Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) #79335424


#79335424
törölt tag

Egy kicsit felületesnek érzem ezt az összefoglalót. Nyilván nem lehet minden boardot megemlíteni, de legalább a különböző lépcsőfokokból jó lett volna említeni egy-egy példát. A Hardkernel -nek nem csak Exynos board -ja van. Ott van az Odroid C1+. Ez lényegesen olcsóbb, de azért az Amlogic S805 nem gyenge kütyü. Ugyanez a SOC van az MK808B+ és a CS918G+ Androidos miniPC -kben. Én is egy hasonlóval nyomom. Egy M8 -assal, amiben egy AML S802 -es SOC van.
A Hardkerneles árnál talán érdemes lett volna megemlíteni, hogy nem árt odafigyelni a rendelésnél arra, hogy mit is kap az ember. Az alapárban ugyanis nincs benne pl. az EMMC modul. Enélkül meg tök fölösleges erős vasat venni, mert a mikroSD visszafogja.
Aztán ott az Arduino, ami sztem nem maradhatna ki egy ilyen összefoglalóból. Jó közösségi támogatása van és az Androidos vonala is erős. Ott van pl. az 1Sheeld (shieldeknek hívják az Arduinos bővítő paneleket).
A Tronsmartos vonalat nem is értem. Csak a puffogtatás nagy, de igazán komolyat még nem tettek le az asztalra és minőségben is elég gagyit gyártanak. Legalábbis egy Minix -hez, vagy egy Zidoo -hoz képest. Sőt, a Linux támogatással még a Rikomagic is többet tett le az asztalra, mint a Tronsmart.
Én még a RadxaRockot is megemlítettem volna. Kb. két éve jöttek az RK3066 -os boardjukkal, ami sztem nem volt vmi nagy dobás. Viszont az új, RK3288 -asukba nem nagyon lehet belekötni (legfeljebb az árába).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.