Új hozzászólás Aktív témák
-
Regonelix
csendes tag
Frissítettem . pontosabban módosítottam a cikket.
Amint lesz rá időm, végzek a quad-core SoC-al ellátott SbC-k 1. fejezetével. -
interstart
tag
válasz Regonelix #18 üzenetére
Jó jó egyébként, egyetlen egy nagy baj van amúgy csak az AllWinnerrel, hogy a Mali GPU linux alatti támogatása siralmas, szval HTPC-nek (tudomásom szerint eddig) nem volt jó, ÉS! a csavar az az, hogy Android alatt viszont volt megfelelő driver hozzá. Egyébként minden másra tök jó, HTPC-re amúgy is van 100 másik alternatíva. Ami még gond lehet, hogy az infra, mikrofon nincs deklarálva rendesen..azaz ha nem vagy Power User és linux geek, akkor eléggé nehézkes életre kelteni ezeket a részeket. De! tényleg csak ajánlani tudom ezen hibák ismerete mellett, mert nagyon patentül össze van rakva.
Egyébként hűtésre szerintem egy 5V-os mini ventilátor tökéletesen elég, bár nekem akril tokban hűtőborda és ventilátor nélkül fut a rendszer. Aki Androidot akar ezekkel használni, annak viszont kötelezően ajánlom a ventilátort, mert egy villanykályhát megszégyenít a processzor működés közben
[ Szerkesztve ]
-
Regonelix
csendes tag
Ez mindig elkerülte a figyelmemet... . Kár érte, hogy csak, quad-core üzemmódra képesek. Ha így nézem, akkor két quad-core SoC SBC érné meg - összekötve (ha meg csak, médialejátszó/konvertálóra és szerverre használnám, még mindig a miniITX alaplapú megoldás jöhetne szóba ).
Utánanézek még a többi quad-core SoC SBC-knek. Köszönöm a kiindulási alapot, amit a korábbi hozzászólásodban írtál.Én is, hasonló feladatokra gondoltam, emiatt is, csak Linux az, ami szóba jöhet. Banana Pi-nél az a fura, hogy a "Banana Pi M2 rossz lóra tett, mivel a termékben használt A31s SoC gyártása megszűnőben, így nincs más hátra, mint előre! A gyártó SinoVoip úgy gondolta, ha már váltani kell, annak legyen látszata is." Forrás. Csak mind látom, hogy ez is, igazán quad-core üzemmódú SoC, emiatt (is) utánanézek quad-core SoC SBC-knek (amiből rengeteg van /szerencsére van miből választani /)
[ Szerkesztve ]
-
#79335424
törölt tag
válasz interstart #16 üzenetére
Voltak az A10 (MK802) után még Allwinneres Android miniPC -s próbálkozások, de azokkal is az volt a probléma, hogy "lefolyt a proci a panelról". A routerrel kapcsolatban maximálisan osztom a véleményed. Nekem is csomószor megfordul a fejemben, hogy miért nincs egy ilyen eszköz. Most van egy "okosrouterem" (Linsys E3000 + Tomato, mögötte egy NAS, egy M8 -as miniPC és ha szeretnék távolról ezt-azt kapcsolgatni a lakásban, akkor még kéne egy IO board. Miért nem lehet ezt egybegyúrni? Pl. a router Lan -jairól, a POE ereken vezérlőjelet küldeni a Lan -ra kötött eszközök bekapcsolásához? Akkor az összes eszköz null energiaszintű lehetne kikapcsolva. Nem kéne a PC -kben bekapcsolt hálókártya a WOL -hoz, mivel közvetlenül a Power gombot, vagy a tápot lehetne használni az indításhoz. A routerben meg csak bedugom a Lan -t és ennyi. Úgy rémlett, hogy volt ilyesmi próbálkozás a Kickstarteren. Meg is találtam. SOAP. Össze is jött a lóvé, de ahogy nézem, elég botrányos véget ért a project. Kár érte. Az érintőképernyőt fölöslegesnek tartottam, de a többi rész jónak tűnt.
