná a helyét! :C

sweetlou6.wordpress.com

(#34) Konflikt


Konflikt
addikt

@(#21) bacsis:
koszonom! igyvan, sajnos akad procilimit tobbhelyen is, de ennek a dognek semmi nemeleg sajnos. :D a legtobb jatek meg ugye nincs optimalizalva tobb szalra, igy kvazi 3,2GHz-es core 2 vel is mehettek volna a tesztek.

@(#23) Vasinger!:
koszi, de akad azert jopar remek iras meg itt a logouton :)

@(#24) KaraDani:
igen, valszeg a 4x akkora memoria lesz a ludas. whiz mar fent kiszurta :P

@(#26) 14adam:
az durva lenne :D

@(#29) pok.tom:
nemcsak olvastad, ha jolemlekszem nemelyik jatekban meg teszteltel is, amig vacsorat csinaltam. talan a COD volt? vagy a Vegas? :D

es
@#22-#32:
koszonom mindenkinek, orulok ennyi embernek tetszett az irasom :) ilyen elismeresekre nem is szamitottam, de tenyleg.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35) citrom904


citrom904
tag

Jó cikk ! :C Bár én valamiért jobban kedvelem az Nvidia féle kártyákat ,de tény ,hogy az amd (és partnerei)elég jó kártyákat gyártanak mostanában!

[ Szerkesztve ]

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#36) vPhis


vPhis
aktív tag

Nagyon jó teszt, grat!

(#32) Duree:
Én meg ár/érték fan vagyok.

(#37) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Szeretem a jó ill részletes teszteket szóval grat hozzá :R :R

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#38) pok.tom válasza Konflikt (#34) üzenetére


pok.tom
aktív tag

vegas lehetett, de szivem szerint quake3- al teszteltem volna :Y

(#39) Tom5


Tom5
addikt

Ritkán szólok hozzá Logout-os cikkekhez, de ehhez csak gratulálni tudok. Érdekes cikk nagyon jó képekkel. Csak így tovább. Jah és hajrá ATI/AMD :C

(#40) dzso22


dzso22
senior tag

Szép kidolgozott írás gratulálok :R
Úgy kezdem hogy nem vagyok Atis sem Nvidiás :D
mindkettővel elvagyok:) csak pont 4 hónapja váltottam Gigabyte GTX280 ról ASUS TOP 4870x2-re
és meglepő volt elsőre az x2-es. Eszméletlen erő lakozik benne és érezni hogy ha tudnának Atira olyan drivereket kifejleszteni mint az nvidiások, akkor kitörne a ketrecből az igazi oroszlán :)
de sajnos a kártya hangja viszont irdatlan, a régi RAKETA porszívón is túltesz.
és nem olyan kifinomult mint egy nvidia. Sokat tekergettem mire eltaláltam a jó beállításokat.
Viszont a képminősége jobb és élénkebb bár sokat állítgattam ez miatt is.
Én úgy vagyok ezzel a két szörnyeteggel ha halk problémamentes kártyát akarok akkor Nvidia.
Ha viszont egy erőművet akkor ATI
És ha emberként nézném őket akkor az Nvidia egy üzletember az Ati pedig egy "megedződött Parasztbácsi" :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#41) GabN73


GabN73
addikt

azért egy XFX GTX 280 XXX editiont is megnéznék hogy mit teljesít ezen kártyák mellett (alapból 670 Mhz-s core 1500-as shader, 1250-es memory és ezek még emelhető értékek! ((persze egy vízhűtés nem árt neki ;] )) )

(#42) plexi


plexi
tag

De jó kis teszt. Köszi, jól elolvasgattam ;)- . Arra lennék kíváncsi, hogy a videokártyáknál a memória mérete és sebessége mennyit számít. Pl az én 4870 2G DDR5öm egy 4870 1G DDR3. mennyivel lehet az 'rosszabb'., na nem fárasztok semmit a h*lyeségemmel, meek aludni.