[ Szerkesztve ]
-
interstart
tag
Perpill egy Octoprint nevű szoftvert hajt meg a rendszer, ami egy Arduino-n keresztül hajt meg léptetőmotorokat, hőmérsékletet olvas be, végálláskapcsolókat érzékel, szabályoz, webkamera képet streamel és ezt egy webes felületen el lehet érni (3D nyomtató szoftver egyébként). Korábban volt médiaszerver is ruTorrent-el, Samba szerverrel, miniDLNA-val. Teszi a dolgát, szereti a linuxot, Android alatt viszont rohadtul melegszik, nem is használtam sokat. Tipikusan egyébként ezek az AllWinner procik azok, amiket Androidos tableten sohasem használnék. Minden másra jó, linux alatt az árához képest egy álom, de amikor a droid alatt a virtuális gombokat nyomogatva látod hogy laggol és nem a kevés ram vagy a gyenge proci miatt, hanem maga a chip miatt, akkor elfog a "kidobnám az ablakon" érzés.
Szerencsére nincs tabom, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget. Egyébként tudom ajánlani, a GPIO kezelése kb echte olyan mint a RPi-é. Egyetlen probléma az M1-el, hogy eljárt felette az idő.
A további fejlesztése volt a Routeres változat...na az amúgy egy rohadt nagy ötlet, belepakoltak egy jó procit, olyan rammal ami egy "intelligens" routernek nem igazán lesz még egy pár évig és openWRT-vel mehet a torrent kliens, a médiaszerver, a VPN szerver, miközben kiszolgálja az otthoni hálózatot és ugyan ha egy kicsi többletfogyasztással is, de kivált egy ilyen mini médiaközpontot, mert egy router és egy szerver tudása van a gépház alatt. Ugyan van már openWRT-s router, ami hasonlóra képes, de nem ilyen áron.
[ Szerkesztve ]
-
bambano
titán
miért, kell, minden, szó, után, vesszőt, rakni?
Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis
-
#79335424
törölt tag
válasz Regonelix #12 üzenetére
Sztem a 8 magos megoldások a 8 mag szempontjából "hibás" koncepciók. Ezek alapvetően mobil eszközökbe lettek kifejlesztve. A big/little elrendezés célja nem a nagyobb, hanem a feladat szerint optimalizált teljesítmény, amivel végső soron az akkuidőt növelik. MiniPC -knél viszont ennek nincs jelentősége. Abban az Exynos -ban eredetileg nem is tudott menni egyszerre a 8 mag. Ennek átalakítását külön taglalja a Hardkernel. Ezekben a boardokban sztem teljesen más szempontok miatt használják a 8 magos procikat. A Hardkernel kóreai és feltételezek erős Samsung kapcsolatot, ami sokat számít egy ilyen boardnál. Az Allwinner pedig támogatja az open source megoldásokat, ami szintén nagy előny. De azt nem hiszem, hogy nyers erőben többet tudnának ezek a 8 magosok, mint egy erős quad core. Kernel szempontjából viszont nem mindegy, hogy hány mag vezérlését kell megoldani, optimalizálni.
-
Regonelix
csendes tag
Köszönöm a visszajelzést.
A Hardekernel oldalával kapcsán, kiegészítettem a bejegyzésemet.Én, csak az octa-core SoC, egy SBC-kre tértem ki és többet, nem találtam. Amiket említettél, azok mind Quad-Core SoC, SBC-k. Tervezem, hogy róluk is írok, de az, sokkal hosszabb lesz (sokkal több van belőlük)., Akkor nem hagyom ki azt, amit a hozzászólásodban írtál (a 1Sheeld -ben, milyen SoC-ban van? Mert az Arduino weboldalán nem találtam, de lehet, hogy rosszul kerestem).
OFF - szerverrel kapcsolatban.