[ Szerkesztve ]

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#43) Thunderzolee

Nagyon jó teszt lett, ilyen részletesen ritkán olvasni egy kártyáról. :R

Megjegyezném, itt a hardveraprón ezen kártyákat nem ritkán majdnem 3 év garanciával 60-65 ezerért kínálják, ami azért valljuk be, nem egy nagy összeg ahhoz képest, hogy megvétele után jó darabig biztosan nem kell VGA-ról gondoskodnunk.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#44) Lenry


Lenry
félisten

aztak*rva... :Y nagyon tetszett a minden apró részletre kiterjedő leírás. ez anno simán kimehetett volna a PH! főoldalára is
:R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) nuke7


nuke7
veterán

hmm... háát... egy valamit nem értek... vista x86 volt az oprendszer (32bit)
ergo a te 2x2 GB ramodat sem látta teljesen, ráadásul odaraktál még egy 2GB-s X2-es karit...
a 32bites oprendszer asszem 4GB-ig tud memoriát címezni, VRAM-mal egyutt.
ez mennyire fogta vissza a teljesítményt, azt nemtudom. de szerintem valamennyire biztos... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#46) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.

Ez aztán nagyon jó írás lett, gratula. Emelem kalapom! :R
Az ATI illetve most már AMD nagyon jól űzi az ipart. Ez a kártya tényleg brutális. Egyszer lenne egy ilyenem megfelelő körítéssel.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#47) Thunderzolee válasza nuke7 (#45) üzenetére

Ja-ja, ennek a kártyának egy baja van, 32bites oprendszerhez nem való. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#48) Móci


Móci
addikt

Marha jó teszt lett, gratulálok! :R
Minőségi képek, részletes leírás... azért szívesen kipróbálnék egy ilyen szörnyeteget itthon is. Ha itt felejtődne, az sem lenne baj. Vajon manapság mit tudhat egy 3870X2 (pár helyen egész olcsón láttam)? Erre még kíváncsi lennék...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#49) denieBoy


denieBoy
tag

Szép részletes cikk, grat. :C

DaVe

(#50) Konflikt


Konflikt
addikt

@(#33) Sweet Lou 6:
hehe, koszi:)

@(#35) citrom904:
bizony, igencsak felhoztak magukat a 3xxx szeriatol kezdve.

@(#36) vPhis:
koszonom.

@(#37) IreN!CuS:
orulok h tetszett.

@(#38) pok.tom:
annak nemkell x2, elmegy az voodoo2 sli-n is :D

@(#39) Tom5:
koszonom:)

@(#40) dzso22:
bar nalam csak egy hetig voltak vendegsegben, de imho a ventilatort piszkalni nagyon nem szukseges. eleg jol kivannak talalva a profilok, 2D-ben egesz halk, 3D-ben pedig szinte a homerseklet emelkedesevel egyenesen aranyosan novekedik a fordulatszam (nalam ez max cca. 40%-ig emelkedett). azaz ritkan zug fel ugy igazan. hacsak nem rakod manual 100%-ra, de sztem ezt tapasztaltad. a fulkarosodast nemerdemes kockaztatni :D

@(#41) GabN73:
igazan nagy valtozas nemlett volna sztem. ha egy evvel korabban szolsz, es hozol is egyet :D , akkor lehet bevettem volna a tesztbe ;]

@(#42) plexi:
szamit, nem is kicsit. pl. a memoria meretere ugytunik a Vegas kulonosen erzekeny, elozo hsz-ekben mar esett szo rola. az orajelre meg egyertelmu. szamszeruleg mennyire, az jokerdes, tesztelni kene :)

@(#43) Thunderzolee:
huh, eleg jo arakon van mar tenyleg. ez az asus ami nalam jart, akkor ~127K volt :D

@(#44) Lenry:
koszonom:)

@(#45) nuke7:
ez mind igaz, csak az a problema, h ez utolag jutott eszembe, mikor mar a tesztek nagyresze lement :( es 64 bites install, + game, bechmark installok eleg sok idot elvettek volna.

@(#46) Varoz:
koszi! :)

@(#47) Thunderzolee:
vagy ha megis, akkor csak max 2 GB rammal

@(#48) Móci:
koszi! sztem a 3870x2 mar nem eri meg, lehet jobban jarsz ar/ertek/fogyasztasban egy 4870-nel. bar nemneztem mennyiert mennek a 3870x2-ok

mod:
@(#49) denieBoy:
koszi:)

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.