A MSQL szerverként, lehet, hogy túlzás az octa-core SoC (amiből, lehet, hogy nem lesz semmi), de seed szerver mellett, médialejátszónak és médiakonvertálónak, már kell a teljesítmény. Remélem a Banana Pi BPi-M3 hűtése is jó lesz (kíváncsi vagyok, hogy elég lesz a hűtőborda, vagy ventilátor kell-e majd). -
nagyúr
válasz dragon1993 #10 üzenetére
Ahh, szorri. Egyetértünk, az X86-ban is.
Declare var, not war. - Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.
-
dragon1993
őstag
Az a példát melletted való érvelésként írtam.
Ha szervert építenék otthonra akkor valami ilyenből indulnék ki, más csak az x86 miatt is.
-
nagyúr
válasz dragon1993 #8 üzenetére
És ezen mit segít, ha 8 magod van?
Declare var, not war. - Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.
-
lanszlo
csendes tag
Akit érdekel létezik még olyan hogy Orange PI.
Tapasztalatom nincs róla, nekem előző generációs raspim van -
#79335424
törölt tag
Egy kicsit felületesnek érzem ezt az összefoglalót. Nyilván nem lehet minden boardot megemlíteni, de legalább a különböző lépcsőfokokból jó lett volna említeni egy-egy példát. A Hardkernel -nek nem csak Exynos board -ja van. Ott van az Odroid C1+. Ez lényegesen olcsóbb, de azért az Amlogic S805 nem gyenge kütyü. Ugyanez a SOC van az MK808B+ és a CS918G+ Androidos miniPC -kben. Én is egy hasonlóval nyomom. Egy M8 -assal, amiben egy AML S802 -es SOC van.
A Hardkerneles árnál talán érdemes lett volna megemlíteni, hogy nem árt odafigyelni a rendelésnél arra, hogy mit is kap az ember. Az alapárban ugyanis nincs benne pl. az EMMC modul. Enélkül meg tök fölösleges erős vasat venni, mert a mikroSD visszafogja.
Aztán ott az Arduino, ami sztem nem maradhatna ki egy ilyen összefoglalóból. Jó közösségi támogatása van és az Androidos vonala is erős. Ott van pl. az 1Sheeld (shieldeknek hívják az Arduinos bővítő paneleket).
A Tronsmartos vonalat nem is értem. Csak a puffogtatás nagy, de igazán komolyat még nem tettek le az asztalra és minőségben is elég gagyit gyártanak. Legalábbis egy Minix -hez, vagy egy Zidoo -hoz képest. Sőt, a Linux támogatással még a Rikomagic is többet tett le az asztalra, mint a Tronsmart.
Én még a RadxaRockot is megemlítettem volna. Kb. két éve jöttek az RK3066 -os boardjukkal, ami sztem nem volt vmi nagy dobás. Viszont az új, RK3288 -asukba nem nagyon lehet belekötni (legfeljebb az árába).[ Szerkesztve ]
-
Regonelix
csendes tag
válasz dragon1993 #3 üzenetére
Attól függ, milyen szerverről lenne szó. Én elsősorban, seed szerverre gondoltam, aztán, lehet, hogy SQL szerver feladattal is ellátom.
-
Regonelix
csendes tag
válasz interstart #1 üzenetére
Én kb. 25.000 Ft körüli árban reménykedek, mert akkor, nagyon megérné.
Te mire használod?
Mert én, elsősorban médialejátszónak, szervernek fogom, de későbbiek folyamán, más célom is lesz vele. -
interstart
tag
BPi M3 nagyon jól néz ki papíron, remélem az ára sem lesz túl vészes. Én egy kétmagos M1-et hajtok és nem látok nagy hátrányt a Raspberry Pi-vel szemben. Van támogatottság, van Bananian op.rendszer a haladóknak, GUI nélkül GPIO kezeléssel és ultragyors, szóval nem lehet ok panaszra. Egyébként jó a cikk
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen TV-t vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Házimozi belépő szinten
- Szivat a ONE. Digi és követeléskezelő (Második rész)
- Nem tetszik az EU-nak az új díj, amit az Apple a fejlesztők vállára tesz
- Futás, futópályák
- Akvarisztika
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Android szakmai topik
- Mazda topik
- További aktív témák...